Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 208, 209, 210 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 28.10.2012 12:57:03 vasta tsitaadiga

Kui kaugel väliköök meist oli, seda ei oska öelda, aga väliköök oli lasketiiru alguses.
_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2012 13:00:15 vasta tsitaadiga

Ma ei ole Kupist ja ei tea, kus seal need lasketiirud on. Point on selles, et kolmnurklaagrist ära liikuda ei tohi, kui Te seda tegite, siis
1) Teile õpetati asja olemust valesti
2) Ei olnud kolmnurklaagriga tegu
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 28.10.2012 13:06:45 vasta tsitaadiga

Tegu oli kolmnurklaariga, sest see oli ainuke kord mul kui telgis ei ööbinud.
_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2012 13:13:58 vasta tsitaadiga

Huvitav.. meil oli esimene kord 2 ööd niisama telkmantlite all ööbimine ning valve oli ööläbi väljas laagris - s.t. kolmnurklaager see polnud, pigem esimene sissejuhatus metsaellu.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 28.10.2012 13:22:17 vasta tsitaadiga

Esimesed metsalaagrid olid meil kohe telgis, küll ahjuga, aga tuld ei tohtinud teha. Jube jama oli ikkagi, kuna öösiti pidevalt sadas, telgipõhi ujus mõnusalt.
_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 28.10.2012 16:59:17 vasta tsitaadiga

Esimene öö metsas oli bibi all ja äikesetormi saatel. Telgid saime alles peale SBK lõppu.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.11.2012 02:24:10 vasta tsitaadiga

http://www.postimees.ee/1030708/eesti-suurim-julgeolekuoht-on-lati
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2012 10:31:59 vasta tsitaadiga

Hmm, tehnikat ja relvastust neil ju jagub, ning on ka kaasaegsem kui meil, arvuliselt jäävad ilmselt alla. Ajateenistuse ajal sai käidud Lätis lähetusel, iseseisvuspäeva paraadil.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 20:55:47 vasta tsitaadiga

http://www.postimees.ee/1033052/ligi-hinnangul-ei-vaja-eesti-rahu-ajal-kohustuslikku-ajateenistust
Midagi nii positiivset pole ammu ühegi poliitiku suust kuulnud thumbs_up.gif Kas lõpeb ükskord see vägivallaga ähvardades vabaduse võtmine?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 21:07:11 vasta tsitaadiga

asjameez, http://arvamus.postimees.ee/1034262/reinsalu-vastuseks-ligile-ajateenistus-on-eestile-tohusaim-ja-odavaim-lahendus

Ligi on tolbajoop ja mingi ime läbi kaitseminister olnud.
Kui sõda tuleb, olete kõik teist meelt
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 21:10:43 vasta tsitaadiga

Mis seal metsas ikka mütata, vaenalne tuleb ja teeb õhust 1:0

Anyway, ma ei usu, et me tulnukate tehnoloogiale vastu saame icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 21:15:14 vasta tsitaadiga

salatoimik, hakkavad nad jee metsast lennukitega inimesi välja ajama.
Pealegi, tuletan meelde, et NATO riikidel on kiirreageerimisüksused plus väga mõnus lennukipark.

Mis te loodate, et keegi tuleb teie kodu kaitsma, kui te ise seda teha ei taha?


viimati muutis Leinö 08.11.2012 21:16:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 21:15:52 vasta tsitaadiga

Muidugi ei hakka, nii kaua kuni eestlane metsas roomab, vallutab vaenlane linna ära icon_lol.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 21:18:39 vasta tsitaadiga

salatoimik, thumbs_up.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 21:21:03 vasta tsitaadiga

salatoimik, aga mis sa nende vallutatud linnadega peale hakkad, kui vastupanu osutav rahvas on metsas?
Linnades viibivad üksused on väga lihtne sihtmärk näiteks õhuväele.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 22:44:46 vasta tsitaadiga

no heino hüppab oma toolil ja lööb käsi kokku selle uudise peale...
samas ma ei usu et lähima 5-e isegi lähima 10 aasta jooksul kohustuslik ajateenistus ära kaoks...

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.11.2012 23:03:59 vasta tsitaadiga

IRL ei lase sel juhtuda.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
number
külaline






sõnum 09.11.2012 01:10:15 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 28.05.2013 10:13:15, muudetud 1 kord
tagasi üles
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 01:12:26 vasta tsitaadiga

dpz kirjutas:
Leinö kirjutas:
salatoimik, aga mis sa nende vallutatud linnadega peale hakkad, kui vastupanu osutav rahvas on metsas?
Linnades viibivad üksused on väga lihtne sihtmärk näiteks õhuväele.

Kuidas nad sinna saavad?
iPodi põlvkond on metsa ainult kaugelt näinud ja ei julge nemad sinna minna.


Selleks ajateenistus ongi, et harjud metsaeluga ära.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.11.2012 11:32:32 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
salatoimik, aga mis sa nende vallutatud linnadega peale hakkad, kui vastupanu osutav rahvas on metsas?
Kolid kogu perega metsa elama?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 11:37:56 vasta tsitaadiga

Ho Ho, tahad linna jääda?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.11.2012 11:43:17 vasta tsitaadiga

Point oli pigem selles, et noil metsameestel ei jätku vastupanutahet just eriti kauaks kui omaksed vahi alla võetakse või miskit hullemat nendega ette võetakse.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 12:14:27 vasta tsitaadiga

Ho Ho, Tartu on maailma mõistes ka päris mets. Mis sa seal teed? Big Apple ootab!
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 14:03:39 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Point oli pigem selles, et noil metsameestel ei jätku vastupanutahet just eriti kauaks kui omaksed vahi alla võetakse või miskit hullemat nendega ette võetakse.
Kurb on lugeda, kui vähe ollakse kursis oma kodumaa lähiajalooga.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 15:16:14 vasta tsitaadiga

Paistab, et ajateenistuse vastased on vastavalt levinud arusaamale tõesti tainad, kes vaenuliku väe sissemarsil seda ainult tervitaksid icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 09.11.2012 15:23:16 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 28.05.2013 10:13:22, muudetud 1 kord
tagasi üles
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.11.2012 15:37:08 vasta tsitaadiga

dpz kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Point oli pigem selles, et noil metsameestel ei jätku vastupanutahet just eriti kauaks kui omaksed vahi alla võetakse või miskit hullemat nendega ette võetakse.

Midagi hullemat oli juba olemas.
Siber.
Või oleks sa rõõmuga esimeste seas loomavagunisse roninud?
Just seda silmas pidasingi. Kui on oht, et omaksed teisaldatakse kui paljud siis haaravad relva järgi kui riik juba niigi võõrvõimu kontrolli all?
Siin teemas võivad hõisata mida iganes, reaalsus on midagi erinevat.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 09.11.2012 16:32:49 vasta tsitaadiga

Ei noh seda muidugi, et Eesti kaitsejõud suudaksid ainult sissisõda pidada. (Kahju, et ma Molotovi kokteili ei saanud Sirgalas proovida, teisel kompaniil polnud inherentselt mitte midagi teha ning siis võeti relvalao muuseumieksponaadid ja seesamune kokteil välja icon_lol.gif)
Aga tugev (juba eelnevalt läbikäidud) point on see ikka, et miks peaks NATO liitlasväed appi tõttama riigile, mis iseennast kaitsta ei taha. Eesti eelis on suur reserv...
Vabatahtlik ajateenistus päädiks kesise reservinumbriga. Mees, kes pole kunagi militaariaga kokku puutunud, ei oskaks kunagi kõrvaltvaatajana öelda, kas talle selline asi meeldiks või mitte (siit teemast peegeldub nii mõnegi ebaadekvaatne hinnang suurele pildile ning peidetakse end "patsifismi" taha, nagu potentsiaalset vaenlast peaks see kottima). Minu kutsel leidus päris mitu konkreetset ajateenistuse vastast. Mõned küll valetasid end KAKi, aga tagantjärele mõeldes oli tegu meestega, kes tsiviilelus hakkama ei saaks... Reservi minnes ei kuulnud küll kellegi suust, kui mõttetu on ajateenistus riigikaitsele.
Tra see 8 või 11 kuud pole teab mis pikk aeg, et elu peaks seisma jääma (nõukaajal 2-4a, tsaariajal 25a, standardid vähe pehmod tänsel päeval). Põhiline printsiip on see, et mida varem läbida, seda kergem on endal. 19aastastel üldiselt puuduvad finantsilised ja perekondlikud kohustused. Kui ise ei teadnud sellega arvestada, siis noh... sitt päev.

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 16:37:12 vasta tsitaadiga

Tana juhtusin just sellise pildi otsa:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pohmakas,
käed värisevad
pohmakas,

liitunud: 11.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 23:17:48 vasta tsitaadiga

Teen nö staatuseuuenduse Kuperjanovi JP-st (põhikutse), ning esimese kuu peale võib täitsa rahul olla. Tulin vabatahtlikult ning samuti oma rühmast veel kümmekond meest, väga kaitseväe vastaseid meil siin 30-st 2-3 tükki. Pole asi midagi hullu, tuleb rutiiniga harjuda ja saab hakkama. Aeg läheb ka üsnagi kiiresti, kui olla seltsiv, avatud meelega ning huumorit teha. Kuperjanov ftw icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 11.11.2012 11:07:03 vasta tsitaadiga

veidi üle kuu aja nüüd "kinni istunud" ikka see huinjaa ei meeldi, pole see kohustuslik kinnitoppimine õige asi.
siiani kõik testid, laskmised orienteerumised jms arvestatud/positiivsed olnud ja järgmine nv linnaluba, mis on udupeen.
kunagi sai mõeldud, et laskmine on äge, aga tiirus passimine on elu mõttetu.

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 11.11.2012 11:20:59 vasta tsitaadiga

pohmakas, kirjutas:
Teen nö staatuseuuenduse Kuperjanovi JP-st (põhikutse), ning esimese kuu peale võib täitsa rahul olla. Tulin vabatahtlikult ning samuti oma rühmast veel kümmekond meest, väga kaitseväe vastaseid meil siin 30-st 2-3 tükki. Pole asi midagi hullu, tuleb rutiiniga harjuda ja saab hakkama. Aeg läheb ka üsnagi kiiresti, kui olla seltsiv, avatud meelega ning huumorit teha. Kuperjanov ftw icon_biggrin.gif

Mul on mõndade sõbrannade poisid kupis, Ruslani ja Steni tead? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 11:35:31 vasta tsitaadiga

miq1988 kirjutas:
veidi üle kuu aja nüüd "kinni istunud" ikka see huinjaa ei meeldi, pole see kohustuslik kinnitoppimine õige asi.
siiani kõik testid, laskmised orienteerumised jms arvestatud/positiivsed olnud ja järgmine nv linnaluba, mis on udupeen.
kunagi sai mõeldud, et laskmine on äge, aga tiirus passimine on elu mõttetu.


Eks ta nii kipub olema jah, endal läheb 5-es kuu ja pole siiani Kaitseväes peale lubade saamise midagi positiivset leidnud... Aga mis teha, tuleb üle elada see kohustuslik väeteenistus.

Jõudu ja jaksu kõikidele ajateenijatele thumbs_up.gif
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 11:37:56 vasta tsitaadiga

Kuda te nii äpud saate olla... meil olid küll tagurpidi antsud koos... need kellele alguses meeldis ja kes arvasid, et edasi jäävad üleajateenijateks muutusid lõpus pohuistideks ja olid pigem negatiivselt meelestatud ja need kes esimese poole teenistusest olid pohuistid ning negatiivselt meelestatud on nüüdseks juba 4-5 korda iraagis-afganistaanis-somaalias käinud icon_lol.gif

Mina piirdusin 2 aastase üleajateenimisega.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Go Kane!
HV Guru
Go Kane!

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 11:44:52 vasta tsitaadiga

Eks ta ole jah, inimesed erinevad. Need kellel erilist elu/eesmärke enne kaitseväge polnud istuvad sealt nautides seda.

Mis Iraaki/Afgaani jne kohtadesse puutub, sealt ei tule enam tagasi normaalse närvikavaga inimesed thumbs_down.gif Isiklikult olen 2 tegelasega kokku puutunud, nagu ketikoerad. icon_neutral.gif icon_neutral.gif Rahulikud ei oskagi olla.Eks see ka individuaalne muidugi.
Kommentaarid: 1842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1345
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 11:46:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Isiklikult olen 2 tegelasega kokku puutunud, nagu ketikoerad

Eks see olene ka sellest millised nad enne on olnud. Muututakse mõlemas suunas.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 12:10:50 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Kuda te nii äpud saate olla... meil olid küll tagurpidi antsud koos... need kellele alguses meeldis ja kes arvasid, et edasi jäävad üleajateenijateks muutusid lõpus pohuistideks ja olid pigem negatiivselt meelestatud ja need kes esimese poole teenistusest olid pohuistid ning negatiivselt meelestatud on nüüdseks juba 4-5 korda iraagis-afganistaanis-somaalias käinud

Mina piirdusin 2 aastase üleajateenimisega.


Seleta mulle kuidas ma siis ÄPU olen, kui mulle ei meeldi niisama tiksuda seal kaitseväes? Samal ajal, mis ma niisama lolli mängin seal võiksin ma käia tööl ja lõpetada ära ülikooli, mis pooleli jäi.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 12:12:37 vasta tsitaadiga

Olge olukorrast üle. 8-11 kuud koguaeg korrutades kui mõttetu kõik on, see teeb asja vaid enda jaoks raskeks ning saatusekaaslastel on ka tihtipeale sellistest lõpuks kopp ees.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 12:16:30 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Olge olukorrast üle. 8-11 kuud koguaeg korrutades kui mõttetu kõik on, see teeb asja vaid enda jaoks raskeks ning saatusekaaslastel on ka tihtipeale sellistest lõpuks kopp ees.


Aga kust sa võtad seda, et ma kaitseväes koguaeg korrutan kui mõttetu see on? Ma üritangi võtta sellest sitast kõike, mis annab. Teen trenni, loen jne. Kaitseväes teen kõik asjad korralikult ära, olen vabatahtlik ja mida kõike veel.

See, et mulle ei meeldi seal tiksuda ei tee veel minust ÄPU-t, nii et järgmine kord kui hülgemöla ajama tuled vali ikka veits sõnu.

Peace beer_yum.gif
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 12:20:31 vasta tsitaadiga

Peace jah... aga esimese asjana tuled siia teemasse ju kirjutama kui mõttetu pask kõik kaitseväes on icon_question.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 12:25:16 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Peace jah... aga esimese asjana tuled siia teemasse ju kirjutama kui mõttetu piix kõik kaitseväes on icon_question.gif


Ja kui ma foorumis seda kirjutan, siis pean ma ilmtingimata seda ka kaitseväes tegema? icon_eek.gif
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 12:31:46 vasta tsitaadiga

Ei pea. Ei pea midagi tegema.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 14:10:48 vasta tsitaadiga

Afgaani teemast.. mu sõber läheb ka homme teist korda sinna. teda ei muutnud küll see kuidagi, sama tont ikka icon_biggrin.gif üldse mingi müüt see, et keskid "ketikoerad" olid , olid vist enne juba...
_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 14:14:57 vasta tsitaadiga

Meil oli NAK'is üks paar korda iraagis käinud tüüp... no see oli küll ennast kuskile maha jätnud, pidevalt läks närvi mingi nalja peale ja oli üleüldse "asjas liiga palju sees"... oli mingi paiknemislaager, siis sattusin temaga paaris olema... vahtis koguaeg oma laskesektorit ja kui nägi, et ma ei ole sama tõsidusega asja juures, pomises midagi vaenlasest... ei tea, kummaline tüüp oli...
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 15:48:48 vasta tsitaadiga

Äkki see mees teadis, et kui päris kuulid hakkavad pea kohal vihisema, siis ei saa relv puusal sihtimata ja kaitseriivis "lask-lask" kisada, nagu mõnedel ajateenijatel kombeks icon_wink.gif
_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 15:50:37 vasta tsitaadiga

Meil oli nii mingis laagris, et lõunasöögi kord hakkas kätte jõudma ja pidime formeerima ringkaitse. Tund aega söögiteoks aega paari peale ehk pool tundi ühele, pool tundi teisele. Seda küll välja ei öeldud, aga kui lipnik ringi töllerdas, siis üks partneritest pidi alati laskesektori suunas katma.

Mul oli toona selline huvitav lahingupartner nimega Terentjev. Täiesti joobakas vend oli. Kuulipildurite erialaõppel olime ühes rühmas ning juba toona pidime käsipidi üksteisele tappa andma. Mul viskas toona kopsu üle maksa, kui vana tuli ja pasandas minu korda tehtud WC-poti ära ja ei suvatsenud isegi vett peale lasta. Õnneks toona löömaks päris ei läinud.

Juhtus siis see, et peale erialaõpet saime kokku pärisrühmadesse ja ta oli mu lahingpartner. Eks esialgu võttis ikka hinge pahaseks küll, aga mis teha. No ja kui see imeline toidutegemise kord kätte jõudis, siis vana oli kadunud kusagile. 45 minti passisin võsa all ja ootasin, et millal ta nüüd tuleb, kui lõpuks avastasin, et tüüp on 100m eemal teise Ruslaniga söömas. Kumbki ei katnud laskesuunda, vaid kokkasid endale praekonserve teha. Lõugasin niimoodi üle terve metsa tüübile, et lipnik tõttas kohale. Saatis minu ettepostile valvesse ning peale seda oli terve metsaalune kisa täis. Ilmselt tüüp pandi kätekõverdusi ja muud säärast tegema.

Aga nende Vorontsovide, Rakovite ja Terentjevitega oli pidevalt probleeme. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 15:55:26 vasta tsitaadiga

Eks ajateenistuses lendas neid kuule nii mõnelgi korral üle pea, korraliku klõbinaga icon_wink.gif



See mees teadis ilmselt nii mõndagi rohkem kui enamus meie seersantidest-nooremveeblitest instruktoreid... aga koguaeg selline kibestunud "sõjard" olla igas tegemises pole küll nüüd mingi normaalne isik.


tsitaat:

Aga nende Vorontsovide, Rakovite ja Terentjevitega oli pidevalt probleeme.

+ Tsernogodrujevite, Baranovite, Jekimovite ja muude sarnaste "poegadega"... Meil oli vahva tegelane nimega Kapitan... julm bõkk (käis poksivõistlustel jne koguaeg), aga mingi hetk hakkas vaid jala väliskülgede peal liikuma ning iga asja peale nuttu tegema... lõpuks lasti koju ära icon_biggrin.gif

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pohmakas,
käed värisevad
pohmakas,

liitunud: 11.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 17:17:32 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
pohmakas, kirjutas:
Teen nö staatuseuuenduse Kuperjanovi JP-st (põhikutse), ning esimese kuu peale võib täitsa rahul olla. Tulin vabatahtlikult ning samuti oma rühmast veel kümmekond meest, väga kaitseväe vastaseid meil siin 30-st 2-3 tükki. Pole asi midagi hullu, tuleb rutiiniga harjuda ja saab hakkama. Aeg läheb ka üsnagi kiiresti, kui olla seltsiv, avatud meelega ning huumorit teha. Kuperjanov ftw icon_biggrin.gif

Mul on mõndade sõbrannade poisid kupis, Ruslani ja Steni tead? icon_biggrin.gif

ei tea neid, ilmselt mõnes teises kompaniis
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2012 20:13:24 vasta tsitaadiga

Meie patis oli ka igasuguseid, oli neid kes missil ära keeranud aga oli ka täiesti keeramata isikuid kaadris..
_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2012 12:40:55 vasta tsitaadiga

Pole küll väga sobivasse teemasse aga ikkagi
http://afganistan.postimees.ee/1040328/prokuror-kusis-usa-soduri-surmamoistmise-voimalust/

lugesin ka just afgaani sõjast ühte raamatut(koju jõuan lisan nime ka), kus käib pidev rõhutamine et näiteks kui sõdur on näinud oma kõrval teist tüüpi tükkideks lendamas, siis peab ta olema pideva psühholoogi jälgimise all. Ehk on ülal tegemist sõduriga, kes nägi miskit sellist pealt, ja sõitis katus ära...

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 208, 209, 210 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.