Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  ONLINE-intervjuu - küsimustele vastab EMT (INTERVJUU ON LÕPPENUD) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003




sõnum 07.10.2012 22:02:30 vasta tsitaadiga

Millal tekib võimalus kõnekaardiga mobiil-ID teenust kasutada?
Kas 4G arenedes vaadatakse üle ka kõnekaardi netikiirused ja -mahud?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2012 09:11:40 vasta tsitaadiga

Nii, küsimustele vastamine algab peatselt.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:20:25 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mul sellised küsimused:

1) Kui suure osa Eesti pindalast loodate katta 4G võrguga 2013 aasta lõpuks?
2) Kas on plaanis turule tuua ka soodsam täiesti piiramatu andmesidemahuga 4G netiühendusega pakett, mis praegu maksab 120 EUR
3) Kas on millalgi plaanis hakata sulgema Eesti 2G saatjaid? Teadupärast mõned sideoperaatorid USA-s hakkavad mõne aasta jooksul neid sulgema, kus on piisav 3G levi.


1. See pole hetkel kindlalt paigas. Kindel on see, et 2012.aasta lõpuks katame 35% Eesti pindalast ning 2014.aasta lõpuks terve Eesti.
2. Hetkel mitte, kuid tuleviku kohta ei oska muidugi lubada.
3. Eestis pole me seda veel plaaninud, sest meil on siiski palju inimesi (eriti maapiirkondades), kel on kasutuses ainult 2G toega telefon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:22:26 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Lisaks sooviks hetke 4G levipiirkondade kaarti.


Kodulehel värskendame kaardi peatselt. Praegune kaart on juuli lõpu seisuga, aga teatud suurusega territoriaalse katvuse saavutamise järel ei joonistata levialakaarte enam väga tihti ringi, sest võib olla nii, et võrguehitus käib küll hooga ja uusi tugijaamu pannakse endises tempos, aga suuresti on tegu võrgu tihendamisega olemasolevates kohtades ja otsene visuaalne mõju levialakaardi pildile on väike.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:29:00 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
Tervist

Minupoolt järgnevad küsimused:

1) Millal võib oodata mitut telefoninumbrit ühendavaid m-interneti pakette? Nt siis 3 telefoni, e-reader, tablet, sülearvuti + n muud seadet ühe kindla mahu, kiiruse ja hinnaga paketi alla
2) Millal avatakse LTE võrk ka mobiiltelefonitele andmeside kasutamiseks? On ju teada, et see ja järgmine aasta on LTE toega telefonite suuremat tulekut, st SG3, iPhone 5, Lumia 920 jt, ilmselt tuleva aasta lõpuks ka juba siis keskklassi telefonid.
3) Kas EMT ja Elioni koostöös on uusi teenuseid tulemas või jääb interneti koospakkumine ainukeseks? Eelkõige ootaks siis nt IPTV kohta infot.
4) Kas EMT plaanib LTE puhul praeguse kahe sagedusala kõrvale ka täiendavaid sagedusalasid kasutusele võtta tulevikus?
5) Kui võrrelda praeguse LTE ja HSPA võrgu latentsusi, siis mis tulemusi need andnud on? Seda siis tänaval nagu tavatarbija seda kasutaks.
6) Kas on plaanis ka 3Gga rivaalitsevaid pakette samuti välja tuua 4G teenuste hulka, st nt ~4/1Mbps, et inimestele pakkuda võimalust soodsamalt uue generatsiooni võrku üle tulla ja ka selle hüvedest osa saada.

E: Sai nüüd pisut palju küsimusi aga ehk siiski leiab aega vastata.


1. Sellised lahendused kuuluvad kindlasti tulevikuteenuste juurde, aga praegu neid veel ei ole.
2. EMT plaanib rakendada vajaliku võrguomaduse (CS Fallback) 2012.aasta jooksul.
3. Siin on kindlasti häid uudiseid tulemas, aga neist saab rääkida siis, kui nad juba olemas on. Juba täna töötame koos Elioniga IPTV spetsialistidega mobiilTV väljatöötamisel https://www.emt.ee/uudised/-/uudisvoog/uudis/12609186
4. Kui võimalik, siis jah - loodame, et 4G jaoks saab kasutusele võtta ka 800MHz sagedusala. Praegu pole selle sagedusala litsentsid veel jaotatud.
5. LTE-s on see alates 25-30 millisekundist, HSPA-s alates 50 millisekundist.
6. Hetkel päris selliseid plaane ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 08.10.2012 09:33:38 vasta tsitaadiga

EMT kirjutas:
Tanel kirjutas:
Mul sellised küsimused:

1) Kui suure osa Eesti pindalast loodate katta 4G võrguga 2013 aasta lõpuks?


1. See pole hetkel kindlalt paigas. Kindel on see, et 2012.aasta lõpuks katame 35% Eesti pindalast ning 2014.aasta lõpuks terve Eesti.


Torkan vahele, kuna lihtsalt jäi silma erinev vasturääkivus numbrite osas. Juhatuse esimees väidab et 40 % elanikkonnast on kaetud 4G levialaga. Ja küsin, et kuna maapiirkondades, eriti piiri äärsetes alades neid hüvesid( kasvõi stabiilne 3G) saab kasutada. (kagu piiri pean silmas). Kas on võimalik, et piiri ääres tuleb tegemist juba Venemaa teenusepakkujate levialaga, mistõttu kvaliteet kannatab?

tsitaat:
EMT juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul laieneb 4G leviala kiiresti, täna katab EMT 4G võrk 40% Eesti elanikkonnast ja pidevalt tuleb juurde ka uusi 4G seadmeid. „Mobiil-TV on ehe näide 4G tehnoloogia võimalustest, rahuldamaks aina kasvavat huvi liikuva pildi teenuste vastu ja seda sõltumata ajast ja kohast,“ lausus Kalm.

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk


viimati muutis Tiim 08.10.2012 09:36:32, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:34:30 vasta tsitaadiga

aixi kirjutas:
Et mis see järgmine kiirus oleks edasi sajast megast kas kohe giga või tuleb vahepeal veel vaheastmeid. Millal EMT internetipäevapiletit pakkuma hakkab. Ning jah see IPTV et oleks selline variant kus saaks telesaateid salvestama panna ja siis pärast üle 4G vaadata.


Kiiruste võimalike vaheastmete ja hüpete suuruste kohta ei oska hetkel väga täpselt öelda.
Interneti päevapiletit praegu plaanis ei ole. Ajutiseks kasutamiseks on eraldi tooteks internetikaart.
Juba täna töötame koos Elioniga IPTV spetsialistidega mobiilTV väljatöötamisel, vt näiteks https://www.emt.ee/uudised/-/uudisvoog/uudis/12609186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 08.10.2012 09:36:43 vasta tsitaadiga

EMT kirjutas:
KillerXP kirjutas:
Tervist

Minupoolt järgnevad küsimused:

1) Millal võib oodata mitut telefoninumbrit ühendavaid m-interneti pakette? Nt siis 3 telefoni, e-reader, tablet, sülearvuti + n muud seadet ühe kindla mahu, kiiruse ja hinnaga paketi alla
....


1. Sellised lahendused kuuluvad kindlasti tulevikuteenuste juurde, aga praegu neid veel ei ole.
....
Kuidas võtta - EMT-l dualsim-teenus autotelefonide suunitlusega nagu vist veel eksisteerib? Aga minu jaoks täiesti idiootlikul viisil (esimesena hakkkaks helisema see telefon kus tahaksin andmesidet kasutada) ja seetõttu pole mul mõtet tahta.
Minul oleks rakendust nii, et kõned ja SMS oleks seotud kindla telefoniga ja andmeside teisega. Isegi võiks olla täiesti jäik, ilma ümbersuunamisteta.
Kas selline minu meelepärane lahendus on EMT silmis mõeldav?


viimati muutis Mnator 08.10.2012 09:37:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:37:07 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Kas on plaanis tihendada 3,5G võrku, et saaks jälle Tallinnas kasutada ERR-i streami ilma puhverdamiseta nagu oli see 1,5a tagasi.
Kuna liigun sama teed pidi 5 päeva nädalas ja seda viimased 1,5a kasutades sama telefoni siis mäletan veel häid aegu.


3,5G võrku lisame mahtusid ja täiendavaid tugijaamu pidevalt ja ka järgnevate aastate jooksul. Üldiselt pole aga 3,5G võrk televisiooni otstarbeks loodud ning üha kasvavate multimeediamahtude jaoks ehitamegi uuemaid võrke (4G) - mingil hetkel olemasolevate võrkude laiendamise võimalused lihtsalt ammenduvad.

Ja kui natuke nalja teha, siis vanade heade aegadega kipub ikka nii olema, et need ei tule kunagi tagasi, kuid tulevad selle asemel uute võimalustega uued head ajad icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:37:42 vasta tsitaadiga

baraban kirjutas:
Kas on tulekul sellist paketti nagu pakub hetkel Sonera Soomes, kus lähiriikides Sonera võrgus helistamine on sama hinnaga, mis kodumaal ja kõnede vastuvõtt Sonera võrgus tasuta?
Pean konkreetselt silmas seda :
http://www.sonera.fi/puhelin+ja+liittyma/kansainvaliset+puhelut/matkaetu


Praegu sellist paketti plaanis ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2012 09:38:45 vasta tsitaadiga

Tere,

Küsimus pere väikseimate kaitsmise kohta. Millal EMT võtab vastutuse ja lõpetab röövellike mobiili-teenuste-operaatorite vahendamise oma noorimatele klientidele? Teada on see, et need raisakotkad trügivad väikese inimese arvutiekraanile ja taskutelefoni igal esimesel võimalusel. Kas tõesti on ainus viis väikesele inimesele EMT kaart telefonis hoida muuta ära SMS sõnumikeskuse ja MMS/interneti APN!? Kas tõesti EMT ei võiks lastepakettides ÄRA KEELATA vereimejatest raisakotkaste teenuste pahaaimamatu ja tahtmatu pähe määrimine näiteks alla 12a vanustele klientidele? Minu viimane vestlus teie klienditoega sel teemal lõppes aastapäevad tagasi sellise emotsiooniga, et peaaegu oleksite oma üsna vanast kliendist ilma jäänud. Ainult minu isiklik laiskus ja mugavus päästis teid tookord. See ei pruugi aga nii jääda...

Andrus

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring


viimati muutis Andrus Luht 08.10.2012 09:41:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:40:09 vasta tsitaadiga

dud66 kirjutas:
Tanel, Su viidatud kaart on seisuga juuli 2012 - ma loodan, et vahepeal on miskit ikka muutunud icon_razz.gif

Samuti huvitab kas ning millal on oodata mahupiiranguta 4G paketti, mis oleks veidi mõistlikuma hinnaga?


Kodulehel värskendame kaardi peatselt. Kaart on tõesti juuli seisuga, aga on tõesti nii, nagu Tanel märkis: teatud suurusega territoriaalse katvuse saavutamise järel ei joonistata levialakaarte enam väga tihti ringi, sest võib olla nii, et võrguehitus käib küll hooga ja uusi tugijaamu pannakse endises tempos, aga suuresti on tegu võrgu tihendamisega olemasolevates kohtades ja otsene visuaalne mõju levialakaardi pildile on väike.

4G piiramatus paketis praegu hinnamuutust plaanis ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:42:16 vasta tsitaadiga

Mihkel^^ kirjutas:
ma elan tartu kesklinnast 2 km kaugusel ja mul internet on 50kb/s kiire, helistasin klienditeenindusse ja kurtsin interneti üle, levi on üle poole, kuid kiirus on jubedalt aeglane.. ma ostsin omale mobiilse interneti, et saan liikuda, nüüd küsimus, miks ma pean ostma omale enda raha eest lisa antenni mis maksab 51 eurot, kui emt reklaamib, et leviala on üle eesti, mis internet see on, kui ma saan lubatud 2mb/s internetist 50kb/s alla tõmmata? kui ma antenni endale ostaksin, siis ma pean selle 5ndalt korrusele 10ndale korrusele, ehk katusele viima ( mis on võimatu, kuna ma elan ühikas) ning kui ma tahan minna teise tuppa, siis pean mingi kaabli otsas istuma? millal tuleb talutav internet tartu, nagu lubatud mulle on, hetkel pean istuma selle orjalepingu otsas, mida ei saa katkestada ka.


Leviala on tõesti üle Eesti, kuid levi mõõdetakse välitingimustes, 1,5 m kõrgusel maapinnast. Sisetingimustes võib levi tõesti erineda, aga iga kliendi asukohas ei saa operaatorid ju käia levi mõõtmas, seega ongi kokku lepitud üldine tingimus, kus ja kuidas levi mõõdetakse. Ja mobiilse internetiga liitumisel on just sellepärast pakutud kahenädalane nii-öelda testimise aeg (selle järel saab seadme mittesobivuse korral tagastada ja lepingu lõpetada), et klient saaks teenuse toimimist proovida oma põhilistes kasutuskohtades.

Positiivse poole pealt võib välja tuua , et kindlasti ei pea Te antenniga maja katusele ronima – piisab täiesti, kui paigaldada antenn lihtsalt aknast välja. Ja kui kaabli otsas olev modem on ebamugav, siis on hea variant kasutada Wifi ruuterit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2012 09:46:37 vasta tsitaadiga

Andrus Luht, palun täpsusta mida pead raisakotkaste all silmas. Mina näiteks ei tea.
_________________
HV valuutakalkulaator


viimati muutis Tanel 08.10.2012 09:46:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:46:43 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Tapal on siseruumides probleeme 3G leviga, üks põhjustest on mastide asukoht, need asuvad linna äärtes.
Teavitasin ka emt-d ja nemad siis olla käinud kontrollimas levi tugevust ja loomulikult polnud midagi viga, kuigi mul maja ees oli hädised 2 pulka levi (signaali tugevust täpsustan homme).
Miks emt eeldab, et kui õues on levi, siis siseruumides peaks samuti levi olema ja kas te reaalselt ka siseruumides mõõtmisi teostate ?

Tore oli veel see, et vastuse pidin ise välja uurima, sest sain sõnumi
tsitaat:
Hea Klient! Teie pöördumisele on tulnud EMT spetsialisti vastus. Lisainfo numbrilt 123. Sinu EMT

vastuseks sain, et kõik on korras icon_lol.gif
Miks sellist vastust ei saanud sõnumiga saata või helistada, vaid mina pidin järjekordsed 10 minutit emt ootemuusikat kuulama?
Miks viimasel ajal on ootejärjekorrad veninud infotelefonil 20+ minuti pikkuseks, just tehnilise toe osakonnas?



Alustan vastamist küsimuse sellest osast: „Miks emt eeldab, et kui õues on levi, siis siseruumides peaks samuti levi olema ja kas te reaalselt ka siseruumides mõõtmisi teostate ?“
Siseruumide levi sõltub signaalitugevusest majast väljas ja levi mõõdetakse välitingimustes, 1,5 m kõrgusel maapinnast. Selle alusel arvutatakse ka levialakaardid. Operaatorid ei saa kuidagi arvutada levi majade sees, sest ei tea nende majade konstruktsioone ja sisse iga kliendi koju ju kah minna ei saa.

Mis puutub sõnumisse, et Teie küsimusele on vastus olemas ja palume helistada kliendiinfosse, siis selliseid sõnumeid saadame üldjuhul erandkorras, kui klienti ei saa telefoni teel kätte ja sõnumi sisusse lahenduse tekst ära ei mahu. Et täpselt vastata, miks Teie puhul lühikest vastust sõnumisse ei kirjutatud, peaksime Teie juhtumit konkreetsemalt uurima ja loomulikult teeme vajadusel oma protsessidesse parendused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2012 09:53:28 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Andrus Luht, palun täpsusta mida pead raisakotkaste all silmas. Mina näiteks ei tea.

Et siis pigem keda. Ma nimeliselt neid lapsi jahtivaid ja nende teadmatusest toituvaid mobiilisete-sisuteenuste-pakkujaid nimetama ei hakkaks. EMT teab küll, kellest jutt ja kellega pidevalt probleeme...

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 09:55:35 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:


Miks viimasel ajal on ootejärjekorrad veninud infotelefonil 20+ minuti pikkuseks, just tehnilise toe osakonnas?


Vabandust, Teie küsimuste blokist jäi eelmises vastuses kogemata üks vastamata, vastan sellele eraldi.

Tagamaad algavad esiteks sealt, et seadmed ja teenused muutuvad keerukamaks ja teiseks jõuavad ühe laiemate kasutajaskondadeni, mis tähendab, et keerukamaid teenuseid ei kasuta enam kaugeltki mitte ainult nö early adapter´id ja muud tehnilise huviga inimesed. Loomulikult tekib nö inimesel tänavalt teenustega seoses rohkem võimalikke küsimusi ja ta ei oska ise neile vastuseid leida. Tehnilise toe vastajate arvu suurendamisel on aga asi keeruline see, pole väga võtta sobivaid inimesi (tehniline taip ja kaks keelt suus). Hetkel käib töötajate otsing, nii et kui oskate kedagi soovitada, oleme väga rõõmsad icon_smile.gif

Järjekorra parema talumise nimel oleme loonud CallBacki ehk tagasihelistamise teenuse, mis võimaldab ootemuusikat kuulamata oma asjadega edasi tegelda. Tellides tagasihelistamise, helistame Teile ise tagasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 10:00:20 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Millal maagiline mahupiirang 15Gb, saab veidigi täiendust, kas on lootust aastal 2050, näiteks mahupiirangule 15,5Gb?


Praegu pole plaanis seda piiri muuta. Küll aga võiks täpsustada, et mõistliku kasutuse piir 15GB kehtib 3,5G pakettides, 4G pakettides on see 30GB. Ja nii 3,5G kui 4G valikus on saadaval ka piiranguta pakett.

Märgin siinkohal ära ka selle, et mõistliku kasutuse piir oma praeguses mahus on reaalsuses probleemiks vaid paarile protsendile kasutajatest, ehk siis üldine vajadus piiri nihutamiseks vähemalt praegu puudub. Tippkasutajatele on loodud nende vajaduse katmiseks täiesti piiramatud paketid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavv
HV vaatleja
tavv

liitunud: 17.01.2008




sõnum 08.10.2012 10:01:55 vasta tsitaadiga

Kuidas on lood idapiiril 3,5G leviga, ise kasutan emti internetipaketti tahvelarvutis ja tööasjus liiklen narva karjääri ja iisaku vahel ja ainult mõnes kohal lööb 3,5G ette. Kas ida pool on teil maste vähem või hakkavad venemaa operaatorite leviala teenust segama? Levialakaardi järgi peks 3,5G küll olema aga reaalselt leidub suht vähestes kohtades, eriti karjääri piirkonnas.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 10:02:30 vasta tsitaadiga

nOrM@@lne kirjutas:
Millal tulevad kõnepaketid, kus saaks lähiriikides (kus on nt emtga seotud võrgud) rääkida ja surfata nagu kodus?


Praegu selliseid pakette plaanis ei ole. Tuleviku kohta ei oska muidugi midagi öelda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 10:05:09 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:
Tere.
Mul selline küsimus EMT leheküljel oleva andmemahtude kohta https://www.emt.ee/pakkumised/2011-parim-internetiuhendus
Miks keegi peaks valima sellelt lehelt EMT-Elion Ühispakkumine XL+4G paketi, mis maksab 19.94€ kui on ka Ühispakkumine M mis maksab 5,99€, sest mõlemal juhul kehtib ju ühesugune "mõistliku kasutuse põhimõte" https://www.emt.ee/internet/moistliku-kasutuse-pohimote Mis sisuliselt ei luba kasutada ühendust täies ulatuses. icon_rolleyes.gif Või ongi mõeldud et kliendid maksaks 14 € rohkem, et saaks oma kirjad avada 50 Mbit/s icon_lol.gif


Paketid M ja XL+4G on erineva allalaadimiskiirusega ja ka erineva mõistliku kasutamise piiriga (15 ja 30GB), mistõttu neil ongi erinev hind.
Usun ka, et inimene, kes valib XL+4G paketi, kasutab seda ka muuks kui lihtsalt kirjade avamiseks – kui aga vajadus on tõesti ainult kirjade avamise järele, siis soovitaksin sellele kliendile küll pigem M paketti, mis tema vajadused suurepäraselt katab ja võimaldab kulusid kokku hoida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 10:07:16 vasta tsitaadiga

Kapitan kirjutas:
Millal on oodata 3G levi paranemist Pärnu lähiümbruses? Enne vast tasuks korda teha 3G võrgud ja siis 4G 5G ja 6G kasutusele võtta mis niikuinii ainult masti all toimib.


Siin peaks kõigepealt täpsustuseks küsima, et kus see Pärnu lähiümbrus täpsemalt on? (Muidugi saab aru, et jutt on lähiringist ümber Pärnu, aga see ring on ju päris ulatuslik). Üldiselt on Pärnu piirkonnas levimõõtmised pigem häid tulemusi andnud, aga levimõõtmisi ei tehta ju igal pool ning neid tehakse välitingimustes (st siseruumides võib levipilt erineda).

Mis aga 4G-sse puutub, siis kindlasti ei tasu siin olla pessimistlik „ainult masti all“ toimimisest rääkides. 4G-s kasutab EMT praegu kahte sagedusala, 2600MHz ja 1800MHz. 2600MHz on nö tiheasustuste sagedus ja 1800mHz pigem väljaspool linnu ja asulaid. 1800 MHz võimaldab kiiresti katta territooriumi (selleks on vaja ca 3 korda vähem tugijaamu kui 2600MHz puhul) ning kindlustab ka parema siselevi. 2600MHz on aga abiks suurte mahtude haldamisel. Lisaks on lootus, et 4G ehitamisel saab tulevikus kasutusele võtta ka 800MHz sageduse, mis võimaldab territooriumi katta eriti kiiresti, sest levib kaugele.

Praeguse seisuga katab EMT 4G võrk ca 50% elanikkonnast ja 35% territooriumist. Kuna 4G litsentsi saime 2010.aasta viimastel päevadel, on see juba väga hea tulemus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 10:11:33 vasta tsitaadiga

Mercury kirjutas:
RCC kirjutas:
Millal maagiline mahupiirang 15Gb, saab veidigi täiendust, kas on lootust aastal 2050, näiteks mahupiirangule 15,5Gb?


1) Sama teema 4G kohta, 30GB on mingisugune naljanumber mis saab täis aktiivselt kasutades 3 - 7 päevaga ilma, et peaks p2p kasutama.

2) Kas EMT'l koostöös Elioniga on plaanis teha Mobiilne DigiTV lahendus?

RCC kirjutas:
Millal maagiline mahupiirang 15Gb, saab veidigi täiendust, kas on lootust aastal 2050, näiteks mahupiirangule 15,5Gb?


1) Sama teema 4G kohta, 30GB on mingisugune naljanumber mis saab täis aktiivselt kasutades 3 - 7 päevaga ilma, et peaks p2p kasutama.

2) Kas EMT'l koostöös Elioniga on plaanis teha Mobiilne DigiTV lahendus?


4G nõrga levi püüab kinni kui pistad modemi aknalaua juurde, natukene sellest eemal on tagasi 3G - Rocca al Mare. Nii palju siis 4G'st Eestis, kui just õues ei ela.


Hetkel pole plaanis mõistliku kasutamise piiri 3G-s ja 4G-s muuta. Praeguses olukorras puudub selleks ka üldine vajadus, kuna mõistliku kasutuse piirini jõuab vaid paar protsenti kasutajatest ning nende tippkasutajate jaoks on tehtud piiramatud paketid, kus mõistliku kasutuse piiri ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telia
HV vaatleja
Telia

liitunud: 15.09.2010




sõnum 08.10.2012 10:15:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:
4G nõrga levi püüab kinni kui pistad modemi aknalaua juurde, natukene sellest eemal on tagasi 3G - Rocca al Mare. Nii palju siis 4G'st Eestis, kui just õues ei ela.

-----------
Vabandust, üks osa eelmisest küsimusest jäi vastamata ja vastan eraldi. Tõepoolest võib siselevi erineda välitingimustes mõõdtud levist, sest seda mõjutavad hoone konstruktsioon jm asjaolud. See kehtib samamoodi nii 2G, 3G kui 4G puhul. Kindlasti on aga 4G võrk praegu kõige kiiremini arenev.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cocapunn
HV vaatleja
Cocapunn

liitunud: 29.05.2009




sõnum 08.10.2012 10:15:23 vasta tsitaadiga

EMT 4G levikaart näitab kenasti, et kaetud on jällegi Pärnu laht aga millal jõuab EMT nii kaugele, et oleks mõistlik levi ka maismaal? On peaaegu, et võimatu kasutada EMT teenuseid kuna levi pendeldab Tõstamaa Kihnu masti vahel.
_________________
Olgu sul sama hea, kui mul.
Vaimukus on haritud ülbus.
Maailma kõige lühem anekdoot: ``Mees``
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  ONLINE-intervjuu - küsimustele vastab EMT (INTERVJUU ON LÕPPENUD) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.