|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
arturkur
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2013
|
28.05.2013 18:04:19
|
|
|
Toitekas läheb kindlasti lähitulevikus uuendamisele. Kaart tellitud ka juba
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oww
HV vaatleja
liitunud: 18.06.2009
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lehys
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.07.2011
|
29.05.2013 16:19:33
|
|
|
Inteli alla ostid amd plaadi võta suvaline 1155 plate kui saad viska mõni eur juurde ja võta 77 kiibistikuga
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
29.05.2013 16:24:52
|
|
|
MSI B75MA-P45 54,45 eur
protsessori võid vabalt i5 3470 võtta I5 3470 172,28 eur
Corsair cx 500 toide on otsas, võta cx 430 CX430 40,73 eur
Ma isiklikult praegu s1155 intelit ei ostaks, sest peagi tuleb järgmine põlvkond uue socketiga ja kui sa tahad näiteks paari aasta pärast praegust protsessorit uuendada, siis ainuke edasiminek on kasutatud 3770(k).
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
29.05.2013 17:41:40
|
|
|
| raidov kirjutas: |
MSI B75MA-P45 54,45 eur
protsessori võid vabalt i5 3470 võtta I5 3470 172,28 eur
Corsair cx 500 toide on otsas, võta cx 430 CX430 40,73 eur
Ma isiklikult praegu s1155 intelit ei ostaks, sest peagi tuleb järgmine põlvkond uue socketiga ja kui sa tahad näiteks paari aasta pärast praegust protsessorit uuendada, siis ainuke edasiminek on kasutatud 3770(k). |
rõhk sõnal peagi ehk siis loetud päevade jooksul, kui nüüd internetis liikuvaid jutte uskuda
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
03.06.2013 22:13:11
|
|
|
http://flex.delfi.ee/5729-Asus-N56VZ
sooviks, et keegi paneks kokku lauaarvuti kompleti, mille jõudlus oleks sama kui sellel läpakal. Tahaks teada palju see odavam tuleks. Aitäh!
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
04.06.2013 01:24:29
|
|
|
natukene juttu ka vanarauast
nimelt vahetab mu praegune GTX285 varsti omaniku ja nüüd mõtlen, mida asemele valida. kaart peab olema suuteline Sony Vegases renderdada ning olema võimsam, kui GTX285, kasvõi kellates. hetkel on silma jäänud GTX460/470 ja HD6870 kaardid. mida soovitate?
E: lisan, et HDMI väljundist on palju kasu.
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
05.06.2013 22:12:52
|
|
|
| flameas kirjutas: |
http://flex.delfi.ee/5729-Asus-N56VZ
sooviks, et keegi paneks kokku lauaarvuti kompleti, mille jõudlus oleks sama kui sellel läpakal. Tahaks teada palju see odavam tuleks. Aitäh! |
Raske ülesanne. Kui vaadata ainult jõudlust, siis umbes 500 eurot ainult kast, millel on 2 usb3 ning pole wifit ja bluetoothi. gt650m on enamvähem võrdne gt640, prose on kehvem kui i5 3450. 500 arvestasin i5 3470 protsessoriga ja 640 videokaardiga. Kui hakata komplekti koostama on samaväärne protsessor amd FX8320, alla hd7750 videot soovitama ei hakkaks. Palju oleneb mida sa ootad korpuselt ja emaplaadilt, kas klaviatuuri on vaja, veebikaamerat, monitori? Pane võimalikut täpselt kirja mida sa ootad.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
07.06.2013 00:33:47
|
|
|
flameas, tasuks kindlasti öelda, milleks arvutit kasutama vaja hakata. selle järgi ka jupid.
edit: kas teemasolijad saaksid öelda, kust oleks hea tellida videokaarti (vist läheb teemasse, kuna küsin arvutijupi ostmise kohta )
tahaks nimelt just 7870 XT, tahiti kiviga. alla 200. seni leidnud kõige odavama 190'ga. võiks veel odavam olla
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
08.06.2013 18:10:45
|
|
|
Taas vaja üks arvutikast kokku laduda.
Mõnikümmend posti tagasi olin sama küsimusega letis ja sain kenasti abi ning masin ka reaalselt kokkupandud. Nüüd aga eelarve grammivõrra kärbitum: hinnaklass 450.- kuni 500.- €
Selged on sellised komponendid:
Prose: i3 3220 ~104.-
mamma: Gigabyte GA-B75M-D3H ~57.-
mälu: Crucial Ballistix 1600mhz 4mb x2 ~53.-
video: Gigabyte GF GTX650 TI 1GB ~124.-
optiline drive: samsung ~13.-
Küsimus on hdd 1TB, korpus ja toide.
WD "black" on suht lärmakas, kuid mul pole muid ideid millega asendada, kas Seagatel on midagi mõistlikku hinna ja kvaliteedi poolest ?
Mõte oli, et korpus Cooler Master Midi Tower Elite 310 koos oma toitega 460W. Kuid ma ei tea mingist tagasisidest CM toidetega. Kui eraldi võtta, siis kas Corsiari CX430 toidab süsteemi ära ? Või äkki eraldi CM mingi 500W toide. Lugesin, et Fortroni toited pidid teatud kooslustega lärmama hakkama ja ei viitsi nö "võõra" arvuti modimisega tegelema hakata.
Kui on AMD fänne, siis võib pakkuda ka AMD-st midagi kokkuladuda.
Praegune valik oleks olnud selline:
https://www.1a.ee/order/shopping_cart?content=HcmxAQAgCAOwl2zVQvX%2FvwSnDEEKeXDhkEpim197tdTsl2yUwZ2jfA%3D%3D
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
08.06.2013 21:52:12
|
|
|
Palju see "boost" juurde annab, peale selle, et ta nö 192 bitine on ? Kui sama raha eest pakutakse 2mb "tavalist" 650TI, siis kumb asisem on.
Ja ikkagi huviatvad ka toiteplokid. Vaatasin ka odavama otsa Chieftec´e ja natuke kallimaid nimekamaid tootjaid nagu Thermaltake ja Arvutikeskuses vist oli Antec´i ja ka Enermax´i odavamad seeriad pakkuda. Pean silmas odavamaid, et kõik mis jääb hinnalt alla 54.- € Corsairi CX500. Hea kui midagi kuni 40.- €
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
08.06.2013 22:51:38
|
|
|
650ti Boost ja 650ti on täiesti erinevad kaardid, kui esimene on hetkel vast üks parima hinna-jõudluse suhtega kaart, siis teine on, viiskalt väljendudes- kehvem kui samas hinnaklassis konkurendi toode
| tsitaat: |
2mb "tavalist" 650TI
|
2mb?
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
08.06.2013 23:56:23
|
|
|
Tavalisel GTX 650 Ti kaardil on 2GB VRAMist vähem kasu. Õiged GTX 650 Ti Boost kaardid on juba 2GB mäluga.
Mis kõige tähtsam - GTX 650 Ti Boost on keskmiselt ~30% suurema jõudlusega.
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
09.06.2013 00:16:36
|
|
|
UrmoZ - tänu, väga hea teave, just nii ongi asju vaja seletada !
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
09.06.2013 12:37:10
|
|
|
| soovitage hiirt, hetkel on logitech mx518, aga ei meeldi see, et pealt on libe kate
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oobik
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2002
|
11.06.2013 14:54:20
|
|
|
Küsimus videovõimekuse värskendamises. Praegune videokaart on 560TI.
Masinas värskendatud i5 3750k prose ja 16gb mälu (põhjus veidi graafikatööd), OP ja mängud jooksevad SSD pealt. Kas vahemikus 150-300€ on kaarti, mis tegelikult ka märkimisväärset ja tunnetatavat võitu annaks.
Mängin ARMA2, ootan ARMA3, vahel toksin Civ5 (uus expansion tulekul). Crysis3 seisab steamis tegevusetult, sest 560ti siiski kippus liigselt nõksuma.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
11.06.2013 15:16:46
|
|
|
300€ eest väga märkimisväärset uuendust vist ei saa samas 380€ eest saad GTX 770 mis peaks tubli boosti andma
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
11.06.2013 15:55:45
|
|
|
alla 300 € saab 7950 või 660ti kätte või siis pisut peale ja 670.
peaks ikka tuntav kiiruse kasv olema
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.06.2013 16:05:42
|
|
|
925-950'se boostiga kaarte ju on.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
11.06.2013 17:00:35
|
|
|
Oobik, 1080p monitoril mängimiseks on HD 7870 XT juba üsna hea valik. Tublisti jõudsam kui 560 Ti.
Kuna Crysis on nii nõudlik, siis 1080p @ 60fps on palju tahta. Kui fps püsib 30 ringis ja graafiliselt nõudlikemas kohtades eriti alla selle ei kuku, siis on OK ja mängitav. Alati võib ju ka graafilisi sätteid veidi alandada.
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
11.06.2013 17:11:47
|
|
|
Kas Chieftec´i psu´d on ka mingisugusel normaalsel tasemel ? Et kui rahaga kitsas käes, siis kuidas sellisesse asja suhtuda ?
Chieftec CTG-550-80P 550W
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Toiteallikad/180105/
Samas hinnaklassis on ka Fortron 500W ja Corsair CX430.
Eeldatavalt soovitatakse Corsairi, kuid kas see on piisav juba mõned postid varem mainitud komplekti jaoks ?
Üldsõnaliselt: i3; GTX650Ti (soovituslik 400W supply); 1TB WD Black; 8gb ram. "Kruvimiseks" ei lähe.
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
11.06.2013 17:30:03
|
|
|
| Corsair saab vabalt hakkama, 650 ti boost videoga kogu masin tarbib sul maksimaalselt umbes 250W kanti.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Poco
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2002
|
11.06.2013 17:57:22
|
|
|
Tänud "Raidov" - hea vastus ja valik on siis Corsair
_________________ Ei tea vist üldse midagi... või siiski? |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
13.06.2013 07:27:52
|
|
|
Kas täna 750€ saab üldse arvuti, mis kõlbab ka mängimiseks. Hetkel profiilis oleva raaliga lasknud aastast 2008 ja toimetab siiani kõbusalt, kuid innovatsioon surub peale ja mõtlesin küsida, et end natukenegi asjaga kursis hoida.
Mis on mu soovid ? Kindlasti peaks uus raal lippama Haswell-i peal. Olen natuke nende kohta lugenud ja olen aru saanud, et kuldne kesktee võiks olla i5, kuid milline...
Mida mul komplekti hetke seisuga vaja EI OLEKS on SSD, hiir, klaviatuur ja molu.
Uue arvuti puhul hindan vaikust, kuid vesijahutusele minna ei soovi. Seega vaikuse nimel olen nõus rohkem panustama
Ühesõnaga võiks olla raal, mille võimekus oleks piisav ja jääks ülegi, et ka ehk 2-3.a pärast lippaks nagu noor jänes.
Videokaart peaks olema nii hea, et saan üle HDMI arvutisse saata heli koos pildiga. Ühesõnaga püss, millel lisad olemas
RAM võiks olla 16GB - lähen 64-bitile üle.
HDD oleks meedia salvestamise jaoks ehk võimalikult vaikne ja alates 1TB
Korpus võiks olla tagasihoidlik ilma diskopalli efektita, kuid praktiline ehk hea ligipääs pesadele ja VAIKNE
Kurat, laiali valgus jutt, kuid usun, et siin on asjapulki, kes said juba esimesest lausest aru, mida ma tahan
Kui hind läheb üle 750€ törts, siis jumal selega, vähemalt saan aimu kui kõva kopika uus raal neelama peaks
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
13.06.2013 09:04:33
|
|
|
I5 4570 182,95 eur
ASRock B85M Pro4 70,5 eur
Toshiba 1 TB 59,90 eur
Liteon DVDRW 13,5 eur
Elixir 2x4GB 1600 MHz 55 eur
Corsair Carbide 200R 54,25 eur
Seasonic S12II 520W 61,70 eur
CM Hyper T4 26,70 eur
Sapphire 7870 XT 226,20 eur (kohal ei ole, tuleb tellida)
Kokku 750,7 eur
Mängimiseks pole 16GB mälu vaja: 4-8GB on piisav.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
13.06.2013 09:08:07
|
|
|
| 4GB oli moes aastal 2007, tänapäeval võiks 8GB ikka käigus olla
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raidov
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2005
|
13.06.2013 09:27:20
|
|
|
| See 4-8GB oli mõeldud üldisemalt umbes kuni 500 eur komplektide kohta, antud hinnaklassi komplektile, jah, ei paneks 4GB.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
13.06.2013 09:30:37
|
|
|
raidov, tänud!
Oskab keegi kasti täiendada või alternatiivi välja pakkuda ?
Kas pakutud prose jahutus on HEA ?
On ehk NVIDIA-l paremat kaarti juurde pakkuda või on antud 7870XT kobe ?
RAM 8GB miinimum!
Mängimine ei ole prioriteet, kuid kast peab olema võimeline sellega kenasti toime tulema
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arturkur
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2013
|
13.06.2013 10:25:28
|
|
|
| 7870XT on väga hea kaart!
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
13.06.2013 12:36:23
|
|
|
Korpuse puhul küll vaikusega vist arvestatud ei ole?
Isiklikult võtaks korpuseks siit või poest summutusega korpuse, emaplaat mATX ka, seega mahub ära. poest ostes ostaks ühe vendi juurde, ise ostsin samasuguse ja paigutasin korpuse ette, alla, külma õhku sisse tõmbama. teemas müüdava puhul peaks need vendid juba nii asetsema ilmselt.
Kõvakettaks võtaks ka vb. 1TB WD RED'i, mis on vaikne, jahe ja heade kiirustega.
Prose jahutuse kohapealt saab ka paari euriga natukene vaikust juurde... hyper 212 EVO.
Isiklikult panin arvutisse ka 16gb rami, aga selle koha pealt olen ma juba 10+ aastat vaielnud inimestega, mis on piisav. Mulle meeldib kui on natukene üle, et äärmustes ka oleks headroomi. Sujuvus.
7870XT on hinna-jõudluse suhtelt hetkel vist parim kaart ja seda jahin ka endale
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.06.2013 12:42:40
|
|
|
| miga kirjutas: |
| On ehk NVIDIA-l paremat kaarti juurde pakkuda või on antud 7870XT kobe ? |
Selles hinnaklassis pole nvidial midagi vastu panna ja ega pole ka amd-l endal sellele xt kaardile.
Nvidial on 650TI Boost mis on hea kaart 150€ kandis aga mõistagi nõrgem, kui XT. AMD-l endal on sama hinnaga 7870GE variandid, aga see nõrgem. 7950 hinnad algavad 285 pealt ja jõudluselt on XT sinna lähedale, seega 7950 pole eriti mõtet osta. 660TI sama mis 7950. 7970GE hinnad juba märgatavalt kõrgemad. Selleks, et XT jõudlust märgatavalt ületada peab siis võtma juba 670/770/7970GE mis on 100€ ja enam kallimad.
Ilmselt sa ei tahagi nii põhjalikult teada, aga mõtlesin hetkeseisu kohta mõned laused kirjutada. Päris tabelit ma ei tee nagu kasutaja WAV kõvaketaste kohta teeb, aga silma hoian peal küll arengutel
Pole küll eurodes , aga annab aimu: http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107.html
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
13.06.2013 12:50:42
|
|
|
| samas kui mängid fullhd resol sobib ka gtx 650ti boost kaart täiesti
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.06.2013 12:59:45
|
|
|
pots4t4j4, Jah enamus mänge saab päris kõrgetel seadetel mängida kui AA-d just põhja ei keera ja kehv prose ei bloki.
EDIT: Asi mis mind AMD juures häirib on liidesed. On 2xMiniDP, HDMI ja DVI (enamus kaartidel).
Kui monitoril on Full DP, siis kaardiga ühendamiseks peab tegema kaart>minidp/fulldp adapter>fulldp juhe.
Loogilisem oleks üks igast ühest: 1xmDP, 1xDP, 1xHDMI ja 1xDVI. Viimane siis legacy ja võiks varsti üldse ära kaduda (las tootjad panevad siis DVI>DP adapteri kaasa vanade monitoride omanikele.
Nvidial vähe loogilisem see asi.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
13.06.2013 13:33:18
|
|
|
pots4t4j4, gtx650ti boost FULLHD jaoks BF3 kõik ultras? , sealt edasi kohe bf4 peale ka ? uus crysis peaks veel hullem olema vist?
liidesed häirivad mind ka natukene kaartide puhul, eelmise puhul oli asus pannud kaardile mini hdmi, mitte tavalise. tellisin kaabli = minihdmi-hdmi. kuvar on siiani dvi peal, kohe peaks displaypordiga variant tekkima, mis tähendab, et kõikide valikus olevate kaartide puhul (7870 XT'd kõik) tuleb probleem ette. hakkan kohe uurima, kas on kaablit = miniDP-DP. üleminekud ei meeldi. kas mingi vahe on ka dvi kaabli ja DP kasutamisel ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.06.2013 14:02:36
|
|
|
mDP>DP kaablid on, aga newsflash - need on pmst kõik valget värvi
Mõni üksik mida ma olen eesti poodide hinnakirjades näinud mis on musta värvi, aga taolisel juhul pole kullatud connectorid nagu valgetel.
Kuna Apple olevat olnud mDP väljatöötaja või arendaja (võin eksida), siis ka kaablid valged. Ma ei pea ilmselt ütlema, kui kiiresti valge kaabel hunniku mustade kaablite keskel ära määrdub (tolm jms). Lõpuks näeb mingi kusekollane välja
DP eelised on kõrgemate resode toetus (rohkem monitore) ja ka väiksema suurusega connector vs DVI. Lisaks pikemad kaablipikkused üle mille nt 4K edastada vs HDMI. Mingit silmaga nähtavat vahet siiski pole DP vs HDMI vs DVI. Lukustid on kah paremad. Saab kiiremini lahti/kinni lukustada kaabli vs DVI kus peab mutrikesi kruvima terve minuti. Ühtlasi daisy chaining ehk kaabli jätkamine jne. DP-l puudub ka "maks", ehk tootjatel on seda odavam lisada ja see ei nõua lisaks kaablile monitoris eraldi rauda (kaabel läheb otse paneeli). Tulemuseks õhemad monitorid. Lisaks võimaldab sama kaabli kaudu veel USB jms liiklust. Vist ainuke asi mida DP ei paku on võrguliiklus üle tema kaabli (HDMI vist võimaldab seda). Üldiselt DP=PC samas kui HDMI=TV/Audio.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
13.06.2013 14:29:07
|
|
|
jep, mul läheb hdmi TV+audio jaoks ja monitori ühendus on veel lahtine siis, ent tundub, et ei ole. DP käiku arvatavasti, lihtsalt see kruvimine jääb ära jano, kaabel väiksem ka.
vaatasin ringi jah natukene ja leidsin ka ainult valgeid kaableid.. ebayst oli suhteliselt keeruline leida üldse kaableid, kõik kohad on üleminekuid täis. isegi kui otsid selgelt "cable" 'it
aga tahaks jah musta ja just kullatud otstega... eks tuleb otsida või siis rahulduda üleminekuga.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
13.06.2013 16:43:27
|
|
|
Mehed, tänud kaasa mõtlemast ja soovitamast. Vaikselt hakkab midagi välja kooruma.
Jupid, milles olen kindel:
1. Graafikakaart: Paigas on hetke seisuga siis kaart, mida siin tugevalt soovitati. Usun asjamehi ehk kaardiks SAPPHIRE HD7870 XT 2GB GDDR5 PCIE16 11199-20-20G
2. HDD: Ka hetkel profiilis olevas raalis tiksub 1TB WD RED ja etteheiteid ei ole ehk meediakettaks jääks Western Digital Red 3.5" 1TB SATA 6 GB/s 64MB
Jätame hetkeks hinnapiiri (750€) tahaplaanile ja lähtuks korraks allolevatest küsimustest
Küsimused:
Mobo:
Soovitati: ASROCK MB B85 S1150 MATX/B85M PRO4 ASROCK - on tal mingi eelis teiste samas hinnaklassis olevate ees või paneme natuke € otsa ja saan juba paremate võimalustega mobo ?
Prose:
Haswell i5 prosesid on erinevaid: i5 prosed - Komplekti pakuti i5 4570 kuid kui võtta hinna kalliduselt järgmine ehk i5 4670K - kas ma võidan midagi ?
RAM:
Jään ikka 16GB juurde - nagu enne siin ka mainiti, et enne olgu rohkem kui hiljem jääb puudu ja olles aastate jooksul aegajalt sunnitud oma RAM'i täiendama, siis palun kiirete 16GB soovitust. Nüüd RAM-i meestele küsimus, et mis see olla võiks, mõistliku hinna piires muidugi
CPU jahutus:
Tuleks korra jahutuse juurde tagasi. Kas hetkel välja pakutud Cooler Master HYPER 212 EVO CPU Cooler RR-212E-16PK-R1 on HEA või saame veel kõrgemale vaikusega minna. Kui ma õigesti mäletan, siis vahepeal soovitati iga nurga alt Noctua jahuteid ? ehk mis testide põhjal hea jahutus oleks...
Toide:
Pakuti SeaSonic S12II series 520W 85+ (Bronze) - lahjaks ei jää ? Olen vaikusefriik ja võib rahule jääda või paneme natuke € otsa ja teame, et saaks parema ?
Korpus:
See osa on tume maa, kuid pakuti välja: summutusega Nexus Thrio 310 Black - summutus, see on hea. Paneks € veel juurde, saame veel parema ?
Väike kõrvalepõige: Kuna voolutarbivus on teemaks, siis oskab keegi öelda, mis on järgmise 2 kaardi voolutarbivus: Gainward GTX260 896MB GS VS SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 XT WITH BOOST
Tuld!
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
13.06.2013 16:55:05
|
|
|
miga,
mobo - asrock on odav (asuse odavliin, mis nüüd on suhteliselt samaheaks muutunud) ja suhteliselt hea kvaliteediga. hetkel ei viitsi süveneda, et täpsemalt kommenteerida, ent sa võid lahti võtta ju kodulehe ja vaadta, kas tahaksid mingeid võimalusi juurde.
prose - paari euro eest saaksid 200 mhz juurde. pm. võid võtta.
ram - ma ei tea, kas 1600mhz juurest üles minek on mõttekas. kiiruse mõttes ja siis bang for the buck, ehk raha eest saadav võit on korrelatsioonis makstava summaga.
cpu jahutus - see evo peaks olema igati hea, alati saab paremaid, aga palju sa selle eest nõus maksma oled ? ideepoolest saaks selle prosega default klokil hakkama ka korralik jahutus ilma ventilaatorita, ehk passiivis, mis on vaiksem. seda võiks keegi pädevam kommenteerida.
toide - 7870'ga on soovitatud 550w toiteplokki, ent arvan, et see seasonic ei jää väheks. keegi pädevam võib parandada mind selle kohapealt ka.
korpus - see korpus on odava otsa korpustest muarust parim (endal ka see, ent ostsin, mitte hinna, vaid sellepärast, et see on väiksem kui nexus'e prominent seeria korpused, mis on ka summutusega.. esialgu mõtlesin osta prominent R'i). €'de eest saab küll, prominendid maksavad 70 euri kanti, teiste kohta ei tea kommenteerida
gpu voolutarbimise kohta ei oska öelda ja kiire googeldamsiega ei jõudnud ka vastuseni, 7870 peaks võtma 200w kanti.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
13.06.2013 18:31:02
|
|
|
260 võtab u. 170W, 7970XT ~200W.
Kui Evo ei meeldi, võid selle Xigmateki valida. Näeb ilusam välja ja jahutab isegi törts paremini, kui Evo. Soovi korral vaheta stock vent kahe vaiksema/aeglasema vastu välja, push-pull scaling on sel jahutil parem kui Evol. Hääletu jahuti saad siis, kui miskine Megahalemsi või Silver Arrowi passiivi paned. SA SB-E Extreme oli mul, i3 üle 53 kraadi kuumade ilmadega ei läinud, stock aluplönniga 65 kraadi mõne sekundiga käes..
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.06.2013 18:32:59
|
|
|
| rmc kirjutas: |
miga,
prose - paari euro eest saaksid 200 mhz juurde. pm. võid võtta.
ram - ma ei tea, kas 1600mhz juurest üles minek on mõttekas. kiiruse mõttes ja siis bang for the buck, ehk raha eest saadav võit on korrelatsioonis makstava summaga.
cpu jahutus - see evo peaks olema igati hea, alati saab paremaid, aga palju sa selle eest nõus maksma oled ? ideepoolest saaks selle prosega default klokil hakkama ka korralik jahutus ilma ventilaatorita, ehk passiivis, mis on vaiksem. seda võiks keegi pädevam kommenteerida.
toide - 7870'ga on soovitatud 550w toiteplokki, ent arvan, et see seasonic ei jää väheks. keegi pädevam võib parandada mind selle kohapealt ka.
gpu voolutarbimise kohta ei oska öelda ja kiire googeldamsiega ei jõudnud ka vastuseni, 7870 peaks võtma 200w kanti. |
Proset pole mõtet K versiooni võtta, kui pole vastavat emaplaati millel ülekiirendada ja ka muud komponendid pole ülekiirendamist silmas pidades valitud.
Ram puhul on 1600Mhz piisav. Kiiremat pole mõtet võtta.
Endal on see jahutus 2500K (Sandy Bridge @ 4.7Ghz) peal. Igati korralik. Isegi suure kuumaga eelmisel suvel sain max 80 kraadi kätte. Muidu üle 60 kraadi kunagi mängudes ei lähe. Haswell küll veidi kuumem, aga samas võtab vähem volte, seega raske öelda kui palju tulemused erineksid.
Toite puhul nõuab see kaart soovituslikult 30A combined. Antud toide annab 40A combined. Piisav.
Loadis võtab 50W rohkem. Muidu võtab vähem ja on ikka tunduvalt kiirem. Uued kaardid on äärmiselt säästlikud idles. Vanad pole pooltki nii säästlikud. Numbrid graafikus on kogu süsteemi kohta: http://www.anandtech.com/bench/Product/664?vs=550
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
13.06.2013 18:38:09
|
|
|
oh, jah, ma ei pannud tähele, et K protsessorist räägitakse.. ma vaatasin 4570 vs 4670, selle mineku võiks vast ikka teha.
Tomorrow, ta vast mõtles sealjuures (cpu jahutuse) vaiksust, mitte tempe.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
13.06.2013 18:44:32
|
|
|
Asus ja ASRock on erinevad firmad, kes on omavahel konkurendid. Mõlemal on oma jaotuskanalid. Asus oli kunagi seotud Pegatroniga, mille alla kuulub ASRock, kuid tänapäeval on Asus täiesti erinev tootja.
Emaplaat - i5-4670K korral on vajalik parema kiibistikuga emaplaat (Z87), kuna läheb ülekiirendamiseks. Kui ei lähe, siis ei ole K mudelit mõtet võtta.
Toide - 520W Seasonic on HD 7870 XT jaoks piisav. Ainuüksi 12V liin kannatab 480W. Kui koormata protsessorit ja videokaarti korraga Furmark´i ja Prime95 tarkvaraga, siis energiatarve jääb ~300W kanti (vb veidi peale). Reaalses kasutuses (nt. mängud) on see ~250W.
See 550W soovitus AMD poolt on üldine, kuna toiteplokke on erinevaid - mõnel Codegen, teisel Seasonic, kolmandal midagi muud. Seasonic on üks parimaid tootjaid ja S12II mudel on vaikne. Efektiivsus on väga hea (80+ Bronze), seega isegi kõrgema energiatarbe korral ei eralda toiteplokk ise eriti soojust ja ventilaatori pöörded on madalad.
HD 7870 XT energiatarve - mängudes ~160W, Furmark koormusega ~200W. TDP on 210W.
GTX 260 - TDP on ~170W, seega ka energiatarve on seal lähedal.
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
13.06.2013 19:05:07
|
|
|
Tänud taas, hakkab paremaks minema juba
Teie soovituste põhjal tundub SeaSonic S12II series 520W 85+ (Bronze) hea valik olevat, kuid kogemata koperdasin sellise artikli otsa: Sea Sonic and Corsair Power Supplies Certified for Haswell - sealt jääb justkui silma, et S12II pole Haswell-ga nö harmoonias...kuidas sellesse suhtuda ?
1. Okey, kellama ma ei hakka, seega teie arvamuse kohaselt võiks jääda Haswell i5 4570 juurde ? Loodan, et see on jätkusuutlik ka 3.a pärast siis
2. Mälud siis 1600mhz, kuid kui võtta nüüd 16GB korralikult kiired mälud, siis kas Elixir oleks parim valik või pannes € juurde võidaks veel midagi ?
3. Mobo osa veel lahtine. Mehed, mis teie võtaksite ?
4. Samas, mis te mehed Noctua NH-D14 kohta ütlete ? Tasuks sellele hoopis mõelda ?
caramis, kui ütled, et on parem, siis usun.
Tomorrow, tänud asjaliku nõuande eest ja see anandtechi BENCH võrdlus on hää
UrmoZ, põhjalik nagu alati, tänud!
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
13.06.2013 19:10:34
|
|
|
UrmoZ, põhimõtteliselt oli üks teise emafirma. kes rohkem huvitatud - http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=151469
emaplaadi ja prose kohapealt ütleks pigem, et võta 4570 asemel 4670 ja ära selle k-lokkuvuse pärast muretse, vaiksem ja jahedam kast ka. (kahe prose erinevus)
toite kohapealt seda mõtlesingi, et 550w üldises võtmes, heade toidete puhul piisab väiksemast.
üldiselt hästi kokkuvõetud, peaks selge nagu olema küll asi ja komplekt korralik.
kui nüüd mobo kohapealt ka selgeks teha, et mille jaoks ja kas üldse paremat vaja oleks võtta, siis peaks lukus olema.
cpu jahutuse kohapealt, võid võtta parema ja jätta passiivseks (ilma vendita). on vaiksem, ent muud asjad komplektis teevad häält igatahes, seega ei tea kui mõttekas see on. (eriti kui vaadata kulutatud summat)
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
13.06.2013 21:12:00
|
|
|
Nagu joonis näitab, oli ema-tütar firmadega tegemist enne 2010ndat aastat. Hetkel enam nii ei ole.
Wiki (Pegatron):
| tsitaat: |
| In January 2010, Pegatron's then parent company Asustek announced a plan to spin off and to transfer its long term equity investment in Pegatron to its wholly owned subsidiary, Pegatron International Investment Co., Ltd. On June 10, 2010, Pegatron merged with Pegatron International, and Pegatron has since been the surviving spin off independent company. |
The Teksyndicate (with JJ from Asus)
https://teksyndicate.com/videos/tek-extended-interviewqa-jj-asus
Alates 9:10.
---------------------
miga, et kindel olla toiteploki sobivuses Haswelliga, siis sobib nt. Corsair GS600.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Toiteallikad/261279/
Kuig paljud lehed väidavad, et GS600 on Haswelliga sobiv, on hetkel Corsair ise kinnitanud versioonid V1 ja V3, V2 on testimisel.
Emaplaadid:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Emaplaadid/317392/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Emaplaadid/317372/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Emaplaadid/317434/
Jahutus - i5-4570 korral ei ole Noctua NH-D14 jahutil mõtet. Pealegi on mitmete korpustega probleem (jahuti kõrgus 160mm, kuid paljud korpused mahutavad kuni 159mm või vähem).
CM Hyper 212 EVO/X Army on poole odavam ja piisav.
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|