|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
12.02.2013 02:10:48
Ülevaade: Parrot Ar Drone |
|
|
Kuna sellist aparaati pole HVs veel kirjeldatud ning üldiselt läheb ka arvuti tehnikaga kokku, siis võtsin südame rindu ja otsustasin siia teema ära teha. Kuna olen huvitavate lelude austaja ning meeldib igasugu lahedaid asju katsetada, otsustasin omale soetada Parrot Ar Drone 2.0. Olemas on ka tavaversioon 1.0. Hetkel ca kaks kuud kasutanud ja minu poolt saanud enamuselt positiivseid hinnanguid.
Üldised andmed (ingl.k.):
Parrot AR.Drone 2.0 brings more flight sensors and a HD 720P 30 fps front camera. It features:
1 GHz ARM Cortex-A8 CPU
800 MHz video DSP
1GB DDR2 RAM
Wi-Fi N
3-axis gyroscope (2000 degree/second)
3-axis accelerometer (+/- 50 mg precision)
3-axis magnetometer (6 degree precision
Pressure sensor (+/- 10 Pa precision)
Ultrasound sensors for ground altitude measurement
60 fps vertical QVGA camera
Lisainfot kodulehelt
Tegemist kopteriga, millel on neli mootorit. Suudab ennast seadistada tuule mõjudele, hoiab kõrgust, lennata vastavalt seadistatud kiirustele ja kõrgustele. Kogu lendamine toimub läbi nutitelefoni, olgu selleks Android või Iphone. Lendamiseks ei tulegi sul muud teha, kui ühendada ennast kopteri ad hoc võrku ja käivitada mõni ette nähtud programm. Tasuta programm androidil on Ar Freeflight ja tasuline ArDrone Flight pro.
Freeflightiga saab kopterit vastavalt oma tahte järgi seadistada, lennata ja salvestada oma lendu ning pärast vajadusel ka neid jagada. Kuna see app on veel work in progress, siis kunagi tulevikus peaks sinna lisanduma Ar Drone Academy ja lisa mängud.
Kuna ArDrone flight pro'ga ise hetkel veel tutvun, siis väga suurt ei oskagi selle kohta rääkida. Ainult, et see programm lubab sätteid üksi pulki laiali lammutada, mitteametliku tarkvara installida ja erinevad võitluseid korraldada teiste droonidega.
Aparaat töötab akult ja keskmine lend olenevalt tarkvarast, kliimast ja manöövritest jääb 10-15 minuti sisse. On olemas ka võimsamad mitteametlikud akud, mis peaks kestma kauem. Kuna enda mitteametlike laadija jõuab kohale alles järgmine nädal, siis nende kestvuse kohta ei oska hetkel kommenteerida.
Levi probleeme on "parandatud" ka wifi repeateriga, millega on ametlikult saadud ka 1km lennu kaugust. Enda Samsung S2ga jääb maksimum levi ulatus 50 meetri piiridesse.
Positiivne:
Kogemus omaette
Kiire reageerimisega liikumisel
Vastupidav
Kõiksugu trikitamised ja luuramised
Negatiivne:
Aku kestvus
Hind
Levi
NB! Ärge proovige lendavat kopterit kinni püüda. Kuna propellerid töötavad väga suurtel pööretel, võib tabamus sõrmedele olla väga valus!
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
viimati muutis kjaups 12.02.2013 16:29:34, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
12.02.2013 02:29:46
Re: Parrot Ar Drone |
|
|
| kjaups kirjutas: |
NB! Ärge proovige lendavat kopterit kinni püüda. Kuna propellerid töötavad väga suurtel pööretel, võib tabamus sõrmedele olla väga valus! |
Kinni püütakse seda välimisest raamist, mitte seestpoolt haarates.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
12.02.2013 03:46:18
Re: Parrot Ar Drone |
|
|
| ranel kirjutas: |
| kjaups kirjutas: |
NB! Ärge proovige lendavat kopterit kinni püüda. Kuna propellerid töötavad väga suurtel pööretel, võib tabamus sõrmedele olla väga valus! |
Kinni püütakse seda välimisest raamist, mitte seestpoolt haarates. |
Kui pead silmas toa kaitsest haarates, siis ongi loterii. Endal esimesel lennul kahjuks juhtus nii ja sõrm oli natukene sinine, paariks päevaks.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chesm6mmi
HV Guru

liitunud: 08.01.2004
|
12.02.2013 04:57:31
|
|
|
maini siis hind ka ära ja kust tellisid/ostsid? paistab huvitav elukas küll
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
12.02.2013 05:27:39
|
|
|
sõber ostis sellise (vanem mudel , ar drone 1.0) kusagilt põhjakeskuse poest, tol oli kaasas ka android tablet, millega seda juhtida. hind võis olla 350€ kanti.
mulle ei meeldinud kaamera kvaliteet, lühike lennuaeg ja mootorite põhja küljes olevad kaitsmata elektroonikajupid.
uuemal peaks olema parem kaamera.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
12.02.2013 10:37:59
|
|
|
ja 2.0 hind oleks ka tervitatav, kogu info korraga siia noh
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
12.02.2013 10:54:27
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Mõni pilt seadmest oleks siin ülevaates teretulnud  |
Just. Lisaks peab HV avalehe peale ka mõtlema, kuidas seal uudis/ülevaade välja paistab.
Lisasin hetkel mingi suvalise pildi, vajadusel kjaups korrigeerib.
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
12.02.2013 11:08:34
|
|
|
Lisaks telefonile/tabletile saab seda juhtida ka vastava tarkvaraga PC kaudu - kasvõi näiteks joystickuga või lausa flight yoke'iga. Samuti saab teda panna mingit marsruuti läbima / manöövreid sooritama automaatselt.
Olemas peaks olema nii Windowsi kui Linuxi versioonid
http://www.ardrone-flyers.com/forum/viewforum.php?f=23
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tonis12
HV kasutaja
liitunud: 18.05.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
12.02.2013 11:25:05
|
|
|
| Kui pikk tal reaalne lennuaeg on?
|
|
| Kommentaarid: 611 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
505 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
12.02.2013 11:27:42
|
|
|
waux,
| kjaups kirjutas: |
Aparaat töötab akult ja keskmine lend olenevalt tarkvarast, kliimast ja manöövritest jääb 10-15 minuti sisse.
|
viimati muutis Leinö 12.02.2013 11:28:38, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
12.02.2013 11:27:52
|
|
|
| waux kirjutas: |
| Kui pikk tal reaalne lennuaeg on? |
Loeks ehk ülevaadet?
| kjaups kirjutas: |
| Aparaat töötab akult ja keskmine lend olenevalt tarkvarast, kliimast ja manöövritest jääb 10-15 minuti sisse. |
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dohc-48v12
Aeg maha 1p

liitunud: 28.07.2008
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
12.02.2013 13:31:11
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
ja 2.0 hind oleks ka tervitatav, kogu info korraga siia noh  |
Ise sain läbi saksa ebay 200€ eest. Eestis on jäänud silma soolane hind 350€ kandis.
| Tanel kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Mõni pilt seadmest oleks siin ülevaates teretulnud  |
Just. Lisaks peab HV avalehe peale ka mõtlema, kuidas seal uudis/ülevaade välja paistab.
Lisasin hetkel mingi suvalise pildi, vajadusel kjaups korrigeerib. |
Ei taibanud unise peaga pilti panna, kuid selline sobib väga hästi
Esimese posti pildil õue kaitse küljes.
Selline näeb välja toa kaitsmega:
| Dogbert kirjutas: |
Lisaks telefonile/tabletile saab seda juhtida ka vastava tarkvaraga PC kaudu - kasvõi näiteks joystickuga või lausa flight yoke'iga. Samuti saab teda panna mingit marsruuti läbima / manöövreid sooritama automaatselt.
Olemas peaks olema nii Windowsi kui Linuxi versioonid
http://www.ardrone-flyers.com/forum/viewforum.php?f=23 |
Tõsi. Kõiksugu mode (näiteks Miru) ja lennutamise variante on tehtud sellele juba hulgi, kuid kuna ise pole nendega väga kursis ja puudub nende kasutamise kogemus, siis ei hakanud esilagu sellest kirjutama.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
12.02.2013 13:34:56
|
|
|
| Palju kandevõimet sellel on originaalakuga?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
12.02.2013 13:39:09
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Palju kandevõimet sellel on originaalakuga? |
Ekstreemseid teste pole teinud, kuid mu 200ml habemeajamisgeeli suutis üles liigutada küll.
Kuid ma arvan, et maksimum 400 grammi.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
12.02.2013 20:10:36
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
Ise sain läbi saksa ebay 200€ eest. Eestis on jäänud silma soolane hind 350€ kandis.
|
saksa omal ei olnud ju tablet kaasas?
mingi hetk just see audiofookuse pood nii neid müüs.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
12.02.2013 20:52:18
|
|
|
| DeTHiCa. kirjutas: |
| kjaups kirjutas: |
Ise sain läbi saksa ebay 200€ eest. Eestis on jäänud silma soolane hind 350€ kandis.
|
saksa omal ei olnud ju tablet kaasas?
mingi hetk just see audiofookuse pood nii neid müüs. |
Ei olnud tahvlit kaasas, lihtsalt kogu Ar Drone 2.0 kompott (karp, Ar Drone 2.0, õue kaitse, toa kaitse, laadija, kasutusjuhend mingine ja aku).
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
12.02.2013 21:34:58
|
|
|
Mingitel sellistel vidinatel on ka automaatmaandumine - vajutad nuppu, käivitub spetsiaalne režiim, kus süsteem ise maandab eluka maha, et ei peaks oma näppe toppima.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
12.02.2013 21:38:06
|
|
|
Kui nüüd mõne ardukopteri vm sarnase mitte-ardu masinaga võrrelda, siis samade parameetrite puhul kumb on odavam?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
12.02.2013 21:45:43
|
|
|
| Dijital kirjutas: |
| Mingitel sellistel vidinatel on ka automaatmaandumine - vajutad nuppu, käivitub spetsiaalne režiim, kus süsteem ise maandab eluka maha, et ei peaks oma näppe toppima. |
Õige. Selle pead panema horisontaalselt maha, neli mootori led'i hakkavad roheliselt põlema ja vajutad nuppu (Take off). Kopter tõuseb kuni meetri kõrgusele, teeb kiire seadistuse ja lõbu võib alati. Kui peaks olema mõni ohtlik viga, saad alati hädaabinuppu vajutada ning kopter paneb kõik mootorid seisma ja kukub lihtsalt alla (Emergency).
Aga kui tahad lihtsalt maandada, siis vajutad Land ja kopter maandab ennast sujuvalt ära. Sama on kui aku saab tühjaks, kopter viskab ennast ise maandumisele ära.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A5DK
HV kasutaja
liitunud: 07.08.2005
|
16.02.2013 20:08:10
|
|
|
Ehk oskad öelda kust neid võimsamaid mitteametlikke akusid saada on? Endal istub hetkel asi niisama kodus katkise propelleri tõttu.
---edit---
typo
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurikre
HV Guru

liitunud: 20.09.2003
|
17.02.2013 03:54:20
|
|
|
Huvitav kas talle GoPro kaamera saaks ka ette panna? 120 gr lisakaalu..
Lauri Kreutzwald
_________________ Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
17.02.2013 19:51:57
|
|
|
| Laurikre kirjutas: |
Huvitav kas talle GoPro kaamera saaks ka ette panna? 120 gr lisakaalu..
Lauri Kreutzwald |
Ette kindlasti mitte! Seal oma kaamera ka olemas ning teeb väga asjaliku pilti.
Kaamera põhja alla ja keskele, et ei lükaks kaalu keset välja ning ei segaks sensoritel tööd teha.
| A5DK kirjutas: |
Ehk oskad öelda kust neid võimsamaid mitteametlikke akusid saada on? Endal istub hetkel asi niisama kodus katkise propelleri tõttu.
---edit---
typo |
Ebay-st. Propellerid ei maksa eriti midagi, oled juba uued asemele otsinud?
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PitBull
HV kasutaja
liitunud: 31.10.2003
|
19.02.2013 22:49:48
|
|
|
Huvitavat lugemist (loe: huumorit):
Mehitamata õhusõidukite käitamine Eestis (eelnõu)
See õhusõiduk kuuluks siis teise kategooria alla.
| tsitaat: |
Teine kategooria:
1. Õhusõiduk tuleb registreerida Lennuametis ning taotleda tegevusluba.
2. Õhusõiduki piloot peab omama mehitamata õhusõiduki piloodi luba ning omama vastava mehitamata õhusõiduki juhtimise pädevust. Autonoomse lennu puhul peab lennuoperaator sooritama lennureeglite eksami Lennuametis.
3. Mehitamata õhusõiduki käitaja (kaasa arvatud käitav isik) peab pidama logiraamatut.
4. Vastutav piloot peab omama raadioside luba ning öisel ajal lendamiseks peab piloot omama IFR lennupädevust. |
_________________ Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu. |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Väikemees
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2010
|
19.02.2013 22:52:00
|
|
|
PitBull, No antud teemas olev drooni omanikud väga kartma ei peaks, aga mudellendurid ning väga suurte droonide lennutajate elu võib küll muutuda juraks
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
20.02.2013 00:06:29
|
|
|
| PitBull, mille alusel liigitaksid sa selle masina teise kategooria alla?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PitBull
HV kasutaja
liitunud: 31.10.2003
|
20.02.2013 00:31:15
|
|
|
Pole küll konkreetset isendit näppinud, kuid selle pildi järgi tundub, et tegemist on nn FPV sõidukiga. Seega esimese kategooria alla ta ei mahu. Kolmandasse kategooriasse ka ei mahu, sest mass on alla 26kg. Üldnõuded jm täpsemalt on kirjas seal teemas viidatud dokumendis.
| tsitaat: |
1. Esimese kategooria mehitamata õhusõiduki maksimaalseks stardimassiks on kuni 25 kg ja lennukauguse piiranguks on kuni 1000m piloodist ning 500 jala (150m) kõrgusel maa- või merepinnast vastavalt ilmastikuoludele. Õhusõiduk peab olema piloodile nähtav kogu lennumissiooni jooksul.
2. Teine kategooria mehitamata õhusõiduk on õhusõiduk, mille maksimaalne stardimass on kuni 25 kg ning lennukõrgus kuni 500 jalga ja lennukaugus visuaalsest nähtavusest kaugemal.
3. Kolmas kategooria mehitata õhusõiduki maksimaalne stardimass jääb vahemikku 26-150 kg ja tegevusraadius on vaateväljast kaugemal. |
_________________ Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu. |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
20.02.2013 00:39:54
|
|
|
| Ehk et küsimus on selles, et kas esimesse kategooriasse kuulumiseks on tähtis, et signaal juhi ja lennumasina vahel katkeks, kui midagi nende vahele ilmub (a'la puu) või et lihtsalt lennuraadius on niivõrd väike, et kaugus on piisavalt väike, et otsevaates ei suuda piisavalt kaugele lennata.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahasrahla
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
27.02.2013 23:28:02
|
|
|
Njaa. Viimased kaks päeva on läinud WinDev61 tähelennu all ja saanud läbi läpaka kõrguseid ja kauguseid testitud.
Testimised tehtud, mõtted juba ekstreemsemad ning üks mootor otsustas suitsu välja visata.
Nüüd õlle ligi ja lammutama. Äkki leiab kolasahtlist midagi raviks.
[LISA] Korralikult kuttupiilu
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xtr
HV Guru

liitunud: 20.12.2001
|
04.03.2013 10:15:23
Re: Ülevaade: Parrot Ar Drone |
|
|
| kjaups kirjutas: |
| Olemas on ka tavaversioon 1.0. |
Sul on vanem ka olemas või mõtled üldiselt? Natuke huvitaks maakeelne jutt 1.0 vs 2.0.
_________________ M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD |
|
| Kommentaarid: 330 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
04.03.2013 10:27:37
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
Njaa. Viimased kaks päeva on läinud WinDev61 tähelennu all ja saanud läbi läpaka kõrguseid ja kauguseid testitud.
Testimised tehtud, mõtted juba ekstreemsemad ning üks mootor otsustas suitsu välja visata.
Nüüd õlle ligi ja lammutama. Äkki leiab kolasahtlist midagi raviks.
[LISA] Korralikult kuttupiilu |
kas oli niiskust saanud ehk? või toas kuivana viskas suitsu välja?
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
05.03.2013 20:07:32
|
|
|
| AR Drone 1.0 kannab hero2 kenasti ära. Seda siis pealeasetatuna. Takeoff on pisut ebastabiilsem aga saab kenasti aru, et raskuskese muutunud ja kompenseerib ära - edasine lend on peaaegu sama nagu muidu.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
08.03.2013 01:04:23
|
|
|
xtr, Mul teine versioon.
DeTHiCa., kuna mul droon varem saanud rõvedalt vett, külma ja kukkumisi, siis ütleks, et see loom on ikka lollikindel. Saatuslikuks sai arvatavasti ühilduvuse probleem või mingit sorti ülepinge.
Kasutuses oli 3x1.0 riistvaralist mootorit ja 1x2.0 riistavalist mootorit. Ja läbi põleski see uuema versiooni mootorikomplekt.
Hangitud on juba uus 1.0 mootorikomplekt ja aretan omale wifi kordaja. Esmaspäeva õhtul peaks saama juba üritust katsetada kaugustest
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
12.03.2013 22:43:54
|
|
|
Suutsin oma AR1 vastu maad kukutada .. maksma läks 19 eurot. Central cross piece oli pooleks.
Seda ostma minnes ostsin ühtlasi AR2 ka ära. On ikka way stabiilsem kui esimene ja videokvaliteet ka hoopis teisest klassist. Peaks flipi ka ära proovima aga korteris ei raatsi
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
12.03.2013 22:59:32
|
|
|
Spezz, Kui Androidiga lennutad, siis AR Freeflyght'il viimase uuendusega tuli flip igasse ilmakaarde. Ennem oli ainult vasakule.
Igatahes esimesed katsetused wifi ruuteri ja WinDev61 tehtud. Tulemuseks ebastabiilne ühendus ruuteriga, katkine mootori hammasratas ja katkine keskrist.
Lennutasin mingi saja meetri kaugusel, pilt jooksis sujuvalt, drooni reageerimine läbi ruuteri stabiilselt alla sekundiline lag ja lampi connection lost.
Proovisin ühendust elustada ning droon otsustas nii 100m minust veel kaugemale lennata, täie pasaga vastu maja seina
Droon seibideks ja õnneks oli keskristi ühe kinnituse plastikjulla küljest löönud ning jalg ise terve. Pessa tagasi, plastikutükk liimiga kinni ja pidas surve avaldamisele ja painutamisele ilusti vastu.
Vanalt mootorilt terve hammasratas ning troon lendab taas
Ulme vastupidav elukas on ikka
Ruuteri seadistusi peab veel üksipulki uurima hakkama, et miks ta vahepeal ühenduse ära kaotas ja seda täiesti lambi hetkel, isegi 10m kauguselt.
Aga vinge oli küll, kui droon taevas pisike täpp ja pildist vaatasid ümbrust!
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
12.03.2013 23:40:20
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
Spezz, Kui Androidiga lennutad, siis AR Freeflyght'il viimase uuendusega tuli flip igasse ilmakaarde. Ennem oli ainult vasakule.
Igatahes esimesed katsetused wifi ruuteri ja WinDev61 tehtud. Tulemuseks ebastabiilne ühendus ruuteriga, katkine mootori hammasratas ja katkine keskrist.
Lennutasin mingi saja meetri kaugusel, pilt jooksis sujuvalt, drooni reageerimine läbi ruuteri stabiilselt alla sekundiline lag ja lampi connection lost.
Proovisin ühendust elustada ning droon otsustas nii 100m minust veel kaugemale lennata, täie pasaga vastu maja seina
Droon seibideks ja õnneks oli keskristi ühe kinnituse plastikjulla küljest löönud ning jalg ise terve. Pessa tagasi, plastikutükk liimiga kinni ja pidas surve avaldamisele ja painutamisele ilusti vastu.
Vanalt mootorilt terve hammasratas ning troon lendab taas
Ulme vastupidav elukas on ikka
Ruuteri seadistusi peab veel üksipulki uurima hakkama, et miks ta vahepeal ühenduse ära kaotas ja seda täiesti lambi hetkel, isegi 10m kauguselt.
Aga vinge oli küll, kui droon taevas pisike täpp ja pildist vaatasid ümbrust! |
Panin seda flip asja tähele jah .. peab homme tööle kaasa vedama ja USB pulga külge pistma salvestuseks.
Mis teema selle WinDev61'ga on? Otsimise peale sattusin sinnani, et wii puldiga juhiti seda aga mu meelest sa teed midagi muud =/
Kui odavalt varuosasid tahad siis saan letihinnast allapoole pakkuda. Nii ~20%.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
12.03.2013 23:57:33
|
|
|
Spezz, kui midagi peeti läheb, siis suveni jääb asi tolmu koguma. Kuid jätan meelde
Ma lennutan läpakaga klaviatuuri klõbistades.
Asjal kaks nime: WindevXX on nö versioon ja Auto Flight programm ise.
Siin asja kodukas. Viieteist aastase poisi kätetöö. Väga muhe asjandus, kuid arendamisel. Hetkel video ülekande kvaliteet lahjem, flip ühes suunas ja vähem seadistamise võimalusi.
Kindluse mõttes tee mälupulk FAT32 ning varu kannatust asja töölesaamisega. Alati ei pruugi tööle saada ja peata salvestamine ning oota droonil tulede vilgutamist (kui nähtavas kauguses on), muidu võid salvestisest ilma jääda. Sama ka juhul kui peaksid enne stopi vajutamist programmi sulgema.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
16.03.2013 11:49:19
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
Spezz, kui midagi peeti läheb, siis suveni jääb asi tolmu koguma. Kuid jätan meelde
Ma lennutan läpakaga klaviatuuri klõbistades.
Asjal kaks nime: WindevXX on nö versioon ja Auto Flight programm ise.
Siin asja kodukas. Viieteist aastase poisi kätetöö. Väga muhe asjandus, kuid arendamisel. Hetkel video ülekande kvaliteet lahjem, flip ühes suunas ja vähem seadistamise võimalusi.
Kindluse mõttes tee mälupulk FAT32 ning varu kannatust asja töölesaamisega. Alati ei pruugi tööle saada ja peata salvestamine ning oota droonil tulede vilgutamist (kui nähtavas kauguses on), muidu võid salvestisest ilma jääda. Sama ka juhul kui peaksid enne stopi vajutamist programmi sulgema. |
Ok, asun homme katsetama
EDIT: Mnjah, teine central cross läks. Laps leenutas, ütlesin, et vajuta "Land" nuppu. Vajutas .. drone tõmbles kummaliselt ja kukkus meetri kõrgusel alla. Kõik jäi terveks. Arvasin, et äkki vajutas "emergancy" nuppu ehk.. Võtsin ise juhtimise käsile - peale takeoffi vajutamist kontrollimatult sööstis ülespoole minema. Paarikümne meetri kõrgusel vajutasin "Landing" ja selle peale lülitas mootorid välja ja tuli kivina alla..
Tegin parroti lehel claimi.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
16.03.2013 11:56:59
|
|
|
Seda mööda mingit marsruuti saab ka panna lendama ja salvestama. Et näiteks google mapsi laadses appis joonistad talle raja ette ning laadid talle sisse vms?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
16.03.2013 12:55:43
|
|
|
Super AMOLED, kui GPS liides on vahele pandud, siis by default on tal levi kadumisel tuldud teed pidi koju naasmine. Täpselt ei mäleta, kuid mingil programmil oli võibolla selline võimalus olemas, kuid mitte google mapsi taustal.
Spezz, vaata, et mingi juhe kusaltki lahti ei ole või midagi eelmisest õnnetusest lisaks kannatada saanud.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
16.03.2013 14:17:24
|
|
|
| Eks ma pean esmalt uue keskristi soetama jälle. Paistab, mis parroti support ütleb - igaks juhuks ma seda 2.0 sisse ei lülita, saavad ehk kuidagi FDR data kätte.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xtr
HV Guru

liitunud: 20.12.2001
|
17.03.2013 20:10:19
|
|
|
| Spezz kirjutas: |
/---/peale takeoffi vajutamist kontrollimatult sööstis ülespoole minema. Paarikümne meetri kõrgusel vajutasin "Landing" ja selle peale lülitas mootorid välja ja tuli kivina alla..
Tegin parroti lehel claimi. |
Mõtlesin, et paar nädalat tagasi kontrollimatu õhkutõus oli kuidagi minu viga, aga kui juhtub teistelgi, siis vist masina probleem ja väga ebameeldiv
_________________ M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD |
|
| Kommentaarid: 330 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
100kv
HV kasutaja
liitunud: 07.01.2004
|
05.04.2013 18:31:07
|
|
|
| varuosi kellelgi pakkuda on? Hammakad huvitavad.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
07.04.2013 21:49:34
|
|
|
| Mul on paar tükki olemas.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
07.04.2013 22:31:15
|
|
|
| mis hinnaga propellerid ja keskristid liiguvad AR1 jaoks?
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
07.04.2013 22:48:59
|
|
|
Propeller on 1,5€ tk.
Keskristi saab 20€ eest.
AR1 ja AR2 keskrist on identsed muide, samuti kannatab materjal liimimist superattackiga. Ise parandasin viimati katki läinud keskristi superattackiga ära ja lendab kenasti.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|