Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 203, 204, 205 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 30.09.2012 20:49:44 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Meil ei olnud lubatud. Ka mitte vabal ajal. Sest siis oli ülemate arvates oht, et sõdur hakkab neid mittevabal ajal kasutama (metsas postil) või ei pane läbi nende tähele kui neid kutsutakse.

Kuidas see mitte lubamine väljendus? Võeti need asjad kusagile hoiule? Millal kätte sai, kas SBK lõpus või alles peale 8-11 kuud?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ITpoiss
HV vaatleja
ITpoiss

liitunud: 10.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2012 22:01:49 vasta tsitaadiga

Kiire küsimus - Tapal tahetakse tervisekaarti ka või? Homme liigun kooli, et paberid korda ajada, aga tervisekaarti kätte ei saa homme. Samas mulle pole keegi otseselt ütelnud, et seda vaja on - ehk keegi teadja oskab kommenteerida?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2012 22:21:22 vasta tsitaadiga

Üritati kokku korjata, aga eelnevalt oli pumpade tegemine, toenglamangus vedelemine ja muude "motiveerivate" tegevuste tegemine, et kõrvaklappide jaoks aega ei jääks. Seda tervele rühmale. icon_smile.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pohmakas,
käed värisevad
pohmakas,

liitunud: 11.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2012 22:39:36 vasta tsitaadiga

ITpoiss kirjutas:
Kiire küsimus - Tapal tahetakse tervisekaarti ka või? Homme liigun kooli, et paberid korda ajada, aga tervisekaarti kätte ei saa homme. Samas mulle pole keegi otseselt ütelnud, et seda vaja on - ehk keegi teadja oskab kommenteerida?

Mul Kuperjanovi kohta öeldi, et vaktsiinide pass VÕIKS kaasas olla. Sellest eeldan, et kohustuslik pole. Tervisekaardi kaasavõtmisel imo väga mõtet ei ole, kui juba arstlikust komisjonist oled kõlblikuna edasi pääsenud.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2012 22:43:33 vasta tsitaadiga

Lihtsalt mine kohale. Küll ametiasutused ajavad asja korda, neil on sind sinna vaja, mitte vastupidi. Koju nad sind seepärast ei saada icon_smile.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2012 23:08:10 vasta tsitaadiga

meil oli küll sbk ajal telefonid lubatud, argipäeviti seda vaba aega palju ei olnud, kuid pühapäeviti võis kasvõi terve päeva lobiseda icon_wink.gif (siis läks jamaks kui keegi oma külalisega vallatlema kippus icon_lol.gif enamasti lõppes siis kõigil külalistepäev/vaba aeg ja hakkasid kapikontrollid icon_sad.gif esimene kord saime kohe 3x järjest mis õnneks jäi ka viimaseks korraks... põhjus siis selles, et kolmandal korral viidi kaks tyypi haiglasse... kukkusid kokku, vedeliku puudus, liigne pinge jne icon_confused.gif ) Muidugi sai see ülemus pärast vastu pead, et selliselt käitus icon_razz.gif

Teine top tip! Kui ülemus käseb gaasimaskiga jooksma minna, siis see on RANGELT keelatud kui ei ole arstlikku järelvalvet. Meil saadeti 10 meest ümber kasarmu selliselt jooksma ja kui pataljoni ülem seda nägi siis mis jama sealt tuli icon_lol.gif Hiljem polnud enam ühtegi gaasihäiret icon_smile.gif (mul neid naqnii polnud sest gaasimaski klaas oli pidevalt katki icon_rolleyes.gif )
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2012 07:40:01 vasta tsitaadiga

Creat_1, what?
Gaasimaskis jooksmine keelatud?

Too viide selle keeluni palun.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 01.10.2012 08:29:27 vasta tsitaadiga

Pakun, et patiülema käskkiri (kui üldse eksisteerib vastavasisuline dokument), kv määrustikest seda vaevalt leiaks.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2012 09:53:24 vasta tsitaadiga

Sellistel teemadel on ennegi kino saanud. Vahipataljonis oli 10 a. tagasi teema, et õue rivisse pidi rühm jõudma võimalikult kiiresti. Kasarmus olid kompaniid 2-4 korrustel. Joosti siis täie lennuga treppidest alati. Kuni keegi SBK ajal kaebas KV peainspektorile. Laigna käis siis kohapeal, mõõtis pilguga treppe ja tegi ettekirjutuse - treppidest jooksmine on ohtlik, võib kukkuda, vigastada jne. Ja ei mingit treppidest jooksmist enam.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 01.10.2012 10:33:34 vasta tsitaadiga

Eks ta kaheotsaga asi ole. Treppidest jooksmise keelamine tundub ülepingutatuna, aga teisalt, kui keegi kukub ja põlve vigastab ja saab sellest lõpliku trauma, siis on jälle üks inimene juures kes saab elulõpuni rääkida kuidas kaitsevägi tema tervise rikkus. Väga raske on ka kindlaks teha kust algab rumalus ja kuskohast mitte. Rahuajal tuleks vigastuste saamiste võimalused niipalju minimeerida kui võimalik.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 01.10.2012 16:47:06 vasta tsitaadiga

Tegelikult igasugused harjutused on pealekaebamise või õnnetuste tõttu ära jäänud (nagu selle teema esimestelt lehekülgedelt keegi kurtis, et "head ajad on möödas"). Nt räägiti meile lugu sellest, kuidas enam ei pea 60km/h liikuvast sõidukist jalastuma, kuna keegi olevat end invaliidiks hüppanud ning vastavat käsklust jaganud veebel (kes vvbl'iks saamise võimaluse nullis) maksab siiamaani invarahasid talle. Samasse kategooriasse käib seesamune gaasimaski kasutamine (oksendati sinna), teravmoonaga ümberkäimine (jalge ette laskmine) jmt. Suvel tekkinud skandaali käigus selgus, et ka metsaharjutustel on mingisugused ajapiirangud. Tuleb välja, et kaitsevägi on mingid euronormid omaks võtnud icon_lol.gif Samas vene stiilis "3% õppustel on loomulik kadu" pole samuti mõistlik.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 01.10.2012 16:53:59 vasta tsitaadiga

Eestis vaevalt on ka sõjaolukorras vaja jalastuda 60km/h pealt ja gaasimaske ka arvatavasti vaja ei lähe. Eesti sõda saab nagunii ketsides linnalahing olema.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2012 19:34:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Rahuajal tuleks vigastuste saamiste võimalused niipalju minimeerida kui võimalik.

thumbs_up.gif

_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2012 19:41:31 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
Eks ta kaheotsaga asi ole. Treppidest jooksmise keelamine tundub ülepingutatuna, aga teisalt, kui keegi kukub ja põlve vigastab ja saab sellest lõpliku trauma, siis on jälle üks inimene juures kes saab elulõpuni rääkida kuidas kaitsevägi tema tervise rikkus.
Meil jah kahjuks vaid räägitakse. USAs targad inimesed annaks kaitseväe vms kohtusse ja lahkuks miljonäridena sealt icon_biggrin.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 01.10.2012 19:58:13 vasta tsitaadiga

ei tahaks uskuda kohtuasju, usas on kindlasti hullud lepingud, seal asi ju vabatahtlik. neil on kõik põlvekaitsmed ja asjad olemas, ma pole kursis kuidas meil sellega on.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2012 22:26:25 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Creat_1, what?
Gaasimaskis jooksmine keelatud?

Too viide selle keeluni palun.


kindlat viidet ei oska tuua, kuid tean seda kuna pati ülem ise rääkis, et arstliku järelvalveta on selline tegevus suhteliselt keelatud icon_rolleyes.gif ja et tegi isikule kes sellise käsu andis kirjaliku noomituse jne Põhjusi miks pole see lubatud toodi välja päris mitmeid.. näiteks lämbumine/minestamine mille käigus kukkudes võib pea lõhki lüüa jne jne
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pohmakas,
käed värisevad
pohmakas,

liitunud: 11.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2012 22:36:10 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Leinö kirjutas:
Creat_1, what?
Gaasimaskis jooksmine keelatud?

Too viide selle keeluni palun.


kindlat viidet ei oska tuua, kuid tean seda kuna pati ülem ise rääkis, et arstliku järelvalveta on selline tegevus suhteliselt keelatud icon_rolleyes.gif ja et tegi isikule kes sellise käsu andis kirjaliku noomituse jne Põhjusi miks pole see lubatud toodi välja päris mitmeid.. näiteks lämbumine/minestamine mille käigus kukkudes võib pea lõhki lüüa jne jne

Eks need on ise ka lollakad, kes oma piire üldse ei tunneta ja nõrkemiseni ringi kappavad. Kui ikka tunned, et ei suuda, siis mask maha ja puhka, ega keegi kartsa ei viska sellise asja eest.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2012 22:38:28 vasta tsitaadiga

10-11 aastat tagasi raviti pohmakat gaasimaskis jooksmisega
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 00:35:39 vasta tsitaadiga

Mõned sajandid tagasi raviti nõiaksolemist tuleriidal põletamisega teatud kohtades. Tänapäeval mõnedes kohtades ravitakse vargust käe-käte eemaldamisega. See, et nii tehti, ei tähenda veel, et nii oleks mõistlik.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 02.10.2012 00:39:10 vasta tsitaadiga

Mida see gaasimaskiga jooksmine annab, mingu sõdurid parem jõusaali ja rahmeldagu seal. Sama hea kui sundida teisi pead veeall hoidma, äkki on sõjas vaja kusagil tiigis varitseda.
Eks nende asjadega on nii, et noored ei tule üldse sellepeale kui fataalselt sellised asjad lõppeda võivad.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 02.10.2012 01:32:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mida see gaasimaskiga jooksmine annab, mingu sõdurid parem jõusaali ja rahmeldagu seal.


http://en.wikipedia.org/wiki/Gas_attack
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 09:07:45 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
Mida see gaasimaskiga jooksmine annab, mingu sõdurid parem jõusaali ja rahmeldagu seal. Sama hea kui sundida teisi pead veeall hoidma, äkki on sõjas vaja kusagil tiigis varitseda.
Eks nende asjadega on nii, et noored ei tule üldse sellepeale kui fataalselt sellised asjad lõppeda võivad.


Gaasimaskiga on keeruline ringi liikuda ja lasta.. Harjutama peab, meil näiteks olid laskmised ka gaasimaskiga.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 02.10.2012 09:24:03 vasta tsitaadiga

Porno Parm kirjutas:
tsitaat:

Mida see gaasimaskiga jooksmine annab, mingu sõdurid parem jõusaali ja rahmeldagu seal.


http://en.wikipedia.org/wiki/Gas_attack


Eestit ei hakka mitte keegi kunagi keemiarelvaga ründama.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 10:57:25 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
Porno Parm kirjutas:
tsitaat:

Mida see gaasimaskiga jooksmine annab, mingu sõdurid parem jõusaali ja rahmeldagu seal.


http://en.wikipedia.org/wiki/Gas_attack


Eestit ei hakka mitte keegi kunagi keemiarelvaga ründama.


Annad 100% garantii?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 02.10.2012 11:03:19 vasta tsitaadiga

Vabalt
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 13:29:29 vasta tsitaadiga

Sellejaoks väljaõpet vaja ongi, et üks hetk need garantiiandjad otsustavad ümber.

Väljaõpe aga ei saa olla teoreetiline paberil - füüsiliselt on vaja erinevad olukorrad läbi mängida. Paljud asjad võivad ajateenistuses tunduda täiesti ebavajalikuna - samas kui kord kriis käes on siis ole õnnelik, et oled vähemalt korra mingid olukorrad läbinud ja tead minimaalseltki mida oodata. Ärge unustage, et tegu on väljaõppega (üks kooliaasta) mitte mingi kohaga kus lihtsalt käiakse aega parajaks tegemas.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 02.10.2012 13:38:57 vasta tsitaadiga

Eestil arvatavasti polegi kõigile meestele gaasimaske, hea kui vormegi on. Mina ei näinud ajateenistuse ajal kordagi gaasimaski kellegi käes.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 13:44:13 vasta tsitaadiga

vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white13
HV vaatleja

liitunud: 06.03.2006




sõnum 02.10.2012 14:19:16 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte.

20% olid neist gaasimaskidest kasutuskõlbmatud igatahes meile tehtud gaasirünnaku ajal.
Aja jooksul on see protsent kindlasti suurem, siis pole neist mingit kasu.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 02.10.2012 14:56:31 vasta tsitaadiga

Keemiarelva kaitsevahenditena kasutatakse gaasimaski, ABK-ülikonda, naha ja riietuse degaseerimist, vastumürgi süstimist ning kohest evakuatsiooni.

Rünnaku puhul meil sellist varustust (kasvõi ülikondi) pole nagunii olemas, ei ole ka vastumürke olemas. Nagunii sured ära, keemiarelva puhul oleks mõttekam kohe jalga lasta.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 15:04:25 vasta tsitaadiga

white13 kirjutas:
Leinö kirjutas:
vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte.

20% olid neist gaasimaskidest kasutuskõlbmatud igatahes meile tehtud gaasirünnaku ajal.
Aja jooksul on see protsent kindlasti suurem, siis pole neist mingit kasu.


Enamus enda poolt rikutud, et jooksmise ajal õhku kinni ei tõmbaks.

vipu kirjutas:
Keemiarelva kaitsevahenditena kasutatakse gaasimaski, ABK-ülikonda, naha ja riietuse degaseerimist, vastumürgi süstimist ning kohest evakuatsiooni.

Rünnaku puhul meil sellist varustust (kasvõi ülikondi) pole nagunii olemas, ei ole ka vastumürke olemas. Nagunii sured ära, keemiarelva puhul oleks mõttekam kohe jalga lasta.


Topi kõik see varustus nüüd lisaks tavavarustusele sõdurile kotti. Lihtsalt gaasimask on esmane kaitsevahend.
Samahästi võiksid öelda, et nahhui seda killuvesti või kuulivesti vaja on, nagunii saad surma.
Surma võid saada, need vahendid lihtsalt tõstavad võimalust ellu jääda.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 15:12:22 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
white13 kirjutas:
Leinö kirjutas:
vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte.

20% olid neist gaasimaskidest kasutuskõlbmatud igatahes meile tehtud gaasirünnaku ajal.
Aja jooksul on see protsent kindlasti suurem, siis pole neist mingit kasu.


Enamus enda poolt rikutud, et jooksmise ajal õhku kinni ei tõmbaks.



Meil laskis ka rühmaülema kaasaegne gaasimask läbi. Veneagsetest lutududest, nagu testimise ajal selgus, lasid tõesti 15-20% läbi.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 15:12:29 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
Keemiarelva kaitsevahenditena kasutatakse gaasimaski, ABK-ülikonda, naha ja riietuse degaseerimist, vastumürgi süstimist ning kohest evakuatsiooni.

Rünnaku puhul meil sellist varustust (kasvõi ülikondi) pole nagunii olemas, ei ole ka vastumürke olemas. Nagunii sured ära, keemiarelva puhul oleks mõttekam kohe jalga lasta.


Ära esita enda kogemusi üldistavalt absoluutse tõe pähe!
See, et sinu ajal neid ei olnud kohapeal või ei jagatud kätte, ei tähenda veel, et see varustus täielikult puuduks.

Tasub meeles pidada ja vahet teha sellel, et on olemas väljaõppevarustus ja mobilisatsioonivarustus. Väljaõppe ajal ei hakkagi keegi ajateenijale kaitseülikondi või korralikke mitte-NVSL gaasimaske rakmetaskusse trööpamiseks väljastama.
See info aga mida, kus ja palju mobilisatsioonilaos olemas on, kuulub aga juba riigisaladuse alla.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 02.10.2012 15:25:31 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
white13 kirjutas:
Leinö kirjutas:
vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte.

20% olid neist gaasimaskidest kasutuskõlbmatud igatahes meile tehtud gaasirünnaku ajal.
Aja jooksul on see protsent kindlasti suurem, siis pole neist mingit kasu.


Enamus enda poolt rikutud, et jooksmise ajal õhku kinni ei tõmbaks.

vipu kirjutas:
Keemiarelva kaitsevahenditena kasutatakse gaasimaski, ABK-ülikonda, naha ja riietuse degaseerimist, vastumürgi süstimist ning kohest evakuatsiooni.

Rünnaku puhul meil sellist varustust (kasvõi ülikondi) pole nagunii olemas, ei ole ka vastumürke olemas. Nagunii sured ära, keemiarelva puhul oleks mõttekam kohe jalga lasta.


Topi kõik see varustus nüüd lisaks tavavarustusele sõdurile kotti. Lihtsalt gaasimask on esmane kaitsevahend.
Samahästi võiksid öelda, et nahhui seda killuvesti või kuulivesti vaja on, nagunii saad surma.
Surma võid saada, need vahendid lihtsalt tõstavad võimalust ellu jääda.


Ime et sa veel relvast loobumist välja ei toonud icon_lol.gif HV on absurdsete inimeste koht
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 15:32:16 vasta tsitaadiga

vipu, relv ei ole selline kaitsevahend, nagu gaasimask või killu/kuulivest.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 15:33:33 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:

Samahästi võiksid öelda, et nahhui seda killuvesti või kuulivesti vaja on, nagunii saad surma.
Surma võid saada, need vahendid lihtsalt tõstavad võimalust ellu jääda.


killuvestiga kuuli saada = väga väga halb (halvem kui ilma) icon_smile.gif nt meie pidime laskmistel killuvestid seljast võtma ( just in case kui peaks midagi juhtuma icon_biggrin.gif )

teine asi nende killuvestidega on see, et nad ei peata isegi nuga icon_smile.gif testisime kaasvõtlejaga. Temal oli usakas, minul israel'i ja tulemuseks oli see, et minu killuvestist läks nuga vabalt läbi icon_lol.gif usakas suutis vähemalt mingil määral vastu punnida...
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 02.10.2012 15:36:25 vasta tsitaadiga

Kaitseväel jäi mullu hankimata 90 protsenti mobilisatsiooni- varudest
http://www.postimees.ee/826862/kaitsevael-jai-mullu-hankimata-90-protsenti-mobilisatsiooni-varudest/

Arvata on, et keemirelvakaitse vahendeid on heal juhul tuhat või paar komplekti, samas võib neid olla ka ainult sada või vähem.
Isegi killuveste ei jagu kõigile mobiliseeritutele, kui vorm ja saapad on olemas, on väga hästi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 15:41:42 vasta tsitaadiga

Creat_1, sellest kuulen ma küll esimest korda.. Mis see kuul siis killuvestile teeb? 5,56 on piisavalt väike, et ilma vestita kerre lennates seal kõik segi keerab..
Me testisime ka noaga, läbi ei läinud, nuga läks katki lõpuks hoopis.

vipu, kas sul on ligipääs riigisaladustele, et oskad rääkida, mis varustust kus ja kui palju on?
Miks sa loobid mingit alusetut paska suust välja?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 02.10.2012 15:51:35 vasta tsitaadiga

Miks see p.a.s.k on? Mis paneb sind üldse sedasi väitlema, kas oled kõvem mees kui kasutad sõna "p.a.s.k"?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 15:53:17 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Creat_1, sellest kuulen ma küll esimest korda.. Mis see kuul siis killuvestile teeb? 5,56 on piisavalt väike, et ilma vestita kerre lennates seal kõik segi keerab..
Me testisime ka noaga, läbi ei läinud, nuga läks katki lõpuks hoopis.


kui saad kuuli läbi killuka siis selles sisalduvad kevlar kiud lähevad mingil määral sinu vereringesse ja see omakorda võib tekitada uusi probleeme. Samas kui saad kuuli otse kümnesse, oled naqnii surnud.

Sul oli arvatavasti usa killukas? selline laiguline ja mega raske? Siis on jah raske nuga läbi saada icon_smile.gif Mul oli oliiv roheline, megakerge ja hästi õhuke. ja noa all ei mõtle ma seda jama mis kaitsevägi annab vaid enda isiklikku waltheri armeenuga icon_smile.gif
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 16:07:09 vasta tsitaadiga

Creat_1, meil usa killukaid ei olnud. proovitud sai KV jamasid nuge ja isiklikke nugasid, miskit ei juhtunud.
Kui 5.56-ga saad kõhtu, pendeldab see seal ringi ja keerab jama kokku, piinarikas surm garanteeritud.


vipu, sest igas teemas sa genereerid miskit lollakat. Praegu siin teemas väidad asja üle, mis on riigisaladus, ja sellise kindlusega, et sa tead millest jutt käib.
Lisaks sa väidad, et tead 100% kindlusega, et "taktikaline vaenlane Punane" ei kasuta meie vastu keemiarelva.

Mina võin 100% kindlusega väita, et sõja puhul on neil vägagi pohhui ja kusevad kõrge kaarega igast sõjalepetele jne.
btw, teadsid sa seda, et nad pole näiteks liitunud leppega, mis keelab kassettmiinide kasutuse?
Mida sa arvad, millised miinid kaugtulega esimesena siiapoole lendavad?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 02.10.2012 16:11:07 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Mul oli oliiv roheline, megakerge ja hästi õhuke. ja noa all ei mõtle ma seda jama mis kaitsevägi annab vaid enda isiklikku waltheri armeenuga icon_smile.gif

Olid ka samasugused killukad, noa sai läbi (õigemini augu vesti) tõsiselt surkides-vaeva nähes (saime tagalas paari maha kantu peal harjutada ajaviiteks). Sellise tüüpilise torkamise (mis võiks kusagil käsikähmluses olla) pidas asi kenasti kinni...
Ega selle killuvesti point polegi ju otseseid kuule takistada/jv. vastase granaadi eest kaitsta, vaid pigem, nagu nimigi ütleb, ringilendlevate kildude/prahi eest hoidmine. Suurema kaitse annab ju nii või naa kuulivest (seegi ei kaitse igasuguse otsetabamuse eest vaid lisab tõenäosust, et ellu jääd).

Väljaõppes on killukas ka ülimalt hea ese vastiku ilmaga, hoiab tuult ja jäidet oluliselt paremini kinni, kui jope (vihmaga muutus aga kiirelt rämeraskeks icon_sad.gif).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 02.10.2012 16:12:36 vasta tsitaadiga

Mõtle natuke loogiliselt. Raudselt ei ole eesti mõelnudki enda ründamist keemiarelvaga, ei ole ka teemaks olnud kunagi tuumarünnak.
Meil ei ole varjendeid, ei ole jooditablette kogu rahvale, ei ole vastumürke bio. ja keemiarelvadele jne.
Seepärast ei ole mõtet ka üle fantaseerida ehk siis pole mõtet sõdureid piinata gaasimaskis jooksmisega.

Eestil kindlasti on mingi varu gaasimaske ja ülikondi, aga need on arvatavasti saadud abina ja pigem mingi toksilisel keemiareostuse tõrje tarbeks.
Veneajal oli jah igal koolil ja tehasel oli oma ladu kus olid need gaasimaskid, kummiülikonnad olemas (eks rahvas vedas need ju laiali ka).
Aga aeg on edasi läinud ja keemiarelva kasutamist ei ole keegi enam tõsiselt võtnud.

Ma täiesti usun, et meie riigi mob.varud on väga kehvad ja valitseb suur tohuvabapohu. Kui sa ei usu mind, siis ütle seda, aga ära hakka sõimlema.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 16:18:35 vasta tsitaadiga

Ei usu sind jah.

Me ei saa toetuda mõttele, et äkki nad ei kasuta keemiarelva, oht on alati olemas.
Tuumasõjaks ei ole valmistunud jah, kuid too mulle välja nimekiri riikidest, kes on tuumasõjaks valmistunud? (Soomes on minuteada päris palju keldreid pommivarjenditeks ümber ehitatud).
Kogu elanikkonda sa nagunii ei saa maa alla peita ju. Jooditabletid: vb ikkagi on, mob. varudes? Sa ei saa kindlalt väita, et neid ei ole (samamoodi ei saa mina kindlalt väita, et need on)
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 02.10.2012 18:17:52 vasta tsitaadiga

taifunk kirjutas:
Tasub meeles pidada ja vahet teha sellel, et on olemas väljaõppevarustus ja mobilisatsioonivarustus. Väljaõppe ajal ei hakkagi keegi ajateenijale kaitseülikondi või korralikke mitte-NVSL gaasimaske rakmetaskusse trööpamiseks väljastama.


thumbs_up.gif

2004 saime kõik aja peale kaitseülikonna ja gaasimaski ette tõmmata ja siis lahingvarustuses joosta, et mis tunne on, SBK eksamil oli ainult gaasimaski ette panemine aja peale. Päris palav hakkas ja hingama peab ka rahulikult, muidu võib tõesti pilt eest ära minna. Ei mäleta täpselt aga mainiti ka, et asjad maksavad raha ja väljaõppes ei anna nad midagi suurt juurde, peaasi, et korra saate ära proovida ja kõik. Rühma peale oli siis 2-3 ülikonda.

ref kirjutas:
Väljaõppes on killukas ka ülimalt hea ese vastiku ilmaga, hoiab tuult ja jäidet oluliselt paremini kinni, kui jope (vihmaga muutus aga kiirelt rämeraskeks icon_sad.gif).


Suurem tuul oli ja kuskil vahtima pidi siis tõmbasid jah nagu kilpkonn ennast kokku sellesse killuvesti icon_biggrin.gif

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
synt3r
HV kasutaja
synt3r

liitunud: 10.04.2007




sõnum 03.10.2012 08:29:26 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:
Suurem tuul oli ja kuskil vahtima pidi siis tõmbasid jah nagu kilpkonn ennast kokku sellesse killuvesti icon_biggrin.gif

Lisaks sellele leevendab ka rakmete/seljakoti kandmist. Ei hakka nii kiiresti soonima.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 03.10.2012 11:30:16 vasta tsitaadiga

Me nägime esimest korda killuveste vahetult enne SBK lõpurännakut kui kõrgemalt tulnud rännakukäsust tuli välja, et vest on kohustuslik. Osad lõid kohe pillima, et vest on nii raske ja ebamugav. Peale vesti proovimist seljakotiga ei tahtnud enam keegi sellest loobuda icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2012 13:01:00 vasta tsitaadiga

Vestil ja vestil, minu arvates, oli kõva vahe. Need USA-kad, mis on rasked, tugevad, olid lõppkokkuvõttes ebamugavamad kui näiteks pehmed (Israel?) killuvestid. Oma raskuse tõttu andsid tuntava koormuse seljale ning üldiselt ei hoidnud nad kitsama pihaga meestel ümber keha korralikult. Samas tõsi, et parem koos kui ilma.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2012 14:10:37 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Vestil ja vestil, minu arvates, oli kõva vahe. Need USA-kad, mis on rasked, tugevad, olid lõppkokkuvõttes ebamugavamad kui näiteks pehmed (Israel?) killuvestid. Oma raskuse tõttu andsid tuntava koormuse seljale ning üldiselt ei hoidnud nad kitsama pihaga meestel ümber keha korralikult. Samas tõsi, et parem koos kui ilma.


tõsi - kellel olid isreali omad (naq ka minul) polnud millegi üle kurta icon_smile.gif Sest need olid kaalult kerged ja mugavad, mida ei saanud öelda usakate kohta... kaalult vähemalt 6x raskemad ja kõhnematel võitlejatel ei püsinud normaalselt seljas. (loe: mõeldud inimestele kes on kogukamad)
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2012 20:18:17 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Ei usu sind jah.

Me ei saa toetuda mõttele, et äkki nad ei kasuta keemiarelva, oht on alati olemas.
Tuumasõjaks ei ole valmistunud jah, kuid too mulle välja nimekiri riikidest, kes on tuumasõjaks valmistunud? (Soomes on minuteada päris palju keldreid pommivarjenditeks ümber ehitatud).
Kogu elanikkonda sa nagunii ei saa maa alla peita ju. Jooditabletid: vb ikkagi on, mob. varudes? Sa ei saa kindlalt väita, et neid ei ole (samamoodi ei saa mina kindlalt väita, et need on)
Šveitsis on kogu elanikkonnale pommivarjendid mõeldud
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/from_our_own_correspondent/6347519.stm

_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 203, 204, 205 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.