Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti arvutipoodidest leiti piraattarkvara pakkuvaid teenindajaid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 13:10:52 Eesti arvutipoodidest leiti piraattarkvara pakkuvaid teenindajaid vasta tsitaadiga

link :: Postimees.ee


BSA | The Software Alliance'i kontrollkülastuses Eesti arvutipoodidesse näitasid, et üheksa protsenti teenindajatest andis kliendile juhiseid tarkvara illegaalsel viisil hankimiseks või oli valmis litsenseerimata tarkvara ise arvutisse paigaldama.

«Selline ebaseaduslik tegevus kahjustab õiguspäraselt käituvate konkurentide äri ning mõjub kahjulikult kogu riigi majandusele,» kommenteeris uuringutulemusi BSA | The Software Alliance`i esindaja vandeadvokaat Kaido Uduste.

Tema sõnul ei maksa imestada, et ligi pool Eestis kasutusel olevast tarkvarast on litsentseerimata, kui juba arvutipoodides klientidele piraattarkvara pakutakse.

Kontrollkülastuste tegijad tundsid huvi arvuti ja tarkvara omandamise vastu ning küsisid ka tasulise tarkvara alternatiivide kohta. Kokku üheksal korral andsid müüjad juhiseid illegaalse tarkvara hankimiseks või olid valmis selle ise kliendi arvutisse paigaldama.

Täispikk artikkel: http://www.e24.ee/1262080/eesti-arvutipoodidest-leiti-piraattarkvara-pakkuvaid-teenindajaid

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 13:43:26 vasta tsitaadiga

Mitmes poes nad käisid üldse?

tsitaat:
üheksa protsenti teenindajatest


tsitaat:
Kokku üheksal korral andsid müüjad
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 07.06.2013 13:46:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Uuringutulemuste saamiseks valiti testkülastuseks välja kokku sada arvutipoodi üle Eesti.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 07.06.2013 13:46:30 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Mitmes poes nad käisid üldse?

tsitaat:
üheksa protsenti teenindajatest


tsitaat:
Kokku üheksal korral andsid müüjad


Artiklis kirjas, et "Uuringutulemuste saamiseks valiti testkülastuseks välja kokku sada arvutipoodi üle Eesti."
http://www.e24.ee/1262080/eesti-arvutipoodidest-leiti-piraattarkvara-pakkuvaid-teenindajaid
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 13:52:05 vasta tsitaadiga

ainult ÜKS sajast pakkus pirawindowsit?
Tundub, et tegu hoopis PR artikliga, kui VÄHE piraatlust Eestis on.
Mis Moskvas oleks olnud? 99 100-st?

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 13:55:36 vasta tsitaadiga

traks,
tsitaat:

Kokku üheksal korral andsid müüjad

ÜHEKSA = 9
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 13:55:42 vasta tsitaadiga

traks kirjutas:
ainult ÜKS sajast pakkus pirawindowsit?
Tundub, et tegu hoopis PR artikliga, kui VÄHE piraatlust Eestis on.
Mis Moskvas oleks olnud? 99 100-st?

Üks sajast? Juba mitu korda on eraldi välja toodud, et üheksa sajast.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 13:57:25 vasta tsitaadiga

Kaheksa juhendasid kuidas saada/leida, mitte ei pakkunud. Vaid üks nõustus ise paigaldama. Kokku 9.
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 368
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traks
HV Guru

liitunud: 07.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 14:12:03 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:

Üks sajast? Juba mitu korda on eraldi välja toodud, et üheksa sajast.

jah, ainult üks sajast ju installeeris.
Iga normaalne teenindaja peab ju inimese küsimusele vastama. Kui on "varem tasuta saanud", siis pöördugu nende poole KELLELT saadud - st. sõbrad-tuttavad. Kas peaks teesklema, et ei kuuldud küsimust või lolli mängima ja ütlema, et pole absoluutselt sellise teemaga kursis ja see, mis klient räägib, on udu?

_________________
The greatest trick the devil ever pulled
was convincing the world glossy widescreen is the way to go.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.06.2013 14:19:45 vasta tsitaadiga

Tegelikult jookseb teema hoopis selles pointis, et mis ajal see tarkvara alles muutub Piraat-tarkvaraks.

Näiteks Windowsil on olemas n-ö "prooviaeg" 30 päeva ja sel ajal pole see Windows veel ju mingi Piraat. icon_cool.gif Piraaditsema hakkab ta ju alles 31-päeval. beer_yum.gif
----------------------
Samamoodi on ka mustmiljoni muu tarkvaraga, kus kõigepealt jookseb samuti seesama "prooviperiood", kellel 7-14 päeva, kellel 30 päeva.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 14:25:26 vasta tsitaadiga

Ehkki Windows trial iseenesest ei ole midagi hullu, ei tohi minu arust klienditeenindaja/edasimüüja seda installeerida ilma litsentsita masina peal (klienditeenindaja ei või ilmselt nii või naa). Masina ostja peab sellega ise hakkama saama, või pöörduma kellegi poole, kes seda oskab.
Kas ma sain õigesti aru, et see, kui sa suunad ostja selle murega oma sõprade/tuttavate poole, on tegemist juba piraatlusele kaasaaitamisega icon_question.gif icon_question.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 14:28:11 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Tegelikult jookseb teema hoopis selles pointis, et mis ajal see tarkvara alles muutub Piraat-tarkvaraks.

Näiteks Windowsil on olemas n-ö "prooviaeg" 30 päeva ja sel ajal pole see Windows veel ju mingi Piraat. icon_cool.gif Piraaditsema hakkab ta ju alles 31-päeval. beer_yum.gif
----------------------
Samamoodi on ka mustmiljoni muu tarkvaraga, kus kõigepealt jookseb samuti seesama "prooviperiood", kellel 7-14 päeva, kellel 30 päeva.

Tegelikult ei ole see päris nii. See 31 päeva ei ole mingi prooviperiood, vaid aeg, mille jooksul on kasutajal võimalik oma legaalne tarkvara ära aktiveerida. Litsents peab igal juhul olema.
Prooviversioonid on täiesti eraldi, ajapiiranguga (tavaliselt 90 või 180 päeva), näiteks Windows 8 ja 7 Enterprise Evaluation. XP puhul on ainult ajapiiranuga ametlikud virtuaalmasinad olemas..
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.06.2013 14:42:39 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Tegelikult jookseb teema hoopis selles pointis, et mis ajal see tarkvara alles muutub Piraat-tarkvaraks.

Näiteks Windowsil on olemas n-ö "prooviaeg" 30 päeva ja sel ajal pole see Windows veel ju mingi Piraat. icon_cool.gif Piraaditsema hakkab ta ju alles 31-päeval. beer_yum.gif
----------------------
Samamoodi on ka mustmiljoni muu tarkvaraga, kus kõigepealt jookseb samuti seesama "prooviperiood", kellel 7-14 päeva, kellel 30 päeva.

Tegelikult ei ole see päris nii. See 31 päeva ei ole mingi prooviperiood, vaid aeg, mille jooksul on kasutajal võimalik oma legaalne tarkvara ära aktiveerida. Litsents peab igal juhul olema.
Prooviversioonid on täiesti eraldi, ajapiiranguga (tavaliselt 90 või 180 päeva), näiteks Windows 8 ja 7 Enterprise Evaluation. XP puhul on ainult ajapiiranuga ametlikud virtuaalmasinad olemas..

Eksid - justnimelt on see 30-päevane prooviversioon (evaluation period), katsetamiseks, et kas Sa seda üleüldse tahad või ei taha. beer_yum.gif Ning litsentsi ostmisega näitad, et Sulle see meeldib ja et sa tahad seda kasutusele võtta.

The evaluation period is also known as the "activation grace" period. Any edition of Windows 7 may be installed without providing a product key, and it may be evaluated for 30 days.
http://sms-sms-lucu.blogspot.com/2012/12/7-30-day-trial.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 14:44:55 vasta tsitaadiga

Huvitav, et välditud on nimede väljaütlemist. Mulje jääb nagu oleks see statistika pastakast välja imetud.

Teine asi on see, et kes andis BSA-le õiguse teisi kuritööle kihutada (vanasti oli see kriminaalkorras karistatav) ja/või kuritegu matkida? Eesmärk pühitseb abinõu? Ristisõdade ajalugu tuleb meelde.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.06.2013 16:39:45 vasta tsitaadiga

Edit: tegin TechNet Evaluation Center-is väkise katse - täiesti lahkelt pakuti Trial-ajaga nii Windows 8 Enterpriset kui ka Office Proffessional Plusi. icon_cool.gif

Ja kui mõlemad alla tiritud, siis saabki ühe enda läppari peal proovida, et kuidas see läppar nendega hakkama saab või mitte.

See link siis:
http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/default
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 16:46:45 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

Eksid - justnimelt on see 30-päevane prooviversioon (evaluation period), katsetamiseks, et kas Sa seda üleüldse tahad või ei taha. beer_yum.gif Ning litsentsi ostmisega näitad, et Sulle see meeldib ja et sa tahad seda kasutusele võtta.

The evaluation period is also known as the "activation grace" period. Any edition of Windows 7 may be installed without providing a product key, and it may be evaluated for 30 days.
http://sms-sms-lucu.blogspot.com/2012/12/7-30-day-trial.html


See jutt on mingi täiesti suvalise inimese täiesti suvalise lehekülje peal. Selliseid on netis sadu..
Anna mullle mõni ametlik Microsofti väide selle kohta, et "30-day Grace Period" on prooviversioon ja igaüks võib ilma litsentsita installida - siis usun.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 16:47:14 vasta tsitaadiga

Poed peaks eelkõige andma juhised kuidas vabavara paigaldada.
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 17:42:48 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
Poed peaks eelkõige andma juhised kuidas vabavara paigaldada.

Pooldan arvamust.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Player1
HV kasutaja
Player1

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 18:05:57 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
Poed peaks eelkõige andma juhised kuidas vabavara paigaldada.

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 07.06.2013 18:14:12 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
alliance kirjutas:
Poed peaks eelkõige andma juhised kuidas vabavara paigaldada.

Pooldan arvamust.


Aga annavad ju juhiseid.
Algartiklis on lause, et "Ühel juhul pakkus teenindaja kliendile ise tasuta mitteametlikku operatsioonisüsteemi."
BSA jaoks on ju k6ik linuksilised mitteametlikud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 07.06.2013 19:23:26 vasta tsitaadiga

traks kirjutas:
ainult ÜKS sajast pakkus pirawindowsit?
Tundub, et tegu hoopis PR artikliga, kui VÄHE piraatlust Eestis on.
Mis Moskvas oleks olnud? 99 100-st?


kesse tänapäeval ikka poes pirawindowzit müüb, lauacampuuter on anyway nizhitooteks saand mille tarbijad oskavad ilma küsimatagi pirada
ja läpakad n stuff on niikuinii ju eelinstallitud ossiga väga valdav enamus


viimati muutis kaspar00 07.06.2013 19:31:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 19:30:20 vasta tsitaadiga

wiinanina kirjutas:
djstallion kirjutas:
alliance kirjutas:
Poed peaks eelkõige andma juhised kuidas vabavara paigaldada.

Pooldan arvamust.


Aga annavad ju juhiseid.
Algartiklis on lause, et "Ühel juhul pakkus teenindaja kliendile ise tasuta mitteametlikku operatsioonisüsteemi."
BSA jaoks on ju k6ik linuksilised mitteametlikud.

Mitteametlikud võivad olla, aga piraattarkvaraks ei saa isegi BSA Linuxit pidada icon_smile.gif

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 07.06.2013 20:00:25 vasta tsitaadiga

Palju neid arvutipoode eestis üldse on ?

Loomulikult pole näidatud kuidas küsiti ja mille peale vastati ja kuidas vastati.
Väidet , et eelpoolnimetatud informatiooni jagamine on suur kuritegu ei saa tõsiselt võtta. Vähemalt mitte niikaua kui google otsingut kautades saab tunduvalt kiiremini ja tunduvalt paremat infot.

Seega ainult 1 tõsiselt võetav juhtum kui müüja oli nõus ise tarkvara paigaldama. Väga hea tulemus. Näitab selgelt , et eesti arvuti poed on asjast aru saanud ja austavad tarkvara tootjate õigusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 20:08:29 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
Palju neid arvutipoode eestis üldse on ?
Jalaga segada

tsitaat:
«Selline ebaseaduslik tegevus kahjustab õiguspäraselt käituvate konkurentide äri ning mõjub kahjulikult kogu riigi majandusele
Kuu nali.

Siin mõjub riigikogu ise kehvemini majandusele kui piraattarkvara.
Kui ikka raha ei ole ja alternatiiv ei kõlba siis paned pira nii et silm ka ei pilgu. Või mis majanduslikku kasu saab riik, kui inimene kasutab vabavara?

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 07.06.2013 21:54:35 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
Ehkki Windows trial iseenesest ei ole midagi hullu, ei tohi minu arust klienditeenindaja/edasimüüja seda installeerida ilma litsentsita masina peal (klienditeenindaja ei või ilmselt nii või naa).

Täpselt nii on ja seda on kinnitanud ka Microsoft. Kes tahab ilma võtmeta Windowsi n-ö proovida, see peab seda tegema ise ja ainult ise.

Mis puutub Linuxisse, siis vaevalt arvutipoe töötajad seda väga soovitama tõttavad. Müüja seisukohast täiesti arusaadav. Raha see sisse ei too. Tuge sellele ei ole. Kui soft pekki läheb, siis on probleemide lahendamine tunduvalt keerulisem (kindlasti mõni erudeeritum arvutikasutaja tahaks siinkohal näppu vibutada, et kõik on tegelikult väga lihtne, võtad aga terminali lahti, kirjutad sudo ja proged oma mured unustusse.... ...reaalsus on siiski pisut teine.). Ühesõnaga, milleks lüüa endale kirvest selga. Kes tahab Linuxit, see proovib ise. Nagu Windowsi "prooviversioonigi". icon_smile.gif

_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 22:06:48 vasta tsitaadiga

.:MDK:. kirjutas:


Mis puutub Linuxisse, siis vaevalt arvutipoe töötajad seda väga soovitama tõttavad. Müüja seisukohast täiesti arusaadav. Raha see sisse ei too. Tuge sellele ei ole. Kui soft pekki läheb, siis on probleemide lahendamine tunduvalt keerulisem (kindlasti mõni erudeeritum arvutikasutaja tahaks siinkohal näppu vibutada, et kõik on tegelikult väga lihtne, võtad aga terminali lahti, kirjutad sudo ja proged oma mured unustusse.... ...reaalsus on siiski pisut teine.). Ühesõnaga, milleks lüüa endale kirvest selga. Kes tahab Linuxit, see proovib ise. Nagu Windowsi "prooviversioonigi". icon_smile.gif


Linuxiga on reeglina lihtne:
1. guugeldad viga
2. kopipasteet õpetuse järgi käsud terminali

Ja enamasti jätkad tööd kui polekski midagi olnud.

Tõesti keeruline. icon_smile.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 22:52:20 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
.:MDK:. kirjutas:


Mis puutub Linuxisse, siis vaevalt arvutipoe töötajad seda väga soovitama tõttavad. Müüja seisukohast täiesti arusaadav. Raha see sisse ei too. Tuge sellele ei ole. Kui soft pekki läheb, siis on probleemide lahendamine tunduvalt keerulisem (kindlasti mõni erudeeritum arvutikasutaja tahaks siinkohal näppu vibutada, et kõik on tegelikult väga lihtne, võtad aga terminali lahti, kirjutad sudo ja proged oma mured unustusse.... ...reaalsus on siiski pisut teine.). Ühesõnaga, milleks lüüa endale kirvest selga. Kes tahab Linuxit, see proovib ise. Nagu Windowsi "prooviversioonigi". icon_smile.gif


Linuxiga on reeglina lihtne:
1. guugeldad viga
2. kopipasteet õpetuse järgi käsud terminali

Ja enamasti jätkad tööd kui polekski midagi olnud.

Tõesti keeruline. icon_smile.gif

Tavaline arvutikasutaja:
1:"Kuule mu arvutil tuli mingi error ette"
2:"No mis error see oli, mis seal kirjas oli?"
1:"Eino ma ei tea, mingi kast tuli ette ja seal oli kirjas, et error on noh"

BSA kohta niipalju, et eks see üks BullSh*t Agency on
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 22:54:36 vasta tsitaadiga

Reeglina on lihtne, aga kui tekib mingi imelik anomaalia, siis pead kõva häkker olema, et jagu saada. Näiteks kunagi jooksis Firefox kokku, kui Googles pilte otsida ja võttis sellega kogu töölauakeskkonna kaasa. Siiamaani ei tea, kuidas see võimalik oli, Ubuntu 10.04 oli tegemist, kui ei eksi.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 07.06.2013 23:21:54 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:

Linuxiga on reeglina lihtne:
1. guugeldad viga
2. kopipasteet õpetuse järgi käsud terminali

Ja enamasti jätkad tööd kui polekski midagi olnud.

Tõesti keeruline. icon_smile.gif

Garantii- ja teeninduse töötajana võin öelda, et inimesi on seinast-seina ning valdav enamus on ikka päris nürid pliiatsid. Ei osata Kaspersky võtit sisestada, Windowsi aktiveerida, drivereid paigaldaldada ning isegi palutakse Firefoxi ikooni desktopile. Yeah right sa selgitad mõnele sellisele kuidas Googlega Linuxi probleeme lahendada. Ostaksin pileti esiritta, et näha seda kino. thumbs_up.gif

_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 23:25:20 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
.:MDK:. kirjutas:


Mis puutub Linuxisse, siis vaevalt arvutipoe töötajad seda väga soovitama tõttavad. Müüja seisukohast täiesti arusaadav. Raha see sisse ei too. Tuge sellele ei ole. Kui soft pekki läheb, siis on probleemide lahendamine tunduvalt keerulisem (kindlasti mõni erudeeritum arvutikasutaja tahaks siinkohal näppu vibutada, et kõik on tegelikult väga lihtne, võtad aga terminali lahti, kirjutad sudo ja proged oma mured unustusse.... ...reaalsus on siiski pisut teine.). Ühesõnaga, milleks lüüa endale kirvest selga. Kes tahab Linuxit, see proovib ise. Nagu Windowsi "prooviversioonigi". icon_smile.gif


Linuxiga on reeglina lihtne:
1. guugeldad viga
2. kopipasteet õpetuse järgi käsud terminali

Ja enamasti jätkad tööd kui polekski midagi olnud.

Tõesti keeruline. icon_smile.gif

Windowsiga on reeglina lihtsam: kui läbi graafilise esituse kala ise läbi ei hammusta, siis teiste kogemuse baasil saab ikka jagu, e Google, valdavalt CMD-ta icon_razz.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 07.06.2013 23:38:23 vasta tsitaadiga

.:MDK:. kirjutas:
Märt. kirjutas:

Linuxiga on reeglina lihtne:
1. guugeldad viga
2. kopipasteet õpetuse järgi käsud terminali

Ja enamasti jätkad tööd kui polekski midagi olnud.

Tõesti keeruline. icon_smile.gif

Garantii- ja teeninduse töötajana võin öelda, et inimesi on seinast-seina ning valdav enamus on ikka päris nürid pliiatsid. Ei osata Kaspersky võtit sisestada, Windowsi aktiveerida, drivereid paigaldaldada ning isegi palutakse Firefoxi ikooni desktopile. Yeah right sa selgitad mõnele sellisele kuidas Googlega Linuxi probleeme lahendada. Ostaksin pileti esiritta, et näha seda kino. thumbs_up.gif


Proovitud, seletamine ja aitamine _on_ tegelikult lihtsam, sest UI erineb XP vs Vista vs 7 vs 8 ikka parasjagu.
Võrdle
"Tee parem klikk My Computeri korral, sealt võta Properties (või Suvandid? kui eestikeelne), siis kliki sinna ja tänna, installi siis see ja teine" - üks klikk valesti ja ongi juba paanika.
vs
"Kirjuta terminali sudo apt-get install xxx ; sudo /etc/init.d/xxx restart ja sisesta oma parool" - Copy-paste commandline käsud ja ongi probleem lahendatud

Eriti vanemate inimeste puhul, UI-s saab väga kergelt mööda panna, terminal + copy-paste - saab hakkama paremini. Eksimisvõimalust on lihtsalt vähem.

Aga noh, mõlema seletamise korral on vajalik mingi minimaalne tase, et saadaks aru, kuidas teha copy-paste näiteks ja misasi on hiir icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2013 23:50:00 vasta tsitaadiga

Kui peresse ostetakse arvuti siis arvestatakse ka üldiselt koolilaste vajadusega teha õppetööd mis on MS Office põhine (powerpoint, world, exel). See läheb ka googeldades Winile peale? Õpetajat reeglina ei koti jutt, et Openoffice on odav, sama hea jne jutt, lajatatakse 1 sisse ja kogu moos.
Sõna "terminaal" ajab tavakasutajal seljakarvad turri ja värina alakehasse (ka labakätesse). Tavakasutaja on siis see kes lisab CV-sse "internetioskus" ja meil on neid oi bljääd kui palju (na valu).

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dksvertix
HV kasutaja
dksvertix

liitunud: 28.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2013 04:29:47 vasta tsitaadiga

Kas BSA uurimustööga saab kuskil lähemalt ka tutvuda? Ei BSA ega BSA Eesti kodulehel pole selle kohta ühtegi sõna.

Aga noh, kui sulle pakkutaks valetamise ja korruptsiooni eest kõva nutsu, eriti, kui tellijaks on terrorirühmitus al-Hollywood, ega sa siis ju vastu poleks? Raha on tehtud elu allikaks siin planeedil, kuna inimesel on siiski ju superkiskja DNA. Jälle üks asi juures, millega teiste üle domineerida. Kill for food, otherwise for fun. Kui sa just pole sündinud indiaanlaseks kuskil Aafrika metsas.

Mitte OpenOffice, vaid LibreOffice. Mitte odav, vaid tasuta. Tasuta programmide tegijatel, eriti, mis on nii suured, paraku ei ole mingit motivatsiooni teha asja korralikult, konkurentsivõimeliseks. Õpi või ise programmeerijaks, aga ka siis on probleem, et sinu soovitused/parandused ei pruugi järgmise 5 aasta jooksul üldse implementeeritud saadagi. Paneb sind tahtma looma oma versiooni. Aga, kui näed siis, et ühe formaadi kuvamiseks pead läbi lugema 6000 leheküljelise raamatu...

Linux ei ole paha, kui vaid neid ehtsaid Linuxi Gurusi oleks rohkem saadaval, eriti, kui vaja vigu parandada ja olukorda paremaks teha. Paraku motivatsioonipuudus, seaduslikud tasud ja sõda nende vahel, kes soovivad, et Linux oleks kergelt kasutatav ja nende, kes soovivad elada ainult shellis ja denialis, et väga paljud Windowsil loodud programmid on tõesti head (hirm uue ees?), ei lase asjal areneda piisavalt kaugele.

Ja nagu näha, kõik märgid viitavad sellele, et mitte keegi ei tee mitte kunagi mitte midagi mitte millegi vastu ja kõik jätkub nii nagu on ja läheb veel hullemakski. Enjoy. beer_yum.gif icon_wink.gif

Hollywood nõuab, et piraatlus oleks hullemini karistatav ja kõik muud küberkuriteod on köki-möki:
https://torrentfreak.com/anti-piracy-commission-asks-congress-for-ransomware-and-spy-tools-130527/

Hollywoodi parem käsi UK aretas esimese "raudvaralise DRMi", Mali-V500 videokiibi:
https://torrentfreak.com/arm-launches-hollywood-approved-anti-piracy-processor-130603/

Ja kuskil oli veel artikkel, et Microsoft tahtvat, et emaplaatidel oleks ka "raudvaraline DRM", et ära keelata teiste operatsioonisüsteemide kasutus. Niiet, kui Microsoft Windows on täielikult alla käinud, siis ei päästaks sind isegi mitte Linux.


Now this is what I call showbussiness. And it's way better than my nightmares. eat.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Erx15
HV kasutaja
Erx15

liitunud: 09.08.2008




sõnum 08.06.2013 10:37:48 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
Kui peresse ostetakse arvuti siis arvestatakse ka üldiselt koolilaste vajadusega teha õppetööd mis on MS Office põhine (powerpoint, world, exel). See läheb ka googeldades Winile peale? Õpetajat reeglina ei koti jutt, et Openoffice on odav, sama hea jne jutt, lajatatakse 1 sisse ja kogu moos.

Whaaat, kust august sa selle jutu kiskusid? Polnud koolis mingit probleemi OpenOffice-ga va. uurimistöö, mille vormistamine on MS Offices lihtsam. .odt peale ütlesid õpetajad, et võiks faili ikka .doc formaadis salvestada, kuna seda igal pool avada ei saa(MS Office), aga samas vaadati ka see üle.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2013 14:49:06 vasta tsitaadiga

dksvertix kirjutas:

Ja kuskil oli veel artikkel, et Microsoft tahtvat, et emaplaatidel oleks ka "raudvaraline DRM", et ära keelata teiste operatsioonisüsteemide kasutus. Niiet, kui Microsoft Windows on täielikult alla käinud, siis ei päästaks sind isegi mitte Linux.
EUs see neil väga läbi ei läheks. Mujal ehk tõesti.

Erx15 kirjutas:
korsten kirjutas:
Kui peresse ostetakse arvuti siis arvestatakse ka üldiselt koolilaste vajadusega teha õppetööd mis on MS Office põhine (powerpoint, world, exel). See läheb ka googeldades Winile peale? Õpetajat reeglina ei koti jutt, et Openoffice on odav, sama hea jne jutt, lajatatakse 1 sisse ja kogu moos.

Whaaat, kust august sa selle jutu kiskusid? Polnud koolis mingit probleemi OpenOffice-ga va. uurimistöö, mille vormistamine on MS Offices lihtsam. .odt peale ütlesid õpetajad, et võiks faili ikka .doc formaadis salvestada, kuna seda igal pool avada ei saa(MS Office), aga samas vaadati ka see üle.
Ju sul siis arenenum kool/õpetaja.
Üldiselt jah neid koole/õpetajaid on endiselt ikka suht palju, kes ei tea sul openofficest mitte midagi.

Samuti ise eelistaks openofficega tehtud töö puhul selle saata justnimelt .otd-na. Selleks justnimelt et välistada MS officega avamist ja seda, et ms office seal miskit pekki suudaks keerata. Üldiselt toimib asi mõlema puhul kenasti aga võib juhtuda et ühele miskit ei meeldi ja kuvab teisiti asja.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2013 15:50:25 vasta tsitaadiga

Märgiks siiski veelkord, et OpenOffice on sisuliselt surnud projekt ning sama tiim arendab juba mõnda aega asja LibreOffice nime all icon_smile.gif
_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2013 14:51:54 vasta tsitaadiga

OpenOffice'ile tuleb endiselt uuendusi.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2013 17:12:23 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
OpenOffice'ile tuleb endiselt uuendusi.
Jah, mingi paus tuli sisse neil, kui Oracle projekti lõhki ajas ja olulisemad arendajad Document Foundation'i asutasid ning LibreOffice'it arendama hakkasid, aga vist aastake või nii hiljem hakkas seal midagi liikuma jälle. LibreOffice'ist ollakse kõvasti maas ja keelte tugi on väga hõredaks jäänud, vähemalt viimati kui vaatasin, ei olnud eesti keele tuge enam - eesti arendajad kolisid LibreOffice'i projekti üle, kui see asutati.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2013 11:39:15 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Betamax kirjutas:
OpenOffice'ile tuleb endiselt uuendusi.
Jah, mingi paus tuli sisse neil, kui Oracle projekti lõhki ajas ja olulisemad arendajad Document Foundation'i asutasid ning LibreOffice'it arendama hakkasid, aga vist aastake või nii hiljem hakkas seal midagi liikuma jälle. LibreOffice'ist ollakse kõvasti maas ja keelte tugi on väga hõredaks jäänud, vähemalt viimati kui vaatasin, ei olnud eesti keele tuge enam - eesti arendajad kolisid LibreOffice'i projekti üle, kui see asutati.

Mis kokkuvõttes tähendab, et pole ühtegi head põhjust, miks OpenOffice'it LibreOffice'ile eelistama peaks.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 11.06.2013 12:07:54 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Betamax kirjutas:
OpenOffice'ile tuleb endiselt uuendusi.
Jah, mingi paus tuli sisse neil, kui Oracle projekti lõhki ajas ja olulisemad arendajad Document Foundation'i asutasid ning LibreOffice'it arendama hakkasid, aga vist aastake või nii hiljem hakkas seal midagi liikuma jälle. LibreOffice'ist ollakse kõvasti maas ja keelte tugi on väga hõredaks jäänud, vähemalt viimati kui vaatasin, ei olnud eesti keele tuge enam - eesti arendajad kolisid LibreOffice'i projekti üle, kui see asutati.

Mis kokkuvõttes tähendab, et pole ühtegi head põhjust, miks OpenOffice'it LibreOffice'ile eelistama peaks.
icon_lol.gif mis edasi arendatuna tähendab, et kui tahad midagi paremat, siis maksa icon_lol.gif

Üldiselt teeb enamusele inimestele vajaliku töö ära ka mõni varasem versioon, pole reaalset põhjust viimast versiooni alati tahta....
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 11.06.2013 18:01:30 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
djstallion kirjutas:

Mis kokkuvõttes tähendab, et pole ühtegi head põhjust, miks OpenOffice'it LibreOffice'ile eelistama peaks.

icon_lol.gif mis edasi arendatuna tähendab, et kui tahad midagi paremat, siis maksa icon_lol.gif


Kui viimati sai vaadatud siis tundus LibreOffice samuti täiesti tasuta olevat?

Aga kogu see arendus oli igati kasutatav juba siis kui see veel StarOffice nime kandis, sai aastaid tagasi selle abil diplomitöö kirjutatud, valiku aluseks oli MS Office'st oluliselt kasutatavam valemiredaktor.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 11.06.2013 18:51:21 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Mnator kirjutas:
djstallion kirjutas:

Mis kokkuvõttes tähendab, et pole ühtegi head põhjust, miks OpenOffice'it LibreOffice'ile eelistama peaks.

icon_lol.gif mis edasi arendatuna tähendab, et kui tahad midagi paremat, siis maksa icon_lol.gif


Kui viimati sai vaadatud siis tundus LibreOffice samuti täiesti tasuta olevat?

Aga kogu see arendus oli igati kasutatav juba siis kui see veel StarOffice nime kandis, sai aastaid tagasi selle abil diplomitöö kirjutatud, valiku aluseks oli MS Office'st oluliselt kasutatavam valemiredaktor.
Nii openof kui libreof on tasuta icon_wink.gif
Aga sama valdkonna tegevuse jaoks on ka tasulisi programme.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 11.06.2013 18:54:22 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:

Aga sama valdkonna tegevuse jaoks on ka tasulisi programme.

Ei või olla, kas tõesti...? icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 11.06.2013 23:35:18 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2013 01:06:49 vasta tsitaadiga

Ausalt, libreoffice ja openoffice teevad 99% kasutajatest oma töö ideaalselt ära. Ma tavaliselt tõmbangi libre kuna ei viitsi lihtsalt officel cracki ja asjadega jamada, kiiremini kohal kah.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2013 04:44:57 vasta tsitaadiga

Te kaldute teemast mööda.
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2013 10:46:17 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
Te kaldute teemast mööda.

Tegelikult ei kaldu, kuna arutelu käib vabavara üle, mida kauplustes pira asemel kliendile võiks soovitada.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti arvutipoodidest leiti piraattarkvara pakkuvaid teenindajaid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.