|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
02.10.2012 16:29:31
ONLINE-intervjuu - küsimustele vastab EMT (INTERVJUU ON LÕPPENUD) |
|
|
Esmaspäeval, 8. oktoobril kell 09.00 - 11.00 toimub järjekordne HV Online-intervjuu EMT-ga - teie küsimustele vastab avalike suhete juht Kaja Sepp
Ootame siia kõiki EMT-d ja eelkõige mobiilset internetti puudutavaid küsimusi.
Teemasse mittepuutuvad või laialivalguvad küsimused võidakse selguse huvides eemaldada.
HinnaVaatlus jätab endale õiguse kõikide küsimuste modereerimiseks.
Vihjed teemade kohta, mis võiksid tulla arutlemisele:
Kõne- ja andmeside trendid Eestis ja maailmas
EMT 3,5G ja 4G mobiilse interneti arenguplaanid, uued teenused ja võimalused
Küsimusi võite esitada juba praegu
Intervjuu ajal saabunud küsimustele vastatakse võimaluste ja aja piires.
viimati muutis Tanel 12.02.2015 15:52:54, muudetud 5 korda |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
02.10.2012 16:42:06
|
|
|
Lisaks sooviks hetke 4G levipiirkondade kaarti.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
02.10.2012 16:56:20
|
|
|
Tervist
Minupoolt järgnevad küsimused:
1) Millal võib oodata mitut telefoninumbrit ühendavaid m-interneti pakette? Nt siis 3 telefoni, e-reader, tablet, sülearvuti + n muud seadet ühe kindla mahu, kiiruse ja hinnaga paketi alla
2) Millal avatakse LTE võrk ka mobiiltelefonitele andmeside kasutamiseks? On ju teada, et see ja järgmine aasta on LTE toega telefonite suuremat tulekut, st SG3, iPhone 5, Lumia 920 jt, ilmselt tuleva aasta lõpuks ka juba siis keskklassi telefonid.
3) Kas EMT ja Elioni koostöös on uusi teenuseid tulemas või jääb interneti koospakkumine ainukeseks? Eelkõige ootaks siis nt IPTV kohta infot.
4) Kas EMT plaanib LTE puhul praeguse kahe sagedusala kõrvale ka täiendavaid sagedusalasid kasutusele võtta tulevikus?
5) Kui võrrelda praeguse LTE ja HSPA võrgu latentsusi, siis mis tulemusi need andnud on? Seda siis tänaval nagu tavatarbija seda kasutaks.
6) Kas on plaanis ka 3Gga rivaalitsevaid pakette samuti välja tuua 4G teenuste hulka, st nt ~4/1Mbps, et inimestele pakkuda võimalust soodsamalt uue generatsiooni võrku üle tulla ja ka selle hüvedest osa saada.
E: Sai nüüd pisut palju küsimusi aga ehk siiski leiab aega vastata.
viimati muutis KillerXP 07.10.2012 12:36:02, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aixi
HV kasutaja
liitunud: 13.07.2007
|
02.10.2012 17:09:15
|
|
|
Et mis see järgmine kiirus oleks edasi sajast megast kas kohe giga või tuleb vahepeal veel vaheastmeid. Millal EMT internetipäevapiletit pakkuma hakkab. Ning jah see IPTV et oleks selline variant kus saaks telesaateid salvestama panna ja siis pärast üle 4G vaadata.
viimati muutis aixi 04.10.2012 11:19:23, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
02.10.2012 17:38:34
|
|
|
Kas on plaanis tihendada 3,5G võrku, et saaks jälle Tallinnas kasutada ERR-i streami ilma puhverdamiseta nagu oli see 1,5a tagasi.
Kuna liigun sama teed pidi 5 päeva nädalas ja seda viimased 1,5a kasutades sama telefoni siis mäletan veel häid aegu.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
baraban
HV kasutaja
liitunud: 07.01.2009
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
02.10.2012 19:33:13
|
|
|
Tanel, Su viidatud kaart on seisuga juuli 2012 - ma loodan, et vahepeal on miskit ikka muutunud
Samuti huvitab kas ning millal on oodata mahupiiranguta 4G paketti, mis oleks veidi mõistlikuma hinnaga?
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel^^
HV kasutaja

liitunud: 24.10.2009
|
02.10.2012 19:57:28
|
|
|
| ma elan tartu kesklinnast 2 km kaugusel ja mul internet on 50kb/s kiire, helistasin klienditeenindusse ja kurtsin interneti üle, levi on üle poole, kuid kiirus on jubedalt aeglane.. ma ostsin omale mobiilse interneti, et saan liikuda, nüüd küsimus, miks ma pean ostma omale enda raha eest lisa antenni mis maksab 51 eurot, kui emt reklaamib, et leviala on üle eesti, mis internet see on, kui ma saan lubatud 2mb/s internetist 50kb/s alla tõmmata? kui ma antenni endale ostaksin, siis ma pean selle 5ndalt korrusele 10ndale korrusele, ehk katusele viima ( mis on võimatu, kuna ma elan ühikas) ning kui ma tahan minna teise tuppa, siis pean mingi kaabli otsas istuma? millal tuleb talutav internet tartu, nagu lubatud mulle on, hetkel pean istuma selle orjalepingu otsas, mida ei saa katkestada ka.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.10.2012 21:46:31
|
|
|
Tapal on siseruumides probleeme 3G leviga, üks põhjustest on mastide asukoht, need asuvad linna äärtes.
Teavitasin ka emt-d ja nemad siis olla käinud kontrollimas levi tugevust ja loomulikult polnud midagi viga, kuigi mul maja ees oli hädised 2 pulka levi (signaali tugevust täpsustan homme).
Miks emt eeldab, et kui õues on levi, siis siseruumides peaks samuti levi olema ja kas te reaalselt ka siseruumides mõõtmisi teostate ?
Tore oli veel see, et vastuse pidin ise välja uurima, sest sain sõnumi
| tsitaat: |
| Hea Klient! Teie pöördumisele on tulnud EMT spetsialisti vastus. Lisainfo numbrilt 123. Sinu EMT |
vastuseks sain, et kõik on korras
Miks sellist vastust ei saanud sõnumiga saata või helistada, vaid mina pidin järjekordsed 10 minutit emt ootemuusikat kuulama?
Miks viimasel ajal on ootejärjekorrad veninud infotelefonil 20+ minuti pikkuseks, just tehnilise toe osakonnas?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
02.10.2012 23:25:41
|
|
|
Millal maagiline mahupiirang 15Gb, saab veidigi täiendust, kas on lootust aastal 2050, näiteks mahupiirangule 15,5Gb?
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nOrM@@lne
HV vaatleja
liitunud: 03.10.2012
|
03.10.2012 11:28:04
|
|
|
| Millal tulevad kõnepaketid, kus saaks lähiriikides (kus on nt emtga seotud võrgud) rääkida ja surfata nagu kodus?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aivar1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.08.2007
|
03.10.2012 11:49:27
|
|
|
Soovitaks küsijatel oma küsimusi vähe paremini vormistada kui loodate asjalikku vastust saada. Hädaldamise ja sarkasmiga te vaevalt kuskile jõuate.
PS! Tehniliste vigadega tuleb ilmselt tehnilise toe poole pöörduda. Avalike suhete juht vaevalt teile vastata oskab, kus hetkel on levi või kuhu poole katusel kellelgi antenn panna tuleb.
_________________ Battlelog: Aivar1988 |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Goon
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kapitan
Kaevur

liitunud: 21.10.2007
|
04.10.2012 09:30:09
|
|
|
| Millal on oodata 3G levi paranemist Pärnu lähiümbruses? Enne vast tasuks korda teha 3G võrgud ja siis 4G 5G ja 6G kasutusele võtta mis niikuinii ainult masti all toimib.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mercury
HV veteran
liitunud: 08.03.2007
|
06.10.2012 15:51:12
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| Millal maagiline mahupiirang 15Gb, saab veidigi täiendust, kas on lootust aastal 2050, näiteks mahupiirangule 15,5Gb? |
1) Sama teema 4G kohta, 30GB on mingisugune naljanumber mis saab täis aktiivselt kasutades 3 - 7 päevaga ilma, et peaks p2p kasutama.
2) Kas EMT'l koostöös Elioniga on plaanis teha Mobiilne DigiTV lahendus?
| RCC kirjutas: |
| Millal maagiline mahupiirang 15Gb, saab veidigi täiendust, kas on lootust aastal 2050, näiteks mahupiirangule 15,5Gb? |
1) Sama teema 4G kohta, 30GB on mingisugune naljanumber mis saab täis aktiivselt kasutades 3 - 7 päevaga ilma, et peaks p2p kasutama.
2) Kas EMT'l koostöös Elioniga on plaanis teha Mobiilne DigiTV lahendus?
-----------
4G nõrga levi püüab kinni kui pistad modemi aknalaua juurde, natukene sellest eemal on tagasi 3G - Rocca al Mare. Nii palju siis 4G'st Eestis, kui just õues ei ela.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wiinanina
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2003
|
06.10.2012 19:32:07
|
|
|
Kas on kunagi plaanis ka avaldada levikaarte koos mastide asukohtadega ning mastidest kiiratavate teenustega? Vähemalt maapiirkondades.
Olukorras, kus e-poes on vabalt müüdaval suundantennid on antud info tarbija poolsete otsuste tegemiseks vajalik.
edit: Näiteks kõu ei peida midagi http://kou.televork.ee
viimati muutis wiinanina 06.10.2012 22:58:42, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
06.10.2012 21:58:30
|
|
|
Olen ka samuti huvitatud saatemastide asukohainfost ja saatjainfost.
Kas siis kaardina või veelgi parem kui lisaks ka konkreetse sisuka tabelina (koos geokoordinaatidega).
Üleüldse miks see mastide/saatjate info seniajani tarbijate eest ära peidetud on?
Tegemist on ju üldkasutatava sidevõrguga, mitte mõne strateegilise ametkonna (kaitsejõud, politsei) ametkondliku sidevõrguga, mille puhul on veel salastamine mõistetav.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SanderT
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007
|
07.10.2012 00:31:26
|
|
|
Kas EMT ei ole just ainult interneti valdkonna poole pealt mõelnud, et võiks koostööd teha ka teiste sideoperaatoritega, et saada paremat tulemust interneti valdkonnas ? See oleks nii tarbijale kui ka arvatavasti ettevõttele kasulikum, kuna Elisa paneb neti pealt kõvasti pappi tasku, samal ajal kui EMT teenib sandikopikaid sellega. Kas poleks mõttekam investeerida vanema leviala täiustamisele, mitte taga ajada 11G võrku, kui selle raha eest saaks 3,5G võrgu näiteks 100% tööle panna terve Eesti peal ? Või on 3G ja 4G arendamine sama hinnaga ?
Mille taha jääb see, et ei saa paigaldada maste igale poole, et parandada interneti levi ? Kas firma pole välja mõelnud kuidas saaks levi parandada ilma, et peaks ka neid suuri maste püsti igale poole panema ?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mati29
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.03.2005
|
07.10.2012 13:31:10
|
|
|
Millal saab 4G internetiga kasutada fix -IPd? praegu ei saa, tuleb süsteem hoida 3,5Gs, saab kasutada, lükkad ümber 4Gle, fix-IP ei tööta...
_________________ Number profiili! Keskmine EKRE valija toetab Eesti alkotootjaid ja Soome riiki maksudega, meie riiki ka laevapiletite kaudu. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
143 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SanderT
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007
|
07.10.2012 13:42:49
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
samal ajal kui EMT teenib sandikopikaid sellega.
|
kas see on väide või küsimus?
Ning kui see on väide, siis mille alusel sa seda väidad?
Üldiselt võiks intervjueeritava aja kokkuhoiu huvides oma küsimused konkreetselt esitada, sellistele pikkadele lohisevatele tiraadidele on raske üheselt vastata. |
Pigem on see küsimus, väitma ma selle põhjal ei hakka, et tutvusringkonnas 20 inimesest, kes netipulka kasutavad, omavad elisa pulka, see võib jällegi varieeruda teistes ringkondades.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.10.2012 15:22:28
|
|
|
Tere EMT.
Millal lisate, oma konkurentide Tele2 ja Elisa eeskujul, enda HSPA+ võrgule ka juurde DC-HSPA+ toe?
Küsimus on ajendatud sellest, et järjest rohkematele uutele toodetele lisavad tootjad juurde ka DC-HSPA+ toe. Näitena kasvõi viimasel ajal kõvasti jutuks olnud iPhone5, rääkimata kõikvõimalikest uutest ruuteritest ja USB-modemitest, mis on HSPA, HSPA+, DC-HSPA+ ja LTE võimekusega.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ricki
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2003
|
07.10.2012 22:02:30
|
|
|
Millal tekib võimalus kõnekaardiga mobiil-ID teenust kasutada?
Kas 4G arenedes vaadatakse üle ka kõnekaardi netikiirused ja -mahud?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:20:25
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Mul sellised küsimused:
1) Kui suure osa Eesti pindalast loodate katta 4G võrguga 2013 aasta lõpuks?
2) Kas on plaanis turule tuua ka soodsam täiesti piiramatu andmesidemahuga 4G netiühendusega pakett, mis praegu maksab 120 EUR
3) Kas on millalgi plaanis hakata sulgema Eesti 2G saatjaid? Teadupärast mõned sideoperaatorid USA-s hakkavad mõne aasta jooksul neid sulgema, kus on piisav 3G levi. |
1. See pole hetkel kindlalt paigas. Kindel on see, et 2012.aasta lõpuks katame 35% Eesti pindalast ning 2014.aasta lõpuks terve Eesti.
2. Hetkel mitte, kuid tuleviku kohta ei oska muidugi lubada.
3. Eestis pole me seda veel plaaninud, sest meil on siiski palju inimesi (eriti maapiirkondades), kel on kasutuses ainult 2G toega telefon.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:22:26
|
|
|
| Märt. kirjutas: |
| Lisaks sooviks hetke 4G levipiirkondade kaarti. |
Kodulehel värskendame kaardi peatselt. Praegune kaart on juuli lõpu seisuga, aga teatud suurusega territoriaalse katvuse saavutamise järel ei joonistata levialakaarte enam väga tihti ringi, sest võib olla nii, et võrguehitus käib küll hooga ja uusi tugijaamu pannakse endises tempos, aga suuresti on tegu võrgu tihendamisega olemasolevates kohtades ja otsene visuaalne mõju levialakaardi pildile on väike.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:29:00
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
Tervist
Minupoolt järgnevad küsimused:
1) Millal võib oodata mitut telefoninumbrit ühendavaid m-interneti pakette? Nt siis 3 telefoni, e-reader, tablet, sülearvuti + n muud seadet ühe kindla mahu, kiiruse ja hinnaga paketi alla
2) Millal avatakse LTE võrk ka mobiiltelefonitele andmeside kasutamiseks? On ju teada, et see ja järgmine aasta on LTE toega telefonite suuremat tulekut, st SG3, iPhone 5, Lumia 920 jt, ilmselt tuleva aasta lõpuks ka juba siis keskklassi telefonid.
3) Kas EMT ja Elioni koostöös on uusi teenuseid tulemas või jääb interneti koospakkumine ainukeseks? Eelkõige ootaks siis nt IPTV kohta infot.
4) Kas EMT plaanib LTE puhul praeguse kahe sagedusala kõrvale ka täiendavaid sagedusalasid kasutusele võtta tulevikus?
5) Kui võrrelda praeguse LTE ja HSPA võrgu latentsusi, siis mis tulemusi need andnud on? Seda siis tänaval nagu tavatarbija seda kasutaks.
6) Kas on plaanis ka 3Gga rivaalitsevaid pakette samuti välja tuua 4G teenuste hulka, st nt ~4/1Mbps, et inimestele pakkuda võimalust soodsamalt uue generatsiooni võrku üle tulla ja ka selle hüvedest osa saada.
E: Sai nüüd pisut palju küsimusi aga ehk siiski leiab aega vastata. |
1. Sellised lahendused kuuluvad kindlasti tulevikuteenuste juurde, aga praegu neid veel ei ole.
2. EMT plaanib rakendada vajaliku võrguomaduse (CS Fallback) 2012.aasta jooksul.
3. Siin on kindlasti häid uudiseid tulemas, aga neist saab rääkida siis, kui nad juba olemas on. Juba täna töötame koos Elioniga IPTV spetsialistidega mobiilTV väljatöötamisel https://www.emt.ee/uudised/-/uudisvoog/uudis/12609186
4. Kui võimalik, siis jah - loodame, et 4G jaoks saab kasutusele võtta ka 800MHz sagedusala. Praegu pole selle sagedusala litsentsid veel jaotatud.
5. LTE-s on see alates 25-30 millisekundist, HSPA-s alates 50 millisekundist.
6. Hetkel päris selliseid plaane ei ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
08.10.2012 09:33:38
|
|
|
| EMT kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Mul sellised küsimused:
1) Kui suure osa Eesti pindalast loodate katta 4G võrguga 2013 aasta lõpuks?
|
1. See pole hetkel kindlalt paigas. Kindel on see, et 2012.aasta lõpuks katame 35% Eesti pindalast ning 2014.aasta lõpuks terve Eesti.
|
Torkan vahele, kuna lihtsalt jäi silma erinev vasturääkivus numbrite osas. Juhatuse esimees väidab et 40 % elanikkonnast on kaetud 4G levialaga. Ja küsin, et kuna maapiirkondades, eriti piiri äärsetes alades neid hüvesid( kasvõi stabiilne 3G) saab kasutada. (kagu piiri pean silmas). Kas on võimalik, et piiri ääres tuleb tegemist juba Venemaa teenusepakkujate levialaga, mistõttu kvaliteet kannatab?
| tsitaat: |
| EMT juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul laieneb 4G leviala kiiresti, täna katab EMT 4G võrk 40% Eesti elanikkonnast ja pidevalt tuleb juurde ka uusi 4G seadmeid. „Mobiil-TV on ehe näide 4G tehnoloogia võimalustest, rahuldamaks aina kasvavat huvi liikuva pildi teenuste vastu ja seda sõltumata ajast ja kohast,“ lausus Kalm. |
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
viimati muutis Tiim 08.10.2012 09:36:32, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:34:30
|
|
|
| aixi kirjutas: |
| Et mis see järgmine kiirus oleks edasi sajast megast kas kohe giga või tuleb vahepeal veel vaheastmeid. Millal EMT internetipäevapiletit pakkuma hakkab. Ning jah see IPTV et oleks selline variant kus saaks telesaateid salvestama panna ja siis pärast üle 4G vaadata. |
Kiiruste võimalike vaheastmete ja hüpete suuruste kohta ei oska hetkel väga täpselt öelda.
Interneti päevapiletit praegu plaanis ei ole. Ajutiseks kasutamiseks on eraldi tooteks internetikaart.
Juba täna töötame koos Elioniga IPTV spetsialistidega mobiilTV väljatöötamisel, vt näiteks https://www.emt.ee/uudised/-/uudisvoog/uudis/12609186
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007

|
08.10.2012 09:36:43
|
|
|
| EMT kirjutas: |
| KillerXP kirjutas: |
Tervist
Minupoolt järgnevad küsimused:
1) Millal võib oodata mitut telefoninumbrit ühendavaid m-interneti pakette? Nt siis 3 telefoni, e-reader, tablet, sülearvuti + n muud seadet ühe kindla mahu, kiiruse ja hinnaga paketi alla
.... |
1. Sellised lahendused kuuluvad kindlasti tulevikuteenuste juurde, aga praegu neid veel ei ole.
.... |
Kuidas võtta - EMT-l dualsim-teenus autotelefonide suunitlusega nagu vist veel eksisteerib? Aga minu jaoks täiesti idiootlikul viisil (esimesena hakkkaks helisema see telefon kus tahaksin andmesidet kasutada) ja seetõttu pole mul mõtet tahta.
Minul oleks rakendust nii, et kõned ja SMS oleks seotud kindla telefoniga ja andmeside teisega. Isegi võiks olla täiesti jäik, ilma ümbersuunamisteta.
Kas selline minu meelepärane lahendus on EMT silmis mõeldav?
viimati muutis Mnator 08.10.2012 09:37:49, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:37:07
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
Kas on plaanis tihendada 3,5G võrku, et saaks jälle Tallinnas kasutada ERR-i streami ilma puhverdamiseta nagu oli see 1,5a tagasi.
Kuna liigun sama teed pidi 5 päeva nädalas ja seda viimased 1,5a kasutades sama telefoni siis mäletan veel häid aegu. |
3,5G võrku lisame mahtusid ja täiendavaid tugijaamu pidevalt ja ka järgnevate aastate jooksul. Üldiselt pole aga 3,5G võrk televisiooni otstarbeks loodud ning üha kasvavate multimeediamahtude jaoks ehitamegi uuemaid võrke (4G) - mingil hetkel olemasolevate võrkude laiendamise võimalused lihtsalt ammenduvad.
Ja kui natuke nalja teha, siis vanade heade aegadega kipub ikka nii olema, et need ei tule kunagi tagasi, kuid tulevad selle asemel uute võimalustega uued head ajad
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:37:42
|
|
|
Praegu sellist paketti plaanis ei ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:40:09
|
|
|
| dud66 kirjutas: |
Tanel, Su viidatud kaart on seisuga juuli 2012 - ma loodan, et vahepeal on miskit ikka muutunud
Samuti huvitab kas ning millal on oodata mahupiiranguta 4G paketti, mis oleks veidi mõistlikuma hinnaga? |
Kodulehel värskendame kaardi peatselt. Kaart on tõesti juuli seisuga, aga on tõesti nii, nagu Tanel märkis: teatud suurusega territoriaalse katvuse saavutamise järel ei joonistata levialakaarte enam väga tihti ringi, sest võib olla nii, et võrguehitus käib küll hooga ja uusi tugijaamu pannakse endises tempos, aga suuresti on tegu võrgu tihendamisega olemasolevates kohtades ja otsene visuaalne mõju levialakaardi pildile on väike.
4G piiramatus paketis praegu hinnamuutust plaanis ei ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:42:16
|
|
|
| Mihkel^^ kirjutas: |
| ma elan tartu kesklinnast 2 km kaugusel ja mul internet on 50kb/s kiire, helistasin klienditeenindusse ja kurtsin interneti üle, levi on üle poole, kuid kiirus on jubedalt aeglane.. ma ostsin omale mobiilse interneti, et saan liikuda, nüüd küsimus, miks ma pean ostma omale enda raha eest lisa antenni mis maksab 51 eurot, kui emt reklaamib, et leviala on üle eesti, mis internet see on, kui ma saan lubatud 2mb/s internetist 50kb/s alla tõmmata? kui ma antenni endale ostaksin, siis ma pean selle 5ndalt korrusele 10ndale korrusele, ehk katusele viima ( mis on võimatu, kuna ma elan ühikas) ning kui ma tahan minna teise tuppa, siis pean mingi kaabli otsas istuma? millal tuleb talutav internet tartu, nagu lubatud mulle on, hetkel pean istuma selle orjalepingu otsas, mida ei saa katkestada ka. |
Leviala on tõesti üle Eesti, kuid levi mõõdetakse välitingimustes, 1,5 m kõrgusel maapinnast. Sisetingimustes võib levi tõesti erineda, aga iga kliendi asukohas ei saa operaatorid ju käia levi mõõtmas, seega ongi kokku lepitud üldine tingimus, kus ja kuidas levi mõõdetakse. Ja mobiilse internetiga liitumisel on just sellepärast pakutud kahenädalane nii-öelda testimise aeg (selle järel saab seadme mittesobivuse korral tagastada ja lepingu lõpetada), et klient saaks teenuse toimimist proovida oma põhilistes kasutuskohtades.
Positiivse poole pealt võib välja tuua , et kindlasti ei pea Te antenniga maja katusele ronima – piisab täiesti, kui paigaldada antenn lihtsalt aknast välja. Ja kui kaabli otsas olev modem on ebamugav, siis on hea variant kasutada Wifi ruuterit.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:46:43
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Tapal on siseruumides probleeme 3G leviga, üks põhjustest on mastide asukoht, need asuvad linna äärtes.
Teavitasin ka emt-d ja nemad siis olla käinud kontrollimas levi tugevust ja loomulikult polnud midagi viga, kuigi mul maja ees oli hädised 2 pulka levi (signaali tugevust täpsustan homme).
Miks emt eeldab, et kui õues on levi, siis siseruumides peaks samuti levi olema ja kas te reaalselt ka siseruumides mõõtmisi teostate ?
Tore oli veel see, et vastuse pidin ise välja uurima, sest sain sõnumi
| tsitaat: |
| Hea Klient! Teie pöördumisele on tulnud EMT spetsialisti vastus. Lisainfo numbrilt 123. Sinu EMT |
vastuseks sain, et kõik on korras
Miks sellist vastust ei saanud sõnumiga saata või helistada, vaid mina pidin järjekordsed 10 minutit emt ootemuusikat kuulama?
Miks viimasel ajal on ootejärjekorrad veninud infotelefonil 20+ minuti pikkuseks, just tehnilise toe osakonnas? |
Alustan vastamist küsimuse sellest osast: „Miks emt eeldab, et kui õues on levi, siis siseruumides peaks samuti levi olema ja kas te reaalselt ka siseruumides mõõtmisi teostate ?“
Siseruumide levi sõltub signaalitugevusest majast väljas ja levi mõõdetakse välitingimustes, 1,5 m kõrgusel maapinnast. Selle alusel arvutatakse ka levialakaardid. Operaatorid ei saa kuidagi arvutada levi majade sees, sest ei tea nende majade konstruktsioone ja sisse iga kliendi koju ju kah minna ei saa.
Mis puutub sõnumisse, et Teie küsimusele on vastus olemas ja palume helistada kliendiinfosse, siis selliseid sõnumeid saadame üldjuhul erandkorras, kui klienti ei saa telefoni teel kätte ja sõnumi sisusse lahenduse tekst ära ei mahu. Et täpselt vastata, miks Teie puhul lühikest vastust sõnumisse ei kirjutatud, peaksime Teie juhtumit konkreetsemalt uurima ja loomulikult teeme vajadusel oma protsessidesse parendused.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 09:55:35
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Miks viimasel ajal on ootejärjekorrad veninud infotelefonil 20+ minuti pikkuseks, just tehnilise toe osakonnas? |
Vabandust, Teie küsimuste blokist jäi eelmises vastuses kogemata üks vastamata, vastan sellele eraldi.
Tagamaad algavad esiteks sealt, et seadmed ja teenused muutuvad keerukamaks ja teiseks jõuavad ühe laiemate kasutajaskondadeni, mis tähendab, et keerukamaid teenuseid ei kasuta enam kaugeltki mitte ainult nö early adapter´id ja muud tehnilise huviga inimesed. Loomulikult tekib nö inimesel tänavalt teenustega seoses rohkem võimalikke küsimusi ja ta ei oska ise neile vastuseid leida. Tehnilise toe vastajate arvu suurendamisel on aga asi keeruline see, pole väga võtta sobivaid inimesi (tehniline taip ja kaks keelt suus). Hetkel käib töötajate otsing, nii et kui oskate kedagi soovitada, oleme väga rõõmsad
Järjekorra parema talumise nimel oleme loonud CallBacki ehk tagasihelistamise teenuse, mis võimaldab ootemuusikat kuulamata oma asjadega edasi tegelda. Tellides tagasihelistamise, helistame Teile ise tagasi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 10:00:20
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| Millal maagiline mahupiirang 15Gb, saab veidigi täiendust, kas on lootust aastal 2050, näiteks mahupiirangule 15,5Gb? |
Praegu pole plaanis seda piiri muuta. Küll aga võiks täpsustada, et mõistliku kasutuse piir 15GB kehtib 3,5G pakettides, 4G pakettides on see 30GB. Ja nii 3,5G kui 4G valikus on saadaval ka piiranguta pakett.
Märgin siinkohal ära ka selle, et mõistliku kasutuse piir oma praeguses mahus on reaalsuses probleemiks vaid paarile protsendile kasutajatest, ehk siis üldine vajadus piiri nihutamiseks vähemalt praegu puudub. Tippkasutajatele on loodud nende vajaduse katmiseks täiesti piiramatud paketid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tavv
HV vaatleja

liitunud: 17.01.2008
|
08.10.2012 10:01:55
|
|
|
| Kuidas on lood idapiiril 3,5G leviga, ise kasutan emti internetipaketti tahvelarvutis ja tööasjus liiklen narva karjääri ja iisaku vahel ja ainult mõnes kohal lööb 3,5G ette. Kas ida pool on teil maste vähem või hakkavad venemaa operaatorite leviala teenust segama? Levialakaardi järgi peks 3,5G küll olema aga reaalselt leidub suht vähestes kohtades, eriti karjääri piirkonnas.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 10:02:30
|
|
|
| nOrM@@lne kirjutas: |
| Millal tulevad kõnepaketid, kus saaks lähiriikides (kus on nt emtga seotud võrgud) rääkida ja surfata nagu kodus? |
Praegu selliseid pakette plaanis ei ole. Tuleviku kohta ei oska muidugi midagi öelda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 10:05:09
|
|
|
Paketid M ja XL+4G on erineva allalaadimiskiirusega ja ka erineva mõistliku kasutamise piiriga (15 ja 30GB), mistõttu neil ongi erinev hind.
Usun ka, et inimene, kes valib XL+4G paketi, kasutab seda ka muuks kui lihtsalt kirjade avamiseks – kui aga vajadus on tõesti ainult kirjade avamise järele, siis soovitaksin sellele kliendile küll pigem M paketti, mis tema vajadused suurepäraselt katab ja võimaldab kulusid kokku hoida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 10:07:16
|
|
|
| Kapitan kirjutas: |
| Millal on oodata 3G levi paranemist Pärnu lähiümbruses? Enne vast tasuks korda teha 3G võrgud ja siis 4G 5G ja 6G kasutusele võtta mis niikuinii ainult masti all toimib. |
Siin peaks kõigepealt täpsustuseks küsima, et kus see Pärnu lähiümbrus täpsemalt on? (Muidugi saab aru, et jutt on lähiringist ümber Pärnu, aga see ring on ju päris ulatuslik). Üldiselt on Pärnu piirkonnas levimõõtmised pigem häid tulemusi andnud, aga levimõõtmisi ei tehta ju igal pool ning neid tehakse välitingimustes (st siseruumides võib levipilt erineda).
Mis aga 4G-sse puutub, siis kindlasti ei tasu siin olla pessimistlik „ainult masti all“ toimimisest rääkides. 4G-s kasutab EMT praegu kahte sagedusala, 2600MHz ja 1800MHz. 2600MHz on nö tiheasustuste sagedus ja 1800mHz pigem väljaspool linnu ja asulaid. 1800 MHz võimaldab kiiresti katta territooriumi (selleks on vaja ca 3 korda vähem tugijaamu kui 2600MHz puhul) ning kindlustab ka parema siselevi. 2600MHz on aga abiks suurte mahtude haldamisel. Lisaks on lootus, et 4G ehitamisel saab tulevikus kasutusele võtta ka 800MHz sageduse, mis võimaldab territooriumi katta eriti kiiresti, sest levib kaugele.
Praeguse seisuga katab EMT 4G võrk ca 50% elanikkonnast ja 35% territooriumist. Kuna 4G litsentsi saime 2010.aasta viimastel päevadel, on see juba väga hea tulemus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 10:11:33
|
|
|
| Mercury kirjutas: |
| RCC kirjutas: |
| Millal maagiline mahupiirang 15Gb, saab veidigi täiendust, kas on lootust aastal 2050, näiteks mahupiirangule 15,5Gb? |
1) Sama teema 4G kohta, 30GB on mingisugune naljanumber mis saab täis aktiivselt kasutades 3 - 7 päevaga ilma, et peaks p2p kasutama.
2) Kas EMT'l koostöös Elioniga on plaanis teha Mobiilne DigiTV lahendus?
| RCC kirjutas: |
| Millal maagiline mahupiirang 15Gb, saab veidigi täiendust, kas on lootust aastal 2050, näiteks mahupiirangule 15,5Gb? |
1) Sama teema 4G kohta, 30GB on mingisugune naljanumber mis saab täis aktiivselt kasutades 3 - 7 päevaga ilma, et peaks p2p kasutama.
2) Kas EMT'l koostöös Elioniga on plaanis teha Mobiilne DigiTV lahendus?
4G nõrga levi püüab kinni kui pistad modemi aknalaua juurde, natukene sellest eemal on tagasi 3G - Rocca al Mare. Nii palju siis 4G'st Eestis, kui just õues ei ela. |
Hetkel pole plaanis mõistliku kasutamise piiri 3G-s ja 4G-s muuta. Praeguses olukorras puudub selleks ka üldine vajadus, kuna mõistliku kasutuse piirini jõuab vaid paar protsenti kasutajatest ning nende tippkasutajate jaoks on tehtud piiramatud paketid, kus mõistliku kasutuse piiri ei ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Telia
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2010
|
08.10.2012 10:15:05
|
|
|
| tsitaat: |
| 4G nõrga levi püüab kinni kui pistad modemi aknalaua juurde, natukene sellest eemal on tagasi 3G - Rocca al Mare. Nii palju siis 4G'st Eestis, kui just õues ei ela. |
-----------
Vabandust, üks osa eelmisest küsimusest jäi vastamata ja vastan eraldi. Tõepoolest võib siselevi erineda välitingimustes mõõdtud levist, sest seda mõjutavad hoone konstruktsioon jm asjaolud. See kehtib samamoodi nii 2G, 3G kui 4G puhul. Kindlasti on aga 4G võrk praegu kõige kiiremini arenev.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Cocapunn
HV vaatleja

liitunud: 29.05.2009
|
08.10.2012 10:15:23
|
|
|
EMT 4G levikaart näitab kenasti, et kaetud on jällegi Pärnu laht aga millal jõuab EMT nii kaugele, et oleks mõistlik levi ka maismaal? On peaaegu, et võimatu kasutada EMT teenuseid kuna levi pendeldab Tõstamaa Kihnu masti vahel.
_________________ Olgu sul sama hea, kui mul.
Vaimukus on haritud ülbus.
Maailma kõige lühem anekdoot: ``Mees`` |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|