Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 77, 78, 79  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 11.01.2013 15:18:33 vasta tsitaadiga

Põrr, mis ootamine sakib ,,, Sai 650D 18-135mm kit tellitud... otse Hong Kong-ist. Kolmapäeval DHL expressis... aga siiski... ootamine sakib
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liivainime
HV kasutaja
liivainime

liitunud: 25.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2013 15:25:30 vasta tsitaadiga

Sealt tellides hakkab ilmselt Eesti toll asja vastu huvi tundma?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2013 15:34:45 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Tore video kus võrreldakse L-objektiive ja uusi videoobjektiive.

"Canon Cinema Primes vs. Canon L Series"
Spoiler Spoiler Spoiler

Klipi sisu oli nii seff, et peaaegu ununes, et tegu oli objede võrdlusega. icon_biggrin.gif Super teostus.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2013 15:38:45 vasta tsitaadiga

liivainime kirjutas:
Sealt tellides hakkab ilmselt Eesti toll asja vastu huvi tundma?


+30% neile ja korras icon_biggrin.gif

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 11.01.2013 15:39:50 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
liivainime kirjutas:
Sealt tellides hakkab ilmselt Eesti toll asja vastu huvi tundma?


+30% neile ja korras icon_biggrin.gif

Kui asukoht tellijal reaalselt Manchester, ei tohiks Eesti toll asjasse puutuda icon_biggrin.gif

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 14.01.2013 03:44:46 vasta tsitaadiga

Eks see filter vs hood teema on väga subjektiivne. Mina kaldun pigem hoodi poole, sest need on üldiselt piisavalt pikad, et takistada optika kriimustamist või puruks minekut, kui obje peaks kaamera küljes kuhugile vastu minema. Kukkumise ja lõhkumise vastu ei kaitse muidugi midagi. Filtri keeran ette siis, kui on vaja ND või sarnast efektiga filtrit kasutada või kui pildistan nt tuulises rannas või sellistes oludes, kus võib igasuguseid pripsmeid või jura peale lennata.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 15.02.2013 17:22:51 vasta tsitaadiga

kiire küsimus,
vaja mälukaart osta canon eos 60d
eesmärk video
icon_question.gif
kas mingid nõudmised mälukaardile video salvestamiseks, st milline kiirusklass
kas 4. veab välja,
maha lugemis kiirus pole oluline praegu

muidu võtaks Kingston Secure Digital Card (SDHC) SD10V 8GB Class 10, aga see Lasnas ja teab millal kätte saab ...

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
phobic
HV kasutaja
phobic

liitunud: 26.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2013 17:49:07 vasta tsitaadiga

Mul on üle aasta olnud need kaardid: http://www.photopoint.ee/et/toode/15546/silicon-power-malukaart-sdhc-8gb-class-10
Pole probleeme esinenud.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 15.02.2013 18:07:49 vasta tsitaadiga

Olen kuulnud, et video jaoks on class 6 minimaalne, aga mina võtaks siiski igaks juhuks class 10. Parem karta, kui kahetseda.
_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 15.02.2013 18:13:52 vasta tsitaadiga

Kõlbab nimega tootja klass 4 ka, aga 10 on muidugi kõige kindlam valik.

Kas kellelgi Canon Powershot SX50 HS-iga on kogemusi?

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2013 18:31:44 vasta tsitaadiga

10 pole ka mingi kindel valik, korduvalt salvestus katkenud erinevate kaartidega. Üldiselt aitab kui kaart täiesti tühjaks lasta või format teha, et saaks järjest kirjutada. Aga kui vaba osa on fragmenditud siis jookseb ka 10 edukalt kinni.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jackass888
HV kasutaja
jackass888

liitunud: 12.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2013 10:11:08 vasta tsitaadiga

SanDisk Secure Digital Card (SDHC) SD Ultra II või III on kindel värk. 15 ja 30mb kirjutamist siis. Magic lanterni uppitud kvaliteediga video puhul aga läheb tarvis lausa SanDisk Secure Digital Card (SDHC) Extreme Pro 8GB UHS-1 95MB/s.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 20.02.2013 16:41:12 vasta tsitaadiga

vabandust et segan aga üks kiire küsimus...oleks vaja ruttu üks digikompakt osta...omale jäi silma Powershot G15? mis on arvamused, või oleks mõistlikum Powershot SX50? kellel on kokkupuuteid, palun jagage kogemusi.
Igaks juhuks mainin et pildistama hakatakse kõike, kui nii võib üldse öelda icon_biggrin.gif
Peaks olema lihtsasti käsitletav kuna ka suht kogenematud peaksid hakkama saama (siin ei pea ainult ennast silmas, vaid veel inimesi kes kasutavad icon_lol.gif )

igasugune info teretulnud!!!

PS! dpreview-st pisut lugesin ka nende kohta.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 20.02.2013 17:04:53 vasta tsitaadiga

MaxPower kirjutas:
vabandust et segan aga üks kiire küsimus...oleks vaja ruttu üks digikompakt osta...omale jäi silma Powershot G15? mis on arvamused, või oleks mõistlikum Powershot SX50? kellel on kokkupuuteid, palun jagage kogemusi.
Igaks juhuks mainin et pildistama hakatakse kõike, kui nii võib üldse öelda icon_biggrin.gif
Peaks olema lihtsasti käsitletav kuna ka suht kogenematud peaksid hakkama saama (siin ei pea ainult ennast silmas, vaid veel inimesi kes kasutavad icon_lol.gif )

igasugune info teretulnud!!!

PS! dpreview-st pisut lugesin ka nende kohta.


Vaata ka snapsort'i võrdlust http://snapsort.com/compare/Canon-PowerShot-G15-vs-Canon-PowerShot-SX50-HS

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2013 18:27:53 vasta tsitaadiga

Oleneb, mida kompakti all mõelda. Ma soovitasin ühel sõbral kunagi G9 osta, et lapsest ja muust kvaliteetseid pilte teha, mõni aeg tagasi aga tõi ta selle mu kätte mahamüümiseks, kuna oli endale soetanud mingi Samsungi, mis taskusse ka mahub.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 09:28:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Vaata ka snapsort'i võrdlust


Aga ära jumala pärast nende järeldust arvesse võta icon_wink.gif Mõtle läbi mida kasutaksid ja millest abi oleks reaalselt ning hinda kaameraid sellest lähtuvalt.
Nad oskavad teha kõige idiootlikumad järeldused mingi kaamera voorustest või puudustest (vähe pistmist reaalses elus pildistamiseks tähtsatest omadustest).
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 21.02.2013 10:41:07 vasta tsitaadiga

Jaanos kirjutas:
tsitaat:

Vaata ka snapsort'i võrdlust


Aga ära jumala pärast nende järeldust arvesse võta icon_wink.gif Mõtle läbi mida kasutaksid ja millest abi oleks reaalselt ning hinda kaameraid sellest lähtuvalt.
Nad oskavad teha kõige idiootlikumad järeldused mingi kaamera voorustest või puudustest (vähe pistmist reaalses elus pildistamiseks tähtsatest omadustest).

Selle konkreetse võrlduse G15 saab 12 paremat omadust võrreldes SX50 8-ga aga kuna zoom ja populaarsus omavad lõpphinnangul päris suurt kaalu, siis SX50 "võidab".

Rex, mis Samsung see oli, mis taskusse mahub?

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 11:22:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Selle konkreetse võrlduse


Aga nii üldiselt ka, kui nii oma peaga võtta siis alati ei ole selge kumb on "parem" omadus. Kaal/suurus/Mpix arv võib olla erinevates võrdlustes nii pluss kui miinus kasutamise/pildikvaliteedi seisukohast.
Selles mõttes on tegu väga vääraka kohaga millegi võrdlemiseks, eriti kui asja sisusse ei oska süveneda icon_wink.gif Eriti algajad peaks olema ettevaatlikud selle saidi põhjal järelduste tegemisel.
Dpreview (ja neid on veel paar asjatundliku saiti) on ohutum koht võrdlusteks sest kokkuvõte tuleb lahtiseletatult inimeste poolt kes asjaga igapäevaselt tegelevad.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 21.02.2013 13:19:35 vasta tsitaadiga

läheb siis ikkagi G15...sai eile vähe poes vaadatud nii üht kui teist. G15 on oma mõõtmetelt samuti sobivam ja müüja hinnangul ka parema pildiga. 50x zoom on lahe küll aga saab ilma selleta ka hakkama icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 14:28:52 vasta tsitaadiga

ksl kirjutas:
Rex, mis Samsung see oli, mis taskusse mahub?

Mingi suvaline luts. Hinnaklass ~100 tutikana. Ma ei taha ise ka täpset marki teada. Point pigem selles, et pole väga pointi soovitada kogukamaid advanced kaameraid, mis meid kui entusiaste vaimustavad neile, kes neid vaid automaatrežiimis kasutaks.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 21.02.2013 16:47:05 vasta tsitaadiga

Kas on keegi kokku puutunud Sigma 15-30mm objektiiviga canoni täiskaader kerega?
http://www.photopoint.ee/et/toode/1467/sigma-af-15-30mm-f3-5-4-5-ex-dg-objektiiv

Kui, siis kuda funkab?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 17:11:26 vasta tsitaadiga

Kas sa Fred&Miranda lehelt kasutajate hinnanguid juba lugesid?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2013 12:40:25 vasta tsitaadiga

Kas keegi omab ET-65 III varjukit, mis läheb näiteks nendele objektiividele:

85mm f/1.8
100mm f/2.0
135mm f/2.8 SF
100-300mm f/4.5-5.6

?

Asi on selles, et mul endal lõpuks andsid kinnitusnagad varjukil järgi (kasutan 100mm F/2.0 puhul) ning kahjuks on varjuki kinnitussüsteem nigelavõitu. St mind just huvitab, kas äkki saaks ka kuidagi paremini või mõnda teist varjukit kasutada? Ilmselt üks variant on mõnda üldist kummivarjukit otsida aga need on seni eranditult kehva mulje jätnud. Paljalt kehvavõitu varjuki kinnitussüsteemi pärast ei tahaks hakata ka objektiivi vahetama kuna objektiiv ise on tipp-topp.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2013 17:34:11 vasta tsitaadiga

Kui sul varjukil nagad järgi andsid siis täna inseneri kes selle nõnda projekteeris icon_smile.gif Kulumaterjal ja kõige odavam objega piirnevatest vidinatest.
Ma olen endal ühe sellise varjuki mis väga hästi ees seisab ja metallist ja puha konkreetselt vastu kivi äärt lömminud. Ei olnud tugev kukkumine, pigem küljega riivamine. Oleks plastik olnud oleks vetrunud ja kriimuga pääsenud või lihtsalt puruks läinud.
Need kummikad on tegelikult veel kõige paremad oma funktsionaalsuselt, vaatamata sellele, et ropud välja näevad icon_biggrin.gif Konkreetse mudeli kohta ei oska kosta, lihtsalt kunagi olen seda mõtet mitu nädalat peas kandnud- no ei raatsinud uut varjukit tellida nähes kui vähesest piisas 50+ EUR lendu laskmiseks icon_sad.gif
Hea asi võib teistpidi olla halb...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2013 16:10:04 vasta tsitaadiga

Mis moodi 430EX II saab tulistama panna ilma kaamerata? Pilot nupp teeb ainult strobo, aga ma tahaks, et ta ennast tühjaks laeks..
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 11.03.2013 20:00:44 vasta tsitaadiga

Ollaz, paned optilise orja režiimi ja siis mõne teise välgu talle ette välkuma, millel on multiflash režiim olemas.
Kui pikalt sisselülitatuna jätta, läheb vast ka tühjaks, orjarežiimis ehk kiiremini kui muidu - siis ei lähe vast nii sügavasse puhkerežiimi kui miskit ei toimu.
Helipäästik aitaks ehk ka. Paned tümpsu mängima ja välk sähvib end tühjaks.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2013 21:42:01 vasta tsitaadiga

Ei ma mõtlesingi, et äkki on võimalik kuidagi ilma kaamerata teda tühjaks laadida, aga tundub, et mitte. Nikoni välkusid näiteks saab.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 11.03.2013 21:55:22 vasta tsitaadiga

Ma ju pakkusin ILMA KAAMERATA variante. Kui ei sobi, siis ei sobi!
Üks variant oleks veel mehaaniliselt perioodiliselt lühistada välgu talla all õiged kontaktid. Ehk annab seda organiseerida pisikese patareist ja mikromootorist koosneva vooluringi abil.
Lihtsa sound triggeri jaoks läheb vaja vaid paari komponenti:
http://www.hiviz.com/activities/guidebook/Activity_04.html
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2013 22:47:30 vasta tsitaadiga

Sults, vabandused, lugesin enne, et mõtlesid kaamera peal olevat sisseehitatud välku. Arvan vist, et raadiopäästik aitab mind siinkohal välja, kõige kergem lahendus.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 12:51:13 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Mis moodi 430EX II saab tulistama panna ilma kaamerata? Pilot nupp teeb ainult strobo, aga ma tahaks, et ta ennast tühjaks laeks..

Mida sa seal nii väga üldse tühjaks laadida soovid? Patakaid või kondekat?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 13:04:39 vasta tsitaadiga

rex, eks ikka kondekat, eesmärk oleks nt kaamera statiivi peale panna ja siis välguga ümber objekti joosta.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 20:53:05 vasta tsitaadiga

Arusaadav. Peaks ka eksperimenteerimiseks ühe välgu ligi rabama. Pole pärast kunagist FIL-46 eriline välgumees olnud. Aga sellel oli küll vähemalt konkreetne nupp peal. icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 28.03.2013 10:57:32 vasta tsitaadiga

Kas canoni 17-55mm 2.8 is usm on oma kallimat hinda väärt võrreldes sama otsa sigma või tamroniga?
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 11:03:16 vasta tsitaadiga

Maleva kirjutas:
Kas canoni 17-55mm 2.8 is usm on oma kallimat hinda väärt võrreldes sama otsa sigma või tamroniga?
Ma pole ise kasutanud kuid Photozone testide põhjal ütlen, et on küll väärt.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 11:18:40 vasta tsitaadiga

Maleva kirjutas:
Kas canoni 17-55mm 2.8 is usm on oma kallimat hinda väärt võrreldes sama otsa sigma või tamroniga?

Olen mõni aasta tagasi kasutanud. Muidu hea, peamiseks puuduseks edukas tolmupumbana toimimine. L-seeria ta paraku ikka pole.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 11:37:16 vasta tsitaadiga

See L-seeria punane rõngas on sutsu turunduslik nõks ka. Eks selles seerias on muidugi väga häid objektiive ka kuid samas on "tavalisi" objektiive, mis on äärmiselt head. Lisaks on L-seeria objektiivid vaid täiskaadrile niiehknaa.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 11:49:23 vasta tsitaadiga

Optilise poole pealt nõus, koostekvaliteedilt aga on suvaline L pimetestis "odavate" seas paraku 10/10 juhul äratuntav, vaatamata sellele, et 17-55 ka päris kommiraha eest ei müüdud ja ta EF-S lipulaev oli/on.

Koostekvaliteedilt on ju täielik käkerdis ka EF 50mm F1.8 II (kõik rõhutavad müügikuulutustes seda, et on ikka II, ise vist enamjaolt teadmata, et I oli palju-palju ehedam asi icon_smile.gif). 1.4 on natuke etem. 1.2L on nagu öö ja päev.


viimati muutis rex 28.03.2013 11:51:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 11:51:16 vasta tsitaadiga

Nii see on.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 28.03.2013 12:03:50 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Maleva kirjutas:
Kas canoni 17-55mm 2.8 is usm on oma kallimat hinda väärt võrreldes sama otsa sigma või tamroniga?

Olen mõni aasta tagasi kasutanud. Muidu hea, peamiseks puuduseks edukas tolmupumbana toimimine. L-seeria ta paraku ikka pole.

Rääkides L seeriast, siis hinna poolest tuleb samasse auku ka Canon EF 24-105mm F4.0 L IS USM. Samas see f4 võib hakata hämaramas korralikult piirama tegevust? Kuna objektiiv läheb ka poolkaadri ette, siis ka zoomi vahemik muutuks.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 12:11:09 vasta tsitaadiga

Hämaras on suuremast avast kindlasti rohkem kasu kui väikestest lõtkudest ja ilmastikukindlusest.

Canon/Nikon vs Sigma/Tamron kohalt rääkides olen paar korda täheldanud uuema kere soovimatust vanem 3rd party toru omaks võtta. Mingid AF anomaaliad jms kõige otsustavama koha peal ajavad harja punaseks. Kuigi ise neist ainult Sigma EX-i ja Tamroni XR-i, mitte nende kõige odavamaid kasutanud.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 12:11:09 vasta tsitaadiga

F/4 on ikka päris pime mu arvates. Aga eks seda peab igaüks ise proovima kuna Canoni IS on vägagi tõhus asi ning teatud juhtudel abiks. Ma ise eelistan ka iga kell pigem valgemat ava.

17-55 ja 24-105 on igatepidi erinevad objektiivid, mitte ainult ava poolest.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 28.03.2013 12:21:36 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
F/4 on ikka päris pime mu arvates. Aga eks seda peab igaüks ise proovima kuna Canoni IS on vägagi tõhus asi ning teatud juhtudel abiks. Ma ise eelistan ka iga kell pigem valgemat ava.

17-55 ja 24-105 on igatepidi erinevad objektiivid, mitte ainult ava poolest.

Sellisel juhul jääb mu valikusse canon 17-55mm 2.8 ja tamroni 17-50mm 2.8 (ilma stabikata versioon). Tamron oli mul kasutusel nikoni ees, alguses oli harjumisega probleeme, aga tegelikult väga korralik objektiiv. Kindlasti on canoni oma parem kui igasugune 3rd party toru. Samas mõtlema paneb 2,8x hinnavahe...
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 12:25:28 vasta tsitaadiga

Eks Canoni turundajad on jah osanud kenasti ära segmenteerida jah enda tooted. icon_smile.gif Ja ega need uuemad Sigmad/Tamronid ju ka otseselt halva pole, Canon on lihtsalt kindla peale minek.

Muide - mis kere ette läheb? Mida uuem ja tihedam sensor seda mõistlikum on pigem rohkem maksta ning täispanga peale minna.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 28.03.2013 12:46:22 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Eks Canoni turundajad on jah osanud kenasti ära segmenteerida jah enda tooted. icon_smile.gif Ja ega need uuemad Sigmad/Tamronid ju ka otseselt halva pole, Canon on lihtsalt kindla peale minek.

Muide - mis kere ette läheb? Mida uuem ja tihedam sensor seda mõistlikum on pigem rohkem maksta ning täispanga peale minna.

7D ette.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 13:46:23 vasta tsitaadiga

Kui valgusjõud pole esimesel kohal siis soovitaks hoopis Canoni 15-85, suht ainus mõistliku ulatusega asi poolkaadrile, muidu ka korralik ja stabikas küljes. Odavam ka kui 17-55.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 16:26:51 vasta tsitaadiga

Kui plaanid kunagi täiskaadrile üle minna, osta kohe 24-105 ja eluks ajaks hea normaaltoru olemas. See hoiab oma väärtust paremini. Poolkaadri ees on ainus jama laiema otsaga.
Osta 15-85 kui sa ei plaani kaamerakeret täiskaadri vastu vahetada ning kui väärtustad "lühemat otsa". Canoni poolkaadri ees on see tõesti ainus suht mõistliku ulatusega tavatoru.

Kaamerakered vahetuvad, (head) objektiivid jäävad.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 28.03.2013 18:10:37 vasta tsitaadiga

Pigem eelistaksin valgemat ava. L seeria on küll väga ahvatlev, aga f4 tundub liiga pime. Kui jääda poolkaadrile, siis L seeriast peaks muidu 17-40 vahemik sobima ju paremini kui 24-105? Esimesel neist jällegi puudub is, mis võiks hämaras veidigi aidata.

viimati muutis Maleva 28.03.2013 19:11:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 18:50:00 vasta tsitaadiga

7D on poolekaadri "lipulaev" Canonil, üldiselt ka just selles hinnaklassis teravustamise kiiruselt. Seda ei maksa võrrelda selles aspektis eelneva kogemusega "tuttava" toruga mõne vanema Nikoni ees.
Ma olen tähele pannud, et soovitused N v C kere ja kolmanda tootja optika kohta võivad drastiliselt erinevad olla konkreetsest samast torust rääkides icon_wink.gif Ühed raiuvad oma süsteemi loogika seisukohalt teised oma ja kumbki pool ei saa aru kuidas teised võivad nii tobedalt mõelda icon_smile.gif
Lihtsalt üks erinev aspekt mõtlemiseks. Eelnevalt võrreldud torudega ei ole sügavamat kokkupuudet olnud, ei sekku konkreetse valiku mõttevahetusse...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maleva
HV kasutaja
Maleva

liitunud: 28.08.2006




sõnum 28.03.2013 20:27:46 vasta tsitaadiga

Siit sealt lugenud nüüd. Sigma AF 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM on Canoni 17-55mm 2.8 ja 15-85-st parem. Arvamusi?
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2013 22:19:12 vasta tsitaadiga

Mille poolest meie arvamus "loetud" arvamusest parem on?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 77, 78, 79  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.