|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest? |
| Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg |
|
38% |
[ 171 ] |
| Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen |
|
13% |
[ 62 ] |
| Pole läbinud ajateenistust |
|
47% |
[ 212 ] |
|
| hääli kokku : 445 |
|
| autor |
|
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
30.09.2012 20:49:44
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Meil ei olnud lubatud. Ka mitte vabal ajal. Sest siis oli ülemate arvates oht, et sõdur hakkab neid mittevabal ajal kasutama (metsas postil) või ei pane läbi nende tähele kui neid kutsutakse. |
Kuidas see mitte lubamine väljendus? Võeti need asjad kusagile hoiule? Millal kätte sai, kas SBK lõpus või alles peale 8-11 kuud?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ITpoiss
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2011
|
30.09.2012 22:01:49
|
|
|
| Kiire küsimus - Tapal tahetakse tervisekaarti ka või? Homme liigun kooli, et paberid korda ajada, aga tervisekaarti kätte ei saa homme. Samas mulle pole keegi otseselt ütelnud, et seda vaja on - ehk keegi teadja oskab kommenteerida?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
30.09.2012 22:21:22
|
|
|
Üritati kokku korjata, aga eelnevalt oli pumpade tegemine, toenglamangus vedelemine ja muude "motiveerivate" tegevuste tegemine, et kõrvaklappide jaoks aega ei jääks. Seda tervele rühmale.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pohmakas,
käed värisevad

liitunud: 11.06.2009
|
30.09.2012 22:39:36
|
|
|
| ITpoiss kirjutas: |
| Kiire küsimus - Tapal tahetakse tervisekaarti ka või? Homme liigun kooli, et paberid korda ajada, aga tervisekaarti kätte ei saa homme. Samas mulle pole keegi otseselt ütelnud, et seda vaja on - ehk keegi teadja oskab kommenteerida? |
Mul Kuperjanovi kohta öeldi, et vaktsiinide pass VÕIKS kaasas olla. Sellest eeldan, et kohustuslik pole. Tervisekaardi kaasavõtmisel imo väga mõtet ei ole, kui juba arstlikust komisjonist oled kõlblikuna edasi pääsenud.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
30.09.2012 22:43:33
|
|
|
Lihtsalt mine kohale. Küll ametiasutused ajavad asja korda, neil on sind sinna vaja, mitte vastupidi. Koju nad sind seepärast ei saada
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
30.09.2012 23:08:10
|
|
|
meil oli küll sbk ajal telefonid lubatud, argipäeviti seda vaba aega palju ei olnud, kuid pühapäeviti võis kasvõi terve päeva lobiseda (siis läks jamaks kui keegi oma külalisega vallatlema kippus enamasti lõppes siis kõigil külalistepäev/vaba aeg ja hakkasid kapikontrollid esimene kord saime kohe 3x järjest mis õnneks jäi ka viimaseks korraks... põhjus siis selles, et kolmandal korral viidi kaks tyypi haiglasse... kukkusid kokku, vedeliku puudus, liigne pinge jne ) Muidugi sai see ülemus pärast vastu pead, et selliselt käitus
Teine top tip! Kui ülemus käseb gaasimaskiga jooksma minna, siis see on RANGELT keelatud kui ei ole arstlikku järelvalvet. Meil saadeti 10 meest ümber kasarmu selliselt jooksma ja kui pataljoni ülem seda nägi siis mis jama sealt tuli Hiljem polnud enam ühtegi gaasihäiret (mul neid naqnii polnud sest gaasimaski klaas oli pidevalt katki )
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
01.10.2012 07:40:01
|
|
|
Creat_1, what?
Gaasimaskis jooksmine keelatud?
Too viide selle keeluni palun.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
01.10.2012 08:29:27
|
|
|
| Pakun, et patiülema käskkiri (kui üldse eksisteerib vastavasisuline dokument), kv määrustikest seda vaevalt leiaks.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
01.10.2012 09:53:24
|
|
|
| Sellistel teemadel on ennegi kino saanud. Vahipataljonis oli 10 a. tagasi teema, et õue rivisse pidi rühm jõudma võimalikult kiiresti. Kasarmus olid kompaniid 2-4 korrustel. Joosti siis täie lennuga treppidest alati. Kuni keegi SBK ajal kaebas KV peainspektorile. Laigna käis siis kohapeal, mõõtis pilguga treppe ja tegi ettekirjutuse - treppidest jooksmine on ohtlik, võib kukkuda, vigastada jne. Ja ei mingit treppidest jooksmist enam.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
01.10.2012 10:33:34
|
|
|
| Eks ta kaheotsaga asi ole. Treppidest jooksmise keelamine tundub ülepingutatuna, aga teisalt, kui keegi kukub ja põlve vigastab ja saab sellest lõpliku trauma, siis on jälle üks inimene juures kes saab elulõpuni rääkida kuidas kaitsevägi tema tervise rikkus. Väga raske on ka kindlaks teha kust algab rumalus ja kuskohast mitte. Rahuajal tuleks vigastuste saamiste võimalused niipalju minimeerida kui võimalik.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
01.10.2012 16:47:06
|
|
|
Tegelikult igasugused harjutused on pealekaebamise või õnnetuste tõttu ära jäänud (nagu selle teema esimestelt lehekülgedelt keegi kurtis, et "head ajad on möödas"). Nt räägiti meile lugu sellest, kuidas enam ei pea 60km/h liikuvast sõidukist jalastuma, kuna keegi olevat end invaliidiks hüppanud ning vastavat käsklust jaganud veebel (kes vvbl'iks saamise võimaluse nullis) maksab siiamaani invarahasid talle. Samasse kategooriasse käib seesamune gaasimaski kasutamine (oksendati sinna), teravmoonaga ümberkäimine (jalge ette laskmine) jmt. Suvel tekkinud skandaali käigus selgus, et ka metsaharjutustel on mingisugused ajapiirangud. Tuleb välja, et kaitsevägi on mingid euronormid omaks võtnud Samas vene stiilis "3% õppustel on loomulik kadu" pole samuti mõistlik.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
01.10.2012 16:53:59
|
|
|
| Eestis vaevalt on ka sõjaolukorras vaja jalastuda 60km/h pealt ja gaasimaske ka arvatavasti vaja ei lähe. Eesti sõda saab nagunii ketsides linnalahing olema.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
01.10.2012 19:34:19
|
|
|
| tsitaat: |
Rahuajal tuleks vigastuste saamiste võimalused niipalju minimeerida kui võimalik.
|
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
01.10.2012 19:41:31
|
|
|
| vipu kirjutas: |
| Eks ta kaheotsaga asi ole. Treppidest jooksmise keelamine tundub ülepingutatuna, aga teisalt, kui keegi kukub ja põlve vigastab ja saab sellest lõpliku trauma, siis on jälle üks inimene juures kes saab elulõpuni rääkida kuidas kaitsevägi tema tervise rikkus. |
Meil jah kahjuks vaid räägitakse. USAs targad inimesed annaks kaitseväe vms kohtusse ja lahkuks miljonäridena sealt
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
01.10.2012 19:58:13
|
|
|
| ei tahaks uskuda kohtuasju, usas on kindlasti hullud lepingud, seal asi ju vabatahtlik. neil on kõik põlvekaitsmed ja asjad olemas, ma pole kursis kuidas meil sellega on.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
01.10.2012 22:26:25
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
Creat_1, what?
Gaasimaskis jooksmine keelatud?
Too viide selle keeluni palun. |
kindlat viidet ei oska tuua, kuid tean seda kuna pati ülem ise rääkis, et arstliku järelvalveta on selline tegevus suhteliselt keelatud ja et tegi isikule kes sellise käsu andis kirjaliku noomituse jne Põhjusi miks pole see lubatud toodi välja päris mitmeid.. näiteks lämbumine/minestamine mille käigus kukkudes võib pea lõhki lüüa jne jne
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pohmakas,
käed värisevad

liitunud: 11.06.2009
|
01.10.2012 22:36:10
|
|
|
| Creat_1 kirjutas: |
| Leinö kirjutas: |
Creat_1, what?
Gaasimaskis jooksmine keelatud?
Too viide selle keeluni palun. |
kindlat viidet ei oska tuua, kuid tean seda kuna pati ülem ise rääkis, et arstliku järelvalveta on selline tegevus suhteliselt keelatud ja et tegi isikule kes sellise käsu andis kirjaliku noomituse jne Põhjusi miks pole see lubatud toodi välja päris mitmeid.. näiteks lämbumine/minestamine mille käigus kukkudes võib pea lõhki lüüa jne jne |
Eks need on ise ka lollakad, kes oma piire üldse ei tunneta ja nõrkemiseni ringi kappavad. Kui ikka tunned, et ei suuda, siis mask maha ja puhka, ega keegi kartsa ei viska sellise asja eest.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
01.10.2012 22:38:28
|
|
|
| 10-11 aastat tagasi raviti pohmakat gaasimaskis jooksmisega
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
02.10.2012 00:35:39
|
|
|
| Mõned sajandid tagasi raviti nõiaksolemist tuleriidal põletamisega teatud kohtades. Tänapäeval mõnedes kohtades ravitakse vargust käe-käte eemaldamisega. See, et nii tehti, ei tähenda veel, et nii oleks mõistlik.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
02.10.2012 00:39:10
|
|
|
Mida see gaasimaskiga jooksmine annab, mingu sõdurid parem jõusaali ja rahmeldagu seal. Sama hea kui sundida teisi pead veeall hoidma, äkki on sõjas vaja kusagil tiigis varitseda.
Eks nende asjadega on nii, et noored ei tule üldse sellepeale kui fataalselt sellised asjad lõppeda võivad.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Porno Parm
mugavuspagulane

liitunud: 30.11.2003
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
6 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
02.10.2012 09:07:45
|
|
|
| vipu kirjutas: |
Mida see gaasimaskiga jooksmine annab, mingu sõdurid parem jõusaali ja rahmeldagu seal. Sama hea kui sundida teisi pead veeall hoidma, äkki on sõjas vaja kusagil tiigis varitseda.
Eks nende asjadega on nii, et noored ei tule üldse sellepeale kui fataalselt sellised asjad lõppeda võivad. |
Gaasimaskiga on keeruline ringi liikuda ja lasta.. Harjutama peab, meil näiteks olid laskmised ka gaasimaskiga.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
02.10.2012 09:24:03
|
|
|
Eestit ei hakka mitte keegi kunagi keemiarelvaga ründama.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
02.10.2012 10:57:25
|
|
|
| vipu kirjutas: |
Eestit ei hakka mitte keegi kunagi keemiarelvaga ründama. |
Annad 100% garantii?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
02.10.2012 11:03:19
|
|
|
| Vabalt
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
02.10.2012 13:29:29
|
|
|
Sellejaoks väljaõpet vaja ongi, et üks hetk need garantiiandjad otsustavad ümber.
Väljaõpe aga ei saa olla teoreetiline paberil - füüsiliselt on vaja erinevad olukorrad läbi mängida. Paljud asjad võivad ajateenistuses tunduda täiesti ebavajalikuna - samas kui kord kriis käes on siis ole õnnelik, et oled vähemalt korra mingid olukorrad läbinud ja tead minimaalseltki mida oodata. Ärge unustage, et tegu on väljaõppega (üks kooliaasta) mitte mingi kohaga kus lihtsalt käiakse aega parajaks tegemas.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
02.10.2012 13:38:57
|
|
|
| Eestil arvatavasti polegi kõigile meestele gaasimaske, hea kui vormegi on. Mina ei näinud ajateenistuse ajal kordagi gaasimaski kellegi käes.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
02.10.2012 13:44:13
|
|
|
vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white13
HV vaatleja
liitunud: 06.03.2006
|
02.10.2012 14:19:16
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte. |
20% olid neist gaasimaskidest kasutuskõlbmatud igatahes meile tehtud gaasirünnaku ajal.
Aja jooksul on see protsent kindlasti suurem, siis pole neist mingit kasu.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
02.10.2012 14:56:31
|
|
|
Keemiarelva kaitsevahenditena kasutatakse gaasimaski, ABK-ülikonda, naha ja riietuse degaseerimist, vastumürgi süstimist ning kohest evakuatsiooni.
Rünnaku puhul meil sellist varustust (kasvõi ülikondi) pole nagunii olemas, ei ole ka vastumürke olemas. Nagunii sured ära, keemiarelva puhul oleks mõttekam kohe jalga lasta.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
02.10.2012 15:04:25
|
|
|
| white13 kirjutas: |
| Leinö kirjutas: |
vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte. |
20% olid neist gaasimaskidest kasutuskõlbmatud igatahes meile tehtud gaasirünnaku ajal.
Aja jooksul on see protsent kindlasti suurem, siis pole neist mingit kasu. |
Enamus enda poolt rikutud, et jooksmise ajal õhku kinni ei tõmbaks.
| vipu kirjutas: |
Keemiarelva kaitsevahenditena kasutatakse gaasimaski, ABK-ülikonda, naha ja riietuse degaseerimist, vastumürgi süstimist ning kohest evakuatsiooni.
Rünnaku puhul meil sellist varustust (kasvõi ülikondi) pole nagunii olemas, ei ole ka vastumürke olemas. Nagunii sured ära, keemiarelva puhul oleks mõttekam kohe jalga lasta. |
Topi kõik see varustus nüüd lisaks tavavarustusele sõdurile kotti. Lihtsalt gaasimask on esmane kaitsevahend.
Samahästi võiksid öelda, et nahhui seda killuvesti või kuulivesti vaja on, nagunii saad surma.
Surma võid saada, need vahendid lihtsalt tõstavad võimalust ellu jääda.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
02.10.2012 15:12:22
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| white13 kirjutas: |
| Leinö kirjutas: |
vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte. |
20% olid neist gaasimaskidest kasutuskõlbmatud igatahes meile tehtud gaasirünnaku ajal.
Aja jooksul on see protsent kindlasti suurem, siis pole neist mingit kasu. |
Enamus enda poolt rikutud, et jooksmise ajal õhku kinni ei tõmbaks.
|
Meil laskis ka rühmaülema kaasaegne gaasimask läbi. Veneagsetest lutududest, nagu testimise ajal selgus, lasid tõesti 15-20% läbi.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
02.10.2012 15:12:29
|
|
|
| vipu kirjutas: |
Keemiarelva kaitsevahenditena kasutatakse gaasimaski, ABK-ülikonda, naha ja riietuse degaseerimist, vastumürgi süstimist ning kohest evakuatsiooni.
Rünnaku puhul meil sellist varustust (kasvõi ülikondi) pole nagunii olemas, ei ole ka vastumürke olemas. Nagunii sured ära, keemiarelva puhul oleks mõttekam kohe jalga lasta. |
Ära esita enda kogemusi üldistavalt absoluutse tõe pähe!
See, et sinu ajal neid ei olnud kohapeal või ei jagatud kätte, ei tähenda veel, et see varustus täielikult puuduks.
Tasub meeles pidada ja vahet teha sellel, et on olemas väljaõppevarustus ja mobilisatsioonivarustus. Väljaõppe ajal ei hakkagi keegi ajateenijale kaitseülikondi või korralikke mitte-NVSL gaasimaske rakmetaskusse trööpamiseks väljastama.
See info aga mida, kus ja palju mobilisatsioonilaos olemas on, kuulub aga juba riigisaladuse alla.
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
02.10.2012 15:25:31
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| white13 kirjutas: |
| Leinö kirjutas: |
vipu, sitt lugu siis. meil jagus neid lutte kõigile ja oli ülearugi.
Sõjaajal näeme, kas sul läheb vaja gaasimaski või mitte. |
20% olid neist gaasimaskidest kasutuskõlbmatud igatahes meile tehtud gaasirünnaku ajal.
Aja jooksul on see protsent kindlasti suurem, siis pole neist mingit kasu. |
Enamus enda poolt rikutud, et jooksmise ajal õhku kinni ei tõmbaks.
| vipu kirjutas: |
Keemiarelva kaitsevahenditena kasutatakse gaasimaski, ABK-ülikonda, naha ja riietuse degaseerimist, vastumürgi süstimist ning kohest evakuatsiooni.
Rünnaku puhul meil sellist varustust (kasvõi ülikondi) pole nagunii olemas, ei ole ka vastumürke olemas. Nagunii sured ära, keemiarelva puhul oleks mõttekam kohe jalga lasta. |
Topi kõik see varustus nüüd lisaks tavavarustusele sõdurile kotti. Lihtsalt gaasimask on esmane kaitsevahend.
Samahästi võiksid öelda, et nahhui seda killuvesti või kuulivesti vaja on, nagunii saad surma.
Surma võid saada, need vahendid lihtsalt tõstavad võimalust ellu jääda. |
Ime et sa veel relvast loobumist välja ei toonud HV on absurdsete inimeste koht
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
02.10.2012 15:32:16
|
|
|
| vipu, relv ei ole selline kaitsevahend, nagu gaasimask või killu/kuulivest.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
02.10.2012 15:33:33
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
Samahästi võiksid öelda, et nahhui seda killuvesti või kuulivesti vaja on, nagunii saad surma.
Surma võid saada, need vahendid lihtsalt tõstavad võimalust ellu jääda. |
killuvestiga kuuli saada = väga väga halb (halvem kui ilma) nt meie pidime laskmistel killuvestid seljast võtma ( just in case kui peaks midagi juhtuma )
teine asi nende killuvestidega on see, et nad ei peata isegi nuga testisime kaasvõtlejaga. Temal oli usakas, minul israel'i ja tulemuseks oli see, et minu killuvestist läks nuga vabalt läbi usakas suutis vähemalt mingil määral vastu punnida...
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
02.10.2012 15:41:42
|
|
|
Creat_1, sellest kuulen ma küll esimest korda.. Mis see kuul siis killuvestile teeb? 5,56 on piisavalt väike, et ilma vestita kerre lennates seal kõik segi keerab..
Me testisime ka noaga, läbi ei läinud, nuga läks katki lõpuks hoopis.
vipu, kas sul on ligipääs riigisaladustele, et oskad rääkida, mis varustust kus ja kui palju on?
Miks sa loobid mingit alusetut paska suust välja?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
02.10.2012 15:51:35
|
|
|
| Miks see p.a.s.k on? Mis paneb sind üldse sedasi väitlema, kas oled kõvem mees kui kasutad sõna "p.a.s.k"?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
02.10.2012 15:53:17
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
Creat_1, sellest kuulen ma küll esimest korda.. Mis see kuul siis killuvestile teeb? 5,56 on piisavalt väike, et ilma vestita kerre lennates seal kõik segi keerab..
Me testisime ka noaga, läbi ei läinud, nuga läks katki lõpuks hoopis. |
kui saad kuuli läbi killuka siis selles sisalduvad kevlar kiud lähevad mingil määral sinu vereringesse ja see omakorda võib tekitada uusi probleeme. Samas kui saad kuuli otse kümnesse, oled naqnii surnud.
Sul oli arvatavasti usa killukas? selline laiguline ja mega raske? Siis on jah raske nuga läbi saada Mul oli oliiv roheline, megakerge ja hästi õhuke. ja noa all ei mõtle ma seda jama mis kaitsevägi annab vaid enda isiklikku waltheri armeenuga
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
02.10.2012 16:07:09
|
|
|
Creat_1, meil usa killukaid ei olnud. proovitud sai KV jamasid nuge ja isiklikke nugasid, miskit ei juhtunud.
Kui 5.56-ga saad kõhtu, pendeldab see seal ringi ja keerab jama kokku, piinarikas surm garanteeritud.
vipu, sest igas teemas sa genereerid miskit lollakat. Praegu siin teemas väidad asja üle, mis on riigisaladus, ja sellise kindlusega, et sa tead millest jutt käib.
Lisaks sa väidad, et tead 100% kindlusega, et "taktikaline vaenlane Punane" ei kasuta meie vastu keemiarelva.
Mina võin 100% kindlusega väita, et sõja puhul on neil vägagi pohhui ja kusevad kõrge kaarega igast sõjalepetele jne.
btw, teadsid sa seda, et nad pole näiteks liitunud leppega, mis keelab kassettmiinide kasutuse?
Mida sa arvad, millised miinid kaugtulega esimesena siiapoole lendavad?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
02.10.2012 16:11:07
|
|
|
Olid ka samasugused killukad, noa sai läbi (õigemini augu vesti) tõsiselt surkides-vaeva nähes (saime tagalas paari maha kantu peal harjutada ajaviiteks). Sellise tüüpilise torkamise (mis võiks kusagil käsikähmluses olla) pidas asi kenasti kinni...
Ega selle killuvesti point polegi ju otseseid kuule takistada/jv. vastase granaadi eest kaitsta, vaid pigem, nagu nimigi ütleb, ringilendlevate kildude/prahi eest hoidmine. Suurema kaitse annab ju nii või naa kuulivest (seegi ei kaitse igasuguse otsetabamuse eest vaid lisab tõenäosust, et ellu jääd).
Väljaõppes on killukas ka ülimalt hea ese vastiku ilmaga, hoiab tuult ja jäidet oluliselt paremini kinni, kui jope (vihmaga muutus aga kiirelt rämeraskeks ).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
02.10.2012 16:12:36
|
|
|
Mõtle natuke loogiliselt. Raudselt ei ole eesti mõelnudki enda ründamist keemiarelvaga, ei ole ka teemaks olnud kunagi tuumarünnak.
Meil ei ole varjendeid, ei ole jooditablette kogu rahvale, ei ole vastumürke bio. ja keemiarelvadele jne.
Seepärast ei ole mõtet ka üle fantaseerida ehk siis pole mõtet sõdureid piinata gaasimaskis jooksmisega.
Eestil kindlasti on mingi varu gaasimaske ja ülikondi, aga need on arvatavasti saadud abina ja pigem mingi toksilisel keemiareostuse tõrje tarbeks.
Veneajal oli jah igal koolil ja tehasel oli oma ladu kus olid need gaasimaskid, kummiülikonnad olemas (eks rahvas vedas need ju laiali ka).
Aga aeg on edasi läinud ja keemiarelva kasutamist ei ole keegi enam tõsiselt võtnud.
Ma täiesti usun, et meie riigi mob.varud on väga kehvad ja valitseb suur tohuvabapohu. Kui sa ei usu mind, siis ütle seda, aga ära hakka sõimlema.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
02.10.2012 16:18:35
|
|
|
Ei usu sind jah.
Me ei saa toetuda mõttele, et äkki nad ei kasuta keemiarelva, oht on alati olemas.
Tuumasõjaks ei ole valmistunud jah, kuid too mulle välja nimekiri riikidest, kes on tuumasõjaks valmistunud? (Soomes on minuteada päris palju keldreid pommivarjenditeks ümber ehitatud).
Kogu elanikkonda sa nagunii ei saa maa alla peita ju. Jooditabletid: vb ikkagi on, mob. varudes? Sa ei saa kindlalt väita, et neid ei ole (samamoodi ei saa mina kindlalt väita, et need on)
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
02.10.2012 18:17:52
|
|
|
| taifunk kirjutas: |
| Tasub meeles pidada ja vahet teha sellel, et on olemas väljaõppevarustus ja mobilisatsioonivarustus. Väljaõppe ajal ei hakkagi keegi ajateenijale kaitseülikondi või korralikke mitte-NVSL gaasimaske rakmetaskusse trööpamiseks väljastama. |
2004 saime kõik aja peale kaitseülikonna ja gaasimaski ette tõmmata ja siis lahingvarustuses joosta, et mis tunne on, SBK eksamil oli ainult gaasimaski ette panemine aja peale. Päris palav hakkas ja hingama peab ka rahulikult, muidu võib tõesti pilt eest ära minna. Ei mäleta täpselt aga mainiti ka, et asjad maksavad raha ja väljaõppes ei anna nad midagi suurt juurde, peaasi, et korra saate ära proovida ja kõik. Rühma peale oli siis 2-3 ülikonda.
| ref kirjutas: |
Väljaõppes on killukas ka ülimalt hea ese vastiku ilmaga, hoiab tuult ja jäidet oluliselt paremini kinni, kui jope (vihmaga muutus aga kiirelt rämeraskeks ). |
Suurem tuul oli ja kuskil vahtima pidi siis tõmbasid jah nagu kilpkonn ennast kokku sellesse killuvesti
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
synt3r
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2007
|
03.10.2012 08:29:26
|
|
|
| Mart352 kirjutas: |
Suurem tuul oli ja kuskil vahtima pidi siis tõmbasid jah nagu kilpkonn ennast kokku sellesse killuvesti  |
Lisaks sellele leevendab ka rakmete/seljakoti kandmist. Ei hakka nii kiiresti soonima.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
03.10.2012 11:30:16
|
|
|
Me nägime esimest korda killuveste vahetult enne SBK lõpurännakut kui kõrgemalt tulnud rännakukäsust tuli välja, et vest on kohustuslik. Osad lõid kohe pillima, et vest on nii raske ja ebamugav. Peale vesti proovimist seljakotiga ei tahtnud enam keegi sellest loobuda
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
03.10.2012 13:01:00
|
|
|
| Vestil ja vestil, minu arvates, oli kõva vahe. Need USA-kad, mis on rasked, tugevad, olid lõppkokkuvõttes ebamugavamad kui näiteks pehmed (Israel?) killuvestid. Oma raskuse tõttu andsid tuntava koormuse seljale ning üldiselt ei hoidnud nad kitsama pihaga meestel ümber keha korralikult. Samas tõsi, et parem koos kui ilma.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
03.10.2012 14:10:37
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Vestil ja vestil, minu arvates, oli kõva vahe. Need USA-kad, mis on rasked, tugevad, olid lõppkokkuvõttes ebamugavamad kui näiteks pehmed (Israel?) killuvestid. Oma raskuse tõttu andsid tuntava koormuse seljale ning üldiselt ei hoidnud nad kitsama pihaga meestel ümber keha korralikult. Samas tõsi, et parem koos kui ilma. |
tõsi - kellel olid isreali omad (naq ka minul) polnud millegi üle kurta Sest need olid kaalult kerged ja mugavad, mida ei saanud öelda usakate kohta... kaalult vähemalt 6x raskemad ja kõhnematel võitlejatel ei püsinud normaalselt seljas. (loe: mõeldud inimestele kes on kogukamad)
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
03.10.2012 20:18:17
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
Ei usu sind jah.
Me ei saa toetuda mõttele, et äkki nad ei kasuta keemiarelva, oht on alati olemas.
Tuumasõjaks ei ole valmistunud jah, kuid too mulle välja nimekiri riikidest, kes on tuumasõjaks valmistunud? (Soomes on minuteada päris palju keldreid pommivarjenditeks ümber ehitatud).
Kogu elanikkonda sa nagunii ei saa maa alla peita ju. Jooditabletid: vb ikkagi on, mob. varudes? Sa ei saa kindlalt väita, et neid ei ole (samamoodi ei saa mina kindlalt väita, et need on) |
Šveitsis on kogu elanikkonnale pommivarjendid mõeldud
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/from_our_own_correspondent/6347519.stm
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|