|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
11.02.2013 22:13:18
|
|
|
| ewur kirjutas: |
| Hakkadki koguaeg siis teenusepakkujaid vahetama? |
Samas pole selle pärast, et kuidas minusse suhtutakse, kui ma iga paari kuu tagant ühest teise kolin, ka mõtet põdeda. Lojaalsus äriettevõttele on ületähtsustatud. Kui arvad, et kuskil on sinu jaoks kasulikum, võta oma number ja mine.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
krist2an
HV veteran

liitunud: 24.08.2008
|
12.02.2013 21:01:51
|
|
|
Pole ju mõtet piinelda. Kui teenus on s*tt, siis tulebki teenusepakkujat vahetada.
_________________ Custom 3d-prinditud mATX / ITX / APU case - http://bit.ly/4kIJQZs |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
montez
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.12.2002
|
13.02.2013 09:58:57
|
|
|
| maverics kirjutas: |
| Pean seda janti veel poolteist aastat taluma. Jube , igatahes ei soovita üldse seda paska elisat. |
Veel üks liige Elisa ohvrite klubis.
Ma tean, mida tunned. Ise tegin midagi sarnast läbi aastatel 2007 kuni 2009. Tookord oli probleem tarkvaras, mis viis modemi ärakadumiseni või lihtsalt ühenduse puudumiseni (pulga järgi oli 3G ühendatud). Pärast lepingu lõpetamist olen ikka igal sobival hetkel rääkinud oma halbadest kogemustest. Kirjutan isegi siia, veel palju aastaid hiljem.
See teenus oli nii halb, et konkurents peaks eesli mobiilifirma likvideerima. Õigluse huvide ütlen samas, et kõneteenusele mul etteheiteid ei olnud. Vähemalt mitte selliseid, mis oleks ka 4 aastat hiljem meeles.
Minul oli ligikaudu esimene aasta veel talutav, siis pööras ära (ilmselt müüdi üle, kusagil 2008. kevadest).
Vajadusest kasutasin (poole)päevapiletit nüüd jaanuaris ja veendusin, et levi pole paranenud (2009. suvest) ja ühendus on sama kehv. Mäletan päeva kui internetipanga sessioon aegus korduvalt, sest ühendus oli nii koomas. Oleksin aastase väljavõtte saanud kiiremini kätte väljatrükituna pangakontorist, mis oli 20 minuti kaugusel. Arvasin ekslikult, et veebist saab selle kiiremini. 156 kb faili allalaadimisel jõudis pangaühendus aeguda. Sellised kogemused siis eesli firmaga.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
14.02.2013 18:29:14
|
|
|
Kuigi enamus sellest võrgust tundub kaardil olevat topeltkiirusega 3G, mitte LTE.
Ehk siis Dual Carrier mis annab sulle kaks korda ülekoormatud võrgu kiiruse
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
14.02.2013 19:22:33
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
Kuigi enamus sellest võrgust tundub kaardil olevat topeltkiirusega 3G, mitte LTE.
Ehk siis Dual Carrier mis annab sulle kaks korda ülekoormatud võrgu kiiruse  |
Eks see 4G levi ole mõned kuud ainult linna/keskuse piires.
Ise kavatsen oma Extra Strong 3G 4G vastu vahetada, hind jääb samaks kuid saan sama raha eest paremat.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.02.2013 19:28:41
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
Kuigi enamus sellest võrgust tundub kaardil olevat topeltkiirusega 3G, mitte LTE.
Ehk siis Dual Carrier mis annab sulle kaks korda ülekoormatud võrgu kiiruse  |
Aga DC (Dual Carrier) on ju alati tähendanud 3,5G edasiarendust, mitte LTE-d.
3,5G võrgu areng: HSPA, HSPA+, DC-HSPA+ ning DC-HSPA+ areng jätkub iga päevaga ning ka Eesti turul ringleb juba 150 mega kiirusega LTE (4G) / 84 mega kiirusega DC-HSPA+ (3,5G) USB-modemid.
---------------------------
PS: Mis aga Elisa võrgu kiirustesse puutub, siis Elisa ise hoiab peal kiirusepiiranguid, mitte ei koorma kliendid Elisa võrku mitu x väiksemale kiirusele. Ja paistab sedamoodi, et ka LTE saab endale kiirusepiirangu peale, tundub, et selleks saab 40 megane kiirus.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.02.2013 12:59:15
|
|
|
Nii, sai tehtud siis väikseid Download-teste DC-HSPA+ USB-modemiga ning ZEN-kaardi / päevapiletiga ning mastist, milles on siis DC-HSPA+ tugi olemas:
Madalaimad kiirused olid nii 8-10 megabitti ja suurimad kiirused küündisid 20-22 megabitini.
--------------------
Üks näide:
Current Transfer Rate 15,3 Mbit/s
Average Transfer Rate 16,2 Mbit/s
Maximum Transfer Rate 21,6 Mbit/s
PS: Ja veel,liigub ringi inff, et Elisal on 4G ainult kusagil 35-40 mastis ja ülejäänud mastides, reklaamitu, on siis ikkagi 3,5G edasiarendus DC-HSPA+ toe juurdelisamine.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
15.02.2013 13:49:10
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Nii, sai tehtud siis väikseid Download-teste DC-HSPA+ USB-modemiga ning ZEN-kaardi / päevapiletiga ning mastist, milles on siis DC-HSPA+ tugi olemas:
Madalaimad kiirused olid nii 8-10 megabitti ja suurimad kiirused küündisid 20-22 megabitini.
--------------------
Üks näide:
Current Transfer Rate 15,3 Mbit/s
Average Transfer Rate 16,2 Mbit/s
Maximum Transfer Rate 21,6 Mbit/s
PS: Ja veel,liigub ringi inff, et Elisal on 4G ainult kusagil 35-40 mastis ja ülejäänud mastides, reklaamitu, on siis ikkagi 3,5G edasiarendus DC-HSPA+ toe juurdelisamine. |
No aga ongi nii, LTE asju neil vähe, see sulle vaid reklaamitrikk. Igatahes su unistus täitus -
oaasid said avalikuks!
ja vaid oma mätta otsas kiiruse mõõtmine ei anna suurt midagi, kahjuks. võrk on
laiem ja olemasolevas võrgus ühele kliendile kahe kandja kätteandmine pole
väga teema.
Õnneks ta eestis ainuke "feikija", muud räägivad vaid LTEst.
Elisa kodukal LTE täpid pisikesed, silma järgi EMT levi oma 20 korda suurem ja Tele2'l ikka ka.
aga see vaid minu arvamus, maailm on laiem
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.02.2013 13:57:02
|
|
|
Edit: Nii, nüüd siis see Elisa 4G mastide nimekiri ja asukohad.
Nii, et igaüks saab ise ise välja uurida, et kas tema läheduses on siis olemas 4G-leviga mast või tuleb läbi ajada kiiremaks tehtud 3,5G-ga.
Nimekiri ja mõni mast võib ka veel lisaks olemas olla:
SopruseArimaja Tallinn, Sõpruse pst 145
ViruDCS Tallinn, Viru väljak 4
HaapsaluKesk Haapsalu, Lihula mnt. 3
Turu Tartu, Soola 8
Ryytli Pärnu, Rüütli 14/Nikolai 7
Jakobsoni Viljandi, Jakobsoni 3
TLNRaja Tallinn, Raja 4C
Ehitajate Tallinn, Ehitajate tee 13
Emi Tallinn, Sütiste tee 21
Lehmja Harjumaa, Põrguvälja tee 6
Radisson Tallinn, Rävala pst 3
Liivalaia Tallinn, Liivalaia 10/12
Lasnamae Tallinn, Mustakivi 25
Solaris Tallinn, Estonia pst 9
Laki Tallinn, Laki 25
Pirita Tallinn, Regati pst 1
Sadam Tallinn, Sadama tn 25 /Lootsi tn 13/Uus-Sadama tn 19
Kaluri Harjumaa, Randvere tee 11
Vasara Tallinn, Pärnu mnt 139C
Siili Tallinn, Siili 27
Terviseparadiis Pärnu, Side 14
Voistluse Tallinn, Võistluse 23
Lennujaam Tallinn, Suur-Sõjamäe tn 54/ Tartu mnt 107
Paldiskimnt Tallinn, Paldiski mnt 153
Stockmann Tallinn, Liivalaia 53
Rohukyla Rohuküla sadam
Virtsu Virtsu alevik, Tallinna mnt 14
Paala Viljandi, Pärsi vald, Jämejala küla
Ylikool Tartu, Lossi 3
Lootsa Tallinn, Lõõtsa 2a
Ylejoe Tartu, Narva mnt 27 b2
Tahe Tartu, Tähe 118
Lina Tartu, Turu 18
Kyyni Tartu, Riia mnt 1
TTY Tallinn, Ehitajate tee 5
Lpuusepa Tartu, Puusepa 8
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
15.02.2013 14:03:02
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Edit: Nii, nüüd siis see Elisa 4G mastide nimekiri ja asukohad.
Nii, et igaüks saab ise ise välja uurida, et kas tema läheduses on siis olemas 4G-leviga mast või tuleb läbi ajada kiiremaks tehtud 3,5G-ga.
Nimekiri ja mõni mast võib ka veel lisaks olemas olla:
SopruseArimaja Tallinn, Sõpruse pst 145
ViruDCS Tallinn, Viru väljak 4
HaapsaluKesk Haapsalu, Lihula mnt. 3
Turu Tartu, Soola 8
Ryytli Pärnu, Rüütli 14/Nikolai 7
Jakobsoni Viljandi, Jakobsoni 3
TLNRaja Tallinn, Raja 4C
Ehitajate Tallinn, Ehitajate tee 13
Emi Tallinn, Sütiste tee 21
Lehmja Harjumaa, Põrguvälja tee 6
Radisson Tallinn, Rävala pst 3
Liivalaia Tallinn, Liivalaia 10/12
Lasnamae Tallinn, Mustakivi 25
Solaris Tallinn, Estonia pst 9
Laki Tallinn, Laki 25
Pirita Tallinn, Regati pst 1
Sadam Tallinn, Sadama tn 25 /Lootsi tn 13/Uus-Sadama tn 19
Kaluri Harjumaa, Randvere tee 11
Vasara Tallinn, Pärnu mnt 139C
Siili Tallinn, Siili 27
Terviseparadiis Pärnu, Side 14
Voistluse Tallinn, Võistluse 23
Lennujaam Tallinn, Suur-Sõjamäe tn 54/ Tartu mnt 107
Paldiskimnt Tallinn, Paldiski mnt 153
Stockmann Tallinn, Liivalaia 53
Rohukyla Rohuküla sadam
Virtsu Virtsu alevik, Tallinna mnt 14
Paala Viljandi, Pärsi vald, Jämejala küla
Ylikool Tartu, Lossi 3
Lootsa Tallinn, Lõõtsa 2a
Ylejoe Tartu, Narva mnt 27 b2
Tahe Tartu, Tähe 118
Lina Tartu, Turu 18
Kyyni Tartu, Riia mnt 1
TTY Tallinn, Ehitajate tee 5
Lpuusepa Tartu, Puusepa 8 |
Tubli, anna nüüd EMT ja Tele2 mastide aadressid ka.
Aga asjast: ülaltoodu on nn "Eesti suurima 4G" jaoks peale kahe aastast ootamist ikka üsna näru.
Põhiaur läks kuskile mujale...
EMT maste vist 300 tk ja Tele2 ca 150+
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
15.02.2013 14:11:15
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| tsitaat: |
| Lasnamae Tallinn, Mustakivi 25 |
Kena. Mast polegi kaugel. Iseasi, et ainus 4G mast linnaosa peale. See on veidi jama, aga eks 4G pole veel üle müüdud, seega kiirused peaksid ok olema...for a while  |
Üks mast linnaosale - see saab üsna ruttu neil üle müüdud uudishimulikele.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
15.02.2013 14:11:18
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| tsitaat: |
| Lasnamae Tallinn, Mustakivi 25 |
Kena. Mast polegi kaugel. Iseasi, et ainus 4G mast linnaosa peale. See on veidi jama, aga eks 4G pole veel üle müüdud, seega kiirused peaksid ok olema...for a while  |
Siis võta tähtaeg ka, saad selle mastiga pikemalt koos olla
Või noh, sealkandis ei tohiks odavam kaabel olla probleem samas...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.02.2013 14:26:03
|
|
|
Edit: Sai prooviks tehtud ka 1GB suurusega info Download-test. Download kestis a 11 minutit.
Muu siis endine: ZEN+ päevapilet, Elisa DC-HSPA+ toega mast, DC-HSPA+ toega USB-modem.
Current Transfer Rate 14,5 Mbit/s
Average Transfer Rate 13,1 Mbit/s
Maximum Transfer Rate 20,7 Mbit/s
Received 1,00 GB
Since 15.02.2013 13:09:39
Elapsed time: 00-10-53
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
15.02.2013 14:29:14
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Edit: Sai prooviks tehtud ka 1GB suurusega info Download-test. Download kestis a 11 minutit.
Muu siis endine: ZEN+ päevapilet, Elisa DC-HSPA+ toega mast, DC-HSPA+ toega USB-modem.
Current Transfer Rate 14,5 Mbit/s
Average Transfer Rate 13,1 Mbit/s
Maximum Transfer Rate 20,7 Mbit/s
Received 1,00 GB
Since 15.02.2013 13:09:39
Elapsed time: 00-10-53 |
Nii, aga kui ma panen 4G/LTE modemisse Elisa SIM'i ja teen väljasõidu levialasse ning saan kiiruse
40 Mbit /sek, mis sa siis järeldad?
Ülaltoodust ja varasematest testidest ma oskan niisama vaid järeldada et sul on palju vaba aega,
ilmselt riigitööl
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
15.02.2013 16:31:09
|
|
|
Igastahes siin Paldiski maantee ääres, 200 meetrit saatjatest, Huawei E392 mingit Elisa 4G levi ei tunnista, EMT ja Tele2 levid samal ajal on ilusti nähtaval.
Endal pole 3,5G kiirused ka paremaks läinud, allalaadimine on kuni 12 ja üleslaadimine kuni 4, kas siis piiravad või saatjad rohkem välja ei anna.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.02.2013 16:42:46
|
|
|
| hendrik32 kirjutas: |
Igastahes siin Paldiski maantee ääres, 200 meetrit saatjatest, Huawei E392 mingit Elisa 4G levi ei tunnista, EMT ja Tele2 levid samal ajal on ilusti nähtaval.
Endal pole 3,5G kiirused ka paremaks läinud, allalaadimine on kuni 12 ja üleslaadimine kuni 4, kas siis piiravad või saatjad rohkem välja ei anna. |
Tõenäoliselt polegi Sinu lähikonnas ühtki 4G masti.
Vaata ülespoole, sealt leiad mastide asukohad, siis saad võrrelda, et kaugel mingist 4G-mastist asud. Ja kui ikka väga kaugel oled, siis pead sellele modemile ikkagi 2 välisantenni järgi panema, mitte ühe antenni.
Ning mis 3,5G-sse puutub, siis kas Sinu modem ikka raporteerib DC-HSPA+ olemasolu . Kui näitab HSPA+, siis Sinu lähimas mastis pole ka DC-HSPA+ tuge üleüldse olemas.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
15.02.2013 16:48:08
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| hendrik32 kirjutas: |
Igastahes siin Paldiski maantee ääres, 200 meetrit saatjatest, Huawei E392 mingit Elisa 4G levi ei tunnista, EMT ja Tele2 levid samal ajal on ilusti nähtaval.
Endal pole 3,5G kiirused ka paremaks läinud, allalaadimine on kuni 12 ja üleslaadimine kuni 4, kas siis piiravad või saatjad rohkem välja ei anna. |
Tõenäoliselt polegi Sinu lähikonnas ühtki 4G masti.
Vaata ülespoole, sealt leiad mastide asukohad, siis saad võrrelda, et kaugel mingist 4G-mastist asud. Ja kui ikka väga kaugel oled, siis pead sellele modemile ikkagi 2 välisantenni järgi panema, mitte ühe antenni.
Ning mis 3,5G-sse puutub, siis kas Sinu modem ikka raporteerib DC-HSPA+ olemasolu . Kui näitab HSPA+, siis Sinu lähimas mastis pole ka DC-HSPA+ tuge üleüldse olemas. |
Paldiski maantee 153, mis on 200 meetrit minust, on nii 3,5G kui ka 4G saatjad, nii et levis asi ei ole, kuna näiteks EMT 4G saatjad on Elisa saatjatest veel omakorda 400 meetri kaugusel ning selle levi püüab Huawei E392 normaalselt kinni.
Nii 3,5G/3,75G kui ka 4G jaoks kasutan hetkel Huawei E392 pulka, mis toetab DC-HSPA+ tehnoloogiat ning sama on ka TP-Link MR-3420 ruuteriga.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.02.2013 17:22:12
|
|
|
Paistab sedamoodi, et ka Speedtest suudab, vähekoormatud kellaajal, näidata üsnagi ilusaid numbreid ja seda siis praegu endiselt 3,5G DC-HSPA+ ja ZEN kõnekaart + päevapilet ja testi teeb DC-HSPA+ toega modem.
Koht: Mustamäe
http://www.speedtest.net/result/2510458093.png
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
15.02.2013 17:29:42
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
Ülaltoodust ja varasematest testidest ma oskan niisama vaid järeldada et sul on palju vaba aega,
ilmselt riigitööl  |
riigitööle või kuhugi tööle ei julgeks sellist võttagi.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.02.2013 17:39:13
|
|
|
Edit: Nii, õnnestus lühiajaliselst ära näha ka 24 megane kiirus ja koos sellega siis Download suurusega 1,1GB, allalaadimisajaga 10 minutit.
PS: Paanitseda pole mõtet, et ma kogu Elisa 3,5G kiiruse endale ahnitsen. ZEN-stardikas omab kõigest 3x12 tundi kasutusaega. Ja sellest on testimisteks maa ja ilm.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matik
HV kasutaja
liitunud: 28.05.2008
|
15.02.2013 19:04:19
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
Tubli, anna nüüd EMT ja Tele2 mastide aadressid ka.
Aga asjast: ülaltoodu on nn "Eesti suurima 4G" jaoks peale kahe aastast ootamist ikka üsna näru.
Põhiaur läks kuskile mujale...
EMT maste vist 300 tk ja Tele2 ca 150+ |
Noh, hind on ka ju vastav, 3x odavam kui EMT-i 120 euri kuus kõige kõvema paketiga.
Selle raha eest on netti küll, kui juhtud masti ligidal elama.
Ja isegi, kui Elisa koormuse tõttu kiirust piirab, tasub "päris" 4G ehk LTE ära, kuna RTT (ping) on ikka palju parem kui 3,5G-l
Ei näe põhjust nurisemiseks, ise kolin peagi ka alasse, kus ei ole Elioni kaabli võimalustki, seega tuleb mingi 4G pakett võtta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
15.02.2013 19:11:28
|
|
|
| matik kirjutas: |
| vana_urr kirjutas: |
Tubli, anna nüüd EMT ja Tele2 mastide aadressid ka.
Aga asjast: ülaltoodu on nn "Eesti suurima 4G" jaoks peale kahe aastast ootamist ikka üsna näru.
Põhiaur läks kuskile mujale...
EMT maste vist 300 tk ja Tele2 ca 150+ |
Noh, hind on ka ju vastav, 3x odavam kui EMT-i 120 euri kuus kõige kõvema paketiga.
Selle raha eest on netti küll, kui juhtud masti ligidal elama.
Ja isegi, kui Elisa koormuse tõttu kiirust piirab, tasub "päris" 4G ehk LTE ära, kuna RTT (ping) on ikka palju parem kui 3,5G-l
Ei näe põhjust nurisemiseks, ise kolin peagi ka alasse, kus ei ole Elioni kaabli võimalustki, seega tuleb mingi 4G pakett võtta  |
Proovi siis jaama kõrvale kolida, list neist 40st oli seal üleval olemas
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.02.2013 19:41:44
|
|
|
Uu, kus siis kõik Elisa moblaneti fännid on,
Praegu Prime-time ajal on kõik ikka alles endine ja keegi pole suutnud kiirust maha koormata..
-------------------------
Sättisin USB-modemi ka täpsemalt saatemastile, signaalitugevus -55dB:
Tulemus läks tibake stabiilsemaks ning Download tibake paranes:
Current Transfer Rate 21,6 Mbit/s
Average Transfer Rate 16,1 Mbit/s
Maximum Transfer Rate 22,6 Mbit/s
Received 1,13 GB
Since 15.02.2013 17:58:19
Elapsed time: 00-10-00
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
15.02.2013 19:46:19
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Uu, kus siis kõik Elisa moblaneti fännid on,  |
Seal, kus sina ei ole. Ja õigesti teevad ...
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
15.02.2013 19:46:38
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Uu, kus siis kõik Elisa moblaneti fännid on,
Praegu Prime-time ajal on kõik ikka alles endine ja keegi pole suutnud kiirust maha koormata..
-------------------------
Sättisin USB-modemi ka täpsemalt saatemastile, signaalitugevus -55dB:
Tulemus läks tibake stabiilsemaks ning Download tibake paranes:
Current Transfer Rate 21,6 Mbit/s
Average Transfer Rate 16,1 Mbit/s
Maximum Transfer Rate 22,6 Mbit/s
Received 1,13 GB
Since 15.02.2013 17:58:19
Elapsed time: 00-10-00 |
Kõigil teistel on elu olemas, nad teevad mõistlikumaid asju kui elukutseline Elisa fänn
Ole hea mees, sõida ja mõõda ka mujal, mitte vaid oaasis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
15.02.2013 20:13:17
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
Uu, kus siis kõik Elisa moblaneti fännid on,
Praegu Prime-time ajal on kõik ikka alles endine ja keegi pole suutnud kiirust maha koormata..
-------------------------
Sättisin USB-modemi ka täpsemalt saatemastile, signaalitugevus -55dB:
Tulemus läks tibake stabiilsemaks ning Download tibake paranes:
Current Transfer Rate 21,6 Mbit/s
Average Transfer Rate 16,1 Mbit/s
Maximum Transfer Rate 22,6 Mbit/s
Received 1,13 GB
Since 15.02.2013 17:58:19
Elapsed time: 00-10-00 |
Kõigil teistel on elu olemas, nad teevad mõistlikumaid asju kui elukutseline Elisa fänn
Ole hea mees, sõida ja mõõda ka mujal, mitte vaid oaasis. |
Täpsustus, elukutse senise jutu alusel tundub rohkem tele2 suunda, elisa on lihtsalt uus mänguasi
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.02.2013 11:22:08
|
|
|
Paistab, et mobiilneti kasutajate armeed pole veel ikka tormanud seda uut-reklaamitud-avatud 4G (LTE) / 3,5G (DC-HSPA+) võrku tarbima.
Hommikune test andis endiselt DC-HSPA+ kiirused vahemikus 19 mega - 22 mega. Ning lühiajaliselt ka 24 mega.
Nii, et ajutiste, suuremate mahtude allalaadmiseks kõlbab ka ZEN stardikas + päevapiletid.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
16.02.2013 12:37:37
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Paistab, et mobiilneti kasutajate armeed pole veel ikka tormanud seda uut-reklaamitud-avatud 4G (LTE) / 3,5G (DC-HSPA+) võrku tarbima.
Hommikune test andis endiselt DC-HSPA+ kiirused vahemikus 19 mega - 22 mega. Ning lühiajaliselt ka 24 mega.
Nii, et ajutiste, suuremate mahtude allalaadmiseks kõlbab ka ZEN stardikas + päevapiletid. |
Teistel on lihtsalt oma elu ka olemas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
16.02.2013 15:25:34
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Paistab, et mobiilneti kasutajate armeed pole veel ikka tormanud seda uut-reklaamitud-avatud 4G (LTE) / 3,5G (DC-HSPA+) võrku tarbima.
Hommikune test andis endiselt DC-HSPA+ kiirused vahemikus 19 mega - 22 mega. Ning lühiajaliselt ka 24 mega.
Nii, et ajutiste, suuremate mahtude allalaadmiseks kõlbab ka ZEN stardikas + päevapiletid. |
Kui sa mingeid teste teed, siis pane ka täpne koht, kus tegid. Muidu pole sellel testimisel ju info mõttes mitte mingit pointi.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinnawaatluz
HV kasutaja
liitunud: 12.02.2002
|
16.02.2013 16:54:44
|
|
|
Seal pole ju testida ega tõmmelda midagi. Ime veel et oma GSM-i neligeegks ei nimetanud. Ainult üks uduajamine ja vassimine.. Loodavad, et järsku keegi hakkab neid pseudo4G pakette 2 aastase orjalepinguga ostma.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.02.2013 17:08:52
|
|
|
Üks väike Keiss veel lisaks, see ilmnes juhuslikult, erinevaid DC-HSPA+ toega modemeid võrreldes.
Nimelt on näha siis see, et vaikimisi on Elisa võrgus praegu ainult uusimate DC-HSPA+ toega Broadband-modemite tugi. Näitena siis kasvõi uuema aja Huawei E3276 USB-modem.
------------------------
Seega vanematel DC-HSPA+ toega Dial-Up / Broadband-modemitega võib vaja minna AT-lisacommande ja need siis lisatakse modemi seadistuse aknasse Advanced.
PS: Üks käsurida, mis internetist juba leida oli ja mis vähemalt Huawei E372-le meeldis on siis järgmine:
AT^NDISDUP=1,1,"apn", kus apn on siis Elisa korral "internet".
PS: Sama Commandi-rida peaks vist ka Linuxi-rahvale sobilik olema.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
16.02.2013 19:40:28
|
|
|
tahanteada, urmas, mis su vigastus on et sa järjepidevalt ignoreerid teiste teksti ja lükkad oma tuima edasi?
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
16.02.2013 20:10:31
|
|
|
Urmps on oaasis.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
16.02.2013 21:08:18
|
|
|
Ostsin Elisa Kõnekaardi Stardika, peale pikka jamamist taipasin ära, et tuleb ka aktiveeriv kõne teha, aga netiga ei ühenda endiselt, proovitud APN-i nii "internet" kui "wap", ei midagi. Huawei E392u netipulk, samas ka Motorola Defyga ei saa netti. Mis teema on?
Kas peab raha juurde laadima rohkem kui see 1€ mis "tasuta" kaasa saab???
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
17.02.2013 00:47:25
|
|
|
1dumbpcuser, elisa apn on "Internet". Number kuhu helistada on *99#
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.02.2013 11:42:34
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| d3t kirjutas: |
| 1dumbpcuser, elisa apn on "Internet". Number kuhu helistada on *99# |
Proovitud ka suure algustähega "Internet", ei midagi endiselt  |
Aga kas Sul sellel kõnekaardil on piisavalt raha peal, et internetiühendus toimima hakkaks.
Elisa kodulehelt on loetav, et vähemalt 1 euri peab peal olema, kuna see 1eur võetakse siis päevase surfamise eest maha.
----------------------
Uuri Elisa infotelefonst, mis kamm on. Tundub, et asi on kinni selles, et kaardil pole piisavalt raha peal.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
17.02.2013 16:27:10
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| d3t kirjutas: |
| 1dumbpcuser, elisa apn on "Internet". Number kuhu helistada on *99# |
Proovitud ka suure algustähega "Internet", ei midagi endiselt  |
Aga kas Sul sellel kõnekaardil on piisavalt raha peal, et internetiühendus toimima hakkaks.
Elisa kodulehelt on loetav, et vähemalt 1 euri peab peal olema, kuna see 1eur võetakse siis päevase surfamise eest maha.
----------------------
Uuri Elisa infotelefonst, mis kamm on. Tundub, et asi on kinni selles, et kaardil pole piisavalt raha peal. |
Eile veel oli see 1€ alles, aga õhtul saatsin ühe sõnumi, et iseteeninduse uut parooli saada ning see maksis 5 senti, seega hetkel ei ole , kuigi laadisin just hetk tagasi 3€, mis pole siiani kontole jõudnud.
Aga ära ühendama peaks ta vist ikkagi? Lihtsalt liiklust ei toimu
EDIT1: Saldole jõudis 3€ kohale, endiselt ei ühenda ära Mobile Connectis ("Connection terminated" error kohu aeg )
EDIT2: Mis tariifi kõnekaardi kasutajatel iseteenindus näidatakse? Mul on seal mingi "ElisaKKMembers/SERVICE_CLASS_EUR_32"
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
urri
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
17.02.2013 20:30:21
|
|
|
ma pole küll raketiteadlane kuid ehk on APN internet.elisa.ee .... kui et lihtsalt internet
sest ise kasutan nii T2 kui ka EMT netti ja seal on vastavalt internet. _____ . ee
____ vatstavalt siis tele2 v emt.... ja töötab
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.02.2013 20:46:27
|
|
|
| urri kirjutas: |
ma pole küll raketiteadlane kuid ehk on APN internet.elisa.ee .... kui et lihtsalt internet
sest ise kasutan nii T2 kui ka EMT netti ja seal on vastavalt internet. _____ . ee
____ vatstavalt siis tele2 v emt.... ja töötab |
Elisal on apn-iks "internet", EMT töötab nii "internet" kui ka "internet.emt.ee". Millalgi EMT ise jagas USB-pulki, kus oli samuti juba koheselt sees "internet".
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
firemark
HV Guru

liitunud: 11.03.2007
|
17.02.2013 21:08:30
|
|
|
| ELISAL on jah alati olnud APNiks lihtsalt "internet"
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
92 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
17.02.2013 21:23:14
|
|
|
Helistasin klienditeenindusse, sealt soovitati osta päevapilet- tegelane polnud kursis 1€ päevase hinnalaega (väitis, et see ainult siis kehtibki kui 0,96€-ne päevapilet osta).
Kuna sealt adekvaatset vastust ei saanud, käisin Ülemiste kontoris. Seal prooviti nii ja naapidi, isegi uue SIM-ga, millele vana andmed üle kantud, aga tulemus sama- võrku saab, netti mitte. Eks esmaspäev hakkavad neil targemad tehnikud nuputama, milles asi
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mõttetumees
HV Guru
liitunud: 18.07.2003
|
18.02.2013 12:22:55
|
|
|
| Asukoht Kopli, Süsta tänav. Tahvel Samsung Note 10.1 näitab levi indikaatori juures märki H+, kas see on nüüd see nn 4G, sellest ma aru ei saa. Tellitud kuuks ajaks proovi pärast MiNT Extra Strong 4G. Steamist tõmbas öösel mängu keskmiselt 500 KBps. Maks 1,5 MBps. FullHD youtube pole igatahes probleemiks. Speedtest näitas hetkel Ping 63, Download 7,25 Mbps upload 1,25 Mbps
|
|
| Kommentaarid: 659 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
534 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
18.02.2013 12:58:55
|
|
|
| Mõttetu mees kirjutas: |
| Asukoht Kopli, Süsta tänav. Tahvel Samsung Note 10.1 näitab levi indikaatori juures märki H+, kas see on nüüd see nn 4G, sellest ma aru ei saa. Tellitud kuuks ajaks proovi pärast MiNT Extra Strong 4G. Steamist tõmbas öösel mängu keskmiselt 500 KBps. Maks 1,5 MBps. FullHD youtube pole igatahes probleemiks. Speedtest näitas hetkel Ping 63, Download 7,25 Mbps upload 1,25 Mbps |
Noh, oleks sul DC toega seade, saaks sa kiiruseks keskmiselt topelt ehk 1 Mbit Ja max oleks lausa 3 Mbit vedanud välja.
Palju õnne, võid maxmist jätkata
St Dual Carrier tugi seadmes (eeldusel et seal jaamas ka oli) annab sulle kuni topelt kiiruse tänases hetkes, ei muud.
Päris 4G jaoks pead sõitma levialasse või Kasutama EMT/Tele2 teenuseid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.02.2013 13:31:32
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Mobiilides/Tahvlites ei pidanud ju 4G veel toimima Elisal. Hetkel ainult modemid/netipulgad. Vb ma eksin? |
Kõik sõltub sellest, kas Tahvli-modem töötab "tavamodemina" või "telefonimodemina", vastavalt sellele siis ISP-ga ka suheldakse, kas kui tavaarvuti või kui telefon.
Omaette teema, et kui palju üleüldse on Eestimaal liikvel 4G-toega telefone, mis ka Eestis kasutatavat 4G-lahendust kasutada oskavad.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
18.02.2013 13:43:21
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Mobiilides/Tahvlites ei pidanud ju 4G veel toimima Elisal. Hetkel ainult modemid/netipulgad. Vb ma eksin? |
Kõik sõltub sellest, kas Tahvli-modem töötab "tavamodemina" või "telefonimodemina", vastavalt sellele siis ISP-ga ka suheldakse, kas kui tavaarvuti või kui telefon.
Omaette teema, et kui palju üleüldse on Eestimaal liikvel 4G-toega telefone, mis ka Eestis kasutatavat 4G-lahendust kasutada oskavad. |
Mis "hülgemöla" sa räägid? misasi on telefonimodem või tavamodem? Seleta, eks?
Kui sa paned arvutimindi sisse, peaks sealt ka tahvliga saama 4G kätte (rääkida vaid ei saa). Sama ilmselt ka 4G telefoniga.
Eraldi teema on, kas su seade oskab DC HSPAd või LTEd.
Esimene neist anyway on lihtsalt 3G topeltkiirusega, ei muud.
Ja kui on 4G (LTE) telefon siis ta töötab ilmselt. LTE telefoni ilma LTEta pole olemas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|