|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
13.01.2013 22:25:52
Id kaardi sertifikaatide eemaldamine |
|
|
| Kuidas oleks võimalik vanad sertifikaadid eemaldada, id.ee lehel info selle kohta puudub.
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.01.2013 22:32:27
|
|
|
sa mõtled seda, et kui id kaardiga kuskile logid, siis enne viskab miskise akna ette kus on su isikukood ja nimi teema?
Internet Explorer -> Tools -> Internet Options -> Content tab -> Certificates
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
13.01.2013 22:36:46
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
sa mõtled seda, et kui id kaardiga kuskile logid, siis enne viskab miskise akna ette kus on su isikukood ja nimi teema?
Internet Explorer -> Tools -> Internet Options -> Content tab -> Certificates |
Ei ma vahepeal vahetasin id kaardi ära, nüüd viskab kahte sertifikaati, üks mis on kehtiv kuni 2013 ja teine, mis on kehtiv kuni 2017 sertifikaat, ja valin selle uue (kuni 2017) aga ikka paljudesse kohtadesse ei saa ütleb timed out vms.. masendav!
Proovitud IE ja Chromega
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
13.01.2013 22:39:01
|
|
|
| nah kirjutas: |
| Super AMOLED kirjutas: |
sa mõtled seda, et kui id kaardiga kuskile logid, siis enne viskab miskise akna ette kus on su isikukood ja nimi teema?
Internet Explorer -> Tools -> Internet Options -> Content tab -> Certificates |
Ei ma vahepeal vahetasin id kaardi ära, nüüd viskab kahte sertifikaati, üks mis on kehtiv kuni 2013 ja teine, mis on kehtiv kuni 2017 sertifikaat, ja valin selle uue (kuni 2017) aga ikka paljudesse kohtadesse ei saa ütleb timed out vms.. masendav!
Proovitud IE ja Chromega |
Aga IE puhul tulebki nii teha nagu kirjutatud...
| Super AMOLED kirjutas: |
| Internet Explorer -> Tools -> Internet Options -> Content tab -> Certificates |
...sealt võtad oma vanad serdid maha ja jätad uued alles. IE puhul ei tohiks siis enam mitut serti visata.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
186 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.01.2013 22:48:11
|
|
|
Mul ka mõnikord jukerdab ID kaart... eriti siis kui olen brauseri enne avanud kui kaardi sisse panen... siis saadab ka timeouti ja muid erroreid... aga kui kaart enne sees kui brauseri avan, siis on okei kõik.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
13.01.2013 22:52:15
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| nah, restart arvutile peaks aitama, tal on veel vanad andmed vahemälus. |
Ei aidanud.
| Super AMOLED kirjutas: |
| Mul ka mõnikord jukerdab ID kaart... eriti siis kui olen brauseri enne avanud kui kaardi sisse panen... siis saadab ka timeouti ja muid erroreid... aga kui kaart enne sees kui brauseri avan, siis on okei kõik. |
Proovitud, tulemus ikka sama.
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
13.01.2013 23:00:51
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Mis ID-kaardi utiliit näitab?
Värskeim soft peal ja uued serdid registreeritud ikka? |
Jap
| tsitaat: |
Keeleseaded (aja-, numbriformaat / kooditabel): Estonian / 1257 (ANSI - Baltic)
Kasutajaõigused: Administraator
Baastarkvara: 3.6.0.904
ID-kaardi haldusvahendi versioon: 3.6.0.694
Operatsioonisüsteem: Windows 7 Service Pack 1 (64 bit)
Protsessor: 586
|
Chromei veateade:
| tsitaat: |
This webpage is not available
The webpage at https://paberivaba.ark.ee/id/id.py?id_login=1 might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address.
Error 141 (net::ERR_SSL_CLIENT_AUTH_SIGNATURE_FAILED): Unknown error.
|
Samas vana id kaardiga polnud kunagi sellist jama...
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
13.01.2013 23:05:54
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
nah, kas https://www.eesti.ee/est saad sisse logida?
Kas ID-kaardi utiliidiga näiteks endale pilti saad laadida?
Saan ma õigesti aru, et uue ID-kaardiga sa pole kordagi kuhugi veel sisse saanud?
Sul on ikka brauserites kuskil vana serdi andmed sees.
Proovi teha täielik vahemälu tühjendamine ja sertifikaatide uuesti registreerimine. |
Ei saa eesti.ee-sse sisse.
Olen uue id kaardiga swedbanki sisse saanud mingi 13-20x proovimisega..
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
13.01.2013 23:09:01
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Olen uue id kaardiga swedbanki sisse saanud mingi 13-20x proovimisega..
|
oot, 13-20x said sisse või 13-20x proovisid ja alles siis said sisse? |
13-20x proovisin, siis sain 1x sisse ja nüüd jälle enam ei saa
| Tanel kirjutas: |
Proovi teha täielik vahemälu tühjendamine
Üldiselt tee mingi seadete alglaadimine. |
Ja kuidas?
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NAIRI2
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2009
|
13.01.2013 23:14:40
|
|
|
Ma prooviks teha arvutisse uue puhta kasutaja. Mõnikord aitab.
_________________ Tehnikadoktor. |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
13.01.2013 23:15:50
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
No sul arvuti seadetes mingi totaalne kamm.
Proovi kõikvõimalikud vahemälud tühjendada ja kõik sertifikaadid IE kaudu eemaldada.
Tee restart, käivita id-kaardi utiliit, registreeri serdid uuesti.
Ning vastamata jäi sul küsimusele
| tsitaat: |
Kas ID-kaardi utiliidiga näiteks endale pilti saad laadida?
|
|
Ei saa pilti laadida.
Viskasin juba 1x kõik sertifikaadid ära..
Eks ma viskan siis uuesti ja teen tarkvarale ka uninstalli ja reinstalli ...
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
13.01.2013 23:34:11
|
|
|
Jah uuesti peale installitud ja serdid uuesti paigaldatud, aga sama jama ikkagi
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
13.01.2013 23:52:01
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Kui sa id-kaardi utiliidi käivitad, mis andmeid ta ütleb?
Sertifikaadid ikka kehtivad? Ja mis veateate ta ütleb, kui üritad pilti laadida? |
Jah isikutuvastus kehtib, kaart kehtib, allkirjastamise sert kehtib.
Pildi laadimisel: RSA lib
Lugejaks Reflex 20
| tsitaat: |
| Muidugi Reflex 20-ga oli selline ooper, et see ei saanud uuema 2011 ID kaardiga hakkama koos uusima ID tarkvaraga. Kohe kui sai kaartilugeja Omnikey 4040 vastu vahetatud, luges kaarti ilusti välja. Vana ID kaarti samas luges Reflex 20 nagu peab... |
Ehk siis võin ära unustada uue id kaardiga sisse logimise?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=474134&postdays=0&postorder=asc&start=25
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Krooms
HV kasutaja

liitunud: 09.12.2009
|
30.05.2013 17:59:38
|
|
|
| Oskab keegi täpsustada, kuidas Mozillal vanu serte eemaldada?
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
30.05.2013 19:33:53
|
|
|
Tools > Options > Advanced > Encryption > View Certificates > ...
Seal kusagil pole vä?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nah
HV veteran

liitunud: 17.02.2006
|
30.05.2013 19:37:34
|
|
|
uus lugeja ammu juba soetatud omikey 4040 ja probleemid kadunud
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
141 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
31.05.2013 12:35:26
|
|
|
| Krooms kirjutas: |
| Oskab keegi täpsustada, kuidas Mozillal vanu serte eemaldada? |
Mozilla su ID-kaardi serte meelde ei jäta nagunii, eemaldada on mõtet vaid ise paigaldatud juur- vm serte ja see käib Options - Advanced - Encryption - Certificates, kui tahad sealt ükshaaval neid näppida.
Kõik serdid korraga saab "resettida", kui kustutad oma Mozilla kasutajaprofiilist cert8.db faili. Siis järgmisel käivitamisel asendab Mozilla selle faili Mozillaga kaasatuleva sertide koguga. ID-kaardi tarkvara juurserdid tulevad ka sinna.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Krooms
HV kasutaja

liitunud: 09.12.2009
|
31.05.2013 20:34:23
|
|
|
| tsitaat: |
...Tools > Options > Advanced > Encryption > View Certificates > ...
Seal kusagil pole vä? |
Täitsa olidki seal.
| tsitaat: |
| ...Mozilla su ID-kaardi serte meelde ei jäta nagunii |
Interneti pangas ülekandeid tehaes ikka viskab vanu tserte ette.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
01.06.2013 12:03:11
|
|
|
| Krooms kirjutas: |
| tsitaat: |
| ...Mozilla su ID-kaardi serte meelde ei jäta nagunii |
Interneti pangas ülekandeid tehaes ikka viskab vanu tserte ette. |
Imelik, mul küll ei viska ta midagi. Kui ise ei ole neid serte sinna salvestanud, siis vaikimisi Mozilla neid küll meelde jätta ei tohiks.
Või on jutt hoopis PIN2 sertidest? Netipanga nn "brauseripõhine" allkirjastamise variant paistab Windowsis kasutavat Windowsi enda smartcardi lugemise ja sertide süsteemi, ehk sama mis IE ja Chrome. Ühesõnaga, Mozilla brauseripõhine allkirjastamise plugin suunab selle PIN2 päringu op-süsteemile ja ise "peseb käed puhtaks". Seal võib küll eelmiste kaartide serte leiduda ja nende eemaldamine käib siis ikka sealtsamast kust IE puhul, Mozillal pole PIN2 sertidega midagi tegemist, ta on ainult "vahendaja".
Vähemalt mul on küll Windows 7 sertide hoidlas isiklike sertide all nii autentimise (PIN1) kui allkirjastamise (PIN2) sert salvestatud ja kui kasutaksin mõnd muud ID-kaarti, salvestaks sinna ka nende omad. Netipanga PIN2 päringu puhul siis näeksin neid kõiki ka Mozilla kasutamisel tõenäoliselt.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Krooms
HV kasutaja

liitunud: 09.12.2009
|
01.06.2013 14:00:08
|
|
|
| tsitaat: |
Või on jutt hoopis PIN2 sertidest? |
Jah PIN2 pidasin silmas. Sertide kaust koosneb mingitest...koodidest ja sõnadest millest mitte tuhkagi aru ei saa. (mida kustudada ja mida mitte)
Exploreril on see lihtsam.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
02.06.2013 13:38:20
|
|
|
| Krooms kirjutas: |
Sertide kaust koosneb mingitest...koodidest ja sõnadest millest mitte tuhkagi aru ei saa. (mida kustudada ja mida mitte)
Exploreril on see lihtsam. |
Millest sa räägid? Exploreri cert manager näeb välja sisuliselt samasugune ju...
ie (internet options - content - certificates) vs ff (options - advanced - encryption - view certificates):
Spoiler 
Sertide kaust? Firefoxil ei ole mingit sertide kausta, kõik on ühes andmebaasifailis koos (cert8.db).
Ja IE-l valid cert manageris "Personal" (eesti keeles tõenäoliselt "Isiklikud") ja sealt kustutad. Mozillas nähtavad PIN2 serdid siis ka IE cert managerist. Veelkord - Mozilla ei jäta sinu serte meelde.
Mingis kaustas sobramist ei ole aga kummalgi.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rambler
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.01.2005
|
12.11.2014 15:38:23
|
|
|
| See ei ole väga hea minu arust, et jälg maha jääb kui ei tea ära kustutada.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
12.11.2014 23:57:27
|
|
|
Jah. Kaeba Microsoftile - nende süsteem on selline.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|