|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Henri94
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2009
|
16.09.2012 13:05:35
|
|
|
| siLc kirjutas: |
| 40D nüüd käes ja võib rahul olla, istub võrreldes 450D-ga hästi kätte. Katikul paistab olema tolmu, mis läbi pildiotsija prominentselt vastu vahib - kus mõistliku hinnaga puhastada lasta? |
Sul on see tolm kas peeglil, objektiivil, mattklaasil, pildiotsijal... - kuskil sellise koha peal, mis jääb objektiivi esimese läätse ja sinu silma vahele Läbi pildiotsija sa ei saa näha ei katikut ega sensorit. Tolmu vastu üldiselt aitab õhupump vms. Kusjuures kui see tolm on fookuses, on ta töenäoliselt mattklaasi peal, mida on nöksa raskem puhastada vast, kui peeglit..
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
17.09.2012 00:19:49
|
|
|
| Selle tolmuga läbi pildiotsija on minu praktikas nii olnud, et kui just objektiivi klaasil ei ole ca 1-2mm x 1-2mm tükki, siis on sodi kas peegli peal või kuskil prisma ümbruses. Tihtipeale on probleemiks olnud mattklaas ning sellega on nii, et kuna ta on spetsiaalselt loodud kindla tekstuuriga, et suunata valgust õigesti läbi prisma ja mida kõike veel, siis selle surkimine ise võib seda jäädavalt kahjustada. Väidetavalt on suhteliselt odav osa (ca 7-10€ vist), kuid ka see on raha. Suurema mustuse saab maha kui teha pildiotsija klaas puhtaks, objektiivi esimene ja tagumine klaas ning kas siis spetsiaalse pintsli või õhupumbaga peeglit ning selle kohal olevat moodustist puhastada. Suurema mustuse peaks ära võtma v.ä need tükid, mis on mattklaasi vahele pugenud.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
17.09.2012 13:58:19
|
|
|
Võibolla ajasin terminid sassi. Tolm on üsna selgelt sellel sensori ees asuval peeglil, mis kujutise läbi mattklaasi pildiotsijasse suunab. Isegi kui mattklaas peaks olema tolmune, saab 40D-l selle kergelt eemaldada. Muidu peeglit soovitati vatitikkude ja piirituse abil puhastada - on hüva nõu?
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
186 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
18.09.2012 04:59:44
|
|
|
| Minu nõu oleks, et ära näpi... olgem nüüd ausad, reaalselt see ju pildistamist ei sega, või mis?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
18.09.2012 09:02:26
|
|
|
siLc, Proovi kõigepealt õhuga - erinevad pumbad fotopoodides saadaval
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
03.10.2012 22:23:14
|
|
|
On kellelgi tulnud ette (endal antud juhul kaameraks 5Dmk1), et Av modes pildistades tulevad pildid tugevas alasäris? Hinnanguliselt ~2EV alasäri. Exposure compensation on null.
Esineb enamasti siis, kui pildistada horisontaalselt ja ette-üles jääb heledavõitu pilvine taevas (praeguse aastaaja valgus, kella 16 paiku). Kaader pole sihitud taevasse.
Av mode antud juhul, kuna pildistan enamasti nii, sarnane olukord esineb ka M ja Tv modes.
Histogramm kajastab olukorda sedasi, et kogu "mass" on vasakpoolses esimeses kolmandikus.
Objektiivideks Canoni 35-70mm 3.5-4-5 ja 50mm 1.8
Varem täiskaadriga kokku puutunud pole, kas on mul midagi tähtsat jäänud teadmata täiskaadrile eripärase valguse mõõtmise kohta?
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
03.10.2012 22:37:21
|
|
|
Kui suur osa taevast kaadris ja üle kaadri mõõdetud average säri, siis probleem on lihtsalt selles, et kogu stseeni dünaamiline ulatus on rohkem kui sensor võimaldab(sellises olukorras ei ole ühtki sensorit, mis jätaks taevasse detaili ja maapinna ka normaalse säriga, muidu)... tavaliselt sellises olus kui tahad taevasse detaili, siis pead alasärisse laskma ja pärast RAW failis pimedat kohta helendama. Teine võimalus on säri nö mõõta maapinnalt ja taevas ära põletada.
Ehk siis probleem ei ole kaameras...
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
03.10.2012 23:12:27
|
|
|
Tagant vaateavast lisavalgust sensorile ei pääse äkki? Omal oli sama probleem, siis leidsin, et silmaava on kasulik kinni katta kui hele tagantvalgus ja silm kummisirmi vastus tihedalt pole.
| lolloom kirjutas: |
On kellelgi tulnud ette (endal antud juhul kaameraks 5Dmk1), et Av modes pildistades tulevad pildid tugevas alasäris? Hinnanguliselt ~2EV alasäri. Exposure compensation on null.
Esineb enamasti siis, kui pildistada horisontaalselt ja ette-üles jääb heledavõitu pilvine taevas (praeguse aastaaja valgus, kella 16 paiku). Kaader pole sihitud taevasse.
Av mode antud juhul, kuna pildistan enamasti nii, sarnane olukord esineb ka M ja Tv modes.
Histogramm kajastab olukorda sedasi, et kogu "mass" on vasakpoolses esimeses kolmandikus.
Objektiivideks Canoni 35-70mm 3.5-4-5 ja 50mm 1.8
Varem täiskaadriga kokku puutunud pole, kas on mul midagi tähtsat jäänud teadmata täiskaadrile eripärase valguse mõõtmise kohta? |
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
03.10.2012 23:44:35
|
|
|
Too pilt ka välja, milles probleem seisneb.
Kirjelduse järgi tundub probleem siiski tulenevat tihendist.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
04.10.2012 08:56:09
|
|
|
ma usun et siiski on valitud vale metering mode. Kui sul on isegi üle kogu kaadri keskmine tasakaal valitud siis päikseline taevas põletab üle ja ülejäänud on pime. Pead ilmselt kasutama partial metering-i sel juhul valitakse valgustuse tasakaal väga kitsa keskmise osa valgustatuse järgi.
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
04.10.2012 09:00:20
|
|
|
enterprice, see võimalus on olemas (prillide kasutamise tõttu), ent sellist asja 50D-ga ja teiste kasutatud kaameratega pole nagu olnud.
Hetk tagasi tulistatud pilt, praeguses hommikuses valguses, selja tagat silmaavast valgust oluliselt sisse minna ei saanud. Av, Evaluative metering.
http://ceemic.pri.ee/lolloom/IMG_0200.JPG
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
04.10.2012 09:17:32
|
|
|
lolloom, tõesti väga alasäritatud, siin ei ole ühtegi objektigi mis oleks õigesti säritatud. Ei oskagi midagi pakkuda. Kui kaamera arvab, et valgustusel kasutatakse välku siis ta alasäritab. Näiteks välguga kaugusesse pildistades.
Aga vaadates selle pildi exif-it siis f4 ja 1/400 iso400 juures on suht pime. Aga kuna kaamera ise valib seda siis ei teagi.
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksl
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2002
|
04.10.2012 09:38:26
|
|
|
| lolloom kirjutas: |
enterprice, see võimalus on olemas (prillide kasutamise tõttu), ent sellist asja 50D-ga ja teiste kasutatud kaameratega pole nagu olnud.
Hetk tagasi tulistatud pilt, praeguses hommikuses valguses, selja tagat silmaavast valgust oluliselt sisse minna ei saanud. Av, Evaluative metering.
http://ceemic.pri.ee/lolloom/IMG_0200.JPG |
Aga tee üks pilt veel nii, et katad näiteks pöidlaga (või siis selle kummikattega, mis kaelarihma küljes on) pildiotsija ava üldse kinni, jääb "oluline valguse sisseminek" üldse ära ning saavad inimesed objektiivsemalt hinnata
_________________ KES SOOVIB, SEE PROOVIB |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
04.10.2012 10:14:12
|
|
|
Kas ei ole viga objektiivis, mis mingil põhjusel valetab kaamerale ava?
Proovi mõne teise objektiiviga.
Praegusel hämaral ajal tundub pildil F/4 ja 1/400 puhul väga kohane alasäri olevat. Vaatasin just oma paar päeva tagasi kella 8 ajal hommikul väljas tehtud pilte, kus ava F/5,6 puhul oli säri 1/30.
F/4 puhul peaks säriaeg olema 1/60 või 1/125. Proovi manuaal režiimis!
viimati muutis Sults 04.10.2012 10:25:30, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
04.10.2012 10:14:20
|
|
|
| Sults kirjutas: |
Kas ei ole viga objektiivis, mis mingil põhjusel valetab kaamerale ava?
Proovi mõne teise objektiiviga. |
Ta on kahe objektiiviga proovinud.
Väga huvitav lugu jah. Seda viewfinderi kinnikatmist võiks proovida jah.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
04.10.2012 10:19:48
|
|
|
Ilmselt kaamera annaks häirekella sellel puhul aga äkki kere poolsed kontaktid määrdunud või kergelt oksüdeerunud. Puhastada ära, vaadata mis juhtub.
Veel kasulikke soovitusi kelleltki?
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
04.10.2012 10:19:56
|
|
|
ksl, saab õhtupoole proovitud.
Sults, see obje käinud ka 50D ees, probleemivabalt, samas 35-70mm toruga oli sama probleem 5D ees. Põhiliselt on täpselt need kaks varianti, et kas säristab õigesti või siis tugevalt alla.
Firmware poolelt (1.1.1) ei ole ilmselt miskit otsida?
[Edit] Manuali kohta: olukord ikkagi sama. Kaamera meelest säri kõige, pilt aga tume. Kaamera meelest +2EV (kas ava suurendades või säri pikendades) ülesäri toodab õige lõpptulemuse.
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
viimati muutis lolloom 04.10.2012 10:27:51, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
04.10.2012 10:25:25
|
|
|
| Kata viewfinder kinnni ja tee pilt, siis kordus kus vaatad prillidega avast. Kas on erinevusi?
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
04.10.2012 11:38:24
|
|
|
Proovi teha tehaseseadete taastamine. Ehk on kusagilt profiilist midagi pekki keeratud ja algseadete taastamine aitab.
Edit: Asi võib olla ka selles, et see kaamera mõõdabki õigemini kui su eelmine kaamera, mis ka hämaras üritas pilte iga hinna eest keskmise heleduse peale säritada. Võibolla oskab see paremini arvestada tegelikke valgusolusid. Praegu on hommikud siiski hämarad, mina pean oma kaameral selle kajastamiseks teadlikult särikompensatsiooni miinusesse keerama.
Kui ma vaatasin sinu pildi histogrammi, siis seal on heledamad alad kajastatud kenasti kuni 255-ni (ilmselt autotuled). Kas samasugune probleem tekib ka piltidega, kus mõõtmiseks määratud alas valgusallikaid pole?
Edit2: Kaameramudel on ka ju üsna vana juba ja ehk on mõõtmise sensorid ära väsima hakanud?
Proovi ka punktmõõtmist. On tulemuses mingi vahe?
Võid proovida ka madalama ISOga pildistada. Ma ei tea, mis ISO on sellel kaameral Native, kuid kindlasti pole see 400. Proovi ISO 100-ga, kas probleem esineb ka siis? Võibolla jätab mõõtmine miskipärast ISO arvesse võtmata. Kuna see on üsna vana mudel, mille ISO taluvus nõrk, siis soovitan enamasti pildistada Native ISO-l ja kasutada kõrgemaid ISOsid ainult hädakorral. Näidiseks saadetud pildil on varjualad päris mürased.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Matti
HV veteran

liitunud: 24.01.2007
|
04.10.2012 13:15:07
|
|
|
| Sults kirjutas: |
| Proovi teha tehaseseadete taastamine. Ehk on kusagilt profiilist midagi pekki keeratud ja algseadete taastamine aitab. |
+1
Võimalik, et eelmisel kasutajal on midagi oma käe järele seadistatud.
_________________
Siin peaks juba selgelt politsei sekkuma. |
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
04.10.2012 19:07:44
|
|
|
Niisiis.. Tehaseseaded taastatud. Viewfinderi kinnikatmist proovisin, ei muuda midagi. Erinevad mõõtmise meetodid ei tundunud sama kaadri puhul histogrami oluliselt muutvat. ISO100-ga sama lugu.
Mõni pilt täna kella ~16 paiku. 50mm1.8
ISO100, f/4, 1/640, +0EV
http://ceemic.pri.ee/lolloom/5D/IMG_0220.JPG
ISO100, f/4, 1/125, +0EV
http://ceemic.pri.ee/lolloom/5D/IMG_0227.JPG (Siin jusktui valgus õige)
ISO100, f/4, 1/125, +0EV
http://ceemic.pri.ee/lolloom/5D/IMG_0229.JPG (Siin ka valgus justkui õige)
ISO200, f/4, 1/2000, +0EV
http://ceemic.pri.ee/lolloom/5D/IMG_0237.JPG (Taustal pilvine taevas läbi poolraagus puu. Sama shot ISO100-ga andis poole pikema säriga täpselt sama tulemuse)
ISO800, f/4, 1/2000, +1EV
http://ceemic.pri.ee/lolloom/5D/IMG_0266.JPG (See pilt on suisa must )
Käis endal ka mõttest läbi, et ehk mõõtmisesensorid ära väsinud. Kuid kohati ju asi töötab. Mõtted hakkavad otsa saama
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
04.10.2012 20:16:10
|
|
|
Küsin nii igaks juhuks, et ega pole objektiivile mõnd filtrit ette jäänud? Mõned polarisatsioonifiltrid võivad oluliselt mõõtmist segada.
Kui pildistad maksimaalse ava ja pika säriga, kas siis ka probleem esineb? Kui ise sellise pildistamise korral objektiivi eest sisse vaatad, kas objektiivi diafragma tõmbub koomale, kuigi on pandud maksimaalne ava?
Kas kere kontaktid on vigastamata (kui toru eest ära keerata ja kontakte lähemalt uurida)?
Mingit süsteemi ei ole, a la et iga 3. kaader on tugeva alasäriga? Kui on, siis äkki särikahvel peale jäänud (ma ei tea, kas C5D puhul tehaseseadete taastamine tühistab kahvli)?
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
04.10.2012 20:25:48
|
|
|
Kas katiku enda rike kõne alla tuleks?
EXIF'i, silma ja aastaaja järgi on kaamera mõõtmistulemused üsna täpsed.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
04.10.2012 20:34:27
|
|
|
Kontaktid ei paista oksüdeerunud ega vigastatud olevat, objektiivil ega ka kaameral. Filtreid pole ka ees.
Kaamera DOF nupp töötab (diafragma tõmbub koomale vastavalt valitud avale, kui seda vajutada). Pildistamisel (praegu, hämaras toas, Manual mode) rakendub valitud ava, st diafragma tõmbub koomale. Kui valitud on maksimmalne ava, siis maksimaalne ava ka jääb. Seda ma ei saa praegu enam väljas vastu pilvist taevast proovida täna, aga homme võin proovida.
Tänud neile, kes viitsivad kaasa mõelda. Endal mõtted päris otsas, kuigi pole just esimene tutvus DSLR-ga
[Edit]
Pahco, kuna katiku kohta küsisid, siis selles valguses hakkasin teise pilguga vaatama seda pilti:
http://ceemic.pri.ee/lolloom/5D/IMG_0280.JPG (Taevas enamjaolt, all servas tänavavalgustuse postid):
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
04.10.2012 20:53:14
|
|
|
Vii Overalli, sul säri mõõtmisega midagi tuksis(ajab tugevalt alasärisse), saad sealt vast täpsemini teada, milles probleem on.
Muidu, kui keerad +2 EV komp peale, kas siis automaatselt tuleb enamvähem õige säriga või hakkab kaamera ka siis aiateibaid säriks mõõtma? Sellisel juhul saad vähemalt nö selle ümber töötada...
St. suht kindlalt on tegemist mingi defektiga, minu 5D'l sellist nalja pole eales olnud, niiet vii aga heaga Overalli ja vaata mis nad ütlevad.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
04.10.2012 21:22:39
|
|
|
Heineken, offseti küsimus jah, offsetiga ajab paika. Jama ainult selles, et offseti vajadust alati pole... Praktiliselt tähendab seda, et varuda pildistamiseks rohkem aega ja "kontroll-laske"
Sults, tänud, see andis mõtlemisainet, ent ei tundu siiski lahendust andvat
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
05.10.2012 12:17:29
|
|
|
Kas sa selle katse tegid, mis minu viimati antud lingis soovitati?
Sinu näidiseks esitatud piltidelt tundub küll, et mida kiirem säriaeg, seda pimedam tuleb pilt. Kui keeraksid ava kinni ja teeksid aeglase säriga, saaksid tõenäoliselt veel normaalse säriga pildid. Aga see viitab ikkagi katiku surmale.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
05.10.2012 16:23:28
|
|
|
Sults, proovisin hetk tagasi. Valisin ava nii, et käies läbi ISO100-H(3200) jääksid säriajad vahemikku ~1/50 - 1/4000, umbes. Ka pikema säriga kui 1/1000 on pilt veidi tume, aga 1/1600 ja kiirem säri teeb tunduvalt tumedama pildi minnes mida lühema säri poole, seda hullemaks.
50mm, ISO400, f2.8, 1/4000 (ja sellest lühemad särid) pluss välk (430EX, high speed sync) täisvõimsusel vastu 1,5m kaugusel olevat valget seina peaks tekitama ilmselt midagi muud kui musta pildi? Must pilt aga tuli. Samad parameetrid, aga 1/2000sek ja pilt on täiesti läbi põlenud. 1/2000 ja välk poolel võimsusel annab tulemuseks musta pildi, mis on alumisest servast lugedes umbes 10% ulatuses valgem. Sellest pikemad särid püüdsid kõik tugevamad ja nõrgemad sähvatused ilusti kaadrisse.
Katiku moodi tundub tõesti
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB
viimati muutis lolloom 05.10.2012 17:23:57, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
05.10.2012 17:10:08
|
|
|
| Säritab valesti.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
05.10.2012 19:54:18
|
|
|
lolloom, Mis läbisõit on aparaadil?
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
05.10.2012 20:03:58
|
|
|
Eelmise omaniku sõnul ~4000. Kaamera enda visuaalne seisukord vastab vähest läbisõitu, aga samas sellise "tõsisema" vana kere kohta kuidagi väike number.
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.10.2012 21:08:52
|
|
|
Tean profifotograafe kes ostavad tutika kaamera miski paari nädalase ürituse jaoks, klõpsivad seal mõnikümmend tuhat pilti ning siis ärivad maha kui "vähe kasutatud"
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
05.10.2012 22:01:07
|
|
|
lolloom, nagu ma ütlesin enne, vii Overalli.
Nende säriaegade-ISOde ja avadega pole meil midagi peale hakata, kuna me ei tea mis oludes täpsemalt tegid, täpsemalt siis, me ei tea mida mõni teine kaamera (mis korrektselt mõõdaks), mõõtis.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
05.10.2012 23:56:40
|
|
|
5dmk1 katik peaks 100 000 klõpsu üle elama. ja eosinfo ei suuda sedagi välja peilida vana prose tõttu. Vii jah overalli ja uuri palju selle läbisõit.
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
06.10.2012 04:19:37
|
|
|
See 100k varieerub ka, ja seda kõigi kaamerate puhul üldse, st. on kaamerate isendeid millel katik peaks kestma mingi 150k või rohkem ja reaalselt kestab 30-40k, samuti kaamerate isendeid millel peaks katik kestma mingi... 50k vist oli(pole siinkohal kindel, mõttes on Canoni XXXD kered siis)? ja reaalselt kestab 500k, jne. Need muidugi ekstreemsed näited, aga jutu iva annab edasi.
Ehk siis see 100k tasub veidike nö näputäie soolaga võtta.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.10.2012 09:37:05
|
|
|
Jah, saab. Häguselt meenuvad numbrid paarisajast kuni ~800 eurini sõltuvalt kaamerast.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.10.2012 09:56:34
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Vabandage lolli küsimust, aga kas katikut saab vahetada ning kui jah, siis millise rahahulga eest? |
Hind oleneb mitmest tegurist kuna lisaks on enamasti ka tööaja tasu. Nagu üteldud juba enne siis Canoni puhul on Overall see koht kust küsida. 800 eurot peaks olema üsna kalli kaamera katiku hind.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
06.10.2012 10:09:33
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Tean profifotograafe kes ostavad tutika kaamera miski paari nädalase ürituse jaoks, klõpsivad seal mõnikümmend tuhat pilti ning siis ärivad maha kui "vähe kasutatud"  |
Kuidas küll see eesmärki toodab?
Mõnikümmend tuhat pilti on "meh".
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.10.2012 10:15:24
|
|
|
| Mario. kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
Tean profifotograafe kes ostavad tutika kaamera miski paari nädalase ürituse jaoks, klõpsivad seal mõnikümmend tuhat pilti ning siis ärivad maha kui "vähe kasutatud"  |
Kuidas küll see eesmärki toodab?
Mõnikümmend tuhat pilti on "meh". |
Kui sulle keegi pakuks garantii ja tšekkidega paari nädala vanust aparaati siis oleksid tõenäoliselt selle eest maksma päris head hinda kuna keegi ei tule selle pealegi, et nii lühikese ajaga võiks keegi katikule säärase "läbisõidu" teha. Too fotograaf aga saab selle projekti eest piisava tasu, et säärast luksust lubada ning ei pea seetõttu eriti muretsema, et pruugitud aparaat poole pealt vedru välja viskab.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
06.10.2012 10:44:18
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Mario. kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
Tean profifotograafe kes ostavad tutika kaamera miski paari nädalase ürituse jaoks, klõpsivad seal mõnikümmend tuhat pilti ning siis ärivad maha kui "vähe kasutatud"  |
Kuidas küll see eesmärki toodab?
Mõnikümmend tuhat pilti on "meh". |
Kui sulle keegi pakuks garantii ja tšekkidega paari nädala vanust aparaati siis oleksid tõenäoliselt selle eest maksma päris head hinda kuna keegi ei tule selle pealegi, et nii lühikese ajaga võiks keegi katikule säärase "läbisõidu" teha. Too fotograaf aga saab selle projekti eest piisava tasu, et säärast luksust lubada ning ei pea seetõttu eriti muretsema, et pruugitud aparaat poole pealt vedru välja viskab. |
Töövahendina ma ei näe, et paarkümmend tuhat klõpsu teevad riista kasutuskõlbmatuks, või isegi usaldamatuks. - nii või naa ei ole fotograaf ühe aparaadiga klienti teenindamas.
Statistiliselt selline käitumine end ei õigusta:
http://www.olegkikin.com/shutterlife/canon_eos5dmkii.htm
http://www.olegkikin.com/shutterlife/canon_eos1dsmkii.htm
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.10.2012 11:26:07
|
|
|
| Mõnikümmend tuhat pilti ei ole "profikaamera" puhul märkimisväärne näitaja. Seda võib võtta hoopis kui sissesõitu - lastehaigused on läbi põetud ja kiirelt tekkivad vead on välistatud.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
06.10.2012 11:30:47
|
|
|
| Heineken kirjutas: |
| Nende säriaegade-ISOde ja avadega pole meil midagi peale hakata, kuna me ei tea mis oludes täpsemalt tegid, täpsemalt siis, me ei tea mida mõni teine kaamera (mis korrektselt mõõdaks), mõõtis. |
Kellel on ja kellel mitte...
Kui ikka on selge tendents, et avaprioriteediga pildistades tuleb kiirete säriaegade puhul heledalt valgustatud objektist pimepilt, kuid aeglaste säriaegade puhul on pilt ok, siis on tegemist teatavat laadi katikuveaga. Kui mõõdistamine oleks peetis, siis oleks ka aeglasemad võtted nässus.
Kui ikka lähedalt vastu heledat pinda laksatud välk pimeda pildi teeb, siis polegi enam tähtis, mida mõni teine kaamera selles olukorras mõõdaks.
Remonti viimine on asjalik soovitus. Iseasi, mis see selle kaamera puhul maksma võib minna. Võibolla on mõistlik vaadata endale teine kaamera ja rikkis katikuga kaamerat kasutada vaid aeglastel (alla 1/1000) säridel, kuni katik selliselt veel pildistada lubab. Selleks võib abi olla nt piisava pimendava toimega ND filtrist, mis säriaega vajalikul määral pikendab. Pika toruga ja kiiresti liikuva pildistamine läheb igatahes raskeks.
Aga võibolla saab vea paarisaja euroga korda, siis tasub küll katik ära vahetada!
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
06.10.2012 14:40:54
|
|
|
| Kui jutt läks siin katiku vastupidavusele, siis äkki keegi oskab võrdluseks öelda, kui palju keskmise tänapäeva kompaktkaamera katiku jaoks see number olla võiks?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
06.10.2012 16:04:28
|
|
|
Kui ma õigesti mäletan, siis 5D katikuvahetus oli Overallis miskised 250 eur või nii. Omajagu alla kaamera järelturuhinna.
Sults, point on selles, et ei tea mis valgusolud täpsemalt olid, niiet ei saa päris üheselt väita, et katik jamab, kui võimalus on, et lihtsalt tugevalt alasäris tulenevalt säri valest mõõtmisest või nii...
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lolloom
HV veteran

liitunud: 31.10.2005
|
06.10.2012 16:36:59
|
|
|
Mõistlik müüja oli, võttis kaamera ja viis hooldusesse. Sealt olevat öeldud, et katik tõepoolest hapu, võtavad ette.
Heineken, kella 16 aegne pilvine taevas praegusel aastaajal on tõesti nii ebamäärane valgusallikas?
Once again: jamad algasid kiirete säridega. f/2.0 & 1/4000 paha-paha, f/8.0 & 1/250 pilt korras.
Ilma abivalmis kaasfoorumlaseta otsiksin ilmselt endiselt probleemi põhjust
_________________ One does not simply overclock Sandy Bridge with SetFSB |
|
| Kommentaarid: 244 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
209 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
06.10.2012 16:37:27
|
|
|
| Heineken kirjutas: |
Sults, point on selles, et ei tea mis valgusolud täpsemalt olid, niiet ei saa päris üheselt väita, et katik jamab, kui võimalus on, et lihtsalt tugevalt alasäris tulenevalt säri valest mõõtmisest või nii... |
Kella-, aastaaja ja pilvisuse jãrgi EV11 kuni EV13.
See vastab päris täpselt kaamera mõõtmistulemustele.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
04.11.2012 13:14:01
|
|
|
Kuna jaanuaris tõenäoliselt esitletakse uusi DSLR-e (7DMII, 70D ja ehk ka 700D), siis plaanin ka ehk uue kaamera ostu. Tekkis küsimus, et kumb on parem, kas DIGIC 5+ või dual DIGIC 4 protsessor? Siis teab, kas on mõte silm peale visata uute protsessoritega kaameratel.
Info pärit canonrumors lehelt, seega ei ole 100% kindel kindlasti
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
04.11.2012 13:32:21
|
|
|
Mille jaoks?
Kui pildistad ja RAWis, siis praktikas erilist vahet ei tohiks tulla, st. erinevused peaksid sensorist tulenema. Video puhul muidugi uuem alati parem.
Mis sul praegu on ja mille osas puudu jääb, et uuendada tahad?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|