|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
16.09.2012 14:25:14
|
|
|
Seal all on bluetooth moodul oma antenniga.
Aga kleebise peab vist küll ise tegema- tundub, et neid tõesti pole saada kusagilt.
IBM hooldusest võib ju ka küsida...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WAUZZZ
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2010
|
16.09.2012 14:27:26
|
|
|
pinTero, tänan. Paistab tõepoolest BT olevat.
_________________ Just my stupid and uneducated opinion. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Meelis70
HV vaatleja
liitunud: 17.12.2011
|
17.09.2012 20:56:40
|
|
|
Tere!
Probleem selline, et tegin x200-l Vistas süsteemi taastamise kettad. Panin linuxi Vista kõrvale. Tahtsin proovida, kas saan Vista alglaadimise taastada, nii et buudib iseseisvalt, ilma linuxi grubita. Järk järgult läks Vista nii käest ära, et enam ei saa kuidagi Vistasse sisse. Taastamise kettad ise ei hakka tööle, näib et on vaja Vista plaati. Kas keegi tahaks mulle Tallinnas laenata Vista plaati, et saaks Vista korda teha. Täna sain teada, et Microsoft võimaldab tasuta Win 7 Vista asemele installida aga selleks peab Vista töötama. Peal on Vista buisness.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Meelis70
HV vaatleja
liitunud: 17.12.2011
|
17.09.2012 21:07:50
|
|
|
Tere, Betamax!
Arvan, et Vista plaadiga saaksin süsteemi korda, sest mul on süsteemist tehtud kettad. Kui ei õnnestu, siis oleks hea kogu süsteemi kettad saada. Kas kettad on originaalid?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
17.09.2012 21:24:20
|
|
|
| Meelis70 kirjutas: |
| ... Microsoft võimaldab tasuta Win 7 Vista asemele installida aga selleks peab Vista töötama... |
Sa ajad vist midagi sassi.
"Tasuta" sai omal ajal Win7 Upgrade plaadi omale tellida, kui juhtusid ostma Vistaga arvuti vahetult enne Win7 turule tulekut. Aga ka see tasuta asi oli tegelikult tasuline - plaadi saatmise eest kasseeriti ikka ~15€. (lisaks pidi neid plaate veel ulmeliselt kaua ootama, kuna firma, mille Lenovo oli selleks ürituseks palganud ei saanud oma tööga just kõige paremini hakkama)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Meelis70
HV vaatleja
liitunud: 17.12.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Meelis70
HV vaatleja
liitunud: 17.12.2011
|
17.09.2012 21:51:22
|
|
|
Betamax, kui Sa saadaks mulle privaatsõnumi, et saaksime meilitsi suhelda.
Kui see on lihtsalt juhend, siis on mu juhendaja pannud mööda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
AKL814
HV vaatleja
liitunud: 17.08.2012
|
18.09.2012 11:21:23
|
|
|
Kas nendel arvutitel reaalselt ka mingit vahet on? Ühel prose i5 2450m ja teisel müüjal i5 2520m. Kindlasti on vaja IPS ekraaniga. SSD ketta ja IPS mudeliga eestis x220 müügil pole. Seega peaks ketta välja vahetama. Milline SSD ketas oleks hinna, kvaliteedi ja sobivuse tõttu kõige parem ? Mingi 80GB ajab asja ära, aga rohkem võib alati olla. Kumba müüjat eelistada? Kui kellelgi on pakkuda x220 SSD ja IPS siis olen pakkumistele avatud. Alati võib ka parema hinnaga pakkuda.
http://www.lenovoarvutid.ee/lenovo-thinkpad-x220-42875299
http://www.thinkshop.ee/toode/233/lenovo-thinkpad-x220-ips
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KeZi
HV veteran

liitunud: 01.09.2003
|
19.09.2012 08:45:57
|
|
|
Tulen Thinkpadi teemasse muret kurtma.
Eile kahe loengu vahel panin arvuti hibernate ja hiljem arvutit äratades masin Thinkpad logo juurest kaugemale ei jõudnud. Võttis logo ette, lõi pildi mustaks ja jäigi niimoodi tiirutama.
F8 safe mode ei töötanud. Kodus panin Win 7 plaadi sisse, üritasin sellega kõikvõimalikke imevigureid teha ja system restore, aga ikka kasu pole. Nüüd laeb kuni Windowsi logoni ja annab BSOD.
Windows must shut down to prevent damage to your computer.
Ei tööta Linuxi livecd, ei lase uut windowsi installida. Unable to copy files.
Kas tegemist on siis pigem riistvaralise veaga?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
19.09.2012 08:53:29
|
|
|
Proovi mini winXP'd hirenilt.
Ketas võib läbi olla kui faile kopeerida ei lase.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KeZi
HV veteran

liitunud: 01.09.2003
|
19.09.2012 09:35:38
|
|
|
Jätsin masina koju kettatest tegema, polnud aega ära oodata.
Tõenäoliselt siis ketas omadega õhtal?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
-ordi-
HV vaatleja
liitunud: 03.06.2009
|
19.09.2012 10:22:58
|
|
|
| Kas standby'l kandmine on ohutu? Ise teen seda ka suht kogu aeg. Kuigi peaks nagu kõvaketas välja lülitatud olema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
19.09.2012 10:40:40
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Mitte eriti, kuna arvuti on tegelikult töös - mis sest, et kõige madalamal võimalikul voolutarbimise astmel.
Võimalusel kasuta Hibernate'i. |
Standbys peaks HDD olema väljalülitatud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
-ordi-
HV vaatleja
liitunud: 03.06.2009
|
19.09.2012 10:55:23
|
|
|
Ma oma eelmise Ordi juustul nii vist lõhkusin ära (kõvaketta). Peale seda kui hakkasin standby'l kasutama, tekkisid Bad Sectorid. Poole aastaga oli neid juba üle 20'ne. Võta nüüd kinni millest nad tulid.
Tihti on vaja 10 min kõndida ühest majast teise vms, standby on selleks hea. Hetkel olen ThinkPadi nii kandnud üle 2nädala, ketas on täiesti korras veel Võimalusel panen SSD ketta sisse, siis peaks see mure kaduma.
ThinkPadidel pole õnneks see ketas jäigalt kruviga kinni keevitatud nagu neil odavatel, seetõttu ka vbl iga põrutus lõhub laastavalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
19.09.2012 10:59:41
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
Mitte eriti, kuna arvuti on tegelikult töös - mis sest, et kõige madalamal võimalikul voolutarbimise astmel.
Võimalusel kasuta Hibernate'i. |
Standbys peaks HDD olema väljalülitatud. |
Seda küll, aga Standby puhul (võrreldes Hibernate'iga) on kordades rohkem võimalusi, et arvuti "ärkab" üles. Kas siis mingi programmi käsul või aku tühjenedes, et Hibernate'i lülituda. Meil oli päris mitu töötajat vahepeal, kes vaatamata hoiatustele kandsid pidevalt arvuteid Standby olekus kaasas. Pärast seda, kui nad korduvalt olid oma avatud dokumendid kaotanud, hakkasid nad lõpuks Hibernate'i kasutama.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
KeZi
HV veteran

liitunud: 01.09.2003
|
19.09.2012 15:30:00
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Ketas. Sõltuvalt mudelist peaks olema võimalik BIOSis kettatest teha. |
Sai Biosis kettatest tehtud, see vigasid ei näidanud. Võtsin igaks juhuks mälud välja ja proovisin üksikult, aga ikka sama tulemus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KeZi
HV veteran

liitunud: 01.09.2003
|
19.09.2012 16:05:54
|
|
|
Tegin nüüd BIOS'ile füüsilise reseti, ehk eemaldasin kellapatarei ja panin arvuti tööle lahtise juhtmega.
Uuesti käivitades läks masin tööle muretult.
Imelik, et selline asi lihtsalt õhust tekkis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
20.09.2012 18:36:28
|
|
|
Reedel jõudis IBM'i garantiisse, täna tõi kuller uue emaplaadiga masina tagasi!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
21.09.2012 10:52:12
|
|
|
Some ThinkPads, like the Z and R series (though not all - some R61 and R32 models still have the white light) feature an amber (yellow) LED due to the lower cost, while other models, like the T series, use a white LED (which is generally preferred)
Heatahtlikult norides - ega sa arvuteid segamini ei ajanud
Wikipedia järgi ei saagi Z masinal nagu valge olla
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
est11
Mees metsast
liitunud: 20.01.2012
|
21.09.2012 14:43:07
|
|
|
| ma küll korra juba kysisin aga vastust ei saanud seega kysin uuesti, kas t400le on võimalik lihtsalt ekraani vahetusega paremat reso saada v on see videokaardis kinni ? ehk siis praegu on 1280x800 aga tahaks panna 1440x900 paneeli.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
-ordi-
HV vaatleja
liitunud: 03.06.2009
|
24.09.2012 23:32:15
|
|
|
Kõvaketta tuli vilgub kogu aeg Windowsi all, suht närvidele käib Linuxis normaalne. Kas seda põhjustab kõvaketta sensor või lihtsalt Windows "indekseerib" siin midagi juba pikemat aega? Selle service lülitasin välja muidu, mis seda teostab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vikir57
HV vaatleja
liitunud: 20.04.2004
|
28.09.2012 09:58:55
ThinkPad Lenovo R-61 |
|
|
| Kas Security Chip veateatega on võimalik arvuti taastada või on see mõttetu teema.Arvuti ise siis välimuselt nooruslik.Sees prosse T 7100,3Ram.jne.Annab 4-4-4-4 diagnostika piiksu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel.
HV vaatleja
liitunud: 05.02.2012
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.09.2012 10:48:30
|
|
|
Üritan aru saada, mis seis mul Lenovo X61s (7666-34G) wifiga on, et Win8 all n-wifi ei tööta (b/g töötavad ilusti), samas linuxi all töötab. Kuna Googlest vastust ei leidnud siis leidsin Lenovo enda kodulehelt sellise info:
L7500(1.6GHz), 1GB RAM, 80GB 5400rpm HD, 12.1in 1024x768 LCD, Intel X3100, Intel 802.11agn(n-disabled), Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, Secure chip, Fingerprint reader, 8c Li-Ion, WinVista Business 32
Kas see siis tähendab, et mingil põhjusel n-wifi keelatakse ära... aga miks? Seda ma enam välja ei googelda...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
est11
Mees metsast
liitunud: 20.01.2012
|
30.09.2012 11:10:36
|
|
|
| sama asi esines ka t400 peal seepärast kolisingi 7me peale tagasi uuesti
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.09.2012 11:14:09
|
|
|
| est11 kirjutas: |
| sama asi esines ka t400 peal seepärast kolisingi 7me peale tagasi uuesti |
Ehk siis win8'ga ei töötanud T400'ga n-wifi, Win7'ga töötab?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
30.09.2012 18:35:39
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Üritan aru saada, mis seis mul Lenovo X61s (7666-34G) wifiga on, et Win8 all n-wifi ei tööta (b/g töötavad ilusti), samas linuxi all töötab. |
Väga huvitav...
Niipalju, kui ma aru olen saanud - on olemas Intel 4965AG kaart ja Intel 4965AGN kaart. Esimesel peaks olema N riistvaraliselt ära disabletud.
Iva siis selles, et 4965 kaardil on tegelikult nn. "pooltoores" draft-N. Ja kuna osadele enterprise klientidele oli see vastuvõetamatu, keeras Intel selle kinni ja müüs AG kaarte.
Mismoodi Linuxi all asi toimib ja kui N see ühendus tegelikult ikkagi on, on muidugi huvitav
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.09.2012 19:05:35
|
|
|
| pinTero kirjutas: |
Väga huvitav...
Niipalju, kui ma aru olen saanud - on olemas Intel 4965AG kaart ja Intel 4965AGN kaart. Esimesel peaks olema N riistvaraliselt ära disabletud.
Iva siis selles, et 4965 kaardil on tegelikult nn. "pooltoores" draft-N. Ja kuna osadele enterprise klientidele oli see vastuvõetamatu, keeras Intel selle kinni ja müüs AG kaarte.
Mismoodi Linuxi all asi toimib ja kui N see ühendus tegelikult ikkagi on, on muidugi huvitav :roll: :) |
Aga äkki ongi nii. Sest kui ma nüüd keeran läpaka tagurpidi siis wifi MACi juures on kirjas 8002.11 A/G, mis võiks ju viidata sellele, et töötavad A ja G, N-ist pole haisugi. Ning linux võib tuimalt minna tarkvaralisest (?) piirangust mööda ja kasutada wifit nii nagu raud lubab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
est11
Mees metsast
liitunud: 20.01.2012
|
30.09.2012 19:34:51
|
|
|
| tsitaat: |
est11 kirjutas:
sama asi esines ka t400 peal seepärast kolisingi 7me peale tagasi uuesti
Ehk siis win8'ga ei töötanud T400'ga n-wifi, Win7'ga töötab?
_________________
Fotoblog.
|
justnimelt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
30.09.2012 21:55:38
|
|
|
Mark0 - mis versiooni sa Win8 installisid? Traadiga võrk töötab?
Minu katsete tulemused lähevad aina veidramaks. Enterprise 32 ja 64bit versioonidega oli häda traadiga võrguga, kus akutoitel masin iga natukese aja tagant hetkeks hangus. Asja lahendas kummalisel kombel usb hiire või klaveri saatja arvuti külge ühendamine..
Nüüd sikutasin hulgikeskkonnast Win8 Pro 32bit RTM versiooni ja jälle häda lahti - nüüd ei saa traadiga võrku üldse käima, kuna device manageri arvates on Inteli 82566MM draiveril "operation failed. the requested operation was unsuccessful"
Kui Inteli lehelt sikutada viimane, Windows 8 ja Server 2012 toega ProWin32.exe pakett, siis selgub, et seesamune adapter (nimega Intel 100/1000 PL) ei olegi toetatud Win8 poolt ja draiverit uuendada ei õnnestu. Ei õnnestu ka Lenovo lehelt Vista 32bit draiveri paigaldus. Ja lõpuks - ei ole ka Windows Updatest mingit tolku.
Masendav Eks tuleb üks kuu veel oodata, kuniks midagi liikuma hakkab ja tulevad toimivad draiverid. Või siis ei tulegi midagi - kusagilt nagu kuuldus, et ametlik support tuleb alates X200 masinatest.
Panin 64bit Pro siis ka tirima. Eks näis, mis sellega saab... Tegelikult oli kohe selline plaan, kui ei oleks valesti tirinud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.09.2012 23:32:46
|
|
|
| pinTero kirjutas: |
| Mark0 - mis versiooni sa Win8 installisid? Traadiga võrk töötab? |
Traadiga on kõik 5+, Win8 on paar kuud vana testversioon, täpsemalt ei oskagi hetkel ütelda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
01.10.2012 01:36:50
|
|
|
Heureka! - selle 'operation failed' veateate lahendas aku korraks lahtiühendamine..
Aga vana hangumise kammaijaa akutoitel ja võrgukaabliga on ikka küljes, nagu katk. Neid vanu testversioone ka proovima ei hakka. Eks läheb 7 tagasi, kuniks 8 asjad ametlikuks muutuvad..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
08.10.2012 02:26:30
|
|
|
Mu T420'l selline issue, et minecrafti mängides kui läppar on battery poweri peal, siis on kõik sujuv ja mingeid probleeme ei ole. Aga kui on AC supply peal, siis iga mingi 10 sekundi tagant tuleb paarisekundiline tugev fps drop, mis tohutult häirib.
Kas kellelgi võiks aimu olla, milles asi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
10.10.2012 18:00:04
|
|
|
| Azatris kirjutas: |
Mu T420'l selline issue, et minecrafti mängides kui läppar on battery poweri peal, siis on kõik sujuv ja mingeid probleeme ei ole. Aga kui on AC supply peal, siis iga mingi 10 sekundi tagant tuleb paarisekundiline tugev fps drop, mis tohutult häirib.
Kas kellelgi võiks aimu olla, milles asi? |
Aga ilma akuta AC pealt?
Noh, alati võib ju ka sammud Toompuiesteele seada - testivad aku ja laadija ära
|
|
| tagasi üles |
|
 |
est11
Mees metsast
liitunud: 20.01.2012
|
10.10.2012 18:14:30
|
|
|
| täna juhtus siis selline vaffa asi et installisin lenovo power manageri ja see tunnistas mu 1-15h vastupidava aku vigaseks ja enam ei toimu mingit laadimist sellesse akusse. krt keda kotib et ta pold uus ega midagi aga 1h oli igati piisav aeg mulle :S
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
10.10.2012 18:51:00
|
|
|
Tegid sealt menüüst Reset'i või tuli lihtsalt teade ja kõik? Vana aku on ja kui mitu laadimistsüklit?
Ausalt öelda on sarnaseid juhtumeid ette tulnud - vanade akudega vist targem seda Power Manageri mitte kasutada (tegelikult see üldse üks aeglane ja masendav programm aga millegi muuga vist aku laadimisaegade algust ja lõppu timmida ei saa?)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
est11
Mees metsast
liitunud: 20.01.2012
|
10.10.2012 18:56:24
|
|
|
| lihtsalt installisin selle power manageri ja peale seda lõi orantsi tulukese vilkuma ja kogumoos, tsykleid oli miski 120 ringis, a mul on tunne et bios regullis seda enne. laadimine algas 90% pealt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|