|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
05.11.2013 13:19:59
LG Nexus 5 on juba sellest nädalast saadaval ka Eestis |
|
|
link :: LG
Tallinn, Eesti, 5. november 2013 – Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) teatas, et vaid loetud päevad pärast kiireima ning õhukeseima Google Nexus nutitelefoni esitlust, on seade käesolevast nädalast saadaval juba ka Eesti turul. Nexus 5 on esimene telefon, mis varustatud uusima Android™ 4.4, KitKat® operatsioonisüsteemiga. Nutitelefon, mis on saadaval nii 16GB kui 32GB versioonis, on vastupidav, funktsionaalne ja mugav, kombineerides LG riistvara ja Google’i parima tarkvara
Telefoni 8MP kaamera on varustatud optilise pildi stabiliseerimise tehnoloogiaga, mida tutvustati esmalt LG G2 nutitelefonis. Lisaks on nutitelefonil Photo Sphere funktsioon, mille abil saab hõlpsasti teha 360-kraadise pildiseeria, samas kui Auto Awesome funktsioon loob piltidest ja videotest teistele jagamiseks uusi versioone. Lisaks komplekteerib Nexus 5 täiustatud HDR+ režiim erinevad võtted ning sulatab need ühtseks tervikuks.
Nexus 5 on maailma esimene nutitelefon, millel jookseb uusim Android 4.4 KitKat. See on kiire ja võimas, samas aga lihtne kasutada. Uus automaatvalija jagab soovitusi, kellele kasutaja kõige suurema tõenäosusega helistada soovib. Google’i Caller ID näitab aga helistava kontakti ettevõtte numbrit, isegi kui seda pole kontaktinimistus. Nexus 5 telefonil on kiire SnapdragonTM 800 protessor, 4G/LTE ning 445 ppi Full HD IPS ekraan, mis võimaldab täiustatud puutetundlikkust, selgemat nähtavust välitingimustes ja teravamat pildikvaliteeti.
LG Nexus 5 nutitelefoni 16GB versiooni ligikaudne hind Eesti turul saab olema 460 EUR.
Põhiandmed:
Protsessor: Qualcomm® Snapdragon™ 800 ja 2.26GHz Quad-Core Krait CPU
OS: Android™ 4.4, KitKat®
Ekraan: 5 tolli (tegelik 4.95 tolli) Full HD IPS (1920 x 1080 pikslit)
Võrk: CDMA/1xRTT/EVDO, GSM/GPRS/EDGE, WCDMA/HSPA+, LTE
Mälu: 32GB / 16GB
RAM: 2GB
Kaamera: Taga 8.0MP koos OIS / Ees 1.3MP
Aku: 2,300mAh Li-Polymer (sisene)
Suurus: 137.84 x 69.17 x 8.59mm
Kaal: 130 gr
Muu: Traadita laadimine, NFC
viimati muutis Betamax 05.11.2013 13:46:33, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
05.11.2013 13:41:06
Re: LG Nexus 5 on juba sellest nädalast saadaval ka Eestis |
|
|
| Betamax kirjutas: |
LG Nexus 5 nutitelefoni 16GB versiooni ligikaudne hind Eesti turul saab olema 460 EUR.
|
hmmzzz...hind aeti vist 32gb omaga sassi, 16gb peaks seal 349€ kandis olema
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
05.11.2013 13:43:30
|
|
|
| SurfData, kas Google doteerib Nexus 5 hinda Eestis?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tonis12
HV kasutaja
liitunud: 18.05.2006
|
05.11.2013 15:50:43
|
|
|
Kuidagi kallivõitu on. Pigem helistan oma Londonis pesitsevale sõbrale ja las saadab mulle selle google playst ostetuna normaalse hinnaga (Prices start at £299 ($349) for 16GB and £339 ($399) for 32GB ) Muidugi need hinnad on google plays ja eesti ei kuulu paraku nende maade (lugeda: normaalsete maade ) nimistusse, kust google play sulle asju müüb Google arvates on eestlased pururikkad, kui juba kullahinnaga müüdavad iphoned osteti kiirelt nagu õhk ja USA tuttavad küsisid tänaval autosid nähes, et kas oletegi nii rikkad või? Et asi siis see Nexuski siis ilma subsideerimiseta siin müüa ole....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
05.11.2013 17:09:34
|
|
|
Pole paha, eelmise nexusega läks ikka aega, et ka meiemaal müüki tuleks.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taun0
HV veteran

liitunud: 22.07.2003
|
05.11.2013 18:03:49
|
|
|
Hind on ikka rets jah, kui keegi usast tuua või saata saab on kokkuhoid märgatav.
_________________ www.elektron.ee |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
05.11.2013 18:52:20
|
|
|
| Taun0 kirjutas: |
| Hind on ikka rets jah, kui keegi usast tuua või saata saab on kokkuhoid märgatav. |
ei pea usast tooma, saksas on 349€ ja UK-s on alla ~300£ ehk ka sinna 350€ kanti.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laizk
HV kasutaja

liitunud: 23.06.2003
|
05.11.2013 19:43:49
|
|
|
miski ühistellimuse kellegi USA/UK/saksa tuttava kaudu tegema google play poest
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ppg
HV Guru

liitunud: 14.07.2003
|
05.11.2013 20:07:38
|
|
|
| Soome hindadest pole miskit teada veel?
|
|
| Kommentaarid: 171 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
5 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sleepwalking
HV kasutaja
liitunud: 12.02.2002
|
05.11.2013 20:13:07
|
|
|
On ikka. LG pressiteade Soome kohta.
| tsitaat: |
Hinta ja saatavuus
Nexus 5 (16 Gt musta) -mallin on tarkoitus olla saatavilla Suomessa marraskuun puolestavälistä alkaen ja sen suositushinta on noin 530 euroa (sis. ALV). |
Müük alates novembri keskpaigast ja hind 530 eurot.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaur23
HV Guru
liitunud: 29.04.2003
|
05.11.2013 21:53:00
|
|
|
Huvitav, kus seda siis Eestis osta saab?
_________________ seesama |
|
| Kommentaarid: 349 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
308 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
05.11.2013 21:58:58
|
|
|
| Klick; operaatorid
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ppg
HV Guru

liitunud: 14.07.2003
|
05.11.2013 22:41:55
|
|
|
Päris julm hinnavahe ikka
|
|
| Kommentaarid: 171 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
5 :: |
138 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
05.11.2013 22:42:46
|
|
|
| ppg kirjutas: |
Päris julm hinnavahe ikka  |
Sest google ei doteeri Eestis seda hinda.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ents75
HV kasutaja
liitunud: 18.03.2005
|
05.11.2013 23:42:46
|
|
|
| Laizk kirjutas: |
miski ühistellimuse kellegi USA/UK/saksa tuttava kaudu tegema google play poest  |
Oleks käpp
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
06.11.2013 07:26:04
|
|
|
| ents75 kirjutas: |
| Laizk kirjutas: |
miski ühistellimuse kellegi USA/UK/saksa tuttava kaudu tegema google play poest  |
Oleks käpp |
350€ eest haaraks isegi ja viskaks note2 lutsu
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
06.11.2013 08:28:56
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| ents75 kirjutas: |
| Laizk kirjutas: |
miski ühistellimuse kellegi USA/UK/saksa tuttava kaudu tegema google play poest  |
Oleks käpp |
350€ eest haaraks isegi ja viskaks note2 lutsu  |
+1
_________________ ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad |
|
| Kommentaarid: 1904 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
1327 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.11.2013 09:47:59
|
|
|
| Tasub arvesse võtta, et USA versioonil puudub 1800 MHz 4G sagedus - mida kasutatakse näiteks päris palju hajaasustusega aladel.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaur23
HV Guru
liitunud: 29.04.2003
|
06.11.2013 11:55:37
|
|
|
| Mario. kirjutas: |
| Klick; operaatorid |
Pole nii Klickis kui EMT saada
_________________ seesama |
|
| Kommentaarid: 349 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
308 |
|
| tagasi üles |
|
 |
overgrow
HV kasutaja

liitunud: 03.04.2005
|
06.11.2013 13:06:34
|
|
|
| Kus seda leida võiks hetkel?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
2 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
06.11.2013 13:08:34
|
|
|
http://forte.delfi.ee/news/digi/lg-tipptelefon-nexus-5-on-eestis-sokeerivalt-kallis.d?id=67039698
ehk siis eestlaseid ei taheta androidi peale meelitada ja meil on konkurentsivõimeline hind:
| tsitaat: |
| [HILJEM LISATUD] LG vastus minu küsimusele Nexus 5 kõrge hinna tagamaade kohta on selline: LG ja Google'i koostöös valminud Nexus 5 nutitelefoni hinda Google Play Store'is saab kommenteerida vaid Google. LG ei saa Google'i hinnapoliitika üle spekuleerida. Nexus 5 hind on jaemüügis aga kõikidel turgudel Google Play Store'i poolt pakutavast kõrgem ning siin ei ole Eesti erand. Nexus 5 16 GB versiooni hind Eestis saab olema umbkaudselt 460 EUR, mida võib võrdluses teiste Euroope Liidu turgude jaemüügi hinnaga igati konkurentsivõimeliseks lugeda. |
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
06.11.2013 13:19:11
|
|
|
| kaur23 kirjutas: |
| Mario. kirjutas: |
| Klick; operaatorid |
Pole nii Klickis kui EMT saada  |
Eks ta tuleb; vastasin tuletusest, et N4 saabus nii Klick'i kui operaatoritele müügile. Sama tee läbib ka N5?
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
06.11.2013 13:47:35
|
|
|
Hea, et aina rohkem tuttavaid on asunud Inglismaale pesitsema ja sealt regulaarselt kraami Eestisse veavad
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
06.11.2013 23:22:04
|
|
|
2300mha aku. Järjekordne lauatelefon mille võib tööks telefoni kasutav inimene kohe prügikasti visata
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
07.11.2013 00:59:51
|
|
|
Laadijad ja elekter on ju leiutatud. Vb Tartus ei ole kah.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Myoldryn
HV kasutaja

liitunud: 09.03.2004
|
08.11.2013 21:18:16
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Tasub arvesse võtta, et USA versioonil puudub 1800 MHz 4G sagedus - mida kasutatakse näiteks päris palju hajaasustusega aladel. |
4G Network LTE 700 / 800 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 / 2600 - North America version
Eestis kasutatakse 800 ja 2600 MHz sagedusi.
_________________ "Free Your Phone" -> OpenMoKo |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
08.11.2013 21:26:53
|
|
|
| Myoldryn kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| Tasub arvesse võtta, et USA versioonil puudub 1800 MHz 4G sagedus - mida kasutatakse näiteks päris palju hajaasustusega aladel. |
4G Network LTE 700 / 800 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 / 2600 - North America version
Eestis kasutatakse 800 ja 2600 MHz sagedusi. |
Eestis kasutatakse ka 1800Mhz sagedust 4G-s.
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laizk
HV kasutaja

liitunud: 23.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
09.11.2013 04:28:26
|
|
|
Kas Andorid susteem on eesti keelne ja kui pohjalikult see tolgitud on. Kuidas on KitKat eesti keelne ulatus. Kui ma ostaksin oma emale ja vana emale kas siis koik on eesti keelne? Mis keeles android seadmed on eestis saadaval?
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.11.2013 11:21:27
|
|
|
| Equinox kirjutas: |
| Myoldryn kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| Tasub arvesse võtta, et USA versioonil puudub 1800 MHz 4G sagedus - mida kasutatakse näiteks päris palju hajaasustusega aladel. |
4G Network LTE 700 / 800 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 / 2600 - North America version
Eestis kasutatakse 800 ja 2600 MHz sagedusi. |
Eestis kasutatakse ka 1800Mhz sagedust 4G-s. |
Just. Tsiteerin uuesti end: "Tasub arvesse võtta, et USA versioonil puudub 1800 MHz 4G sagedus - mida kasutatakse näiteks päris palju hajaasustusega aladel." See on siis EMT puhul, teisi operaatoreid ei tea nii täpselt kommenteerida.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
09.11.2013 18:56:21
|
|
|
Ei usu, et Google midagi doteerib. Pigem lepib vähe inimlikuma kasumiga per telefon, et levitada korralikke telefone ja hoida Androidi lipulaev hinna/kvaliteedi tasemelt kindlalt esikohal.
Neil turgudel kus Google Playst osta ei saa levitab tootja ise, ning lipulaevade turuosa säilitamiseks keeratakse hinnale juurde.
Kahju, et N5 vee- ja tolmukindlust ei saanud.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enigma
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.05.2004
|
10.11.2013 00:01:19
|
|
|
| Seda LG ´d ei julge osta ju.Viimane ajakiri Digi tegi LG G2 maatasa.Kokkuvõtvalt on tegemist lihtsalt mingi rämpsuga.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vermon
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2003
|
10.11.2013 01:42:19
|
|
|
| enigma kirjutas: |
| Seda LG ´d ei julge osta ju.Viimane ajakiri Digi tegi LG G2 maatasa.Kokkuvõtvalt on tegemist lihtsalt mingi rämpsuga. |
Suvaline LG vs. Nexus on väga suur vahe ikka.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
10.11.2013 06:54:27
|
|
|
| Rääkimata, et Eesti ajakiri? midagi pädevat kunagi öelda suudab.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MONGO
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2008
|
10.11.2013 12:11:13
|
|
|
| enigma kirjutas: |
| Seda LG ´d ei julge osta ju.Viimane ajakiri Digi tegi LG G2 maatasa.Kokkuvõtvalt on tegemist lihtsalt mingi rämpsuga. |
OT No kui digi ütles siis LG vist ikka ei kõlba kuskile
N5 huvitav aga veel vahetama ei kutsu, paar kuud veel L9 elama
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
10.11.2013 13:17:22
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Ei usu, et Google midagi doteerib. Pigem lepib vähe inimlikuma kasumiga per telefon, et levitada korralikke telefone ja hoida Androidi lipulaev hinna/kvaliteedi tasemelt kindlalt esikohal.
Neil turgudel kus Google Playst osta ei saa levitab tootja ise, ning lipulaevade turuosa säilitamiseks keeratakse hinnale juurde. |
http://www.theverge.com/2013/11/8/5082000/nexus-5-tmobile-release-date-november-14-449
| tsitaat: |
| CNET spoke with a T-Mobile representative that stated the carrier is not increasing prices to generate a profit, and that it in fact pays full retail price when purchasing the Nexus 5 from LG. The inference is that Google is selling the phone at a loss, either to generate interest or encourage customers to buy direct rather than going through their carriers. |
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
10.11.2013 14:06:19
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Ei usu, et Google midagi doteerib. Pigem lepib vähe inimlikuma kasumiga per telefon, et levitada korralikke telefone ja hoida Androidi lipulaev hinna/kvaliteedi tasemelt kindlalt esikohal.
Neil turgudel kus Google Playst osta ei saa levitab tootja ise, ning lipulaevade turuosa säilitamiseks keeratakse hinnale juurde.
Kahju, et N5 vee- ja tolmukindlust ei saanud. |
LG, kui otse tehaselt osta, ei soovi seda müüa odavamalt, muidu muutuks OG2 turustamine üsna keeruliseks.
Detailide hind tõenäoliselt jälle ~150-180USD, seega doteerimisest on asi kaugel. Ja "esindaja" sõnasid hinnapoliitika kujundamise kohta usun vähem kui poliitiku juttu.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
10.11.2013 14:29:08
|
|
|
anubis, lisaks detailidele on veel ka muid kulutusi, kogu tootmise infra ning R&D.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
10.11.2013 14:47:32
|
|
|
| anubis, kujutad sa ette, et need robotid, mis su telefoni kokku lapivad, maksavad ka raha, tarbivad voolu ja nõuavad hooldust ning juhatamist ja lisaks tahavad ka need insenerid raha, kes selle telefoni välja disainisid jne?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
10.11.2013 16:41:59
|
|
|
Jah, kujutan.
Kas te arvate, et telefonide koostamine on nagu kiibiehitus/arendus - igale uuele mudelile tuleb uus tehas ehitada?
edit: Google ei pea lihtsalt telefoni pealt nii suurt kasumit teenima, nemad teenivad raha terve selle toote eluaja, läbi kasutaja tarbimisharjumuste ja ostude. Telefoni enda tootja peab raha kätte saama lihtsalt kohe ja korraga.
Seda, et Google per telefon väiksema kasumiga lepib ma ju alguses ütlesingi. Aga see, et Google alla omahinna müüb - põhineb nördinud tootjate ja telekomi firmade jutul (kes müüks kõike võimalikult kõrge hinnaga).
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
10.11.2013 17:47:59
|
|
|
| anubis, kui kujutad, siis ei ole ju mõtet välja tuua, et juppide hind on x, kuna see ei ole enamus telefoni hinnast.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
10.11.2013 18:39:44
|
|
|
| Jah, kuna arendus- ja tootmiskulud nii "suured" siis teenivadki telefonitootjad nii "väikseid" kasumeid.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.11.2013 19:36:29
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| Jah, kuna arendus- ja tootmiskulud nii "suured" siis teenivadki telefonitootjad nii "väikseid" kasumeid. |
Väike asi, mille unustad - suure kasumi teenimiseks piisab ka suure hulga toodete mahamüümisest.
Kui tootja müüb maha 1 miljon telefoni ning iga telefoni puhaskasum on 1USD, siis on firma puhaskasum kokku miljon USD. Päris kena kopikas. Kui aga osatakse maha müüa 100 miljonit telefoni, siis on ka see puhaskasum 100x suurem.
Seetõttu suudetaksegi toota ka telefone, mille müügihind on, näiteks, mingi a 10-20eur ja ollakse veel ka selle hinnaga kasumis.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eZ
HV kasutaja

liitunud: 06.02.2007
|
10.11.2013 20:37:25
|
|
|
| Andium kirjutas: |
| Kas Andorid susteem on eesti keelne ja kui pohjalikult see tolgitud on. Kuidas on KitKat eesti keelne ulatus. Kui ma ostaksin oma emale ja vana emale kas siis koik on eesti keelne? Mis keeles android seadmed on eestis saadaval? |
Huvitaks ennastki, kas Eestis müüdav N5 omab Eesti keelt?
On keegi Tele2/EMT'st telefoni kätte saanud juba?
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oriz
HV vaatleja
liitunud: 10.10.2004
|
10.11.2013 21:17:36
|
|
|
| Eesti keel täiesti olemas.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
11.11.2013 05:43:34
|
|
|
| oriz kirjutas: |
| Eesti keel täiesti olemas. |
Kui pohjalik see on?
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oriz
HV vaatleja
liitunud: 10.10.2004
|
13.11.2013 13:15:16
|
|
|
| Põhjalik, kuni õigekirja kontrollini välja.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raid0
HV veteran

liitunud: 01.02.2004
|
13.11.2013 21:17:32
|
|
|
| oriz kirjutas: |
| Põhjalik, kuni õigekirja kontrollini välja. |
Huvitav, et minu eestist ostetud nexus 4-l eestikeelne klaviatuur on, kuid UI-d ja õigekirjakontrolli pole. (mitte, et ma puudust tunneks, lihtsalt hoiatan)
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mirage
HV veteran
liitunud: 10.09.2003
|
14.11.2013 15:11:23
|
|
|
| Raid0 kirjutas: |
| oriz kirjutas: |
| Põhjalik, kuni õigekirja kontrollini välja. |
Huvitav, et minu eestist ostetud nexus 4-l eestikeelne klaviatuur on, kuid UI-d ja õigekirjakontrolli pole. (mitte, et ma puudust tunneks, lihtsalt hoiatan) |
Antud hetkel jutuks nexus 5 (ja sellega kaasnev android 4.4).
_________________ Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°> |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|