Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Lihtsalt ilusad pildid vol.3 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 176, 177, 178  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Teemasse esitada lubatud pildi maksimaalne küljepikkus võiks olla
1600 px
25%
 25%  [ 7 ]
1400 px
11%
 11%  [ 3 ]
1200 px
62%
 62%  [ 17 ]
hääli kokku : 27

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 31.01.2013 10:57:20 vasta tsitaadiga

Tegin ka eelmine aastavahetus bokeh-ga nalja.

_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sacher
HV kasutaja
sacher

liitunud: 29.01.2008




sõnum 31.01.2013 17:33:21 vasta tsitaadiga

Hea idee Mukii
Ise oleks tahtnud näha heledamat kätt kruusiga- kas siis välgu või kahe kaardi kaupa, kuid saad mõttest aru ma loodan beer_yum.gif

_________________
no shit sherlock
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 31.01.2013 18:04:32 vasta tsitaadiga

Pildistamine polnud õhtu põhiteema. Rohkem oli nagu aastavahetuse pidamine. Aga see uitmõte pärast mõnda pudelit oli ikka üsna hea mõte icon_biggrin.gif Proovin millalgi seda mõtet edasi aretada ja midagi veel huvitavamat meisterdada.
_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2013 20:10:50 vasta tsitaadiga

Järgmine Coca-Cola reklaam valmis.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2013 19:54:33 vasta tsitaadiga

Mukii kirjutas:
Tegin ka eelmine aastavahetus bokeh-ga nalja.



Issand kui ilusa pöial mul on !! icon_biggrin.gif

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.


viimati muutis Wusses 02.02.2013 03:08:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
invension
Kreisi kasutaja
invension

liitunud: 27.09.2009




sõnum 01.02.2013 20:27:12 vasta tsitaadiga

19Mart94 kirjutas:
http://martleib.com/gal/Bokeh_HiRes_Mart_Leib.jpg

Üle pika aja midagi ilusat - enda arvates vähemalt icon_smile.gif

Keegi on Gavin Hoey videosid vaadanud? icon_smile.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
05ula
HV kasutaja
05ula

liitunud: 08.06.2008




sõnum 02.02.2013 13:25:04 vasta tsitaadiga

Paar pilti Hiiumaalt ka:

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Tagasiside alati oodatud!
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2013 16:05:46 vasta tsitaadiga

Viimane on väga hea thumbs_up.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 10:53:32 vasta tsitaadiga

Keredeks siis esimesel 3 puhul 20D koos 24-85mm Canoni objektiiviga ja viimasel 1100D koos Sigma 28-300mm DG objektiiviga. Ühtegi pole arvutis peale pildistamist töödeldud.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.


viimati muutis mazdagti 07.02.2013 11:42:32, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 10:55:47 vasta tsitaadiga

mazdagti, Esimene meeldib, teised kuidagi igavavõitu minu maitse jaoks.
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?


viimati muutis Braien 07.02.2013 11:03:00, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 10:56:11 vasta tsitaadiga

mazdagti, pane pildi urlid veel eraldi img tagidesse
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 10:58:22 vasta tsitaadiga

Juba tegelen ja avastasi et 1 pilt liiga suur ka icon_eek.gif

Nüüd kõik korras thumbs_up.gif

Kuna avastasin alles nüüd selle teema siis on mul veel pilte mida jagada ja pea igale maitsele.

braien334 Muideks need teine ja kolmas pilt on saanud just kriitikutelt enim kiidusõnu, teine oma postkaarilisuse eest ja kolmas oma detailsuse ja hetke tabamise eest thumbs_up.gif

Mainin veelkord et pole ühtegi pilti töödelnud ehk kõik on tabatud naturaalselt. Eks kolan natuke veel arvutis ja vast leian viimase 5 aasta seest nii mõndagi ilusat ja huvitavat icon_wink.gif

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.


viimati muutis mazdagti 07.02.2013 11:06:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 11:03:05 vasta tsitaadiga

Paar võibolla igavat pilti minu poolt:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 11:45:31 vasta tsitaadiga

Kolmandal meeldib mulle eriti see valguskontrast thumbs_up.gif

Esimene leid mis kohe meelde tuli:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 13:06:48 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
Ühtegi pole arvutis peale pildistamist töödeldud.

Kas see peaks olema mingi eriline kvaliteedi tunnus? Minu arvates on mõistlik kõiki digipilte enne veebis avaldamist vähemalt elementaarsel tasemel (heledus, kontrast, valgetasakaal, mõõtu lõikamine, vähendamine, teravdamine) töödelda.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Glipz
HV vaatleja


liitunud: 04.05.2007




sõnum 07.02.2013 13:09:24 vasta tsitaadiga

Lisan ka ühe pildi.
Teostus: Õde
Pilt: Mina
Kaamera Nikon D3100 + 18-105mm
(säriaeg 30s)
Tegin pildile ka kerge töötluse


Rainer
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 13:15:43 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009



Online
sõnum 07.02.2013 13:37:13 vasta tsitaadiga

Mina leian, et kui pilt on niiõelda "spot on" ja ei ole arvutis grammigi töödeldud, siis see mittetöötlemine on kvaliteedi tunnus. Kui pilt on vilets, siis saab seda väljendit kasutada vabandusena, et miks võib-olla ei ole nii ilus. Viimase variandi puhul oleks siis mõistlik ikkagi midagi eelnevalt ette võtta.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 13:50:46 vasta tsitaadiga

Ilus hetk:

Spoiler Spoiler Spoiler


Pilt etendusest "A. on keegi teine". TTÜ tudengimajas näeb täna ja homme seda veel, 16.02 Viljandis.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 14:08:57 vasta tsitaadiga

Maleva kirjutas:
05ula kirjutas:
kunnar kirjutas:
Tänane
Spoiler Spoiler Spoiler

http://www.flickr.com/photos/rysykas/8419588845/in/photostream/lightbox/

Väga väga kihvt, kuid jah pläsku häirib natuke.

Lisaks eile öösel oli väga ilus taevas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Katlamajast või luunja kasvuhoonetest pole sul midagi põnevat?


Kurgi-istanduse tondihämu ma ühe korra pildistasin:

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
late
HV vaatleja
late

liitunud: 30.12.2004




sõnum 07.02.2013 16:45:21 vasta tsitaadiga

Glipz kirjutas:
Lisan ka ühe pildi.
Teostus: Õde
Pilt: Mina
Kaamera Nikon D3100 + 18-105mm
(säriaeg 30s)
Tegin pildile ka kerge töötluse


Rainer


Väga hea! thumbs_up.gif
Plaanis endalgi see lähiajal ära proovida.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 19:53:30 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
mazdagti kirjutas:
Ühtegi pole arvutis peale pildistamist töödeldud.

Kas see peaks olema mingi eriline kvaliteedi tunnus? Minu arvates on mõistlik kõiki digipilte enne veebis avaldamist vähemalt elementaarsel tasemel (heledus, kontrast, valgetasakaal, mõõtu lõikamine, vähendamine, teravdamine) töödelda.


No ega fotograafi oskusi ei näita see kui hästi oskab ta sitast saia teha vaid kui kvaliteetselt suudab ta pildistada. On fotograaf ja fotograaf/pilditöötleja. Ilusam on ju ikka luik kui luige kostüümis põrsas thumbs_up.gif Aga eks see ole ikka et kellele ema ja ellele tütar icon_wink.gif Mulle meeldib ikka tütar, kuna ta on ka ilma mitmetunnise meigita noorem icon_cool.gif


Üks täiesti suvaline noorpaar 2011 jaanuarl Rootsi reisil ning nad ei olnud isegi kursis et neid pildistan:

Spoiler Spoiler Spoiler


Siis oli kerks Olympuse E420 kärakas ja objektiiviks 40-150mm Olympuse kitikas mis oli double kit komplektis.

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henri94
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2009




sõnum 07.02.2013 23:23:05 vasta tsitaadiga

Selle peale ütleks vaid, et kui ei oska kvaliteetselt pildistada, siis vöiks vähemalt natukegi vaeva näha järeltöötlusega...

Pilt ka.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 23:29:12 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
On fotograaf ja fotograaf/pilditöötleja.


et oled sina ja kõik ülejäänud inimesed? Näita palun üks porfessionaalne fotograaf, et otse kaamerast tulnud pilte valmisproduktina edasi annab. icon_rolleyes.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 23:40:38 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
No ega fotograafi oskusi ei näita see kui hästi oskab ta sitast saia teha vaid kui kvaliteetselt suudab ta pildistada. On fotograaf ja fotograaf/pilditöötleja.

Ma olen täiesti nõus, et eesmärk peab olema kaameras pilt võimalikult korrektselt vormistada. Siiski on see digifaili puhul ainult pool teed. Kui sa arvad, et suured meistrid esitlevad otse kaamerast tulnud töötlemata fotosid siis eksid rängalt. Üks näide foto sünnist on Luminous Landscape lehel detailselt kirjeldatud - The Making of the Stirling Ranges. Mida ma öelda tahan, on see, et Fotograafil on visioon enne pildi tegemist, mille ta realiseerib nii kaamera kui arvuti taga. Sellise nurga alt vaadates näib "see on töötlemata pilt" spetsiaalselt rõhutatuna kohe kuidagi väga... oskuste või ettekujutuse puudumisena.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sahasrahla
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2011




sõnum 08.02.2013 00:56:59 vasta tsitaadiga

Kui esitatakse pilt nn. puhtal kujul, siis nõustun isiklikult ainult järgmisel tingimusel:

"Lubatud on kadreerimine, täielik ja osaline heleduse, kontrasti ja värvi korrektsioon ning teravustamine.
Piltidel ei ole lubatud elementide juurde lisamine või nende eemaldamine, va tolmuplekkide eemaldamine.
Lubatud on digitaalselt kokku kleebitud panoraamid ning piltide dünaamilise ulatuse tõstmine (HDR=high dynamic range).
Piltide töötlemisel tuleks meeles pidada head tava ning nähtu tõepärast ja loomulikku esitust."

Looduse Aasta Foto tingimus punkt 5 lõige 3.

Kui töötlemisel on kasutatud enamat, siis see võiks olla ka põhjendatud ja eraldi välja toodud. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 08.02.2013 03:21:08 vasta tsitaadiga

ot:
Jälle on sama teema üles tõstetud. Uurige palun vanematelt fotograafidelt kuidas kunagi pimikus fototöötlus käis, enamus pragusest arvutis töötlemisest tehti selajal käsitsi pimikus, ei mäleta, et oleks suurt hädaldamist olnud kuulda.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.02.2013 06:58:52 vasta tsitaadiga

ot:
Minu arusaamades on juba pool sajandit olnud töötlemata ja töödeldud piltide vahel selge lihtne eraldusjoon:
FotoKroonika vs FotoKunst
- Esimesel juhul ma tahan näha fotolt, milline miski objekt või situatsioon reaalselt oli (kuna seejuures pole kas olnud võimalik ise seal kohapeal osaleda või seal kohapeal piisavalt detaile uurida, samuti arhiveerimise ehk ajaloo tarbeks) ja sel juhul on igasugune töötlus, mis ületab fototegemise paratamatute tehniliste vigade kompensatsiooni, lubamatu. Ehk siis, töötlemine (mistahes võtted) on küll täiesti lubatud, kuid ainult selleks et saavutada algsele reaalsele (nii nagu silm seda nägi) vaatele maksimaalset parimat lähedust.
- Teisel juhul on fantaasia piirid täielikult avatud ja seda tulemust saab siis vaadata juba nagu maalikunsti teost (kuid ei saa samas kasutada näiteks ehituskonstruktsiooni montaažikvaliteedi hindamiseks). Võrreldes esimese kategooriaga toodetakse selliseid fotosid koguseliselt maailmas siiski kõigest alla 1%.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2013 10:07:37 vasta tsitaadiga

Asi ongi selles kes mida tähtsaks peab, mina olen mina oma nägemusega ja on teised kellel on omad arvamused. Las olla, ei osanud oodata et ka siin teemas oma arvamuse välja ütlemine sellise diskusiooni tekitab icon_eek.gif Minule on lähedane töötlemata pilt ja auto/moto spordist saadavad hetked. Sellest ka minu piltide valik. Kui ei meeldi siis ei keela kellelgi oma arvamust välja öelda, meil on ometi sõnavabadus mis on ju ka osa arvamusvabadusest. Ei sunni kellelegi oma nägemust peale, ei tee kellegi oma maha ning ei hakka ka kellegi pilli järgi tantsima icon_exclaim.gif Maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse icon_lol.gif

Et niisama poleks siis miskit just mitte nii effektidega vaid emotsiooniga pilt, kellele tekitab kellele mitte:



Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2013 10:39:03 vasta tsitaadiga

Mõte on selles, et foto tuli filmiajal kaamerast välja sellisena, mis nõudis töötlust pimikus. Tänapäeval on pimikuks arvuti. Kui JPEG'i kaamerast välja võtad siis on suur osa töötlusest juba kaamera ära teinud aga üldiselt saab ka siis veel mudida. Kasvõi pildisuuruse muutmise mõttes.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2013 12:09:15 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
Asi ongi selles kes mida tähtsaks peab, mina olen mina oma nägemusega ja on teised kellel on omad arvamused. Las olla, ei osanud oodata et ka siin teemas oma arvamuse välja ütlemine sellise diskusiooni tekitab icon_eek.gif Minule on lähedane töötlemata pilt ja auto/moto spordist saadavad hetked. Sellest ka minu piltide valik. Kui ei meeldi siis ei keela kellelgi oma arvamust välja öelda, meil on ometi sõnavabadus mis on ju ka osa arvamusvabadusest. Ei sunni kellelegi oma nägemust peale, ei tee kellegi oma maha ning ei hakka ka kellegi pilli järgi tantsima icon_exclaim.gif Maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse icon_lol.gif

Et niisama poleks siis miskit just mitte nii effektidega vaid emotsiooniga pilt, kellele tekitab kellele mitte:



Spoiler Spoiler Spoiler



Selline takkajärgi vabandus mõjub veidi haledalt, kui eelnevalt oled maailma paika pannud ja vastandanud õiged ja valed fotograafid, et kõige õigemad on ikka need, kes ei töötle ja ilma meigita tütreid eelistavad icon_lol.gif


Aga aitab OT kah. Pange pilte.

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2013 12:12:03 vasta tsitaadiga

Viimane pilt on kuidagi jube lihtne, aga väga meeldib. Mõnusad pehmed värvid.
_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Henri94
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2009




sõnum 08.02.2013 12:47:17 vasta tsitaadiga

ot:
Sellist asja nagu töötlemata digifoto ei ole olemas. Ma ei saa aru mis hullus on inimestel "otse kaamerast" piltidega. Kui sa saad kaamerast kätte jpg, siis see on nii või teisiti juba töödeldud. Kui tahad töötlemata pilti, siis pead pildistama RAW'ina, aga RAW'i sa ilma töötlemata nagunii ei näe/ei saa vaadata, nagu ka filmilindilt vanasti pilti niisama ei vaatand, oli vaja siiski töödelda - asi paberile saada. Kui tegeled fotograafiaga, siis selle asemel, et pildi kehva kvaliteeti pöhjendada olematu argumendiga, vöiks näha 15 sekundit vaeva ka pildi töötlemisel ja võib-olla isegi midagi vaadatavat saavutada..
Edit: selgitan veel, et RAW oma olemuselt on ju lihtsalt üks hunnik andmejupikesi, kui sa seda endal ekraanile manad või jpg'ks muudad, on tegu juba töötlusega.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2013 13:18:55 vasta tsitaadiga

Pilt mille puhul on kahju et pole statiivi mille puudumine hägustab pisut käe ebapiisava stabiilsuse tõttu detailsuse.

Spoiler Spoiler Spoiler


Teine katse kere välgu kaasabil aga ikkagi on minul pinnuks silmas statiivi puudumisest tingitud teravate piirjoonte puudumine!

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2013 13:47:32 vasta tsitaadiga

Jäi üks suvine pilt näppu. Kakumäel tehtud.

Spoiler Spoiler Spoiler



Kvaliteet on muidugi kehvake - kombinatsioon hämarast ajast ja veekindlast digikompaktist, mis ujumas käies kaasas oli. Aga tuli selline sooja suveõhtu tunne peale seda vaadates.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
05ula
HV kasutaja
05ula

liitunud: 08.06.2008




sõnum 09.02.2013 14:54:35 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
Pilt mille puhul on kahju et pole statiivi mille puudumine hägustab pisut käe ebapiisava stabiilsuse tõttu detailsuse.

Spoiler Spoiler Spoiler


Teine katse kere välgu kaasabil aga ikkagi on minul pinnuks silmas statiivi puudumisest tingitud teravate piirjoonte puudumine!

Spoiler Spoiler Spoiler


Ma leian et olgu pilt töödeldud või nö otse kaamerast, peaks ta ikkagi sisaldama mingit emotsiooni või lugu mis vaatajat kütkestaks. Okei, silmailu ka, kuid kas see juba emotsioon ei ole? Antud juhul ei taha midagi halvasti öelda, aga nendest piltidest, statiivita või välguta või kuidas iganes, ma emotsionaalset laengut ei saa. Pildi sisu jääb natuke arusaamatuks, nii et kvaliteedi puudumist see ka ei õigusta. Ehk minu isiklik arvamus on, et sinu fotograafide ja fotograaf/töötlejate vahe on tegelikult selles et esimesed ei oma eriti tihedat nö kvaliteedifiltrit. Julgen seda väita tänu sellele, et pilte töödeldes RAW failidest teed sa ikka mingi valiku, millega üldse tegelema hakkad ja millega mitte. Nii eristad juba suuresti mis on su aega väärt ja omavad potentsiaali. Ülejäänud failidega teed mis tahad (mina antud juhul kustutan). Ehk enesekriitika, filter ja teadmiste täiendamine on see mis viib edasi icon_smile.gif .

Aga et asi OTks ei kisuks, siis üks pilt ka:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 09.02.2013 15:05:07 vasta tsitaadiga

Eks palju oleneb ka auditooriumist. Purikahuvilisele või katusemeistrile võib mazdagti pilt vägagi põnev tunduda. Minu jaoks näiteks ei paku keskmine loojangupilt suurt miskit, sest loojangupilte on lihtsalt nii tohutult palju nähtud.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009



Online
sõnum 09.02.2013 16:35:22 vasta tsitaadiga

Kui ikka mingi pilt 99% inimeste jaoks täiesti arusaamatu ja elementaarseid vigu täis on, siis on pisut loll vabandada seda tehnika puudujääkidega.

Kõige suurem viga on see, kui publik ei saa aru mida on tahetud pildistada - ja ärge hakake siin mingit sügavamõttelisust hiljem juurde genereerima.
Küsin otse. Mida ma nende purika piltide juures peaksin nägema? Ei ole värve, ei ole varje, ei ole kompositsiooni, ei ole tekstuuri.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 09.02.2013 16:53:18 vasta tsitaadiga

"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada icon_cool.gif Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
05ula
HV kasutaja
05ula

liitunud: 08.06.2008




sõnum 09.02.2013 17:27:13 vasta tsitaadiga

kännu kirjutas:
"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada icon_cool.gif Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub?

Kusjuures ei tea täpselt, aga mingi elusollus vist, mida luiged usinalt sõid.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viperman
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2007




sõnum 09.02.2013 17:30:53 vasta tsitaadiga

Paneks ka ühe loojangu pildi siis icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 09.02.2013 19:09:01 vasta tsitaadiga

05ula kirjutas:
kännu kirjutas:
"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada icon_cool.gif Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub?

Kusjuures ei tea täpselt, aga mingi elusollus vist, mida luiged usinalt sõid.


Arusaamatu, kuis see mingi "ollus" ulatub silmapiirini välja icon_wink.gif , samas luikede juures ja eespool selge vesi. Ehk siiski "keerasid" selliseks
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
05ula
HV kasutaja
05ula

liitunud: 08.06.2008




sõnum 09.02.2013 19:47:20 vasta tsitaadiga

kännu kirjutas:
05ula kirjutas:
kännu kirjutas:
"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada icon_cool.gif Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub?

Kusjuures ei tea täpselt, aga mingi elusollus vist, mida luiged usinalt sõid.


Arusaamatu, kuis see mingi "ollus" ulatub silmapiirini välja icon_wink.gif , samas luikede juures ja eespool selge vesi. Ehk siiski "keerasid" selliseks

Ohei, seda on näha kõigil piltidel, see ei ole töötlemise tagajärg. Eespool pole tänu lainetusele seda näha, kes mere ääres elanud, teab kuidas asjad seal on icon_smile.gif Nagu näha, siis ka pildi keskel on väike lainetus ja sile pind.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
POZ
HV vaatleja

liitunud: 16.04.2005




sõnum 10.02.2013 01:10:36 vasta tsitaadiga

Leidsin mõned aastate tagused pildid, millest mõned ehk kannatavad isegi eksponeerimist.

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Audi, VW, Seat ja Skoda sõiduautode varuosad, remont ja hooldustööd Tallinnas (ka peale tööaega)
Inimeste (kuni 7) ja kaupade (kuni 5m3) transport väljaspool tööaega ning nädalavahetustel.
51-52-492
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2013 03:23:54 vasta tsitaadiga

Viimane on huvitav
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2013 15:52:21 vasta tsitaadiga

05ula kirjutas:
kännu kirjutas:
05ula kirjutas:
kännu kirjutas:
"purikapildid" on nii mõttetud, et pole mõtet sõnu kulutada icon_cool.gif Luigepiltidel tekkis küsimus - mis pa.k see veepinnal ujub?

Kusjuures ei tea täpselt, aga mingi elusollus vist, mida luiged usinalt sõid.


Arusaamatu, kuis see mingi "ollus" ulatub silmapiirini välja icon_wink.gif , samas luikede juures ja eespool selge vesi. Ehk siiski "keerasid" selliseks

Ohei, seda on näha kõigil piltidel, see ei ole töötlemise tagajärg. Eespool pole tänu lainetusele seda näha, kes mere ääres elanud, teab kuidas asjad seal on icon_smile.gif Nagu näha, siis ka pildi keskel on väike lainetus ja sile pind.

See peaks tavaline saast olema (vetikad ja muu veeorganismid), mis meres kasvab.. lähedal seda näha pole ning kaugemal hakkab ilmuma. Olen elu aeg mere ääres elanud ja nii on alati olnud.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 10.02.2013 19:33:43 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif tänan, ära seletasite mandrimehele, mis meres toimub. Ma satun mereäärde nii harva, et kas pole juhtunud nägema või pole osanud vaadata. Pildi rikub see saast igatahes ära.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 10.02.2013 22:11:43 vasta tsitaadiga

Fütoplankton
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 11.02.2013 02:35:22 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 12.02.2013 02:20:10 vasta tsitaadiga

Üks talvine pilt rabast
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Lihtsalt ilusad pildid vol.3 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 176, 177, 178  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.