Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 77, 78, 79  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 11:53:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mida rahvas kostab EOS 1100D kit (18-55 IS) kohta, Anttilas näiteks selline 425.- euroruubli eest saadaval.

saab ka törts odavamalt
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/208245/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/166812/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 25.08.2012 12:16:25 vasta tsitaadiga

predator kirjutas:
Mingit kangemat pilli ei soovi, seega odavaim peegel oleks enam kui küll minu jaoks. Kaalukausil on veel ka paar nn. sildkaamerat, Canon SX40 HS ja Nikon P510.


Paar aastat tagasi sai EOS 1000D ja SX10 vahel pendeldatud otsimisprotsessi ajal. Sai EOS 1000D valitud ja valikuga rahul. Üsna kohe (järgmisel päeval) sai 50mm F1.8 juurde ostetud, sest Eesti õhtud on pimedad. Hiljem veel 300mm manuaalne teleobjektiiv ja lusti jätkub siiamaani, kuigi kõrgemast ISOst tunnen puudust.
Hetkel põhiliselt ees Canoni F2.8 28mm objektiiv.

Aga objektiividest on ehk huvitav uus "pancake" F2.8 40mm http://www.photopoint.ee/et/toode/27850/canon-ef-40mm-f-2.8-stm-objektiiv

Ma pakun, et 1100D-ga peaks avastamisrõõmu kauemaks jätkuma kui nende sildkaameratega.

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.08.2012 12:18:49 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Mida rahvas kostab EOS 1100D kit (18-55 IS) kohta, Anttilas näiteks selline 425.- euroruubli eest saadaval.

saab ka törts odavamalt
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/208245/
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/166812/

ja lisaks veel sellinegi pakkumine: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/184419/
kuigi kirjas on, et hetkel otsas, siis küsida võib ikka

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.08.2012 12:21:26 vasta tsitaadiga

predator kirjutas:

Kui Elionist lisaks veel Tamron 18-200 mm F3.5-6.3 DI II XR objektiiv juurde osta. Kuidas see Tamron objektiiv sobib kooku 1100D`ga? On see objektiiv stabikaga või ilma?


Sinu pakutud objektiivil ei ole stabiliseerimismehhanismi olemas.

kaks korda kallimal objektiivil aga on Tamron AF 18-270mm F3.5-6.3 DI II VC Motor Canonile
HV lingil olev peaks sama olema, kuid paraku odavaim hind 100€ kallim https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Objektiivid/176164/

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 12:25:32 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
predator kirjutas:

Kui Elionist lisaks veel Tamron 18-200 mm F3.5-6.3 DI II XR objektiiv juurde osta. Kuidas see Tamron objektiiv sobib kooku 1100D`ga? On see objektiiv stabikaga või ilma?


Sinu pakutud objektiivil ei ole stabiliseerimismehhanismi olemas.

kaks korda kallimal objektiivil aga on Tamron AF 18-270mm F3.5-6.3 DI II VC Motor Canonile
HV lingil olev peaks sama olema, kuid paraku odavaim hind 100€ kallim https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Objektiivid/176164/


Ei ole sama, üks on PZD, teine mitte...

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.08.2012 12:29:44 vasta tsitaadiga

Kas see on just odavaim pakkumine..otsides leiab vast paremagi..Canon EOS 1100D kere - 369.00 €
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 12:31:50 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kas see on just odavaim pakkumine..otsides leiab vast paremagi..Canon EOS 1100D kere - 369.00 €


See on ju ainult kere. Küsija antud lingis on KIT komplekt

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 12:34:36 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kas see on just odavaim pakkumine..otsides leiab vast paremagi..Canon EOS 1100D kere - 369.00 €

Ainult kere saab HV kaudu soodsamalt, 356€
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/166741/
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.08.2012 12:42:31 vasta tsitaadiga

Tõsi, on ainult kere, kuid kui osta juurde selline universaalne 18-200(parem osta 270) objektiiv siis too Canoni kit obje jääb tolmu koguma. Mis tast siis üldse osta.
Pigem järgiiks seda pimedate eesti õhtute soovitust tolle odava 50mm F1.8 objektiivi osas.
Nendest kahest peaks täiesti piisama. Ise küll ei viitsinud lõpuks objektiive vahetada näiteks 18-200 asemel 70-300 ette keerata. Pigem ostes kohe otsustada, kas lähed kusagile kedagi pika maa tagant oma objektiiviga varitsema või mitte. Metsas loomi näiteks.

Valisin ikka vale lingi HV nimistust, see peaks õige olema.
AF 18-270mm F3.5 -6.3 Di II VC LD Motor , ilma PZD mootorita


https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Objektiivid/176161/ )

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 25.08.2012 12:44:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 12:44:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tõsi, on ainult kere, kuid kui osta juurde selline universaalne 18-200(parem osta 270) objektiiv siis too Canoni kit obje jääb tolmu koguma. Mis tast siis üldse osta.

Sõna thumbs_up.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 12:48:06 vasta tsitaadiga

No võta siis juba komplektina, saad tiba lisasid ka kaasa thumbs_up.gif

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/184420/

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 12:48:30 vasta tsitaadiga

Keegi oskab öelda, mis nende vahe on?
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Objektiivid/?search=bd54e0f2c1e932105ed00e6d57fe6de1#results

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 12:49:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Keegi oskab öelda, mis nende vahe on?
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Objektiivid/?search=bd54e0f2c1e932105ed00e6d57fe6de1#results


Piezo peaks olema kergem ja väiksem

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 12:50:40 vasta tsitaadiga

PZD on teine generatsioon, mis on kiirem, vaiksem ja väiksem
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 13:00:34 vasta tsitaadiga

Seal on veel mingi LD motor.
Mis asi see veel on?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 13:12:38 vasta tsitaadiga

LD on vana mootor
PZD on uus

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 13:21:48 vasta tsitaadiga

Tamron AF 18-270mm F3,5-6,3 DI II VC

see on siis ilma PZD -ta ?

Veel kolmas tüüp seda obje?
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 13:29:08 vasta tsitaadiga

Seda objet tuleks kindlasti enne proovida, ulatus on küll hea, aga kvaliteeti väga ei loodaks. Võrdlus kitikaga: link
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 13:31:21 vasta tsitaadiga

Ei, kolmandat tüüpi pole aga kuna pole märgitud, et kas LD või PZD, siis võib olla emb-kumb aga pigem LD
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 13:32:38 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Seda objet tuleks kindlasti enne proovida, ulatus on küll hea, aga kvaliteeti väga ei loodaks. Võrdlus kitikaga: link


Ega vist kvaliteedi poolest jah superpilte ei tee, aga samas endal ka plaanis see osta, just reisi jaoks. Ei viitsi küll 3 erinevat objet kaasas tassida, kui saab ühega hakkama. Ehk see kvaliteedikadu pole nii suur icon_wink.gif

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2012 13:36:34 vasta tsitaadiga

Siis pigem Canoni 18-200. Teleots läheb tamronil nii pudruks kätte et Canonist võid saada cropiga parema pildi.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 25.08.2012 14:21:12 vasta tsitaadiga

MIna ise pooldan reisile Canoni 18-135. Zoom küll pisut kehvem aga teravus parem ja kromaatiline värvimoonutus ka olematu võrreldes teistega. Samas 135mm jääb enamus kohtades täitsa piisavaks kui just loomi linde taga ei aja sellega.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 26.08.2012 11:32:20 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Seda objet tuleks kindlasti enne proovida, ulatus on küll hea, aga kvaliteeti väga ei loodaks. Võrdlus kitikaga: link


See on tõesti hea leht, kus objektiive omavahel võrrelda saab thumbs_up.gif
Stabikaga norm. zoomiga universaalne obje oleks hea küll kuid hinnad kipuvad neil suht kirved olema thumbs_down.gif .

_________________
Laiformaat digitaaltrükk kuni 152 cm laiusele meediale, külm- ja kuumlamineerimine, värviline ja must-valge lasertrükk kuni A3+ formaadile.
Hinnad soodsad! Täpsem info: www.parexnn.ee
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2012 13:17:04 vasta tsitaadiga

predator kirjutas:
Mida rahvas kostab EOS 1100D kit (18-55 IS) kohta, Anttilas näiteks selline 425.- euroruubli eest saadaval.
Kui Elionist lisaks veel Tamron 18-200 mm F3.5-6.3 DI II XR objektiiv juurde osta. Kuidas see Tamron objektiiv sobib kooku 1100D`ga? On see objektiiv stabikaga või ilma?

Mingit kangemat pilli ei soovi, seega odavaim peegel oleks enam kui küll minu jaoks. Kaalukausil on veel ka paar nn. sildkaamerat, Canon SX40 HS ja Nikon P510.


Kui tahad ainult universaaltoruga peegelkaamerat, vaata ka kasutatud Nikon D90 koos Nikkor 18-200 VR II'ga. Parima joonisega universaaltoru.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 29.08.2012 21:07:29 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab mõnda tasuta programmi millega RAW faile parandada, mingil põhjusel on ühes kataloogis mõned failid vigased ja näitab kas ainult poolt pilti või siis mõnda ei ava üldse icon_sad.gif cr2 laiend siis.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 29.08.2012 21:36:31 vasta tsitaadiga

eltso kirjutas:
Kas keegi teab mõnda tasuta programmi millega RAW faile parandada, mingil põhjusel on ühes kataloogis mõned failid vigased ja näitab kas ainult poolt pilti või siis mõnda ei ava üldse icon_sad.gif cr2 laiend siis.


Oled proovinud näiteks GIMP jne programmidega avada?
Oli endal sarnane probleem hiljuti. Osa programme avad normaalselt, osa mitte.

Canon-il on oma tasuta programm: Digital Photo Professional. Võib ka sellega proovida.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 29.08.2012 22:59:04 vasta tsitaadiga

Igasugu progesid proovinud, ei aita miski, mingi tasulise prooviversioon näitas pilte, aga taastamiseks käskis osta, aga ühtegi tasuta varianti pole leidnud kahjuks icon_sad.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 09:33:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mingi tasulise prooviversioon näitas pilte, aga taastamiseks käskis osta


Vaata äkki on sellest teemast abi https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=519768&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= kui maksta ei taha ja käsitsi nikerdada aega/tahtmist...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 15:19:40 vasta tsitaadiga

mu lauale sattus selline kaamera, nagu Canon Eos30D
Mis loom see selline on?
Midagi 20D kanti või? Millegipoolest hea ka? icon_razz.gif
Kas seda miski ka näitab, mitu pilti sellega tehtud on?
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 15:36:04 vasta tsitaadiga

30D on väga hea kaamera - kasutasin ise seda päris tükk aega. Sisuliselt on tegu 20D väheke lihvitud ja edasi arendatud versiooniga.

Läbisõitu näeb Canoni teenindus kui kaamera neile viid.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 15:43:45 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:

Läbisõitu näeb Canoni teenindus kui kaamera neile viid.

Mingi programm ei näita? icon_cry.gif
Lisaks on kaks head fix objet. Peaks need kõik maha parseldama icon_razz1.gif
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 15:56:08 vasta tsitaadiga

Ei, väidetavalt ei näe ühegi laiatarbeprogrammiga. Osade kallimate Canonitega on teine lugu.

Muide - kas Sul on ikka tähed-numbrit õigetpidi? D30 on ka täitsa Canonil olemas.

Mis objektiividega on tegu?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 16:05:02 vasta tsitaadiga

Canon Eos30D.
Objedest Sigma 20mm 1:1.8 EX DG ja Sigma 50mm 1:2.8 EX Macro
Neist peaks saama küll vist ühtteist icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 16:56:18 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Mark0 kirjutas:

Läbisõitu näeb Canoni teenindus kui kaamera neile viid.

Mingi programm ei näita? icon_cry.gif

ma kunagi kirjutasin fotoblogis EOSCount http://foto.urmo.ee/2012/08/helsinki-musiikkitalo/. ka 500D läbisõitu suutis välja võluda.

_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 17:18:36 vasta tsitaadiga

busse kirjutas:

ma kunagi kirjutasin fotoblogis EOSCount http://foto.urmo.ee/2012/08/helsinki-musiikkitalo/. ka 500D läbisõitu suutis välja võluda.
Programmi kodulehel on juttu, et suudab lõbisõitu lugeda DIGIC III või uuemaid protsessoreid kasutavate fotokate puhul. 30D on DIGIC II.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nah
HV veteran
nah

liitunud: 17.02.2006




sõnum 08.09.2012 21:07:59 vasta tsitaadiga

Millist objektiivi soovitaksite inimeste pildistamiseks?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=548041&highlight=
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 09.09.2012 10:07:53 vasta tsitaadiga

Sõltub, mida inimeste pildistamise all silmas pead icon_smile.gif

Kuskilt jäi meelde, et 100mm canoni objed, (nii L kui ka "tavaline") pidid portreede pildistamiseks ees väga head olema. (ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga see naisterahvas, kes seda rääkis, teenib pildistamisega leiba)

Endal on 5dmk3 ja 100 2.8, saab ilusaid inimesi pildistada küll icon_smile.gif. Samas on ka tollest teisest arutelust mainitud canoni 50 1.4, täitsa arvestatav objektiiv eriti hämaras toas klõpsimiseks. Lihtsalt portree pildistamiseks peab näkku ronima pildistatavale icon_smile.gif Sigmade kohta ei tea midagi kosta.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 10.09.2012 01:59:12 vasta tsitaadiga

Just hiljuti otsutasin 50L asemel 100L 2.8 IS macroga projekti raames terve päev pildistada ning pildid on absoluutselt teravad ning udusus suhteliselt mõnus, kuid siinkohal pn suur AGA. Makro toru protreena annab äärmiselt terava ning selge tulemuse ehk iga väiksemgi detail ning perfektsus on näha. See ei ole iseenesest halb, aga lisaks perfektsusele on ka kõik vead näha - kortsud, poorid ja kõik sellised väiksed detailid. Eks seda annab järeltöötluses leevendada, kuid jah, naisterahvad ei ole just alati õnnelikud nende vigade peale.

Portreekate või inimeste pildistamise juures on mitu punkti, millel peatuda.

Esiteks see, milline kadreering on kõige hingelähedasem või mis tundub fotograafi enda jaoks lahe/mõnus/loomulik jne. Mõnele meeldib rinnust ja jätta peakohale 20 cm vaba ruumi, mõnele meeldib jätta natuke õlgu ja kuni juuksepiirini, kolmandale jälle puusast ning peakohale ka veel meeter ruumi. Sellest kõigest oleneb ka optika valik.

Samuti on teised olulised faktorid, kui lähedal sul meeldib olla talendile ning mis ruumides sa pildistad. Sain 500L f/4-ga jube head ning mõnusa tooni ja taustaga pildid, aga ma ei kujutaks ette, et keegi hakkaks seda toas kasutama. 21mm Zeiss on ka jällegi tore ning mõnus objektiiv, aga tihtipeale on inimeste emotsioonist näha seda pinget või ebameeldivust, kui neile paarikümne cm kaugusele ronida kaameraga. Ja eks mingil määral loeb ka funktsionaalsus ning valgusolud.

Lisaks oleneb kaamerast - 1.6 crop keredel tuleb natuke ümber arvestada kadreering. Aga kui võtta täiskaader aluseks, siis üldiselt on minul kõige mugavam olnud vahemikus 50mm-100mm ning sinna otsa veel teatud oludes 35mm või siis 200mm. Portree jaoks tundus 85mm aga kõike loogilisem ning mugavam valik, aga see on muidugi subjektiivne arvamus.

EDIT: Tahtsin lisaks ka seda mainida, et olen viimasel ajal pikemalt pildistanud ühe projekti raames, kus aega on vähe, segavaid faktoreid palju, kuid valgustus on ülimalt tasemel (võtteplats). Kuna valdav osa piltidest läheb kanalile ehk need peavad olema ilma tehnikat või tehnilise crew-ta, siis palju kasutan protree stiilis pildistamist, kus pildis on sees ka teise inimese õlg või osa peast/seljast vms. Valdavalt on ees 50L, millega saan enamik pilte kätte ning sama on ka 85L (aeglasem obje fookustamisel), kuid siiski. Kuna ise liigun ringi, otsides parimat nurka, milleks on mul aega kuskil 2-6 minutit ning sama teevad ka näitlejad, siis esineb pilte, mis väikses formaadis on küll teravad, kuid lähedalt vaadates ei ole just perfektselt teravad. Kuid 100L 2.8 IS macroga pildistades annab otsida seda kaadrit, mis fookusesse ei jäänud. Kiire fookustamine, IS ning macro enda eripära annavad ikka päris palju juurde kiiretes ning rasketes oludes.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 10.09.2012 16:09:39 vasta tsitaadiga

siim kirjutas:
Kuskilt jäi meelde, et 100mm canoni objed, (nii L kui ka "tavaline") pidid portreede pildistamiseks ees väga head olema.


Kõik oleneb sellest, mida saavutada tahad!
Põhimõtteliselt võib ka fish-eye objektiiviga portree-pilte teha. Tuleb lihtsalt arvestada, et moonutused on väga tugevad, seega pildid on pigem humoorikad karikatuurid. Kuid juhul, kui see ongi eesmärk, siis aga palun. Pildistasin ise üht koosolekut, kus muidu teema oli tõsine organisatsiooni edasise plaani seadmine, aga tegevusvaldkond on kunst/meelelahutus, siis parimad pildid on just need kalasilmaga tehtud pildid (minu arvates).

klassikaliste portree-piltide puhul on normaalne vahemit 50-135mm, enamasti kasutan ise kas 50mm või 135mm, sest endal 85mm objektiivi pole. 50mm, kui saan ise lähedal olla, 135mm juhul, kui pildistan tegevust kaugemalt (kas füüsilise tõkke pärast või soovist mitte segada inimesi saavutamaks "loomulikumat" pildi inimesest, kes praktiliselt ei pane tähele, et teda pildistatakse näiteks võstlustel, jne.)
Juhul, kui pead eemalt pildistama, siis põhimõtteliselt võib suuremate tele-objektiividega pildistada: 200mm, 300mm jne. Kuid nii pika toruga on raske käest pildistada.

Kõige parem õppida on ise proovida.
Pane keegi toolile istuma ja pildista erinevate objektiividega, erinevatelt kaugustelt. Vaata mis juhtub. Kasuta pärast seda, mis sulle tundub parim.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 10.09.2012 18:44:25 vasta tsitaadiga

Muig, vegan, natuke kontekstist välja võetud see lõik mida kommenteerisid. Ma jagasin oma kogemusi nii isiklikke kui ka teiste omi, samas mitte pretendeerimata absoluutsele tõele. Vaevalt, et inimene, kes SIIA tuleb küsima, mis klaas kõige lahedam on portree laskmiseks, hakkab endale 35, 50 või 85 (teleglikult ka 100 ja 135) L klaase ostma.

Pealegi portree oli puhas mu spekulatsioon icon_smile.gif Võibolla tahab hoopis makrot pesemata kõrvadest tegema hakata icon_smile.gif

Muidu Su tekst võimaluste kohta on väga huvitav, lihtsalt ära minu juttu hakka seostama millegagi, mida ümber on vaja lükata icon_wink.gif Eks väga palju ongi kinni ka kus pildistada, vahel on kalasilm kohasem, vahel 400mm koos extenderiga

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 11.09.2012 11:51:08 vasta tsitaadiga

siim kirjutas:
Muig, vegan, natuke kontekstist välja võetud see lõik mida kommenteerisid. Ma jagasin oma kogemusi nii isiklikke kui ka teiste omi, samas mitte pretendeerimata absoluutsele tõele. Vaevalt, et inimene, kes SIIA tuleb küsima, mis klaas kõige lahedam on portree laskmiseks, hakkab endale 35, 50 või 85 (teleglikult ka 100 ja 135) L klaase ostma.

Pealegi portree oli puhas mu spekulatsioon icon_smile.gif Võibolla tahab hoopis makrot pesemata kõrvadest tegema hakata icon_smile.gif

Muidu Su tekst võimaluste kohta on väga huvitav, lihtsalt ära minu juttu hakka seostama millegagi, mida ümber on vaja lükata icon_wink.gif Eks väga palju ongi kinni ka kus pildistada, vahel on kalasilm kohasem, vahel 400mm koos extenderiga


See tsitaat polnud mõeldud ümber lükkamiseks, rohkem teema arendus. Inspiratsioon icon_biggrin.gif
Ma ka vaid räägin oma kogemustest. Absoluutsest tõest on asi kaugel.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2012 21:41:14 vasta tsitaadiga

Canon Eos30D ja Sigma 50mm 1:2.8 EX Macro
Kas see obje peaks igas reziimis töötama või ainult Av modes?
Viskab mingit errorit Auto MODEs. ERR99 Shooting is not possible. Turn the power switch to <OFF> and <ON> again or re-install the battery.
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henri94
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2009




sõnum 11.09.2012 21:43:10 vasta tsitaadiga

Ikka igas režiimis - proovi kontakte puhastada, nt kustukummi või mingi pehme riidega. Kui Av's töötab, siis ilmselt ta millegipärast ei suuda ise ava muuta.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2012 22:04:30 vasta tsitaadiga

proovisin, ei aidanud. Proovisin ka teises kaameras, seal ka töötas vaid Av reziimis.
Ju siis on objel mingi viga. icon_cry.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2012 22:20:54 vasta tsitaadiga

Kui on vanem Sigma, siis ilmselt kiip metsas. Sa pole ainuke.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2012 22:22:34 vasta tsitaadiga

sellise objega midagi teha ka on?
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 11.09.2012 23:35:38 vasta tsitaadiga

Fotoluks hooldab Eestis Sigmasid. Ilmselt tuleks sealt alustada.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2012 11:06:26 vasta tsitaadiga

40D nüüd käes ja võib rahul olla, istub võrreldes 450D-ga hästi kätte. Katikul paistab olema tolmu, mis läbi pildiotsija prominentselt vastu vahib - kus mõistliku hinnaga puhastada lasta?
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 16.09.2012 11:17:14 vasta tsitaadiga

Mul pärast kaamera vahetust EOS-300D -> EOS-1000D ilmnes ühel lühikesel teleobjel samalaadne viga (ainult uue kerega). Fotoluxis siblisivad teise kallal tunnikese ja töötab jälle icon_biggrin.gif . Ütlesivad, et firmware uuendus.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 16.09.2012 12:51:06 vasta tsitaadiga

siLc kirjutas:
40D nüüd käes ja võib rahul olla, istub võrreldes 450D-ga hästi kätte. Katikul paistab olema tolmu, mis läbi pildiotsija prominentselt vastu vahib - kus mõistliku hinnaga puhastada lasta?

Katikul olev tolm ei tohiks küll läbi pildiotsija vaadates näha olla. Katikul olev tolm ei tohiks pildikvaliteeti mõjutada, kui see just katikult sensorile vms ei satu.
Kui katikul on tolmu, siis tuleb kaamerat lihtsalt sagedamini kasutada.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 77, 78, 79  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.