|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Teemasse esitada lubatud pildi maksimaalne küljepikkus võiks olla |
| 1600 px |
|
25% |
[ 7 ] |
| 1400 px |
|
11% |
[ 3 ] |
| 1200 px |
|
62% |
[ 17 ] |
|
| hääli kokku : 27 |
|
| autor |
|
Mukii
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2009
|
31.01.2013 10:57:20
|
|
|
Tegin ka eelmine aastavahetus bokeh-ga nalja.
_________________ You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath. |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sacher
HV kasutaja

liitunud: 29.01.2008
|
31.01.2013 17:33:21
|
|
|
Hea idee Mukii
Ise oleks tahtnud näha heledamat kätt kruusiga- kas siis välgu või kahe kaardi kaupa, kuid saad mõttest aru ma loodan
_________________ no shit sherlock |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mukii
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2009
|
31.01.2013 18:04:32
|
|
|
Pildistamine polnud õhtu põhiteema. Rohkem oli nagu aastavahetuse pidamine. Aga see uitmõte pärast mõnda pudelit oli ikka üsna hea mõte Proovin millalgi seda mõtet edasi aretada ja midagi veel huvitavamat meisterdada.
_________________ You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath. |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
31.01.2013 20:10:50
|
|
|
Järgmine Coca-Cola reklaam valmis.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
01.02.2013 19:54:33
|
|
|
| Mukii kirjutas: |
Tegin ka eelmine aastavahetus bokeh-ga nalja.
|
Issand kui ilusa pöial mul on !!
_________________ Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
viimati muutis Wusses 02.02.2013 03:08:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
invension
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.09.2009
|
01.02.2013 20:27:12
|
|
|
Keegi on Gavin Hoey videosid vaadanud?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
05ula
HV kasutaja

liitunud: 08.06.2008
|
02.02.2013 13:25:04
|
|
|
Paar pilti Hiiumaalt ka:
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Tagasiside alati oodatud!
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.02.2013 16:05:46
|
|
|
Viimane on väga hea
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mazdagti
HV veteran

liitunud: 28.05.2005
|
07.02.2013 10:53:32
|
|
|
Keredeks siis esimesel 3 puhul 20D koos 24-85mm Canoni objektiiviga ja viimasel 1100D koos Sigma 28-300mm DG objektiiviga. Ühtegi pole arvutis peale pildistamist töödeldud.
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
_________________ No ikka täitsa kagu nukas!
FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
viimati muutis mazdagti 07.02.2013 11:42:32, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
136 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
07.02.2013 10:55:47
|
|
|
mazdagti, Esimene meeldib, teised kuidagi igavavõitu minu maitse jaoks.
_________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
viimati muutis Braien 07.02.2013 11:03:00, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
07.02.2013 10:56:11
|
|
|
| mazdagti, pane pildi urlid veel eraldi img tagidesse
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mazdagti
HV veteran

liitunud: 28.05.2005
|
07.02.2013 10:58:22
|
|
|
Juba tegelen ja avastasi et 1 pilt liiga suur ka
Nüüd kõik korras
Kuna avastasin alles nüüd selle teema siis on mul veel pilte mida jagada ja pea igale maitsele.
braien334 Muideks need teine ja kolmas pilt on saanud just kriitikutelt enim kiidusõnu, teine oma postkaarilisuse eest ja kolmas oma detailsuse ja hetke tabamise eest
Mainin veelkord et pole ühtegi pilti töödelnud ehk kõik on tabatud naturaalselt. Eks kolan natuke veel arvutis ja vast leian viimase 5 aasta seest nii mõndagi ilusat ja huvitavat
_________________ No ikka täitsa kagu nukas!
FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
viimati muutis mazdagti 07.02.2013 11:06:24, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
136 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Braien
HV Guru

liitunud: 02.02.2009
|
07.02.2013 11:03:05
|
|
|
Paar võibolla igavat pilti minu poolt:
Spoiler 
_________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like? |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mazdagti
HV veteran

liitunud: 28.05.2005
|
07.02.2013 11:45:31
|
|
|
Kolmandal meeldib mulle eriti see valguskontrast
Esimene leid mis kohe meelde tuli:
Spoiler 
_________________ No ikka täitsa kagu nukas!
FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal. |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
136 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
07.02.2013 13:06:48
|
|
|
| mazdagti kirjutas: |
| Ühtegi pole arvutis peale pildistamist töödeldud. |
Kas see peaks olema mingi eriline kvaliteedi tunnus? Minu arvates on mõistlik kõiki digipilte enne veebis avaldamist vähemalt elementaarsel tasemel (heledus, kontrast, valgetasakaal, mõõtu lõikamine, vähendamine, teravdamine) töödelda.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Glipz
HV vaatleja

liitunud: 04.05.2007
|
07.02.2013 13:09:24
|
|
|
Lisan ka ühe pildi.
Teostus: Õde
Pilt: Mina
Kaamera Nikon D3100 + 18-105mm
(säriaeg 30s)
Tegin pildile ka kerge töötluse
Rainer
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
07.02.2013 13:37:13
|
|
|
| Mina leian, et kui pilt on niiõelda "spot on" ja ei ole arvutis grammigi töödeldud, siis see mittetöötlemine on kvaliteedi tunnus. Kui pilt on vilets, siis saab seda väljendit kasutada vabandusena, et miks võib-olla ei ole nii ilus. Viimase variandi puhul oleks siis mõistlik ikkagi midagi eelnevalt ette võtta.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
07.02.2013 14:08:57
|
|
|
| Maleva kirjutas: |
| 05ula kirjutas: |
Väga väga kihvt, kuid jah pläsku häirib natuke.
Lisaks eile öösel oli väga ilus taevas:
Spoiler 
|
Katlamajast või luunja kasvuhoonetest pole sul midagi põnevat? |
Kurgi-istanduse tondihämu ma ühe korra pildistasin:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
late
HV vaatleja

liitunud: 30.12.2004
|
07.02.2013 16:45:21
|
|
|
| Glipz kirjutas: |
Lisan ka ühe pildi.
Teostus: Õde
Pilt: Mina
Kaamera Nikon D3100 + 18-105mm
(säriaeg 30s)
Tegin pildile ka kerge töötluse
Rainer |
Väga hea!
Plaanis endalgi see lähiajal ära proovida.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mazdagti
HV veteran

liitunud: 28.05.2005
|
07.02.2013 19:53:30
|
|
|
| erko kirjutas: |
| mazdagti kirjutas: |
| Ühtegi pole arvutis peale pildistamist töödeldud. |
Kas see peaks olema mingi eriline kvaliteedi tunnus? Minu arvates on mõistlik kõiki digipilte enne veebis avaldamist vähemalt elementaarsel tasemel (heledus, kontrast, valgetasakaal, mõõtu lõikamine, vähendamine, teravdamine) töödelda. |
No ega fotograafi oskusi ei näita see kui hästi oskab ta sitast saia teha vaid kui kvaliteetselt suudab ta pildistada. On fotograaf ja fotograaf/pilditöötleja. Ilusam on ju ikka luik kui luige kostüümis põrsas Aga eks see ole ikka et kellele ema ja ellele tütar Mulle meeldib ikka tütar, kuna ta on ka ilma mitmetunnise meigita noorem
Üks täiesti suvaline noorpaar 2011 jaanuarl Rootsi reisil ning nad ei olnud isegi kursis et neid pildistan:
Spoiler 
Siis oli kerks Olympuse E420 kärakas ja objektiiviks 40-150mm Olympuse kitikas mis oli double kit komplektis.
_________________ No ikka täitsa kagu nukas!
FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal. |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
136 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henri94
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2009
|
07.02.2013 23:23:05
|
|
|
Selle peale ütleks vaid, et kui ei oska kvaliteetselt pildistada, siis vöiks vähemalt natukegi vaeva näha järeltöötlusega...
Pilt ka.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
07.02.2013 23:29:12
|
|
|
| mazdagti kirjutas: |
| On fotograaf ja fotograaf/pilditöötleja. |
et oled sina ja kõik ülejäänud inimesed? Näita palun üks porfessionaalne fotograaf, et otse kaamerast tulnud pilte valmisproduktina edasi annab.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
07.02.2013 23:40:38
|
|
|
| mazdagti kirjutas: |
| No ega fotograafi oskusi ei näita see kui hästi oskab ta sitast saia teha vaid kui kvaliteetselt suudab ta pildistada. On fotograaf ja fotograaf/pilditöötleja. |
Ma olen täiesti nõus, et eesmärk peab olema kaameras pilt võimalikult korrektselt vormistada. Siiski on see digifaili puhul ainult pool teed. Kui sa arvad, et suured meistrid esitlevad otse kaamerast tulnud töötlemata fotosid siis eksid rängalt. Üks näide foto sünnist on Luminous Landscape lehel detailselt kirjeldatud - The Making of the Stirling Ranges. Mida ma öelda tahan, on see, et Fotograafil on visioon enne pildi tegemist, mille ta realiseerib nii kaamera kui arvuti taga. Sellise nurga alt vaadates näib "see on töötlemata pilt" spetsiaalselt rõhutatuna kohe kuidagi väga... oskuste või ettekujutuse puudumisena.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahasrahla
HV kasutaja
liitunud: 19.06.2011
|
08.02.2013 00:56:59
|
|
|
Kui esitatakse pilt nn. puhtal kujul, siis nõustun isiklikult ainult järgmisel tingimusel:
"Lubatud on kadreerimine, täielik ja osaline heleduse, kontrasti ja värvi korrektsioon ning teravustamine.
Piltidel ei ole lubatud elementide juurde lisamine või nende eemaldamine, va tolmuplekkide eemaldamine.
Lubatud on digitaalselt kokku kleebitud panoraamid ning piltide dünaamilise ulatuse tõstmine (HDR=high dynamic range).
Piltide töötlemisel tuleks meeles pidada head tava ning nähtu tõepärast ja loomulikku esitust."
Looduse Aasta Foto tingimus punkt 5 lõige 3.
Kui töötlemisel on kasutatud enamat, siis see võiks olla ka põhjendatud ja eraldi välja toodud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
08.02.2013 03:21:08
|
|
|
| ot: |
| Jälle on sama teema üles tõstetud. Uurige palun vanematelt fotograafidelt kuidas kunagi pimikus fototöötlus käis, enamus pragusest arvutis töötlemisest tehti selajal käsitsi pimikus, ei mäleta, et oleks suurt hädaldamist olnud kuulda. |
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
08.02.2013 06:58:52
|
|
|
| ot: |
Minu arusaamades on juba pool sajandit olnud töötlemata ja töödeldud piltide vahel selge lihtne eraldusjoon:
FotoKroonika vs FotoKunst
- Esimesel juhul ma tahan näha fotolt, milline miski objekt või situatsioon reaalselt oli (kuna seejuures pole kas olnud võimalik ise seal kohapeal osaleda või seal kohapeal piisavalt detaile uurida, samuti arhiveerimise ehk ajaloo tarbeks) ja sel juhul on igasugune töötlus, mis ületab fototegemise paratamatute tehniliste vigade kompensatsiooni, lubamatu. Ehk siis, töötlemine (mistahes võtted) on küll täiesti lubatud, kuid ainult selleks et saavutada algsele reaalsele (nii nagu silm seda nägi) vaatele maksimaalset parimat lähedust.
- Teisel juhul on fantaasia piirid täielikult avatud ja seda tulemust saab siis vaadata juba nagu maalikunsti teost (kuid ei saa samas kasutada näiteks ehituskonstruktsiooni montaažikvaliteedi hindamiseks). Võrreldes esimese kategooriaga toodetakse selliseid fotosid koguseliselt maailmas siiski kõigest alla 1%. |
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mazdagti
HV veteran

liitunud: 28.05.2005
|
08.02.2013 10:07:37
|
|
|
Asi ongi selles kes mida tähtsaks peab, mina olen mina oma nägemusega ja on teised kellel on omad arvamused. Las olla, ei osanud oodata et ka siin teemas oma arvamuse välja ütlemine sellise diskusiooni tekitab Minule on lähedane töötlemata pilt ja auto/moto spordist saadavad hetked. Sellest ka minu piltide valik. Kui ei meeldi siis ei keela kellelgi oma arvamust välja öelda, meil on ometi sõnavabadus mis on ju ka osa arvamusvabadusest. Ei sunni kellelegi oma nägemust peale, ei tee kellegi oma maha ning ei hakka ka kellegi pilli järgi tantsima Maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse
Et niisama poleks siis miskit just mitte nii effektidega vaid emotsiooniga pilt, kellele tekitab kellele mitte:
Spoiler 
_________________ No ikka täitsa kagu nukas!
FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal. |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
136 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
08.02.2013 10:39:03
|
|
|
| Mõte on selles, et foto tuli filmiajal kaamerast välja sellisena, mis nõudis töötlust pimikus. Tänapäeval on pimikuks arvuti. Kui JPEG'i kaamerast välja võtad siis on suur osa töötlusest juba kaamera ära teinud aga üldiselt saab ka siis veel mudida. Kasvõi pildisuuruse muutmise mõttes.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
08.02.2013 12:09:15
|
|
|
| mazdagti kirjutas: |
Asi ongi selles kes mida tähtsaks peab, mina olen mina oma nägemusega ja on teised kellel on omad arvamused. Las olla, ei osanud oodata et ka siin teemas oma arvamuse välja ütlemine sellise diskusiooni tekitab Minule on lähedane töötlemata pilt ja auto/moto spordist saadavad hetked. Sellest ka minu piltide valik. Kui ei meeldi siis ei keela kellelgi oma arvamust välja öelda, meil on ometi sõnavabadus mis on ju ka osa arvamusvabadusest. Ei sunni kellelegi oma nägemust peale, ei tee kellegi oma maha ning ei hakka ka kellegi pilli järgi tantsima Maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse
Et niisama poleks siis miskit just mitte nii effektidega vaid emotsiooniga pilt, kellele tekitab kellele mitte:
Spoiler 
|
Selline takkajärgi vabandus mõjub veidi haledalt, kui eelnevalt oled maailma paika pannud ja vastandanud õiged ja valed fotograafid, et kõige õigemad on ikka need, kes ei töötle ja ilma meigita tütreid eelistavad
Aga aitab OT kah. Pange pilte.
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henri94
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2009
|
08.02.2013 12:47:17
|
|
|
| ot: |
Sellist asja nagu töötlemata digifoto ei ole olemas. Ma ei saa aru mis hullus on inimestel "otse kaamerast" piltidega. Kui sa saad kaamerast kätte jpg, siis see on nii või teisiti juba töödeldud. Kui tahad töötlemata pilti, siis pead pildistama RAW'ina, aga RAW'i sa ilma töötlemata nagunii ei näe/ei saa vaadata, nagu ka filmilindilt vanasti pilti niisama ei vaatand, oli vaja siiski töödelda - asi paberile saada. Kui tegeled fotograafiaga, siis selle asemel, et pildi kehva kvaliteeti pöhjendada olematu argumendiga, vöiks näha 15 sekundit vaeva ka pildi töötlemisel ja võib-olla isegi midagi vaadatavat saavutada..
Edit: selgitan veel, et RAW oma olemuselt on ju lihtsalt üks hunnik andmejupikesi, kui sa seda endal ekraanile manad või jpg'ks muudad, on tegu juba töötlusega.
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mazdagti
HV veteran

liitunud: 28.05.2005
|
09.02.2013 13:18:55
|
|
|
Pilt mille puhul on kahju et pole statiivi mille puudumine hägustab pisut käe ebapiisava stabiilsuse tõttu detailsuse.
Spoiler 
Teine katse kere välgu kaasabil aga ikkagi on minul pinnuks silmas statiivi puudumisest tingitud teravate piirjoonte puudumine!
Spoiler 
_________________ No ikka täitsa kagu nukas!
FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal. |
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
136 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
09.02.2013 13:47:32
|
|
|
Jäi üks suvine pilt näppu. Kakumäel tehtud.
Spoiler 
Kvaliteet on muidugi kehvake - kombinatsioon hämarast ajast ja veekindlast digikompaktist, mis ujumas käies kaasas oli. Aga tuli selline sooja suveõhtu tunne peale seda vaadates.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
05ula
HV kasutaja

liitunud: 08.06.2008
|
09.02.2013 14:54:35
|
|
|
| mazdagti kirjutas: |
Pilt mille puhul on kahju et pole statiivi mille puudumine hägustab pisut käe ebapiisava stabiilsuse tõttu detailsuse.
Spoiler 
Teine katse kere välgu kaasabil aga ikkagi on minul pinnuks silmas statiivi puudumisest tingitud teravate piirjoonte puudumine!
Spoiler 
|
Ma leian et olgu pilt töödeldud või nö otse kaamerast, peaks ta ikkagi sisaldama mingit emotsiooni või lugu mis vaatajat kütkestaks. Okei, silmailu ka, kuid kas see juba emotsioon ei ole? Antud juhul ei taha midagi halvasti öelda, aga nendest piltidest, statiivita või välguta või kuidas iganes, ma emotsionaalset laengut ei saa. Pildi sisu jääb natuke arusaamatuks, nii et kvaliteedi puudumist see ka ei õigusta. Ehk minu isiklik arvamus on, et sinu fotograafide ja fotograaf/töötlejate vahe on tegelikult selles et esimesed ei oma eriti tihedat nö kvaliteedifiltrit. Julgen seda väita tänu sellele, et pilte töödeldes RAW failidest teed sa ikka mingi valiku, millega üldse tegelema hakkad ja millega mitte. Nii eristad juba suuresti mis on su aega väärt ja omavad potentsiaali. Ülejäänud failidega teed mis tahad (mina antud juhul kustutan). Ehk enesekriitika, filter ja teadmiste täiendamine on see mis viib edasi .
Aga et asi OTks ei kisuks, siis üks pilt ka:
Spoiler 
Kuradi kehval ajal sattusin luikede juurde - valgus oli hea, päike oli loojumas, samas luiged ise olid just sööma asunud ja poole tunni jooksul suurt midagi peale selle ei teinud, pigistasin välja nii palju kui võimalik.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
09.02.2013 15:05:07
|
|
|
| Eks palju oleneb ka auditooriumist. Purikahuvilisele või katusemeistrile võib mazdagti pilt vägagi põnev tunduda. Minu jaoks näiteks ei paku keskmine loojangupilt suurt miskit, sest loojangupilte on lihtsalt nii tohutult palju nähtud.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
09.02.2013 16:35:22
|
|
|
Kui ikka mingi pilt 99% inimeste jaoks täiesti arusaamatu ja elementaarseid vigu täis on, siis on pisut loll vabandada seda tehnika puudujääkidega.
Kõige suurem viga on see, kui publik ei saa aru mida on tahetud pildistada - ja ärge hakake siin mingit sügavamõttelisust hiljem juurde genereerima.
Küsin otse. Mida ma nende purika piltide juures peaksin nägema? Ei ole värve, ei ole varje, ei ole kompositsiooni, ei ole tekstuuri.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännu
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2009
|
09.02.2013 16:53:18
|
|
|
"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
05ula
HV kasutaja

liitunud: 08.06.2008
|
09.02.2013 17:27:13
|
|
|
| kännu kirjutas: |
"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub? |
Kusjuures ei tea täpselt, aga mingi elusollus vist, mida luiged usinalt sõid.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viperman
HV vaatleja
liitunud: 11.07.2007
|
09.02.2013 17:30:53
|
|
|
Paneks ka ühe loojangu pildi siis
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännu
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2009
|
09.02.2013 19:09:01
|
|
|
| 05ula kirjutas: |
| kännu kirjutas: |
"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub? |
Kusjuures ei tea täpselt, aga mingi elusollus vist, mida luiged usinalt sõid. |
Arusaamatu, kuis see mingi "ollus" ulatub silmapiirini välja , samas luikede juures ja eespool selge vesi. Ehk siiski "keerasid" selliseks
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
05ula
HV kasutaja

liitunud: 08.06.2008
|
09.02.2013 19:47:20
|
|
|
| kännu kirjutas: |
| 05ula kirjutas: |
| kännu kirjutas: |
"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub? |
Kusjuures ei tea täpselt, aga mingi elusollus vist, mida luiged usinalt sõid. |
Arusaamatu, kuis see mingi "ollus" ulatub silmapiirini välja , samas luikede juures ja eespool selge vesi. Ehk siiski "keerasid" selliseks |
Ohei, seda on näha kõigil piltidel, see ei ole töötlemise tagajärg. Eespool pole tänu lainetusele seda näha, kes mere ääres elanud, teab kuidas asjad seal on Nagu näha, siis ka pildi keskel on väike lainetus ja sile pind.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
POZ
HV vaatleja
liitunud: 16.04.2005
|
10.02.2013 01:10:36
|
|
|
Leidsin mõned aastate tagused pildid, millest mõned ehk kannatavad isegi eksponeerimist.
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
Spoiler 
_________________ Audi, VW, Seat ja Skoda sõiduautode varuosad, remont ja hooldustööd Tallinnas (ka peale tööaega)
Inimeste (kuni 7) ja kaupade (kuni 5m3) transport väljaspool tööaega ning nädalavahetustel.
51-52-492 |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
10.02.2013 03:23:54
|
|
|
Viimane on huvitav
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
10.02.2013 15:52:21
|
|
|
| 05ula kirjutas: |
| kännu kirjutas: |
| 05ula kirjutas: |
| kännu kirjutas: |
"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub? |
Kusjuures ei tea täpselt, aga mingi elusollus vist, mida luiged usinalt sõid. |
Arusaamatu, kuis see mingi "ollus" ulatub silmapiirini välja , samas luikede juures ja eespool selge vesi. Ehk siiski "keerasid" selliseks |
Ohei, seda on näha kõigil piltidel, see ei ole töötlemise tagajärg. Eespool pole tänu lainetusele seda näha, kes mere ääres elanud, teab kuidas asjad seal on Nagu näha, siis ka pildi keskel on väike lainetus ja sile pind. |
See peaks tavaline saast olema (vetikad ja muu veeorganismid), mis meres kasvab.. lähedal seda näha pole ning kaugemal hakkab ilmuma. Olen elu aeg mere ääres elanud ja nii on alati olnud.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännu
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2009
|
10.02.2013 19:33:43
|
|
|
tänan, ära seletasite mandrimehele, mis meres toimub. Ma satun mereäärde nii harva, et kas pole juhtunud nägema või pole osanud vaadata. Pildi rikub see saast igatahes ära.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
11.02.2013 02:35:22
|
|
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Atti
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2003
|
12.02.2013 02:20:10
|
|
|
Üks talvine pilt rabast
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|