|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
20.09.2012 17:49:58
|
|
|
| aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ...
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masmre
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.02.2004
|
20.09.2012 17:55:09
|
|
|
Mul selline imelik jama nüüd, et kui modem disconnectida on levi tugevus 41% ja kui connectida siis viskab koguaeg 3% peale.
Ronisin katusele ja keerasin antenni kõige tugevama signaali poole, ronisin alla ja tutkit...jälle 3%. Vahel viskab korraks 35% ka ette, siis jälle 3%. No mitte ei saa aru, mis toimub.
Mul muidu ümberringi 4 masti ja ma seal keskel. Kõik mastid enamvähem iga ilmakaare suunas (põhi, lõuna, läänes ja idas)
Lõuna poole pole mõtet keerata, sest seal mets ees kohe. Muidu kõik mastid umbes 8km kaugusel. Kas võib olla selline asi, et ta vahetab masti...et vahel on Ardu masti küljes ja siis jälle Kaiu oma küljes...?
Ilgelt ajab närvi, signaal kõigub hullult isegi suund väliantenniga. Kindlasti on sitas levis süüdi mets, talumaja ehituslikud eripärad, ilmastik ja veel miskit, mille peale kohe ei tulegi.
Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..? Saaks äkki signaali stabiilseks?
Elisast siiani abi pole, neil ikka sama jutt alati, et me teame ja et plaanime uut masti..., aga mitte see aasta jne. Ilmselt pean oma sita ühendusega edasi vaevlema. Saigi kõik ära räägitud..kohe kergem hakkas
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.09.2012 18:24:44
|
|
|
| masmre kirjutas: |
Mul selline imelik jama nüüd, et kui modem disconnectida on levi tugevus 41% ja kui connectida siis viskab koguaeg 3% peale.
Ronisin katusele ja keerasin antenni kõige tugevama signaali poole, ronisin alla ja tutkit...jälle 3%. Vahel viskab korraks 35% ka ette, siis jälle 3%. No mitte ei saa aru, mis toimub.
Mul muidu ümberringi 4 masti ja ma seal keskel. Kõik mastid enamvähem iga ilmakaare suunas (põhi, lõuna, läänes ja idas)
Lõuna poole pole mõtet keerata, sest seal mets ees kohe. Muidu kõik mastid umbes 8km kaugusel. Kas võib olla selline asi, et ta vahetab masti...et vahel on Ardu masti küljes ja siis jälle Kaiu oma küljes...?
Ilgelt ajab närvi, signaal kõigub hullult isegi suund väliantenniga. Kindlasti on sitas levis süüdi mets, talumaja ehituslikud eripärad, ilmastik ja veel miskit, mille peale kohe ei tulegi.
Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..? Saaks äkki signaali stabiilseks?
Elisast siiani abi pole, neil ikka sama jutt alati, et me teame ja et plaanime uut masti..., aga mitte see aasta jne. Ilmselt pean oma sita ühendusega edasi vaevlema. Saigi kõik ära räägitud..kohe kergem hakkas  |
Jah, nii see on, modemid / ruuterid suudavad ennast täiesti vabalt ümber lülitada ühelt mastilt teisele.
Näited:
A) Üks mast on ülekoormatud ja teise masti peal on vaba ressurss olemas.
B) Ühe masti signaal on nõrgem, kui "modemi / ruuteri külgehaakimiseks" vaja on ja teise masti signaal piisavalt tugev.
------------------------------
Mis aga puutub antennidesse, siis ainus antenn, mida saab võimalikult täpselt mastile suunata, on "sirgjooneline" Yagiantenn. Igasugu "Ringantennid" omavad vastuvõtul "ringikujulist vastuvõttu" ja püüavad kinni mitmest mastist tulevad signaalid.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
20.09.2012 18:33:15
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| masmre kirjutas: |
Mul selline imelik jama nüüd, et kui modem disconnectida on levi tugevus 41% ja kui connectida siis viskab koguaeg 3% peale.
Ronisin katusele ja keerasin antenni kõige tugevama signaali poole, ronisin alla ja tutkit...jälle 3%. Vahel viskab korraks 35% ka ette, siis jälle 3%. No mitte ei saa aru, mis toimub.
Mul muidu ümberringi 4 masti ja ma seal keskel. Kõik mastid enamvähem iga ilmakaare suunas (põhi, lõuna, läänes ja idas)
Lõuna poole pole mõtet keerata, sest seal mets ees kohe. Muidu kõik mastid umbes 8km kaugusel. Kas võib olla selline asi, et ta vahetab masti...et vahel on Ardu masti küljes ja siis jälle Kaiu oma küljes...?
Ilgelt ajab närvi, signaal kõigub hullult isegi suund väliantenniga. Kindlasti on sitas levis süüdi mets, talumaja ehituslikud eripärad, ilmastik ja veel miskit, mille peale kohe ei tulegi.
Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..? Saaks äkki signaali stabiilseks?
Elisast siiani abi pole, neil ikka sama jutt alati, et me teame ja et plaanime uut masti..., aga mitte see aasta jne. Ilmselt pean oma sita ühendusega edasi vaevlema. Saigi kõik ära räägitud..kohe kergem hakkas  |
Jah, nii see on, modemid / ruuterid suudavad ennast täiesti vabalt ümber lülitada ühelt mastilt teisele.
Näited:
A) Üks mast on ülekoormatud ja teise masti peal on vaba ressurss olemas.
B) Ühe masti signaal on nõrgem, kui "modemi / ruuteri külgehaakimiseks" vaja on ja teise masti signaal piisavalt tugev.
------------------------------
Mis aga puutub antennidesse, siis ainus antenn, mida saab võimalikult täpselt mastile suunata, on "sirgjooneline" Yagiantenn. Igasugu "Ringantennid" omavad vastuvõtul "ringikujulist vastuvõttu" ja püüavad kinni mitmest mastist tulevad signaalid. |
Taas räägin tühja konservikambiga, mis vaid kõmiseb vastu Mis asi on "ringantenn"? ja miks ei ole teise kujuga suundantenni võimalik jaamale suunata? Põhjenda palun oma puudulikku väljaütlemist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
20.09.2012 18:47:44
|
|
|
Sa ikka oled rumal "ainult yagi saab suunata" ja muud asjad mille eest telekomi kateedris sind õpilaseks
vastu ei võetaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
masmre
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.02.2004
|
20.09.2012 19:00:32
|
|
|
No tegelikult mul ongi see elisast ostetud suund antenn,
Spoiler 
ainult mul ta hetkel paigutatud horisontaalselt. Kas on miskit vahet ka, et vertikaalselt või horisontaalselt?
Praegu kirjutan 3% leviga, ja saab hakkama küll. Võimendeid vist pole võimalik vahele aretada..?
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
20.09.2012 21:00:59
|
|
|
| masmre kirjutas: |
No tegelikult mul ongi see elisast ostetud suund antenn,
Spoiler 
ainult mul ta hetkel paigutatud horisontaalselt. Kas on miskit vahet ka, et vertikaalselt või horisontaalselt?
Praegu kirjutan 3% leviga, ja saab hakkama küll. Võimendeid vist pole võimalik vahele aretada..? |
Pane vertikaalselt, levib paremini.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
21.09.2012 18:13:30
|
|
|
Sai tehtud täna bye-bye Elisa M-internetile.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margus
HV pensionär

liitunud: 06.04.2002
|
21.09.2012 18:23:20
|
|
|
Ma hädaga kasutan. Päeval pole viga, õhtul on ikka nägemist .Momendil Hiiumaal Heltermaa ligidal. Naise telefoni ruunan Enda EMT-l sai limiit otsa See oli ikka teine tera kuniks töötas
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
23.09.2012 20:44:35
|
|
|
| masmre kirjutas: |
Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..? |
Ära unusta, et võimendus peaks olema mõlemas suunas! Siukest riistapuud pole olemas, mis samu sagedusi suudaks a->b ja b->a korraga võimendada
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mega
HV Guru

liitunud: 12.02.2004
|
24.09.2012 13:22:58
|
|
|
p2ep, ega need ei olegi SAMAD sagedused! Saatmine ja vastuvõtmine ongi erineval sagedusel. Aga need on mastiti erinevad
Sellist asja tehakse repiiteriga, aga tavakasutaja võimuses seda ei ole
_________________ - censored - |
|
| Kommentaarid: 270 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
237 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
25.09.2012 13:57:31
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ... |
Samad sõnad, täna sai Tele2-ga leping juba sõlmitud, küsisin "parimat pakkumist" ning sain ka püsiva 33% soodustuse kuumaksult. Seda 33% pakuti kõikidele pakettidele, olenemata sellest, millise ma oleksin valinud. Leping on tähtajatu, mingeid kohustusi pole. Sõlmides lepingu läbi "parima pakkumise", pole ka mingeid liitumistasusid. Kuller toob sim-i ära (ka tasuta!) ning siis ka kohe lepingu lõpetamine Elisaga...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
25.09.2012 19:27:29
|
|
|
| mega kirjutas: |
p2ep, ega need ei olegi SAMAD sagedused! Saatmine ja vastuvõtmine ongi erineval sagedusel. Aga need on mastiti erinevad
Sellist asja tehakse repiiteriga, aga tavakasutaja võimuses seda ei ole  |
OK, ei ole jah täpselt samad, kuid suht lähedal üksteisele nii et välja filtreerida ei õnnestu
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.09.2012 20:20:53
|
|
|
| p2ep kirjutas: |
| masmre kirjutas: |
Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..? |
Ära unusta, et võimendus peaks olema mõlemas suunas! Siukest riistapuud pole olemas, mis samu sagedusi suudaks a->b ja b->a korraga võimendada |
Ja kui ka on, lendab sideamet varsti selga, kui puuvõrasid söestava võimsusega midagi väljapoole kiirgama hakkad.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
25.09.2012 20:31:43
|
|
|
| rex kirjutas: |
| p2ep kirjutas: |
| masmre kirjutas: |
Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..? |
Ära unusta, et võimendus peaks olema mõlemas suunas! Siukest riistapuud pole olemas, mis samu sagedusi suudaks a->b ja b->a korraga võimendada |
Ja kui ka on, lendab sideamet varsti selga, kui puuvõrasid söestava võimsusega midagi väljapoole kiirgama hakkad. |
Läänes igatahes venivad 3G-4G kaugvastuvõtu Yagi-antennid järjest pikemaks Ehk siis antennide võimsused muudkui kasvavad. Samuti vorbitakse järjest rohkem MIMO-antenne, kus komplektis korraga 2 antenni ja need korraga ka katusele pannakse.
Väike näide, kus kõikvõimalikke 3G Yagi-antenne müüakse.
http://www.alibaba.com/showroom/3g-yagi-antenna.html
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterGTX
HV vaatleja
liitunud: 26.02.2009
|
25.09.2012 22:34:35
|
|
|
pistsin siis selle pulga seest kaardi telefoni ja nett umbes 2x kiirem kui pulgaga aga mure selles et modemina kasutada ei saa kuna arvuti ei tunne telefoni ära,olen igast drivereid proovind ja juutuubist õpetusi vaadanud aga ei midagi.oskab keegi äkki kuidagi aidata või soovitada midagi?telefon siis samsung galaxy s advance
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kuunar
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.02.2009
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterGTX
HV vaatleja
liitunud: 26.02.2009
|
25.09.2012 23:15:52
|
|
|
tegemist on lauaarvutiga,läpakaga oleks jah lihtne
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
26.09.2012 01:14:38
|
|
|
Osta wifi vastuvõtja vms usb junn.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.09.2012 09:35:43
|
|
|
Kui keegi ikka WiFi-t ei levita, siis pole selle WiFi-antenniga ka mitte kui midagi pihta hakata.
Või variant B, et see signaal on nii nõrguke, et samuti pole sellega midagi teha.
Ise tean kohta Tallinna lähistel, kus suvilast a kilomeetri kaugusel on mobiilimast, selle küljes RadioNeti antenn, mis tekitab nõrgukese leviala ja kilomeetri kaugusel on juba vaja välist WiFi-antenni selle signaali kättesaamiseks.
Aga mida siis teha, kui see WiFi-saatja asub a 8km. kaugusel. Mobiilinternet tuleb ka sellelt kauguselt lõdvalt kätte. Kuid sellest mastist tulev nõrguke WiFi-signaal ei ulatu mitte kuidagi kauge vahemaa taha.
See siis reaalne näide, kus mul tuttavad on maal a 8km. kaugusel sellisest mobiilimastist, mille küljes on ka WiFi-saatja. Mobiilinterneti vastuvõtmiseks on USB-modem ja ruuter pööningule veetud ja sellest piisab, isegi väliantenni pole veel vaja läinud. Kuigi tõenäoliselt see võib-olla ka lisandub, eks näis.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
krist2an
HV veteran

liitunud: 24.08.2008
|
26.09.2012 15:07:03
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Kui keegi ikka WiFi-t ei levita, siis pole selle WiFi-antenniga ka mitte kui midagi pihta hakata.
Või variant B, et see signaal on nii nõrguke, et samuti pole sellega midagi teha.
Ise tean kohta Tallinna lähistel, kus suvilast a kilomeetri kaugusel on mobiilimast, selle küljes RadioNeti antenn, mis tekitab nõrgukese leviala ja kilomeetri kaugusel on juba vaja välist WiFi-antenni selle signaali kättesaamiseks.
Aga mida siis teha, kui see WiFi-saatja asub a 8km. kaugusel. Mobiilinternet tuleb ka sellelt kauguselt lõdvalt kätte. Kuid sellest mastist tulev nõrguke WiFi-signaal ei ulatu mitte kuidagi kauge vahemaa taha.
See siis reaalne näide, kus mul tuttavad on maal a 8km. kaugusel sellisest mobiilimastist, mille küljes on ka WiFi-saatja. Mobiilinterneti vastuvõtmiseks on USB-modem ja ruuter pööningule veetud ja sellest piisab, isegi väliantenni pole veel vaja läinud. Kuigi tõenäoliselt see võib-olla ka lisandub, eks näis. |
Mida kuradit sa ajad, tüüp teeb oma Samsungist WiFi hotspoti ja ongi nett olemas.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004
|
26.09.2012 16:01:02
|
|
|
| ewur kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ... |
Samad sõnad, täna sai Tele2-ga leping juba sõlmitud, küsisin "parimat pakkumist" ning sain ka püsiva 33% soodustuse kuumaksult. Seda 33% pakuti kõikidele pakettidele, olenemata sellest, millise ma oleksin valinud. Leping on tähtajatu, mingeid kohustusi pole. Sõlmides lepingu läbi "parima pakkumise", pole ka mingeid liitumistasusid. Kuller toob sim-i ära (ka tasuta!) ning siis ka kohe lepingu lõpetamine Elisaga... |
Ja palju sa maksid lepingu lõpetamise eest Elisaga?
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
26.09.2012 17:04:37
|
|
|
Sai Elisaga veel teinegi liitumine tehtud.
Ajendiks, et enda marsruudil toob pea alati lepingujärgse välja; halva ilmaga kisub 1mbit kanti. Talvel peegeldab eriti hästi.
Samuti on üks leping kuni 1Mbit, aga keegi toredik määras numbrile siiski 2Mbit'i.
Kuni 2011. aasta lõpuni puudus igasugune stabiilne ühendus, aga siis toimus üleöö meeldiv üllatus:
Olen telefoniga mastist circa 12km ja tuleb 3.5Mbit/2Mbit vastavalt värske ja vana numbriga.
Ei oleks uskunudki; pigem sai võetud odava kõneminuti ja nö "tasuta" SMS'ide pärast (mitte, et nende kaal võrgukoormusele suurt monetaarset raskust omaks, aga kellele koorida ei meeldiks), et ei peaks Viberit kasutama nt ( vaikesättena kasutatav sõnumiapp on Androidil parim; Viberi kasutajaliides iPhone'i imiteeriv ning muutmatu, olgugi et toimib väga väga ladusalt üle data ja on ka hästi integreeritud)
viimati muutis Mario. 26.09.2012 17:09:23, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
26.09.2012 17:06:53
|
|
|
| aap14, käsitlustasu on 50€. See lisandub allesjäänud arvele.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
27.09.2012 00:15:50
|
|
|
| aap14 kirjutas: |
| ewur kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ... |
Samad sõnad, täna sai Tele2-ga leping juba sõlmitud, küsisin "parimat pakkumist" ning sain ka püsiva 33% soodustuse kuumaksult. Seda 33% pakuti kõikidele pakettidele, olenemata sellest, millise ma oleksin valinud. Leping on tähtajatu, mingeid kohustusi pole. Sõlmides lepingu läbi "parima pakkumise", pole ka mingeid liitumistasusid. Kuller toob sim-i ära (ka tasuta!) ning siis ka kohe lepingu lõpetamine Elisaga... |
Ja palju sa maksid lepingu lõpetamise eest Elisaga? |
Midagi ei maksnud, põhimõtteliselt ei tee kunagi tähtajalisi lepinguid...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
27.09.2012 00:31:57
|
|
|
| ewur, ka elektrituru avanemisel?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
27.09.2012 00:42:07
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| ewur, ka elektrituru avanemisel? |
OT...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
27.09.2012 10:34:58
|
|
|
| ewur kirjutas: |
Spoiler 
| aap14 kirjutas: |
| ewur kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ... |
Samad sõnad, täna sai Tele2-ga leping juba sõlmitud, küsisin "parimat pakkumist" ning sain ka püsiva 33% soodustuse kuumaksult. Seda 33% pakuti kõikidele pakettidele, olenemata sellest, millise ma oleksin valinud. Leping on tähtajatu, mingeid kohustusi pole. Sõlmides lepingu läbi "parima pakkumise", pole ka mingeid liitumistasusid. Kuller toob sim-i ära (ka tasuta!) ning siis ka kohe lepingu lõpetamine Elisaga... |
Ja palju sa maksid lepingu lõpetamise eest Elisaga? |
Midagi ei maksnud, põhimõtteliselt ei tee kunagi tähtajalisi lepinguid... |
Väga hea põhimõte!
Olen ise ka tajunud, et kahe aastaga juhtub nii mõndagi ning orjaleping on pigem nuhtlus, kui teenus. Need soodustused, mis sellega kaasnevad võivad olla nii lühiajalised ja teenus võib osutuda poole aasta pärast päris kehvaks. Siis tekib tahtmine mujale minna, aga orjaleping hoiab kinni.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
27.09.2012 11:52:45
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| ewur kirjutas: |
Spoiler 
| aap14 kirjutas: |
| ewur kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ... |
Samad sõnad, täna sai Tele2-ga leping juba sõlmitud, küsisin "parimat pakkumist" ning sain ka püsiva 33% soodustuse kuumaksult. Seda 33% pakuti kõikidele pakettidele, olenemata sellest, millise ma oleksin valinud. Leping on tähtajatu, mingeid kohustusi pole. Sõlmides lepingu läbi "parima pakkumise", pole ka mingeid liitumistasusid. Kuller toob sim-i ära (ka tasuta!) ning siis ka kohe lepingu lõpetamine Elisaga... |
Ja palju sa maksid lepingu lõpetamise eest Elisaga? |
Midagi ei maksnud, põhimõtteliselt ei tee kunagi tähtajalisi lepinguid... |
Väga hea põhimõte!
Olen ise ka tajunud, et kahe aastaga juhtub nii mõndagi ning orjaleping on pigem nuhtlus, kui teenus. Need soodustused, mis sellega kaasnevad võivad olla nii lühiajalised ja teenus võib osutuda poole aasta pärast päris kehvaks. Siis tekib tahtmine mujale minna, aga orjaleping hoiab kinni. |
Põhimõtted on toredad, kuid pole alati ratsionaalsed - miks vaikimisi oma võimalusi piirata? Iga võimaliku lepingu puhul tuleks asjale otsa vaadata ja ratsionaalselt hinnata saadavat kasu ning võimalikku kahju. 90% juhtudest võivad olla kahjulikud, kuid mitte kõik.
Näiteks Starmani puhul aastane leping annab tasuta seadmete kasutamise, ka peale seda aastat. Kuna kuutasu iseenesest pole suur siis tundus mõistlik see teha.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
27.09.2012 12:32:20
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| ot: |
Peab aru saama, et orjaleping on välja mõeldud põhjusega. Tuleb analüüsida ettevõtte tegevust ja kasumlikkust taolise lepingu korral. Isiklikult olen aru saanud, et lojaalsus ei tohi olla ühepoolne ja orjalepingu alusel.
Elan enda elu vähegi nii, et ei peaks ühtegi asja ei liisingusse, järelmaksuga või misiganes "võlgu" ostma. |
|
| ot: |
Tähtajalised või miinimum-mahulised lepingud on ideeliselt võimalus ettevõttele, maandada teatud riski seoses vähese tarbimisega (julgen teha investeeringu, kuna vähemalt teatud mahus on käive garanteeritud).
Kuidas miski ettevõtte seda kasutab on iseasi. Ideeliselt peaks saama ettevõtte täiendava kindluse ja klient täiendava kohustuse, koos võimaluse nautida täiendavat soodustust võrreldes tavapärase tähtaegadeta ja piiramata määradega lepinguga.
Turumajanduslikus maailmas, kus me elame on tarbija asi turgu reguleerida - tarbija on nõus sõlmima lepingu, kus soodustused ja kohustused on tasakaalus ning lükkab tagasi lepingud mis seavad ebamõistlikke koormiseid.
Ehk siis normaalseid lepinguid pakkuvad firmad peaks saavutama edu ning jama pähe määrijad peaks kaotama turuosa.
Kahjuks on tarbija teadlikkus tihti väga madal ning nähakse maailma tüüpiliselt kas:
- Mustana, "teenusepakkuja üritab mulle raudselt kotti pähe tõmmata, klient ei saa võita"
- Valgena, "see leping on nii soodne, asi antakse täitsa tasuta" ning jäetakse tähelepanuta piirangud, mis rakenduvad, hiljem neid avastades ollakse üllatunud ja pahased
Normaalne oleks halltoonides vaade:
- Kaalun plusse ja miinuseid
- Teen selgeks võidud ja ohud
- Otsustan sellest lähtuvalt, kas see leping on kokkuvõttes mulle kasulik
|
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004

|
27.09.2012 13:11:58
|
|
|
LKits, see suhtumine ei peaks nii absoluutne olema, selliselt käitudes ei saa sa ilmselt osta ei uut autot, telefoni, rääkimata elupinnast.
Nimetatud tegevusi (liising, laen, järelmaks) võib vabalt kaaluda, aga järgides mõistlikkuse printsiipi.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
27.09.2012 16:33:05
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| ot: |
Autot mul veel pole, jah, aga ostan kasutatud - kuni 5000€ suudan ikka kokku saada.
Telefon on olemas - ostsin välja 250€
Sülearvutiga samuti - 450€
Elupind - üürikorterid kuniks nii hea sissetulek, et saab maja peale mõelda. See on tõesti ainukene erand, kus võib võtta laenu, aga see otsus peab olema VÄGA läbi mõeldud. |
|
nii ta on...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
28.09.2012 22:35:04
|
|
|
Olen ka viimasel ajal päris pettunud teenusega, kuna asi pidevalt hangub ning kiirused kõiguvad. Elisa samal ajal ajab samat joru, et mast on korras jne.
Pidev paketikadu on ka olenemata kellaajast.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
28.09.2012 22:55:16
|
|
|
| hendrik32, raadiot kuulata ei anna. Mängimisest väga ei tasu unistada. Viskab poole mängu pealt välja. Multiplayerit pean silmas, eks sõltub ka mängust.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
29.09.2012 15:36:00
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| hendrik32, raadiot kuulata ei anna. Mängimisest väga ei tasu unistada. Viskab poole mängu pealt välja. Multiplayerit pean silmas, eks sõltub ka mängust. |
Endal seda probleemi pidevalt ei ole, aga vahel tekib pommiauk, kui kõik asjad kinni viskab ning siis mingi aja pärast taastab oma normaaloleku.
Asi võib väga vabalt ka mastis endas olla, kuna mul siin kandis mitu masti ning just selle Mustjõe masti peal võivad esineda need probleemid.
EDIT: Tegin siis pulgale Firmware uuenduse ja sättisin väliantenni veidi:
Spoiler 
Pole paha!
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omang
HV kasutaja

liitunud: 29.01.2005
|
29.09.2012 18:25:13
|
|
|
Oskab keegi öelda mis viga võib olla ,et Mint kõikides läpakates toimib aga nii kui lauaarvutile külge panen ei connecti enam võrku ära?
Näitab et 3g on olema, levi põhjas aga connectides ütleb sellise teate: Ühenduse loomine ebaõnnestus. Kontrolli seadeid. Pulgaks ZTE
win 7
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
29.09.2012 18:53:46
|
|
|
omang, arvuti on üldiselt esiteks laua all ning teiseks on segajaid seal taga liiga palju. Minul ei ühendanud ka lauaarvuti taga ära.
Proovi mingit meetri-paari pikkust USB kaablit ning too netipulk laua peale või kohta, kus läpakas leidis sul levi.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
endrick
HV vaatleja
liitunud: 06.02.2006
|
30.09.2012 14:40:09
|
|
|
Niisis olen ka liitunud rõõmsa Elisa M-internetiga.
Tegemist siis 7mb paketiga millest sain esimesed kuu aega kätte ilusti 5-6 mb. Olin ka siiani põhimõtteliselt tähtaja vastu aga kui pakuti 6 kuud tasuta ja edaspidi hinnakirjast -30% siis olin selle 50 € trahviga nõus lõpetamise puhul. esimesed 14 päeava kasutamist olid lihtsat nii rõõmsad et uskusingi Elisa headust.
Net tuleb siis Huaewi b260a ruuterist millel ext antenn Iskra P54. Saades siis kogu komplekti kätte, sättisin paika ja net olemas, ise väga rahul.
Kuid nüüd mure. Alates nädala algusest paketikaod meeletud (1 pakett kolmest kaob ära, ühtlaselt). Neti kiirus alla 1 mb. Levi täiesti puudub.
Helistasin Klienditeenindusse kus mainiti, et mul ühendust plõksib kahe masti vahet, sellest ka probleem. Keeraksin oma antenni teise suunda. Mõeldud -tehtud.
Seis ei muutunud, helistasin uuesti ja võttis vastu teine klienditeenindaja kes ei saanud aru kes käskis antenni sinna suunda keerata, see ei ulatugi minuni. Käskis keerata hoopis vastassuunda. Ja lukstada modem 2100 mhz peale. Lukustatus oligi 3g+2100 mhz olemas enne seda. Seis ei muutunud endiselt.
Kui antenni viimast korda keerasin siis lukustasin hoopis 900mhz peale ja levi tuli. Kuid paketikadu endine ja neti kiirus 0,1 mb ja 1 mb vahel.
Kuidas ma saan ilma Elisasse helistamata (pole mõtet, teevad asha veel keerulisemaks) teada kuhu suunda pean antenni keerama ? kas selle modemiga ma levitugevust kuidagi mõõta ei saagi ? ainult näen "pulki", tahaks db.
Nüüd siis mure jagatud...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scuall
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007
|
30.09.2012 14:54:24
|
|
|
Test periood möödas, ennem kannatasid tänu sinu test perioodile teised, nüüd aga oled sa ise ,,teised,,.
See nagu uute narkarite värbamine. Alul anname nodi tasuta, siis aga maksa hinge hinda!
Klienditeenindusega võidki jääda demogootisema. Lukusta 3g´sse jne.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
30.09.2012 15:54:11
|
|
|
endrick, Keilas Elioni, Starmani ei ole?
Samas kui leping ära lõpetada, siis saab ju seadme maha müüa, saab osa rahast tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GinPenGuin
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2008
|
30.09.2012 21:26:09
|
|
|
| Kas keegi teab kust saada Huawei E1820 Firmware uuendust? Tahaks proovida, äkki aitab, mega jama nii, kui nett aeglane Elisaga...
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
30.09.2012 22:35:53
|
|
|
| GinPenGuin kirjutas: |
| Kas keegi teab kust saada Huawei E1820 Firmware uuendust? Tahaks proovida, äkki aitab, mega jama nii, kui nett aeglane Elisaga... |
Kahtlen, et aitab, pigem on su ühendus aeglane koomas masti tõttu, mida saab ainult Elisa ise parandada.
See Firmware uuendamine on pigem mõeldud neile, kellel on lukustatud pulk ning kes soovivad seda "avada".
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GinPenGuin
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2008
|
01.10.2012 00:41:20
|
|
|
Hakkasin siis kaardistama signaali tugevust ruumides, olin üsnagi üllatunud... Seal kus mul netipulk+ruuter olid, sain tugevuseks 75dBm... Käisin siis ringi, leidsin koha kus oli 68, 84 ja lõpuks viimane tuba, seal oli 51dBm, ei tea kas siis nüüd peaks hea olema, kui ruuteri+netipulga sinna ümber tõstan?
Lugesin kuskilt EMT foorumist http://foorum.emt.ee/home/-/message_boards/view_message/27833:
Spoiler 
Signaali tugevust näeb ka tasuta ning installeerimist mitte vajava programmiga (ülal vasakus nurgas lahter "RSSI:"): http://www.nerve.org.za/mdma/
•-90 .. -85 dBm on ikkagi sedavõrd vilets signaal, et kindlasti tuleks kasutada lisaantenni.
•-85 .. -75 dBm on talutav kuigi võiks olla parem.
•-75 .. dBm on suhteliselt hea, levi ei katke, kiirused on mõistlikud.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
01.10.2012 00:58:52
|
|
|
| GinPenGuin kirjutas: |
Hakkasin siis kaardistama signaali tugevust ruumides, olin üsnagi üllatunud... Seal kus mul netipulk+ruuter olid, sain tugevuseks 75dBm... Käisin siis ringi, leidsin koha kus oli 68, 84 ja lõpuks viimane tuba, seal oli 51dBm, ei tea kas siis nüüd peaks hea olema, kui ruuteri+netipulga sinna ümber tõstan?
Lugesin kuskilt EMT foorumist http://foorum.emt.ee/home/-/message_boards/view_message/27833:
Spoiler 
Signaali tugevust näeb ka tasuta ning installeerimist mitte vajava programmiga (ülal vasakus nurgas lahter "RSSI:"): http://www.nerve.org.za/mdma/
•-90 .. -85 dBm on ikkagi sedavõrd vilets signaal, et kindlasti tuleks kasutada lisaantenni.
•-85 .. -75 dBm on talutav kuigi võiks olla parem.
•-75 .. dBm on suhteliselt hea, levi ei katke, kiirused on mõistlikud.
|
Alla -70dBm on levi tugevus juba päris hea ning see, et sa -51 said on suurepärane.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masmre
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.02.2004
|
01.10.2012 01:02:43
|
|
|
| mul on maal signaali tugevus 90 kandis ja kehvem, seda siis suundantenniga ja ka ei katke, kui masti peal veel vabu kohti on...
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NeroEST
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.11.2007
|
01.10.2012 09:47:15
|
|
|
Tere
Kas "pommiauku" on võimalik mingi nipiga püsiühendust saada? ( ühendus, mille ping ei kõiguks sõltuvalt ilmast või kasutajaskonnast)
näiteks luua omapoolse antenni paigaldamisega silmside lähedaloleva mastiga ja tellida teenust mõnelt muult ettevõttelt kui telefonioperaator?
Hetkel on kasutusel ühendus Mint, mis kahjuks kipub tihti õhtusel ajal ära unustama, et interneti ühenduseks on vajalik ka ping. (2000ms on suhteliselt naljakas juba)
Radionet on küll aeglasem, kuid kas nende ühendused on kindlamad?
Tänud!
_________________ Winter is coming... |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|