Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Arvuti muutus aeglaseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 16.02.2013 14:07:18 Arvuti muutus aeglaseks vasta tsitaadiga

Mure järgmine. Dell laptop muutus aeglaseks pärast seda kui hävitasin Troja viiruse (System repair virus) ja puhastasin arvutit liigsest saastast selle õpetuse järgi: http://www.ekaitse.ee/opetused/arvuti-puhastamine-ja-kiiremaks-muutmine
Kuna viirus peitis ära osad failid, siis leidsin googlest mingi progejupi, millega sai failid taas nähtavaks teha.
Hetkel läpakas töötab normaalselt, kuid on tunduvalt aeglasem kui varem. Youtube videod käivituvad aeglaselt, kui tööle hakkavad, siis mängivad normaalselt. Kui samal ajal avan teistes akendes nt selle foorumi siin, siis video muutub kohati katkendlikuks. Fotod nt postimees.ee saidil ilmuvad kaua, enne ilmumist on pildi asemel valge aken väikese punase ristiga üleval nurgas. Tihti hakkab tööle arvuti ventikas, eriti kui mitmes brauseri aknas midagi teha-vaadata. Kasutan Firefoxi ja IE9. Sama jama on mõlema brauseriga.
Mida teha? P.S. Arvutit ma eriti ei tunne, seega paluks abi tavainimese keeles icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 16.02.2013 14:18:14 vasta tsitaadiga

unustasin mainida, et arvutil on Windows7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 16.02.2013 19:03:12 vasta tsitaadiga

Kas see leiab midagi?
https://support.kaspersky.com/4162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2013 19:17:33 vasta tsitaadiga

Üks mõistlik soovitus oleks teile, et tehke vajalikest failidest backup ja paigaldage värske op. süs. Lisaks veel tolmupuhastus + värske termopasta.
Kui arvate/tunnete, et te ise sellega toime ei tule, siis leiate kindlasti omale mõne sobiva arvutihooldusega tegeleva ettevõtte või mõne tuttava,
kes selle l teiära teeks. Veel parem, kindlasti mõni HV kasutaja teeks hea meelega selle ära.
Kui Pärnus või selle lähedal elate, siis võin ka ise need toimingud teil ära teha.

Kõike paremat,
KoldK
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 16.02.2013 19:28:04 vasta tsitaadiga

ollev kirjutas:
Kas see leiab midagi?
https://support.kaspersky.com/4162

kohe vaatame
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 16.02.2013 20:28:38 vasta tsitaadiga

ei tahaks rumal paista, aga pole midagi parata icon_smile.gif Laen alla selle? http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/kav_rescue_10.iso
Siis unzipin ja...kuidas käivitan selle?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cheetah
HV veteran
Cheetah

liitunud: 12.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2013 20:30:29 vasta tsitaadiga

Tõmba daemon tools beer_yum.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2013 20:51:45 vasta tsitaadiga

kurikala kirjutas:
Siis unzipin ja...kuidas käivitan selle?

Ei käivitagi, plaadikirjutusprogrammi käsuga "Burn Image" kirjutad CD plaadile.

Või paned USB pulgale -> https://support.kaspersky.com/8092

Kõige lõpuks sellelt uuelt andmekandjalt buudid arvuti.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 17.02.2013 15:41:49 vasta tsitaadiga

kaldun ise arvama, et arvuti tegi aeglaseks mingite programmide vms käivitamise seadistamine kui arvutit "puhastasin". Aeglased on netibrauserid ainult. MS Office töötab korralikult näiteks. Kas on võimalik, et mingid programmid vms ei käivitu ise automaatselt arvuti käivitamisel ning sellest on tingitud ka aeglane netis surfamine, piltide ja videote vaatamine?
Ideid kellelgi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 17.02.2013 22:58:48 vasta tsitaadiga

Laadisin selle kaspersky proge alla ja laadisin mälupulgale. Arvutile restarti tehes loeb käivitudes mälupulgalt infot ja siis ilmub selline tekst nagu fotol. Milles võiks asi olla?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 17.02.2013 23:00:12 vasta tsitaadiga

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 18.02.2013 17:30:50 vasta tsitaadiga

http://www.malwarehelp.org/how-to-remove-malware-with-kaspersky-free-tool.html
http://www.bitdefender.com/support/How-to-create-a-Bitdefender-Rescue-CD-627.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 18.02.2013 21:57:37 vasta tsitaadiga

ollev. pole mingit malweri,kõikvõimalike tõrjetega skanninud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cheetah
HV veteran
Cheetah

liitunud: 12.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2013 22:50:43 vasta tsitaadiga

http://www.piriform.com/ccleaner


Lase sellega üle, ehk on mingit kasu. Cleanimise valikust võta maha browseri history eemaldamine kui soovi.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 18.02.2013 23:30:08 vasta tsitaadiga

omg. See üks asi, mille pärast arvuti võis aeglaseks minna. Kasutasin ka seda arvuti "saastast" puhastamiseks. See postituse alguses ka kenasti kirjas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 19.02.2013 12:26:34 vasta tsitaadiga

Kas mingisugust logi ei saa teha ?
http://www.softpedia.com/get/Internet/Popup-Ad-Spyware-Blockers/HijackThis.shtml
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 19.02.2013 14:46:51 vasta tsitaadiga

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2013 15:00:32 vasta tsitaadiga

kurikala, äkki pasted siiski teksti siia?
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 19.02.2013 19:46:24 vasta tsitaadiga

Running processes:
C:\Windows\system32\Dwm.exe
C:\Windows\Explorer.EXE
C:\Windows\system32\taskhost.exe
C:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\ItSecMng.exe
C:\Windows\System32\igfxpers.exe
C:\Program Files\Intel\Intel(R) Rapid Storage Technology\IAStorIcon.exe
C:\Windows\System32\hkcmd.exe
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe
C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\AcroRd32.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe
C:\Windows\system32\SearchFilterHost.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neti.ee/
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
O2 - BHO: EstEIDIEPluginBHO - {2A4E94A4-B275-491A-9E32-CD7A26FC7C3B} - C:\Program Files\Estonian ID Card\esteid-plugin-ie.dll
O4 - HKLM\..\Run: [ITSecMng] %ProgramFiles%\TOSHIBA\Bluetooth Toshiba Stack\ItSecMng.exe /START
O4 - HKLM\..\Run: [SwitchBoard] C:\Program Files\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Persistence] C:\Windows\system32\igfxpers.exe
O4 - HKLM\..\Run: [IgfxTray] C:\Windows\system32\igfxtray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [IAStorIcon] C:\Program Files\Intel\Intel(R) Rapid Storage Technology\IAStorIcon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HotKeysCmds] C:\Windows\system32\hkcmd.exe
O4 - HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /minimized /regrun
O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll
O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll
O16 - DPF: {E8EB147D-ABEF-4228-A603-AAA845D1B2C1} (esteidTool Class) - http://www.sk.ee/id-kontroll/idTools.cab
O23 - Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPlayerUpdateSvc) - Adobe Systems Incorporated - C:\Windows\system32\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe
O23 - Service: Google Update Service (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Teenus Google'i uuendus (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Intel(R) Rapid Storage Technology (IAStorDataMgrSvc) - Intel Corporation - C:\Program Files\Intel\Intel(R) Rapid Storage Technology\IAStorDataMgrSvc.exe
O23 - Service: MBAMScheduler - Malwarebytes Corporation - C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamscheduler.exe
O23 - Service: MBAMService - Malwarebytes Corporation - C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamservice.exe
O23 - Service: Mozilla Maintenance Service (MozillaMaintenance) - Mozilla Foundation - C:\Program Files\Mozilla Maintenance Service\maintenanceservice.exe
O23 - Service: Skype Updater (SkypeUpdate) - Skype Technologies - C:\Program Files\Skype\Updater\Updater.exe
O23 - Service: Smart Card Removal (SmartCardRemoval) - Unknown owner - C:\Program Files\Estonian ID Card\SmartCardRemoval.exe
O23 - Service: SwitchBoard - Adobe Systems Incorporated - C:\Program Files\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe
O23 - Service: TOSHIBA Bluetooth Service - TOSHIBA CORPORATION - C:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtSrv.exe

--
End of file - 3772 bytes
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andresv
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2013 13:47:56 vasta tsitaadiga

äkki mingi trikiga uninstallisid ka videokaardi draiveri ja sellest see aeglus.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 20.02.2013 14:14:28 vasta tsitaadiga

ei tea jah. Videod hakkavad ikka tööle, kuid viivitusega. Tavaliselt hakkab siis intensiivselt tööle ka läpaka ventikas. Samuti avanevad aeglaselt osad fotod, nt Postimees.ee-s.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Troll
HV Guru
Troll

liitunud: 01.06.2002




sõnum 20.02.2013 17:23:00 vasta tsitaadiga

Minu arust oleks kõige lihtsam ja kindlam variant lasta uus ja puhas Windows läpakale peale. Sa võid jäädagi sellise aegluse põhjust otsima, tont teab mida see viirus ja selle tagajärgede eemaldamine sul registris segi keeras. Salvesta vajalikud failid mõnele andmekandjale või saada Dropboxi ja clean install.
_________________
TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!!
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 21.02.2013 09:31:22 vasta tsitaadiga

Kas see SearchFilterHost.exe ei saa probleemi põhjustada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 21.02.2013 11:27:12 vasta tsitaadiga

Võimalik. Leidsin netist selle vea eemaldamiseks microsofti poolt soovitatud tarkvara Topckit, mis kontrollib vigu ja teeb arvuti kiiremaks. Loomulikult tegi see scani, leidis tuhandeisd vigu ja parandas tasuta 15 viga. icon_biggrin.gif Ülejäänud vigade parandamiseks tuleks välja käia 39$ icon_smile.gif Kui aus olla, siis pärast 15 faili vea remonti on arvuti kiire. Hetkel vähemalt. Kas keegi teab, kuidas sama töö, mida teeb Topckit (registry repair vms), arvutis tasuta ära teha? Ma tüüpiline eestlane ja ei raatsi ju millegi eest maksta icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 12:12:58 vasta tsitaadiga

http://support.microsoft.com/fixit/et icon_question.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 21.02.2013 12:30:24 vasta tsitaadiga

Seda programmi saate tasuta proovida ,kui oskate kasutada.
http://www.macecraft.com/jv16-powertools-2012/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 12:38:59 vasta tsitaadiga

Analoogsete programmikestega on see häda, et tulemuseks võib olla ka mittekäivituv arvuti.
Lihtsalt teadmiseks.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 21.02.2013 12:57:35 vasta tsitaadiga

Ei tea õnneks endal pole selle programmi puhul sellist probleemi tekkinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 21.02.2013 14:47:27 vasta tsitaadiga

Tänud, ollev! Arvuti taas suhteliselt kiire. Jäänud on veel jama piltide laadimisega nt postimees.ee, kus osa fotod laeb üles kiirelt, osad väga kaua. Osade poltide asemele jääbki hall kast punase ristikesega. Püüan lisada ka pildi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 21.02.2013 14:50:36 vasta tsitaadiga

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fucs
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 18:26:49 vasta tsitaadiga

Ja neti kiirus on milline?
Brauserid on millised?
Viirusetõrje on milline?
Uuenda Flash, vaata üle brauseri lisad ja laiendused, ebavajalik pane kinni või eemalda.
Viirusetõrje võib ka surfamise ja netiliikluse aeglaseks teha. Vaata üle viirusetõrje seaded.
Alles maadlesin siin Kaspersky Internet Securityga, mis analoogselt käkki keeras.

_________________
Jälle mõistus otsas
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 21.02.2013 18:57:07 vasta tsitaadiga

Veebilehitsejal IE on võimalus teha seadetele reset,firefoxil lähtestada seaded algsesse seisu aga ei tea kas see aitaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fucs
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 20:20:20 vasta tsitaadiga

Seadete lähtestamine võib aidata siis, kui mingid seaded paigast ära näpitud. Kui ei kasuta brauseris mingeid oma spetsiifilisi seadeid või kahtlustad, et neid seadeid võis muuta arvutist eemaldatud sitikas, siis pressi aga algseadetele julgesti. See muidugi ei kõrvalda Flashi või laienduste/lisade tekitatud probleeme (kui sellised peaksid ilmnema).

Kui see kamm on kindlatel veebilehtedel ainult siis kas on need igasugu kellasid ja vilesid nii täis, et jooksutavad ühenduse (oleneb netikiirusest) ja brauseri (oleneb arvuti suutlikusest) umbe (FF aitab siis näiteks Adblock Plus lisavidin https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/ ), või aeglustab lehe laadimist näiteks viirusetõrje (viimasel juhul, oleneb jälle mis AV on, võib proovida nende lehtede aadressid sisestada AV saitide nimekirja, mida ei kontrollita).

Aga pärast igasugust sitikate väljarookimist soovitaks esmalt üle vaadata ka selle, kas kõik Win ja Flash uuendused on ikka tehtud.


Edit: Adblock Plus`ile filtri saab soovikorral vajadusel siit http://adblock.sander85.com/

_________________
Jälle mõistus otsas
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 21.02.2013 20:42:32 vasta tsitaadiga

viirusetõrje on maas
Brauseriks IE9 ja Firefox (mõlema puhul jama sama)
Neti kiirus oli enne jama algust ja on praegu hea (Elion)
Kõik uuendused Windowsile tehtud
ilmselt on viga just brauseri lisades või hoopis selles Flashis?
Kuigi olen nagu seda flashi uuendanud juba icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 20:50:18 vasta tsitaadiga

Hoia Shift klahvi all ja klõpsuta FF käima, läheb asi normaalsemaks?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fucs
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2013 20:56:34 vasta tsitaadiga

A.S. soovituse täienduseks:
http://support.mozilla.org/en-US/kb/troubleshoot-firefox-issues-using-safe-mode

Neti kiirust saab testida siin: http://www.netitester.ee/

_________________
Jälle mõistus otsas
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2013 08:40:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Alles maadlesin siin Kaspersky Internet Securityga, mis analoogselt käkki keeras.

Mul 8-l masinal käkki ei keera, kuidas sul äkki?

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MrAndu
HV kasutaja
MrAndu

liitunud: 26.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2013 08:57:20 vasta tsitaadiga

Mida mina teen kui formatit ei viitsi või ei ole isu teha: Uus kasutaja ja vana delete

PS. uuri hosts faili

_________________
Ma pole mingi spetsialist kuigi võiks ju olla...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollev
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2011




sõnum 22.02.2013 08:58:14 vasta tsitaadiga

Kas Mats_Run.ieperformance.exe ei aita ?
http://ec-tech.info/microsoft-fix-it-automated-solutions-for-your-issues-download-links-inside/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fucs
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2013 14:47:56 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
tsitaat:

Alles maadlesin siin Kaspersky Internet Securityga, mis analoogselt käkki keeras.

Mul 8-l masinal käkki ei keera, kuidas sul äkki?


eee..
Mul olid probleemid ca kuu aega XP masinal KIS versiooniga 12.0.0.374(1) kuni database 12485526-ni.
Edasi, pärast veebruari kuu alguse uuendusi, hakkas asi toimima. Istun siin Elioni ärilahenduse otsas.

Kõigepealt ühel ilusal päeval jäidki lõpmatult brauseritesse (IE;FF;GC) sisse laadima Maa-ameti kaardiserverid
ja näiteks Ajalooarhiivi erinevad rakendused. Aitas KIS välja lülitamine täielikult, või siis ettenähtud ajaks.
Edasi, pärast mingeid järjekordseid KIS uuendusi (ja need tulid vahel päevas mitu korda), hakkas küll neid
lehti enam-vähem normaalse kiirusega brauserisse laadima, aga Flash pani pange (ei aidanud Flash uuendused
ega vanemate versioonide katsetused). Aitas jälle KIS väljalülimine. Siis hakkas näiteks kaardirakendusi ja
FOTIS arhiivipilte klopilisena kuvama ja sai hunnik veebiaadresse KIS-is mittekontrollitavate saitide nimekirja
lisatud, ning asi nagu toimis. Ilmselt oli probleeme teistelgi, sest näiteks Maa-amet lisas mingi aeg ka oma
kaardirakenduse avalehele teate, et KIS võib kaardiserveriga töötamist häirida.

Nädal hiljem hakkas netiühendus suvalistel aegadel kaduma täiesti süsteemitult. Vahel kuus korda päevas
(ka näiteks 5 minutilise vahega), vahel korra kahe päeva tagant. Event Viewer peksis segast ja erroreid, ning
kahtlustasin juba, et võrgukaart hakkab otsi andma. Siis avastasin, et kui KIS välja lülitada, on kõik OK.
Kusjuures tekkis selline anomaalia, et näiteks järjekordsel netikatkestusel, kui proovisin KIS välja lülitada
määratud ajaks, siis kogu KIS jooksis kokku (menüüd surid välja ja KIS aknad jäid rippuma). Igaks juhuks
lasin masina üle mitme erineva sitikaotsijaga, aga mingit pahavara ei leitud.

Netiühenduse taastamiseks pidi alati tegema restardi. Siis kõik töötas määramata aja vahelduva eduga.
Vahel terve päeva või kaks, vahel mitte. Läbi probleemse arvuti kadus lihtsalt ühendus Thompsoni Ruuter/Modemiga,
samal ajal teine arvuti sama Thompsoni taga töötasid norm (sellel on ESET NOD).

Siis viskas see pidev restartimine üle ja lasin KIS üldse maha, ning sain paar nädalat rahulikult tööd teha.
Jaanuari lõpus panin KIS uuesti peale ja kõik kordus. Noh kannatasin umbes nädala ja tegin restarte, kui
jälle ühendus pange pani. Siis äkki pärast database 12485526 (viimane, millega jama oli) uuendust hakkas
jälle kõik toimima ja on toiminud nüüd ca 3 nädalat probleemivabalt.

Viga ei olnud arvuti RAM-ides, Local or Trusted ega Proxy seadetes, nagu näiteks nendel linkidel kirjeldatud:

http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=218685
http://forum.kaspersky.com/lofiversion/index.php/t227894.html

_________________
Jälle mõistus otsas
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 22.02.2013 15:29:12 vasta tsitaadiga

ollev, ei aidanud icon_sad.gif Tegin sellise avastuse lisaks. Kui läbi google otsin midagi ja vastuse link tuleb ning sellele klikkida (olgu kasvõi mingi eesti foorum vms), siis ei satu kohe otsitud lehele, vaid nt lehele drugcalculator.net. Suunab vahelduva eduga erinevatele lehtedele. See on google viga või on arvutis mingi jama siiski peidus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cheetah
HV veteran
Cheetah

liitunud: 12.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2013 18:53:56 vasta tsitaadiga

1) Start->kirjuta otsingusse msconfig->Generali alt võta selective startup, seal jäta linnuke ainult system services, see kolmas mis hallis ära pane tähele, las olla, pane ok ja tee restart
2) Kui nr1 ei aidanud, võta lahti programs and features control panelist, ja lase maha mõttetu jura, ehk siis sellised asjad mida sa pole ise teadlikult peale pannud.
3) Võid proovida ka spybot s&d programmiga scannida, ehk on mingit abi. Ise olen usaldanud sellise jura maha laskmiseks ccleanerit, pasa maha laskmine + siis see scan for issues
4) Võid proovida ka safe mode with networking, kui seal ka koomas siis võiks formati peale mõelda icon_biggrin.gif Kui seal korras siis arvatavasti mõni pahavara/viirus vms jura veel arvutis.


Muidugi kõige parem variant oleks format teha ja uus win peale.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fucs
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2013 19:42:18 vasta tsitaadiga

Noh, see sitikas ilmselt muutis sul hosts faili sisu.
Asub: c:\windows\system32\drivers\etc\hosts

Selle peaks notepadiga “Run as Administrator” lahti saama. Kui ei saa siis:

http://www.howtogeek.com/122404/how-to-block-websites-in-windows-8s-hosts-file/
Keri lehte allapoole, seal räägib, kuidas muuta Hosts faili sisu.

Seal peaks olema siis selline jutt (ja muu jura tuleks kustutada):

Spoiler Spoiler Spoiler


Võib ka proovida puhastada DNS vahemälu:

ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns

https://wiki.itcollege.ee/index.php/Ipconfig

_________________
Jälle mõistus otsas
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurikala
HV kasutaja
kurikala

liitunud: 24.08.2011




sõnum 22.02.2013 20:18:30 vasta tsitaadiga

tänud! Püüan lähipäevadel soovitused ellu viia ja annan siis tulemusest tagasisidet
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2013 20:42:02 vasta tsitaadiga

Võid veel proovida kiiresti Hitman Pro'ga kontrollida:
http://www.surfright.nl/en/downloads/
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Arvuti muutus aeglaseks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.