Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 172, 173, 174  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mis pesaga Intel lauaarvuti emaplaat on kasutuses 2014 1. oktoobri seisuga?
Socket 478
2%
 2%  [ 13 ]
LGA 775
13%
 13%  [ 83 ]
LGA 1366
4%
 4%  [ 30 ]
LGA 1155
32%
 32%  [ 209 ]
LGA 1150
38%
 38%  [ 243 ]
LGA 1156
3%
 3%  [ 23 ]
LGA 2011
5%
 5%  [ 35 ]
hääli kokku : 636

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 00:41:43 vasta tsitaadiga

kriimsilm kirjutas:
Detailed Intel Roadmap for 2013 – 2014 Timeframe Gets Published.

Broadwelli asemel on slaididel Haswelli refresh.

Kui see tõele peaks vastama on see esimene kord enam, kui 8 aasta jooksul, kui Intel rikub enda tick-tock süsteemi mis algas Core 2 (Conroe) protsessoritega aastal 2006.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 00:45:52 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
kriimsilm kirjutas:
Detailed Intel Roadmap for 2013 – 2014 Timeframe Gets Published.

Broadwelli asemel on slaididel Haswelli refresh.

Kui see tõele peaks vastama on see esimene kord enam, kui 8 aasta jooksul, kui Intel rikub enda tick-tock süsteemi mis algas Core 2 (Conroe) protsessoritega aastal 2006.

ot:
mölakad! kuidas nad julgevad icon_evil.gif
icon_lol.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 16:42:39 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
kriimsilm kirjutas:
Detailed Intel Roadmap for 2013 – 2014 Timeframe Gets Published.

Broadwelli asemel on slaididel Haswelli refresh.

Kui see tõele peaks vastama on see esimene kord enam, kui 8 aasta jooksul, kui Intel rikub enda tick-tock süsteemi mis algas Core 2 (Conroe) protsessoritega aastal 2006.

Seda isegi mõtlema jäin kuna olen siiani tik variandi valinud kuna see on viimistletud tok aga nüüd olen küll segaduses ja üldse tundub Inteli pooliitika kalduvat rohkem GPU arendamisele
kui CPU-le.Sellise nm lahendusega saaks teha sitaks super prose,mitte vähendada pindala ja teha GPU arendamist vaid samastada kas või socket 775 prosede pindala suuruse mega transide arvuga loom.Arvan,et see tuleb konkurentsi puudusest.Igatahes Intel wtf you doing aga see paistab olevat momendil kallutatud komertsi puhul kasumi teenimiseks Inteli enda poliitikat arvestades konkurentide puudumist. thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.


viimati muutis rycyve 15.06.2013 04:19:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 17:31:41 vasta tsitaadiga

rycyve kirjutas:
tundub Inteli pooliitika kalduvat rohkem GPU arendamisele
kui CPU-le. thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif
Nii see kahjuks on... hakkame protestiks AMD prosesid ostma icon_smile.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 17:33:50 vasta tsitaadiga

Tundub jah sedamoodi, et reaalset põhjust kasutajaid meeldivalt üllatada ei ole, pigem vaikselt kraabitakse siit-sealt ripakil otsi kokku...
http://techreport.com/news/24950/intel-removes-modest-free-overclocking-from-standard-haswell-cpus
Omamoodi tekitab kiusatust vahelduseks rahakotiga AMD poolt hääletada, nii motivatsiooniks.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 14.06.2013 17:42:52 vasta tsitaadiga

madest kirjutas:
rycyve kirjutas:
tundub Inteli pooliitika kalduvat rohkem GPU arendamisele
kui CPU-le. thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif
Nii see kahjuks on... hakkame protestiks AMD prosesid ostma icon_smile.gif


Aga milleks arendada CPU'sid kui sa oled niigi tipp, parim, konkurents puudub. Kuna AMD hakkas oma APU seeria int videodega vehkima siis Intel mõtles et noo, tuleb samaga vastata.
Seda ma rääkisin ka AMD teemas kui keegi ütles et jumala hea et intel on nii kõvasti eest ära läinud. Minu arust küll ei ole.
Konkurents on see jõud mis arendab tehnoloogiat edasi.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 18:04:51 vasta tsitaadiga

tuleb vast järgmise prose puhul AMD poole vaadata jah. Praegu juba on AMD korralikult järgi jõudnud ju.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 18:41:10 vasta tsitaadiga

No AMD tulevik on kahtlemata helgem, kui see oli varem. Viimastel aastatel on värvatud palju tarku inimesi nii Applest, Nvidiast, kui ka kindlasti Intelist.
Paraku ma olen skeptiline selles suhtes, et tulevikus kumbki tootja prose jõudlust märgatavalt parandab. Lihtsalt me elame sellisel ajastul, kus mobiilsus ja "rohelisus" loeb. Kahtlemata iga põlvkonnaga keskmiselt 10-15%, aga mitte eriti rohkem.
Ideaalselt võiks nt Intelil K prosed olla tulevikus üldse ilma iGPU-ta ja vabanenud ruum oleks investeeritud prose jõudlusesse. Seda muidugi ei juhtu, kuna see tähendaks kahte üsna erineva konfiga prose tootmist samadel liinidel mis pole kuluefektiivne.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 14.06.2013 19:17:50 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
No AMD tulevik on kahtlemata helgem, kui see oli varem. Viimastel aastatel on värvatud palju tarku inimesi nii Applest, Nvidiast, kui ka kindlasti Intelist.
Paraku ma olen skeptiline selles suhtes, et tulevikus kumbki tootja prose jõudlust märgatavalt parandab. Lihtsalt me elame sellisel ajastul, kus mobiilsus ja "rohelisus" loeb. Kahtlemata iga põlvkonnaga keskmiselt 10-15%, aga mitte eriti rohkem.
Ideaalselt võiks nt Intelil K prosed olla tulevikus üldse ilma iGPU-ta ja vabanenud ruum oleks investeeritud prose jõudlusesse. Seda muidugi ei juhtu, kuna see tähendaks kahte üsna erineva konfiga prose tootmist samadel liinidel mis pole kuluefektiivne.


Nõus.
Lisaks: desktop arvutid vähe haaval kaovad ja panustatakse rohkem mobiilsetele seadmetele ja nende iGPU jõudlustele. Nagu ma kunagi ütlesin: arvan ma et iga järgmise gen'iga läheb clokkimine ka aina mõttetumaks, sest kivikene IHS all on nii pisike et kuumust pole kuhugi suunata. Ükskord kaovad K prosed üldse ära ja ongi kõik joodetud nagu siin mingeid hirmutus artikleid on olnud. Kuna clokkimist enam ei toimu siis ei ole ka väga vahet mis emaplaat seal prose küljes on. Tehakse mõned valikud ja need kes veel desktoppe armastavad need ostavad kombo ja nii ongi.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 19:30:11 vasta tsitaadiga

sellisel juhul võiks hakata arenema barebonemine ja sülearvutite juppidehaaval kokkupanemine. oleks väga positiivne.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 20:25:26 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
sellisel juhul võiks hakata arenema barebonemine ja sülearvutite juppidehaaval kokkupanemine. oleks väga positiivne.

läpakatele ülekolimine sellise juppidevahetusega oleks küll mahe. küll vahetaks seal igasugust manti, moddiks jahuteid või paneks vedeliku sisse nagu Aseteks ja Alienware/Dell tegid
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 20:48:34 vasta tsitaadiga

Protsessorid,videokaardid, ram, 2.5 ja mSATA andmekandja - palju sul veel vahetatav peab olema?
standardne eemaldatav paneel?

Vee võid sa praegu kah oma sülekale panna kui piisavalt oskust on - pole oluliselt keerulisem kui näiteks Xboxile vee ehitamine.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 21:22:12 vasta tsitaadiga

ongi kõik ju. klaviatuurid võiks olla ka mingilmääral interchangeabled, no et valgustusega ja ilma või mingi muu erinevusega. samas ega vahetatavatest filtritest ja suurematest õhuavadest ära ei ütleks, kõik muu on savi. pangu kasvõi üks klassikaline labadega vent sinna jahutama selle mõttetu turbiini asemel..
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Villemk2
HV veteran
Villemk2

liitunud: 10.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 21:26:10 vasta tsitaadiga

Praegu on pigem mure sellega, et enamus läpakaid toetavad väga väheseid erinevaid prosesid, jahutus tihti puudulik, korpust keeruline avada, videokaart pole vahetatav, emaplaat millegi kõvema vastu ammugi mitte. Need siis peamised vead, mis esinevad.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 21:39:37 vasta tsitaadiga

ma näeks seda nii: läpakal on ehitatud raamistik ja pesadesse lähevad asjad, st. saad paigaldada sinna emaplaadi (mille puhul oleks korpuses augud olemas, millel on korgid, juhuks kui sa näiteks dvi'd ei pane), sellele prose ja peale jahutuse ja ventilaatori. ramid ja video, toidegi vastavalt seesolevale arvutile. kettad, optilised. ulmeks minnes ekraanipaneelidki võiks olla lihtsalt vahetatavad. klõks-klõks.
ja kõige lõpuks siis ventilaatorid, et saaks ehitada ideaalse vaikuse-temperatuuri suhtega.

etnoh, full customizability. aganoh, esialgu oleks hea kui saaks valida videokaartide vahel ja prose,ram oleks lihtsamini vahetatavad. etnoh, lihtsus oleks enne keerulisemat arengut tähtis.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 21:52:43 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
ma näeks seda nii: läpakal on ehitatud raamistik ja pesadesse lähevad asjad, st. saad paigaldada sinna emaplaadi (mille puhul oleks korpuses augud olemas, millel on korgid, juhuks kui sa näiteks dvi'd ei pane), sellele prose ja peale jahutuse ja ventilaatori. ramid ja video, toidegi vastavalt seesolevale arvutile. kettad, optilised. ulmeks minnes ekraanipaneelidki võiks olla lihtsalt vahetatavad. klõks-klõks.
ja kõige lõpuks siis ventilaatorid, et saaks ehitada ideaalse vaikuse-temperatuuri suhtega.

etnoh, full customizability. aganoh, esialgu oleks hea kui saaks valida videokaartide vahel ja prose,ram oleks lihtsamini vahetatavad. etnoh, lihtsus oleks enne keerulisemat arengut tähtis.

customizingu suhtes siis mobiilne desktop icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 23:00:35 vasta tsitaadiga

On kellelgi jagada uute Haswellide i5 tüüpi benchmarke, kus need uued isendid kõik kõrvuti pandud jne...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 23:06:28 vasta tsitaadiga

Prosesid ja videosid olen ma vahetanud - branditoodetel on see problemaatilisem, sest bios ei toeta midagi, aga barebone süleritel nagu compal jne. pole see eriliseks probleemiks.

Probleem on selles, et sellised asjad võtavad räigelt ruumi - sülekas tuleks 3x paksem, 2x raskem ja maksab kah 2 korda rohkem, sest on palju keerulisem ja materjali on rohkem
kulunud. Pealegi ei ole sugugi võimatu ega keeruline ehitada desktop juppidest sülearvutit endale - andke aga vinti.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 00:19:39 vasta tsitaadiga

Chidori, eks see oligi mõeldud selle pealt,e t kui suund on selle juurde, et väiksem ja bla bla, mitte võimsam ja desktop kaob ära, siis teoreetiliselt muutuks laptopi variandid paremaks. eksnäis mis saab, hetkel on enamik spets tehtud läpakaidki täissaasta jahutusega. miga, kõiki isendeid korraga ei leidnud.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 15.06.2013 00:23:58 vasta tsitaadiga

Täpselt teie jutule selline jutt ka overklokkimise kohta juurde icon_smile.gif

http://www.guru3d.com/news_story/intel_haswell_almost_entirely_limits_overclocking_to_k_series_cpus.html
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 00:49:40 vasta tsitaadiga

jas - üks asi mis on 100-ga parem AMD puhul on overclocking fun icon_smile.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 01:01:09 vasta tsitaadiga

Chidori kirjutas:
jas - üks asi mis on 100-ga parem AMD puhul on overclocking fun icon_smile.gif

rohkem kellasid, mida näppida thumbs_up.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 01:17:41 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
Täpselt teie jutule selline jutt ka overklokkimise kohta juurde icon_smile.gif

http://www.guru3d.com/news_story/intel_haswell_almost_entirely_limits_overclocking_to_k_series_cpus.html

Seega kui on raha K mudel osta, siis i5-4670K on hea valik.
Kui võtad madalama mudeli, kuid soovid Turbo sagedusi rohkem tõsta, siis on soovitatav piirduda 3nda põlvkonnaga (nt. i5-3470).
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 05:21:32 vasta tsitaadiga

Läpakate prosede kohta ütleks,et nagu ka lauakatekagi on sandy parim bang for the buck.Pole küll proovida saanud Haswelli
aga selle näitajate järgi on see paras pahn kuna selle termo on tavapäraselt 45w asemel kõigub 45-55w vahel+muud probleemid.55w on siiani olnud MX prosedel
ja seega on seda raskem juba maha jahutada ja ka erilist jõudluse vahet ka pole,et see asi oleks seda väärt.

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 07:58:31 vasta tsitaadiga

rycyve, Haswelli mobiilsed pole ju veel väljas. Selles segmendis ehk vara maha kanda, kuna seal pidi räiged voolusäästurežiimid jms sees olema. Eks enne Septembrit näeb.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 08:13:55 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Chidori, eks see oligi mõeldud selle pealt,e t kui suund on selle juurde, et väiksem ja bla bla, mitte võimsam ja desktop kaob ära, siis teoreetiliselt muutuks laptopi variandid paremaks. eksnäis mis saab, hetkel on enamik spets tehtud läpakaidki täissaasta jahutusega. miga, kõiki isendeid korraga ei leidnud.


Jama. Tahaks teada, et kui plaanis komplekteerimine, siis millise Haswell-i i5 võiks valida, et ma oleksin rahul järgnevad aastad icon_biggrin.gif Klokkama ei hakka, kuid jõudu tahaks icon_smile.gif Milline neist ?

1. i5 4670K
2. i5 4570S
3. i5 4670
4. i5 4570
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 09:55:52 vasta tsitaadiga

S mudelite võlu seisneb ainult selles, et sinu eest on osa võimsusest "kinni keeratud". Voolutarve ilma koormuseta ilmselt sama mis tavalistel ja K mudelitel. Sama hästi saab (emmel mis lubab) teisi mudeleid kordaja ja vooluga kohitseda. Arvestades kõrgemat hinda ei ole S mudelid minu arust mõttekad.
Prosed on nii võimekaks läinud, et keskmisel kasutajal 70-80% ajast istuvad need praktiliselt koormuseta (mussi kuulates, meili kirjutades, veebis surfates). Kui sama põlvkonna lukus, K (Sooritusvõimelised) ja S (Kohitsetud) mudelid isegi erinevatel sagedustel joostes, põhimõtteliselt istuvad koormuseta samal voolutarbel siis ilma prose toitevoolu tõstmata takti mitte juurde keerata on ressursi raisamine icon_smile.gif Ühtaegu saad nii säästliku kui särtsaka masina teoorias. Ja selles mõttes on klokkamine ju paari numbri muutmine bios/UEFI`is mitte midagi ekstreemset.

Eelpool mainitud Inteli käik, et i5/i7 46** välja arvatud K mudelid enam 4 astet kiiremalt jooksutada (turbo või boost misiganes nimetus) ei õnnestu teeb 4670 võrreldes 4570-ga mitte eriti heaks valikuks. IB ja Haswelli voolutarbe vahe praktikas siiski ei osutunud lauamasina korral nii kardinaalselt erinevaks, temperatuuriprobleemid lisaks.
Et ikkagi justkui K ja leebe klokk on parim kui jõudlust tahta. Ilma proovimata jälle ei oska kommenteerida- ilmselt 4670K omab eelist jõudluselt 4570K võrreldes aga võib hätta jääda temperatuuridega kui väikeses korpuses/vaikselt jooksutada soov. Või 4570 mis oskab "tasuta turbot" kasutada... Eks emaplaadi valik ka mõjutab kuidas kõik koos "kõlama hakkab".
Valikud, valikud.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 09:57:42 vasta tsitaadiga

miga, kui klokkima ei taha hakata, siis k mudelit ei ole mõtet võtta, s mudel on lahjem (ent säästlikum), seega selle võiks ka maha kanda. 570 ja 670 vahe on 200 mhz ja paar euri, ehk siis polegi nagu midagi mõelda ju?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 10:01:02 vasta tsitaadiga

miga, K unusta ära. Ainult ülekiirendajatele. S unusta kah ära - voolusäästlikum variant nõrgema kella ja jõudlusega. Arvan, et 4670 oleks parim antud juhul.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 12:57:22 vasta tsitaadiga

Mehed, tänud! Korralik loeng tuli teilt icon_biggrin.gif

Seega jääb 4670 peale thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2013 23:19:42 vasta tsitaadiga

Küsiks veidi vanema raua kohta.



2600K vs 2700K

Kas on pointi uuendada kõrgemale mudelile?

Praegune 2600K teeb 5Ghz kergesti, teise protsessori OC potentsiaali pole proovinud.Ja enne teada ka ei saa kui masinasse pistan (väga ei viitsiks hetkel masinat lihtsalt lammutama hakata)

Samas häguselt on meelde jäänud et 2700K.-d ei klokkunud nii kenasti, ja see taktivahe ju tegelikult olematu mis neil @ defaul on.

_________________
Vajad midagi Würthist , küsi julgelt 😉 https://eshop.wuerth.ee/et/EE/EUR/
taavi.jahu@wuerth.ee +37258309618
Kommentaarid: 1842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1345
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2013 00:22:42 vasta tsitaadiga

miks s ära unustada? asi turbotab praktiliselt tavalise tasemele ja voolutarve jääb meeldivalt madalaks. prioriteetide küsimus lihtsalt.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2013 00:39:47 vasta tsitaadiga

-cocain- kirjutas:
Küsiks veidi vanema raua kohta.



2600K vs 2700K

Kas on pointi uuendada kõrgemale mudelile?

Praegune 2600K teeb 5Ghz kergesti, teise protsessori OC potentsiaali pole proovinud.Ja enne teada ka ei saa kui masinasse pistan (väga ei viitsiks hetkel masinat lihtsalt lammutama hakata)

Samas häguselt on meelde jäänud et 2700K.-d ei klokkunud nii kenasti, ja see taktivahe ju tegelikult olematu mis neil @ defaul on.


Pole mõtet...kelluvad suht samasse auku, ühel on stock takt 100Mhz kõrgem...
Pärast saad veel kehvema isendi, mis ei teegi 5Ghz ja siis kahetsed. icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2013 00:42:17 vasta tsitaadiga

järelturu hindadest rääkides - palju i3 2120 eest mõistlik küsida oleks ning palju 2500k eest mõistlik summa oleks?
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2013 00:47:19 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
järelturu hindadest rääkides - palju i3 2120 eest mõistlik küsida oleks ning palju 2500k eest mõistlik summa oleks?


Pruugitud 2500K sai ise umbes kaks kuud tagasi 150€ eest ära turustatud siin... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magix
HV kasutaja
Magix

liitunud: 11.07.2010




sõnum 21.06.2013 00:51:54 vasta tsitaadiga

Kuna ise ei ole prosedega eriti kursis, küsiks sellise lolli küsimuse, et kui näiteks seda listi vaadata

https://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BClearvutid/S%C3%BClearvutid/?search=ad8b9e8e66b6fd2434eff9fe97f0dac5&Order=MinPrice&START=150

Miks paljudel prosedel clock speed 1,7~1,8GHz on? Ma tean, et see pole ainus näitaja, aga see tundub ikka väga madal.. Võrreldes mõne teise läppariga seal hinnaklassis, millel on 2,6-3,1 GHz.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2013 01:23:05 vasta tsitaadiga

Magix, petukaup enamustel - inteli mobiilsetel prosedel ongi kiirused 1.5-2 GHz ja vastavalt koormusele turbotab 2.5-3 GHz
Turbo kiirus oleneb temperatuurist ja koormusest - mõlemad tuumad täielikult koormatuna ei pruugi üldse turbot anda.

Näide:
Sülearvuti Dell Inspiron 15R (5520) Intel Core i5-3317U 2,6GHz

Inteli lehelt:
Intel® Core™ i5-3317U
Clock Speed 1.7 GHz
Max Turbo Frequency 2.6 GHz
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2013 01:32:33 vasta tsitaadiga

Ning see 2,6GHz on vaid ühe tuuma kohta (ehk kui programm koormab ainult üht tuuma). Kahe tuuma puhul on maksimaalne 2,4GHz.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2013 01:39:05 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
caramis kirjutas:
järelturu hindadest rääkides - palju i3 2120 eest mõistlik küsida oleks ning palju 2500k eest mõistlik summa oleks?


Pruugitud 2500K sai ise umbes kaks kuud tagasi 150€ eest ära turustatud siin... icon_rolleyes.gif

aga mis väärtus sellel ii-kolmel on? isenesest mängudes ja üldisema tavakasutuse juures on super prose, st. kiire ja jahe, aga videotöötlusel kõik neli threadi põhjas ja pritsib hakkepuitu.. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
felix kütt
HV vaatleja
felix kütt

liitunud: 01.03.2005




sõnum 21.06.2013 03:08:54 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
*snip*, aga videotöötlusel kõik neli threadi põhjas ja pritsib hakkepuitu.. icon_biggrin.gif
no seda hakkepuitu peaksid vast kõik prosed pritsima videotöötlusel. Lihtsalt mida võimsam isend seda kiiremini tehtud saab selle töö...
_________________
apt-get moo
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 21.06.2013 08:02:02 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
Etz kirjutas:
caramis kirjutas:
järelturu hindadest rääkides - palju i3 2120 eest mõistlik küsida oleks ning palju 2500k eest mõistlik summa oleks?


Pruugitud 2500K sai ise umbes kaks kuud tagasi 150€ eest ära turustatud siin... icon_rolleyes.gif

aga mis väärtus sellel ii-kolmel on? isenesest mängudes ja üldisema tavakasutuse juures on super prose, st. kiire ja jahe, aga videotöötlusel kõik neli threadi põhjas ja pritsib hakkepuitu.. icon_biggrin.gif


70€ kanti ta jääb.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 21.06.2013 22:46:10 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
S unusta kah ära - voolusäästlikum variant nõrgema kella ja jõudlusega.

S-mudelite töötamise loogika on tegelikult natuke keerukam. Nende turbo on nimelt dünaamilisem, palju laiema ulatusega. Max clockspeed võib neil minna peaaegu samakõrgele nagu tavamudelil, kuid see siis oleneb juba sellest mitu tuuma on samaaegselt koormatud, lihtsalt kõiki tuumasid korraga põhja suruda ei lasta. Üldiselt, sarnane loogika nagu vastavatel sülearvutiprotsessoritel.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2013 23:39:25 vasta tsitaadiga

Oskab keegi äkki miskit Inteli Grid 2 promost rääkida?

Arvutikeskuses oli banner üleval, et ostes kampaanias osaleva toote saab Grid 2 tasuta kaasa. Paraku AK-ga on nii nagu ta on hetkel, seega ega keegi ei tea kuidas teistes poodides selle kampaaniaga on?

E: Täpsustan igaks juhuks, et jutt haswelli kampaaniast.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2013 01:35:52 vasta tsitaadiga

KillerXP, Kõik inteli ametlikud partnerid peaksid saama seda promo anda - Ordi on üks, kindlasti on teisigi.
btw - Arvutikeskusest peaks seda proset ikka olema saada, lihtsalt ainult interneti teel. Osad inimesed seal veel tegelevad kohaliku kauba ja netitellimustega.

Tundub, et pole siin veel kirjutatud:
8-Core Haswell-E CPU Chipsets Revealed: X99 and DDR4
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2013 11:55:14 vasta tsitaadiga

Hmpf..jälle uus socket.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2013 12:39:10 vasta tsitaadiga

Pole midagi imelikku, oli...
s775 ja s1366;
s1156/1155 ja s2011;
nüüd s1150 ja s2011-3.
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2013 12:43:42 vasta tsitaadiga

DDR4 oleks enivei tähendanud uut emaplaati ju...
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2013 13:19:46 vasta tsitaadiga

No 8c/16t on s2011'le ka olemas..
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2013 13:54:23 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
No 8c/16t on s2011'le ka olemas..
jutt käib HEDT platvormist, mitte serveri juppidest. Kiire pilguga vaadates nägin ma ARK lehel, et kõik olid 2 socket only või enam - kas nad üksikuna üldse toimivad?
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2013 12:07:52 vasta tsitaadiga

loomulikult icon_smile.gif E5-26xx seeria.

edit:

ja intel ei kavatse (xeonite) 2011 seeriat maha kanda, kohe kindlasti mitte.

http://img03.taobaocdn.com/imgextra/i3/1084404919/T26aUiXmJXXXXXXXXX_!!1084404919.png

12c/24t s2011
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu (Lisatud küsitlus: "Mis pesaga emaplaat kasutuses 1. oktoobri seisuga? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 172, 173, 174  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.