|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 19:25:22
Kus on Oem kood |
|
|
Ma ei leia kuskilt oma win8 oem koodi. On valge kirjadega pappist ümrik mille sees sinine ümbrik aga kuskil pole 25 kohalist koodi nr.
Kust ma selle numbri leidma peaks?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 19:36:51
|
|
|
Ostsin eraldi oem versiooni maksis miski 87euri. Atf huroodid installisid selle mul arvutisse peale kuid tahaks ssd peale lasta.
Ma olen läbi telefoni netis. Ja atf on juba kinni seega ei sa neid ka tülitada.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 20:06:12
|
|
|
mis nuppuga sinna bios saigi ? F2 ? ei ole väga ammu käind ja ei mäleta
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.08.2013 20:12:24
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
| mis nuppuga sinna bios saigi ? F2 ? ei ole väga ammu käind ja ei mäleta |
Mis sa sinna BIOS`i ronid, sa lingitud õpetust lugesid üldse?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 21.08.2013 20:14:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
21.08.2013 20:13:22
|
|
|
| BIOS-i sisse pole sul jah antud juhul üldse asja, aga proovi Delete/Del klahvi.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 20:19:40
|
|
|
Proovisin seda link teemat, mul klots suht koos juba mässamisest.
Sain miski key sealt backup save tegemisega
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
21.08.2013 20:39:54
|
|
|
Vanematel läpakatel topiti kleeps aku alla (kui aku eemaldada siis on näha) , et kasutamise ajal ära/loetamatuks ei kuluks.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 20:42:21
|
|
|
Esimeses lingis ütleb selle kohta invalid
Pkey all on lõpp tärnidega ja selle lahtri all on
Cert mille sees on punane kiri "no OEM certificate found ! ( Run as Administrator) "
viimati muutis lopes39 21.08.2013 20:55:05, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
21.08.2013 20:52:26
|
|
|
| Win8.1?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 20:59:58
|
|
|
ei ole win 8.1 ... Win 8.1 tuleb ju miski oktoobri lõpus
version all näitab selles bios programmis Windows 8 6.2 9200 (x64)
Huvitav et ta mul nagu laseb sellele 256GB SSD-le installima hakata windowsi kuni selle koodi lahtrini, aga kui juhtmed 1TB ketta taha tagasi panen siis my computeris ei näita et mul SSD taga on. Aga kui restardi teen siis jälle F11 vajutades näitab et see 256GB SSD on täitsa olemas.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prayer
HV veteran

liitunud: 30.01.2002
|
21.08.2013 21:03:51
|
|
|
| Speccy on ehk abiks, olen seda ise vahest kasutanud sel eesmärgil aga W8 peal pole veel proovinud.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 21:14:41
|
|
|
| Prayer kirjutas: |
| Speccy on ehk abiks, olen seda ise vahest kasutanud sel eesmärgil aga W8 peal pole veel proovinud. |
Näitab sama koodi, kuid ütleb selle kohta ikka, et on invalid.
Ma ei saa aru mis kala on, et key ei tööta vms.
Saaks siis kasvõi selle SSD ketta omal My Computers nähtavaks. Restarti tehes boot ekraanil kui F11 vajutada siis näitab et on SSD olemas aga windowsis ei näita
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prayer
HV veteran

liitunud: 30.01.2002
|
21.08.2013 21:37:52
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
Näitab sama koodi, kuid ütleb selle kohta ikka, et on invalid.
Ma ei saa aru mis kala on, et key ei tööta vms.
Saaks siis kasvõi selle SSD ketta omal My Computers nähtavaks. Restarti tehes boot ekraanil kui F11 vajutada siis näitab et on SSD olemas aga windowsis ei näita |
SSD-l pole ühtegi partitsiooni peal veel? Siis My Comp ei näitagi midagi, sest My Comp näitab ainult partitsioone (mitte peidetud ja Windowsile arusaadavaid).
Kettaid endid saab vaadata Disk Management alt (paremklõps My Comp peal / Manage / Disk Management).
Kas ATF-is on W8 üldse aktiveeritud (Control Panel / System... all peab kirjas olema "Windows is activated"). Kui kood on sisestatud nende poolt aga Windows on jäetud aktiveerimata, siis tuleb see sealtsamast aktiveerida ja kõik need tarkvarad peaks hakkama koodi näitama ilma igasugu märkusteta.
EDIT: Pmst kui W8 on alles värskelt peale lastud siis võib selle ju lihtsalt kloonida HDD pealt SSD peale, pärast BIOS-is muuta bootivate sedamete järjekord õigeks ja kustutada HDD pealt Windows 8 partitsioonid. Ise olen kasutanud selleks Macrium Reflect nimelist programmi.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
shizny
HV kasutaja

liitunud: 04.11.2003
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 21:47:21
|
|
|
Ma kõigepealt pean selle windowsi inglise keelseks saama, kuna eesti arvuti keelest ei saa aru.
Vaevalt sellega midagi uut näitab kui 2 programmi juba näitasid ühte ja sama.
Miks ta mul selle key kohta ütleb invalid ei sa ma sellest aru.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
21.08.2013 22:01:26
|
|
|
Aga proovid selle võtmega SSD peale installida? Pole ju midagi kaotada, pool tunnikest isiklikku aega vaid.
See Windows on sul momendil üldse aktiveeritud või, vaatasid järgi, nagu eespool soovitati? Või eestikeelsega ei tule vaatamisest midagi välja?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 22:11:00
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
Aga proovid selle võtmega SSD peale installida? Pole ju midagi kaotada, pool tunnikest isiklikku aega vaid.
See Windows on sul momendil üldse aktiveeritud või, vaatasid järgi, nagu eespool soovitati? Või eestikeelsega ei tule vaatamisest midagi välja?
|
Ma proovisin kohe kui teada sain selle koodiga SSD peale otse installida. Võtsin isegi HDD juhtmed tagant välja ja jätsin aint SSD sisse. Ütles et see võti ei tööta vms. Programmid või lingid ütlevad selle koodi kohta et on invalid.
Üldjuhul pole hullu, see windows võib olla HDD peal edasi, aga tahaks mängud saada SSD peale ja no üldjuhul oleks ka muidugi hea teada et see kood töötab ja kui vaja siis saaks formatit teha. Ma homme helistan sinna ATF-i ja pärin järgi mis keiss on.
Vähemalt sain windowsi inglise keelseks, nüüd kõik poole lihtsam.
Nüüd peaks uurima kuidas saaks selle app jama välja lülitada mida mul vaja pole.
viimati muutis lopes39 21.08.2013 22:15:11, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.08.2013 22:18:59
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
| Ma proovisin kohe kui teada sain selle koodiga SSD peale otse installida. Võtsin isegi HDD juhtmed tagant välja ja jätsin aint SSD sisse. Ütles et see võti ei tööta vms. Programmid või lingid ütlevad selle koodi kohta et on invalid. |
Installimeedia on sul hangitud kust?
Pro või tavaversioon?
Juhul kui see meedia ise pole see, mis masinaga kaasa tuli, siis ei pruugigi võti sobida...ega ka pea sobima...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 21.08.2013 22:20:05, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 22:19:31
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| lopes39 kirjutas: |
| Ma proovisin kohe kui teada sain selle koodiga SSD peale otse installida. Võtsin isegi HDD juhtmed tagant välja ja jätsin aint SSD sisse. Ütles et see võti ei tööta vms. Programmid või lingid ütlevad selle koodi kohta et on invalid. |
Installimeedia on sul hangitud kust?
Retail karbitoode? |
Ostsin ATF-st suurema osa mu profiilist ja Win8 64bit Oem EST ka. Mis näeb välja selline pappist ümbrik valge ja microsoft kirjadega mille sees on sinisest pappist ümbrik mille sees on win8 plaat ja tagapoolel on triipkoodi kleeps kuid kummagi ümbriku juures pole seda Oem koodi.
Homme helistan ja küsin mis keiss on sest ma ikkagi maksin 87 euri selle softi eest ja kui kõige tähtsamat asja kaasa ei saa nagu seda on kood siis on midagi valesti.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.08.2013 22:22:48
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
Ostsin ATF-st suurema osa mu profiilist ja Win8 64bit Oem EST ka. Mis näeb välja selline pappist ümbrik valge ja microsoft kirjadega mille sees on sinisest pappist ümbrik mille sees on win8 plaat ja tagapoolel on triipkoodi kleeps kuid kummagi ümbriku juures pole seda Oem koodi.
Homme helistan ja küsin mis keiss on sest ma ikkagi maksin 87 euri selle softi eest ja kui kõige tähtsamat asja kaasa ei saa nagu seda on kood siis on midagi valesti. |
Siis peab selle Meediaga ka kaasas olema vastav litsentsikleebis, kus sobiv võti peal
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 21.08.2013 22:30:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
21.08.2013 22:26:37
|
|
|
Äkki nad kleepisid selle kleepsu kuhugi? Või jäi see neile lihtsalt laua peale vedelema.
See triipkood ei meenuta otsitavat koodi?
viimati muutis A.S. 21.08.2013 22:26:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 22:26:45
|
|
|
| No ei tea, sellepärast ma homme tahangi helistada neile ja järgi uurida. Ma vaatasin kõik paberid üle ja kõik karbid mis kaasa sain, aga ei leidnud ühtegi 25 kohalist koodi
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iir
HV Guru

liitunud: 20.06.2006
|
21.08.2013 22:27:31
|
|
|
või siis ei pandudki selle kleepsuga ametlikku W8 peale
hehe, kui nii peakski olema...
_________________ sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.08.2013 22:33:17
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
| Ma vaatasin kõik paberid üle ja kõik karbid mis kaasa sain, aga ei leidnud ühtegi 25 kohalist koodi |
Otsi seda kleebist arvuti korpuselt
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
21.08.2013 22:40:30
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| lopes39 kirjutas: |
| Ma vaatasin kõik paberid üle ja kõik karbid mis kaasa sain, aga ei leidnud ühtegi 25 kohalist koodi |
Otsi seda kleebist arvuti korpuselt  |
Kordaks veel üle:
Otsi aku alt.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
21.08.2013 22:42:00
|
|
|
| See vist pole ju üldse läpakas?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.08.2013 22:43:47
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
Kordaks veel üle:
Otsi aku alt. |
Lauamasinal pole eeldatavasti akut...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 22:45:30
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| lopes39 kirjutas: |
| Ma vaatasin kõik paberid üle ja kõik karbid mis kaasa sain, aga ei leidnud ühtegi 25 kohalist koodi |
Otsi seda kleebist arvuti korpuselt  |
Kordaks veel üle:
Otsi aku alt. |
Oleks lauaarvutil aku siis otsiks, aga sellist asja pole siis ei saa nagu.
Leidsin miski kleepsu arvuti kaane pealt ja tundub et see on see õige.
Aru ma ei saa milleks on vaja arvuti peale see kleeps kleepida. pean miskit luupi kasutama ka sest see seal suht värviline kleeps ja pisikesed numbrid
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.08.2013 22:47:59
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
| Aru ma ei saa milleks on vaja arvuti peale see kleeps kleepida. |
Sest MS`i litsentsi tingimused nõuavad seda...
OEM`i tohib müüa vaid koos riistvaraga ja kui see eelpaigaldadatud (loe installitud) komplekti "tootja" poolt, peab kleebis olema sinna kleebitud, kust sa selle just leidsid...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 21.08.2013 22:49:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
21.08.2013 22:48:04
|
|
|
Ahjah, mulle tundus et tegu läppariga
Aga kohustus on neil seda kleepida küll, aga samas poleks nad tohtinud seda eraldi müüa nagunii...
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.08.2013 22:58:34
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
Aga kohustus on neil seda kleepida küll, aga samas poleks nad tohtinud seda eraldi müüa nagunii...  |
Ära rohkem täna enam peale võta...
| lopes39 kirjutas: |
| Ostsin ATF-st suurema osa mu profiilist ja Win8 64bit Oem EST ka. Mis näeb välja selline pappist ümbrik valge ja microsoft kirjadega mille sees on sinisest pappist ümbrik mille sees on win8 plaat ja tagapoolel on triipkoodi kleeps kuid kummagi ümbriku juures pole seda Oem koodi. |
Juhul kui ta soetas sealt Plate, prose, mälud ja toiteploki siis võis talle juba OEM windowsi kah, küsimise peale kaasa müüa.
Aga nagu ma aru sain, kuna see algselt installiti samuti seal, siis ostis ta sealt eeldatavasti peaagu komplektse masina.
Lisaks et kleeps korpusele kleepida, pidi kogu see kooslus neil seal koos korpuse endaga olema
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 21.08.2013 23:00:08, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
21.08.2013 23:00:59
|
|
|
No ma ei paunud neil windowsi peale installida. Ma tahtsin et nad aint arvuti kokku paneks, sest mul oli plaanis naguinii ise windows peale installida aga siis kui mul on olemas SSD kettas. Nüüd kui arvuti kätte sain siis oli nende poolt peale installitud.
Kui sa poest ostad ilma arvutitta windows Oem siis saad sa selle ju osta ilma et kleebist kindlasti peaks kleepima.
Krt sealt kleepsu pealt on isegi luubiga raske vahet teha kas on tegemist B või 8-ga. sest see kood on midagi muud kui see bios proge näitas ja ikka ütleb invalid. Ma arvan et panin miksi B või 8 mööda, sest silmanägemine pole just parim ja luubiga ka aru ei saand hästi.
Tänaseks aitab, teen pisut mingit mängu ja magama ära. Homme mässan edasi.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.08.2013 23:18:20
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
| Kui sa poest ostad ilma arvutitta windows Oem siis saad sa selle ju osta ilma et kleebist kindlasti peaks kleepima. |
Jah, pmst võid sa olla ise "system builder" ja osta kogu raua ning selle ise arvutiks kokku panna ja ka OEM windowsi sinna juurde soetada, juhul kui soetad selle koos kogu selle riistvaraga.
Sellisel juhul jääbki install ja tootetugi sinu kui "tootja" kanda, samuti saad siis Installimeedia koos kleepsuga nii, et see pole eelnevalt korpusele kleebitud.
Siiski on sul endal sel juhul samamoodi, EULA ehk litsentsitingimuste järgi kohustus ise, peale OS`i paigaldust, see siiski korpusele kleepida...
Kui see OEM teema sügavamat huvi pakub, siis loe täpsemalt edasi näiteks siit:
http://www.eightforums.com/general-support/10837-windows-8-eula.html#post129482
ja siit:
http://www.eightforums.com/general-support/10837-windows-8-eula.html#post129488
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
21.08.2013 23:30:25
|
|
|
| tsitaat: |
Oleks lauaarvutil aku siis otsiks, aga sellist asja pole siis ei saa nagu.
Leidsin miski kleepsu arvuti kaane pealt ja tundub et see on see õige.
|
Tule taevas appi....
See, et tegu on lauakaga ja lauajalaga oleks võinud esimeses postis ära mainida.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
22.08.2013 00:34:54
|
|
|
| korsten kirjutas: |
| tsitaat: |
Oleks lauaarvutil aku siis otsiks, aga sellist asja pole siis ei saa nagu.
Leidsin miski kleepsu arvuti kaane pealt ja tundub et see on see õige.
|
Tule taevas appi....
See, et tegu on lauakaga ja lauajalaga oleks võinud esimeses postis ära mainida. |
Sorry aga ma ei tule sellise asja peale. pealegi mul on profiilil ju näha, et pole tegemist läppariga.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
22.08.2013 05:35:16
|
|
|
Triipkoodi all plaadiümbrisel on muidu see kood.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.08.2013 08:15:56
|
|
|
| Märt. kirjutas: |
| Triipkoodi all plaadiümbrisel on muidu see kood. |
Kui tegu on Retail windowsiga, OEM`il on kaasas eraldi kleeps ja plaadiümbrisel ongi vaid triipkood.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
22.08.2013 08:29:51
|
|
|
Etz,
Lihtsalt selguse mõttes, oled sa kindel, et olles ise System Builder ja nõustudes Personal Use litsentsiga tuleb kleeps korpusele kleepida. Ma olen varem neid tingimusi uurinud ja pole silma hakanud Win 8 puhul selline kohustus, on ju lubatud isegi kellegi teise arvutisse installida andes üle litsentsi, tšeki ja kui enne endalt tarkvara eemaldada.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.08.2013 08:36:03
|
|
|
| raidov kirjutas: |
| Lihtsalt selguse mõttes, oled sa kindel, et olles ise System Builder ja nõustudes Personal Use litsentsiga tuleb kleeps korpusele kleepida. Ma olen varem neid tingimusi uurinud ja pole silma hakanud Win 8 puhul selline kohustus, on ju lubatud isegi kellegi teise arvutisse installida andes üle litsentsi, tšeki ja kui enne endalt tarkvara eemaldada. |
Point being, OEM`i tohid sa müüa või üle anda vaid koos selle juurde kuuluva riistvaraga, selle poole pealt minu teada EULA poole pealt küll midagi ei muutunud.
Sinu jutt käib Retail ehk karbitoote või Upgrade kohta ja sellega on tõesti nii, samuti pole seal litsents kleebise kujul.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 22.08.2013 08:36:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.08.2013 08:50:23
|
|
|
| raidov kirjutas: |
| Aga Win8 polegi ju retail versiooni, on ainult OEM. OEMil on kaks litsentsi, personal use ongi "retail". |
Windows 8`al on OEM ja Upgrade...
http://oem.microsoft.com/public/sblicense/sb_licenses/oem_system_builder_license_english.pdf
Punkt 5.b.
| tsitaat: |
b. You must distribute the complete unit of Software,
including the COA. |
Ja punkt 6.
| tsitaat: |
6. Certificate of Authenticity (COA ) Label. You must affix
the COA on the front, top, side or back of the Customer
System case. If the Customer System is a laptop or tablet
PC, the COA must be affixed to the bottom of the
Customer System. If a portable Customer System includes
a vanity case or “skin” that can be removed and easily
replaced with another case or skin by the end user in the
normal course of use, then you may affix the COA directly
on the bottom of the Customer System under the vanity
case or “skin.” In that case, you must print “Microsoft COA
and product key are located under this removable
covering” on the outside of each vanity case or “skin”
distributed with the Customer System. You may replace
“removable covering” with a more specific word or term
that clearly references the vanity case or “skin.” |
Ja antud dokument ei tee vahet sellel, kas Customer oled sa ise või keegi kolmas.
Fakt on see, et sa oled kohustatud selle sinna kleepima.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
22.08.2013 08:59:33
|
|
|
| See pole personal use litsents.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
22.08.2013 09:33:13
|
|
|
| raidov kirjutas: |
| See pole personal use litsents. |
Ei, aga teemaks oli OEM ja miks on kleeps kastile kleebitud.
Lappasin läbi nüüd ka "Personal use" litsentsi: http://personaluselicense.windows.com/en-US/default.aspx
Seal pole seda kleebist isegi mitte mainitud, ehk siis pmst kui iseendale ehitad siis ilmselt Win 8 puhul seda enam kastile kleepima ei pea.
Küll aga pead selle sinna kleepima, kui teed seda kellegi kolmanda jaoks, sest sellisel juhul ei lähtu sa ju ometi "Personal use" litsentsist?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
22.08.2013 10:00:42
|
|
|
| Jah, ma saan saan aru küll mida sa mõtled. Kui teemaalgataja poleks lasknud ATFil Windowsi installida vaid oleks seda ise teinud nagu ta nüüd tahab oleks ta saanud "retail" toote aga ilma toeta ning kleepsu oleks võinud kleepimata jätta. Natuke arusaamatu on kuidas täpselt Personal use litsentsiga nõustumine käib. Kas installi ajal on valida või tuleb pärast installi veebilehel teha http://personaluselicense.windows.com/et-EE/default.aspx. Kui veel edasi mõtelda, kas pood ei peaks ostjalt küsima kumma litsentsiga installida? Polnud ju tegemist valmis arvutiga ja ostja võis ju firmale maksta lihtsalt installi teenuse eest. Kui ei, siis ei tohi ju mina ka näiteks sõbrale personal use Windows 8 installida.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
22.08.2013 13:42:35
|
|
|
| raidov kirjutas: |
| Jah, ma saan saan aru küll mida sa mõtled. Kui teemaalgataja poleks lasknud ATFil Windowsi installida vaid oleks seda ise teinud nagu ta nüüd tahab oleks ta saanud "retail" toote aga ilma toeta ning kleepsu oleks võinud kleepimata jätta. Natuke arusaamatu on kuidas täpselt Personal use litsentsiga nõustumine käib. Kas installi ajal on valida või tuleb pärast installi veebilehel teha http://personaluselicense.windows.com/et-EE/default.aspx. Kui veel edasi mõtelda, kas pood ei peaks ostjalt küsima kumma litsentsiga installida? Polnud ju tegemist valmis arvutiga ja ostja võis ju firmale maksta lihtsalt installi teenuse eest. Kui ei, siis ei tohi ju mina ka näiteks sõbrale personal use Windows 8 installida. |
ATF töötajad on venelased ja nende eesti keelne arusaamine on totaalne null.
Nad ei saand juba sellest aru kui ma algselt arvuti juppe teelisin et nad selle ka kokku seal kohapeal paneks.
mitu korda läbi maili lasin neil selle kokku panna aga arvesse ei lisanud selle kokku panemise ikkagi. Kui toite viisin, siis ütlesin et tahan ise win peale lasta, aga nad pidid selle ikka ise ära tegema.
Selle SSD kohta siis pilt
Spoiler 
Mida tegema pean et selle SSD tööle saaks. Pildil on siis keskmine kettas. alumine on läbi usb mul kuna oli vaja ps cs2 sealt peale lasta et saaks pilti teha.
Sellest smartsceen saastast võiks ka lahti saada. Skype-i kasutada on ülimalt nõme kui seda peab tegema full screenis ja et kõik programmid koguaeg töötaksid mis seal smartscreenis on.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
22.08.2013 13:50:03
|
|
|
Windowsi saad sinna ka sellises seisus peale. Kui tahad sinna enne miskit nänni kopeerida, siis tee sellel mustal alal parem klõps ja vali 'New Simple Volume' vms. Edasine peaks üsna kergelt mõistetav olema
Kui Windowsi hakkad installima, siis võta vana ketas ajutiselt küljest ära, muidu võib juhtuda, et bootloader kirjutatakse hoopis sinna.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|