Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  TV-mhz märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
herrazza
HV vaatleja

liitunud: 08.09.2013




sõnum 08.09.2013 02:24:04 TV-mhz vasta tsitaadiga

Tegemist ei ole küll arvutite valdkonda kuuluva küsimusega, aga kuhugi mujale ei oska ka pöörduda , kui siia. Nimelt, uue TV soetamisel pakutakse enamasti 50-800 mhz telekaid, kuid samas olen kuulnud, et Euroopas ei paku kanalid üle 50 mhz, väljaarvatud HD-kanalid. Kas see vastab ka tõele ning kui inimest ei huvita peale "kättemaksukontori" ja "reporteri" midagi muud ja tal ei ole vaja just ilmtingimata HD-kanaleid, kas siis näiteks 400 mhz telekas muudab reporteri vaatamise sujuvamaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elxx
Kreisi kasutaja
Elxx

liitunud: 18.01.2009




sõnum 08.09.2013 09:22:46 vasta tsitaadiga

http://www.vabavara.org/kuidas-moista-telerite-tehnilisi-naitajaid/

Eks see paras teadus ja müügiäri ole icon_biggrin.gif Vaevalt sa reporterit vaadates nt 200 mhz ja 400 mhz teleri piltidel vahet teed icon_smile.gif
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2013 12:15:24 vasta tsitaadiga

Arvan, et teemaalgataja räägib siiski vastuvõtja sagedusvahemikust mitte ekraanist. Vastus on, et reporter ega kättemaksukontor ei oleks mitte mingit pidi sujuvam, kui suudad a'la 50-400MHz teleka leida(milles muidugi kahtlen).... või kui oleks, siis kindlasti mitte selleks, et tuuner ei ole võimeline kõrgemaid sagedusi vastu võtma. Seega võid rahulikult pakutava teleka osta.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2013 13:14:55 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et teema algataja mõtleb pigem Hz ehk kaadrivahetussagedust.

Mis see ribalaius siia puutub? See ei näita küll mingit sujuvust icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2013 15:29:03 vasta tsitaadiga

Sel juhul tekib küsimus, keda see Hz LCD puhul niiväga kotib. Silm suudab nagunii kuhugi 20Hz kanti eristada ja kuna LCD puhul on järelhelendus, siis ei tohiks korras teleka puhul ka mingit virvendust tekkida.

Ribalaius puutub niipalju, et 50-800 MHz viitaks pigem ribalaiusele kui kaadrivahetussagedusele. Kaadrivahtussagedusega on üldiselt ju mida rohkem seda parem kuigi jah, kui teleka kaadrivahetussagedus on kanali omast ainult natuke suurem või väiksem, siis põhimõtteliselt võib täpselt sama kaadrivahetusega parem olla.

Samas olenemata sellest kumba algne küsija mõtles on tavalise telekavaataja jaoks tegemist pseudoprobleemiga. Pigem peaks tähelepanu pöörama sellele, et signaal korralik oleks ehk siis digi tv hakkima ei hakkaks.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 08.09.2013 15:50:32 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
Mulle tundub, et teema algataja mõtleb pigem Hz ehk kaadrivahetussagedust.

Mis see ribalaius siia puutub? See ei näita küll mingit sujuvust icon_rolleyes.gif

Tahaks näha telekat, mis suudaks kaadreid vahetada sagedusega 50-800 mhz icon_smile.gif ! Samas saan aru, et teema algataja tõesti kaadrivahetussagedust mõtleb, kuid peab selleks ilmselt ekslikult telerite tehnilistes näitajates toodud telesignaali edastus/vastuvõtu raadiosagedusi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kriimsilm
HV kasutaja
kriimsilm

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2013 16:54:26 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Silm suudab nagunii kuhugi 20Hz kanti eristada ja kuna LCD puhul on järelhelendus, siis ei tohiks korras teleka puhul ka mingit virvendust tekkida.


Tundub, et enamus on siiski võimelised tegema vahet 120Hz ja 60Hz-l. Selle kohta on tehtud ka üks pimetest, mille meetodika on küll kaheldav aga sarnaseid tulemusi on ka teistele kasutajatelt kuulda olnud.

Siin võib sagedusi võrrelda enda monitori peal: http://frames-per-second.appspot.com/

Mis TV-sid puudutab, siis see väljareklaamitav sagedus võib eksisteerida ainult mingis pilditöötlemise etapis. Vaatajale kuvatakse minu teada olenevalt mudelist maksimaalset 240hz pilti.
http://www.rtings.com/info/what-is-the-refresh-rate

Ülevaade kus on lühike lõik Samsung-i "Motion Plus"-i kohta:
tsitaat:
Samsung's motion interpolation function, which it brands as "Motion Plus", is quality stuff. When set to Standard there's a good deal of soap opera effect, so we preferred switching it to Custom mode and then setting both the Blur Reduction and the Judder Reduction to 4. Once you do that, there's no more choppiness and the image doesn't get degraded with soap opera effect or artefacts surrounding objects in motion.


Tegelikkuses kõikidele selline pilditöötlemine ei meeldi. Oma silm on kuningas. Mine poodi ja palu demo.

Peamine TV arutlus käib teemas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7752708#7752708
Sealt võib olla saad rohkem vastuseid inimestelt, kes reaalselt omavad selliste omadustega telerit.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2013 19:12:38 vasta tsitaadiga

Kurat, 50-800MHz...
MEGAIRW

Tegemist on vastuvõtusageduse diapasooniga. See number ei näita telkul mitte kui midagi.
Eestis on digi tee vee sagedusel 470MHz-790MHz

Ja pealegi, teemaalgataja räägib millihertsidest. 50mHz = kaadrisageduse puhul 20 sekundit per kaader.
Korralik slideshow thumbs_up.gif

http://www.levira.ee/dyna/site/382est.html

tsitaat:

Silm suudab nagunii kuhugi 20Hz kanti eristada

20 hertsi on minimaalne piir millal silm asja sujuvana näitab.
Minu jaoks 200Hz lamp virvendab icon_rolleyes.gif

LCD puhul on kaadrivahetus nagunii "sulav" ehk kaadrid ei vahetu vilkudes. Seal üle 60ne pole nagu midagi väga vahet.
See 600hz jura teeb lihtsalt pildi kunstlikult sujuvaks ja venikvaks. muud midagi
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 08.09.2013 22:09:30 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
20 hertsi on minimaalne piir millal silm asja sujuvana näitab.

Enam vähem jah. Näiteks vanasti oli 8 mm amatöörfilmi kaadrisageduseks valitud 16 kaadrit sekundis, kuid hiljem kasutusele võetud Super 8 puhul tõsteti seda siiski juba 18 kaadrile sekundis.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  TV-mhz
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.