Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Parrot Ar Drone märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 02:10:48 Ülevaade: Parrot Ar Drone vasta tsitaadiga


Kuna sellist aparaati pole HVs veel kirjeldatud ning üldiselt läheb ka arvuti tehnikaga kokku, siis võtsin südame rindu ja otsustasin siia teema ära teha. Kuna olen huvitavate lelude austaja ning meeldib igasugu lahedaid asju katsetada, otsustasin omale soetada Parrot Ar Drone 2.0. Olemas on ka tavaversioon 1.0. Hetkel ca kaks kuud kasutanud ja minu poolt saanud enamuselt positiivseid hinnanguid.

Üldised andmed (ingl.k.):
Parrot AR.Drone 2.0 brings more flight sensors and a HD 720P 30 fps front camera. It features:
1 GHz ARM Cortex-A8 CPU
800 MHz video DSP
1GB DDR2 RAM
Wi-Fi N
3-axis gyroscope (2000 degree/second)
3-axis accelerometer (+/- 50 mg precision)
3-axis magnetometer (6 degree precision
Pressure sensor (+/- 10 Pa precision)
Ultrasound sensors for ground altitude measurement
60 fps vertical QVGA camera

Lisainfot kodulehelt

Tegemist kopteriga, millel on neli mootorit. Suudab ennast seadistada tuule mõjudele, hoiab kõrgust, lennata vastavalt seadistatud kiirustele ja kõrgustele. Kogu lendamine toimub läbi nutitelefoni, olgu selleks Android või Iphone. Lendamiseks ei tulegi sul muud teha, kui ühendada ennast kopteri ad hoc võrku ja käivitada mõni ette nähtud programm. Tasuta programm androidil on Ar Freeflight ja tasuline ArDrone Flight pro.

Freeflightiga saab kopterit vastavalt oma tahte järgi seadistada, lennata ja salvestada oma lendu ning pärast vajadusel ka neid jagada. Kuna see app on veel work in progress, siis kunagi tulevikus peaks sinna lisanduma Ar Drone Academy ja lisa mängud.
Kuna ArDrone flight pro'ga ise hetkel veel tutvun, siis väga suurt ei oskagi selle kohta rääkida. Ainult, et see programm lubab sätteid üksi pulki laiali lammutada, mitteametliku tarkvara installida ja erinevad võitluseid korraldada teiste droonidega.

Aparaat töötab akult ja keskmine lend olenevalt tarkvarast, kliimast ja manöövritest jääb 10-15 minuti sisse. On olemas ka võimsamad mitteametlikud akud, mis peaks kestma kauem. Kuna enda mitteametlike laadija jõuab kohale alles järgmine nädal, siis nende kestvuse kohta ei oska hetkel kommenteerida.
Levi probleeme on "parandatud" ka wifi repeateriga, millega on ametlikult saadud ka 1km lennu kaugust. Enda Samsung S2ga jääb maksimum levi ulatus 50 meetri piiridesse.

Positiivne:
Kogemus omaette
Kiire reageerimisega liikumisel
Vastupidav
Kõiksugu trikitamised ja luuramised

Negatiivne:
Aku kestvus
Hind
Levi

NB! Ärge proovige lendavat kopterit kinni püüda. Kuna propellerid töötavad väga suurtel pööretel, võib tabamus sõrmedele olla väga valus!

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€


viimati muutis kjaups 12.02.2013 16:29:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 02:29:46 Re: Parrot Ar Drone vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:


NB! Ärge proovige lendavat kopterit kinni püüda. Kuna propellerid töötavad väga suurtel pööretel, võib tabamus sõrmedele olla väga valus!

Kinni püütakse seda välimisest raamist, mitte seestpoolt haarates.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 03:46:18 Re: Parrot Ar Drone vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
kjaups kirjutas:


NB! Ärge proovige lendavat kopterit kinni püüda. Kuna propellerid töötavad väga suurtel pööretel, võib tabamus sõrmedele olla väga valus!

Kinni püütakse seda välimisest raamist, mitte seestpoolt haarates.


Kui pead silmas toa kaitsest haarates, siis ongi loterii. Endal esimesel lennul kahjuks juhtus nii ja sõrm oli natukene sinine, paariks päevaks.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 04:57:31 vasta tsitaadiga

maini siis hind ka ära ja kust tellisid/ostsid? paistab huvitav elukas küll thumbs_up.gif
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 05:27:39 vasta tsitaadiga

sõber ostis sellise (vanem mudel , ar drone 1.0) kusagilt põhjakeskuse poest, tol oli kaasas ka android tablet, millega seda juhtida. hind võis olla 350€ kanti.
mulle ei meeldinud kaamera kvaliteet, lühike lennuaeg ja mootorite põhja küljes olevad kaitsmata elektroonikajupid.
uuemal peaks olema parem kaamera.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 08:58:05 vasta tsitaadiga

Mõni pilt seadmest oleks siin ülevaates teretulnud thumbs_up.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 10:37:59 vasta tsitaadiga

ja 2.0 hind oleks ka tervitatav, kogu info korraga siia noh icon_lol.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 10:54:27 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mõni pilt seadmest oleks siin ülevaates teretulnud thumbs_up.gif

Just. Lisaks peab HV avalehe peale ka mõtlema, kuidas seal uudis/ülevaade välja paistab.

Lisasin hetkel mingi suvalise pildi, vajadusel kjaups korrigeerib.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 11:08:34 vasta tsitaadiga

Lisaks telefonile/tabletile saab seda juhtida ka vastava tarkvaraga PC kaudu - kasvõi näiteks joystickuga või lausa flight yoke'iga. Samuti saab teda panna mingit marsruuti läbima / manöövreid sooritama automaatselt.

Olemas peaks olema nii Windowsi kui Linuxi versioonid
http://www.ardrone-flyers.com/forum/viewforum.php?f=23

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis12
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 11:09:31 vasta tsitaadiga

http://www.flyingtoys.com/image/data/ardrone-2-buy-shop.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 11:25:05 vasta tsitaadiga

Kui pikk tal reaalne lennuaeg on?
Kommentaarid: 611 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 505
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 11:27:42 vasta tsitaadiga

waux,

kjaups kirjutas:


Aparaat töötab akult ja keskmine lend olenevalt tarkvarast, kliimast ja manöövritest jääb 10-15 minuti sisse.



viimati muutis Leinö 12.02.2013 11:28:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.02.2013 11:27:52 vasta tsitaadiga

waux kirjutas:
Kui pikk tal reaalne lennuaeg on?
Loeks ehk ülevaadet?
kjaups kirjutas:
Aparaat töötab akult ja keskmine lend olenevalt tarkvarast, kliimast ja manöövritest jääb 10-15 minuti sisse.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 12:40:31 vasta tsitaadiga

Väike ülevaade Motors24 vahendusel 1.0-st realse lenust ja muust jurast, aastast 2011.12.20
http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Tehnika+TV/13195-Tehnika+TV+-+Parrot+ARDrone.aspx

Teine video laitsest kus juba kasutavad igast huvitavaid mänguasju.
http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Tehnika+TV/22056-Tehnika+TV+-+Droonidega+Laitses.aspx

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 13:31:11 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
ja 2.0 hind oleks ka tervitatav, kogu info korraga siia noh icon_lol.gif


Ise sain läbi saksa ebay 200€ eest. Eestis on jäänud silma soolane hind 350€ kandis.

Tanel kirjutas:
Betamax kirjutas:
Mõni pilt seadmest oleks siin ülevaates teretulnud thumbs_up.gif

Just. Lisaks peab HV avalehe peale ka mõtlema, kuidas seal uudis/ülevaade välja paistab.

Lisasin hetkel mingi suvalise pildi, vajadusel kjaups korrigeerib.


Ei taibanud unise peaga pilti panna, kuid selline sobib väga hästi thumbs_up.gif
Esimese posti pildil õue kaitse küljes.
Selline näeb välja toa kaitsmega:


Dogbert kirjutas:
Lisaks telefonile/tabletile saab seda juhtida ka vastava tarkvaraga PC kaudu - kasvõi näiteks joystickuga või lausa flight yoke'iga. Samuti saab teda panna mingit marsruuti läbima / manöövreid sooritama automaatselt.

Olemas peaks olema nii Windowsi kui Linuxi versioonid
http://www.ardrone-flyers.com/forum/viewforum.php?f=23

Tõsi. Kõiksugu mode (näiteks Miru) ja lennutamise variante on tehtud sellele juba hulgi, kuid kuna ise pole nendega väga kursis ja puudub nende kasutamise kogemus, siis ei hakanud esilagu sellest kirjutama.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.02.2013 13:34:56 vasta tsitaadiga

Palju kandevõimet sellel on originaalakuga?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 13:39:09 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Palju kandevõimet sellel on originaalakuga?

Ekstreemseid teste pole teinud, kuid mu 200ml habemeajamisgeeli suutis üles liigutada küll.
Kuid ma arvan, et maksimum 400 grammi.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 12.02.2013 17:41:15 vasta tsitaadiga

kes hinnainfot küsis, siis kiire otsing paljastab 314-349€:
http://www.pood.audiofookus.ee/product.php?id_product=1568
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/4391/

Euronicsis ja Klickis on vana mudel 199€:
http://www.euronics.ee/tootekaart/45280/Mangud_ja_konsoolid/Mangukonsoolid/AR_DRONE-OG
http://www.klick.ee/manguasjad/parrot-ar-drone.html

Kes Helsinkisse satub, siis Länsisadamast saab 2.0 kohe Verkkokauppa.com poest 299€ eest:
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/20318/dgxtb/Parrot-AR-Drone-2-0-iOS-Android-ohjattava-helikopteri-videok
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 20:10:36 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:

Ise sain läbi saksa ebay 200€ eest. Eestis on jäänud silma soolane hind 350€ kandis.


saksa omal ei olnud ju tablet kaasas?
mingi hetk just see audiofookuse pood nii neid müüs.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 20:52:18 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
kjaups kirjutas:

Ise sain läbi saksa ebay 200€ eest. Eestis on jäänud silma soolane hind 350€ kandis.


saksa omal ei olnud ju tablet kaasas?
mingi hetk just see audiofookuse pood nii neid müüs.


Ei olnud tahvlit kaasas, lihtsalt kogu Ar Drone 2.0 kompott (karp, Ar Drone 2.0, õue kaitse, toa kaitse, laadija, kasutusjuhend mingine ja aku).

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 21:34:58 vasta tsitaadiga

Mingitel sellistel vidinatel on ka automaatmaandumine - vajutad nuppu, käivitub spetsiaalne režiim, kus süsteem ise maandab eluka maha, et ei peaks oma näppe toppima.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 21:38:06 vasta tsitaadiga

Kui nüüd mõne ardukopteri vm sarnase mitte-ardu masinaga võrrelda, siis samade parameetrite puhul kumb on odavam?
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2013 21:45:43 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Mingitel sellistel vidinatel on ka automaatmaandumine - vajutad nuppu, käivitub spetsiaalne režiim, kus süsteem ise maandab eluka maha, et ei peaks oma näppe toppima.

Õige. Selle pead panema horisontaalselt maha, neli mootori led'i hakkavad roheliselt põlema ja vajutad nuppu (Take off). Kopter tõuseb kuni meetri kõrgusele, teeb kiire seadistuse ja lõbu võib alati. Kui peaks olema mõni ohtlik viga, saad alati hädaabinuppu vajutada ning kopter paneb kõik mootorid seisma ja kukub lihtsalt alla (Emergency).
Aga kui tahad lihtsalt maandada, siis vajutad Land ja kopter maandab ennast sujuvalt ära. Sama on kui aku saab tühjaks, kopter viskab ennast ise maandumisele ära.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A5DK
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2005




sõnum 16.02.2013 20:08:10 vasta tsitaadiga

Ehk oskad öelda kust neid võimsamaid mitteametlikke akusid saada on? Endal istub hetkel asi niisama kodus katkise propelleri tõttu.

---edit---
typo
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 17.02.2013 03:54:20 vasta tsitaadiga

Huvitav kas talle GoPro kaamera saaks ka ette panna? 120 gr lisakaalu..
Lauri Kreutzwald

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2013 19:51:57 vasta tsitaadiga

Laurikre kirjutas:
Huvitav kas talle GoPro kaamera saaks ka ette panna? 120 gr lisakaalu..
Lauri Kreutzwald

Ette kindlasti mitte! Seal oma kaamera ka olemas ning teeb väga asjaliku pilti.
Kaamera põhja alla ja keskele, et ei lükaks kaalu keset välja ning ei segaks sensoritel tööd teha.


A5DK kirjutas:
Ehk oskad öelda kust neid võimsamaid mitteametlikke akusid saada on? Endal istub hetkel asi niisama kodus katkise propelleri tõttu.

---edit---
typo


Ebay-st. Propellerid ei maksa eriti midagi, oled juba uued asemele otsinud?

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2013 22:49:48 vasta tsitaadiga

Huvitavat lugemist (loe: huumorit):
Mehitamata õhusõidukite käitamine Eestis (eelnõu)

See õhusõiduk kuuluks siis teise kategooria alla.
tsitaat:
Teine kategooria:
1. Õhusõiduk tuleb registreerida Lennuametis ning taotleda tegevusluba.
2. Õhusõiduki piloot peab omama mehitamata õhusõiduki piloodi luba ning omama vastava mehitamata õhusõiduki juhtimise pädevust. Autonoomse lennu puhul peab lennuoperaator sooritama lennureeglite eksami Lennuametis.
3. Mehitamata õhusõiduki käitaja (kaasa arvatud käitav isik) peab pidama logiraamatut.
4. Vastutav piloot peab omama raadioside luba ning öisel ajal lendamiseks peab piloot omama IFR lennupädevust.

_________________
Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Väikemees
HV kasutaja
Väikemees

liitunud: 05.01.2010




sõnum 19.02.2013 22:52:00 vasta tsitaadiga

PitBull, No antud teemas olev drooni omanikud väga kartma ei peaks, aga mudellendurid ning väga suurte droonide lennutajate elu võib küll muutuda juraks icon_evil.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 20.02.2013 00:06:29 vasta tsitaadiga

PitBull, mille alusel liigitaksid sa selle masina teise kategooria alla?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2013 00:31:15 vasta tsitaadiga

Pole küll konkreetset isendit näppinud, kuid selle pildi järgi tundub, et tegemist on nn FPV sõidukiga. Seega esimese kategooria alla ta ei mahu. Kolmandasse kategooriasse ka ei mahu, sest mass on alla 26kg. Üldnõuded jm täpsemalt on kirjas seal teemas viidatud dokumendis.
tsitaat:
1. Esimese kategooria mehitamata õhusõiduki maksimaalseks stardimassiks on kuni 25 kg ja lennukauguse piiranguks on kuni 1000m piloodist ning 500 jala (150m) kõrgusel maa- või merepinnast vastavalt ilmastikuoludele. Õhusõiduk peab olema piloodile nähtav kogu lennumissiooni jooksul.
2. Teine kategooria mehitamata õhusõiduk on õhusõiduk, mille maksimaalne stardimass on kuni 25 kg ning lennukõrgus kuni 500 jalga ja lennukaugus visuaalsest nähtavusest kaugemal.
3. Kolmas kategooria mehitata õhusõiduki maksimaalne stardimass jääb vahemikku 26-150 kg ja tegevusraadius on vaateväljast kaugemal.

_________________
Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 20.02.2013 00:39:54 vasta tsitaadiga

Ehk et küsimus on selles, et kas esimesse kategooriasse kuulumiseks on tähtis, et signaal juhi ja lennumasina vahel katkeks, kui midagi nende vahele ilmub (a'la puu) või et lihtsalt lennuraadius on niivõrd väike, et kaugus on piisavalt väike, et otsevaates ei suuda piisavalt kaugele lennata.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahasrahla
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2011




sõnum 23.02.2013 11:18:38 vasta tsitaadiga

Pisut offtopic.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2013 23:28:02 vasta tsitaadiga

Njaa. Viimased kaks päeva on läinud WinDev61 tähelennu all ja saanud läbi läpaka kõrguseid ja kauguseid testitud.
Testimised tehtud, mõtted juba ekstreemsemad ning üks mootor otsustas suitsu välja visata.
Nüüd õlle ligi ja lammutama. Äkki leiab kolasahtlist midagi raviks.

[LISA] Korralikult kuttupiilu thumbs_down.gif


_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2013 10:15:23 Re: Ülevaade: Parrot Ar Drone vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Olemas on ka tavaversioon 1.0.
Sul on vanem ka olemas või mõtled üldiselt? Natuke huvitaks maakeelne jutt 1.0 vs 2.0.
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2013 10:27:37 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Njaa. Viimased kaks päeva on läinud WinDev61 tähelennu all ja saanud läbi läpaka kõrguseid ja kauguseid testitud.
Testimised tehtud, mõtted juba ekstreemsemad ning üks mootor otsustas suitsu välja visata.
Nüüd õlle ligi ja lammutama. Äkki leiab kolasahtlist midagi raviks.
[LISA] Korralikult kuttupiilu thumbs_down.gif


kas oli niiskust saanud ehk? või toas kuivana viskas suitsu välja?
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2013 20:07:32 vasta tsitaadiga

AR Drone 1.0 kannab hero2 kenasti ära. Seda siis pealeasetatuna. Takeoff on pisut ebastabiilsem aga saab kenasti aru, et raskuskese muutunud ja kompenseerib ära - edasine lend on peaaegu sama nagu muidu.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2013 01:04:23 vasta tsitaadiga

xtr, Mul teine versioon.
DeTHiCa., kuna mul droon varem saanud rõvedalt vett, külma ja kukkumisi, siis ütleks, et see loom on ikka lollikindel. Saatuslikuks sai arvatavasti ühilduvuse probleem või mingit sorti ülepinge.
Kasutuses oli 3x1.0 riistvaralist mootorit ja 1x2.0 riistavalist mootorit. Ja läbi põleski see uuema versiooni mootorikomplekt.

Hangitud on juba uus 1.0 mootorikomplekt ja aretan omale wifi kordaja. Esmaspäeva õhtul peaks saama juba üritust katsetada kaugustest thumbs_up.gif

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 22:43:54 vasta tsitaadiga

Suutsin oma AR1 vastu maad kukutada .. maksma läks 19 eurot. Central cross piece oli pooleks.
Seda ostma minnes ostsin ühtlasi AR2 ka ära. On ikka way stabiilsem kui esimene ja videokvaliteet ka hoopis teisest klassist. Peaks flipi ka ära proovima aga korteris ei raatsi icon_smile.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 22:59:32 vasta tsitaadiga

Spezz, Kui Androidiga lennutad, siis AR Freeflyght'il viimase uuendusega tuli flip igasse ilmakaarde. Ennem oli ainult vasakule.

Igatahes esimesed katsetused wifi ruuteri ja WinDev61 tehtud. Tulemuseks ebastabiilne ühendus ruuteriga, katkine mootori hammasratas ja katkine keskrist.

Lennutasin mingi saja meetri kaugusel, pilt jooksis sujuvalt, drooni reageerimine läbi ruuteri stabiilselt alla sekundiline lag ja lampi connection lost.
Proovisin ühendust elustada ning droon otsustas nii 100m minust veel kaugemale lennata, täie pasaga vastu maja seina thumbs_up.gif

Droon seibideks ja õnneks oli keskristi ühe kinnituse plastikjulla küljest löönud ning jalg ise terve. Pessa tagasi, plastikutükk liimiga kinni ja pidas surve avaldamisele ja painutamisele ilusti vastu.
Vanalt mootorilt terve hammasratas ning troon lendab taas icon_lol.gif
Ulme vastupidav elukas on ikka thumbs_up.gif

Ruuteri seadistusi peab veel üksipulki uurima hakkama, et miks ta vahepeal ühenduse ära kaotas ja seda täiesti lambi hetkel, isegi 10m kauguselt.
Aga vinge oli küll, kui droon taevas pisike täpp ja pildist vaatasid ümbrust!

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 23:40:20 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Spezz, Kui Androidiga lennutad, siis AR Freeflyght'il viimase uuendusega tuli flip igasse ilmakaarde. Ennem oli ainult vasakule.

Igatahes esimesed katsetused wifi ruuteri ja WinDev61 tehtud. Tulemuseks ebastabiilne ühendus ruuteriga, katkine mootori hammasratas ja katkine keskrist.

Lennutasin mingi saja meetri kaugusel, pilt jooksis sujuvalt, drooni reageerimine läbi ruuteri stabiilselt alla sekundiline lag ja lampi connection lost.
Proovisin ühendust elustada ning droon otsustas nii 100m minust veel kaugemale lennata, täie pasaga vastu maja seina thumbs_up.gif

Droon seibideks ja õnneks oli keskristi ühe kinnituse plastikjulla küljest löönud ning jalg ise terve. Pessa tagasi, plastikutükk liimiga kinni ja pidas surve avaldamisele ja painutamisele ilusti vastu.
Vanalt mootorilt terve hammasratas ning troon lendab taas icon_lol.gif
Ulme vastupidav elukas on ikka thumbs_up.gif

Ruuteri seadistusi peab veel üksipulki uurima hakkama, et miks ta vahepeal ühenduse ära kaotas ja seda täiesti lambi hetkel, isegi 10m kauguselt.
Aga vinge oli küll, kui droon taevas pisike täpp ja pildist vaatasid ümbrust!

Panin seda flip asja tähele jah .. peab homme tööle kaasa vedama ja USB pulga külge pistma salvestuseks.
Mis teema selle WinDev61'ga on? Otsimise peale sattusin sinnani, et wii puldiga juhiti seda aga mu meelest sa teed midagi muud =/
Kui odavalt varuosasid tahad siis saan letihinnast allapoole pakkuda. Nii ~20%.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2013 23:57:33 vasta tsitaadiga

Spezz, kui midagi peeti läheb, siis suveni jääb asi tolmu koguma. Kuid jätan meelde thumbs_up.gif
Ma lennutan läpakaga klaviatuuri klõbistades.
Asjal kaks nime: WindevXX on nö versioon ja Auto Flight programm ise.
Siin asja kodukas. Viieteist aastase poisi kätetöö. Väga muhe asjandus, kuid arendamisel. Hetkel video ülekande kvaliteet lahjem, flip ühes suunas ja vähem seadistamise võimalusi.
Kindluse mõttes tee mälupulk FAT32 ning varu kannatust asja töölesaamisega. Alati ei pruugi tööle saada ja peata salvestamine ning oota droonil tulede vilgutamist (kui nähtavas kauguses on), muidu võid salvestisest ilma jääda. Sama ka juhul kui peaksid enne stopi vajutamist programmi sulgema.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2013 11:49:19 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Spezz, kui midagi peeti läheb, siis suveni jääb asi tolmu koguma. Kuid jätan meelde thumbs_up.gif
Ma lennutan läpakaga klaviatuuri klõbistades.
Asjal kaks nime: WindevXX on nö versioon ja Auto Flight programm ise.
Siin asja kodukas. Viieteist aastase poisi kätetöö. Väga muhe asjandus, kuid arendamisel. Hetkel video ülekande kvaliteet lahjem, flip ühes suunas ja vähem seadistamise võimalusi.
Kindluse mõttes tee mälupulk FAT32 ning varu kannatust asja töölesaamisega. Alati ei pruugi tööle saada ja peata salvestamine ning oota droonil tulede vilgutamist (kui nähtavas kauguses on), muidu võid salvestisest ilma jääda. Sama ka juhul kui peaksid enne stopi vajutamist programmi sulgema.

Ok, asun homme katsetama icon_smile.gif

EDIT: Mnjah, teine central cross läks. Laps leenutas, ütlesin, et vajuta "Land" nuppu. Vajutas .. drone tõmbles kummaliselt ja kukkus meetri kõrgusel alla. Kõik jäi terveks. Arvasin, et äkki vajutas "emergancy" nuppu ehk.. Võtsin ise juhtimise käsile - peale takeoffi vajutamist kontrollimatult sööstis ülespoole minema. Paarikümne meetri kõrgusel vajutasin "Landing" ja selle peale lülitas mootorid välja ja tuli kivina alla..
Tegin parroti lehel claimi.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2013 11:56:59 vasta tsitaadiga

Seda mööda mingit marsruuti saab ka panna lendama ja salvestama. Et näiteks google mapsi laadses appis joonistad talle raja ette ning laadid talle sisse vms?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2013 12:55:43 vasta tsitaadiga

Super AMOLED, kui GPS liides on vahele pandud, siis by default on tal levi kadumisel tuldud teed pidi koju naasmine. Täpselt ei mäleta, kuid mingil programmil oli võibolla selline võimalus olemas, kuid mitte google mapsi taustal.

Spezz, vaata, et mingi juhe kusaltki lahti ei ole või midagi eelmisest õnnetusest lisaks kannatada saanud.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2013 14:17:24 vasta tsitaadiga

Eks ma pean esmalt uue keskristi soetama jälle. Paistab, mis parroti support ütleb - igaks juhuks ma seda 2.0 sisse ei lülita, saavad ehk kuidagi FDR data kätte.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2013 20:10:19 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
/---/peale takeoffi vajutamist kontrollimatult sööstis ülespoole minema. Paarikümne meetri kõrgusel vajutasin "Landing" ja selle peale lülitas mootorid välja ja tuli kivina alla..
Tegin parroti lehel claimi.
Mõtlesin, et paar nädalat tagasi kontrollimatu õhkutõus oli kuidagi minu viga, aga kui juhtub teistelgi, siis vist masina probleem ja väga ebameeldiv icon_sad.gif
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
100kv
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2004




sõnum 05.04.2013 18:31:07 vasta tsitaadiga

varuosi kellelgi pakkuda on? Hammakad huvitavad.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2013 21:49:34 vasta tsitaadiga

Mul on paar tükki olemas.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2013 22:31:15 vasta tsitaadiga

mis hinnaga propellerid ja keskristid liiguvad AR1 jaoks?
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2013 22:48:59 vasta tsitaadiga

Propeller on 1,5€ tk.
Keskristi saab 20€ eest.
AR1 ja AR2 keskrist on identsed muide, samuti kannatab materjal liimimist superattackiga. Ise parandasin viimati katki läinud keskristi superattackiga ära ja lendab kenasti.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Parrot Ar Drone mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.