|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga? |
| Socket 478 |
|
2% |
[ 13 ] |
| LGA 775 |
|
13% |
[ 83 ] |
| LGA 1366 |
|
4% |
[ 30 ] |
| LGA 1155 |
|
32% |
[ 209 ] |
| LGA 1150 |
|
38% |
[ 243 ] |
| LGA 1156 |
|
3% |
[ 23 ] |
| LGA 2011 |
|
5% |
[ 35 ] |
|
| hääli kokku : 636 |
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
14.06.2013 00:45:52
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Kui see tõele peaks vastama on see esimene kord enam, kui 8 aasta jooksul, kui Intel rikub enda tick-tock süsteemi mis algas Core 2 (Conroe) protsessoritega aastal 2006. |
| ot: |
mölakad! kuidas nad julgevad |
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rycyve
HV veteran

liitunud: 25.06.2006
|
14.06.2013 16:42:39
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Kui see tõele peaks vastama on see esimene kord enam, kui 8 aasta jooksul, kui Intel rikub enda tick-tock süsteemi mis algas Core 2 (Conroe) protsessoritega aastal 2006. |
Seda isegi mõtlema jäin kuna olen siiani tik variandi valinud kuna see on viimistletud tok aga nüüd olen küll segaduses ja üldse tundub Inteli pooliitika kalduvat rohkem GPU arendamisele
kui CPU-le.Sellise nm lahendusega saaks teha sitaks super prose,mitte vähendada pindala ja teha GPU arendamist vaid samastada kas või socket 775 prosede pindala suuruse mega transide arvuga loom.Arvan,et see tuleb konkurentsi puudusest.Igatahes Intel wtf you doing aga see paistab olevat momendil kallutatud komertsi puhul kasumi teenimiseks Inteli enda poliitikat arvestades konkurentide puudumist.
_________________ CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
viimati muutis rycyve 15.06.2013 04:19:53, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madest
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.08.2002
|
14.06.2013 17:31:41
|
|
|
| rycyve kirjutas: |
tundub Inteli pooliitika kalduvat rohkem GPU arendamisele
kui CPU-le.  |
Nii see kahjuks on... hakkame protestiks AMD prosesid ostma
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
14.06.2013 17:42:52
|
|
|
| madest kirjutas: |
| rycyve kirjutas: |
tundub Inteli pooliitika kalduvat rohkem GPU arendamisele
kui CPU-le.  |
Nii see kahjuks on... hakkame protestiks AMD prosesid ostma  |
Aga milleks arendada CPU'sid kui sa oled niigi tipp, parim, konkurents puudub. Kuna AMD hakkas oma APU seeria int videodega vehkima siis Intel mõtles et noo, tuleb samaga vastata.
Seda ma rääkisin ka AMD teemas kui keegi ütles et jumala hea et intel on nii kõvasti eest ära läinud. Minu arust küll ei ole.
Konkurents on see jõud mis arendab tehnoloogiat edasi.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
14.06.2013 18:04:51
|
|
|
tuleb vast järgmise prose puhul AMD poole vaadata jah. Praegu juba on AMD korralikult järgi jõudnud ju.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
14.06.2013 18:41:10
|
|
|
No AMD tulevik on kahtlemata helgem, kui see oli varem. Viimastel aastatel on värvatud palju tarku inimesi nii Applest, Nvidiast, kui ka kindlasti Intelist.
Paraku ma olen skeptiline selles suhtes, et tulevikus kumbki tootja prose jõudlust märgatavalt parandab. Lihtsalt me elame sellisel ajastul, kus mobiilsus ja "rohelisus" loeb. Kahtlemata iga põlvkonnaga keskmiselt 10-15%, aga mitte eriti rohkem.
Ideaalselt võiks nt Intelil K prosed olla tulevikus üldse ilma iGPU-ta ja vabanenud ruum oleks investeeritud prose jõudlusesse. Seda muidugi ei juhtu, kuna see tähendaks kahte üsna erineva konfiga prose tootmist samadel liinidel mis pole kuluefektiivne.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
14.06.2013 19:17:50
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
No AMD tulevik on kahtlemata helgem, kui see oli varem. Viimastel aastatel on värvatud palju tarku inimesi nii Applest, Nvidiast, kui ka kindlasti Intelist.
Paraku ma olen skeptiline selles suhtes, et tulevikus kumbki tootja prose jõudlust märgatavalt parandab. Lihtsalt me elame sellisel ajastul, kus mobiilsus ja "rohelisus" loeb. Kahtlemata iga põlvkonnaga keskmiselt 10-15%, aga mitte eriti rohkem.
Ideaalselt võiks nt Intelil K prosed olla tulevikus üldse ilma iGPU-ta ja vabanenud ruum oleks investeeritud prose jõudlusesse. Seda muidugi ei juhtu, kuna see tähendaks kahte üsna erineva konfiga prose tootmist samadel liinidel mis pole kuluefektiivne. |
Nõus.
Lisaks: desktop arvutid vähe haaval kaovad ja panustatakse rohkem mobiilsetele seadmetele ja nende iGPU jõudlustele. Nagu ma kunagi ütlesin: arvan ma et iga järgmise gen'iga läheb clokkimine ka aina mõttetumaks, sest kivikene IHS all on nii pisike et kuumust pole kuhugi suunata. Ükskord kaovad K prosed üldse ära ja ongi kõik joodetud nagu siin mingeid hirmutus artikleid on olnud. Kuna clokkimist enam ei toimu siis ei ole ka väga vahet mis emaplaat seal prose küljes on. Tehakse mõned valikud ja need kes veel desktoppe armastavad need ostavad kombo ja nii ongi.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
14.06.2013 19:30:11
|
|
|
sellisel juhul võiks hakata arenema barebonemine ja sülearvutite juppidehaaval kokkupanemine. oleks väga positiivne.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
14.06.2013 20:25:26
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| sellisel juhul võiks hakata arenema barebonemine ja sülearvutite juppidehaaval kokkupanemine. oleks väga positiivne. |
läpakatele ülekolimine sellise juppidevahetusega oleks küll mahe. küll vahetaks seal igasugust manti, moddiks jahuteid või paneks vedeliku sisse nagu Aseteks ja Alienware/Dell tegid
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
14.06.2013 20:48:34
|
|
|
Protsessorid,videokaardid, ram, 2.5 ja mSATA andmekandja - palju sul veel vahetatav peab olema?
standardne eemaldatav paneel?
Vee võid sa praegu kah oma sülekale panna kui piisavalt oskust on - pole oluliselt keerulisem kui näiteks Xboxile vee ehitamine.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
14.06.2013 21:22:12
|
|
|
| ongi kõik ju. klaviatuurid võiks olla ka mingilmääral interchangeabled, no et valgustusega ja ilma või mingi muu erinevusega. samas ega vahetatavatest filtritest ja suurematest õhuavadest ära ei ütleks, kõik muu on savi. pangu kasvõi üks klassikaline labadega vent sinna jahutama selle mõttetu turbiini asemel..
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Villemk2
HV veteran

liitunud: 10.11.2010
|
14.06.2013 21:26:10
|
|
|
| Praegu on pigem mure sellega, et enamus läpakaid toetavad väga väheseid erinevaid prosesid, jahutus tihti puudulik, korpust keeruline avada, videokaart pole vahetatav, emaplaat millegi kõvema vastu ammugi mitte. Need siis peamised vead, mis esinevad.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
14.06.2013 21:39:37
|
|
|
ma näeks seda nii: läpakal on ehitatud raamistik ja pesadesse lähevad asjad, st. saad paigaldada sinna emaplaadi (mille puhul oleks korpuses augud olemas, millel on korgid, juhuks kui sa näiteks dvi'd ei pane), sellele prose ja peale jahutuse ja ventilaatori. ramid ja video, toidegi vastavalt seesolevale arvutile. kettad, optilised. ulmeks minnes ekraanipaneelidki võiks olla lihtsalt vahetatavad. klõks-klõks.
ja kõige lõpuks siis ventilaatorid, et saaks ehitada ideaalse vaikuse-temperatuuri suhtega.
etnoh, full customizability. aganoh, esialgu oleks hea kui saaks valida videokaartide vahel ja prose,ram oleks lihtsamini vahetatavad. etnoh, lihtsus oleks enne keerulisemat arengut tähtis.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
14.06.2013 21:52:43
|
|
|
| rmc kirjutas: |
ma näeks seda nii: läpakal on ehitatud raamistik ja pesadesse lähevad asjad, st. saad paigaldada sinna emaplaadi (mille puhul oleks korpuses augud olemas, millel on korgid, juhuks kui sa näiteks dvi'd ei pane), sellele prose ja peale jahutuse ja ventilaatori. ramid ja video, toidegi vastavalt seesolevale arvutile. kettad, optilised. ulmeks minnes ekraanipaneelidki võiks olla lihtsalt vahetatavad. klõks-klõks.
ja kõige lõpuks siis ventilaatorid, et saaks ehitada ideaalse vaikuse-temperatuuri suhtega.
etnoh, full customizability. aganoh, esialgu oleks hea kui saaks valida videokaartide vahel ja prose,ram oleks lihtsamini vahetatavad. etnoh, lihtsus oleks enne keerulisemat arengut tähtis. |
customizingu suhtes siis mobiilne desktop
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
14.06.2013 23:00:35
|
|
|
| On kellelgi jagada uute Haswellide i5 tüüpi benchmarke, kus need uued isendid kõik kõrvuti pandud jne...
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
14.06.2013 23:06:28
|
|
|
Prosesid ja videosid olen ma vahetanud - branditoodetel on see problemaatilisem, sest bios ei toeta midagi, aga barebone süleritel nagu compal jne. pole see eriliseks probleemiks.
Probleem on selles, et sellised asjad võtavad räigelt ruumi - sülekas tuleks 3x paksem, 2x raskem ja maksab kah 2 korda rohkem, sest on palju keerulisem ja materjali on rohkem
kulunud. Pealegi ei ole sugugi võimatu ega keeruline ehitada desktop juppidest sülearvutit endale - andke aga vinti.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.06.2013 00:19:39
|
|
|
Chidori, eks see oligi mõeldud selle pealt,e t kui suund on selle juurde, et väiksem ja bla bla, mitte võimsam ja desktop kaob ära, siis teoreetiliselt muutuks laptopi variandid paremaks. eksnäis mis saab, hetkel on enamik spets tehtud läpakaidki täissaasta jahutusega. miga, kõiki isendeid korraga ei leidnud.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
15.06.2013 00:49:40
|
|
|
jas - üks asi mis on 100-ga parem AMD puhul on overclocking fun
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
15.06.2013 01:01:09
|
|
|
| Chidori kirjutas: |
jas - üks asi mis on 100-ga parem AMD puhul on overclocking fun  |
rohkem kellasid, mida näppida
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
15.06.2013 01:17:41
|
|
|
Seega kui on raha K mudel osta, siis i5-4670K on hea valik.
Kui võtad madalama mudeli, kuid soovid Turbo sagedusi rohkem tõsta, siis on soovitatav piirduda 3nda põlvkonnaga (nt. i5-3470).
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rycyve
HV veteran

liitunud: 25.06.2006
|
15.06.2013 05:21:32
|
|
|
Läpakate prosede kohta ütleks,et nagu ka lauakatekagi on sandy parim bang for the buck.Pole küll proovida saanud Haswelli
aga selle näitajate järgi on see paras pahn kuna selle termo on tavapäraselt 45w asemel kõigub 45-55w vahel+muud probleemid.55w on siiani olnud MX prosedel
ja seega on seda raskem juba maha jahutada ja ka erilist jõudluse vahet ka pole,et see asi oleks seda väärt.
_________________ CH341A EEPROM Flash BIOS teenus. |
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
15.06.2013 08:13:55
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Chidori, eks see oligi mõeldud selle pealt,e t kui suund on selle juurde, et väiksem ja bla bla, mitte võimsam ja desktop kaob ära, siis teoreetiliselt muutuks laptopi variandid paremaks. eksnäis mis saab, hetkel on enamik spets tehtud läpakaidki täissaasta jahutusega. miga, kõiki isendeid korraga ei leidnud. |
Jama. Tahaks teada, et kui plaanis komplekteerimine, siis millise Haswell-i i5 võiks valida, et ma oleksin rahul järgnevad aastad Klokkama ei hakka, kuid jõudu tahaks Milline neist ?
1. i5 4670K
2. i5 4570S
3. i5 4670
4. i5 4570
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
15.06.2013 09:55:52
|
|
|
S mudelite võlu seisneb ainult selles, et sinu eest on osa võimsusest "kinni keeratud". Voolutarve ilma koormuseta ilmselt sama mis tavalistel ja K mudelitel. Sama hästi saab (emmel mis lubab) teisi mudeleid kordaja ja vooluga kohitseda. Arvestades kõrgemat hinda ei ole S mudelid minu arust mõttekad.
Prosed on nii võimekaks läinud, et keskmisel kasutajal 70-80% ajast istuvad need praktiliselt koormuseta (mussi kuulates, meili kirjutades, veebis surfates). Kui sama põlvkonna lukus, K (Sooritusvõimelised) ja S (Kohitsetud) mudelid isegi erinevatel sagedustel joostes, põhimõtteliselt istuvad koormuseta samal voolutarbel siis ilma prose toitevoolu tõstmata takti mitte juurde keerata on ressursi raisamine Ühtaegu saad nii säästliku kui särtsaka masina teoorias. Ja selles mõttes on klokkamine ju paari numbri muutmine bios/UEFI`is mitte midagi ekstreemset.
Eelpool mainitud Inteli käik, et i5/i7 46** välja arvatud K mudelid enam 4 astet kiiremalt jooksutada (turbo või boost misiganes nimetus) ei õnnestu teeb 4670 võrreldes 4570-ga mitte eriti heaks valikuks. IB ja Haswelli voolutarbe vahe praktikas siiski ei osutunud lauamasina korral nii kardinaalselt erinevaks, temperatuuriprobleemid lisaks.
Et ikkagi justkui K ja leebe klokk on parim kui jõudlust tahta. Ilma proovimata jälle ei oska kommenteerida- ilmselt 4670K omab eelist jõudluselt 4570K võrreldes aga võib hätta jääda temperatuuridega kui väikeses korpuses/vaikselt jooksutada soov. Või 4570 mis oskab "tasuta turbot" kasutada... Eks emaplaadi valik ka mõjutab kuidas kõik koos "kõlama hakkab".
Valikud, valikud.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.06.2013 09:57:42
|
|
|
miga, kui klokkima ei taha hakata, siis k mudelit ei ole mõtet võtta, s mudel on lahjem (ent säästlikum), seega selle võiks ka maha kanda. 570 ja 670 vahe on 200 mhz ja paar euri, ehk siis polegi nagu midagi mõelda ju?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
15.06.2013 12:57:22
|
|
|
Mehed, tänud! Korralik loeng tuli teilt
Seega jääb 4670 peale
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Go Kane!
HV Guru

liitunud: 07.11.2006
|
20.06.2013 23:19:42
|
|
|
Küsiks veidi vanema raua kohta.
2600K vs 2700K
Kas on pointi uuendada kõrgemale mudelile?
Praegune 2600K teeb 5Ghz kergesti, teise protsessori OC potentsiaali pole proovinud.Ja enne teada ka ei saa kui masinasse pistan (väga ei viitsiks hetkel masinat lihtsalt lammutama hakata)
Samas häguselt on meelde jäänud et 2700K.-d ei klokkunud nii kenasti, ja see taktivahe ju tegelikult olematu mis neil @ defaul on.
_________________ Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618 |
|
| Kommentaarid: 1842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1345 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
21.06.2013 00:22:42
|
|
|
miks s ära unustada? asi turbotab praktiliselt tavalise tasemele ja voolutarve jääb meeldivalt madalaks. prioriteetide küsimus lihtsalt.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.06.2013 00:39:47
|
|
|
| -cocain- kirjutas: |
Küsiks veidi vanema raua kohta.
2600K vs 2700K
Kas on pointi uuendada kõrgemale mudelile?
Praegune 2600K teeb 5Ghz kergesti, teise protsessori OC potentsiaali pole proovinud.Ja enne teada ka ei saa kui masinasse pistan (väga ei viitsiks hetkel masinat lihtsalt lammutama hakata)
Samas häguselt on meelde jäänud et 2700K.-d ei klokkunud nii kenasti, ja see taktivahe ju tegelikult olematu mis neil @ defaul on. |
Pole mõtet...kelluvad suht samasse auku, ühel on stock takt 100Mhz kõrgem...
Pärast saad veel kehvema isendi, mis ei teegi 5Ghz ja siis kahetsed.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
21.06.2013 00:42:17
|
|
|
| järelturu hindadest rääkides - palju i3 2120 eest mõistlik küsida oleks ning palju 2500k eest mõistlik summa oleks?
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.06.2013 00:47:19
|
|
|
| caramis kirjutas: |
| järelturu hindadest rääkides - palju i3 2120 eest mõistlik küsida oleks ning palju 2500k eest mõistlik summa oleks? |
Pruugitud 2500K sai ise umbes kaks kuud tagasi 150€ eest ära turustatud siin...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magix
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2010
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
21.06.2013 01:23:05
|
|
|
Magix, petukaup enamustel - inteli mobiilsetel prosedel ongi kiirused 1.5-2 GHz ja vastavalt koormusele turbotab 2.5-3 GHz
Turbo kiirus oleneb temperatuurist ja koormusest - mõlemad tuumad täielikult koormatuna ei pruugi üldse turbot anda.
Näide:
Sülearvuti Dell Inspiron 15R (5520) Intel Core i5-3317U 2,6GHz
Inteli lehelt:
Intel® Core™ i5-3317U
Clock Speed 1.7 GHz
Max Turbo Frequency 2.6 GHz
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
21.06.2013 01:32:33
|
|
|
| Ning see 2,6GHz on vaid ühe tuuma kohta (ehk kui programm koormab ainult üht tuuma). Kahe tuuma puhul on maksimaalne 2,4GHz.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
21.06.2013 01:39:05
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| caramis kirjutas: |
| järelturu hindadest rääkides - palju i3 2120 eest mõistlik küsida oleks ning palju 2500k eest mõistlik summa oleks? |
Pruugitud 2500K sai ise umbes kaks kuud tagasi 150€ eest ära turustatud siin...  |
aga mis väärtus sellel ii-kolmel on? isenesest mängudes ja üldisema tavakasutuse juures on super prose, st. kiire ja jahe, aga videotöötlusel kõik neli threadi põhjas ja pritsib hakkepuitu..
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
felix kütt
HV vaatleja

liitunud: 01.03.2005
|
21.06.2013 03:08:54
|
|
|
| caramis kirjutas: |
*snip*, aga videotöötlusel kõik neli threadi põhjas ja pritsib hakkepuitu..  |
no seda hakkepuitu peaksid vast kõik prosed pritsima videotöötlusel. Lihtsalt mida võimsam isend seda kiiremini tehtud saab selle töö...
_________________ apt-get moo |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
21.06.2013 08:02:02
|
|
|
| caramis kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| caramis kirjutas: |
| järelturu hindadest rääkides - palju i3 2120 eest mõistlik küsida oleks ning palju 2500k eest mõistlik summa oleks? |
Pruugitud 2500K sai ise umbes kaks kuud tagasi 150€ eest ära turustatud siin...  |
aga mis väärtus sellel ii-kolmel on? isenesest mängudes ja üldisema tavakasutuse juures on super prose, st. kiire ja jahe, aga videotöötlusel kõik neli threadi põhjas ja pritsib hakkepuitu..  |
70€ kanti ta jääb.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
21.06.2013 22:46:10
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| S unusta kah ära - voolusäästlikum variant nõrgema kella ja jõudlusega. |
S-mudelite töötamise loogika on tegelikult natuke keerukam. Nende turbo on nimelt dünaamilisem, palju laiema ulatusega. Max clockspeed võib neil minna peaaegu samakõrgele nagu tavamudelil, kuid see siis oleneb juba sellest mitu tuuma on samaaegselt koormatud, lihtsalt kõiki tuumasid korraga põhja suruda ei lasta. Üldiselt, sarnane loogika nagu vastavatel sülearvutiprotsessoritel.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
21.06.2013 23:39:25
|
|
|
Oskab keegi äkki miskit Inteli Grid 2 promost rääkida?
Arvutikeskuses oli banner üleval, et ostes kampaanias osaleva toote saab Grid 2 tasuta kaasa. Paraku AK-ga on nii nagu ta on hetkel, seega ega keegi ei tea kuidas teistes poodides selle kampaaniaga on?
E: Täpsustan igaks juhuks, et jutt haswelli kampaaniast.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
22.06.2013 01:35:52
|
|
|
KillerXP, Kõik inteli ametlikud partnerid peaksid saama seda promo anda - Ordi on üks, kindlasti on teisigi.
btw - Arvutikeskusest peaks seda proset ikka olema saada, lihtsalt ainult interneti teel. Osad inimesed seal veel tegelevad kohaliku kauba ja netitellimustega.
Tundub, et pole siin veel kirjutatud:
8-Core Haswell-E CPU Chipsets Revealed: X99 and DDR4
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
22.06.2013 11:55:14
|
|
|
| Hmpf..jälle uus socket.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
22.06.2013 12:39:10
|
|
|
Pole midagi imelikku, oli...
s775 ja s1366;
s1156/1155 ja s2011;
nüüd s1150 ja s2011-3.
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
22.06.2013 12:43:42
|
|
|
| DDR4 oleks enivei tähendanud uut emaplaati ju...
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
22.06.2013 13:19:46
|
|
|
| No 8c/16t on s2011'le ka olemas..
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
22.06.2013 13:54:23
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| No 8c/16t on s2011'le ka olemas.. |
jutt käib HEDT platvormist, mitte serveri juppidest. Kiire pilguga vaadates nägin ma ARK lehel, et kõik olid 2 socket only või enam - kas nad üksikuna üldse toimivad?
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|