Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 77, 78, 79  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2012 13:21:57 vasta tsitaadiga

on topic siis natukene.

Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....

Ülevaadetest nii palju, et olen kõvasti vaadanud kere kohta käivaid videosid, aga ühtegi 18-135mm stm-ga videot ei ole siiani leidnud. Samuti puuduvad netist proovikaadrid selle objega.

Eile postitas canonrumors, et teatud partiil nendest kaameratest muutub kummjas käepide valgeks pärast mõningast kasutust. Väga huvitav. Loodetavasti ei saa ise sellist isendit.

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 06.07.2012 14:38:58 vasta tsitaadiga

Kusjuures kui vanemad kered peaksid oskama STM mootorit kasutada, siis teoorias on võimalik sujuv focuspull magic laterniga. Videomeestel on lood aga sellised, et mingit kindlat lahendust ei ole, et kõik asjad oleks automaatselt fookuses ning mängida tuleb kolme asja peale.

Esiteks on manuaalne fookuse tõmbamine ning teravussügavuse kontrollimine, mispuhul on võimalik seda protsessi teha lihtsamakas ning mugavamakas cinemalensidega (supersigakallid, aga mõõteskaala on täpne ning ei ole fookushingamist), korralik followfocus ning 1st AC, kes vahemaid möödab või oskab hinnata ning fookust täpselt tõmbab. Eelis see, et saab kasutada sellist teravussügavust nagu stseeni visuaalne pool nõuab. Samuti on hunnik igasuguseid lisasid, mis teevad selle töö lihtsamaks

Teine lahendus on kasutada ära hyperfocal distantsi ning suhtelsielt lainurga, väikse ava ning suurema vahemaa koosmõju. Valides sellise pikkuse optika, mis oluliselt ei moonuta, aga on lai, ning ava panna näiteks f/4-f/5.6 peale ja kasutada veel crop kere, siis on võimalik, et kõik, mis on sensorist meetri kaugusel, on juba teravas fookuses kuni lõpmatuseni. Eks see nadi alternatiiv ole, aga samas teatud juhtudel hädavajalik.

Kolmas lahendus on kasutada autofookuseid ja muid mõlle, mis kangematel kaameratel töötavad paremini kui keskmistel uutel fotokatel. Eks nad oma töö mingil määral ajavad ära, aga puudujääkidega tuleb arvestada ning silmas pidada.


Kui tulla tagasi 650D, 600D ja 60D küsimuse juurde, siis kõik kaamerad on supersarnased ja nüüd on oluline see, mida sa täpsemalt otsid. Suurim vahe on pildistamise kiirus ning pildipuhver. 60D on 5,3k/s 58JPEG või 16 RAW, millele küündib kiiruse poolest lähedale 650D, aga selle puhver on sisuliselt olematu. Samas 650D on uuem tehnoloogia, mistõttu võib äkki loota paremat mürataluvust jne.


Eestis on telekanalitele tulemas päris palju uusi sarju, mis on filmitud kas osaliselt või täielikult DSLRidega. Samuti on produktsioonifirmad hakanud aina rohkem kasutama C300 kaamerat (vähemalt 3 sügisel tulevat sarja on sellega filmitud)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 06.07.2012 15:40:57 vasta tsitaadiga

Raske on teisele soovitada, mida osta.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 08.07.2012 22:38:21 vasta tsitaadiga

evald112 kirjutas:
Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....

Kust tellitud sai? Mõtlen isegi praegu 600D ja 650D vahel. Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 08.07.2012 23:05:49 vasta tsitaadiga

v0ltage kirjutas:
Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja.


600D on ehk 100.- odavam, kui algselt, kuid isegi 500D kere on üle 500.-, seega mingit meeletut hinna kukkumist kindlasti ei tule (ilma maailmalõpu sarnase sündmuseta).
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 09.07.2012 01:01:27 vasta tsitaadiga

v0ltage kirjutas:
evald112 kirjutas:
Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....

Kust tellitud sai? Mõtlen isegi praegu 600D ja 650D vahel. Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja.


Ma ise tellin ka 650D. digitalrev.com-ist. Hea hind vähemalt. Ja 650D-l on ikka rohkem uuendusi kui võrrelda 550D vs 600D (vaid väljakäiv ekraan). Muu sisu kõik sama ju.

Isegi täishinnaga ostes on 650D mõttekam ju? Kui juba 600D eest summa välja käid, seal see 100+ juurde panna uue ja parema mudeli eest täiesti mõistlik.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2012 03:09:05 vasta tsitaadiga

Oleks, kui poleks tegemist enamus osas sama kaameraga. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2012 10:15:09 vasta tsitaadiga

10.10.10 kirjutas:
v0ltage kirjutas:
evald112 kirjutas:
Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....

Kust tellitud sai? Mõtlen isegi praegu 600D ja 650D vahel. Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja.


Ma ise tellin ka 650D. digitalrev.com-ist. Hea hind vähemalt. Ja 650D-l on ikka rohkem uuendusi kui võrrelda 550D vs 600D (vaid väljakäiv ekraan). Muu sisu kõik sama ju.

Isegi täishinnaga ostes on 650D mõttekam ju? Kui juba 600D eest summa välja käid, seal see 100+ juurde panna uue ja parema mudeli eest täiesti mõistlik.


Jube hea tunne on kui on mõttekaaslasi. Ise tellisin digizone-ist. Lubatakse 13ndaks. Lootsin varem saada, aga vist mitte. Teada on, et Amazon ja mõned edasimüüjad veel on oma eeltellimused ära tühistanud. Digitalrev-is on ka hetkel ainul eeltellimust võimalik teha. Body on seal 26€ soodsam ainult. Ei tea kas tasub nii kaugelt võtta. Garantiiteemade puhul on vist tülikam. Või võtab overall lahkesti vastu, ükskõik kust ostetud kaamera on?

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phobic
HV kasutaja
phobic

liitunud: 26.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2012 13:03:52 vasta tsitaadiga

Digitalrevist tellidest Eestis maksud selga ei lendagi või?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@rten
HV kasutaja

liitunud: 08.06.2007




sõnum 09.07.2012 13:15:39 vasta tsitaadiga

Odavam on tellida saksamaalt kui digitalrevist: http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/3355891_-eos-650d-canon.html
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 09.07.2012 20:59:22 vasta tsitaadiga

phobic kirjutas:
Digitalrevist tellidest Eestis maksud selga ei lendagi või?


Eesti kohta ei oska öelda, kuid Inglismaale on rahvas küll ilma maksudeta saanud. Ka ostukorvi lisades on kirjas, et no VAT or Duty will be added.
Ning mõni üksik kes on ostnud midagi neilt siis üksikud on mingi max 20£ duty saanud kuid DR on selle korvanud neile. Seega suht parim koht kui otse HK-st tellida.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.07.2012 21:29:34 vasta tsitaadiga

Digitalrev'i lehel on vastus olemas
http://www.digitalrev.com/help/import-handling-for-non-hong/MTQx
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponks
HV kasutaja
ponks

liitunud: 21.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2012 22:32:01 vasta tsitaadiga

küsin nõu: mis poest vanad canonihundid soovitavad aparaate soetada- hetkel ka mõttes 600d vs 650d nagu päris mitmelgi HVlastel. mugav oleks muidugi kohalikku eesti majandust turgutada, aga kas siin kaamerad väga ülehinnatud pole? kuidas on garantiiga välismaalt, osad edasimüüjad pakuvad lisanänni kaasa jne.jne. endal kogemused puuduvad selles vallas. tänud ette vastajatele!
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.07.2012 22:59:26 vasta tsitaadiga

Ausalt, soovitan pigem võtta kasutatud 550D. Praktiliselt sama sensor ja kui video väga tähtis pole (st. kallutatud ekraan tuleb video puhul väga kasuks), siis isiklikult soovitan pigem selle võtta. Muus osas võiks juba 60D võtta, kuna hinnavahe väga suur pole, aga saad oluliselt ergonoomilisema kaamera (koos kallutatava ekraaniga). Sensor ka praktiliselt sama.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 10.07.2012 23:17:26 vasta tsitaadiga

Enda kogemusest ütleks, et kallutatud ekraan ei ole video puhul alati ka väga oluline ning seeläbi videovõimed ei vähene.

Aga Eestist ostan oma kauba üldiselt Overallist ja seda just teeninduse ning mugavuse pärast. Nad ise tegelevad ka hoolduse ning vajadusel ka garantiiga ning nende suhtumine on väga mõistev ning abivalmis. Küll on võimalik tooteid proovida ning isegi kokku lepida mingi rendivõimaluse, et seda natuke proovida jne. Samuti on võimalik väga tihti saada ka soodustust ning jõuda ka erikokkulepeteni.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 10.07.2012 23:19:00 vasta tsitaadiga

Kallutatav ekraan on puhtalt mugavuse asi. Aeg-ajalt vaja fotokat mingis kahtlases asendis hoida siis hea kui saab ekraani ikka silmadega risti keerata ning ei pea akrobaatikat tegema pildi nägemiseks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponks
HV kasutaja
ponks

liitunud: 21.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2012 00:01:32 vasta tsitaadiga

okei, ütlen ära et kasutatud kaadervärgi soetamine pole minujaoks väga optsioon, kuna vaja arvega ja firmale. ning samuti on keeratav ekraan suhteliselt hädavajalik lisa. ilma nende tingimusteta oleks 550d ka minu valik. eelistaks pigem eestist, hakkangi esimesena overallist uurima, tänud thumbs_up.gif kui veel soovitusi poodide osas, siis olen suur kõrv.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2012 00:04:30 vasta tsitaadiga

Soovitan ka Digizonest vaadata icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/145071/
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ksl
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 11.07.2012 00:13:46 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Soovitan ka Digizonest vaadata icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/products/Fototehnika/Peegelkaamerad/145071/

Kusjuures Digizonest sain Canoni 28mm F2.8 kohe ostetud, samal ajal kui muudes poodides objektiivi enam müügil ei olnud või oli tarneaeg jube pikk.

_________________
KES SOOVIB, SEE PROOVIB
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 11.07.2012 00:34:31 vasta tsitaadiga

Mind hakkas see huvitama, et kuidas teil üldse kogemus keeratavate ekraanidega on olud, kes on neid pikemalt kasutanud mingi(-te) mudeli(-te) raames?

Erilist huvi pakub just vastupidavus, et kas on mingeid probleeme tekkinud sellega (nt suure kasutamisega hakab ekraan loksuma veidike vms).

Samuti huvitab ka see, et näiteks tavalist ekraani kasutades on teatud valguses või üldiselt eredas jube halb ekraani näha, kui just lcdvf kaasas ei ole või mingit muud lahendust, kuidas korraks ekraani katta. Kuidas pööratava ekraaniga on? kas neil on juba mingi spetsiaalne kiht vms peal või annab neid nii keerata, et päike/ ere valgus ei segaks? Ning mis võimalused on sinna mingeid lisasid kinnitada nagu nt lcdvf jne?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2012 00:38:06 vasta tsitaadiga

EOS 60D ekraan on vähemalt mul küll korralikult vastu pidanud - ca aasta kasutamist.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
timoo
HV vaatleja
timoo

liitunud: 15.06.2009




sõnum 11.07.2012 09:19:40 vasta tsitaadiga

Sheffnaste, kui keeratavale ekraanile lisada LCDVF, siis ei sulgu ta korrektselt. Kui aga LCDVF puudub, on päikselise ilmaga ka tegelikult üsna raske fookust paika saada. Seega selline kahe otsaga asi. Ise olen ka 60D kasutanud nii aasta ning nõustudes Taneliga - on ilusti vastu pidanud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2012 09:30:11 vasta tsitaadiga

timoo, kas ka siis on raske kui kasutada 10x suurendust?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phobic
HV kasutaja
phobic

liitunud: 26.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2012 09:35:19 vasta tsitaadiga

60D ekraani jaoks osta see juurde ja korras.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timoo
HV vaatleja
timoo

liitunud: 15.06.2009




sõnum 11.07.2012 13:18:20 vasta tsitaadiga

Mark0, olen kasutanud, aga kui vajadus on näha ka üldpilti, siis läheb käest filmides üsna keeruliseks. Kuigi jah, see on üks võimalus tõesti. phobic, sellest jutt ongi, lihtsalt sel juhul ei saa ekraani hästi kinni panna ja kriimude eest kaitsta..
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phobic
HV kasutaja
phobic

liitunud: 26.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2012 13:27:01 vasta tsitaadiga

emm.. see käib statiivikeermesse ja ekraani külge metallriba kleepima ei pea.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vegan
HV kasutaja

liitunud: 28.06.2011




sõnum 11.07.2012 16:25:50 vasta tsitaadiga

timoo kirjutas:
Mark0, olen kasutanud, aga kui vajadus on näha ka üldpilti, siis läheb käest filmides üsna keeruliseks. Kuigi jah, see on üks võimalus tõesti. phobic, sellest jutt ongi, lihtsalt sel juhul ei saa ekraani hästi kinni panna ja kriimude eest kaitsta..


Miks ei saa hästi kinni panna. Mis on probleemiks?
Ekraanile kaitse kile peale?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 11.07.2012 22:22:03 vasta tsitaadiga

See ekraan peaks olema sarnane tavalistele ekraanidel, mis teistel Canoni dslridel on, kui ma olen õigesti aru saanud ja seda pole mina veel suutnud kuidagi kriimustada.

Selline küsimus ka, et kas see ekraan liigub astmeliselt ringi (analoogslet nagu välk, et iga mingi kraadi tagant tuleb nõks, kus ta püsima jääb) või ta liigub sujuvalt täies ulatuses? Ning kui ta on kerest välja keeratud (oletame, et ma olen sinna pannud LCDvf magnetriba ning LCDVF peale), siis kas on tunne, et see võib väikse survega kuidagi puruks painduda vms?

Kui vaadata uut kaamerat, siis see liigutatav ekraan tundub isegi vahva asi, aga samas, kui juba on oma vajadustele piisav varustus olemas, siis tundub, et mõistlikum oleks juba väline monitor või mingi zacuto või kinotehniku elektrooniline viewfinder võtta, mis ühildub ka suht kõikite uuemate ning mõnede vanemate kaamratega. Hinnaklass tundub sama
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 11.07.2012 22:35:34 vasta tsitaadiga

Sheffnaste kirjutas:
See ekraan peaks olema sarnane tavalistele ekraanidel, mis teistel Canoni dslridel on, kui ma olen õigesti aru saanud ja seda pole mina veel suutnud kuidagi kriimustada.

Minul näiteks tulid vastu särgi plastiknööpi kõlkudes kriimud peale juba. Arvasin ka, et mis temaga ikka juhtub.

Sheffnaste kirjutas:
Selline küsimus ka, et kas see ekraan liigub astmeliselt ringi (analoogslet nagu välk, et iga mingi kraadi tagant tuleb nõks, kus ta püsima jääb) või ta liigub sujuvalt täies ulatuses? Ning kui ta on kerest välja keeratud (oletame, et ma olen sinna pannud LCDvf magnetriba ning LCDVF peale), siis kas on tunne, et see võib väikse survega kuidagi puruks painduda vms?

Nii horisontaalselt kui ümber horisontaalse telje pööreldes lukustub 180 kraadi tagant paika, samas nende vahel liigub sujuvalt.
Võtsin välja keeratud ekraanist kinni ja tõstsin nii, et objektiiv allapoole suunatud oli. Sellist tunnet küll ei ole, et midagi puruks läheb. Samas, kui siis raputama ja loksutama hakata, siis paindub kergelt, kaugemale ei julge mina minna. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 18:09:35 vasta tsitaadiga

evald112 kirjutas:
10.10.10 kirjutas:
v0ltage kirjutas:
evald112 kirjutas:
Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....

Kust tellitud sai? Mõtlen isegi praegu 600D ja 650D vahel. Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja.


Ma ise tellin ka 650D. digitalrev.com-ist. Hea hind vähemalt. Ja 650D-l on ikka rohkem uuendusi kui võrrelda 550D vs 600D (vaid väljakäiv ekraan). Muu sisu kõik sama ju.

Isegi täishinnaga ostes on 650D mõttekam ju? Kui juba 600D eest summa välja käid, seal see 100+ juurde panna uue ja parema mudeli eest täiesti mõistlik.


Jube hea tunne on kui on mõttekaaslasi. Ise tellisin digizone-ist. Lubatakse 13ndaks. Lootsin varem saada, aga vist mitte. Teada on, et Amazon ja mõned edasimüüjad veel on oma eeltellimused ära tühistanud. Digitalrev-is on ka hetkel ainul eeltellimust võimalik teha. Body on seal 26€ soodsam ainult. Ei tea kas tasub nii kaugelt võtta. Garantiiteemade puhul on vist tülikam. Või võtab overall lahkesti vastu, ükskõik kust ostetud kaamera on?


Nonii.....digizone venitab kauba kätte andmisega. Väidetavalt ei ole tarnija ladu kaupa väljastanud. Reedest hakkas siis iga päevaga netilehel olev tarne aeg iga päev päeva võrra pikenema. Ilmselt siis vähemalt teisipäevani peab ootama.

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2012 20:46:09 vasta tsitaadiga

link :: Canon creates on-screen user-guides for EOS-1D X

"Canon USA has published a series of user guides for its flagship EOS-1D X full-frame DSLR. However, rather than the conventional PDFs it offered for previous cameras, this time it has created a series of HD videos designed to be played-back on the camera's rear LCD. There are 18 topics covered, including a series of videos looking at how to get the best out of the AF system. It's an interesting idea and one we suspect we'll see again."


Otselink: http://learn.usa.canon.com/resources/products/eos_1d_x/1dx_on_camera_tutorials_resource_list.shtml
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 18.07.2012 22:18:03 vasta tsitaadiga

Tekkis võimalus saada 60D 18-135mm kit sarnase hinnaga millega saaks 650D 18-55mm ... kumb parem-asjalikum?
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2012 22:21:51 vasta tsitaadiga

Ega sa numbreid segi ei aja?
Siis esimene variant.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 18.07.2012 22:34:28 vasta tsitaadiga

Eip, üks pakub sama okey mingi 50 kallimalt 60D kiti 18-135mm objega uus pakendis. Samas ca 50 kümpsi soodsamalt saaks 650D kiti 18-55mm.. sestap nüüd kaalungi kumba teed minna, reedel tahan ära osta. Muudkui loen ülevaateid jne aga täitsa soe peast juba icon_rolleyes.gif Aga... kuna on 60D-l parem obje, ja eeldatavasti ka parem järelturuväärtus siis loogiline valik 60D ?

Samas... 650D-l on uuem DIGIC 5 protsessor, 60D -l DIgic 4. Lisaks touchscreen, stereo mic... fakkkk

_________________


viimati muutis 10.10.10 18.07.2012 22:43:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 18.07.2012 22:42:58 vasta tsitaadiga

60D on paljus mõttes parem kaamera. Loogiline valik jah.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2012 22:45:19 vasta tsitaadiga

Uue asja puhul on väga oluline ka garantiid võrrelda, need uus pakendis võivad ilma olla ja tänu sellele ka ahvatlevalt odavad.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 19.07.2012 01:33:40 vasta tsitaadiga

Kui sul varasemast mingit optikat ei ole, siis pigem minna 60D teed, millega saad vähe kobedama objektiivi kaasa. 60D teeb siiski head pilti ikka veel ning need väiksed nüansid ei pruugi niivõrd suurt rolli mängida. Ideaalne oleks muidugi, kui saaksid mõlemat näppida ja vaadata, kuidas need asjad tegelikult töötavad. Touchscreen tundub armas idee, aga iseasi on see, kuidas ta reaalsuses peaks töötama ning kui mugav ning praktiline see on. Kõik sellised asjad peaks üle vaatama ja alles siis kaaluma. Arvesse tuleks võtta ka oma huvi (ehk mida tulistada tahad või kuidas).

Ja see stereomikker tundub suht random olevat. Võib-olla tõesti, kui tahad või on hädaolukoras vaja mingit keskkonna heli koos filmimisest tulenevate häältega kaasa võtta, siis võib see pigem kasulik olla (kui üldse mitte midagi) kuid ei näe, et stereomikker kaameras toidaks kui ainsa helivõtmis vahendina millegi väheke tõsisema tegemisel, kus on heli oluline
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 19.07.2012 01:36:37 vasta tsitaadiga

Keskmise Eesti mehe kätte istub 60D ehk paremini ka, xxxD on minu jaoks jube väike.
_________________
You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 19.07.2012 17:25:47 vasta tsitaadiga

Jah, 60D-l puudub garantii. Uus pakendis pidi olema. Kuidas kontrollida , et 100% töökorras? Igaks juhuks tahaks esmalt testi ka teha kui ära ostab.
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2012 20:38:37 vasta tsitaadiga

10.10.10 kirjutas:
Jah, 60D-l puudub garantii. Uus pakendis pidi olema. Kuidas kontrollida , et 100% töökorras? Igaks juhuks tahaks esmalt testi ka teha kui ära ostab.
Proovid kas teeb pilti, vaatad pildikvaliteeti, teed erivates režiimides kaadreid, katsud ehituskvaliteeti, vaatad müüjale silma sisse - kas on usaldusväärne - ja nii edasi. Eks see riskantne äri on nagu alati garantiita asjaga.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matti
HV veteran
Matti

liitunud: 24.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2012 22:13:35 vasta tsitaadiga

link :: Canonrumors

Peeglita Canon tuleb!

_________________

Siin peaks juba selgelt politsei sekkuma.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pixma
HV kasutaja
pixma

liitunud: 08.04.2005




sõnum 20.07.2012 23:00:07 vasta tsitaadiga

http://www.youtube.com/watch?v=lGQsnxbBhmI&hd=1

endal 60d+ canon 17-55 f2.8is usm ....parim variant kui ei ole plaanis full frame kaamerat osta
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 23.07.2012 15:31:50 vasta tsitaadiga

Canonilt uus APS-C mirrorless kaamera. http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-m/

Mulle meeldib lihtne seebika disain, kuid dealbreaker on see, et puudub viewfinder. Võiks ju Sony NEX vigadest õppida... Võibolla järgmine eos-m tuleb juba koos EVFiga.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 23.07.2012 15:38:00 vasta tsitaadiga

Kui on korralik matt ekraan, siis pole mingit EVF-it vaja.
Jama on hoopis see, et selle aparaadi ekraan ei ole pööratav. Canon ju tõi pööratava ekraani massidesse (vist), miks nad ei võiks siis kõigile oma mudelitele seda panna?

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 23.07.2012 15:39:03 vasta tsitaadiga

von Wu, Kuidas ei ole EVF vaja... See on väga super mega suur puudus minu jaoks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 23.07.2012 15:43:20 vasta tsitaadiga

Nojah, igal omad vajadused.
Mul on elu jooksul ainult paar korda juhtunud, et ekraani kasutada ei saa. Kui paistabki päike otse peale, siis keeran ekraani natuke teise nurga alla ja asi korras.
EVF aitab muidugi akut ka säästa, aga optiline pildiotsija oleks selles osas veel parem.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.07.2012 15:54:17 vasta tsitaadiga

Asi pigem selles, et EVF'i on tihtipeale mugavam kasutada, kui ekraani. Enda 60d'l saab rõhuv enamus pilte tehtud ilma ekraani vaatamata.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 17:17:59 vasta tsitaadiga

VF'i(olgu siis optiline või elektrooniline) kasutades on sul kaamera vastu nägu ja kätega tunduvalt stabiilsem hoida. Ekraaniga seda nalja pole.
Ho Ho, peegli puhul oleks täielik absurd pidevalt LV'd kasutada ka, st. see on selle ümber ehitatud/disainitud, et kaamera on vastu nägu ja niimoodi võimalikult mugav hoida/kasutada oleks. Sel on omad kasutusalad(eriti statiivi kasutades), aga rõhuv enamus ajast on OVF lihtsalt parem. icon_wink.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.07.2012 17:24:39 vasta tsitaadiga

Mmm, mul vist praegu mõisted segi. EVF all pidasin silmas ikka toda pisikest auku mille kaudu pilti vaadata. Ei tulnud selle pealegi, et on miskid eri variatsioonid sellest (VF, EVF, OVF).

Muidu ka olympuse miski vähe asisema kompaktkaameraga klõpsides käib põhitegevus läbi tolle väikse augu ning mitte suurema ekraani. Võibolla lihtsalt harjumuse asi icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 17:28:12 vasta tsitaadiga

VF = viewfinder, EVF = electronic viewfinder, OVF = optical viewfinder, edasiseks teadmiseks.

Seepidega on muidugi see probleem, et need pisikesed augud läbi mille kadreerida on liialt pisikesed, et üldse kasutada, minu meelest. thumbs_down.gif
Vähemalt nendel mida olen kasutanud, võibolla on mõned füüsiliselt suuremad ka...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 77, 78, 79  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.