Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 77, 78, 79  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 23.07.2012 18:19:44 vasta tsitaadiga

VF on hea asi mitte-prillikandjatele. Kui ikka pidevalt peavad omal prillid ees olema, siis on sellega suhteliselt kööga...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.07.2012 18:28:48 vasta tsitaadiga

Dunno, senini pole prillide kandmine kuidagi takistuseks olnud VF'i kasutamisel.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 23.07.2012 18:39:20 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Dunno, senini pole prillide kandmine kuidagi takistuseks olnud VF'i kasutamisel.

Enamasti on VF'it ümbritsev fotoaparaadi korpuse osa mõeldud vastu silmaümbrust surumiseks. Kui mul on aga mõni sentimeeter näost eespool end hoidvad prillid, siis kuidas seda teha, et saada korralikku vaadet VF'isse?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 18:40:38 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Dunno, senini pole prillide kandmine kuidagi takistuseks olnud VF'i kasutamisel.

Enamasti on VF'it ümbritsev fotoaparaadi korpuse osa mõeldud vastu silmaümbrust surumiseks. Kui mul on aga mõni sentimeeter näost eespool end hoidvad prillid, siis kuidas seda teha, et saada korralikku vaadet VF'isse?
VF-l saab fookust sättida, et sobiks iga silmaga (mingis mõistlikus ulatuses muidugi).
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.07.2012 18:41:31 vasta tsitaadiga

no eks see VF'i ees olev kummilulla läheb vastu prille ja jääb tõesti umbes sent-poolteist õhuvahet silmaga. Samas senini pole isegi pähe tulnud, et ilma prillita oluliselt parem olla võiks icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 23.07.2012 19:05:38 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
WAV kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Dunno, senini pole prillide kandmine kuidagi takistuseks olnud VF'i kasutamisel.

Enamasti on VF'it ümbritsev fotoaparaadi korpuse osa mõeldud vastu silmaümbrust surumiseks. Kui mul on aga mõni sentimeeter näost eespool end hoidvad prillid, siis kuidas seda teha, et saada korralikku vaadet VF'isse?
VF-l saab fookust sättida, et sobiks iga silmaga (mingis mõistlikus ulatuses muidugi).

Sedasi jah (kuigi minu -9dptr/cylindric prilliläätsed pole ilmselt rahuldavalt kompenseeritavad ilma silmale valu tegemata), kuid see eeldab siis ka iga klõpsu jaoks korraks prillide eest äravõtmist. Ehk siis otsida kohta, kuhu nad iga kord kähku panna (Tarandi moodi pealaele saaks ju lükata, kuid juuste rasvast tekivad siis klaasidele hiljem vaadet häirivad plekid). Üldiselt tollal kui digikaamerate mugavaid LCD'sid veel polnud, oli see peamine probleem, mis mind fotografeerimisel alati häiris. Koos prillidega vaadates ei kujunenud vaateväli alati päris tõepäraseks ja lisaks paistis valgust prillide vahelt sisse, mis pimestas silma piisavalt. Kõige mugavamad olid mulle omaaegsed "Ljubitel" tüüpi topeltobjektiiviga "peegelkaamerad", millel pildiotsijaks oli kaamera ülaosas olev hästi suur lääts-ekraan, mille ümber õielehtedena avanenud varjukiklapid...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.07.2012 19:08:20 vasta tsitaadiga

Nujah, -9'ga võib tõesti "sutsu" tülikas olla. Endal napilt alla -2 ning väga olulist häirivat momenti ei ole icon_smile.gif

Kuigi, jah, aeg-ajalt on ka välisvalgus pimestada tahtnud. Samas on nood olukorrad nii harvad olnud, et hetkel ei teagi täpselt meenutada kuidas tüüpiliselt probleemi siis lahendanud olen.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 19:21:07 vasta tsitaadiga

Minu jaoks isiklikult on palju suuremaks probleemiks lazy eye, mis tähendab, et pean VF-i vaatama vasaku silmaga, aga isegi see pole tegelikult takistama hakanud.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 23.07.2012 21:17:21 vasta tsitaadiga

Enne kui ma Pana m43 kaamerat päriselus kasutasin, arvasin ka, et hakkan VF-st puudust tundma. Reaalsuses oli puuteekraani kasutamin väga efektiivne ja pärast õppimisprotsessi ka kiire. "Touch-To-Shoot " võimalust tahaks nüüd tulevikus DSLR-le.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2012 12:03:48 vasta tsitaadiga


http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-m

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 24.07.2012 12:10:19 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:

http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-m

Vaata paarkümmend posti ülespoole...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2012 12:14:11 vasta tsitaadiga

Ja ka eestikeelne pressiteade olemas icon_arrow.gif https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=543162
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2012 00:26:44 vasta tsitaadiga

esimesed review-d ütlevad siis et tegemist on 650d-ga mis on väiksemasse kesta surutud.

enda 650d käes lõpuks. järgmine nädal peaks saama sinna juurde veel 18-135mm stm optika.

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 25.07.2012 10:46:51 vasta tsitaadiga

Uurisin natuke odavamaid Canoni kompaktkaamerad ning kõik olid 16 Mpix, tundub, et fotokaamerad on liikunud nüüd 14 Mpix 16 Mpixle. Kui ma juba Mpix räägin, siis Nokial tuli just ülisuure 41 Mpix mobiil välja, see arv Mpix pani kõvasti imestama, pole fotokat ka suurema kui 24 Mpix näinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2012 10:58:14 vasta tsitaadiga

Sellest ikka saad aru, et need megapikslid ei tähenda praktiliselt mitte midagi nende puhul, jah?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 25.07.2012 13:32:56 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Sellest ikka saad aru, et need megapikslid ei tähenda praktiliselt mitte midagi nende puhul, jah?

Jah saan aru, aga huvitav fakt on siiski.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2012 14:01:45 vasta tsitaadiga

Mul on hea meel, et nad ei pinguta megapikslitega üle. Digiasjad liiguvad kiiremini eest, kui minu varundus jõuab järgi tulla, täiesti reaalne raha, mida ma pean kulutama, et oma fotosid säilitada. Rohkem megapiksleid = suuremad fotod = rohkem andmeid kettal. Ma hoian kõike oma pilte alles ja korraga mitmes kohas.

Mis aga puutub sellesse känoni hübriidi, siis sellega on nad minuarust hiljaks jäänud. Peab midagi tõsiselt head olema, et seda mõne teise asemel kaaluma peaks.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2012 14:09:14 vasta tsitaadiga

Isegi võrdlemisi väikesed 12MP pildid võtavad suht palju ruumi RAW failidena, rääkimata 16bit .tiff failidest. icon_razz.gif
Hiigelresoga 8bit jpeg failid mida need seebikad väljastavad on nagunii kökimöki mahu poolest.
Mul õnneks see teema, et sittakanti kettaruumi on niiehknaa vaja ja pildid moodustavad üsna pisikese osa.

Muidugi ma mingi pikema ajavahemiku jooksul kustutan vanemad pildid ära ka (kui korduvalt läbi käidud) ja siis saab jälle ruumi kenasti juurde... viimati vist sain 50-60GB vaba ruumi niimoodi juurde. icon_razz.gif
Ja backuppi tehes jätsin ka vaid need pildid sisse mille kaotsiminemisest oleks tõesti kahju.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 25.07.2012 17:53:50 vasta tsitaadiga

No pole vast see kettaruum ja tema hind nii suur probleem - 2TB kõvakettad enamasti ca 100...110€ praegu, keskmine seebikaamera ise ca 200€. Ning seda 2TB täidab ikka väga kaua nende tänapäeva seebikate tavaliselt 4...8MB pildifailidega. Videote puhul läheb muidugi oluliselt karmimaks. Kuid peegelkaamera ja RAW huvilise jaoks on ka 4TB 250€ kõvaketas piisavalt odav kulutus.

Samas muidugi täiesti absurd jabur, et nüüd viimase aasta kõik seebikaamerad (ka kõige odavamad) on tehtud juba 16 megapiksliga. Oleks võinud ikka sinna 8...10 megapiksli, äärmisel juhul 12 megapiksli juurde pidama jääda. Nokia värk ei puutu otseselt siinkohal teemasse, see on teistmoodi ideega neil.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010




sõnum 25.07.2012 21:29:54 vasta tsitaadiga

Selle kohapealt on küll jama jah, et "tavaline" inimene, kes ostab endale digika, et jäädvustada mida iganes ja pärast siis kas endale fažeebokisse või kuhu iganes panna, siis tihtipeale puudub oskus nende suurte piltidega midagi peale hakata. Windows vaikimisi ei paku lihtsat võimalust kuidas pilte vähendada, aga enamus portaale ei võta sind jutule kui sa oma 4-8 MB pildiga siksima tuled.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 25.07.2012 22:15:20 vasta tsitaadiga

Eks ka fotograafide vajadused on väga erinevad. On hulk fotograafe (kes pildistavad maastike või teevad suuri trükke jne), kus meeletu resolutsioon tuleb muidugi kasuks ning mida rohkem (eeldades muidugi, et tagatud on ka kvaliteet nende pikslite taga), seda uhkem. Samuti tuleb suur resolutsioon mõnes mõttes kasuks inimestele, kes näevad rasket vaeva, et pilti viimase peal töödelda, kus suurem resolutsioon annab rohkem alginformatsiooni, millega tööd teha. Siinkohal ei ole see väga tähtis, et lõpptulemus võib olla hoopis kordades väiksema resolutsiooniga.

Samas paljudele tavakasutajatele, näiteks väikeste digikate omanikud, kelle ambitsioon/eesmärk on lihtsal mingil koosviibimisel inimesi, nende emotsiooni ning üldist melu jäädvustada, pole pikslite arv väga oluline. Kui eeldada, et tavakasutaja ei cropi pilte ning laseb välja ainult tava või äärmisel juhul A4 formaadis pilte, siis vajalike pikslite arv on kergesti leitav, leides pildi mõõtmed tollides/sentimeetrites ning võttes ette üldlevinud fotolaborite printerite printimistiheduse tolli/sentimeetri kohta. Siinkohal on muidugi ka teatud piir, kust inimsilm enam väga ei erista midagi, aga see on teine teema.

Ise olen üldiselt pildistanud 18MP ja 16MP peegelkaameratega, mis on mulle täiesti küllast. Piisavalt informatsiooni, et teha täpsemaid crope parema pildi flow saavutamiseks jne. Kujutan ette, et saaksin vabalt hakkama ka 10-12 MP kaameratega või isegi natuke väiksematega.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2012 22:27:45 vasta tsitaadiga

Lihtsalt lisamärkuseks:
Kusjuures, madal pikslitihedus üldiselt tähendab seda, et RAW failid kannatavad tunduvalt rohkem abuse'i järeltöötluses.
Nt. vana 5D vs. Fuji X100, viimasel kõrgem pikslitihedus, aga pikslite arv jämedalt sama. 5D faile saab tunduvalt rohkem nö "karistada" enne kui probleeme tuleb. icon_razz.gif


viimati muutis Heineken 25.07.2012 22:28:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2012 22:28:06 vasta tsitaadiga

Meeletu resolutsioon ei tule kuskilt otsast kasuks kui optika jalgu jääb, ajab ainult failimahu suureks, või siis pakkimismüra kui mahtu kontrolli all hoida. Suure prindi peal kus piksel juba näha on, seal ei häiri ju mitte see piksel vaid jpeg moonutused. Ja kui rawi võtta ja piksel häirib siis selle tarvis on upscale.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.07.2012 22:33:09 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Lihtsalt lisamärkuseks:
Kusjuures, madal pikslitihedus üldiselt tähendab seda, et RAW failid kannatavad tunduvalt rohkem abuse'i järeltöötluses.
Nt. vana 5D vs. Fuji X100, viimasel kõrgem pikslitihedus, aga pikslite arv jämedalt sama. 5D faile saab tunduvalt rohkem nö "karistada" enne kui probleeme tuleb. icon_razz.gif
Kas mitte ei tule vahe sisse hoopis sellest, mitu bitti per-channel salvestatakse? Raske uskuda, et pikslitihedusest üksi erilist vahet tekiks
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2012 22:45:21 vasta tsitaadiga

Jah, see on õige, pikslitihedusest tuleneb see, kui palju müra näiteks tuleb, st. kui palju peab igat eraldi seda... valgustmõõtva julla tundlikkust suurendama, et kindlat tundlikkust saaks. 5D omad on füüsiliselt suuremad ja koguvad rohkem valgust, mistõttu tuleb vähem tundlikkust suurendada, kui nt. X100 puhul, mistõttu baasmüra on madalam(ja seeläbi ka tumedamates alades S/N ratio parem). Samuti tuleb mängu sensori dünaamiline ulatus, mis vähemalt tundub 5D puhul omajagu parem olevat praktikas. Digisensorite puhul alati mõistlik kergelt ülesärisse lasta (ma tavaliselt lasen 2/3 stoppi, mõnikord vähem, mõnikord rohkem - peaasi et highlighte suuremas osas pildil ära ei põleta), kuna baasmüra on sama either way, aga S/N ratiot annab niiviisi tõsta kogu pildi puhul. icon_smile.gif
Siin muidugi faktoreid palju rohkem mängus (sensori füüsiline disain, mikroläätsed valgustkoguvate jullade peal, olenevalt kas CCD või CMOS sensor veel objektiivi ava suurus, strangely enough, kuna CMOS sensoritel apparently töötab see värk tiba teistmoodi, st. valguse langemise nurk sensorile mängib ka rolli, mistõttu nt. Leica kasutab CCD sensoreid oma M seeria kaamerates - mõlemad neist sisuliselt mõjutavad seda, kui palju valgust sensorile langeb, mida see saab mõõta, kaamerasisene failitöötlus-pakkimine, jne).

Aga sisuliselt lõpptulemus on see, et suurem sensor sama megapiksliarvuga, sama tehnoloogia juures(ja antud juhul nagu näha, isegi kõvasti vanema tehnoloogia juures, mis tuli ka mulle parajaks üllatuseks) = parem, pildikvaliteedi osas.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2012 23:17:24 vasta tsitaadiga

EOS M pildid icon_arrow.gif http://www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/cameras/digital-slrs-hybrids/canon-eos-m-1089580/review/page:2#articleContent
EOS M hinnad icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/H%C3%BCbriidkaamerad/?search=2c36719a443d2fe9d987f589037835c8#results

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 27.07.2012 14:17:02 vasta tsitaadiga

Milline oleks hea Canoni kompaktkaamera alternatiiv peegelkaamera asemel?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 14:22:00 vasta tsitaadiga

PowerShot S100, SX260 HS ja PowerShot G1 X
No ja kui pappi jagub, siis EOS M icon_cool.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 27.07.2012 14:37:31 vasta tsitaadiga

OKEI, mille poolest jääb alla PowerShot SX240 HS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 14:44:14 vasta tsitaadiga

Kompakt alternatiiviks peegelkaamera asemele? Need on kaks täiesti eri asja. icon_rolleyes.gif
Ainus mis lähedale tuleb on G1X ja seda niiväga kompaktiks ei nimetaks. EOS M ammugi mitte.

Mida sa täpsemalt tahad sellega teha?

Mõistlik oleks võtta miskine m4/3 sensoriga mirrorless kaamera, millel saad objektiive vahetada ja värki. Sensor kõvasti suurem kui "päris" kompaktidel.
Sony RX100 poole võiksid ka vaadata. Ma ei tea kas neid hetkel kusagilt saada on, muidugi.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 27.07.2012 14:53:41 vasta tsitaadiga

Ma olen viimasel ajal kuulnud ja lugenud, et on võimalik osta peegelkaamera pildikvaliteediga kompaktkaamerat.

Mind pigem huvitaks professionaalsemat tüüpi kompaktkaamera, kindlasti peaks olema manuaal ja programmeeritav režiim ja et teeks head pilti, hea oleks, kui oleks suur optiline zuum, minimaalselt 5 korda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 14:57:27 vasta tsitaadiga

Eks me kõik tahame seda, et saaks "kõik ühes" riista, mis on samal ajal ka kvaliteetne. Praktikas kahjuks peab valima kas üks või teine. Ja mis on "professionaalsemat tüüpi kompaktkaamera"? See on jabur väljend, millel pole ei saba ega sarvi. Kui eesti keeles rääkida siis "elukutseline" võiks tähendada näiteks raha teenimist. Ja raha teenib inimene, kes oskab kasutada tehnikat. Ka kompaktiga saab raha teenida.

viimati muutis Dirty Harry 27.07.2012 15:03:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 14:57:53 vasta tsitaadiga

Ära vaata mitmekordne optiline zuum, vaid mis vaateväljast mis vaateväljani (a'la lainurgast kerge teletoruni või misasja?)
Need "peegelkaamera pildikvaliteediga kompaktkaamerad" ongi uuemad, (võrdlemisi) suure sensoriga kaamerad, mille kered on umbes samas mõõdus kompaktidega, a'la igasugused m4/3 masinad, see Sony RX100 millele viitasin, G1X, jne.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fiffe
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 15:55:01 vasta tsitaadiga

Tervist !
Ma suht algaja alles ja tahaks teada kuidas teha panoraam fotot, aparaadiks on Canon EOS 600D
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 16:00:30 vasta tsitaadiga

brixxx kirjutas:
Ma olen viimasel ajal kuulnud ja lugenud, et on võimalik osta peegelkaamera pildikvaliteediga kompaktkaamerat.

Mind pigem huvitaks professionaalsemat tüüpi kompaktkaamera, kindlasti peaks olema manuaal ja programmeeritav režiim ja et teeks head pilti, hea oleks, kui oleks suur optiline zuum, minimaalselt 5 korda.


Sa ikka tead üldse, mis see xkordne suum tähendab? 5 kordne suum võib olla 10-50, 20-100, 25-125, 100-500 jnejnejne (need numbrid siin on näitlikustamiseks).... See kordade hulk ei tähenda mitte seda, et ta suumiks kaugele, vaid fookuskauguste vahet.

fiffe kirjutas:
Tervist !
Ma suht algaja alles ja tahaks teada kuidas teha panoraam fotot, aparaadiks on Canon EOS 600D


Seda tehakse tarkvaraga. Otsi googlest panoraami programme, neid peaks suht hulgi olema, ka tasuta asju.

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 16:06:29 vasta tsitaadiga

fiffe kirjutas:
Tervist !
Ma suht algaja alles ja tahaks teada kuidas teha panoraam fotot, aparaadiks on Canon EOS 600D
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=277446
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 16:22:04 vasta tsitaadiga

fiffe kirjutas:
Tervist !
Ma suht algaja alles ja tahaks teada kuidas teha panoraam fotot, aparaadiks on Canon EOS 600D

1. Vali stseen
2. arvuta kaadrite arv (iga kaader vähemalt 30-40% ülekattega)
3. Mõõda säritus
4. Keera KÕIK kaamera seaded manuaalseks (ava, säri, ISO, AF)
5. Kui on zoomobjektiiv ära näpi zoomirõngast
6. Pildista stseen (soovitavalt statiivilt kuid saab käest)
7. Tee igale kaadrile elementaarne fototöötlus kuid ära lase parandada obje geomeetrilisi moonutusi. Säri parandustega ole ettevaatlik, et hiljem kokku kleepides ei jää heleduse erinevused silmatorkavaks
8. Lae kaadrid panoraamisofti nagu Hugin, PTGui, uuemad Photoshop'id jpt. ning loo panoraam foto.

Panoraamfotode maailm on sedavõrd kirju, et mõistlik on alguses veidi lugeda ning mõista, millist sa üldse soovid http://www.panoguide.com/howto/
HV kasutaja namstoop on kirjutanud Photopointi blogisse ühe viisi panoraame teha http://blog.photopoint.ee/panopraampildid-lihtsalt-kiiresti-ja-tasuta-vol-1-microsoft-image-composite-editor/
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 27.07.2012 16:50:14 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
brixxx kirjutas:
Ma olen viimasel ajal kuulnud ja lugenud, et on võimalik osta peegelkaamera pildikvaliteediga kompaktkaamerat.

Mind pigem huvitaks professionaalsemat tüüpi kompaktkaamera, kindlasti peaks olema manuaal ja programmeeritav režiim ja et teeks head pilti, hea oleks, kui oleks suur optiline zuum, minimaalselt 5 korda.


Sa ikka tead üldse, mis see xkordne suum tähendab? 5 kordne suum võib olla 10-50, 20-100, 25-125, 100-500 jnejnejne (need numbrid siin on näitlikustamiseks).... See kordade hulk ei tähenda mitte seda, et ta suumiks kaugele, vaid fookuskauguste vahet.

Kui ma vahepeal peegelkaamerat uurisin, siis sain teada, et peegelkaameras on 10-50 andmetena zuum näidatud, kuid paraku eriti nendest andmetest pihta ei saa, pigem saan kordadest aru.

Mõtlen sellist kompaktkaamerat, millel ei pea pildistamisel nuppu kaua all hoidma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 17:05:48 vasta tsitaadiga

Kahjuks peegelkaamera kvaliteediga kompakti ja suure zoomiga kompakti ühes pakis ei eksisteeri. Lähim vaste võiks ehk olla m4/3 kere (Oly E-P3, Pana G seeria) ning Olympus 14-150mm või Pana 14-140mm objed aga need komplektid pole siiski eriti kompaktsed.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.07.2012 19:06:06 vasta tsitaadiga

brixxx kirjutas:
Mõtlen sellist kompaktkaamerat, millel ei pea pildistamisel nuppu kaua all hoidma.
wat? Mida see nupu all hoidmine tähendab või mõjutab?

Tungivalt soovitan enne fotoka ostu erinevad põhiparameetrid selgeks teha. Eriti kuidas mõjutab "zoomi" ja pildikvaliteeti sensori suurus ja kuidas need omavahel seotud on.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2012 19:42:58 vasta tsitaadiga

brixxx kirjutas:
Invention kirjutas:
brixxx kirjutas:
Ma olen viimasel ajal kuulnud ja lugenud, et on võimalik osta peegelkaamera pildikvaliteediga kompaktkaamerat.

Mind pigem huvitaks professionaalsemat tüüpi kompaktkaamera, kindlasti peaks olema manuaal ja programmeeritav režiim ja et teeks head pilti, hea oleks, kui oleks suur optiline zuum, minimaalselt 5 korda.


Sa ikka tead üldse, mis see xkordne suum tähendab? 5 kordne suum võib olla 10-50, 20-100, 25-125, 100-500 jnejnejne (need numbrid siin on näitlikustamiseks).... See kordade hulk ei tähenda mitte seda, et ta suumiks kaugele, vaid fookuskauguste vahet.

Kui ma vahepeal peegelkaamerat uurisin, siis sain teada, et peegelkaameras on 10-50 andmetena zuum näidatud, kuid paraku eriti nendest andmetest pihta ei saa, pigem saan kordadest aru.

Mõtlen sellist kompaktkaamerat, millel ei pea pildistamisel nuppu kaua all hoidma.


Peegelkaameral kohe kindlasti ei ole mingit "suumi". Selle tekitab ikkagi objektiiv. Pane google'sse näiteks "wide angle vs telephoto" ja uuri, mida need üldse tähendavad. 10mm on väga laia nurgaga objektiiv, 50mm on suht standard. 10mm-50mm tähendabki, et sa saad selles vahemikus fookuskaugusi. Tal on küll 5x suum, kuid 50mm ei too sulle reaalselt mitte midagi lähemale, kui sa seda mõtled.

EDIT: Teen su elu kergemaks http://www.usa.canon.com/app/html/EFLenses101/focal_length.html

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 28.07.2012 11:00:32 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab, EOS M objektiivid tavaliste EOS EF keredele ka sobivad? Või ainult vastupidi?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.07.2012 11:40:49 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
brixxx kirjutas:
Mõtlen sellist kompaktkaamerat, millel ei pea pildistamisel nuppu kaua all hoidma.
wat? Mida see nupu all hoidmine tähendab või mõjutab?

Nupu all hoidmine tähendab ilmselt päästiku reaktsioonikiirust, seda, mitu millisekundit on reaktsiooniaeg nupu põhja vajutamise ja tegeliku pildistushetke vahel. Peegelkaameratel on see hoopis teisest klassist kui odavamatel seepidel. Mõne seebikaga peab mõningate kiiresti toimuvate sündmuste jäädvustamiseks olema hästi arenenud ettenägemisvõime, sest päästikuviivitus on kaamera uimasuse tõttu nii suur.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.07.2012 12:02:04 vasta tsitaadiga

Mkay, kinda makes sense. Mõtlesin, et tal võibolla midagi päästiku poole peale vajutamisega fokuseerimise vastu või midagi.


Muidu umbes nädal tagasi tuli välja uus Magic Lantern'i versioon: http://www.magiclantern.fm/releasenotes
"sebrade" joonistamine praktiliselt tasuta käies, kõvasti timelapse uuendusi, video kvaliteedi parandused, automaagiline HDR jne.

Esialgu küll jagatakse seda ainult projekti toetajatele (5€ miinimum), paari nädala pärast tasuta kõigile. Lasin oma 60d'le peale, saab reisil ehk natuke torgitud icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 28.07.2012 15:02:56 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
brixxx kirjutas:
Invention kirjutas:
brixxx kirjutas:
Ma olen viimasel ajal kuulnud ja lugenud, et on võimalik osta peegelkaamera pildikvaliteediga kompaktkaamerat.

Mind pigem huvitaks professionaalsemat tüüpi kompaktkaamera, kindlasti peaks olema manuaal ja programmeeritav režiim ja et teeks head pilti, hea oleks, kui oleks suur optiline zuum, minimaalselt 5 korda.


Sa ikka tead üldse, mis see xkordne suum tähendab? 5 kordne suum võib olla 10-50, 20-100, 25-125, 100-500 jnejnejne (need numbrid siin on näitlikustamiseks).... See kordade hulk ei tähenda mitte seda, et ta suumiks kaugele, vaid fookuskauguste vahet.

Kui ma vahepeal peegelkaamerat uurisin, siis sain teada, et peegelkaameras on 10-50 andmetena zuum näidatud, kuid paraku eriti nendest andmetest pihta ei saa, pigem saan kordadest aru.

Mõtlen sellist kompaktkaamerat, millel ei pea pildistamisel nuppu kaua all hoidma.


Peegelkaameral kohe kindlasti ei ole mingit "suumi". Selle tekitab ikkagi objektiiv. Pane google'sse näiteks "wide angle vs telephoto" ja uuri, mida need üldse tähendavad. 10mm on väga laia nurgaga objektiiv, 50mm on suht standard. 10mm-50mm tähendabki, et sa saad selles vahemikus fookuskaugusi. Tal on küll 5x suum, kuid 50mm ei too sulle reaalselt mitte midagi lähemale, kui sa seda mõtled.

EDIT: Teen su elu kergemaks http://www.usa.canon.com/app/html/EFLenses101/focal_length.html

Väga hea link, tundub jah, et kui ma mingi aeg hakkan ostma pean ma endale selgeks tegema, mis kompnendid on olulised hea pildi saamiseks ning zuumi põhjalikumalt uurida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 28.07.2012 16:15:11 vasta tsitaadiga

vegan kirjutas:
Kas keegi teab, EOS M objektiivid tavaliste EOS EF keredele ka sobivad? Või ainult vastupidi?

Ei sobi. Kuna EF sensor on objektiivist liiga kaugel ei saa lõpmatusse fokusseerida. Seda kas bajonett füüsiliselt sobib või mitte, ma ei tea.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.07.2012 18:43:27 vasta tsitaadiga

brixxx, mida sa selle zoomiga pildistada plaanid, et nii suurt taga ajad?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2012 19:22:40 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
vegan kirjutas:
Kas keegi teab, EOS M objektiivid tavaliste EOS EF keredele ka sobivad? Või ainult vastupidi?

Ei sobi. Kuna EF sensor on objektiivist liiga kaugel ei saa lõpmatusse fokusseerida. Seda kas bajonett füüsiliselt sobib või mitte, ma ei tea.


Ei sobi kumbagi pidi. Bajonett on ju väiksem M-il. Aga adapterrõngas olemas EF-EOS M ja maksab suure lombi taga 199.99$

Siin on näiteks EOS-M-ile ette keeratud EF 800 f/5.6L IS link

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 28.07.2012 22:59:11 vasta tsitaadiga

evald112 kirjutas:
Andykas kirjutas:
vegan kirjutas:
Kas keegi teab, EOS M objektiivid tavaliste EOS EF keredele ka sobivad? Või ainult vastupidi?

Ei sobi. Kuna EF sensor on objektiivist liiga kaugel ei saa lõpmatusse fokusseerida. Seda kas bajonett füüsiliselt sobib või mitte, ma ei tea.


Ei sobi kumbagi pidi. Bajonett on ju väiksem M-il. Aga adapterrõngas olemas EF-EOS M ja maksab suure lombi taga 199.99$

Siin on näiteks EOS-M-ile ette keeratud EF 800 f/5.6L IS link


Mnjah, kui kuu tagasi lugesin, siis oli kirjas, et sobivad EF ja EF-S objektiivid, kuid täna kui kontrollisin, siis tõesti on wikis, et seda vaid koos adapteriga. Enne oli see adapteri teema jäetud lisamata.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 31.07.2012 23:36:09 vasta tsitaadiga

Sain täna Sandisk Extreme 45MB/s kaardi kätte ja mõtlesin selle oma praeguse Ultra 30MB/s vastu panna. Kui ise sellist informatsiooni otsisin, siis ei leidnud väga midagi, äkki pakub teilegi huvi.

Kaardid siis järgmised:



Kaameraks 600D, tegin mõlema kaardiga järjestikpildistamist. Statiivilt, manuaalseadete ja -fookusega, distantspäästikuga. Täpselt üks minut ja mõlema kaardiga nii 3 korda. Vahepeal kaarti vahetades kaamera natuke siiski liikus ja Ultra sai kerge eelise Extreme ees, 19.4MB / pilt vs 19.6MB.

Tulemused on järgmised:

Ultra: 31, 31, 30 pilti
Extreme: 63, 62, 62 pilti

Võrdlusgraafik. (mikrofoniga sai klõpse lindistatud, siis oli pärast hea lugeda)

Võib öelda, et olen oma uue kaardiga rahul. icon_smile.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 77, 78, 79  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.