Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 43, 44, 45  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2012 11:21:13 vasta tsitaadiga

Ei näpi nagu et auto peal on iso ikka manuaalne?
Muidu spordirezhiim võib küll nii mürada.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2012 12:13:01 vasta tsitaadiga

elukaz, F11 nüüd sportrežiimile küll ei vihjaks, pigem maastik vms. Pole kunagi kasutanud, ei oska muidugi öelda. icon_rolleyes.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2012 12:36:51 vasta tsitaadiga

krt, teised pildid ka kõik ISO1600. Andsin ühele advanced sõbrale hiuljuti niblida, kes sellega üritas toas pilti teha. Ju siis keeras midagi nihu icon_mad.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2012 13:07:48 vasta tsitaadiga

Hiid, no vat siis ongi ISO lihtsalt 1600 peale keeratud. Keera väiksemaks tagasi.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2012 21:58:40 vasta tsitaadiga

Kas laineb siia ka? icon_confused.gif
http://www.pentaxforums.com/news/pentax-lens-price-increase-2012.html

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
robert!
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 04.04.2012 15:47:15 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Kas laineb siia ka? icon_confused.gif
http://www.pentaxforums.com/news/pentax-lens-price-increase-2012.html


See on ikka päris julm, mäletan kui 5 aastat tagasi endale Pentaxi FA 50mm F1.4 soetasin. Nõks alla 3000 krooni oli vist hind photopointis. Praegu liigub neid sama summa eest järelturul. Investeering missugune..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2012 15:54:44 vasta tsitaadiga

No kui see on tõsi on aeg pentax varsti välja vahetada. Hinnad ikka liiga kirved objedel.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2012 16:11:52 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
No kui see on tõsi on aeg pentax varsti välja vahetada. Hinnad ikka liiga kirved objedel.
Mille vastu vahetad?

Canoni ja Nikoni hinnad tõusid ka vahepeal mõnuga, samuti läks hiljuti muidu üsna soodsaid (aga äärmiselt kvaliteetseid) objektiive tootev Samyang hiljuti kõvasti kallimaks. Ei jää keegi hinnatõusust puutumata.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2012 16:57:00 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Võiks tulla küll välja uusi objesid, läheksid vanemad odavamaks. Pentaxile ikka kõik nii kallis

Noname kirjutas:
No kui see on tõsi on aeg pentax varsti välja vahetada. Hinnad ikka liiga kirved objedel.

Fotograafia ongi kallis ja kui maksta ei raatsi saab ka odava kompaktiga pildistada. Mida maksad, seda ka saad. Pentaxile saab objektiive isegi odavalt, rääkimata sellest, et võimalik on kasutada kõiki vanemaid objektiive, mis ei maksa peaaegu midagi. Tasub uurida, kui palju küsitakse Nikoni, Sony, Olympuse, Panasonicu ja teiste tootjate objektiivide eest. Hinnad on ikka tunduvalt kõrgemad. Julgeksin väita, et Pentaxile on üldse kõige odavam objektiive juurde osta.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2012 17:26:22 vasta tsitaadiga

Kindlasti mitte. Saadavus null ja hinnad oluliselt kirvemad (järelturul). Hetkel ongi põhiliselt mul kasutuses objed 25 aastat vanad 70-210 ja 50 f2. Uuemaid lihtsalt pole saada ja kui on siis megakallid.
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 04.04.2012 20:14:13 vasta tsitaadiga

Kere odavalt ja tarvikud kallilt ei ole minu arvates mõistlik strateegia. Hindu vaadates jääb mulje, et Ricohi kerede ja kittide marginaalid on palju madalamad või olematud võrreldes konkurentidega. Tarvikute hindu tõstes läheb hinnatõus püsikliendi kaela.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2012 06:44:38 vasta tsitaadiga

Samas tarvikud jäävad sinule kauemaks kui kere, või mis?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 05.04.2012 08:20:03 vasta tsitaadiga

Püsiklient on vajalik baassissetuleku tagamiseks. Ricoh tegi pikaajalistele klientidele anaalsel teel selgeks, et neid kasutatakse rahakotina. Vahet pole kui kaua tarvikud kestavad. Klient peab tundma, et teda väärtustatakse. See annab suure osa ettevõtte püsimajäämiseks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2012 15:14:55 vasta tsitaadiga

Nuh jah, seda küll, aga laiemas mõistes jäävad ikkagi tarvikud kauemaks kui kere üldiselt, kuigi nüüd uuesti läbi lugedes tundub et sain sinust eelnevalt veidi valesti aru.
Minupaha. icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2012 11:48:02 vasta tsitaadiga

Pentaxil uus korralik algtaseme peegelkaamera väljas, K-30. Lisaks kerele, varsti jõuab müüki säästu nifty-fifty, DA 50mm 1.8.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2012 16:46:51 vasta tsitaadiga

tahaks oma ''SUPER''i maha müüa. Kas kusagilt näen ka, mitu klõpsu teinnud on.
Pentax K100D Super siis.


viimati muutis Hiid 11.06.2012 19:01:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomshore
HV kasutaja


liitunud: 20.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2012 19:03:39 vasta tsitaadiga

Ava KUSO exif vieweriga oma viimane selle kaameraga tehtud pilt ja vist oli shutter count rida vaja tshekata infost.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2012 21:08:40 vasta tsitaadiga

tänud
see näitab tõesti jõle palju inffi thumbs_up.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomshore
HV kasutaja


liitunud: 20.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2012 00:04:51 vasta tsitaadiga

beer_yum.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.05.2012 02:06:57 vasta tsitaadiga

Ei jõua seda D50mm ära oodata. Kirves on ikka raibe...
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 19:03:08 vasta tsitaadiga

Sigma Zoom 70-210mm 1:4-5.6 UC-II
Tere
Kas selle keerad ette ja peaks saama kohe klõpsida või peab midagi teadma, et seda kasutada saaks? Eelnimetatud Pentax K100D siis...
KIT obje töötab ilusti. See tahab midagi saada icon_lol.gif
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 19:13:33 vasta tsitaadiga

Hiid, peaks ikka töötama. Ainult et mõningatel juhtudel võib kolmanda osapoole torudega probleeme esineda küll ja selles osas pole vist eriti midagi parata. Võid muidugi proovida kontakte puhasta jms.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2012 15:10:59 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab kus saab teha kaamerale hoolust? Oleks vaja lasta tolmust puhastada. Kus on hinnad mõistlikud?
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2012 15:21:31 vasta tsitaadiga

Photopoint, Fotoluks, Fotoremont.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2012 21:25:34 vasta tsitaadiga

proovisin korraks Sigma 50mm 1.4 ja armusin. kui mul varem canon oli, siis canoni enda oma isegi ei joonistanud nii hästi. nüüd tahaks hirmsasti ühte sellist, kuid olen veel kahevahel, 85mm on ka silmapiiril... krt kuidas annab üks hea toru portreele juurde, ole nii hea fotograaf kui oled, mingeid asju ei saa ikka ilma õige varustuseta..
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2012 21:44:05 vasta tsitaadiga

Canonil ei ole 85/1,4, on 85/1,2 või 85/1,8.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 11:38:54 vasta tsitaadiga

Ma ikka Pentaxist räägin. Mul enne oli Canon
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 23.07.2012 22:14:55 vasta tsitaadiga

Kõige parem oleks vast kui saaksid proovida mõlemat objektiivi, kuid see ei ole alati võimalik. Teine alternatiiv on veits mängida mingi zoom objektiiviga, kus on nii 50 ja 85 peal, et proovida, kumb sulle paremini sobib sinu harjumuste/stiili/olude juures. Või siis lihtsalt asi enda jaoks läbi mõelda.

Omast kogemusest kasutan pigem 50mm portreede puhul ja see on mul ka tihedamini ees. Kuid samas, iga kord kui 85mm välja võtan ning tehniliselt ning sisu poolest hea pildi teen, siis võtab silma särama küll.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2012 14:10:00 vasta tsitaadiga

Sigma 50 1.4 olemas. See mul enamuse ajast ees ka, tahan, teen "udu", tahan, teen teravaid pilte. Tagantjärgi võiks lausa öelda, et oleks pidanud selle toruga arvestama....
---

K-5l oleks aeg mingi ägedama firmwarega välja tulla. Pean silmas seda klõpsuvat heli videotes. Praegu ainus võimalus kaamerast mingi asi otse youtube'i saada, on läbi windows movie makeri. Pole küll keeruline, kuid hea meelega kasutaks Adobe tarkvara. Mis adobesse puutub, siis Premiere CS4-ga tuli ka heli klõpsuvana sisse. Kui keegi teab mingit nippi, kuidas sellest lahti saada, olen üks suur kõrv.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Abec7
HV vaatleja

liitunud: 04.02.2008




sõnum 03.02.2013 16:28:00 vasta tsitaadiga

Täiskaadrist - http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/214117-pentax-confirms-full-frame-cp-inteview-pentax-forums.html
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 10:37:51 vasta tsitaadiga

Küsimus K10D kit objektiivi kohta, on see ka miskit võimeline tegema või võib kohe üle õla visata? Miks küsin? Kuna neid hinnatakse palju odavamaks kui Canoni analooge.
_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 10:51:18 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
Küsimus K10D kit objektiivi kohta, on see ka miskit võimeline tegema või võib kohe üle õla visata? Miks küsin? Kuna neid hinnatakse palju odavamaks kui Canoni analooge.
Pentax tooted üldse on odavamad kui näiteks Canoni omad, nii 1:1 ei saa vaadata. Ma ei mäleta enam nende 18-55mm objektiivide tähistust kuid vist oli nii, et vanem 18-55, mis ka näiteks K100D'ga kaasas oli, jäi K10D puhul natuke hätta jah. St ta pole halb kuid uuemad 18-55'd on paremad.

See on kõik selline luubiga mõõtmise koht - kui pilte ei vaata pidevalt 100% suuruses siis ma ei põeks. Kui vaatad - siis on niikuinii veel paremaid objektiive olemas, millega eriti teravaid pilte saab.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 11:09:41 vasta tsitaadiga

Ega plaanis pole kuskil full size pilte eksponeeridagi, lihtsalt kuna omal oli esimeseks objektiiviks kunagi Canoni 24-85mm USM siis on parau mingid miinimumid tekkinud. Hetkel olev Sigma 28-300DG pani paika lati mille alt enam läbi joosta nagu lihtsalt ei tahaks thumbs_up.gif
_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 11:10:58 vasta tsitaadiga

Veidi uuem versioon:
http://www.dpreview.com/lensreviews/pentax_18-55_3p5-5p6_p15
ning sellest veel uuem versioon:
http://www.photozone.de/pentax/641-pentax1855f3556wr

See peaks olema siiski üks parimaid KIT objektiive.
K10D oli mul KIT objektiiviga ning K-5-te kasutan ka KIT objektiiviga. Ei ole kaalunudki muretseda alternatiivset 18-50 vahemikus zoomobjektiivi. Küll on mul ka 1.4/50 ning kui seda ei oleks, siis ehk sooviks KITi kõrvale mingit suurema avaga objektiivi.

_________________
Otsin katkist modulaarset PSU-d(lammutamiseks) raha või töökorras PSU vastu.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 11:25:33 vasta tsitaadiga

Mul ka see WR versioon tuli K7 kaasa, tegelikult on sama vahemik juba Sigma 17-70mm kaetud. Kannatab pilti teha küll ja ilmastikukindlus veel plussiks thumbs_up.gif Vahepeal isegi panin Sigma müüki, aga kuna huvilise eriti ei olnud, siis nüüd kasutangi vahelduva eduga mõlemaid. Kui teada, et vaja õues lumelörtsis pildistada, siis kasutan kitikat. See on muidugi väiksem ja kergem ka Sigmaga võrreldes, nii et reisile kaasavõtmiseks samuti vahel parem.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 14:05:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Hetkel olev Sigma 28-300DG pani paika lati mille alt enam läbi joosta nagu lihtsalt ei tahaks

Siis ju pole latt väga kõrgel - võid rahumeeli seda Pentax'i kit'kat kasutada...

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 16:00:14 vasta tsitaadiga

Kuidas arvate Tamron 18-200mm objest? Tasub soetada?
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 17:03:56 vasta tsitaadiga

Jann1 kirjutas:
Kuidas arvate Tamron 18-200mm objest? Tasub soetada?
See on vist vanem versioon, eks? St kas pole mitte nii, et selle asendas algul 18-250 ja hiljem 18-270?

Igaljuhul - oleneb mille jaoks kasutad. Mu abikaasal on K100D ees Tamroni 18-250, olen ka ise päris mitu pilti sellega teinud ja väga hästi saab hakkama. Nagu ülalpool oli juttu KITobjektiividest nii on ka näiteks 18-200'ga - kui soovid pilti detailselt uurida ja saada võimalikult head tulemust siis nii KIT kui 18-XXX objektiivid ei pruugi olla parim variant. Kui aga soovid nö. reisizoomi siis minul ei ole üldse häbi teha pilti 18-XXX objektiiviga. Pere- ja reisipildid tulevad oivalised (põrgut, ma teen isegi pilti enda mobiiliga ja olen väga rahul :)).
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2013 19:42:09 vasta tsitaadiga

Nüüd siis selge et komplektiga pakutakse kaasa K10D I põlvkonna kit objektiivi 18-55mm. Ehk siis kannatab kvaliteeti küll et 46" ekraanil vaadata icon_rolleyes.gif
_________________
No ikka täitsa kagu nukas!

FB Volvokodu, diagnostikaabi Võrumaal.
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 13.02.2013 16:51:38 vasta tsitaadiga

Pentaxi vana KIT on väga hea... KITi kohta.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 19:39:49 vasta tsitaadiga

K-5II autofookus on võrreldes eelkäijaga ikka nagu öö ja päev. Vähemalt siseruumides tegutsedes. Ei oskagi nagu ühelt selle klassi kaameralt enam rohkem midagi tahta icon_smile.gif Videomehed muidugi vaidlevad vastu aga mul on eraldi HD videokaamera olemas.
thumbs_up.gif

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aatom
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2003




sõnum 28.02.2013 23:36:20 vasta tsitaadiga

Otsin uut kaamerat ja valik oli peaaegu tehtud K-5II kasuks, kui silma jäi natuke kallim K-5IIs... No ja nüüd ma ei suuda ära otsustada...
Andke nõu, kumba eelistada.
Ilmselgelt ei osta ma kaamerat kaheks kuuks ja oskused arenevad edasi koos pildistamisega, seega kas on mõni põhjapanev väide, miks üht või teist eelistada.
K-5 kogemus on põgusalt olemas, ise olen omanud K-10d ja veel varem K-100d.

EDIT: Otsustasin K-5II kasuks.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
giga
HV vaatleja
giga

liitunud: 21.01.2002




sõnum 02.04.2013 15:25:40 vasta tsitaadiga

aatom kirjutas:
Otsin uut kaamerat ja valik oli peaaegu tehtud K-5II kasuks, kui silma jäi natuke kallim K-5IIs... No ja nüüd ma ei suuda ära otsustada...
Andke nõu, kumba eelistada.
Ilmselgelt ei osta ma kaamerat kaheks kuuks ja oskused arenevad edasi koos pildistamisega, seega kas on mõni põhjapanev väide, miks üht või teist eelistada.
K-5 kogemus on põgusalt olemas, ise olen omanud K-10d ja veel varem K-100d.

EDIT: Otsustasin K-5II kasuks.


K-5 IIs on ilma madalpääsfiltrita - muud vahet vist polegi. Kui ei tea, mis see on ehk kõva stuudiopildistaja pole, siis pole ka sel mõtet.

_________________
Räägi, aga ära mölise!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2013 17:17:42 vasta tsitaadiga

Kuidas oleks kõige mõistlikum kaameral sensorit puhastada või viia puhastusse?
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2013 18:07:56 vasta tsitaadiga

Puhastamise õppimiseks on netis viiteid küll ja küll.

Fotoremont.ee ning Photopoint on kaks kohta, mida olen kasutanud ning mõlemaga rahul. Varem oli Laki tänaval ka üks koht aga see on ammu kinni.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2013 19:01:47 vasta tsitaadiga

Laki tänava spetsialist läks 2010 aastal Fotoluksi. Raske öelda, kas ta ka täna nende juures hooldust teeb aga kui teeb siis tasub ka Pärnu mnt. Fotoluksist uurida.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2013 20:13:34 vasta tsitaadiga

Miks mõeldakse alati ainult tallinna keskselt???
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2013 20:21:23 vasta tsitaadiga

Jann1 kirjutas:
Miks mõeldakse alati ainult tallinna keskselt???
Photopoint ei ole ainult Tallinnas.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
giga
HV vaatleja
giga

liitunud: 21.01.2002




sõnum 03.04.2013 18:40:39 vasta tsitaadiga

Jann1 kirjutas:
Kuidas oleks kõige mõistlikum kaameral sensorit puhastada või viia puhastusse?


Kõige mõistlikum/kiirem/odavam on seda teha ise ja pumbaga puhudes. Saab päris hästi puhtaks! A kui see ikka ei aita ja mustus on kõvemini kinni, siis viia jah nn "keemilisse" icon_smile.gif
Aga pump on nii minu kui ka sõprade kaamerate puhul päris hästi töötanud!

_________________
Räägi, aga ära mölise!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fabulous
HV kasutaja
Fabulous

liitunud: 21.07.2007




sõnum 27.07.2013 07:18:00 vasta tsitaadiga

tere. selline küsimus, et mismoodi saab tolm jm asjad objektiivi sisse?
samuti kas keegi tallinnas neid ka phastab?
tegu siis Tamron f2.8 objega.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 43, 44, 45  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.