|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest? |
| Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg |
|
38% |
[ 171 ] |
| Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen |
|
13% |
[ 62 ] |
| Pole läbinud ajateenistust |
|
47% |
[ 212 ] |
|
| hääli kokku : 445 |
|
| autor |
|
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
26.09.2012 19:17:25
|
|
|
ref, aga see eest vastupidavus kasvas
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
26.09.2012 20:09:40
|
|
|
Vaadake nüüd pealtnägijat. Ma koguaeg rääkinud, et tegu ühe krdi hämara asutusega
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
26.09.2012 20:54:16
|
|
|
Halb suhtekorraldus lihtsalt. Pea liiva alla peitmine ei päästa kunagi.
Paraku on nii, et faktid loevad ja isegi kui kõik oletused viitavad ühes suunas, ei saa ilma asitõenditeta ehk siis ilma konkreetse deformeerunud kuulita välistada ühtegi relva. Samamoodi ei saa ka süüdi mõista ju.
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
26.09.2012 20:58:14
|
|
|
| Kas lampjalad on mingi näitaja? Kui on siis kellele seda rääkida (arstlikus) või peab olema mingi paber selle kohta? Või nad vaatavad ise kui ütled vm?
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaidoR
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2006
|
26.09.2012 21:09:15
|
|
|
| Eile käisin arstlikus, siis ühel tüübil oli ka. Kurtis sellest kirurgile ning sai saatelehe kuskile arsti juurde. Tulid tagasi, näitas paberi kirurgile ning sai pikendust 6 kuud.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
26.09.2012 21:09:54
|
|
|
| Mis selle pikenduse kerjamise eesmärk on? Minema pead nii ehk naa.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ITpoiss
HV vaatleja

liitunud: 10.01.2011
|
26.09.2012 21:17:16
|
|
|
| flameas kirjutas: |
| Kas lampjalad on mingi näitaja? Kui on siis kellele seda rääkida (arstlikus) või peab olema mingi paber selle kohta? Või nad vaatavad ise kui ütled vm? |
Mul kirurg ütles, et lampjalad. Pikemat juttu sellest polnud ja sain ilusti sisse.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkel90
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.10.2004
|
26.09.2012 21:17:36
|
|
|
| flameas kirjutas: |
| Kas lampjalad on mingi näitaja? Kui on siis kellele seda rääkida (arstlikus) või peab olema mingi paber selle kohta? Või nad vaatavad ise kui ütled vm? |
3. astmega saad ära, kirurg saadab sind pilti tegema.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
26.09.2012 21:32:31
|
|
|
| Tuttav sai oma lampjalgadega täiesti ära 2 aastat tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel157
HV Guru
liitunud: 03.08.2009
|
26.09.2012 21:34:39
|
|
|
Lampjalad ja selja probleemid ei päästa vähemalt mitte Tartus, probleem peab ikka juba raskem olema, et minema lastakse. Isegi sai käidud eelmine aasta, nad maksavad sulle mingi summa kah, et lihtsalt kohale ilmud ja vahet ei ole kas võetakse või mitte .
|
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
146 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
26.09.2012 21:46:58
|
|
|
3. astme lampjalad jah päästavad, kui ise täiega peale käia (mu rühmas oli ka eelnimetatud defektiga tegelasi; esimeses toas oli kõikidel lampjalad ). Seljaprobleemile peab ikka tehniline nimi ka olema (skolioos, küfoos vms), niisama "selg on valus" ei toida. Mul olid arstliku komisjoni aegu seljavalud (ja on aeg-ajalt siiani), kuid ortopeedile midagi ei kurtnud. Kommenteeris ise siis, et väike probleem ehk on, aga teenistust ei tohiks segada. Ja ei seganudki...
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
26.09.2012 22:01:32
|
|
|
| guest1902 kirjutas: |
3. astme lampjalad jah päästavad, kui ise täiega peale käia (mu rühmas oli ka eelnimetatud defektiga tegelasi; esimeses toas oli kõikidel lampjalad ). Seljaprobleemile peab ikka tehniline nimi ka olema (skolioos, küfoos vms), niisama "selg on valus" ei toida. Mul olid arstliku komisjoni aegu seljavalud (ja on aeg-ajalt siiani), kuid ortopeedile midagi ei kurtnud. Kommenteeris ise siis, et väike probleem ehk on, aga teenistust ei tohiks segada. Ja ei seganudki... |
Ei toida need lampjalad ka midagi, endal on peaaegu 3 astme lampjalad (3 kraadi on puudu), samuti on selgrookõverus (mingi skolioos aste). Kaitseväes ravitakse mu selga valuvaigistitega, päevas mingi 2000mg vaigisteid pole mingi teema, läheb nagu naksti..., lampjalgsust ravitakse mul taldadega, sittagi ei aita, aga hakkama saan. Kui tahad sõjaväest ära saada jahu mingi kohanemishäiretest või unehäiritest psühholoogile, kõige kergem ära saada... muuga ära saada on raske.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel157
HV Guru
liitunud: 03.08.2009
|
26.09.2012 22:19:02
|
|
|
Jah, psühho probleemidega saab ära küll. Ainult, et suuresti oleneb see vist ka arstist, palju enne sind simulante on olnud, et siis järgmised vaadatakse juba teravama pilguga üle. Muidugi, kui just mingit kõvemat/vähelevinud diagnoosi ei ole millegi sind keegi ajakasse isegi vabatahtlikult minnes ei võta .
|
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
146 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
26.09.2012 22:33:13
|
|
|
Simulandid rikuvad asjad ära jah.. Iga hommik lendas sbk ajal mõni vend haigeterivvi probleemiga "mul on põlv" ja "mul on kõrv". Samas üks tõsine seljahaige lasi leht diclaci päevas (enne seda oli "harjutuse" ajal kokku kukkunud ja igast nalja teinud) ning arvati alles poole teenistuse pealt reservi.
See krdi lolli mängimine... Sõltub. Jaoülema lõualuumurdjad ning muidu ebastabiilsed saavad minema. Ent leidus üks tüüp, kes suutis mõlemas agregaatolekus väljaheidet produtseerida selleks mitte ettenähtud kohas, ja temaga ei tehtud midagi. Ahjaa, unes kõndimine oli ka serious business, kahekuune ekskursioon hullarisse garanteeritud.
Noorte eesti meeste koorekiht (sest 30% füüsiliselt ja psühholoogiliselt terved lubatakse ajateenistusse)
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
26.09.2012 22:50:32
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Mis selle pikenduse kerjamise eesmärk on? Minema pead nii ehk naa. |
On variant, et siis enam ei vajata. Nagu mul oli.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
26.09.2012 22:57:13
|
|
|
| Aga miks Te kerjate? Ma ei ütleks, et sõjavägi oli nii raske, et kohe üldse ei taha-suuda-jaksa. Täna, kus läpakad ja telefonid on lubatud, on veelgi lihtsam kui 2007/2008 kui ma käisin.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
26.09.2012 23:02:22
|
|
|
| Meil oli taksofon
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel157
HV Guru
liitunud: 03.08.2009
|
26.09.2012 23:08:14
|
|
|
Njh, aga mõned ei saa kunagi teada kas sõjavägi on raske/jube/piin või ons seal elu lill nagu mõned väidavad. Kaasa arvatud mina muidugi .
|
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
146 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
26.09.2012 23:12:31
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Aga miks Te kerjate? Ma ei ütleks, et sõjavägi oli nii raske, et kohe üldse ei taha-suuda-jaksa. Täna, kus läpakad ja telefonid on lubatud, on veelgi lihtsam kui 2007/2008 kui ma käisin. |
Sõjavägi/Kaitsevägi on väga kerge, aga minu jaoks näiteks on see täielik ajaraiskamine... Kaitseväes mängitakse lolli ja raistakse aega, samal ajal võiks korralikult tööl käia ja oma elu elada, mitte istuda oma taburetil ja mune sügada... Minu jaoks on Eesti Kaitsevägi ikka paras aja maha viskamine, ma ei näe sellel väga mõtet, tahetakse nagu teha midagi, mõte on olemas, tahe on olemas, aga ressursse pole ja tuleb välja mingi täielik **** (vabandage mu sõnavara), vähemalt praegu, pärast SBK-d, jääb mulle selline mulje. No ei ole mõtet seal ju lolli mängida. Ühelegi oma sõbrale ma ei soovita minna kaitseväkke, kui on võimalus ära saada, siis ütlen kindlasti, et pole mõtet minna. Tõesti, kaitseväel on mingid plussid, näiteks õpid hindama rohkem teisi indiviide ja arvestama teistega rohkem, kuid kas see on kaitseväe mõte? Minu arust mitte.
SBK ajal olen suutnud ära harjuda/õppida jääma magama teiste norskamisega, unes rääkimiste ja muude asjadega, aga muud eluks vajalikku pole ma küll õppinud.
Sõimake mind ja tehke mida iganes, aga nii see on, Eesti Kaitsevägi on minu arust ikka paras naljanumber... Käia seal võib, rasket pole seal absoluutselt mitte midagi, isegi mina, kes ma olen pmst poolvigane ja elan seal valuvaigistite peal, saan ilusti hakkama, aga mingit pointi ma sellel asjal ei näe. Olgu mina, kes ma sain autojuhiks, oma seljaprobleemidega, saan jah riigirahade eest endale B ja C kategooria, minul on vedanud, mina ei kurda, käin ja teenin oma 11 kuud ära... Aga kelle võimalus on, siis ei soovita, tühipaljas passimine ja munadesügamine enamjaolt on see kaitsevägi.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
26.09.2012 23:18:13
|
|
|
| aga mida sa tahad, siis et oleks teistmoodi? sa ise tahtsid ju autojuhiks saada ehk kergemale ametile ja ikka pole rahul.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
26.09.2012 23:18:43
|
|
|
| t2ring kirjutas: |
| Taux007 kirjutas: |
| Aga miks Te kerjate? Ma ei ütleks, et sõjavägi oli nii raske, et kohe üldse ei taha-suuda-jaksa. Täna, kus läpakad ja telefonid on lubatud, on veelgi lihtsam kui 2007/2008 kui ma käisin. |
Sõjavägi/Kaitsevägi on väga kerge, aga minu jaoks näiteks on see täielik ajaraiskamine... Kaitseväes mängitakse lolli ja raistakse aega, samal ajal võiks korralikult tööl käia ja oma elu elada, mitte istuda oma taburetil ja mune sügada... Minu jaoks on Eesti Kaitsevägi ikka paras aja maha viskamine, ma ei näe sellel väga mõtet, tahetakse nagu teha midagi, mõte on olemas, tahe on olemas, aga ressursse pole ja tuleb välja mingi täielik **** (vabandage mu sõnavara), vähemalt praegu, pärast SBK-d, jääb mulle selline mulje. No ei ole mõtet seal ju lolli mängida. Ühelegi oma sõbrale ma ei soovita minna kaitseväkke, kui on võimalus ära saada, siis ütlen kindlasti, et pole mõtet minna. Tõesti, kaitseväel on mingid plussid, näiteks õpid hindama rohkem teisi indiviide ja arvestama teistega rohkem, kuid kas see on kaitseväe mõte? Minu arust mitte.
SBK ajal olen suutnud ära harjuda/õppida jääma magama teiste norskamisega, unes rääkimiste ja muude asjadega, aga muud eluks vajalikku pole ma küll õppinud.
Sõimake mind ja tehke mida iganes, aga nii see on, Eesti Kaitsevägi on minu arust ikka paras naljanumber... Käia seal võib, rasket pole seal absoluutselt mitte midagi, isegi mina, kes ma olen pmst poolvigane ja elan seal valuvaigistite peal, saan ilusti hakkama, aga mingit pointi ma sellel asjal ei näe. Olgu mina, kes ma sain autojuhiks, oma seljaprobleemidega, saan jah riigirahade eest endale B ja C kategooria, minul on vedanud, mina ei kurda, käin ja teenin oma 11 kuud ära... Aga kelle võimalus on, siis ei soovita, tühipaljas passimine ja munadesügamine enamjaolt on see kaitsevägi. |
Eesti inimene on huvitav... rahuajal on Kaitsevägi halb, mõttetu ja paha koht, kus raha raisatakse, kuid peale esimest reaalset pauku hakkab kära pihta, et kus need krdi Kaitseväelased ja Kaitseliitlased nüüd siis on.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
26.09.2012 23:21:24
|
|
|
Ja ma võin vastupidiselt öelda, et minu ajal ei olnud mitte mingisugust istumist ega munade sügamist. Ei olnud läpakaid, minimaalselt telefoni võimalus, ainukene lubatud leht oli Postimees, telekat ei näinud, SBK ajal sõdurikoju ei saanud. Pumpade tegemine on tavapärane.
Enamuse ajast (loe: pmts iga nädal teisipäev - reede) viibisime metsas, keskmiselt 40-st mehest 20 olid alati hõivatud valvepostide ja muu säärasega (päeval oli see tase üldiselt isegi kuni 30 meest ehk vaid 10 meest korraga sai telgis soojendada ja puhata selle otseses tähenduses.
Kusjuures enne minu teenimisaega seletati, et on täiesti passimine ja mõttetus. Mina seda ei kohanud (v.a. Kevadtorm, mis oli tõesti puhkus, sest juba kell 17:00 oli vaba aeg).
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
26.09.2012 23:24:14
|
|
|
| vipu kirjutas: |
| aga mida sa tahad, siis et oleks teistmoodi? sa ise tahtsid ju autojuhiks saada ehk kergemale ametile ja ikka pole rahul. |
Kus on kirjas, et ma rahul pole? Ma ütlesin, et mina teenin oma 11 kuud ära ja olen rahul, et saan riigi kulul omale B ja C kategooria. Aga ma lihtsalt ütlen teistele, kes tulevad ja kellel on võimalus ära saada, et suhtelistel mõttetu on see Eesti Kaitsevägi. Eriti kui sul on mingid terviseprobleemid, siis kaitseväes tulevad need probleemid 10x esile, kõik haigused ja valud võimenduvad selle koormuse juures, mis kaitseväes on. 14 tundi jalul olla pole mingi naljaasi ja vaevalt suurem osa inimestest on igapäevaselt 6.00 - 22.00 tegevuses (olgu see siis istumine või rividrill)
Ega muuta pole midagi, raha kaitseväele juurde ei tule nagunii, tehakse nii palju ja nii hästi kui selle raha eest võimalik teha on. Lihtsalt minu jaoks ja minu vaatevinklist on kaitsevägi suhteliselt mõttetu nendele inimestele, kellel on juba elusiht teada (inimesed, kes teavad, mida nad elult ootavad ja saavutatada tahavad või kelle on pere). Tõesti, inimestel, kes ei tea, mida elult tahta ja kelle pole kindlaid plaane on kaitsevägi ideaalne koht, kus mõelda oma elu üle järele ja mõelda mida eluga edasi teha.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
26.09.2012 23:25:55
|
|
|
It's all a state of mind..
---
Kahe otsaga asi
1) ajateenistus tuleb nkn läbida kui puuduvad varasemalt tõsised traumad ja tervisehädad. Sel juhul tuleb asja naljaga võtta ja mitte üle mõelda suurt pilti või tsiviilelu, pärast kergem tehtud lollusi meenutada. Mida varem ajateenistust läbima minna, seda vähem "elu" sul tsiviilis on.
2) kui oled selline poolterve ning ajad pikenduse rida, jääb ikkagi võimalus 20ndate teisel poolel 19aastastega muda sisse roomama minna. Oli meil ka üks 27aastane naine-lapsed-maja-auto-töökoht täismänguga autojuht, kes läks põllu peale pea 10a noorematega põrkama. Siin on motivatsiooni puudumine ning vastumeelsus kv vastu täiesti arusaadav, kuid ei saa kedagi peale enda süüdistada, et seda üritust varem ei läbinud.
3) kui nkn ajateenistust ei pea läbima, siis ollakse rõõmus lillelaps ja patsifist (mitte, et potentsiaalset vastast kotiks, kas oled patsifist või mitte) ning ei jaga väga hästi põhjusi, miks meil selline üritus üldse eksisteerib. Ei ole pädevad kaasa rääkima, kui endal kogemus puudub.
Mis puutub suurt pilti, siis ega mul on suht kahevahel tunded. Isikliku kogemusena küll jah hea, tsiviilis seda ei saaks. Ajateenistuse põhifunktsioon - tugevdada eesti kaitsevõimet reservi (potentsiaali) suurendamisega - ka täiesti arusaadav. Mõttetuks teeb asja see, et reaalses sõjas me suudaks ainult sissisõda pidada. Pole õiget (raske)tehnikat ega midagi. Ja kui Eesti või keegi meie naabritest peaksid olema esimeste seast, kelle suhtes murtakse nato usaldusketti, siis on perse majas ...
viimati muutis guest1902 26.09.2012 23:33:00, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
26.09.2012 23:27:22
|
|
|
| Kui sa väikese krokodilli lased küla peale ringi kõndima ja lubad tal tulemuslikult oksendada, siis selleks ajaks peaks olema krokodilli omanikul läbi mõeldud elu edasine tegevus. PS! Kui kaksikud juhtuvad tulema, siis oled vaba nii ehk naa.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
26.09.2012 23:28:40
|
|
|
Ardo, millise riigi inimene pole selline?
t2ring, ajateenistuse ajal rääkisid enamus meie rühmast sama juttu. Nüüdseks, kui sellest on omajagu aega möödas, kõik soovitavad oma sõpradel/tuttavatel ka ära käia.
Eks nüüd ole huvitav vaadata, kas Sul ka arvamus muutub
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
viimati muutis mTim 26.09.2012 23:30:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
26.09.2012 23:29:19
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
| Aga miks Te kerjate? Ma ei ütleks, et sõjavägi oli nii raske, et kohe üldse ei taha-suuda-jaksa. Täna, kus läpakad ja telefonid on lubatud, on veelgi lihtsam kui 2007/2008 kui ma käisin. |
käisin samal ajal ja läpakas oli täitsa lubatud. Sai isegi tööd tehtud ja natuke pappi teenitud õhtuti
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
26.09.2012 23:29:30
|
|
|
Kusjuures nii ta on. Meil osad, kes olid selle vastu, jäid hiljem üleajateenijateks.
Renka, Pärnu ÜJP-s oli läpakas keelatud. Vaid üks meie rühmast sai loa tööasjadega tegelemiseks (teiste rühmade kohta ei tea kosta).
viimati muutis Taux007 26.09.2012 23:30:39, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
26.09.2012 23:30:25
|
|
|
| t2ring kirjutas: |
| vipu kirjutas: |
| aga mida sa tahad, siis et oleks teistmoodi? sa ise tahtsid ju autojuhiks saada ehk kergemale ametile ja ikka pole rahul. |
Kus on kirjas, et ma rahul pole? Ma ütlesin, et mina teenin oma 11 kuud ära ja olen rahul, et saan riigi kulul omale B ja C kategooria. Aga ma lihtsalt ütlen teistele, kes tulevad ja kellel on võimalus ära saada, et suhtelistel mõttetu on see Eesti Kaitsevägi. Eriti kui sul on mingid terviseprobleemid, siis kaitseväes tulevad need probleemid 10x esile, kõik haigused ja valud võimenduvad selle koormuse juures, mis kaitseväes on. 14 tundi jalul olla pole mingi naljaasi ja vaevalt suurem osa inimestest on igapäevaselt 6.00 - 22.00 tegevuses (olgu see siis istumine või rividrill)
Ega muuta pole midagi, raha kaitseväele juurde ei tule nagunii, tehakse nii palju ja nii hästi kui selle raha eest võimalik teha on. Lihtsalt minu jaoks ja minu vaatevinklist on kaitsevägi suhteliselt mõttetu nendele inimestele, kellel on juba elusiht teada (inimesed, kes teavad, mida nad elult ootavad ja saavutatada tahavad või kelle on pere). Tõesti, inimestel, kes ei tea, mida elult tahta ja kelle pole kindlaid plaane on kaitsevägi ideaalne koht, kus mõelda oma elu üle järele ja mõelda mida eluga edasi teha. |
Aga see on kohustus mis tuleb läbida. Ükskõik milline ta on, tuleb läbida ja oled vaba. Tervisehädad on kõigil, mina ei jõudnud üldse joosta. Teised jooksid 10 ringi, mina jooksin 3 ja alguses noorteajal kotiti mind küll, aga siis loobuti, sest kiiremini ma ikka joosta ei jõudnud. Pumbad polnud mingi probleem, lõuatõmbed samamoodi, aga joosta ei jõudnud.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flameas
HV veteran

liitunud: 14.07.2005
|
26.09.2012 23:39:15
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| Eks ise vaatavad arstlikus ka, mõni aasta tagasi, kui käisin arstlikus, saadeti mind polikliinikusse pilti vms tegema, et selgitada, mis kategooria lampjalad on. |
Mis arst seda polikliinikus teeb? Et äkki saaks kohe sinna minna pilti teha. siis oleks kindel mats
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
26.09.2012 23:41:35
|
|
|
| röntgen, perearstilt pead võtma saatekirja.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
26.09.2012 23:41:38
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| Ardo, millise riigi inimene pole selline? |
Ma usun, et enamike riikide elanikud.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
27.09.2012 01:01:18
|
|
|
| Taux007 kirjutas: |
Kusjuures nii ta on. Meil osad, kes olid selle vastu, jäid hiljem üleajateenijateks.
Renka, Pärnu ÜJP-s oli läpakas keelatud. Vaid üks meie rühmast sai loa tööasjadega tegelemiseks (teiste rühmade kohta ei tea kosta). |
Ega see läpaka teema on siiamaani, vähesed vist saavad, vähemalt praegu oli jutt nii. Mina teoreetiliselt peaksin saama läpaka, vabanduseks/põhjuseks saan baka töö kirjutamise tuua... Ainult mõjuva põhjusega peaks saama läpaka ajateenistusse, iseasi on see, kas ma võtan selle, päris nõme on mingi häire või asja korral seda kuskile toppida ja pärast avastada, et asi perses on...
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.09.2012 08:17:40
|
|
|
| mTim kirjutas: |
t2ring, ajateenistuse ajal rääkisid enamus meie rühmast sama juttu. Nüüdseks, kui sellest on omajagu aega möödas, kõik soovitavad oma sõpradel/tuttavatel ka ära käia.
Eks nüüd ole huvitav vaadata, kas Sul ka arvamus muutub  |
Seda nimetatakse ajupesuks
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
27.09.2012 08:26:36
|
|
|
t2ring, sa läksid autojuhiks ja nüüd vingud, et KVM käib.
Logish, et kui sa oled autojuht, sa ei pea tegema nii palju kui reakoosseis või NAK.
Ma ise käisin ka poolpiduse seljaga ajateenistuses, sõin kahe käega arcoxiat sisse ja lasin edasi.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
27.09.2012 08:26:51
|
|
|
Oma teenistuse põhjal on mulle jäänud mulje, et autojuhtide jaoks on muidugi see kolm kuud, mis autojuhikursus kestab, tõesti kõige igavam ja mõttetum aeg, sest passimist on palju. Kui uuest aastast allüksuse väljaõpe pihta hakkab, küll siis läheb huvitavamaks ja passimist on oluliselt vähem. Ja ilmselt NAK-i poisid ka praegu igavuse ja tegevusetuse üle ei kurda. Enda jaoks oli NAK-i kolm kuud vast isegi kõige huvitavam ja meeldejäävam aeg ajateenistuse jooksul.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anonymic
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2004
|
27.09.2012 08:33:07
|
|
|
| Mida autojuhid selle 3 kuu jooksul praegu õppima hakkavad, ainult oma autokooli värke või on miskit muud põnevat ka?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
27.09.2012 08:33:56
|
|
|
kõige lebom elu ongi autojuhtidel ja tagalal
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
27.09.2012 08:37:20
|
|
|
Mõni autojuht ehk oskab täpsemalt rääkida, aga laias laastus on jah sõidutunnid ja seda vähemalt Tapal tehti tsiviilautode ja tsiviilist tulnud sõiduõpetajatega. Igaüks siis vastavalt oma kategooriatele. Lisaks tüübiõpe vastavalt väeosas kasutatavatele sõidukitele - mõned neist võivad alguses tsiviiliust sõiduauto roolist tulnud inimesele ilmselt üsna müstilised olla. Mehele, kes otse tsiviilist tulles ja Unimogi mitte kunagi näinuna selle tagurdama suudab panna kiiremini kui 5 minutiga, võiks vast isegi õlle välja teha. Teine teema vist oli ka maastikusõiduõpe erinevate masinatega. Ilmselt muud autodega seonduvad teemad ka - maskeerimine, primitiivsel tasemel hooldus ja remonttööd..
Aga jah, eks mõni autojuht räägib täpsemalt.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eZ
HV kasutaja

liitunud: 06.02.2007
|
27.09.2012 09:48:43
|
|
|
| anonymic kirjutas: |
| Mida autojuhid selle 3 kuu jooksul praegu õppima hakkavad, ainult oma autokooli värke või on miskit muud põnevat ka? |
Autokooli tunnid alguses, seejärel hakkasime masinaid järjest tagalast välja võtma ja neid õppima. Algul teooria pärast praktika
(Unimog, MAN, MB1017, DAF, Saurer jne.)
Igast maastikusõidud, öösõidud, pukseerimine, maskeerimine, hooldus, talvel jäärada jne.
Kui midagi teha ei olnud ja kaader loa andis käisime niisama Tapa lennuväljal sõitmas.
Korra selle 3 kuujooksul võtsime vist relvad ka välja.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
synt3r
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2007
|
27.09.2012 12:59:12
|
|
|
Jutt käis siin lampjalgadest, ei oskagi kedati otseselt tsiteerida.
Ise viibisin ajateenistuses (1. JvBr. Tagalapataljon) ~5 kuud, peale seda arvati reservi lampjalgade III-aste. Kõik sai alguses esimesest arstilikust komisjonist, mis muidugi toimus tsiviilis. Kõik oli OK aga kirurg vaatas, et ma seisan kuidagi imelikult. Kirjutas mulle saatelehe ja tehti mõlemast jalatallast pilt. 3 Nädalat hiljem läksin uuesti komisjoni ja selgus, et lampjalgade II-aste (vastavalt 250/251 kraadi). Määrati mind väkke, küsiti lausa millal ma minna soovin ja ütlesin, et no kui peab minema, siis lähen esimesel võimalusel. Tulemus käes 35päeva pärast Paldiski tagalapataljon. Kiirelt tööandja juurde ja kõik paberid korda. ~ teisel/kolmandal ajateenistuses viibitud nädalal külastasin laatsa, et pikemad seismised jms mõjuvad jalgadele väga, et väsivad ära. Siis vaadati minu kausta sisse ja avastati, et mul II-astme lampjalad. Anti mulle kaitseväe poole tallad. Kuu/poolteist hiljem sai uuesti laatsa külastatud, et alaselg annab tunda... määrati magnetravi, mis tulemust ei andnud. SBK lõpurännaku katkestasin (selg tõmbas nii lukku ära, et ei jõudnud enam kotti kanda ja ei hakanud jao kaaslasi piinama oma varustuse kandmisega). Sain uuesti seljale mingisuguseid ravimeid ja autojuhi kursuse lõpu poole arstid võtsid uuesti mu kausta lahti ja avastasid, et mul lampjalad. Saatsid uuesti röntgnenisse ja selgus, et mul kätte jõudnud lampjalgade III-aste (258/259 - 255 algab 3aste vist) Öeldi, et see on reservi arvamise piir ja kas ma soovin jätkata ajateenistust või mitte. Võtsin paar päeva mõtlemisaega ja otsustasin, et ennast lõhkuda ei ole mõtet sest 4.5 kuuga on niigi asi hullemaks läinud, mis siis veel 11 kuu pärast on. Käisin KAKi komisjonis ära ja reserv. Lubade tegemine jõudis mul ARKini ja leppisin rühmaülemaga kokku, et need kulud pean enda rahakotist kinni maksma.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
27.09.2012 13:08:49
|
|
|
| Aga kui sul on 3 aste, kas siis kirurgiliselt ei saaks ravida ehk kas sul ei tasuks see tee ettevõtta kuna see segab ju tervet elu ka hiljem.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
27.09.2012 16:03:36
|
|
|
naljaks lugeda kogu seda teksti mis siin kirjutatakse olles ise käinud ajateenistuses tean, milline aja raiskamine see on ja selleks ta ka jääb... tuleb lihtsalt ise ennast heale kohale sebida
Näiteks minu elu oli ajateenistuses suht lill... iga nädalavahetus linnaluba, metsalaagrites kulgesime 9miljonit krooni maksva autoga, alati oli olemas elekter, soe vesi, telk jne ainus pingutus mis tuli teha oli side püstipanek ja selle jälgimine.
Väike stiilinäide (kevatormil oma positsioonil, tegevuseks väljas patrull kuna läheduses märgatud vastast ) vastane ka tuli (scoutspataljon) siis lihtsalt haarasime auto najalt relva, tegime paar valangut ja pidu oligi läbi
Spoiler 
Seega soovitus - ärge võtke seda asja nüüd nii tõsiselt... nalja peab saama ja kui ülemustel huumorisoon olemas siis ei juhtu suurt midagi (meie rühmaülem oli õnneks väga normaalne, lubas pilte teha, läpparit kasutada jne )
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipu
HV veteran

liitunud: 15.09.2004
|
27.09.2012 17:16:49
|
|
|
Nagu ikka vinguvad need kelle elu oli lebo Siit võiks kohe järelduse teha, tamp suuremaks
Nagu koolis, kui matemaatika õpetaja oli kõige värdjam õps, siis pärast ollakse oma raskuste üle isegi uhked. Aga kui oli lebo, siis oli mõttetu ja ajaraiskamine.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
27.09.2012 17:31:22
|
|
|
Valuvaigistite krõbistajaid üledoosi kõrvalnähtude pärast ei muretsenud?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
äss
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.07.2008
|
27.09.2012 17:37:05
|
|
|
| Creat_1 kirjutas: |
naljaks lugeda kogu seda teksti mis siin kirjutatakse olles ise käinud ajateenistuses tean, milline aja raiskamine see on ja selleks ta ka jääb... tuleb lihtsalt ise ennast heale kohale sebida
Näiteks minu elu oli ajateenistuses suht lill... iga nädalavahetus linnaluba, metsalaagrites kulgesime 9miljonit krooni maksva autoga, alati oli olemas elekter, soe vesi, telk jne ainus pingutus mis tuli teha oli side püstipanek ja selle jälgimine.
Väike stiilinäide (kevatormil oma positsioonil, tegevuseks väljas patrull kuna läheduses märgatud vastast ) vastane ka tuli (scoutspataljon) siis lihtsalt haarasime auto najalt relva, tegime paar valangut ja pidu oligi läbi
Spoiler 
Seega soovitus - ärge võtke seda asja nüüd nii tõsiselt... nalja peab saama ja kui ülemustel huumorisoon olemas siis ei juhtu suurt midagi (meie rühmaülem oli õnneks väga normaalne, lubas pilte teha, läpparit kasutada jne ) |
genekaga unimog v?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
27.09.2012 17:51:39
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Valuvaigistite krõbistajaid üledoosi kõrvalnähtude pärast ei muretsenud? |
millised need välja näevad?
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
27.09.2012 17:55:27
|
|
|
| äss kirjutas: |
genekaga unimog v?  |
Unimog oli täis igast huvitavat, kallist ja mega salajast stuffi Genekas oli haagise peal... ja mitte mingi väike vaid suhteliselt suur ja võimas
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel157
HV Guru
liitunud: 03.08.2009
|
27.09.2012 18:02:52
|
|
|
Ei no räägi lähemalt ikka, foorumisse mõni savisaare jünger ka sattunud kes siis linnriigi juhile isiklikult info edasi annab ja eks siis Tallinna obasti juht Savisaa-Moskva info putinile edasi annab
|
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
146 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|