Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 19:17:25 vasta tsitaadiga

ref, aga see eest vastupidavus kasvas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 20:09:40 vasta tsitaadiga

Vaadake nüüd pealtnägijat. Ma koguaeg rääkinud, et tegu ühe krdi hämara asutusega
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 20:54:16 vasta tsitaadiga

Halb suhtekorraldus lihtsalt. Pea liiva alla peitmine ei päästa kunagi.
Paraku on nii, et faktid loevad ja isegi kui kõik oletused viitavad ühes suunas, ei saa ilma asitõenditeta ehk siis ilma konkreetse deformeerunud kuulita välistada ühtegi relva. Samamoodi ei saa ka süüdi mõista ju.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 20:58:14 vasta tsitaadiga

Kas lampjalad on mingi näitaja? Kui on siis kellele seda rääkida (arstlikus) või peab olema mingi paber selle kohta? Või nad vaatavad ise kui ütled vm?
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaidoR
Kreisi kasutaja
RaidoR

liitunud: 28.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 21:09:15 vasta tsitaadiga

Eile käisin arstlikus, siis ühel tüübil oli ka. Kurtis sellest kirurgile ning sai saatelehe kuskile arsti juurde. Tulid tagasi, näitas paberi kirurgile ning sai pikendust 6 kuud.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 21:09:51 vasta tsitaadiga

Eks ise vaatavad arstlikus ka, mõni aasta tagasi, kui käisin arstlikus, saadeti mind polikliinikusse pilti vms tegema, et selgitada, mis kategooria lampjalad on.
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 21:09:54 vasta tsitaadiga

Mis selle pikenduse kerjamise eesmärk on? Minema pead nii ehk naa.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ITpoiss
HV vaatleja
ITpoiss

liitunud: 10.01.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 21:17:16 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Kas lampjalad on mingi näitaja? Kui on siis kellele seda rääkida (arstlikus) või peab olema mingi paber selle kohta? Või nad vaatavad ise kui ütled vm?


Mul kirurg ütles, et lampjalad. Pikemat juttu sellest polnud ja sain ilusti sisse.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel90
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 21:17:36 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Kas lampjalad on mingi näitaja? Kui on siis kellele seda rääkida (arstlikus) või peab olema mingi paber selle kohta? Või nad vaatavad ise kui ütled vm?


3. astmega saad ära, kirurg saadab sind pilti tegema.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 26.09.2012 21:32:31 vasta tsitaadiga

Tuttav sai oma lampjalgadega täiesti ära 2 aastat tagasi.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 21:34:39 vasta tsitaadiga

Lampjalad ja selja probleemid ei päästa vähemalt mitte Tartus, probleem peab ikka juba raskem olema, et minema lastakse. Isegi sai käidud eelmine aasta, nad maksavad sulle mingi summa kah, et lihtsalt kohale ilmud ja vahet ei ole kas võetakse või mitte icon_cool.gif .
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 26.09.2012 21:46:58 vasta tsitaadiga

3. astme lampjalad jah päästavad, kui ise täiega peale käia (mu rühmas oli ka eelnimetatud defektiga tegelasi; esimeses toas oli kõikidel lampjalad icon_lol.gif). Seljaprobleemile peab ikka tehniline nimi ka olema (skolioos, küfoos vms), niisama "selg on valus" ei toida. Mul olid arstliku komisjoni aegu seljavalud (ja on aeg-ajalt siiani), kuid ortopeedile midagi ei kurtnud. Kommenteeris ise siis, et väike probleem ehk on, aga teenistust ei tohiks segada. Ja ei seganudki...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 22:01:32 vasta tsitaadiga

guest1902 kirjutas:
3. astme lampjalad jah päästavad, kui ise täiega peale käia (mu rühmas oli ka eelnimetatud defektiga tegelasi; esimeses toas oli kõikidel lampjalad icon_lol.gif). Seljaprobleemile peab ikka tehniline nimi ka olema (skolioos, küfoos vms), niisama "selg on valus" ei toida. Mul olid arstliku komisjoni aegu seljavalud (ja on aeg-ajalt siiani), kuid ortopeedile midagi ei kurtnud. Kommenteeris ise siis, et väike probleem ehk on, aga teenistust ei tohiks segada. Ja ei seganudki...


Ei toida need lampjalad ka midagi, endal on peaaegu 3 astme lampjalad (3 kraadi on puudu), samuti on selgrookõverus (mingi skolioos aste). Kaitseväes ravitakse mu selga valuvaigistitega, päevas mingi 2000mg vaigisteid pole mingi teema, läheb nagu naksti..., lampjalgsust ravitakse mul taldadega, sittagi ei aita, aga hakkama saan. Kui tahad sõjaväest ära saada jahu mingi kohanemishäiretest või unehäiritest psühholoogile, kõige kergem ära saada... muuga ära saada on raske.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 22:19:02 vasta tsitaadiga

Jah, psühho probleemidega saab ära küll. Ainult, et suuresti oleneb see vist ka arstist, palju enne sind simulante on olnud, et siis järgmised vaadatakse juba teravama pilguga üle. Muidugi, kui just mingit kõvemat/vähelevinud diagnoosi ei ole millegi sind keegi ajakasse isegi vabatahtlikult minnes ei võta icon_razz.gif .
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 26.09.2012 22:33:13 vasta tsitaadiga

Simulandid rikuvad asjad ära jah.. Iga hommik lendas sbk ajal mõni vend haigeterivvi probleemiga "mul on põlv" ja "mul on kõrv". Samas üks tõsine seljahaige lasi leht diclaci päevas (enne seda oli "harjutuse" ajal kokku kukkunud ja igast nalja teinud) ning arvati alles poole teenistuse pealt reservi.
See krdi lolli mängimine... Sõltub. Jaoülema lõualuumurdjad ning muidu ebastabiilsed saavad minema. Ent leidus üks tüüp, kes suutis mõlemas agregaatolekus väljaheidet produtseerida selleks mitte ettenähtud kohas, ja temaga ei tehtud midagi. Ahjaa, unes kõndimine oli ka serious business, kahekuune ekskursioon hullarisse garanteeritud.
Noorte eesti meeste koorekiht (sest 30% füüsiliselt ja psühholoogiliselt terved lubatakse ajateenistusse) icon_cool.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 22:50:32 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Mis selle pikenduse kerjamise eesmärk on? Minema pead nii ehk naa.

On variant, et siis enam ei vajata. Nagu mul oli.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 22:57:13 vasta tsitaadiga

Aga miks Te kerjate? Ma ei ütleks, et sõjavägi oli nii raske, et kohe üldse ei taha-suuda-jaksa. Täna, kus läpakad ja telefonid on lubatud, on veelgi lihtsam kui 2007/2008 kui ma käisin.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:02:22 vasta tsitaadiga

Meil oli taksofon
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:08:14 vasta tsitaadiga

Njh, aga mõned ei saa kunagi teada kas sõjavägi on raske/jube/piin või ons seal elu lill nagu mõned väidavad. Kaasa arvatud mina muidugi bananadance2.gif.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:12:31 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Aga miks Te kerjate? Ma ei ütleks, et sõjavägi oli nii raske, et kohe üldse ei taha-suuda-jaksa. Täna, kus läpakad ja telefonid on lubatud, on veelgi lihtsam kui 2007/2008 kui ma käisin.


Sõjavägi/Kaitsevägi on väga kerge, aga minu jaoks näiteks on see täielik ajaraiskamine... Kaitseväes mängitakse lolli ja raistakse aega, samal ajal võiks korralikult tööl käia ja oma elu elada, mitte istuda oma taburetil ja mune sügada... Minu jaoks on Eesti Kaitsevägi ikka paras aja maha viskamine, ma ei näe sellel väga mõtet, tahetakse nagu teha midagi, mõte on olemas, tahe on olemas, aga ressursse pole ja tuleb välja mingi täielik **** (vabandage mu sõnavara), vähemalt praegu, pärast SBK-d, jääb mulle selline mulje. No ei ole mõtet seal ju lolli mängida. Ühelegi oma sõbrale ma ei soovita minna kaitseväkke, kui on võimalus ära saada, siis ütlen kindlasti, et pole mõtet minna. Tõesti, kaitseväel on mingid plussid, näiteks õpid hindama rohkem teisi indiviide ja arvestama teistega rohkem, kuid kas see on kaitseväe mõte? Minu arust mitte.
SBK ajal olen suutnud ära harjuda/õppida jääma magama teiste norskamisega, unes rääkimiste ja muude asjadega, aga muud eluks vajalikku pole ma küll õppinud.
Sõimake mind ja tehke mida iganes, aga nii see on, Eesti Kaitsevägi on minu arust ikka paras naljanumber... Käia seal võib, rasket pole seal absoluutselt mitte midagi, isegi mina, kes ma olen pmst poolvigane ja elan seal valuvaigistite peal, saan ilusti hakkama, aga mingit pointi ma sellel asjal ei näe. Olgu mina, kes ma sain autojuhiks, oma seljaprobleemidega, saan jah riigirahade eest endale B ja C kategooria, minul on vedanud, mina ei kurda, käin ja teenin oma 11 kuud ära... Aga kelle võimalus on, siis ei soovita, tühipaljas passimine ja munadesügamine enamjaolt on see kaitsevägi.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 26.09.2012 23:18:13 vasta tsitaadiga

aga mida sa tahad, siis et oleks teistmoodi? sa ise tahtsid ju autojuhiks saada ehk kergemale ametile ja ikka pole rahul.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:18:43 vasta tsitaadiga

t2ring kirjutas:
Taux007 kirjutas:
Aga miks Te kerjate? Ma ei ütleks, et sõjavägi oli nii raske, et kohe üldse ei taha-suuda-jaksa. Täna, kus läpakad ja telefonid on lubatud, on veelgi lihtsam kui 2007/2008 kui ma käisin.


Sõjavägi/Kaitsevägi on väga kerge, aga minu jaoks näiteks on see täielik ajaraiskamine... Kaitseväes mängitakse lolli ja raistakse aega, samal ajal võiks korralikult tööl käia ja oma elu elada, mitte istuda oma taburetil ja mune sügada... Minu jaoks on Eesti Kaitsevägi ikka paras aja maha viskamine, ma ei näe sellel väga mõtet, tahetakse nagu teha midagi, mõte on olemas, tahe on olemas, aga ressursse pole ja tuleb välja mingi täielik **** (vabandage mu sõnavara), vähemalt praegu, pärast SBK-d, jääb mulle selline mulje. No ei ole mõtet seal ju lolli mängida. Ühelegi oma sõbrale ma ei soovita minna kaitseväkke, kui on võimalus ära saada, siis ütlen kindlasti, et pole mõtet minna. Tõesti, kaitseväel on mingid plussid, näiteks õpid hindama rohkem teisi indiviide ja arvestama teistega rohkem, kuid kas see on kaitseväe mõte? Minu arust mitte.
SBK ajal olen suutnud ära harjuda/õppida jääma magama teiste norskamisega, unes rääkimiste ja muude asjadega, aga muud eluks vajalikku pole ma küll õppinud.
Sõimake mind ja tehke mida iganes, aga nii see on, Eesti Kaitsevägi on minu arust ikka paras naljanumber... Käia seal võib, rasket pole seal absoluutselt mitte midagi, isegi mina, kes ma olen pmst poolvigane ja elan seal valuvaigistite peal, saan ilusti hakkama, aga mingit pointi ma sellel asjal ei näe. Olgu mina, kes ma sain autojuhiks, oma seljaprobleemidega, saan jah riigirahade eest endale B ja C kategooria, minul on vedanud, mina ei kurda, käin ja teenin oma 11 kuud ära... Aga kelle võimalus on, siis ei soovita, tühipaljas passimine ja munadesügamine enamjaolt on see kaitsevägi.



Eesti inimene on huvitav... rahuajal on Kaitsevägi halb, mõttetu ja paha koht, kus raha raisatakse, kuid peale esimest reaalset pauku hakkab kära pihta, et kus need krdi Kaitseväelased ja Kaitseliitlased nüüd siis on.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:21:24 vasta tsitaadiga

Ja ma võin vastupidiselt öelda, et minu ajal ei olnud mitte mingisugust istumist ega munade sügamist. Ei olnud läpakaid, minimaalselt telefoni võimalus, ainukene lubatud leht oli Postimees, telekat ei näinud, SBK ajal sõdurikoju ei saanud. Pumpade tegemine on tavapärane.

Enamuse ajast (loe: pmts iga nädal teisipäev - reede) viibisime metsas, keskmiselt 40-st mehest 20 olid alati hõivatud valvepostide ja muu säärasega (päeval oli see tase üldiselt isegi kuni 30 meest ehk vaid 10 meest korraga sai telgis soojendada ja puhata selle otseses tähenduses.

Kusjuures enne minu teenimisaega seletati, et on täiesti passimine ja mõttetus. Mina seda ei kohanud (v.a. Kevadtorm, mis oli tõesti puhkus, sest juba kell 17:00 oli vaba aeg).
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:24:14 vasta tsitaadiga

vipu kirjutas:
aga mida sa tahad, siis et oleks teistmoodi? sa ise tahtsid ju autojuhiks saada ehk kergemale ametile ja ikka pole rahul.


Kus on kirjas, et ma rahul pole? Ma ütlesin, et mina teenin oma 11 kuud ära ja olen rahul, et saan riigi kulul omale B ja C kategooria. Aga ma lihtsalt ütlen teistele, kes tulevad ja kellel on võimalus ära saada, et suhtelistel mõttetu on see Eesti Kaitsevägi. Eriti kui sul on mingid terviseprobleemid, siis kaitseväes tulevad need probleemid 10x esile, kõik haigused ja valud võimenduvad selle koormuse juures, mis kaitseväes on. 14 tundi jalul olla pole mingi naljaasi ja vaevalt suurem osa inimestest on igapäevaselt 6.00 - 22.00 tegevuses (olgu see siis istumine või rividrill)

Ega muuta pole midagi, raha kaitseväele juurde ei tule nagunii, tehakse nii palju ja nii hästi kui selle raha eest võimalik teha on. Lihtsalt minu jaoks ja minu vaatevinklist on kaitsevägi suhteliselt mõttetu nendele inimestele, kellel on juba elusiht teada (inimesed, kes teavad, mida nad elult ootavad ja saavutatada tahavad või kelle on pere). Tõesti, inimestel, kes ei tea, mida elult tahta ja kelle pole kindlaid plaane on kaitsevägi ideaalne koht, kus mõelda oma elu üle järele ja mõelda mida eluga edasi teha.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 26.09.2012 23:25:55 vasta tsitaadiga

It's all a state of mind..
---
Kahe otsaga asi
1) ajateenistus tuleb nkn läbida kui puuduvad varasemalt tõsised traumad ja tervisehädad. Sel juhul tuleb asja naljaga võtta ja mitte üle mõelda suurt pilti või tsiviilelu, pärast kergem tehtud lollusi meenutada. Mida varem ajateenistust läbima minna, seda vähem "elu" sul tsiviilis on.
2) kui oled selline poolterve ning ajad pikenduse rida, jääb ikkagi võimalus 20ndate teisel poolel 19aastastega muda sisse roomama minna. Oli meil ka üks 27aastane naine-lapsed-maja-auto-töökoht täismänguga autojuht, kes läks põllu peale pea 10a noorematega põrkama. Siin on motivatsiooni puudumine ning vastumeelsus kv vastu täiesti arusaadav, kuid ei saa kedagi peale enda süüdistada, et seda üritust varem ei läbinud.
3) kui nkn ajateenistust ei pea läbima, siis ollakse rõõmus lillelaps ja patsifist (mitte, et potentsiaalset vastast kotiks, kas oled patsifist või mitte) ning ei jaga väga hästi põhjusi, miks meil selline üritus üldse eksisteerib. Ei ole pädevad kaasa rääkima, kui endal kogemus puudub.

Mis puutub suurt pilti, siis ega mul on suht kahevahel tunded. Isikliku kogemusena küll jah hea, tsiviilis seda ei saaks. Ajateenistuse põhifunktsioon - tugevdada eesti kaitsevõimet reservi (potentsiaali) suurendamisega - ka täiesti arusaadav. Mõttetuks teeb asja see, et reaalses sõjas me suudaks ainult sissisõda pidada. Pole õiget (raske)tehnikat ega midagi. Ja kui Eesti või keegi meie naabritest peaksid olema esimeste seast, kelle suhtes murtakse nato usaldusketti, siis on perse majas ...


viimati muutis guest1902 26.09.2012 23:33:00, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:27:22 vasta tsitaadiga

Kui sa väikese krokodilli lased küla peale ringi kõndima ja lubad tal tulemuslikult oksendada, siis selleks ajaks peaks olema krokodilli omanikul läbi mõeldud elu edasine tegevus. PS! Kui kaksikud juhtuvad tulema, siis oled vaba nii ehk naa.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:28:40 vasta tsitaadiga

Ardo, millise riigi inimene pole selline?


t2ring, ajateenistuse ajal rääkisid enamus meie rühmast sama juttu. Nüüdseks, kui sellest on omajagu aega möödas, kõik soovitavad oma sõpradel/tuttavatel ka ära käia.
Eks nüüd ole huvitav vaadata, kas Sul ka arvamus muutub icon_razz.gif

_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad


viimati muutis mTim 26.09.2012 23:30:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:29:19 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Aga miks Te kerjate? Ma ei ütleks, et sõjavägi oli nii raske, et kohe üldse ei taha-suuda-jaksa. Täna, kus läpakad ja telefonid on lubatud, on veelgi lihtsam kui 2007/2008 kui ma käisin.
käisin samal ajal ja läpakas oli täitsa lubatud. Sai isegi tööd tehtud ja natuke pappi teenitud õhtuti icon_razz.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:29:30 vasta tsitaadiga

Kusjuures nii ta on. Meil osad, kes olid selle vastu, jäid hiljem üleajateenijateks. icon_smile.gif

Renka, Pärnu ÜJP-s oli läpakas keelatud. Vaid üks meie rühmast sai loa tööasjadega tegelemiseks (teiste rühmade kohta ei tea kosta).


viimati muutis Taux007 26.09.2012 23:30:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 26.09.2012 23:30:25 vasta tsitaadiga

t2ring kirjutas:
vipu kirjutas:
aga mida sa tahad, siis et oleks teistmoodi? sa ise tahtsid ju autojuhiks saada ehk kergemale ametile ja ikka pole rahul.


Kus on kirjas, et ma rahul pole? Ma ütlesin, et mina teenin oma 11 kuud ära ja olen rahul, et saan riigi kulul omale B ja C kategooria. Aga ma lihtsalt ütlen teistele, kes tulevad ja kellel on võimalus ära saada, et suhtelistel mõttetu on see Eesti Kaitsevägi. Eriti kui sul on mingid terviseprobleemid, siis kaitseväes tulevad need probleemid 10x esile, kõik haigused ja valud võimenduvad selle koormuse juures, mis kaitseväes on. 14 tundi jalul olla pole mingi naljaasi ja vaevalt suurem osa inimestest on igapäevaselt 6.00 - 22.00 tegevuses (olgu see siis istumine või rividrill)

Ega muuta pole midagi, raha kaitseväele juurde ei tule nagunii, tehakse nii palju ja nii hästi kui selle raha eest võimalik teha on. Lihtsalt minu jaoks ja minu vaatevinklist on kaitsevägi suhteliselt mõttetu nendele inimestele, kellel on juba elusiht teada (inimesed, kes teavad, mida nad elult ootavad ja saavutatada tahavad või kelle on pere). Tõesti, inimestel, kes ei tea, mida elult tahta ja kelle pole kindlaid plaane on kaitsevägi ideaalne koht, kus mõelda oma elu üle järele ja mõelda mida eluga edasi teha.


Aga see on kohustus mis tuleb läbida. Ükskõik milline ta on, tuleb läbida ja oled vaba. Tervisehädad on kõigil, mina ei jõudnud üldse joosta. Teised jooksid 10 ringi, mina jooksin 3 ja alguses noorteajal kotiti mind küll, aga siis loobuti, sest kiiremini ma ikka joosta ei jõudnud. Pumbad polnud mingi probleem, lõuatõmbed samamoodi, aga joosta ei jõudnud.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:39:15 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Eks ise vaatavad arstlikus ka, mõni aasta tagasi, kui käisin arstlikus, saadeti mind polikliinikusse pilti vms tegema, et selgitada, mis kategooria lampjalad on.


Mis arst seda polikliinikus teeb? Et äkki saaks kohe sinna minna pilti teha. siis oleks kindel mats
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 26.09.2012 23:41:35 vasta tsitaadiga

röntgen, perearstilt pead võtma saatekirja.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 23:41:38 vasta tsitaadiga

mTim kirjutas:
Ardo, millise riigi inimene pole selline?


Ma usun, et enamike riikide elanikud. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 01:01:18 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Kusjuures nii ta on. Meil osad, kes olid selle vastu, jäid hiljem üleajateenijateks. icon_smile.gif

Renka, Pärnu ÜJP-s oli läpakas keelatud. Vaid üks meie rühmast sai loa tööasjadega tegelemiseks (teiste rühmade kohta ei tea kosta).


Ega see läpaka teema on siiamaani, vähesed vist saavad, vähemalt praegu oli jutt nii. Mina teoreetiliselt peaksin saama läpaka, vabanduseks/põhjuseks saan baka töö kirjutamise tuua... Ainult mõjuva põhjusega peaks saama läpaka ajateenistusse, iseasi on see, kas ma võtan selle, päris nõme on mingi häire või asja korral seda kuskile toppida ja pärast avastada, et asi perses on...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 08:17:40 vasta tsitaadiga

mTim kirjutas:

t2ring, ajateenistuse ajal rääkisid enamus meie rühmast sama juttu. Nüüdseks, kui sellest on omajagu aega möödas, kõik soovitavad oma sõpradel/tuttavatel ka ära käia.
Eks nüüd ole huvitav vaadata, kas Sul ka arvamus muutub icon_razz.gif
Seda nimetatakse ajupesuks icon_exclaim.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 08:26:36 vasta tsitaadiga

t2ring, sa läksid autojuhiks ja nüüd vingud, et KVM käib.
Logish, et kui sa oled autojuht, sa ei pea tegema nii palju kui reakoosseis või NAK.

Ma ise käisin ka poolpiduse seljaga ajateenistuses, sõin kahe käega arcoxiat sisse ja lasin edasi.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 08:26:51 vasta tsitaadiga

Oma teenistuse põhjal on mulle jäänud mulje, et autojuhtide jaoks on muidugi see kolm kuud, mis autojuhikursus kestab, tõesti kõige igavam ja mõttetum aeg, sest passimist on palju. Kui uuest aastast allüksuse väljaõpe pihta hakkab, küll siis läheb huvitavamaks ja passimist on oluliselt vähem. icon_smile.gif Ja ilmselt NAK-i poisid ka praegu igavuse ja tegevusetuse üle ei kurda. Enda jaoks oli NAK-i kolm kuud vast isegi kõige huvitavam ja meeldejäävam aeg ajateenistuse jooksul. icon_smile.gif
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anonymic
Kreisi kasutaja
anonymic

liitunud: 04.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 08:33:07 vasta tsitaadiga

Mida autojuhid selle 3 kuu jooksul praegu õppima hakkavad, ainult oma autokooli värke või on miskit muud põnevat ka?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 08:33:56 vasta tsitaadiga

kõige lebom elu ongi autojuhtidel ja tagalal
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 08:37:20 vasta tsitaadiga

Mõni autojuht ehk oskab täpsemalt rääkida, aga laias laastus on jah sõidutunnid ja seda vähemalt Tapal tehti tsiviilautode ja tsiviilist tulnud sõiduõpetajatega. Igaüks siis vastavalt oma kategooriatele. Lisaks tüübiõpe vastavalt väeosas kasutatavatele sõidukitele - mõned neist võivad alguses tsiviiliust sõiduauto roolist tulnud inimesele ilmselt üsna müstilised olla. Mehele, kes otse tsiviilist tulles ja Unimogi mitte kunagi näinuna selle tagurdama suudab panna kiiremini kui 5 minutiga, võiks vast isegi õlle välja teha. icon_razz.gif Teine teema vist oli ka maastikusõiduõpe erinevate masinatega. Ilmselt muud autodega seonduvad teemad ka - maskeerimine, primitiivsel tasemel hooldus ja remonttööd..

Aga jah, eks mõni autojuht räägib täpsemalt.

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eZ
HV kasutaja
eZ

liitunud: 06.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 09:48:43 vasta tsitaadiga

anonymic kirjutas:
Mida autojuhid selle 3 kuu jooksul praegu õppima hakkavad, ainult oma autokooli värke või on miskit muud põnevat ka?

Autokooli tunnid alguses, seejärel hakkasime masinaid järjest tagalast välja võtma ja neid õppima. Algul teooria pärast praktika icon_smile.gif
(Unimog, MAN, MB1017, DAF, Saurer jne.)
Igast maastikusõidud, öösõidud, pukseerimine, maskeerimine, hooldus, talvel jäärada jne.
Kui midagi teha ei olnud ja kaader loa andis käisime niisama Tapa lennuväljal sõitmas.
Korra selle 3 kuujooksul võtsime vist relvad ka välja.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
synt3r
HV kasutaja
synt3r

liitunud: 10.04.2007




sõnum 27.09.2012 12:59:12 vasta tsitaadiga

Jutt käis siin lampjalgadest, ei oskagi kedati otseselt tsiteerida.

Ise viibisin ajateenistuses (1. JvBr. Tagalapataljon) ~5 kuud, peale seda arvati reservi lampjalgade III-aste. Kõik sai alguses esimesest arstilikust komisjonist, mis muidugi toimus tsiviilis. Kõik oli OK aga kirurg vaatas, et ma seisan kuidagi imelikult. Kirjutas mulle saatelehe ja tehti mõlemast jalatallast pilt. 3 Nädalat hiljem läksin uuesti komisjoni ja selgus, et lampjalgade II-aste (vastavalt 250/251 kraadi). Määrati mind väkke, küsiti lausa millal ma minna soovin ja ütlesin, et no kui peab minema, siis lähen esimesel võimalusel. Tulemus käes 35päeva pärast Paldiski tagalapataljon. Kiirelt tööandja juurde ja kõik paberid korda. ~ teisel/kolmandal ajateenistuses viibitud nädalal külastasin laatsa, et pikemad seismised jms mõjuvad jalgadele väga, et väsivad ära. Siis vaadati minu kausta sisse ja avastati, et mul II-astme lampjalad. Anti mulle kaitseväe poole tallad. Kuu/poolteist hiljem sai uuesti laatsa külastatud, et alaselg annab tunda... määrati magnetravi, mis tulemust ei andnud. SBK lõpurännaku katkestasin (selg tõmbas nii lukku ära, et ei jõudnud enam kotti kanda ja ei hakanud jao kaaslasi piinama oma varustuse kandmisega). Sain uuesti seljale mingisuguseid ravimeid ja autojuhi kursuse lõpu poole arstid võtsid uuesti mu kausta lahti ja avastasid, et mul lampjalad. Saatsid uuesti röntgnenisse ja selgus, et mul kätte jõudnud lampjalgade III-aste (258/259 - 255 algab 3aste vist) Öeldi, et see on reservi arvamise piir ja kas ma soovin jätkata ajateenistust või mitte. Võtsin paar päeva mõtlemisaega ja otsustasin, et ennast lõhkuda ei ole mõtet sest 4.5 kuuga on niigi asi hullemaks läinud, mis siis veel 11 kuu pärast on. Käisin KAKi komisjonis ära ja reserv. Lubade tegemine jõudis mul ARKini ja leppisin rühmaülemaga kokku, et need kulud pean enda rahakotist kinni maksma.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 27.09.2012 13:08:49 vasta tsitaadiga

Aga kui sul on 3 aste, kas siis kirurgiliselt ei saaks ravida ehk kas sul ei tasuks see tee ettevõtta kuna see segab ju tervet elu ka hiljem.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 16:03:36 vasta tsitaadiga

naljaks lugeda kogu seda teksti mis siin kirjutatakse icon_smile.gif olles ise käinud ajateenistuses tean, milline aja raiskamine see on ja selleks ta ka jääb... tuleb lihtsalt ise ennast heale kohale sebida icon_razz1.gif

Näiteks minu elu oli ajateenistuses suht lill... iga nädalavahetus linnaluba, metsalaagrites kulgesime 9miljonit krooni maksva autoga, alati oli olemas elekter, soe vesi, telk jne thumbs_up.gif ainus pingutus mis tuli teha oli side püstipanek ja selle jälgimine.

Väike stiilinäide (kevatormil oma positsioonil, tegevuseks väljas patrull kuna läheduses märgatud vastast icon_smile.gif ) vastane ka tuli (scoutspataljon) siis lihtsalt haarasime auto najalt relva, tegime paar valangut ja pidu oligi läbi icon_razz.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Seega soovitus - ärge võtke seda asja nüüd nii tõsiselt... nalja peab saama ja kui ülemustel huumorisoon olemas siis ei juhtu suurt midagi icon_smile.gif (meie rühmaülem oli õnneks väga normaalne, lubas pilte teha, läpparit kasutada jne thumbs_up.gif )
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 27.09.2012 17:16:49 vasta tsitaadiga

Nagu ikka vinguvad need kelle elu oli lebo icon_lol.gif icon_lol.gif Siit võiks kohe järelduse teha, tamp suuremaks icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Nagu koolis, kui matemaatika õpetaja oli kõige värdjam õps, siis pärast ollakse oma raskuste üle isegi uhked. Aga kui oli lebo, siis oli mõttetu ja ajaraiskamine.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.09.2012 17:31:22 vasta tsitaadiga

Valuvaigistite krõbistajaid üledoosi kõrvalnähtude pärast ei muretsenud?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
äss
Kreisi kasutaja
äss

liitunud: 12.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 17:37:05 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
naljaks lugeda kogu seda teksti mis siin kirjutatakse icon_smile.gif olles ise käinud ajateenistuses tean, milline aja raiskamine see on ja selleks ta ka jääb... tuleb lihtsalt ise ennast heale kohale sebida icon_razz1.gif

Näiteks minu elu oli ajateenistuses suht lill... iga nädalavahetus linnaluba, metsalaagrites kulgesime 9miljonit krooni maksva autoga, alati oli olemas elekter, soe vesi, telk jne thumbs_up.gif ainus pingutus mis tuli teha oli side püstipanek ja selle jälgimine.

Väike stiilinäide (kevatormil oma positsioonil, tegevuseks väljas patrull kuna läheduses märgatud vastast icon_smile.gif ) vastane ka tuli (scoutspataljon) siis lihtsalt haarasime auto najalt relva, tegime paar valangut ja pidu oligi läbi icon_razz.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Seega soovitus - ärge võtke seda asja nüüd nii tõsiselt... nalja peab saama ja kui ülemustel huumorisoon olemas siis ei juhtu suurt midagi icon_smile.gif (meie rühmaülem oli õnneks väga normaalne, lubas pilte teha, läpparit kasutada jne thumbs_up.gif )


genekaga unimog v? icon_smile.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 17:51:39 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Valuvaigistite krõbistajaid üledoosi kõrvalnähtude pärast ei muretsenud?

millised need välja näevad?

_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 17:55:27 vasta tsitaadiga

äss kirjutas:

genekaga unimog v? icon_smile.gif


Unimog oli täis igast huvitavat, kallist ja mega salajast stuffi icon_cool.gif Genekas oli haagise peal... ja mitte mingi väike vaid suhteliselt suur ja võimas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 18:02:52 vasta tsitaadiga

Ei no räägi lähemalt ikka, foorumisse mõni savisaare jünger ka sattunud kes siis linnriigi juhile isiklikult info edasi annab ja eks siis Tallinna obasti juht Savisaa-Moskva info putinile edasi annab thumbs_up.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.