Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 48, 49, 50  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui suureks hindad piraattarkvara osakaalu oma arvutis
0% (piraattarkvara puudub)
6%
 6%  [ 118 ]
kuni 25% (mõned üksikud väikesed programmid)
10%
 10%  [ 192 ]
kuni 50% (suuremad rakendusprogrammid, mida pidevalt kasutatakse)
11%
 11%  [ 208 ]
kuni 75% (enamus, mõned üksikud legaalsed programmid)
36%
 36%  [ 660 ]
100% (veendunud piraat, legaalne tarkvara praktiliselt puudub)
33%
 33%  [ 606 ]
hääli kokku : 1784

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2004 16:50:31 vasta tsitaadiga

Ix kirjutas:
Mida see BSA teeb? icon_razz.gif Tuleb sulle tuppa HV's öeldu põhjal? ... muahahahaa icon_lol.gif
Ei noh ma niisama kysisin ....
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
birgit123
HV veteran
birgit123

liitunud: 17.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2004 16:51:44 vasta tsitaadiga

mul 75% -100% piraattarkvara.. kuna lihsalt ei jaksa osta originaale, kui need oleks tugev 2 korda odavamad siis vb hakkaks mõtlema icon_sad.gif
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g-nome
Kreisi kasutaja
g-nome

liitunud: 07.11.2002




sõnum 03.02.2004 03:54:03 vasta tsitaadiga

100% pira icon_redface.gif mõned mp3`d on originaalid, kuna need on enda tehdud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2004 04:15:08 vasta tsitaadiga

Ma arvan et kui firma kunagi teen siis ikka ostan vaid legaalset tarkvara jne. Aga kodus küll ei koti kas on legaalne või mitte.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fredi
HV kasutaja
fredi

liitunud: 03.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2004 05:02:19 vasta tsitaadiga

SUSE 9.0 Pro sai Soomest ostetud teine icon_smile.gif ja kõik muu on muidugi freeware icon_biggrin.gif
_________________
Anyway kids, have fun, play nicely, be good. And remember - if it ain't broke, hit it again.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kõva ketas
HV kasutaja

liitunud: 18.02.2003




sõnum 04.02.2004 05:11:07 vasta tsitaadiga

Kas ma olen piraat kui mul 3 arvutit. 2 masinat käivad ainult legaalse softiga ja nendega teen ka tööd.Pappi on tõesti läinud progede alla.Kolmas ehk läppar on ainult piraattarkvara täis ja seal testin igasugu demosid ja pirasofti .Vaja ju kuskil enne uurida progesid kui osta .Ja ennäe imet vaata et kõik töötab korralikult ja teinekord veel pareminigi kui originaal.Kas piraadiväljalaskjad äkki testivad ja käivad softi enne korralikult üle et asi ikka töötaks .Mitte nagu vahest juhtub originaaliga
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2004 06:38:38 vasta tsitaadiga

piraat mis piraat... igas arvutis peab erinev litsents olema :-/ mõnus ju... teed arvutiklubi... pead ostma mingi 12Windows-i plaati. Ma arvan et pöörduks Win98 poole......
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2004 18:50:43 vasta tsitaadiga

Kui see teema nüüd statistiliselt kokku võtta, siis ei leidu siin ühtegi inimest kes ei omaks arvutis piraattarkvara (võibolla jäi keegi märkamata, pik teema sorry), kuid samas võitlevad kõik kangelaslikult igasuguste viidete vastu mis peaksid olema ebaausad. Kas ei ole paradoksaalne. Ise käisin oma arvuti eest välja 16K ja seda ilma tarkvarata. Mis see kõik oleks maksma läinud koos tarkvaraga! Kui arvestada 10000 kr minu arvutis oleva tarkvara hinnaks (võimalik et rohkem), siis ma oleks ammu pankronis kui selle eest nii palju oleksin maksnud. Ma ei ütle, et see on riigi süü, kuid milleks maksta kui tasuta saab? Vahelejäämise oht on peaaegu olematu - mulle sinna perifreeriasse ei ilmu postiljongi õigeaegselt!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2004 18:59:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kuid milleks maksta kui tasuta saab?


Linux, OO jne
Ja usun et siin on inimesi kellel pole piraati arvutis.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 08.02.2004 19:11:31 vasta tsitaadiga

Aga konkreetselt *siin* teemas vist tõesti ükski selline kasutaja sõna ei võtnud.
Samas, miks mitte asja vastu võidelda? Ega siis selle üle, et piran (nüüd ja ka edaspidi) pea uhke olema. Täiesti mõistan, et ka selle paljukirutud pisiPehme progejad on inimesed, kes California(?) ilusa ilma nautimise asemel peavad kuskil kopitavas kontoris istuma ja oma energiat/andekust kulutama programmide peale, mida mina siin maakera teises otsas iga päev kasutan, aga mille eest ma ei maksnud ning isegi aitäh ei öelnud.... Rääkimata sellest, et *siin* HVs ei saa seda ometi suure suuga promoda, et jah, täna tõmbasin selle ja eile tolle ning vot sellele jubinale, mis hetkel teel ja homseks kindlasti ka lõplikult kohale jõuab, oleks kräkki vaja, et äkki keegi siinsetest juhataks õigele saidile või annaks kohe otse icon_biggrin.gif

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tomson
HV veteran
tomson

liitunud: 22.08.2003




sõnum 08.02.2004 21:33:39 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Kui see teema nüüd statistiliselt kokku võtta, siis ei leidu siin ühtegi inimest kes ei omaks arvutis piraattarkvara

HacaX kirjutas:
Aga konkreetselt *siin* teemas vist tõesti ükski selline kasutaja sõna ei võtnud.


WTF?! mina võtsin sõna ja mul pole arvutis üldse piraattarkvara icon_sad.gif Linux tähendab ka ikkagi seda, et piraattarkvara ei ole, üks võimalus ongi kasutada Linux'it, et mitte kuuluda tarkvara piraatide hulka
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 08.02.2004 21:36:51 vasta tsitaadiga

Ütlesin otse, et *vist* ükski vastav kasutaja sõna ei võtnud. Sai küll enne esimest postitust kogu teema läbi loetud, a ju kadus siis sinu post teiste sekka ära. Ja uuesti vastates ei olnud viitsimist kõike uuesti läbi srivida icon_redface.gif
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TULNUK
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2003




sõnum 08.02.2004 22:37:20 vasta tsitaadiga

Tunnistan et olen kah pooleldi piraat,põhjus on sama mis enamus eelmistelgi rääkijatel RAHAKOTT.On ju tegelikult päris ebanormaalne et kuitahan lihtsalt näiteks näpuharjutuseks natuke graafikat teha pean ostma endale ~2500.- eest photosohpi.Riistvara eest olen präeguseid hindu enamvähem nõus maksma aga just tarkvara on see millel on haigelt kõrge hind.Kahjuks on hetkel veel nii et tasuta tarkvara on suhtliselt vähetuntud ja enamus tasuta programme jäävad veel ajastu võrra maha tasulistele programmidele.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2004 11:21:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

pean ostma endale ~2500.- eest photosohpi

sellise raha eest sa ei saa mingit photshoppi :p korruta see 3 või 4 ga

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2004 11:29:15 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Kui see teema nüüd statistiliselt kokku võtta, siis ei leidu siin ühtegi inimest kes ei omaks arvutis piraattarkvara (võibolla jäi keegi märkamata, pik teema sorry)...
Mul hetkel vähemalt 100% legaalne kõik arvutis asuv. Sai mõned päevad tagasi Linuxile lihtsalt üle mindud. Enne seda ikka leidus piraati kah.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taavi_789
HV kasutaja

liitunud: 31.01.2004




sõnum 09.02.2004 23:39:23 vasta tsitaadiga

Ei salga, olude sunnil olen ka piraat. Miks olude sunnil? Kui mänge jõuan ikka vahel osta (austusest loojate vastu, näiteks CIV 3 seeria), kuna hind jääb maksimaalselt 1000 krooni kanti, siis tarkvara, rääkimata operatsioonisüsteemist, mina küll osta ei jõua. Tean, et Arvutiga ostes OEM saades, tuleb asi tunduvalt odavam, kuid see teeks suuri korrektiive antud komplektis. On ilmselge, et kui hinnad on laes, siis olukord ka ei muutu. Kuid samas kasutan ka võimalikult palju freeware. Näiteks OpenOffice, Zonealarm (tavaline), ad-aware jne. Õudne, mis hinda peab maksma Office Xp, Adobe toodete või Symanteci tarkvara eest. Muutusi pole arvatavasti (no mis: peaaegu kindlalt) lähimal ajal ette näha ja ma leian antud juhul, et see on normaalne! See peabki lihtsalt nii olema icon_exclaim.gif On võimalus eelistada ka kodumaist tarkvara, kuid seda leidub peamiselt raamatupidamis- või tekstitöötlustarkvara näol.
_________________
"Audaces fortuna juvat!" (Julgeid kroonib edu!)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
painkillah
HV Guru
painkillah

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2004 23:51:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

On võimalus eelistada ka kodumaist tarkvara, kuid seda leidub peamiselt raamatupidamis- või tekstitöötlustarkvara näol.

ja kusjuures needki maksavad päris kobedaid summasid

_________________
www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 6 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2004 09:40:19 vasta tsitaadiga

... mnjah, alati leiab põhjuse virisemiseks icon_confused.gif Kas peab masinas jooksma tingimata see kõige viimane sõna (versioon) ? Minuarust ei pea, tehniliselt võiks n. XP asendada järelturult ostetud 2K-ga, mille võib hea õnne korral isegi retail'i saada ja seda kordades odavamalt, kui poes OEM'i eest maksad. Sama kehtib ülejäänud tarkvara kohta, ostad järelturult tiba vanema versiooni ja võit missugune. Reeglina pole uuemad versioonid sugugi 100% oma hinda väärt, sisaldavad palju vigu ja võrgust leiab vähem tuge.
Ilmselt pole meist keegi siiski päris puhas poiss, ega hakka ju mõne serveri rakenduse või proffiproge proovimiseks kohe kümneid tonne korstnasse kirjutama, ikka hangid asja kuskilt ja proovid ära. Siiski niiaplju austust autori vastu peaks olema, et kui teenid tema produkti pealt kasumit, siis lausa peaks toote ostma või kui mängid mõnda mängu tihedamini, siis ka selle.
Loomulikult, kui tasuta saab, siis ei kiputa eriti eetika peale mõtlema, ning mida nooremalt säärane suhtumine juurdub, seda raskem on hiljem aru saada, miks ma ühe või teise asja eest maksma peaks, kui see kohalikus ftp's üleval ripub. Kahjuks on säärane äraspidine loogika põhjustatud asjaolust, et uue IT ajastu kirjutamata tavade loojad on just noored, kellel pole veel maailma asjadest piisavalt adekvaatset ettekujutust. Nende vanemad on liiga vana põlvkond, et neid arvutimaailmas juhtida ja selgeks teha, et tirides wini ja office ftp'st, oled Sa samaväärne kurjategija, kui oleksid naabrimehe liikurmasina pihta pannud. Vastupidiselt sellele, õpetavad hoopis noored vanemaid ja lasevad neil kalli raha eest arvuti osta, aga jätavad ostmata tarkvara, mis teinekord tuleks kallimgi, kui kast ise. Arusaadav, et me pole süüdi neis hindades, millega meile tarkvara müüakse, kuid see ei saa olla vabanduseks tarkvara varastamisel - mulle meeldiks kah mõni S klassi mersu, aga olude sunnil, pean läbi ajama eelmise kümnendi Ford'iga - kas ma peaks nüüd minema ja varastama selle mersu ? Üsna paljud inimesed saaksid hakkama ka üldse mitte tasulist tarkavara pruukides, kuid nende laiskus või võimetus õppida ja ennast täiendada, ajab ftp'sse järgmise pirakoopia järele ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karzum
HV veteran
Karzum

liitunud: 17.07.2002




sõnum 10.02.2004 13:40:18 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Sa samaväärne kurjategija, kui oleksid naabrimehe liikurmasina pihta pannud.

Sellist võrdlust ei saa tarkvarapiraatluse juures kasutada.

Üritan natuke selgitada.

Kui sa varastad naabrimehelt auto, siis on tegemist väga otsese kahjuga kuna naabrimees kaotas tänu vargusele 50 000 krooni (mis oli auto väärtus). Kui sa aga tõmbad internetist (st varastad) ühe väga kalli programmi, et disainida isklikku kodulehete, siis ei kannata selle programmi Ameerikas elav autor mitte mingisugust kahju.
Sellepärast, et sul ei olnud kunagi plaanis suurt summat kodulehe peale raisata, sa isegi ei teeni nii palju.

Näide. Turvamees, kes teenib kuus 3000 krooni, omab kodus kõvakettal suures koguses internetist tõmmatud muusikat, arvutimänge, filme ja programme, mille poehind oleks kokku ca 200 000 krooni. Küsimus, palju ta on sellega erinevatele autoritele kahju tekitanud?


viimati muutis Karzum 10.02.2004 13:45:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2004 13:45:30 vasta tsitaadiga

Karzum, loogiliselt võttes või inimlikust aspektist on Sul loomulikult õigus, kuid seaduse silmis, vahe nii kontrastne pole ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.02.2004 13:55:47 vasta tsitaadiga

Karzum kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
Sa samaväärne kurjategija, kui oleksid naabrimehe liikurmasina pihta pannud.

...
Näide. Turvamees, kes teenib kuus 3000 krooni, omab kodus kõvakettal suures koguses internetist tõmmatud muusikat, arvutimänge, filme ja programme, mille poehind oleks kokku ca 200 000 krooni. Küsimus, palju ta on sellega erinevatele autoritele kahju tekitanud?
Autorite endi arvates seesama 200 000 krooni.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karzum
HV veteran
Karzum

liitunud: 17.07.2002




sõnum 10.02.2004 14:02:06 vasta tsitaadiga

On jah nii icon_biggrin.gif Kusjuures BSA esineb ametlikes kanalites samasuguse loogikaga icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2004 14:04:07 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
...kas ma peaks nüüd minema ja varastama selle mersu ?...

ei peaks icon_wink.gif aga no kui tahad siis lase käia, ise istud pärast kinni...
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MihhailLendur
HV kasutaja


liitunud: 27.06.2003




sõnum 10.02.2004 23:01:42 vasta tsitaadiga

Tarkvara ja auto vahe on selles, et kui auto on läinud, siis on see õigel omanikul puudu ja vargal olemas. Tarkvara puhul aga pole õigelt omanikult juskui midagi võetud, tema programm on tal ikka alles... Kui keegi teeks minu autost koopia, nii et minu auto jääb täpselt selliseks nagu ta oli, siis poleks mul sellest eriti kahju...
Aga teisalt - kui käib totaalne piramine, siis keda huvitaks üldse uue tarkvara/muusika/jne arendamine? Lõpuks kaotaksid kõik...
Aga tegeld tahaks öelda vaid, seda, et kui tarkvara hinnad oleksid nii 500-600 krooni mail, siis oleks väga-väga paljudel ostetud soft masinas ja tegeld teeniksid softi tootjad palju enam kui praegu. Aga tõesti, kui softi eest, mis on täis bugisid, ei pruugi ühilduda ja sada muud häda veel, küsitakse 10k või enam siis on see ikka ränk. Eriti kui arvestada, et mõne aasta pärast on väljas uus versioon ja vana toetamisega enam ei tegelda...

_________________
Mis on elu mõte?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2004 08:55:36 vasta tsitaadiga

... see koopia eest saamata jäänud kahju ongi see, mida peaks võrdsustama millegi füüsilise varastamisega ja seadus sisuliselt ju vahet ei teegi, mida Sa varastanud oled. Lihtsalt tarkvara korral on raskem case ots-otsaga kokku viia ja seda just täpselt sellepärast, et otsest käegakatsutavat kahju ei teki. Kahjuks ei muutu see võltsmoraal ilmselt niipea ja ma ei oska ka ennustada, mis peaks selleks pöördepunktiks saama, et midagi üldse muutuma hakkaks, kuid niikaua, kui ei mõisteta seda kahju, mida pira kasutades tarkvaraloojale tehakse, siis pole ilmselt lootustki, et midagi üldse muutuma hakkab ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
no9
Kreisi kasutaja
no9

liitunud: 07.03.2003




sõnum 11.02.2004 22:33:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kui tarkvara hinnad oleksid nii 500-600 krooni mail, siis oleks väga-väga paljudel ostetud soft masinas


Selline üleüldine suhtumine on nüüd küll loll lootus. Ka praegu on tasuta soft täiesti saadaval ja ka tasemel, kuid selle kasutamisele eelistatakse ikkagi piramist.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mutabor
HV veteran
mutabor

liitunud: 06.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2004 23:22:13 vasta tsitaadiga

no9 kirjutas:
tsitaat:

kui tarkvara hinnad oleksid nii 500-600 krooni mail, siis oleks väga-väga paljudel ostetud soft masinas


Selline üleüldine suhtumine on nüüd küll loll lootus. Ka praegu on tasuta soft täiesti saadaval ja ka tasemel, kuid selle kasutamisele eelistatakse ikkagi piramist.


mitte kõik vaba soft pole just väga tasemel peaks tõdema icon_confused.gif
kui ma saan midagi tehtud vaba softiga siis seda ma ka teen. näiteks kodus ms office masinas on minu arvates jaburus. selle kasutamine on reeglina nii minimaalne kuid ikka rahvas topib seda endale moe pärast, sellele alternatiive kyllaga. samamoodi enne mainitud viimase opsysi omamine masinas, ei pea seda tingimata toppima endale masinasse ASAP peale selle välja tulekut. ja MS OEM litsents pole väga kallis ja tänapäeval selle soetamine kasvõi uue kõvakettaga koos pole ju mingi probleem, kui ei viitsi vabavara poole vaadata ykskõik mis põhjustel. ja ongi legaalne opsys olemas paariks aastaks.

_________________
/allkiri
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 12.02.2004 13:00:22 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Karzum kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
Sa samaväärne kurjategija, kui oleksid naabrimehe liikurmasina pihta pannud.

...
Näide. Turvamees, kes teenib kuus 3000 krooni, omab kodus kõvakettal suures koguses internetist tõmmatud muusikat, arvutimänge, filme ja programme, mille poehind oleks kokku ca 200 000 krooni. Küsimus, palju ta on sellega erinevatele autoritele kahju tekitanud?
Autorite endi arvates seesama 200 000 krooni.

Ega autorit seda laest võta... nii ongi - meie seadused nimelt ütlevad sellisel puhul, et kahju on 200 000 krooni, mitte autorid (autorid loevad seadust icon_smile.gif).

Tegemist ei ole seejuures mitte otsese vaid kaudse kahjuga ehk saamatajäänud tuluga. Tegelikult see jaotus: otsene kahju vs kaudne kahju on puhtalt akadeemiline, kuna kahju hüvitamise seisukohalt ei oma see mingit tähtsust kas kahju on otsene või kaudne - kui õigusvastane kahju tekitamine on tõendatud, siis tuleb see hüvitada sõltumata tekkinud kahju vormist.

...muidugi kui teistpidi vaadata, siis piraat on alusetult rikastunud autorite arvelt (ehk kokku hoidnud rahasumma, mille ta oleks muidu pidanud maksma autoritele) ning seega kohustatud alusetu rikastumisega saadu tagastama autoritele (ehk antud juhul hüvitama hariliku väärtuse, so 200 000 krooni).
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nimetu sell
Aeg maha 60
nimetu sell

liitunud: 25.04.2003




sõnum 02.04.2004 21:47:14 Delta Force Black Hawk Down vasta tsitaadiga

mäng sai installitud(+cd-key) ja mängib ilusti aga kui multyplayer wõtan siis ütleb ,et sisesta cd-key ma sisestan aga ta ütleb et (invalid CD-KEY)
_________________
zMz
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2004 21:49:07 Re: Delta Force Black Hawk Down vasta tsitaadiga

nimetu sell kirjutas:
mäng sai installitud(+cd-key) ja mängib ilusti aga kui multyplayer wõtan siis ütleb ,et sisesta cd-key ma sisestan aga ta ütleb et (invalid CD-KEY)


icon_wink.gif
No tore et sul piraattarkvara on, aga ega see ei tähenda et sa siit pead midagi
küsima kui see ei tööta
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nimetu sell
Aeg maha 60
nimetu sell

liitunud: 25.04.2003




sõnum 02.04.2004 21:50:18 Re: Delta Force Black Hawk Down vasta tsitaadiga

ttt kirjutas:
nimetu sell kirjutas:
mäng sai installitud(+cd-key) ja mängib ilusti aga kui multyplayer wõtan siis ütleb ,et sisesta cd-key ma sisestan aga ta ütleb et (invalid CD-KEY)


icon_wink.gif
No tore et sul piraattarkvara on, aga ega see ei tähenda et sa siit pead midagi
küsima kui see ei tööta
mõni hea inimene võiks mind aidata ja öelda kust ma saxin cd-key mida ple kasutatud
_________________
zMz
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2004 21:51:00 vasta tsitaadiga

Poest?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2004 21:53:32 vasta tsitaadiga

... eritti raudne loogika teemakohasust tabada icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nimetu sell
Aeg maha 60
nimetu sell

liitunud: 25.04.2003




sõnum 02.04.2004 21:55:15 Re: Delta Force Black Hawk Down vasta tsitaadiga

nimetu sell kirjutas:
ttt kirjutas:
nimetu sell kirjutas:
mäng sai installitud(+cd-key) ja mängib ilusti aga kui multyplayer wõtan siis ütleb ,et sisesta cd-key ma sisestan aga ta ütleb et (invalid CD-KEY)


icon_wink.gif
No tore et sul piraattarkvara on, aga ega see ei tähenda et sa siit pead midagi
küsima kui see ei tööta
mõni hea inimene võiks mind aidata ja öelda kust ma saxin cd-key mida ple kasutatud
kui asi liiga piraatsex läheb siis kes viitisx mind aidata siis wõta ühendus

COBRA_zMz_Vietcong@hotmail.com -arvan et homme .........,sest täna ei viitsi sellega enam jamada

_________________
zMz
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2004 21:56:59 vasta tsitaadiga

UTFG icon_wink.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nimetu sell
Aeg maha 60
nimetu sell

liitunud: 25.04.2003




sõnum 02.04.2004 22:00:51 vasta tsitaadiga

Hallq kirjutas:
UTFG icon_wink.gif
mida see tähendab?
_________________
zMz
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2004 22:03:37 vasta tsitaadiga

Use the fucking google
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurnäuskas
HV kasutaja
kurnäuskas

liitunud: 21.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2004 22:23:27 vasta tsitaadiga

OS- on elus korra legaalne olnud (kunagi ammu win95)
praegu legaalne nero ja mõned mõttetud proged, mis poest ostetud asjadel kaasas olnud icon_wink.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 03.04.2004 22:29:21 vasta tsitaadiga

maitia kui nero om mõttetu
minumeelest peaks nero olema kõige
kohkem kasutatud cd kirjutamis proge icon_wink.gif

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio


viimati muutis v2hja 03.04.2004 22:55:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurnäuskas
HV kasutaja
kurnäuskas

liitunud: 21.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2004 22:50:28 vasta tsitaadiga

ega ma nero ei mõelnudki mõttetu all icon_wink.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 03.04.2004 22:58:50 vasta tsitaadiga

ausalt ja uhkelt - 100% on pira icon_biggrin.gif
_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 03.04.2004 23:42:48 vasta tsitaadiga

loogiline et pira kraam masina. sahtlis vedeleb küll win98 legaalne versioon, kuid seda ei kasuta, kuna see oma aja juba ära elanud.

ja imho on mõttetu osta legaalset tarkvara kui saab ka tasuta sama-asja icon_razz.gif teine asi on muidugi siis, kui rahaga midagi muud peale ei oska hakata thumbs_up.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MorRAW
Ei ole Guru
MorRAW

liitunud: 30.05.2002




sõnum 06.04.2004 17:56:44 vasta tsitaadiga

Njh, arvake ise, mida kasutan...vaene õpilane, nagu ma olen icon_wink.gif
_________________
https://www.instagram.com/morrowshoots/
http://www.morrowshoots.com
Kommentaarid: 376 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 317
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2004 18:04:59 vasta tsitaadiga

MorroW kirjutas:
Njh, arvake ise, mida kasutan...vaene õpilane, nagu ma olen icon_wink.gif

icon_eek.gif Ostsidki XP ära või?

_________________
Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2004 11:30:18 vasta tsitaadiga

minu arvutis on billipoisi piraatlollvara icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2004 15:28:02 vasta tsitaadiga

MorroW kirjutas:
Njh, arvake ise, mida kasutan...vaene õpilane, nagu ma olen icon_wink.gif
Linux???
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Format
Piiratud kasutaja
Format

liitunud: 01.01.2004




sõnum 12.04.2004 16:50:22 vasta tsitaadiga

101% on piraatlust .Tegelt päris nii palju ei ole icon_wink.gif
80%
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 11 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villimar
HV vaatleja
villimar

liitunud: 24.10.2002




sõnum 12.04.2004 17:20:35 vasta tsitaadiga

piraatlus on mitme otsaga asi. Näiteks mul on arvutis teatud summa eest piraattarkvara, ega ma siis selle võrra rikkam pole. 99% sellest ei ostaks ma raha eest kunagi- seega pole ka autorid ka midagi kaotanud. Kui ma leian et selle tarkavara abil suudan ma raha teenida siis ma ta ka ostan, aga seniks kui mulle pole sellest tarkvarast reaalset kasu ma teda ei osta kuna minu jaoks pole tal muud väärtust kui lihtsalt oma lõbuks(jutt on rakendusprogrammidest, mitte mängudest). Milleks osta asju mis on kasutud?
Sama asi on filmidega. Vaatan neid, mida ma kunagi kinno vaatama ei läheks ja pigem isegi vastupidi vaatan filmi ja siis lähen seda kinno vaatama kuna ta mulle meeldis ja ma olen nõus raha välja käima.
Vaatamata kõigele on piraatluses siiski edasiviiv jõud, püütakse selle vastu võidelda, aga keegi ei tea mis siis saab kui piraatlust poleks.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomek
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2004 17:20:50 vasta tsitaadiga

Riistvaraga (emaplaat, helikaart, cd-kirjutaja, videokaart) kaasas:
Power Director
Nero
jms

Ostetud:
Windows XP Pro
NOD32
Sims
NFS
Alguse Asi
Siia-sinna läbi linna
ja veel mõned 99kr mängud

Ülejäänu on vabavara:
OpenOffice.org1.1.0
Agnitum Outpost Firewall
Ad-Aware
Spybot S&D
Transport Tycoon
MiniTV
Kazaa Lite++
MSN Messenger + MSN Plus
GnuPG
SpyShield
Mozilla Firebird

Lisaks sellele alternatiivina masinas win xp kõrval Linux Mandrake 10, mis on samuti vaba.

Siiski on vist 1 programm, mille legaalsuses ma kahtlen - see on Windows Commander v3.50 Olgugi, et kirjas on Free Version icon_wink.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2004 17:22:47 vasta tsitaadiga

kahtlen, et Kazaa Lite++ on sul legaalsete asjade tõmbamiseks icon_wink.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 48, 49, 50  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.