|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
16.10.2013 16:45:49
Andmeladude arendaja investeerib Eestisse 600 miljonit eurot |
|
|
Data Valley Enterprises planeerib Eestisse Euroopa moodsaimat andmeladu, mis pakuks tööd enam kui 200 inimesele ning vähendaks ideaalis Tallinna küttekulusid.
Projekti esimeses faasis on investeeringute suuruseks 170 miljonit eurot, millega luuakse 30 000 ruutmeetri suurune serveripark. «Investeeringu eesmärk on rajada Eestisse Euroopa suurim andmeladu suuruses 200 000 ruutmeetrit, mis pakub teenuseid globaalsetele suurettevõtetele. Investeeringu kogumaksumus ulatub 600 miljoni euroni,» rääkis ettevõtte esindaja Jussi Vartiainen.
Loe edasi E24-st.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
16.10.2013 18:13:04
|
|
|
Ootame edasisi arenguid selle teema kohta
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
16.10.2013 20:25:37
|
|
|
Peaasi, et eesti ametnikud ei hakkaks jonni ajama ja kaikaid kodarasse pilduma - et suuremat nutsu saada vms.
Arvata võib, et siis läheb see andmeladu mujale....
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wari
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.11.2002
|
16.10.2013 21:19:24
|
|
|
see oleks suurepärane areng Eestile - kahjuks on neid ulme projekte kus kohe kopp maasse läheb ennegi kuuldud, ja see enne valimisi ilmunud ja Krossi promotud projekt pole kahjuks varasematest tõenäolisem
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
16.10.2013 22:46:59
|
|
|
Lahe uudis igatahes - päeval otsingumootorist ei leidnud mingit infot DVE kohta, praeguseks on koduleht valmis visatud ja osutab firma aadressile Tallinnas.
Huvitav kuidas nad oma plaanitud põrandapinda ja võimsust mõõdavad - 1,5KW/m2 tundub suht madal võimsustihedus, kui need mõõdud käivad suletud netopinna kohta.
Eelmises töös ringi reisides ja andmekeskusi otsides ajas ahastusse, kui üritati müüa "ultramodernseid" andmekeskusi, kus võimsus oli piiratud 2-6kW/rack ja jahutus ei suutnud isegi sellega toime tulla korralikult. Paned paar võimsamat serverit seal keerlema ja 2/3 kapist jääb kasutamata.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
16.10.2013 23:09:44
|
|
|
jään skeptiliseks.
1) täiesti tundmatu ettevõte, ainsad uudised google'ist ongi eestisse tulekuga seotud
2) kust võtab täiesti tundmatu firma 600 miljonit eurot. mingit info pole selle kohta ka, et mingi kõva firma seal taga oleks oma rahade ja know-howga.
3) asjaga on kuidagi seotud härra kross...
loodame muidugi parimat. et ei oleks selline projekt nagu siin mõni ärimees lubas eesti raudtee sularaha eest ära osta ja poliitikute katus sõitis kohe ära selle peale ning kaine mõistus kadus. aga hetkeseisuga tundub väga kahtlane asi.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.10.2013 23:09:45
|
|
|
Pakkuge siis ka asukohti välja.
Mina panustan Kehrale, kuna Kehrat on ka varem mainitud igasugu serverkeskuste teemades.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
17.10.2013 00:32:49
|
|
|
| ei usu et andmeladu, pigem terminaliserver.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
17.10.2013 01:39:29
|
|
|
Kross nägi lihtsalt võimalust pildile saada.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
17.10.2013 01:56:33
|
|
|
Kui tego on sama firmaga tütarfirmaga:
DATA VALLEY ENTERPRISES OÜ (12384909) E-Krediidiinfo
Asutatud: 28.11.2012
Põhikapital: 2 500 EUR
Põhikapital küll eriti aukartustäratav pole . Kontaktiks on Soome mobiilinumber.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Forgotten
HV kasutaja
liitunud: 12.07.2004
|
17.10.2013 08:53:41
|
|
|
NSA andmeladu Euroopas, seepärast mingit infot polegi, aga samas vajalikud garantiikirjad ja raha on olemas, lisaks Kross ise vana luuraja.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
forint
HV veteran

liitunud: 15.04.2003
|
17.10.2013 13:44:24
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Pakkuge siis ka asukohti välja.
Mina panustan Kehrale, kuna Kehrat on ka varem mainitud igasugu serverkeskuste teemades.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt |
Varem Kehrasse plaane pidanud Google ei läinud ju sellepärast ,et merekaabel kaugel ja pole piisavat elektrivõimsust seal.
|
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
6 :: |
295 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rebel_
HV kasutaja
liitunud: 29.01.2010
|
17.10.2013 15:17:44
|
|
|
väga kahtlane asi.
kõlab nagu mingi EU toetuste/investeeringute väljapetmise skeem.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.10.2013 16:28:13
|
|
|
| forint kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
Pakkuge siis ka asukohti välja.
Mina panustan Kehrale, kuna Kehrat on ka varem mainitud igasugu serverkeskuste teemades.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt |
Varem Kehrasse plaane pidanud Google ei läinud ju sellepärast ,et merekaabel kaugel ja pole piisavat elektrivõimsust seal. |
See seltskond pidi ise omale gaasielektrijaama püsti panema ning ainsateks probleemideks siis jahutus ning soojuse ärajuhtimine.
Kuna lisatud oli kava juhtida soojust Tallinna kütteks, siis järelikult see uus Andmeladu Tallinnast väga kaugel asuda ei saa.
Üks teema on veel - suure tõenäosusega vajab selline Andmeladu ka enda isiklikku väga võimast ja kiiret interneti-välisühendust. Ning uskuda võib, et see netikaabel veetakse sel juhul Soome ning kõige otsesemat teed pidi.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
17.10.2013 19:50:00
|
|
|
Mida need 200 inimest seal teeks?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
17.10.2013 20:48:09
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Mida need 200 inimest seal teeks?  |
| ot: |
paljude (ca 100000+ kasutajat )kasutajatega terminaliserver vajab kena hulga adminne. ma siiski arvan, et tegu on terminaliserveriga mida googlebookide kaudu kasutatakse.
tulemas on maailm, kus tava PC kasutaja muutub põranda aluseks tegelaseks.
//kes ladvikust ei unistaks mailmast, kus igasugune piraatlus on nullitud. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
17.10.2013 20:56:54
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Mida need 200 inimest seal teeks?  |
Jep, paarist koristajast nagu piisaks, kes aegajalt tolmu pühiksid.
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.10.2013 21:17:11
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Mida need 200 inimest seal teeks?  |
Eks suur osa töötab iseenda gaasielektrijaamas. Ülejäänud on siis kõikvõimalikud IT-töötajad ning adminn jms. kaader.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
17.10.2013 21:28:03
|
|
|
Ma uskusin siiani, et serverit saab hallata suvalisest maailma punktist, aga tuleb välja, et admin peab ikka füüsiliselt vastu serveri korpust toetama, et seda hallata.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.10.2013 21:57:30
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Ma uskusin siiani, et serverit saab hallata suvalisest maailma punktist, aga tuleb välja, et admin peab ikka füüsiliselt vastu serveri korpust toetama, et seda hallata. |
Väga palju on sellist haldust, kus justnimelt kohapeal reaalselt olema pead.
PS: Netist on leitavad, näiteks, videod Google serverfarmidest ja seal on samuti näha, kuidas "patsiga-poisid" kohapeal olemas on.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
17.10.2013 22:20:36
|
|
|
| Tore uudis, aga esialgu kõlab liiga hea, et tõsi olla
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.10.2013 22:42:24
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
| Tore uudis, aga esialgu kõlab liiga hea, et tõsi olla |
Noh, kõrgemad ametnikud tunduvad küll positiivselt meelestatud olema.
“ Estonia is the perfect place for data centers because of its Nordic climate, advanced infrastructure, competitive electricity costs, proximity to Russia and safe geological location. This is one of the priorities of Estonia and Enterprise Estonia welcomes data centers initiatives. ”
Mr. Martin Hirvoja
Member of the Management
Board of Enterprise Estonia
Estonia, Secure Location for Your Data
Ideal climate for data centers with innovative business environment and taxation
http://datavalleyenterprises.com/estonia.html
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
18.10.2013 10:05:21
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Riistvara saab vaid kohapeal hallata füüsiliselt.
Pean silmas serverite füüsilist hooldust, vahetust jne. |
200 inimesega? Pigem käib mingi mullipuhimine poliitikute märgade unistuste toitmiseks. Vabalt võib olla tegu uue Sposatoga või siis Tünni-Haraldiga.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ossa
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2004
|
18.10.2013 11:06:51
|
|
|
Nendest 200-jast töötajast 1 on kindlasti see vanade kõvaketaste laiaks litsuja
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.10.2013 11:30:38
|
|
|
| ossa kirjutas: |
Nendest 200-jast töötajast 1 on kindlasti see vanade kõvaketaste laiaks litsuja  |
Kui tuleb nii nagu on ka, eestlaste lemmikul, Googlel, tema andmekeskustes, siis on tõepoolest olemas ka palgalised kettalõhkujad.
Järgmise video lõpus, Google näitab, kuidas tema siis kettaid lõhub.
Explore a Google data center with Street View
http://www.youtube.com/watch?v=avP5d16wEp0
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
18.10.2013 12:25:56
|
|
|
Promob asja IRLi esinumber ja väidab, et pole kuidagi seotud. EAS poolelt kinnitab IRLi pahapoiss, kes on ennegi jama ajanud.
Füüsiliselt pole Eestis seda 200 tegelast hetkel võtta. Samuti on jäme võrguühendus vaja ehitada Eestisse. Elektijaam + soojavõrguga liitumine.
600milj EUR investeerida elektrijaama on küll piisk meres. Need mehed aga mõistavad vist mustkunsti ja saavad selle raha eest veel töölised, datacenter'i jpm
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
18.10.2013 13:26:53
|
|
|
Ah see mingi valmisreklaam kokkuvõttes. Et IT inimesed krossile hääle annaks.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mygger
HV vaatleja
liitunud: 23.11.2001
|
18.10.2013 14:29:54
|
|
|
| korsten kirjutas: |
Kui tego on sama firmaga tütarfirmaga:
DATA VALLEY ENTERPRISES OÜ (12384909) E-Krediidiinfo
Asutatud: 28.11.2012
Põhikapital: 2 500 EUR
Põhikapital küll eriti aukartustäratav pole . Kontaktiks on Soome mobiilinumber. |
Lisan siia juurde
Osanik asutamisel asutamisel Biznia OÜ - selle omanik on füüsiline isik Marco Wass
Osanik asutamisel asutamisel Speed Channel OÜ - omanik on Jukka Aulis Jääskeläinen
Osanik 11914890 CERESTONIA OÜ - omanik on Paavo Juhani Huhtanen
Osanik 11917500 DIVESTORUM CONSULTING OÜ – omanik on Jussi Kalevi Vartiainen
Osanik 11182180 VILJAKAINEN HOLDING & INVESTMENT OÜ – omanik on Teppo Tuomas Viljakainen
Juhatuse liige 26.04.1965 Jukka Aulis Jääskeläinen Tallinna linn, Harju maakond
Juhatuse liige 06.05.1970 Jussi Kalevi Vartiainen Tallinna linn, Harju maakond
Juhatuse liige 07.10.1967 Marco Wass Soome
Juhatuse liige 18.12.1973 Paavo Juhani Huhtanen Soome
Juhatuse liige 37403040045 Teppo Tuomas Viljakainen Tallinna linn, Harju maakond
Leidsin ühe sellise artikli selle investeeringu tegija võimaliku tausta kohta:
http://www.arcticstartup.com/2013/10/18/e600-million-datacenter-to-be-built-in-estonia
Seal on selle kohta kirjas:
Out of those, only Marco Wass was on Linkedin and he holds the role of a sales director for TDC Oy Finland, which seems to be a part of TDC, a Danish telecommunications company established in 1879. Their reported revenue for 2010 was around €3.51 billion, so they do have the backing for a project of this size. They also seem to be in the right industry and have the needed experience.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
28.11.2013 10:28:02
|
|
|
| Valimised läbi. Kuidas nüüd asi edeneb?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
28.11.2013 10:35:19
|
|
|
Loe ekspressi
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hervor
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2011
|
28.11.2013 10:39:44
|
|
|
| Esimeses artiklis antud info põhjal peaks nad otsustama tuleva aasta algul täpse asukoha, nii et natuke kannatust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.01.2014 14:36:08
|
|
|
Selle firma ajalise arengukava (aastad 2014-2017) pdf istub IRL-i kodulehel ja seal on kirjas kenasti, et järgmine aasta peab toimuma nii kohavalik ning projekteerimine.
2014, Q1: Piece of land and permissions
Siemens prestudy
Q2: Architectural design starts
Q4: Conseptual design ready
End of project design
http://www.irl.ee/sites/default/files/page/failid/dve_presentation-20131016.pdf
---------------
Edit: Käes on siis selle aasta esimene kvartal - ja kas keegi on siis kusagilt kuulnud või lugenud selle Arengukava 1. punkti täitmisest:
Q1: Piece of land and permissions
Siemens prestudy
Selle kava järgi peaks kõikvõimalikud ametmehed juba usinasti askeldama ja meedia peaks juba muudkui kirjutama.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hervor
HV kasutaja
liitunud: 01.10.2011
|
28.01.2014 15:22:03
|
|
|
| pigem võiks vaadata tulemusi Q2, sest isegi kui elu toimub, siis pigem esialgu kabinetivaikuses ja pressiteadet on mõtet kribada siis kui tulemused käes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|