Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 129, 130, 131 ... 235, 236, 237  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
aap14
Kreisi kasutaja
aap14

liitunud: 20.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2012 17:25:24 vasta tsitaadiga

http://www.tarbija24.ee/978206/elisa-keeldub-tahtajalisest-lepingust-taganemisest

Kui me Elisa MINT-iga rahulolematud neid kirjalikke kaebusi rohkem teeks ja rohkem meedia poole pöörduks, siis äkki nad lisaksid rohkem suutlikkust nendele mastidele ja lõpetaksid oma bandwithi ülemüümise.

_________________
Slow is smooth and smooth is fast
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2012 17:49:58 vasta tsitaadiga

aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ...
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2012 17:55:09 vasta tsitaadiga

Mul selline imelik jama nüüd, et kui modem disconnectida on levi tugevus 41% ja kui connectida siis viskab koguaeg 3% peale.
Ronisin katusele ja keerasin antenni kõige tugevama signaali poole, ronisin alla ja tutkit...jälle 3%. Vahel viskab korraks 35% ka ette, siis jälle 3%. No mitte ei saa aru, mis toimub.
Mul muidu ümberringi 4 masti ja ma seal keskel. Kõik mastid enamvähem iga ilmakaare suunas (põhi, lõuna, läänes ja idas)
Lõuna poole pole mõtet keerata, sest seal mets ees kohe. Muidu kõik mastid umbes 8km kaugusel. Kas võib olla selline asi, et ta vahetab masti...et vahel on Ardu masti küljes ja siis jälle Kaiu oma küljes...?
Ilgelt ajab närvi, signaal kõigub hullult isegi suund väliantenniga. Kindlasti on sitas levis süüdi mets, talumaja ehituslikud eripärad, ilmastik ja veel miskit, mille peale kohe ei tulegi. kopp.gif
Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..? Saaks äkki signaali stabiilseks?
Elisast siiani abi pole, neil ikka sama jutt alati, et me teame ja et plaanime uut masti..., aga mitte see aasta jne. Ilmselt pean oma sita ühendusega edasi vaevlema. Saigi kõik ära räägitud..kohe kergem hakkas icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.09.2012 18:24:44 vasta tsitaadiga

masmre kirjutas:
Mul selline imelik jama nüüd, et kui modem disconnectida on levi tugevus 41% ja kui connectida siis viskab koguaeg 3% peale.
Ronisin katusele ja keerasin antenni kõige tugevama signaali poole, ronisin alla ja tutkit...jälle 3%. Vahel viskab korraks 35% ka ette, siis jälle 3%. No mitte ei saa aru, mis toimub.
Mul muidu ümberringi 4 masti ja ma seal keskel. Kõik mastid enamvähem iga ilmakaare suunas (põhi, lõuna, läänes ja idas)
Lõuna poole pole mõtet keerata, sest seal mets ees kohe. Muidu kõik mastid umbes 8km kaugusel. Kas võib olla selline asi, et ta vahetab masti...et vahel on Ardu masti küljes ja siis jälle Kaiu oma küljes...?
Ilgelt ajab närvi, signaal kõigub hullult isegi suund väliantenniga. Kindlasti on sitas levis süüdi mets, talumaja ehituslikud eripärad, ilmastik ja veel miskit, mille peale kohe ei tulegi. kopp.gif
Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..? Saaks äkki signaali stabiilseks?
Elisast siiani abi pole, neil ikka sama jutt alati, et me teame ja et plaanime uut masti..., aga mitte see aasta jne. Ilmselt pean oma sita ühendusega edasi vaevlema. Saigi kõik ära räägitud..kohe kergem hakkas icon_biggrin.gif

Jah, nii see on, modemid / ruuterid suudavad ennast täiesti vabalt ümber lülitada ühelt mastilt teisele.
Näited:
A) Üks mast on ülekoormatud ja teise masti peal on vaba ressurss olemas.
B) Ühe masti signaal on nõrgem, kui "modemi / ruuteri külgehaakimiseks" vaja on ja teise masti signaal piisavalt tugev.
------------------------------
Mis aga puutub antennidesse, siis ainus antenn, mida saab võimalikult täpselt mastile suunata, on "sirgjooneline" Yagiantenn. Igasugu "Ringantennid" omavad vastuvõtul "ringikujulist vastuvõttu" ja püüavad kinni mitmest mastist tulevad signaalid.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 20.09.2012 18:33:15 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
masmre kirjutas:
Mul selline imelik jama nüüd, et kui modem disconnectida on levi tugevus 41% ja kui connectida siis viskab koguaeg 3% peale.
Ronisin katusele ja keerasin antenni kõige tugevama signaali poole, ronisin alla ja tutkit...jälle 3%. Vahel viskab korraks 35% ka ette, siis jälle 3%. No mitte ei saa aru, mis toimub.
Mul muidu ümberringi 4 masti ja ma seal keskel. Kõik mastid enamvähem iga ilmakaare suunas (põhi, lõuna, läänes ja idas)
Lõuna poole pole mõtet keerata, sest seal mets ees kohe. Muidu kõik mastid umbes 8km kaugusel. Kas võib olla selline asi, et ta vahetab masti...et vahel on Ardu masti küljes ja siis jälle Kaiu oma küljes...?
Ilgelt ajab närvi, signaal kõigub hullult isegi suund väliantenniga. Kindlasti on sitas levis süüdi mets, talumaja ehituslikud eripärad, ilmastik ja veel miskit, mille peale kohe ei tulegi. kopp.gif
Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..? Saaks äkki signaali stabiilseks?
Elisast siiani abi pole, neil ikka sama jutt alati, et me teame ja et plaanime uut masti..., aga mitte see aasta jne. Ilmselt pean oma sita ühendusega edasi vaevlema. Saigi kõik ära räägitud..kohe kergem hakkas icon_biggrin.gif

Jah, nii see on, modemid / ruuterid suudavad ennast täiesti vabalt ümber lülitada ühelt mastilt teisele.
Näited:
A) Üks mast on ülekoormatud ja teise masti peal on vaba ressurss olemas.
B) Ühe masti signaal on nõrgem, kui "modemi / ruuteri külgehaakimiseks" vaja on ja teise masti signaal piisavalt tugev.
------------------------------
Mis aga puutub antennidesse, siis ainus antenn, mida saab võimalikult täpselt mastile suunata, on "sirgjooneline" Yagiantenn. Igasugu "Ringantennid" omavad vastuvõtul "ringikujulist vastuvõttu" ja püüavad kinni mitmest mastist tulevad signaalid.


Taas räägin tühja konservikambiga, mis vaid kõmiseb vastu icon_smile.gif Mis asi on "ringantenn"? ja miks ei ole teise kujuga suundantenni võimalik jaamale suunata? Põhjenda palun oma puudulikku väljaütlemist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.09.2012 18:41:47 vasta tsitaadiga

Link kah, kus kõik üksipulgi selgeks tehakse, et kuna ja millist antenni kasutada.
Nii, et head õige antenni valimist, õiget suunamist ning tugeva signaali kättesaamist. icon_cool.gif beer_yum.gif

http://wireless-broadband-speed.com.au/16dbi-4g-lte-1800mhz-mimo-x-pol-yagi-antenna-kit-dual-fme.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 20.09.2012 18:47:44 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Link kah, kus kõik üksipulgi selgeks tehakse, et kuna ja millist antenni kasutada.
Nii, et head õige antenni valimist, õiget suunamist ning tugeva signaali kättesaamist. icon_cool.gif beer_yum.gif

http://wireless-broadband-speed.com.au/16dbi-4g-lte-1800mhz-mimo-x-pol-yagi-antenna-kit-dual-fme.html


Sa ikka oled rumal icon_smile.gif "ainult yagi saab suunata" ja muud asjad mille eest telekomi kateedris sind õpilaseks
vastu ei võetaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2012 19:00:32 vasta tsitaadiga

No tegelikult mul ongi see elisast ostetud suund antenn,
Spoiler Spoiler Spoiler

ainult mul ta hetkel paigutatud horisontaalselt. Kas on miskit vahet ka, et vertikaalselt või horisontaalselt?
Praegu kirjutan 3% leviga, ja saab hakkama küll. Võimendeid vist pole võimalik vahele aretada..?
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2012 21:00:59 vasta tsitaadiga

masmre kirjutas:
No tegelikult mul ongi see elisast ostetud suund antenn,
Spoiler Spoiler Spoiler

ainult mul ta hetkel paigutatud horisontaalselt. Kas on miskit vahet ka, et vertikaalselt või horisontaalselt?
Praegu kirjutan 3% leviga, ja saab hakkama küll. Võimendeid vist pole võimalik vahele aretada..?


Pane vertikaalselt, levib paremini.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2012 18:13:30 vasta tsitaadiga

Sai tehtud täna bye-bye Elisa M-internetile. icon_razz.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Margus
HV pensionär
Margus

liitunud: 06.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.09.2012 18:23:20 vasta tsitaadiga

Ma hädaga kasutan. Päeval pole viga, õhtul on ikka nägemist icon_mad.gif .Momendil Hiiumaal Heltermaa ligidal. Naise telefoni ruunan icon_cool.gif Enda EMT-l sai limiit otsa thumbs_down.gif See oli ikka teine tera kuniks töötas icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 23.09.2012 20:44:35 vasta tsitaadiga

masmre kirjutas:

Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..?

Ära unusta, et võimendus peaks olema mõlemas suunas! Siukest riistapuud pole olemas, mis samu sagedusi suudaks a->b ja b->a korraga võimendada
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2012 13:22:58 vasta tsitaadiga

p2ep, ega need ei olegi SAMAD sagedused! Saatmine ja vastuvõtmine ongi erineval sagedusel. Aga need on mastiti erinevad
Sellist asja tehakse repiiteriga, aga tavakasutaja võimuses seda ei ole icon_smile.gif

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 13:57:31 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ...

Samad sõnad, täna sai Tele2-ga leping juba sõlmitud, küsisin "parimat pakkumist" ning sain ka püsiva 33% soodustuse kuumaksult. Seda 33% pakuti kõikidele pakettidele, olenemata sellest, millise ma oleksin valinud. Leping on tähtajatu, mingeid kohustusi pole. Sõlmides lepingu läbi "parima pakkumise", pole ka mingeid liitumistasusid. Kuller toob sim-i ära (ka tasuta!) ning siis ka kohe lepingu lõpetamine Elisaga...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 25.09.2012 19:27:29 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
p2ep, ega need ei olegi SAMAD sagedused! Saatmine ja vastuvõtmine ongi erineval sagedusel. Aga need on mastiti erinevad
Sellist asja tehakse repiiteriga, aga tavakasutaja võimuses seda ei ole icon_smile.gif

OK, ei ole jah täpselt samad, kuid suht lähedal üksteisele nii et välja filtreerida ei õnnestu
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 20:20:53 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
masmre kirjutas:

Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..?

Ära unusta, et võimendus peaks olema mõlemas suunas! Siukest riistapuud pole olemas, mis samu sagedusi suudaks a->b ja b->a korraga võimendada

Ja kui ka on, lendab sideamet varsti selga, kui puuvõrasid söestava võimsusega midagi väljapoole kiirgama hakkad.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.09.2012 20:31:43 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
p2ep kirjutas:
masmre kirjutas:

Küsiks sellist asja ka, et kas suundantennile miskit võimendit ei kannata vahele panna, noh nagu tv antennidele saab..?

Ära unusta, et võimendus peaks olema mõlemas suunas! Siukest riistapuud pole olemas, mis samu sagedusi suudaks a->b ja b->a korraga võimendada

Ja kui ka on, lendab sideamet varsti selga, kui puuvõrasid söestava võimsusega midagi väljapoole kiirgama hakkad.

Läänes igatahes venivad 3G-4G kaugvastuvõtu Yagi-antennid järjest pikemaks icon_smile.gif Ehk siis antennide võimsused muudkui kasvavad. Samuti vorbitakse järjest rohkem MIMO-antenne, kus komplektis korraga 2 antenni ja need korraga ka katusele pannakse.
Väike näide, kus kõikvõimalikke 3G Yagi-antenne müüakse.
http://www.alibaba.com/showroom/3g-yagi-antenna.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterGTX
HV vaatleja

liitunud: 26.02.2009




sõnum 25.09.2012 22:34:35 vasta tsitaadiga

pistsin siis selle pulga seest kaardi telefoni ja nett umbes 2x kiirem kui pulgaga thumbs_up.gif aga mure selles et modemina kasutada ei saa kuna arvuti ei tunne telefoni ära,olen igast drivereid proovind ja juutuubist õpetusi vaadanud aga ei midagi.oskab keegi äkki kuidagi aidata või soovitada midagi?telefon siis samsung galaxy s advance
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuunar
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2012 22:50:33 vasta tsitaadiga

tee telefonist hotspot.

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=658&Itemid=38
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterGTX
HV vaatleja

liitunud: 26.02.2009




sõnum 25.09.2012 23:15:52 vasta tsitaadiga

tegemist on lauaarvutiga,läpakaga oleks jah lihtne icon_smile.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
Kreisi kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 26.09.2012 01:14:38 vasta tsitaadiga

Osta wifi vastuvõtja vms usb junn.
_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.09.2012 09:35:43 vasta tsitaadiga

Kui keegi ikka WiFi-t ei levita, siis pole selle WiFi-antenniga ka mitte kui midagi pihta hakata. icon_smile.gif

Või variant B, et see signaal on nii nõrguke, et samuti pole sellega midagi teha.
Ise tean kohta Tallinna lähistel, kus suvilast a kilomeetri kaugusel on mobiilimast, selle küljes RadioNeti antenn, mis tekitab nõrgukese leviala ja kilomeetri kaugusel on juba vaja välist WiFi-antenni selle signaali kättesaamiseks.

Aga mida siis teha, kui see WiFi-saatja asub a 8km. kaugusel. icon_cool.gif Mobiilinternet tuleb ka sellelt kauguselt lõdvalt kätte. Kuid sellest mastist tulev nõrguke WiFi-signaal ei ulatu mitte kuidagi kauge vahemaa taha.
See siis reaalne näide, kus mul tuttavad on maal a 8km. kaugusel sellisest mobiilimastist, mille küljes on ka WiFi-saatja. Mobiilinterneti vastuvõtmiseks on USB-modem ja ruuter pööningule veetud ja sellest piisab, isegi väliantenni pole veel vaja läinud. Kuigi tõenäoliselt see võib-olla ka lisandub, eks näis.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 15:07:03 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Kui keegi ikka WiFi-t ei levita, siis pole selle WiFi-antenniga ka mitte kui midagi pihta hakata. icon_smile.gif

Või variant B, et see signaal on nii nõrguke, et samuti pole sellega midagi teha.
Ise tean kohta Tallinna lähistel, kus suvilast a kilomeetri kaugusel on mobiilimast, selle küljes RadioNeti antenn, mis tekitab nõrgukese leviala ja kilomeetri kaugusel on juba vaja välist WiFi-antenni selle signaali kättesaamiseks.

Aga mida siis teha, kui see WiFi-saatja asub a 8km. kaugusel. icon_cool.gif Mobiilinternet tuleb ka sellelt kauguselt lõdvalt kätte. Kuid sellest mastist tulev nõrguke WiFi-signaal ei ulatu mitte kuidagi kauge vahemaa taha.
See siis reaalne näide, kus mul tuttavad on maal a 8km. kaugusel sellisest mobiilimastist, mille küljes on ka WiFi-saatja. Mobiilinterneti vastuvõtmiseks on USB-modem ja ruuter pööningule veetud ja sellest piisab, isegi väliantenni pole veel vaja läinud. Kuigi tõenäoliselt see võib-olla ka lisandub, eks näis.

Mida kuradit sa ajad, tüüp teeb oma Samsungist WiFi hotspoti ja ongi nett olemas.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aap14
Kreisi kasutaja
aap14

liitunud: 20.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 16:01:02 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ...

Samad sõnad, täna sai Tele2-ga leping juba sõlmitud, küsisin "parimat pakkumist" ning sain ka püsiva 33% soodustuse kuumaksult. Seda 33% pakuti kõikidele pakettidele, olenemata sellest, millise ma oleksin valinud. Leping on tähtajatu, mingeid kohustusi pole. Sõlmides lepingu läbi "parima pakkumise", pole ka mingeid liitumistasusid. Kuller toob sim-i ära (ka tasuta!) ning siis ka kohe lepingu lõpetamine Elisaga...


Ja palju sa maksid lepingu lõpetamise eest Elisaga?

_________________
Slow is smooth and smooth is fast
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 17:04:37 vasta tsitaadiga

Sai Elisaga veel teinegi liitumine tehtud.
Ajendiks, et enda marsruudil toob pea alati lepingujärgse välja; halva ilmaga kisub 1mbit kanti. Talvel peegeldab eriti hästi.
Samuti on üks leping kuni 1Mbit, aga keegi toredik määras numbrile siiski 2Mbit'i.

Kuni 2011. aasta lõpuni puudus igasugune stabiilne ühendus, aga siis toimus üleöö meeldiv üllatus:
Olen telefoniga mastist circa 12km ja tuleb 3.5Mbit/2Mbit vastavalt värske ja vana numbriga.

Ei oleks uskunudki; pigem sai võetud odava kõneminuti ja nö "tasuta" SMS'ide pärast (mitte, et nende kaal võrgukoormusele suurt monetaarset raskust omaks, aga kellele koorida ei meeldiks), et ei peaks Viberit kasutama nt ( vaikesättena kasutatav sõnumiapp on Androidil parim; Viberi kasutajaliides iPhone'i imiteeriv ning muutmatu, olgugi et toimib väga väga ladusalt üle data ja on ka hästi integreeritud)


viimati muutis Mario. 26.09.2012 17:09:23, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2012 17:06:53 vasta tsitaadiga

aap14, käsitlustasu on 50€. See lisandub allesjäänud arvele.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 00:15:50 vasta tsitaadiga

aap14 kirjutas:
ewur kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
aap14, lõpetan Elisaga tähtajalise lepingu ära ...

Samad sõnad, täna sai Tele2-ga leping juba sõlmitud, küsisin "parimat pakkumist" ning sain ka püsiva 33% soodustuse kuumaksult. Seda 33% pakuti kõikidele pakettidele, olenemata sellest, millise ma oleksin valinud. Leping on tähtajatu, mingeid kohustusi pole. Sõlmides lepingu läbi "parima pakkumise", pole ka mingeid liitumistasusid. Kuller toob sim-i ära (ka tasuta!) ning siis ka kohe lepingu lõpetamine Elisaga...


Ja palju sa maksid lepingu lõpetamise eest Elisaga?

Midagi ei maksnud, põhimõtteliselt ei tee kunagi tähtajalisi lepinguid...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 00:31:57 vasta tsitaadiga

ewur, ka elektrituru avanemisel?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 00:42:07 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
ewur, ka elektrituru avanemisel?

OT...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 10:34:58 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Midagi ei maksnud, põhimõtteliselt ei tee kunagi tähtajalisi lepinguid...
Väga hea põhimõte!
Olen ise ka tajunud, et kahe aastaga juhtub nii mõndagi ning orjaleping on pigem nuhtlus, kui teenus. Need soodustused, mis sellega kaasnevad võivad olla nii lühiajalised ja teenus võib osutuda poole aasta pärast päris kehvaks. Siis tekib tahtmine mujale minna, aga orjaleping hoiab kinni.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 11:52:45 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
ewur kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Midagi ei maksnud, põhimõtteliselt ei tee kunagi tähtajalisi lepinguid...
Väga hea põhimõte!
Olen ise ka tajunud, et kahe aastaga juhtub nii mõndagi ning orjaleping on pigem nuhtlus, kui teenus. Need soodustused, mis sellega kaasnevad võivad olla nii lühiajalised ja teenus võib osutuda poole aasta pärast päris kehvaks. Siis tekib tahtmine mujale minna, aga orjaleping hoiab kinni.


Põhimõtted on toredad, kuid pole alati ratsionaalsed - miks vaikimisi oma võimalusi piirata? Iga võimaliku lepingu puhul tuleks asjale otsa vaadata ja ratsionaalselt hinnata saadavat kasu ning võimalikku kahju. 90% juhtudest võivad olla kahjulikud, kuid mitte kõik.
Näiteks Starmani puhul aastane leping annab tasuta seadmete kasutamise, ka peale seda aastat. Kuna kuutasu iseenesest pole suur siis tundus mõistlik see teha.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 11:55:00 vasta tsitaadiga

ot:
Peab aru saama, et orjaleping on välja mõeldud põhjusega. Tuleb analüüsida ettevõtte tegevust ja kasumlikkust taolise lepingu korral. Isiklikult olen aru saanud, et lojaalsus ei tohi olla ühepoolne ja orjalepingu alusel.
Elan enda elu vähegi nii, et ei peaks ühtegi asja ei liisingusse, järelmaksuga või misiganes "võlgu" ostma.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 12:32:20 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
ot:
Peab aru saama, et orjaleping on välja mõeldud põhjusega. Tuleb analüüsida ettevõtte tegevust ja kasumlikkust taolise lepingu korral. Isiklikult olen aru saanud, et lojaalsus ei tohi olla ühepoolne ja orjalepingu alusel.
Elan enda elu vähegi nii, et ei peaks ühtegi asja ei liisingusse, järelmaksuga või misiganes "võlgu" ostma.


ot:

Tähtajalised või miinimum-mahulised lepingud on ideeliselt võimalus ettevõttele, maandada teatud riski seoses vähese tarbimisega (julgen teha investeeringu, kuna vähemalt teatud mahus on käive garanteeritud).
Kuidas miski ettevõtte seda kasutab on iseasi. Ideeliselt peaks saama ettevõtte täiendava kindluse ja klient täiendava kohustuse, koos võimaluse nautida täiendavat soodustust võrreldes tavapärase tähtaegadeta ja piiramata määradega lepinguga.

Turumajanduslikus maailmas, kus me elame on tarbija asi turgu reguleerida - tarbija on nõus sõlmima lepingu, kus soodustused ja kohustused on tasakaalus ning lükkab tagasi lepingud mis seavad ebamõistlikke koormiseid.

Ehk siis normaalseid lepinguid pakkuvad firmad peaks saavutama edu ning jama pähe määrijad peaks kaotama turuosa.
Kahjuks on tarbija teadlikkus tihti väga madal ning nähakse maailma tüüpiliselt kas:
- Mustana, "teenusepakkuja üritab mulle raudselt kotti pähe tõmmata, klient ei saa võita"
- Valgena, "see leping on nii soodne, asi antakse täitsa tasuta" ning jäetakse tähelepanuta piirangud, mis rakenduvad, hiljem neid avastades ollakse üllatunud ja pahased

Normaalne oleks halltoonides vaade:
- Kaalun plusse ja miinuseid
- Teen selgeks võidud ja ohud
- Otsustan sellest lähtuvalt, kas see leping on kokkuvõttes mulle kasulik
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.09.2012 13:11:58 vasta tsitaadiga

LKits, see suhtumine ei peaks nii absoluutne olema, selliselt käitudes ei saa sa ilmselt osta ei uut autot, telefoni, rääkimata elupinnast.
Nimetatud tegevusi (liising, laen, järelmaks) võib vabalt kaaluda, aga järgides mõistlikkuse printsiipi.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 13:20:49 vasta tsitaadiga

ot:
Autot mul veel pole, jah, aga ostan kasutatud - kuni 5000€ suudan ikka kokku saada.
Telefon on olemas - ostsin välja 250€
Sülearvutiga samuti - 450€
Elupind - üürikorterid kuniks nii hea sissetulek, et saab maja peale mõelda. See on tõesti ainukene erand, kus võib võtta laenu, aga see otsus peab olema VÄGA läbi mõeldud.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2012 16:33:05 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
ot:
Autot mul veel pole, jah, aga ostan kasutatud - kuni 5000€ suudan ikka kokku saada.
Telefon on olemas - ostsin välja 250€
Sülearvutiga samuti - 450€
Elupind - üürikorterid kuniks nii hea sissetulek, et saab maja peale mõelda. See on tõesti ainukene erand, kus võib võtta laenu, aga see otsus peab olema VÄGA läbi mõeldud.

thumbs_up.gif nii ta on...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 28.09.2012 22:35:04 vasta tsitaadiga

Olen ka viimasel ajal päris pettunud teenusega, kuna asi pidevalt hangub ning kiirused kõiguvad. Elisa samal ajal ajab samat joru, et mast on korras jne.
Pidev paketikadu on ka olenemata kellaajast.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2012 22:55:16 vasta tsitaadiga

hendrik32, raadiot kuulata ei anna. Mängimisest väga ei tasu unistada. Viskab poole mängu pealt välja. Multiplayerit pean silmas, eks sõltub ka mängust.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 29.09.2012 15:36:00 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
hendrik32, raadiot kuulata ei anna. Mängimisest väga ei tasu unistada. Viskab poole mängu pealt välja. Multiplayerit pean silmas, eks sõltub ka mängust.

Endal seda probleemi pidevalt ei ole, aga vahel tekib pommiauk, kui kõik asjad kinni viskab ning siis mingi aja pärast taastab oma normaaloleku.
Asi võib väga vabalt ka mastis endas olla, kuna mul siin kandis mitu masti ning just selle Mustjõe masti peal võivad esineda need probleemid.

EDIT: Tegin siis pulgale Firmware uuenduse ja sättisin väliantenni veidi:
Spoiler Spoiler Spoiler

Pole paha! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omang
HV kasutaja
omang

liitunud: 29.01.2005




sõnum 29.09.2012 18:25:13 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda mis viga võib olla ,et Mint kõikides läpakates toimib aga nii kui lauaarvutile külge panen ei connecti enam võrku ära?

Näitab et 3g on olema, levi põhjas aga connectides ütleb sellise teate: Ühenduse loomine ebaõnnestus. Kontrolli seadeid. Pulgaks ZTE

win 7
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2012 18:53:46 vasta tsitaadiga

omang, arvuti on üldiselt esiteks laua all ning teiseks on segajaid seal taga liiga palju. Minul ei ühendanud ka lauaarvuti taga ära.

Proovi mingit meetri-paari pikkust USB kaablit ning too netipulk laua peale või kohta, kus läpakas leidis sul levi.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
endrick
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2006




sõnum 30.09.2012 14:40:09 vasta tsitaadiga

Niisis olen ka liitunud rõõmsa Elisa M-internetiga.
Tegemist siis 7mb paketiga millest sain esimesed kuu aega kätte ilusti 5-6 mb. Olin ka siiani põhimõtteliselt tähtaja vastu aga kui pakuti 6 kuud tasuta ja edaspidi hinnakirjast -30% siis olin selle 50 € trahviga nõus lõpetamise puhul. esimesed 14 päeava kasutamist olid lihtsat nii rõõmsad et uskusingi Elisa headust.

Net tuleb siis Huaewi b260a ruuterist millel ext antenn Iskra P54. Saades siis kogu komplekti kätte, sättisin paika ja net olemas, ise väga rahul.

Kuid nüüd mure. Alates nädala algusest paketikaod meeletud (1 pakett kolmest kaob ära, ühtlaselt). Neti kiirus alla 1 mb. Levi täiesti puudub.
Helistasin Klienditeenindusse kus mainiti, et mul ühendust plõksib kahe masti vahet, sellest ka probleem. Keeraksin oma antenni teise suunda. Mõeldud -tehtud.

Seis ei muutunud, helistasin uuesti ja võttis vastu teine klienditeenindaja kes ei saanud aru kes käskis antenni sinna suunda keerata, see ei ulatugi minuni. Käskis keerata hoopis vastassuunda. Ja lukstada modem 2100 mhz peale. Lukustatus oligi 3g+2100 mhz olemas enne seda. Seis ei muutunud endiselt.

Kui antenni viimast korda keerasin siis lukustasin hoopis 900mhz peale ja levi tuli. Kuid paketikadu endine ja neti kiirus 0,1 mb ja 1 mb vahel.

Kuidas ma saan ilma Elisasse helistamata (pole mõtet, teevad asha veel keerulisemaks) teada kuhu suunda pean antenni keerama ? kas selle modemiga ma levitugevust kuidagi mõõta ei saagi ? ainult näen "pulki", tahaks db.

Nüüd siis mure jagatud...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scuall
Kreisi kasutaja
Scuall

liitunud: 16.02.2007




sõnum 30.09.2012 14:54:24 vasta tsitaadiga

Test periood möödas, ennem kannatasid tänu sinu test perioodile teised, nüüd aga oled sa ise ,,teised,,.
See nagu uute narkarite värbamine. Alul anname nodi tasuta, siis aga maksa hinge hinda!
Klienditeenindusega võidki jääda demogootisema. Lukusta 3g´sse jne.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2012 15:54:11 vasta tsitaadiga

endrick, Keilas Elioni, Starmani ei ole?

Samas kui leping ära lõpetada, siis saab ju seadme maha müüa, saab osa rahast tagasi. icon_razz.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GinPenGuin
HV kasutaja
GinPenGuin

liitunud: 04.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2012 21:26:09 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab kust saada Huawei E1820 Firmware uuendust? Tahaks proovida, äkki aitab, mega jama nii, kui nett aeglane Elisaga...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 30.09.2012 22:35:53 vasta tsitaadiga

GinPenGuin kirjutas:
Kas keegi teab kust saada Huawei E1820 Firmware uuendust? Tahaks proovida, äkki aitab, mega jama nii, kui nett aeglane Elisaga...

Kahtlen, et aitab, pigem on su ühendus aeglane koomas masti tõttu, mida saab ainult Elisa ise parandada.
See Firmware uuendamine on pigem mõeldud neile, kellel on lukustatud pulk ning kes soovivad seda "avada".
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GinPenGuin
HV kasutaja
GinPenGuin

liitunud: 04.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2012 00:41:20 vasta tsitaadiga

Hakkasin siis kaardistama signaali tugevust ruumides, olin üsnagi üllatunud... Seal kus mul netipulk+ruuter olid, sain tugevuseks 75dBm... Käisin siis ringi, leidsin koha kus oli 68, 84 ja lõpuks viimane tuba, seal oli 51dBm, ei tea kas siis nüüd peaks hea olema, kui ruuteri+netipulga sinna ümber tõstan?


Lugesin kuskilt EMT foorumist http://foorum.emt.ee/home/-/message_boards/view_message/27833:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 01.10.2012 00:58:52 vasta tsitaadiga

GinPenGuin kirjutas:
Hakkasin siis kaardistama signaali tugevust ruumides, olin üsnagi üllatunud... Seal kus mul netipulk+ruuter olid, sain tugevuseks 75dBm... Käisin siis ringi, leidsin koha kus oli 68, 84 ja lõpuks viimane tuba, seal oli 51dBm, ei tea kas siis nüüd peaks hea olema, kui ruuteri+netipulga sinna ümber tõstan?


Lugesin kuskilt EMT foorumist http://foorum.emt.ee/home/-/message_boards/view_message/27833:
Spoiler Spoiler Spoiler

Alla -70dBm on levi tugevus juba päris hea ning see, et sa -51 said on suurepärane.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2012 01:02:43 vasta tsitaadiga

mul on maal signaali tugevus 90 kandis ja kehvem, seda siis suundantenniga ja ka ei katke, kui masti peal veel vabu kohti on...
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NeroEST
Kreisi kasutaja
NeroEST

liitunud: 11.11.2007




sõnum 01.10.2012 09:47:15 vasta tsitaadiga

Tere

Kas "pommiauku" on võimalik mingi nipiga püsiühendust saada? ( ühendus, mille ping ei kõiguks sõltuvalt ilmast või kasutajaskonnast)
näiteks luua omapoolse antenni paigaldamisega silmside lähedaloleva mastiga ja tellida teenust mõnelt muult ettevõttelt kui telefonioperaator?

Hetkel on kasutusel ühendus Mint, mis kahjuks kipub tihti õhtusel ajal ära unustama, et interneti ühenduseks on vajalik ka ping. (2000ms on suhteliselt naljakas juba)

Radionet on küll aeglasem, kuid kas nende ühendused on kindlamad?

Tänud!

_________________
Winter is coming...
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 129, 130, 131 ... 235, 236, 237  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.