Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 413, 414, 415 ... 489, 490, 491  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 170 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 444

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 23.10.2012 19:03:21 vasta tsitaadiga

HellWalKeR kirjutas:
ot kirjutas:
Ma olen viimasel ajal üha rohkem märganud seda, kui keegi oma arvamusega tuleb ning ütleb teistele, et nende arvamus on vale, sest nad on ajupestud.
Huvitav on see, et mitmed religioonid käsitlevad asja samamoodi - kui pole meiega siis on saatan sind endale võtnud.

Alati pole ainult püha tõde ning ajupestud inimeste loll arvamus...


siin foorumis lausa ametlik kõnekäänd selle kohta: Hohootamine https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7314496#7314496
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 23.10.2012 19:54:13 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kompassi-kaardiga navigeerimise saab piisaval tasemel selgeks max ühe nädalavahetusega kui just eriline põmmpea ei ole. Läbi tehtud asi icon_rolleyes.gif
Jjah, elektriliinide all tallaksid ikka võssa... Ristasimuut on kena paberil, ent maastikul kosmos nkn
Ega sõjaväest suurt kasu polegi tsiviilis. Taktsammul peltasse ei talla ju. Kui 11k vend, siis jah, autojuht ja meedik saavad kasu (parameediku paberid viimasele). Ülejäänutel lihtsalt hea teada, et talvel metsas tasub igal võimalikul hetkel põie kortsu ning pärasoole peeneks lasta, et mitte energiat sita soojendamisele kulutada...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2012 19:58:53 vasta tsitaadiga

Kui paljud teist on käinud üldse ajateenistuses ja kui pikalt olite, 8 või 11 kuud?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2012 20:02:34 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:


salatoimik kirjutas:
Leinö orienteerumisjutu kohta: Meil on gps tänapäeval. See, et kaitsevägi endiselt teises maailmasõjas elab, on nende mure.



Minujaoks suht elementaarne, et inimene oskaks kompassi ja kaardi abil ennast võõras kohas positsioneerida... kasvõi niisama matkates või seenel käies...
Käidki seenel, paberkaart ja kompass taskus?

Ja krt teil seda kompassi kõigil vaja on? Maamärke ei mõista kasutada?

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 23.10.2012 21:04:33 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:


salatoimik kirjutas:
Leinö orienteerumisjutu kohta: Meil on gps tänapäeval. See, et kaitsevägi endiselt teises maailmasõjas elab, on nende mure.



Minujaoks suht elementaarne, et inimene oskaks kompassi ja kaardi abil ennast võõras kohas positsioneerida... kasvõi niisama matkates või seenel käies...
Käidki seenel, paberkaart ja kompass taskus?

Ja krt teil seda kompassi kõigil vaja on? Maamärke ei mõista kasutada?

Isegi mini kirves on kõhukotis kaasas
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 24.10.2012 01:14:20 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Kui paljud teist on käinud üldse ajateenistuses ja kui pikalt olite, 8 või 11 kuud?


8 ja vastuseks sinu eelnevale küsimusele minu tegevusala kohta, siis peamiselt ikkagi IT sektor kuid ka müük, põllumajandus, geodeesia ja logistika pole võõrad. Viimased küll pigem madalama positsiooni kogemusega.

Juhtimist meil seal harjutati küll hoogsalt kaitseväes. 3 jaoülemat said alati hästi hakkama ja ennem põrkama minemist oli ikka 33% rühmast kampsunitega, 33% sobledega ja 33% ei saanud üldse aru kus nad on.

Sport. Laupäev pidanuks meil mingit sorti spordipäev olema. Et põrkame dressidega ringi ja teeme mõnuga üldfüüsilist. 80% ajast kaader ei viitsinud meiega tegeleda ja anti mingeid teisi tegevusi ... a la pesime seinu. Kuigi enamus täiega ootas, et saaks trenni teha. See võib mõnele naljakas tunduda, aga keskmise õppepäeva füüsiline koormus ei ole teab mis suur kui asjaga tiba harjuda. Mingid lambinu**imised välja arvata, aga samas see pole sport vaid idiootsus. Takistusrada ja täisvarustusega jooksmine olid tegelikult siiski päris ägedad - nii hea meel on kui läbi saab icon_biggrin.gif. Aga no vahetult peale sööki pumpamine, treppidest jooksmine sekundite peale, põlvedel liikumine ... fuck that shit.

Teooria ja tunnid. Suht ära võis surra sinna. Esimese viie minutiga on kogu kühvel selge ja siis mingi võll veerib seda sama teemat tund aega veel. Kuigi kõik ei saanud ka siis aru. Meenub kui ma miski topograafia ülesande 3 korda lihtsamalt ära lahendasin ja siis härra rühmaülem ei jaganud välja kuidas see võimalik on. Lasi uuesti teha tema teooria järgi, kolm korda pikemalt ja kohmakalt, aga vastus oli ikka sama. Mõmises midagi ja läks minema icon_biggrin.gif.

Kogu selle aja jooksul mina küll ei märganud, et keegi oleks oluliselt enesekindlamaks või arukamaks muutunud. Pigem vastupidi ja mõnel sõitis katus päris minema.

Nagu eelnevalt öeldud ma väärtustan seda kogemust, aga ei saa küll öelda, et tsiviilis asjast edaspidi erilist tolku oleks olnud või midagi nii oluliselt uut oleks õppinud. Füüsilise vormiga on ka sedasi, et kui pärast teenistust lõdvaks lased, oled sama sült mis ennem üsna kiiresti. Kui ennem midagi tegid ja edasi teed, siis pole üldse vahet.

Võibolla kui oleks kohe peale gümnaasiumit otse kodust läinud, siis paistaks asi kuidagi teistmoodi.

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2012 06:58:43 vasta tsitaadiga

Arq, ajateenistuses mis eriala...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007




sõnum 24.10.2012 09:39:55 vasta tsitaadiga

Pikk jutt isiklikust elust ja enda kogemustest kaitseväega:

Enda näitel julgeks küll väita, et ajateenistus on minust rohkem mehe teinud kui ma seda varem olin. Esiteks sport... ülikooli eriala valik juurutas mind ikka mõnusalt arvuti taha ja ma ei kujuta ette kui küürakaks õllekõhuks ma oleksin sinna keerdtooli jäänud, kui see elu oleks niiviisi veel 3 aastat edasi läinud. (vastupidiseks näiteks muidugi ühe kaasvõitleja jutt, et enne väkke tulekut oli vorm jumala hea ja toitumine täpselt paigas, aga nüüd vorm käest läinud ja kõik sassis). Aga kui enne ajateenistust ikka spordimees ei ole, siis on jube hea peale noorteaega peeglisse vaadates avastada, et kehale on tekkinud mingid üllatavad lihased ja õlad on laiemad jne icon_biggrin.gif
Teiseks, lisaks lihastele olen ka muidugi parajalt iseloomu kasvatanud. Vanasti, kui nägin, et keegi toimetas viisil mis mind häiris, või minu vastu kuidagi ebaviisakalt käitus, ei hakanud ma üldiselt märkuseid tegema ja torisesin pigem omaette oma mõtetes. Nüüd aga pole mingit probleemi kõik otse välja öelda, nii et silm ka ei pilgu. Muidugi kaasnevad sellega ka tuttavate (just tuttavate, mitte sõprade) kommentaarid, et ma olen ikka kaitseväes liiga tõsiseks/ülbeks/taktitundetuks muutunud, aga ausaltöeldes on endal küll ikka poole kergem kui kõige pasa endasse kogumise asemel saad selle kohe laiali jagada.

Nüüd tuleb kindlasti 20 vanti väitma, et "aga ma olen eluaeg sporti teinud ja inimestega suheldes pole ka kunagi probleeme olnud". Nojah, siis tõesti on võibolla raskem kaitseväele mingit mõtet leida. Aga ega 4x nädalas jõusaalis või jooksmas käies ei saa keegi siiski seda kogemus mida pakub üks metsalaager ja peale seda öine rännak läbi soo ja äikesetormi. Nagu üks tark mees meile ütles: terast on ka vaja peale töötlemist vees karastada, et ta oma tugevuse ja vastupidavuse omandaks. Ning ajateenistus ongi just see mis ühte meest karastab. Ja ega sellest ei saagi enne aru saada, kui ise seda läbi ei ole teinud. Ja fakt on see, et enamus tänapäeva Eesti noortest meestest on siiski traditsioonilisest "mehe" mõistest aina kaugenemas ning just sellepärast olen mina kahe käega kohustusliku ajateenistuse poolt.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 24.10.2012 10:43:44 vasta tsitaadiga

pehmod lähevad katki kui neid karastada ju
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 24.10.2012 10:46:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ga kui enne ajateenistust ikka spordimees ei ole, siis on jube hea peale noorteaega peeglisse vaadates avastada, et kehale on tekkinud mingid üllatavad lihased ja õlad on laiemad jne
Teiseks, lisaks lihastele olen ka muidugi parajalt iseloomu kasvatanud. Vanasti, kui nägin, et keegi toimetas viisil mis mind häiris, või minu vastu kuidagi ebaviisakalt käitus, ei hakanud ma üldiselt märkuseid tegema ja torisesin pigem omaette oma mõtetes. Nüüd aga pole mingit probleemi kõik otse välja öelda, nii et silm ka ei pilgu. Muidugi kaasnevad sellega ka tuttavate (just tuttavate, mitte sõprade) kommentaarid, et ma olen ikka kaitseväes liiga tõsiseks/ülbeks/taktitundetuks muutunud, aga ausaltöeldes on endal küll ikka poole kergem kui kõige pasa endasse kogumise asemel saad selle kohe laiali jagada.

sa just tuli ajateenistusest või veel oled seal?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007




sõnum 24.10.2012 11:02:53 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
tsitaat:

blablabla

sa just tuli ajateenistusest või veel oled seal?


Olen veel teenistuses. Tegelikult alles see suvi alustasin; seega väiteid sisuga "viimased kuud on ainult mingi mõttetu passimine" ei oska kinnitada ega ümber lükata. Eks see siis näha ole.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 24.10.2012 11:04:20 vasta tsitaadiga

Ok, siis kõik need kirjeldatud omadused lähevad varsti üle
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 24.10.2012 11:13:10 vasta tsitaadiga

Jah, ma arvasin ka, et peale teenistust jätkan kell 6 ärkamist ja hommikujooksu... seda pole nüüd kuue aasta jooksul veel toimunud, et oleksin hommikuvõimlemist või jooksu teinud... icon_lol.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2012 11:55:58 vasta tsitaadiga

expressive kirjutas:
Ja fakt on see, et enamus tänapäeva Eesti noortest meestest on siiski traditsioonilisest "mehe" mõistest aina kaugenemas ning just sellepärast olen mina kahe käega kohustusliku ajateenistuse poolt.

Muide, miks peaks see kedagi teist häirima, millised teised on? Samuti paljud ei mõista, et enda arusaamade teistele pealesurumine on vägivald.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 24.10.2012 12:28:10 vasta tsitaadiga

Üks asi mida kaitseväeteenistus päris paljudele tänastele noortele annab on vastutuskogemus. Nii mõnigi saab esimesed kogemused oma tehtud lolluste ja idiootsuste eest aru andmisel, pole enam emme seelikusaba kuhu pärast koerustükki varjule pugeda...
Samas kuna pole harjutud vastutusega siis suureneb selline "arusaam", et ilge nu**imine käib, ei saada aru, et iga tegu ja otsus omab tagajärgi (nii häid kui halbu)...

Nu**imiseks on näiteks (oma tutvusringkonna näitel) peetud muuhulgas seda, kui puhastamata kateloki (kena elu juba sees) eest määrati tegelane metsas toidujagajaks terveks nädalaks (kusjuures too katelokikontroll oli päeva jagu ette teada ning võimalusi asi puhtaks teha oli rohkem, kui küll)... Või, et linnaloale pääsemise eelduseks (st. enne ei saanud pataljonist välja) oli puhas relv, korras kapp ning puhastatud taktikavarustus (samamoodi kott-rakmed-katlook jms inimlikult puhtad ja korralikult ära pakitud).
Asjad mis mõne inimese jaoks olid täiesti elementaarsed (talle usaldatud esemete heaperemehelik kohtlemine) olid teise jaoks arusaamatud (po*ui, pole minu asjad, totaalselt suva, mis saab, maksumaksja maksab!).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 24.10.2012 13:17:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Samuti paljud ei mõista, et enda arusaamade teistele pealesurumine on vägivald.


mida see hoho siin foorumis teeb siis?

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 24.10.2012 14:24:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Üks asi mida kaitseväeteenistus päris paljudele tänastele noortele annab on vastutuskogemus.


Üks asi mida iseseisev elu päris paljudele tänastele noortele annab on vastutuskogemus. Nii mõnigi saab esimesed kogemused oma tehtud lolluste ja idiootsuste eest aru andmisel, pole enam emme seelikusaba kuhu pärast koerustükki varjule pugeda...

Muuseas, kaitseväes on peainspektori seelikusaba ju täiesti olemas icon_biggrin.gif

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 24.10.2012 14:35:46 vasta tsitaadiga

ArQ kirjutas:
tsitaat:

Üks asi mida kaitseväeteenistus päris paljudele tänastele noortele annab on vastutuskogemus.


Üks asi mida iseseisev elu päris paljudele tänastele noortele annab on vastutuskogemus. Nii mõnigi saab esimesed kogemused oma tehtud lolluste ja idiootsuste eest aru andmisel, pole enam emme seelikusaba kuhu pärast koerustükki varjule pugeda...

Tõesti ? Kes iseseisvas elus sind niiväga kontrollib ? Ikkagi jookseb keskmine virukeskuse hängija probleemide korral emme-issi juurde, küll nemad aitavad (võta kasvõi selle foorumi seadusega pahuksis osa ette, niimõnigi juba vanuse järgi täismees saab probleemid lahendatud kui vanematega ühendust võtta). Ja jätkuvalt tuleb ka ajateenistuses ette olukordi, kui emme jälle rühmaülemale (või lausa pataljoniülemale) helistab ja kurdab kuidas kurjad jaoülemad tema pojakest sokke vahetama sundisid (ei ole huupi võetud olukord, 2007 oktoobris juhtus tollaegsete noortega vahis niimoodi).

ArQ kirjutas:
Muuseas, kaitseväes on peainspektori seelikusaba ju täiesti olemas icon_biggrin.gif

Kahjuks jah on tsiviilreformid järjest enam normaalset väljaõpet segama hakanud ning algselt hoopis teise funktsiooniga töökohast on saanud vinguviiul. Veel 2008 muigas inspektor selle "kuradi jaoülem sundis kogu varustust kotti pakkima" hala peale ja tegi pigem reaalseid ülestähendusi ajateenjate olmetingimuste osas (liiga vähe toimivaid dushe kasarmus, probleemid varustusega jms) ning andis reaalse sellekohase sisendi ka arengukavadesse ja rahasuunamistesse (2007a vahipataljoni SP kompanii renoveerimine tuli suuresti tänu peainspektori tähelepanekutele olmetingimuste osas - määrustik nõudis, kuid pataljon ei pakkunud... loomulikult on ka väljaõpe parem, kui on asjalikud tingimused varustuse ja enda hooldamiseks/puhastamiseks).

Tõsi, ka iseseisev elu annab vastutuskogemust KUID kindlasti mitte kõigile, nii mõnelgi memmekal on tarvis nö. shokiteraapiat, KV pakub seda võrdlemisi turvalises kontekstis (reeglina rumalused nii kaugele ei jõua, et noormees oma elu ja tuleviku lõplikult tagumenti keeraks)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 24.10.2012 19:18:04 vasta tsitaadiga

expressive kirjutas:
Olen veel teenistuses. Tegelikult alles see suvi alustasin; seega väiteid sisuga "viimased kuud on ainult mingi mõttetu passimine" ei oska kinnitada ega ümber lükata. Eks see siis näha ole.
sbk ja nak kõige huvitavam aeg (kui jv, mingid siderotid jm indoor seltskond õpivad kasarmus oma põhitööriista, olgu selleks raadiojaam või mp), pärast seda tuleb rutiinne metsalaagrite tsükkel. Tüdimus hakkab lõpus võimust võtma ning kui oled reservis juba paar nädalat, on sul see vaimustus möödas. Mõnel ikka käib *click* ning tallab Paldiskisse edasi... (sorri, et mulli katki tegin)
Aasta tagasi läksin ning füüsis sama sitt nagu enne icon_lol.gif kuigi suvel sai rabatud. Rutiinne 8-24 aju ning per*sega töötamine...
---
Mis puutub keskklassi heteroseksuaalse isase kuvandisse, siis klassikaline multifunktsionaalne "käed-otsas", picket-fence-n-shit isane pole ammu enam normiks, pigem erandiks. Üldiselt ühiskond ei nõua ka enam nii palju...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 25.10.2012 04:41:31 vasta tsitaadiga

kui keegi soovib üldharivat infot, mismoodi võivad asjad välja näha NAK-is, saatke priva mulle ja annan info, kus ja mida lugeda saab. kajastatud on NAK-i esimesed 6 nädalat (kuni erialamooduli alguseni) blogi kujul ja kokku umbes 30 A4 lehekülge, sisaldab palju detailselt infot väljaõppe külgede kohta NAK-i õppuri seisukohast (ehk siis ainult hardcore huvilistele icon_wink.gif )
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.10.2012 08:45:10 vasta tsitaadiga

dvd vader, kas tegu on liiga privaatse blogiga, et seda avalikult siia riputada ei kannata? Kindlasti loeks seda paljud huviga kuid ei usu, et just paljud viitsiks sind spammima hakata.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 25.10.2012 11:29:54 vasta tsitaadiga

tegu on privaatse blogiga, NAK-i teema on sellest üks osa lihtsalt
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 25.10.2012 11:31:32 vasta tsitaadiga

http://ajateenija.ee/ ? Kunagi ise lugesin (kui veel teemas sees olin).
Lisaks 8k Viru kogemus http://8kuud.blogspot.com/ viimases on rakendatud iseloomulikku sõnavara. Pärast reservi minemist nagu Tourette'i sündroomiga..

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 25.10.2012 12:41:43 vasta tsitaadiga

Kas tänapäeval nädalasi või veidi pikemaid "näljalaagreid" ka korraldatakse? Ks ajateenistusse kutsutakse jooksva aasta 16-ks saavaid noori, või 18?
Kaua ajateenistus üldse nüüd kestab?

Tunnistan ausalt, et ei viitsinud ise otsida ja postitasin küsimused siia.

Omalajal, kui teenisin viis ellujäämise kursust läbi Jaanus Karm, kellele polnud veel kohtuotsus jõustunud. Üldiselt oli väga motiveeriv tema käe all õppida, teades tema tausta.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2012 12:48:25 vasta tsitaadiga

Cofy, näljalaagreid pole päris ammu juba. 2006 alates vist lõpetati ära - keegi teadjam oskab täpsustada vast.

16 saad siis saadetakse teatis arvele võtmise kohta. Alates 18 on reaalne teenistus (tervisekontrollid ja asjad enne seda).

Ajateenistus kestab 8 või 11 kuud - vastavalt kutsele.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 413, 414, 415 ... 489, 490, 491  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.