|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
06.07.2012 13:21:57
|
|
|
on topic siis natukene.
Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....
Ülevaadetest nii palju, et olen kõvasti vaadanud kere kohta käivaid videosid, aga ühtegi 18-135mm stm-ga videot ei ole siiani leidnud. Samuti puuduvad netist proovikaadrid selle objega.
Eile postitas canonrumors, et teatud partiil nendest kaameratest muutub kummjas käepide valgeks pärast mõningast kasutust. Väga huvitav. Loodetavasti ei saa ise sellist isendit.
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
06.07.2012 14:38:58
|
|
|
Kusjuures kui vanemad kered peaksid oskama STM mootorit kasutada, siis teoorias on võimalik sujuv focuspull magic laterniga. Videomeestel on lood aga sellised, et mingit kindlat lahendust ei ole, et kõik asjad oleks automaatselt fookuses ning mängida tuleb kolme asja peale.
Esiteks on manuaalne fookuse tõmbamine ning teravussügavuse kontrollimine, mispuhul on võimalik seda protsessi teha lihtsamakas ning mugavamakas cinemalensidega (supersigakallid, aga mõõteskaala on täpne ning ei ole fookushingamist), korralik followfocus ning 1st AC, kes vahemaid möödab või oskab hinnata ning fookust täpselt tõmbab. Eelis see, et saab kasutada sellist teravussügavust nagu stseeni visuaalne pool nõuab. Samuti on hunnik igasuguseid lisasid, mis teevad selle töö lihtsamaks
Teine lahendus on kasutada ära hyperfocal distantsi ning suhtelsielt lainurga, väikse ava ning suurema vahemaa koosmõju. Valides sellise pikkuse optika, mis oluliselt ei moonuta, aga on lai, ning ava panna näiteks f/4-f/5.6 peale ja kasutada veel crop kere, siis on võimalik, et kõik, mis on sensorist meetri kaugusel, on juba teravas fookuses kuni lõpmatuseni. Eks see nadi alternatiiv ole, aga samas teatud juhtudel hädavajalik.
Kolmas lahendus on kasutada autofookuseid ja muid mõlle, mis kangematel kaameratel töötavad paremini kui keskmistel uutel fotokatel. Eks nad oma töö mingil määral ajavad ära, aga puudujääkidega tuleb arvestada ning silmas pidada.
Kui tulla tagasi 650D, 600D ja 60D küsimuse juurde, siis kõik kaamerad on supersarnased ja nüüd on oluline see, mida sa täpsemalt otsid. Suurim vahe on pildistamise kiirus ning pildipuhver. 60D on 5,3k/s 58JPEG või 16 RAW, millele küündib kiiruse poolest lähedale 650D, aga selle puhver on sisuliselt olematu. Samas 650D on uuem tehnoloogia, mistõttu võib äkki loota paremat mürataluvust jne.
Eestis on telekanalitele tulemas päris palju uusi sarju, mis on filmitud kas osaliselt või täielikult DSLRidega. Samuti on produktsioonifirmad hakanud aina rohkem kasutama C300 kaamerat (vähemalt 3 sügisel tulevat sarja on sellega filmitud)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vegan
HV kasutaja
liitunud: 28.06.2011
|
06.07.2012 15:40:57
|
|
|
| Raske on teisele soovitada, mida osta.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v0ltage
HV kasutaja
liitunud: 16.01.2006
|
08.07.2012 22:38:21
|
|
|
| evald112 kirjutas: |
Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....
|
Kust tellitud sai? Mõtlen isegi praegu 600D ja 650D vahel. Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vegan
HV kasutaja
liitunud: 28.06.2011
|
08.07.2012 23:05:49
|
|
|
| v0ltage kirjutas: |
| Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja. |
600D on ehk 100.- odavam, kui algselt, kuid isegi 500D kere on üle 500.-, seega mingit meeletut hinna kukkumist kindlasti ei tule (ilma maailmalõpu sarnase sündmuseta).
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
10.10.10
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2010
|
09.07.2012 01:01:27
|
|
|
| v0ltage kirjutas: |
| evald112 kirjutas: |
Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....
|
Kust tellitud sai? Mõtlen isegi praegu 600D ja 650D vahel. Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja. |
Ma ise tellin ka 650D. digitalrev.com-ist. Hea hind vähemalt. Ja 650D-l on ikka rohkem uuendusi kui võrrelda 550D vs 600D (vaid väljakäiv ekraan). Muu sisu kõik sama ju.
Isegi täishinnaga ostes on 650D mõttekam ju? Kui juba 600D eest summa välja käid, seal see 100+ juurde panna uue ja parema mudeli eest täiesti mõistlik.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
09.07.2012 03:09:05
|
|
|
Oleks, kui poleks tegemist enamus osas sama kaameraga.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
09.07.2012 10:15:09
|
|
|
| 10.10.10 kirjutas: |
| v0ltage kirjutas: |
| evald112 kirjutas: |
Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....
|
Kust tellitud sai? Mõtlen isegi praegu 600D ja 650D vahel. Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja. |
Ma ise tellin ka 650D. digitalrev.com-ist. Hea hind vähemalt. Ja 650D-l on ikka rohkem uuendusi kui võrrelda 550D vs 600D (vaid väljakäiv ekraan). Muu sisu kõik sama ju.
Isegi täishinnaga ostes on 650D mõttekam ju? Kui juba 600D eest summa välja käid, seal see 100+ juurde panna uue ja parema mudeli eest täiesti mõistlik. |
Jube hea tunne on kui on mõttekaaslasi. Ise tellisin digizone-ist. Lubatakse 13ndaks. Lootsin varem saada, aga vist mitte. Teada on, et Amazon ja mõned edasimüüjad veel on oma eeltellimused ära tühistanud. Digitalrev-is on ka hetkel ainul eeltellimust võimalik teha. Body on seal 26€ soodsam ainult. Ei tea kas tasub nii kaugelt võtta. Garantiiteemade puhul on vist tülikam. Või võtab overall lahkesti vastu, ükskõik kust ostetud kaamera on?
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phobic
HV kasutaja

liitunud: 26.01.2002
|
09.07.2012 13:03:52
|
|
|
| Digitalrevist tellidest Eestis maksud selga ei lendagi või?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M@rten
HV kasutaja
liitunud: 08.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
10.10.10
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2010
|
09.07.2012 20:59:22
|
|
|
| phobic kirjutas: |
| Digitalrevist tellidest Eestis maksud selga ei lendagi või? |
Eesti kohta ei oska öelda, kuid Inglismaale on rahvas küll ilma maksudeta saanud. Ka ostukorvi lisades on kirjas, et no VAT or Duty will be added.
Ning mõni üksik kes on ostnud midagi neilt siis üksikud on mingi max 20£ duty saanud kuid DR on selle korvanud neile. Seega suht parim koht kui otse HK-st tellida.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ponks
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2008
|
10.07.2012 22:32:01
|
|
|
| küsin nõu: mis poest vanad canonihundid soovitavad aparaate soetada- hetkel ka mõttes 600d vs 650d nagu päris mitmelgi HVlastel. mugav oleks muidugi kohalikku eesti majandust turgutada, aga kas siin kaamerad väga ülehinnatud pole? kuidas on garantiiga välismaalt, osad edasimüüjad pakuvad lisanänni kaasa jne.jne. endal kogemused puuduvad selles vallas. tänud ette vastajatele!
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
10.07.2012 22:59:26
|
|
|
| Ausalt, soovitan pigem võtta kasutatud 550D. Praktiliselt sama sensor ja kui video väga tähtis pole (st. kallutatud ekraan tuleb video puhul väga kasuks), siis isiklikult soovitan pigem selle võtta. Muus osas võiks juba 60D võtta, kuna hinnavahe väga suur pole, aga saad oluliselt ergonoomilisema kaamera (koos kallutatava ekraaniga). Sensor ka praktiliselt sama.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
10.07.2012 23:17:26
|
|
|
Enda kogemusest ütleks, et kallutatud ekraan ei ole video puhul alati ka väga oluline ning seeläbi videovõimed ei vähene.
Aga Eestist ostan oma kauba üldiselt Overallist ja seda just teeninduse ning mugavuse pärast. Nad ise tegelevad ka hoolduse ning vajadusel ka garantiiga ning nende suhtumine on väga mõistev ning abivalmis. Küll on võimalik tooteid proovida ning isegi kokku lepida mingi rendivõimaluse, et seda natuke proovida jne. Samuti on võimalik väga tihti saada ka soodustust ning jõuda ka erikokkulepeteni.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
10.07.2012 23:19:00
|
|
|
Kallutatav ekraan on puhtalt mugavuse asi. Aeg-ajalt vaja fotokat mingis kahtlases asendis hoida siis hea kui saab ekraani ikka silmadega risti keerata ning ei pea akrobaatikat tegema pildi nägemiseks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ponks
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2008
|
11.07.2012 00:01:32
|
|
|
okei, ütlen ära et kasutatud kaadervärgi soetamine pole minujaoks väga optsioon, kuna vaja arvega ja firmale. ning samuti on keeratav ekraan suhteliselt hädavajalik lisa. ilma nende tingimusteta oleks 550d ka minu valik. eelistaks pigem eestist, hakkangi esimesena overallist uurima, tänud kui veel soovitusi poodide osas, siis olen suur kõrv.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksl
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2002
|
11.07.2012 00:13:46
|
|
|
Kusjuures Digizonest sain Canoni 28mm F2.8 kohe ostetud, samal ajal kui muudes poodides objektiivi enam müügil ei olnud või oli tarneaeg jube pikk.
_________________ KES SOOVIB, SEE PROOVIB |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
11.07.2012 00:34:31
|
|
|
Mind hakkas see huvitama, et kuidas teil üldse kogemus keeratavate ekraanidega on olud, kes on neid pikemalt kasutanud mingi(-te) mudeli(-te) raames?
Erilist huvi pakub just vastupidavus, et kas on mingeid probleeme tekkinud sellega (nt suure kasutamisega hakab ekraan loksuma veidike vms).
Samuti huvitab ka see, et näiteks tavalist ekraani kasutades on teatud valguses või üldiselt eredas jube halb ekraani näha, kui just lcdvf kaasas ei ole või mingit muud lahendust, kuidas korraks ekraani katta. Kuidas pööratava ekraaniga on? kas neil on juba mingi spetsiaalne kiht vms peal või annab neid nii keerata, et päike/ ere valgus ei segaks? Ning mis võimalused on sinna mingeid lisasid kinnitada nagu nt lcdvf jne?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
timoo
HV vaatleja

liitunud: 15.06.2009
|
11.07.2012 09:19:40
|
|
|
| Sheffnaste, kui keeratavale ekraanile lisada LCDVF, siis ei sulgu ta korrektselt. Kui aga LCDVF puudub, on päikselise ilmaga ka tegelikult üsna raske fookust paika saada. Seega selline kahe otsaga asi. Ise olen ka 60D kasutanud nii aasta ning nõustudes Taneliga - on ilusti vastu pidanud.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.07.2012 09:30:11
|
|
|
| timoo, kas ka siis on raske kui kasutada 10x suurendust?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phobic
HV kasutaja

liitunud: 26.01.2002
|
11.07.2012 09:35:19
|
|
|
| 60D ekraani jaoks osta see juurde ja korras.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
timoo
HV vaatleja

liitunud: 15.06.2009
|
11.07.2012 13:18:20
|
|
|
| Mark0, olen kasutanud, aga kui vajadus on näha ka üldpilti, siis läheb käest filmides üsna keeruliseks. Kuigi jah, see on üks võimalus tõesti. phobic, sellest jutt ongi, lihtsalt sel juhul ei saa ekraani hästi kinni panna ja kriimude eest kaitsta..
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phobic
HV kasutaja

liitunud: 26.01.2002
|
11.07.2012 13:27:01
|
|
|
| emm.. see käib statiivikeermesse ja ekraani külge metallriba kleepima ei pea.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vegan
HV kasutaja
liitunud: 28.06.2011
|
11.07.2012 16:25:50
|
|
|
| timoo kirjutas: |
| Mark0, olen kasutanud, aga kui vajadus on näha ka üldpilti, siis läheb käest filmides üsna keeruliseks. Kuigi jah, see on üks võimalus tõesti. phobic, sellest jutt ongi, lihtsalt sel juhul ei saa ekraani hästi kinni panna ja kriimude eest kaitsta.. |
Miks ei saa hästi kinni panna. Mis on probleemiks?
Ekraanile kaitse kile peale?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
11.07.2012 22:22:03
|
|
|
See ekraan peaks olema sarnane tavalistele ekraanidel, mis teistel Canoni dslridel on, kui ma olen õigesti aru saanud ja seda pole mina veel suutnud kuidagi kriimustada.
Selline küsimus ka, et kas see ekraan liigub astmeliselt ringi (analoogslet nagu välk, et iga mingi kraadi tagant tuleb nõks, kus ta püsima jääb) või ta liigub sujuvalt täies ulatuses? Ning kui ta on kerest välja keeratud (oletame, et ma olen sinna pannud LCDvf magnetriba ning LCDVF peale), siis kas on tunne, et see võib väikse survega kuidagi puruks painduda vms?
Kui vaadata uut kaamerat, siis see liigutatav ekraan tundub isegi vahva asi, aga samas, kui juba on oma vajadustele piisav varustus olemas, siis tundub, et mõistlikum oleks juba väline monitor või mingi zacuto või kinotehniku elektrooniline viewfinder võtta, mis ühildub ka suht kõikite uuemate ning mõnede vanemate kaamratega. Hinnaklass tundub sama
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Traf
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.12.2007
|
11.07.2012 22:35:34
|
|
|
| Sheffnaste kirjutas: |
| See ekraan peaks olema sarnane tavalistele ekraanidel, mis teistel Canoni dslridel on, kui ma olen õigesti aru saanud ja seda pole mina veel suutnud kuidagi kriimustada. |
Minul näiteks tulid vastu särgi plastiknööpi kõlkudes kriimud peale juba. Arvasin ka, et mis temaga ikka juhtub.
| Sheffnaste kirjutas: |
Selline küsimus ka, et kas see ekraan liigub astmeliselt ringi (analoogslet nagu välk, et iga mingi kraadi tagant tuleb nõks, kus ta püsima jääb) või ta liigub sujuvalt täies ulatuses? Ning kui ta on kerest välja keeratud (oletame, et ma olen sinna pannud LCDvf magnetriba ning LCDVF peale), siis kas on tunne, et see võib väikse survega kuidagi puruks painduda vms?
|
Nii horisontaalselt kui ümber horisontaalse telje pööreldes lukustub 180 kraadi tagant paika, samas nende vahel liigub sujuvalt.
Võtsin välja keeratud ekraanist kinni ja tõstsin nii, et objektiiv allapoole suunatud oli. Sellist tunnet küll ei ole, et midagi puruks läheb. Samas, kui siis raputama ja loksutama hakata, siis paindub kergelt, kaugemale ei julge mina minna.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
14.07.2012 18:09:35
|
|
|
| evald112 kirjutas: |
| 10.10.10 kirjutas: |
| v0ltage kirjutas: |
| evald112 kirjutas: |
Minu tellitud 650d + 18-135mm stm jõuab järgmise nädala lõpuks ilmselt. Lootsin küll varem saada....
|
Kust tellitud sai? Mõtlen isegi praegu 600D ja 650D vahel. Kas mingit lootust on, et asi ka lähiajal odavamaks läheb või püsib suht paigal? selles mõttes, et alles tuli välja. |
Ma ise tellin ka 650D. digitalrev.com-ist. Hea hind vähemalt. Ja 650D-l on ikka rohkem uuendusi kui võrrelda 550D vs 600D (vaid väljakäiv ekraan). Muu sisu kõik sama ju.
Isegi täishinnaga ostes on 650D mõttekam ju? Kui juba 600D eest summa välja käid, seal see 100+ juurde panna uue ja parema mudeli eest täiesti mõistlik. |
Jube hea tunne on kui on mõttekaaslasi. Ise tellisin digizone-ist. Lubatakse 13ndaks. Lootsin varem saada, aga vist mitte. Teada on, et Amazon ja mõned edasimüüjad veel on oma eeltellimused ära tühistanud. Digitalrev-is on ka hetkel ainul eeltellimust võimalik teha. Body on seal 26€ soodsam ainult. Ei tea kas tasub nii kaugelt võtta. Garantiiteemade puhul on vist tülikam. Või võtab overall lahkesti vastu, ükskõik kust ostetud kaamera on? |
Nonii.....digizone venitab kauba kätte andmisega. Väidetavalt ei ole tarnija ladu kaupa väljastanud. Reedest hakkas siis iga päevaga netilehel olev tarne aeg iga päev päeva võrra pikenema. Ilmselt siis vähemalt teisipäevani peab ootama.
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
10.10.10
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2010
|
18.07.2012 22:18:03
|
|
|
Tekkis võimalus saada 60D 18-135mm kit sarnase hinnaga millega saaks 650D 18-55mm ... kumb parem-asjalikum?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.07.2012 22:21:51
|
|
|
Ega sa numbreid segi ei aja?
Siis esimene variant.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
10.10.10
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2010
|
18.07.2012 22:34:28
|
|
|
Eip, üks pakub sama okey mingi 50 kallimalt 60D kiti 18-135mm objega uus pakendis. Samas ca 50 kümpsi soodsamalt saaks 650D kiti 18-55mm.. sestap nüüd kaalungi kumba teed minna, reedel tahan ära osta. Muudkui loen ülevaateid jne aga täitsa soe peast juba Aga... kuna on 60D-l parem obje, ja eeldatavasti ka parem järelturuväärtus siis loogiline valik 60D ?
Samas... 650D-l on uuem DIGIC 5 protsessor, 60D -l DIgic 4. Lisaks touchscreen, stereo mic... fakkkk
_________________

viimati muutis 10.10.10 18.07.2012 22:43:33, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Traf
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.12.2007
|
18.07.2012 22:42:58
|
|
|
| 60D on paljus mõttes parem kaamera. Loogiline valik jah.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.07.2012 22:45:19
|
|
|
Uue asja puhul on väga oluline ka garantiid võrrelda, need uus pakendis võivad ilma olla ja tänu sellele ka ahvatlevalt odavad.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sheffnaste
HV vaatleja
liitunud: 08.08.2005
|
19.07.2012 01:33:40
|
|
|
Kui sul varasemast mingit optikat ei ole, siis pigem minna 60D teed, millega saad vähe kobedama objektiivi kaasa. 60D teeb siiski head pilti ikka veel ning need väiksed nüansid ei pruugi niivõrd suurt rolli mängida. Ideaalne oleks muidugi, kui saaksid mõlemat näppida ja vaadata, kuidas need asjad tegelikult töötavad. Touchscreen tundub armas idee, aga iseasi on see, kuidas ta reaalsuses peaks töötama ning kui mugav ning praktiline see on. Kõik sellised asjad peaks üle vaatama ja alles siis kaaluma. Arvesse tuleks võtta ka oma huvi (ehk mida tulistada tahad või kuidas).
Ja see stereomikker tundub suht random olevat. Võib-olla tõesti, kui tahad või on hädaolukoras vaja mingit keskkonna heli koos filmimisest tulenevate häältega kaasa võtta, siis võib see pigem kasulik olla (kui üldse mitte midagi) kuid ei näe, et stereomikker kaameras toidaks kui ainsa helivõtmis vahendina millegi väheke tõsisema tegemisel, kus on heli oluline
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mukii
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2009
|
19.07.2012 01:36:37
|
|
|
Keskmise Eesti mehe kätte istub 60D ehk paremini ka, xxxD on minu jaoks jube väike.
_________________ You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath. |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
10.10.10
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2010
|
19.07.2012 17:25:47
|
|
|
Jah, 60D-l puudub garantii. Uus pakendis pidi olema. Kuidas kontrollida , et 100% töökorras? Igaks juhuks tahaks esmalt testi ka teha kui ära ostab.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
19.07.2012 20:38:37
|
|
|
| 10.10.10 kirjutas: |
| Jah, 60D-l puudub garantii. Uus pakendis pidi olema. Kuidas kontrollida , et 100% töökorras? Igaks juhuks tahaks esmalt testi ka teha kui ära ostab. |
Proovid kas teeb pilti, vaatad pildikvaliteeti, teed erivates režiimides kaadreid, katsud ehituskvaliteeti, vaatad müüjale silma sisse - kas on usaldusväärne - ja nii edasi. Eks see riskantne äri on nagu alati garantiita asjaga.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Matti
HV veteran

liitunud: 24.01.2007
|
20.07.2012 22:13:35
|
|
|
link :: Canonrumors
Peeglita Canon tuleb!
_________________
Siin peaks juba selgelt politsei sekkuma. |
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pixma
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2005
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
23.07.2012 15:31:50
|
|
|
Canonilt uus APS-C mirrorless kaamera. http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-m/
Mulle meeldib lihtne seebika disain, kuid dealbreaker on see, et puudub viewfinder. Võiks ju Sony NEX vigadest õppida... Võibolla järgmine eos-m tuleb juba koos EVFiga.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
23.07.2012 15:38:00
|
|
|
Kui on korralik matt ekraan, siis pole mingit EVF-it vaja.
Jama on hoopis see, et selle aparaadi ekraan ei ole pööratav. Canon ju tõi pööratava ekraani massidesse (vist), miks nad ei võiks siis kõigile oma mudelitele seda panna?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
23.07.2012 15:39:03
|
|
|
| von Wu, Kuidas ei ole EVF vaja... See on väga super mega suur puudus minu jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
23.07.2012 15:43:20
|
|
|
Nojah, igal omad vajadused.
Mul on elu jooksul ainult paar korda juhtunud, et ekraani kasutada ei saa. Kui paistabki päike otse peale, siis keeran ekraani natuke teise nurga alla ja asi korras.
EVF aitab muidugi akut ka säästa, aga optiline pildiotsija oleks selles osas veel parem.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.07.2012 15:54:17
|
|
|
Asi pigem selles, et EVF'i on tihtipeale mugavam kasutada, kui ekraani. Enda 60d'l saab rõhuv enamus pilte tehtud ilma ekraani vaatamata.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
23.07.2012 17:17:59
|
|
|
VF'i(olgu siis optiline või elektrooniline) kasutades on sul kaamera vastu nägu ja kätega tunduvalt stabiilsem hoida. Ekraaniga seda nalja pole.
Ho Ho, peegli puhul oleks täielik absurd pidevalt LV'd kasutada ka, st. see on selle ümber ehitatud/disainitud, et kaamera on vastu nägu ja niimoodi võimalikult mugav hoida/kasutada oleks. Sel on omad kasutusalad(eriti statiivi kasutades), aga rõhuv enamus ajast on OVF lihtsalt parem.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.07.2012 17:24:39
|
|
|
Mmm, mul vist praegu mõisted segi. EVF all pidasin silmas ikka toda pisikest auku mille kaudu pilti vaadata. Ei tulnud selle pealegi, et on miskid eri variatsioonid sellest (VF, EVF, OVF).
Muidu ka olympuse miski vähe asisema kompaktkaameraga klõpsides käib põhitegevus läbi tolle väikse augu ning mitte suurema ekraani. Võibolla lihtsalt harjumuse asi
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
23.07.2012 17:28:12
|
|
|
VF = viewfinder, EVF = electronic viewfinder, OVF = optical viewfinder, edasiseks teadmiseks.
Seepidega on muidugi see probleem, et need pisikesed augud läbi mille kadreerida on liialt pisikesed, et üldse kasutada, minu meelest.
Vähemalt nendel mida olen kasutanud, võibolla on mõned füüsiliselt suuremad ka...
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|