Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.11.2012 16:31:00 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Petz kirjutas:
Kas kahetariifsed voolumõõtjad kaotavad nüüd üldse oma mõtte? icon_confused.gif Lõin oma andmed kalkulaatorisse (minuelekter.ee) sisse ja kaks parimat hinda tuleb 220-lt, mõlemad ühetariifsed.


No kui sa öösel midagi ei tarbi, siis miks mitte
Mis mõttes ei tarbi? Tarbimise panin 50/50, nagu ta reaalselt enam-vähem ongi.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.11.2012 16:45:33 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
Max Powers kirjutas:
Petz kirjutas:
Kas kahetariifsed voolumõõtjad kaotavad nüüd üldse oma mõtte? icon_confused.gif Lõin oma andmed kalkulaatorisse (minuelekter.ee) sisse ja kaks parimat hinda tuleb 220-lt, mõlemad ühetariifsed.


No kui sa öösel midagi ei tarbi, siis miks mitte
Mis mõttes ei tarbi? Tarbimise panin 50/50, nagu ta reaalselt enam-vähem ongi.

50:50 ei tasu ära, see minu arvamus

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2012 18:31:49 vasta tsitaadiga

See 1,5 senti öö ja päeva vahel ei motiveeri küll ostma seadmeid, mis tarbiksid elektrit öösel vms. Päevase elektri kallis hind nullib kõik selle ära ja viib miinusesse.

Kui öötariif langeks sinna 3 sendi poole, siis oleks vähe teine asi.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 02.12.2012 20:11:43 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
See 1,5 senti öö ja päeva vahel ei motiveeri küll ostma seadmeid, mis tarbiksid elektrit öösel vms. Päevase elektri kallis hind nullib kõik selle ära ja viib miinusesse.

Mis eri seadmed?
Mul oli eelmises elukohas päevase-öise suhe ~55/45. Pesupesemine nädalavahetusel (lauba-pühaba on muide öise tariifi järgi, kes ei tea), suurem küpsetamine kah. Boiler küttis taimeri käsu järgi öösiti (saunatamise puhul sai ka päeval käima pandud).
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2012 15:19:19 vasta tsitaadiga

Võtsin suvekoju paketi ära - 100% börsihind + 0,29.
Enne mai kuud seal nagunii midagi ei tarbi.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2012 22:05:25 vasta tsitaadiga

220 Energia sulges küberrünnaku tõttu eraklientidega lepingute sõlmimise

http://majandus.delfi.ee/news/elektriturg/220-energia-sulges-kuberrunnaku-tottu-eraklientidega-lepingute-solmimise.d?id=65360268

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 04.12.2012 22:06:29 vasta tsitaadiga

EE - empire strikes back
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.12.2012 12:35:52 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Võtsin suvekoju paketi ära - 100% börsihind + 0,29.
Enne mai kuud seal nagunii midagi ei tarbi.

Ise võtsin selle koju, tööle vist valiti miski püsiv hind. Väga vaielda ei viitsinud, aga EE head müüki teinud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2012 16:17:14 vasta tsitaadiga

Mõtlen kui midagi ei tee ja jään üldteenuse juurde, ega siis mingit püsitasu ju ometi ei tule?
Et kui näiteks kulutan 0kw kuus, siis oleks arve ikka ka 0€
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 05.12.2012 16:33:53 vasta tsitaadiga

hetkel minuelekter.ee järgi tuleb EE kombineeritud pakett odavaim, kas on midagi millepärast peaksin muretsema?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2012 16:34:35 vasta tsitaadiga

silver010 kirjutas:
hetkel minuelekter.ee järgi tuleb EE kombineeritud pakett odavaim, kas on midagi millepärast peaksin muretsema?


Mitu eurot aasta peale kokku võidad?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 05.12.2012 16:36:40 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mõtlen kui midagi ei tee ja jään üldteenuse juurde, ega siis mingit püsitasu ju ometi ei tule?
Et kui näiteks kulutan 0kw kuus, siis oleks arve ikka ka 0€

Kolleeg just ütles, et kolis siia Soome, maja Eestis tühi, elektrit ei kasutata, aga tuli arve 10 EUR: võrguhooldustasu.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 05.12.2012 16:50:06 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
silver010 kirjutas:
hetkel minuelekter.ee järgi tuleb EE kombineeritud pakett odavaim, kas on midagi millepärast peaksin muretsema?


Mitu eurot aasta peale kokku võidad?


Võrreldes millega?

Kõikide pakettide vahe on +- 10euri umbes.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2012 16:50:17 vasta tsitaadiga

silver010 kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
silver010 kirjutas:
hetkel minuelekter.ee järgi tuleb EE kombineeritud pakett odavaim, kas on midagi millepärast peaksin muretsema?


Mitu eurot aasta peale kokku võidad?


Võrreldes millega?


Võrreldes mõne teise pakkuja paketiga kui suur vahe tuleb odavaima ja kalleima vahel

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2012 17:05:40 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Mõtlen kui midagi ei tee ja jään üldteenuse juurde, ega siis mingit püsitasu ju ometi ei tule?
Et kui näiteks kulutan 0kw kuus, siis oleks arve ikka ka 0€

Kolleeg just ütles, et kolis siia Soome, maja Eestis tühi, elektrit ei kasutata, aga tuli arve 10 EUR: võrguhooldustasu.

Püsitasuga pakett?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 05.12.2012 17:21:52 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Püsitasuga pakett?

Ei taibanud küsida.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2012 19:40:39 vasta tsitaadiga

EE on iseteenindusse pannud personaalse pakkumise:
Päeval - 5,92 ja öösel 4,55
Elektrum pakub samal ajal 5,88 ja 4,04 + 2,1 eurot kuutasu
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2012 19:58:26 vasta tsitaadiga

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-eesti-energia-teeninduses-tuleb-aega-varuda.d?id=65365434
Oot, neti kaudu saab ka ikka lepingut teha?

Praegu tundub küll nii, et vali mida iganes, hind sama (kes ei küta elektriga). Siis on vähemalt lihtne valida icon_razz1.gif


viimati muutis DVDRW 05.12.2012 20:01:55, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2012 20:00:10 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-eesti-energia-teeninduses-tuleb-aega-varuda.d?id=65365434
Oot, neti kaudu saab ka ikka lepingut teha?


Muidugi, 10 sekundit läheb aega
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2012 15:36:16 vasta tsitaadiga

Normaalne: http://www.e24.ee/1065524/eesti-energia-tostis-hinda/
tsitaat:
Eesti Energia tõstis täna hommikul elektri hinda kõikides fikseeritud hinnaga pakkumistes keskmiselt 0,1 sendi võrra.

Need fikseeritud hindadega paketid on vist kokkuvõttes hullemad kui börsihinnad - muutuvad juba sama kiiresti icon_lol.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2012 16:12:05 vasta tsitaadiga

Loodan, et elektrihind tõuseb >300000x, siis on paneelide tasuvusaeg juba <3a thumbs_up.gif

viimati muutis DVDRW 06.12.2012 19:14:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2012 16:31:13 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Loodan, et elektrihind tõuseb >3x, siis on paneelide tasuvusaeg juba 3a thumbs_up.gif

Ära jaga valeinfot. Paneelide tasuvusaeg tavatarbija jaoks on hetkel ca 20a, ja kui elektri turuhind kasvab 3x (võrreldes uue aasta alguse hindadega), siis elektriarve kasvab sellest vaid ca 84%. Tasuvusag tuleks siis kuhugi 11a kanti.
Sa saad ikka aru, et mõnel pool maailmas on kordi paremad tingimused päikeseenergia tootmiseks, ja hinnad ikka enamvähem samad mis meil. Seal peaks siis tasuvusaeg juba praegu olema paari aastaga mõõdetav - miks Lõuna-Euroopas üldse mingi elektri tööstuslik tootmine alles on?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pundar
HV kasutaja

liitunud: 07.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2012 18:44:19 Personaalne elektrihinna pakkumine ? vasta tsitaadiga

Pange palun siia kirja millise personaalse, kõige odavama pakkumise on energiafirmad teile teinud. Mulle tehtud odavaim pakkumine seni, EE-lt 5,64 kW/h.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 06.12.2012 19:54:59 vasta tsitaadiga

Poogen pole või? Niikuinii on kõik paketid sellised et kodutarbijal tuleb kalleima ja odavaima paketi hinnavahe ühes kuus mingid sendid.
_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2012 19:58:13 vasta tsitaadiga

Teema peaks ilmselt minema vaba mikrofon foorumisse ja postitavad need, kellel pole poogen. icon_smile.gif
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 06.12.2012 19:59:34 vasta tsitaadiga

Ma leidsin sellise pakkumise, aga ei ole veel lähemalt uurinud:
http://elektritsaabtasuta.blogspot.com/

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 06.12.2012 22:02:43 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Loodan, et elektrihind tõuseb >3x, siis on paneelide tasuvusaeg juba 3a thumbs_up.gif

Ära jaga valeinfot. Paneelide tasuvusaeg tavatarbija jaoks on hetkel ca 20a, ja kui elektri turuhind kasvab 3x (võrreldes uue aasta alguse hindadega), siis elektriarve kasvab sellest vaid ca 84%. Tasuvusag tuleks siis kuhugi 11a kanti.
Sa saad ikka aru, et mõnel pool maailmas on kordi paremad tingimused päikeseenergia tootmiseks, ja hinnad ikka enamvähem samad mis meil. Seal peaks siis tasuvusaeg juba praegu olema paari aastaga mõõdetav - miks Lõuna-Euroopas üldse mingi elektri tööstuslik tootmine alles on?


Ja võrgutasu uuest aastast ei tõuse ? Või demagoogitsed siin niisama ?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2012 22:31:35 vasta tsitaadiga

Jänes kirjutas:
Ja võrgutasu uuest aastast ei tõuse ? Või demagoogitsed siin niisama ?

No tõuseb. Eeldame siis, et tõusevadki nii võrgutasud kui ka vabaturu elektrihind kui ka aktsiis ja muud tasud, ja elektriarve on koguulatuses 3x suurem, kui ta seda järgmisel aastal eelduste kohaselt olema hakkab. Siis jääb tasuvusajaks ikkagi ca 7 aastat, mitte 3 aastat. Ja selline hinnatõus on ilmselt ka 10 aasta perspektiivis üsna ebatõenäoline.
Ja mis ajast faktidele osutamine demagoogia on? Enda arust olen vähemalt siin teemas üks vähestest, kes on oma sõnade taha ka midagi muud kui oma sisetunnet näidanud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2012 22:53:21 vasta tsitaadiga

Millise müüja teie võtate/olete võtnud ja mis paketi? Mina vaatan 220 energia poole, mis on ettemaksuga ja börsihinnaga.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.12.2012 23:47:32 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2012 09:30:20 vasta tsitaadiga

Ei võta midagi, et valitud pakett kõvasti odavam on kui üldse mitte valida on üks suur vandenõu. icon_razz1.gif

fallout3 Võiks arvestada ka paneelide hinnalangust, paari aasta jooksul on hind langenud ~2x!
Ehk tuleb ka mingi läbimurre paneelide arengus 10a jooksul ja elektrimüüjad võivad oma suu rahast puhtaks pühkida.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.12.2012 10:05:40 vasta tsitaadiga

bigmarx kirjutas:
Poogen pole või? Niikuinii on kõik paketid sellised et kodutarbijal tuleb kalleima ja odavaima paketi hinnavahe ühes kuus mingid sendid.
Mul tuli hetkeseisuga umbes 10 euri.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.12.2012 10:13:14 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
fallout3 Võiks arvestada ka paneelide hinnalangust, paari aasta jooksul on hind langenud ~2x!
Ehk tuleb ka mingi läbimurre paneelide arengus 10a jooksul ja elektrimüüjad võivad oma suu rahast puhtaks pühkida.
Paneelide efektiivsus saab tõusta paarikümne protsendi võrra võrrelduna praegusega nng sellega kaasneks üüratu hinnatõus. See 2x hinnalangus on võibolla olnud kuid nonde langeva hinnaga paneelide efektiivsus pole eriti kõikunud viimase mõnekümne aasta jooksul.

Läbimurret on vaja geograafilise laiuskraadi ning ilmastiku koha pealt kui tahad paneele Eestis majanduslikult ära tasuvalt pruukida icon_rolleyes.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2012 10:15:38 vasta tsitaadiga

Mis need paneelid nii kalliks teeb?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2012 10:16:13 vasta tsitaadiga

LiivaneLord, + lisaks veel koduomanike soodustus...1 sent kw/h pealt icon_razz.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2012 10:16:56 vasta tsitaadiga

r&d
LiivaneLord kirjutas:
Mis need paneelid nii kalliks teeb?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2012 10:27:02 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
bigmarx kirjutas:
Poogen pole või? Niikuinii on kõik paketid sellised et kodutarbijal tuleb kalleima ja odavaima paketi hinnavahe ühes kuus mingid sendid.
Mul tuli hetkeseisuga umbes 10 euri.

Elektriga kütad?

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004




sõnum 07.12.2012 10:29:34 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:


Võiks arvestada ka paneelide hinnalangust, paari aasta jooksul on hind langenud ~2x!
Ehk tuleb ka mingi läbimurre paneelide arengus 10a jooksul ja elektrimüüjad võivad oma suu rahast puhtaks pühkida.


Paneelide hinnad võivad ju muutuda, aga see ei muuda fakti, et Eestis päikest pole. http://www.pv.ttu.ee/ - reaalajas mõõtmised. Mis sind võiks huvitada, on siis light data.
Suvel sooja vett toota - anna minna. Aastaringselt elektrit tootma - isegi kui asi on 100% hooldusvaba, siis ilma Kredexi toetuseta, vaevalt see kunagi ära tasub(~20 aastat kindlasti on tasuvusaeg, kas eluaeg nii pikk on?). Aga tasuvusaeg on numbrid. Reaalne elu on see, et siis kui sul tarbimine suur on, siis ei tooda sa ise midagi. Ehk siis suure tarbimise ostad ikka EElt ja suvel hoiad kokku kopikaid.
Seda need tasuvusuuringud millegipärast arvestada ei taha.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 07.12.2012 10:29:56 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
bigmarx kirjutas:
Poogen pole või? Niikuinii on kõik paketid sellised et kodutarbijal tuleb kalleima ja odavaima paketi hinnavahe ühes kuus mingid sendid.
Mul tuli hetkeseisuga umbes 10 euri.

Kui borsi ja fikseeritud hindadega pakette võrrelda siis küll. Võrdleme ikka samasuguseid pakette...

Või siis pole Sa kodukasutaja ja maksad 1000€ kuus elektri eest icon_biggrin.gif

_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2012 10:33:47 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Mis need paneelid nii kalliks teeb?

Nende valmistamiseks on vaja puhast räni (Si tähis keemilises tabelis).
Räni on looduses küll palju, kivid jne, kuid puhast räni millest saab paneele valmistada, vähe.
Valmistusprotsess maksab ka muidugi.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.12.2012 10:39:58 vasta tsitaadiga

bigmarx kirjutas:
Petz kirjutas:
bigmarx kirjutas:
Poogen pole või? Niikuinii on kõik paketid sellised et kodutarbijal tuleb kalleima ja odavaima paketi hinnavahe ühes kuus mingid sendid.
Mul tuli hetkeseisuga umbes 10 euri.

Kui borsi ja fikseeritud hindadega pakette võrrelda siis küll. Võrdleme ikka samasuguseid pakette...

Või siis pole Sa kodukasutaja ja maksad 1000€ kuus elektri eest icon_biggrin.gif
Ma ei oska muud kosta, kui et lõin oma tarbimise ja muud eelistused (tähtaajatu leping + börsihind) hinnakalkulaatoritesse sisse. Maja, kus elan, julgeks ikka koduks nimetada... icon_smile.gif Osa sooja tuleb elektrist, osa puukatlast - nii kuidas aega ja viitsimist on.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.12.2012 10:47:03 vasta tsitaadiga

DVDRW, räni kui algaine ei ole seal hinnas küll nii suur komponent.
räni kui puhta räni tootmine ja selle ettevalmistamine on see kallis osa.


Link

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 07.12.2012 10:51:13 vasta tsitaadiga

Ma võtsin saadud pakkumised ja tegin lihtsa arvutuse excelis. Siiamaani umbes 600KWh kuus tarbitud ja börsihinnaga+marginaal tuli kalleima ja odavaima pakkumise vahe kuus 30 senti.
_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2012 14:45:39 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
fallout3 Võiks arvestada ka paneelide hinnalangust, paari aasta jooksul on hind langenud ~2x!
Ehk tuleb ka mingi läbimurre paneelide arengus 10a jooksul ja elektrimüüjad võivad oma suu rahast puhtaks pühkida.

Nojah, kui arvestada ebarealistlikku hinnatõusu mitte ainult elektri turuhinna vaid ka lisanduvate maksude ja võrguteenuse osas, ja siis ka veel mitte millelgi baseeruvat usku päikesepaneelide hinna 3-4x langemisse, siis jah, tõesti, on võimalik et mingil hetkel on nende tasuvusaeg ka 3 aastat. Hetkel ei näe ma aga isegi seda, et ka ainult üks nendest mitmest eeldusest hakkaks lähema 10a jooksul realiseeruma, seega kuulutamine, et mingil hetkel paneelide tasuvusaeg langeb 7-8 korda, on minu silmis jätkuvalt valeinfo.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Onedream
HV veteran
Onedream

liitunud: 28.09.2008




sõnum 07.12.2012 18:25:58 vasta tsitaadiga

Ei jõua tervet teemat läbi sirvida . Ehk keegi oskab soovitada milline elektripakett oleks kõige kasulikum tavalisse eramajase . icon_smile.gif Ei ole aega endal nendese kõigise süveneda kahjuks.
Kommentaarid: 137 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.12.2012 11:41:12 vasta tsitaadiga

Vahet pole, kas eramaja või korter - tarbimiskogus on oluline
http://avatud2013.ee/hinnaportaalid/
Lööd andmed kalkulaatoritesse sisse ja siis usaldad kõhutunnet icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.12.2012 14:23:06 vasta tsitaadiga

kus on alles suured hinnakäärid
energiaturg ja eesti energia pakkumine
Päevatariif: 6.34
Öötariif: 4.87


personaalne pakkumine eesti energiast
Päevatariif: 5.92
Öine : 4.55

see läks siis emale
1 tariifsega saab vaid 0,03 senti alla icon_lol.gif

Edit:
tundub, et võrdlustabeleid suht mõttetu vahtida, vähemalt EE hinnad on personaalselt erinevad.
mulle pakub 1 tariifsega 5.64 senti (kõige odavam pakkumine yldse võrreldes teistega)
samas võrdlusportaalis 5.78 senti
tegin pooleks aastaks ära

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2012 14:30:42 vasta tsitaadiga

Täna on börshind mingi eriodav, 3,654 senti kWh
http://www.nordpoolspot.com/

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.12.2012 14:31:43 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Täna on börshind mingi eriodav, 3,654 senti kWh
http://www.nordpoolspot.com/

minu arust tuleb käibekas veel otsa

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2012 14:35:56 vasta tsitaadiga

Kas marginaalile 0,29 tuleb ka käive veel otsa või on see selle sees juba?
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.