Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 189, 190, 191  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 88 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 196

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2012 00:45:12 vasta tsitaadiga

Väidad, et kui mõni sulle auto ette hüppab ei mõjuta see sind kuidagi emotsionaalselt kui nad tapad? Kanged mehed, pole midagi öelda icon_rolleyes.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 00:45:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Konkreetselt kiivrist rääkides mulle autojuhina väga ei meeldiks, kui mõni tüüp oma ajud mu esiklaasile määriks. Tema elu võtmine jääb minu süüks ning kiiver oleks sellisel juhul üsna suure tõenäosusega pääsnud.

jah, päris hea väljendus see kord hoho poolt thumbs_up.gif

tsitaat:


Siin pole minu mäletamist mööda keegi öelnud, et tal kella ei ole ratta küljes, aga küsimus on selles, kas seda niipalju tarvis on, et see kohustuseks muuta. Ja teine küsimus veel see, kuidas kellelgi see kell asetatud on, mitte selliselt, nagu seadus nõuab (mõlemad käed lenksul pead saama kella lasta).

PS! Huvitav, et sa sellesse lapsikusse teemasse sekkusid.


Minu arust olen ma nii mitmeltki kasutajalt välja lugenud, et ma olen ennem ilma saanud ja saan edaspidigi.

ja justnimelt lapsikusse, vahepeal lugedes tekkis selline tunne nagu ise oleks 15 a. vana ja loen teiste eakaaslaste tekste kellele on väidetavalt liiga tehtud..

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 14.07.2012 00:50:08 vasta tsitaadiga

Ho Ho, oled vist kunagi rääkind sellest õnnetusest siin, ainult ei meenu mis asjaolud olid. Aga mul ei mahu pähe kuidas see juhtus- keegi sõitis tagant sisse maanteel/"kaldus" vastassunnda? Muud varianti ei oskagi välja mõelda selle jaoks.

Lisaks- mis kiiruste vahega see kiiver siis garanteeritud kaitse annab?
Jah- maanteel võiks olla kiiver, samas igaühe valik. Autoga saab ka valida kas lennata juhuste kokkulangemisel autost välja või mitte (turvavöö)

Endal kiiver seisab kodus. Vahest kasutan uisutades kui tean, et kavatsen natuke rohkem riskeerida ja "lollusi" teha. Rattaga polegi kandnud. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 00:53:47 vasta tsitaadiga

Kindlasti mõjutab, aga see on juba minu isiklik probleem. See ei anna mulle alust dikteerimiseks, mida keegi OMA kehaga teeb.
See on umbes sama nagu madala enesehinnangu puhul on vaja kõigile molli sõita, kuna ta vaatas mind alandavalt või solvas verbaalselt.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2012 01:02:14 vasta tsitaadiga

iceincube, avarii oli 100% mu enda süü. Suurel kiirusel pimeda nurga tagant väljudes laupkokkupõrge sõiduautoga. Peale seda juhtumit hakkasin liikluses hoopis teisel moel osalema.
iceincube kirjutas:
Lisaks- mis kiiruste vahega see kiiver siis garanteeritud kaitse annab?
Ükski kaitsevahend ei anna absoluutset garantiid. Küll aga langetavad vähegi adekvaatsed asjad surmade ning vigastuste arvu-tõsidust. Suht sama teema vaktsiinide ja üleüldise ravimisega: ükski asi pole ilma kõrvalmõjudeta kuid reeglina on targem end siiski ravida lasta.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 08:42:21 vasta tsitaadiga

Ho Ho, tavaliselt on sulle vaja teaduslikku tõestust, et sa midagi usuks.. Postitasin siin hiljuti terve portaalitäie infot kiivrite kohta, kus teadusartiklitele tuginedes leitakse, et ei ole neist suurt kasu midagi .. ja mida teed sina - räägid iseenda anekdootlikust kogemusest edasi, nagu see oleks maailma ainus tõde. Hypocrisy much?
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 10:39:29 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Arvesades, millised sinikad olid jalgadel, mis jäi alles auto esiklaasist ning rata hargist võin üsna kindlalt väita, et ilma kiivrita poleks ma seda õnnetust normaalselt üle elanud.


Oled sa ikka päris kindel selles, et tänu kiivrilse sa õnnetuse normaalselt üle elasid? icon_lol.gif icon_lol.gif

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2012 10:48:55 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:
Postitasin siin hiljuti terve portaalitäie infot kiivrite kohta, kus teadusartiklitele tuginedes leitakse, et ei ole neist suurt kasu midagi ]
Ei peagi olema suurt kasu, piisab juba väiksest ning seda on kindlasti.
Rasmus kirjutas:
Oled sa ikka päris kindel selles, et tänu kiivrilse sa õnnetuse normaalselt üle elasid? icon_lol.gif icon_lol.gif
Õnnetus juhtus umbes-täpselt 5-6a tagasi. Oma arvamuse avaldamises hakkasin end vabalt tundma suts üle poole aasta tagasi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 11:29:13 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Fukiku kirjutas:
Postitasin siin hiljuti terve portaalitäie infot kiivrite kohta, kus teadusartiklitele tuginedes leitakse, et ei ole neist suurt kasu midagi
Ei peagi olema suurt kasu, piisab juba väiksest ning seda on kindlasti.
Kas sa mu ülejäänud postitust lugesid .. et miks ma arvan, et kiivripropaganda ja kiivri kohustuslikuks muutmine on halb mõte? Vaba valikuna on igal täiskasvanul loomulikult võimalus kiivrit kanda või mitte kanda, aga patramine kiivri kohustuslikuks muutmisest on küll karuteene jalgrattakultuurile. Samas me ju kõik tahame, et meil oleks parem ja ohutum tulevikus sõita, kas pole?
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 12:45:49 vasta tsitaadiga

Põlvekaitsed kohustuslikuks...mul olid lapsepolves alatihti polved marraskil rattakukkumistest voi niisama kukkumistest...pea pole kunagi lohki olnud kukkumisest
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 12:51:40 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Arvesades, millised sinikad olid jalgadel, mis jäi alles auto esiklaasist ning rata hargist võin üsna kindlalt väita, et ilma kiivrita poleks ma seda õnnetust normaalselt üle elanud.


Oled sa ikka päris kindel selles, et tänu kiivrilse sa õnnetuse normaalselt üle elasid? icon_lol.gif


icon_lol.gif icon_lol.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 14.07.2012 12:53:16 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Fukiku kirjutas:
Postitasin siin hiljuti terve portaalitäie infot kiivrite kohta, kus teadusartiklitele tuginedes leitakse, et ei ole neist suurt kasu midagi
Ei peagi olema suurt kasu, piisab juba väiksest ning seda on kindlasti.
Kas sa mu ülejäänud postitust lugesid .. et miks ma arvan, et kiivripropaganda ja kiivri kohustuslikuks muutmine on halb mõte? Vaba valikuna on igal täiskasvanul loomulikult võimalus kiivrit kanda või mitte kanda, aga patramine kiivri kohustuslikuks muutmisest on küll karuteene jalgrattakultuurile. Samas me ju kõik tahame, et meil oleks parem ja ohutum tulevikus sõita, kas pole?
kui tuua paralleele mootorratturitest, siis keegi ei vigise varustuse kandmise üle, kui siis vaid need, keda tsiklisõit ei huvita ja eelistavad muid transpordivahendeid

sama kehtib ka jalgratturitele, kui ikka tahetakse sõita, siis neelatakse see pill alla - päeva lõpuks ei kaota ju mitte midagi

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 14.07.2012 13:00:26 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
Fukiku kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Fukiku kirjutas:
Postitasin siin hiljuti terve portaalitäie infot kiivrite kohta, kus teadusartiklitele tuginedes leitakse, et ei ole neist suurt kasu midagi
Ei peagi olema suurt kasu, piisab juba väiksest ning seda on kindlasti.
Kas sa mu ülejäänud postitust lugesid .. et miks ma arvan, et kiivripropaganda ja kiivri kohustuslikuks muutmine on halb mõte? Vaba valikuna on igal täiskasvanul loomulikult võimalus kiivrit kanda või mitte kanda, aga patramine kiivri kohustuslikuks muutmisest on küll karuteene jalgrattakultuurile. Samas me ju kõik tahame, et meil oleks parem ja ohutum tulevikus sõita, kas pole?
kui tuua paralleele mootorratturitest, siis keegi ei vigise varustuse kandmise üle, kui siis vaid need, keda tsiklisõit ei huvita ja eelistavad muid transpordivahendeid

sama kehtib ka jalgratturitele, kui ikka tahetakse sõita, siis neelatakse see pill alla - päeva lõpuks ei kaota ju mitte midagi


ära vingu enam eks icon_lol.gif
mootorratas on midagi muud ja mujal riikides ei ole ka väiksema kubatuuriga mootorratturil mingit turvavarustust.
sama hea kui rollerijuhilt hakata nõudma spets.riietust.

osta endale 10 kella lenksule ja taevasse pääs garanteeritud. kui enamusele kiiver ja kell ei meeldi, siis lepi sellega.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 14.07.2012 13:56:21 vasta tsitaadiga

vipu, mina vingun? icon_lol.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 17:01:38 vasta tsitaadiga

Mottorrattaga sõidetakse 90 (+x) km/h. Jalgrattaga sõidavad sportlased vist mingi 40-50. Mina sõidan 20+ km/h. Seepärast ei saa võrrelda mootoratta/auto sõitu jalgrattaga sõiduga.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 14.07.2012 17:35:33 vasta tsitaadiga

vastik, mul esikummis mingi auk, koguaeg susiseb õhk välja, aga parandada ka ei viitsi
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 20:09:43 vasta tsitaadiga

osta uus rehv kui parandada ei viitsi icon_wink.gif

Kas keegi siit ratturitest ühed MNT jooksud viitsiks mul valmis laduda? Oleks vaja 3 cross ladumist.
2 cross ladumiega sain kuidagi ise hakkama kuna laotud jooks oli kõrval aga tuli välja,et kodarad on pikad ja Veloplusi mehaanik ütles,et lao siis üle kolme. A seda ma ei oska.

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 20:21:03 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Põlvekaitsed kohustuslikuks...mul olid lapsepolves alatihti polved marraskil rattakukkumistest voi niisama kukkumistest...pea pole kunagi lohki olnud kukkumisest


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2012 21:35:06 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Mottorrattaga sõidetakse 90 (+x) km/h. Jalgrattaga sõidavad sportlased vist mingi 40-50. Mina sõidan 20+ km/h. Seepärast ei saa võrrelda mootoratta/auto sõitu jalgrattaga sõiduga.
Ka niisama jalutades külili käies võid päris korralikult viga saada. Samuti võid kokku põrutada teise omasuguse rahuliku kulgejaga ning kiirused efektiivselt liituvad.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 22:06:57 vasta tsitaadiga

http://arvamus.postimees.ee/907492/hendrik-alla-kas-taiuslikkusest-on-puudu-vaid-signaalkellata-ratturid/
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 22:23:14 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Mottorrattaga sõidetakse 90 (+x) km/h. Jalgrattaga sõidavad sportlased vist mingi 40-50. Mina sõidan 20+ km/h. Seepärast ei saa võrrelda mootoratta/auto sõitu jalgrattaga sõiduga.
Ka niisama jalutades külili käies võid päris korralikult viga saada. Samuti võid kokku põrutada teise omasuguse rahuliku kulgejaga ning kiirused efektiivselt liituvad.
Kokkupõrkel kiirused ei liitu. See on üks päris levinud valearusaamu. Kui kaks sama massi ja vastassuunalise kiirusega autot 100 km/h (mõlemad) kiirusega kokku põrkavad on tulemus sama, kui neist üks 100 km/h vastu seina sõidaks.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2012 23:16:43 vasta tsitaadiga

namstoop, numbrimärgi nõue jäi täiesti kahe silma vahele. Tulevikus nõutakse jalgratastelt kindlasti numbrimärki. Sellele järgneb kindlustus ja iga-aastane ülevaatus. Ning kuna krempel läheb juba üsna hinnaliseks, siis hakatakse vähehaaval rattale ka signalisatsiooni ja kesklukku külge monteerima.

Ja praeguste rattakiivrite nõue karmistub ja nõutakse samasuguseid kiivreid, nagu mootorratturid peavad kandma. Põlve ja randmekaitsmed sealhulgas.

Aga ärgem sellest heitugem ja täitkem tulevasi nõudeid. icon_smile.gif

PS! Ei tea, mis nõudeid "mootorile" hakataks rakendama?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 14.07.2012 23:18:18 vasta tsitaadiga

lenksulukk tuleb, kui tõmbad võtme välja, siis on leks lukus. sõiduajal mitte proovida.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 15.07.2012 00:46:23 vasta tsitaadiga

Tegin täna Lasnamäe-Kesklinn-Kopli-Pirita-Lasnamäe tiiru, politseid ei näinud, vedas vist. Oleks muidu vist muidu mult ratta käest ära võtnud icon_lol.gif (kella pole, pooled helkurid puudu, tagapidur ei võta hästi jne...)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 15.07.2012 02:48:01 vasta tsitaadiga

Peab vist ostma mingise minivariandi rattapumba hädatapuks. Ei julge muidu teinekord kaugemat trippi ettegi võtta enam.
Sai täna kõndida 3km esimesse tanklasse. poolteist nädalat vanasse rehvi mingi kild sisse läinud sisekummis auk. icon_mad.gif

See asi ka, et miks statoilis on kompressoril silt, et ei sobi ratta kummi jaoks?
Kas vb liiga äkiline olla ja nn üle pumbata? Baare vaatasin, et sain oma rehvi jagu välja kruttida küll sealt, aga igaksjuhuks ei julgend väga lasta.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 15.07.2012 07:17:36 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
See asi ka, et miks statoilis on kompressoril silt, et ei sobi ratta kummi jaoks?
Kas vb liiga äkiline olla ja nn üle pumbata? Baare vaatasin, et sain oma rehvi jagu välja kruttida küll sealt, aga igaksjuhuks ei julgend väga lasta.

http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?f=14&t=33608
väike arutlus on. Tundub, et ei tekita siiski probleemi.

_________________
suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2012 10:35:55 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
Peab vist ostma mingise minivariandi rattapumba hädatapuks. Ei julge muidu teinekord kaugemat trippi ettegi võtta enam.
Sai täna kõndida 3km esimesse tanklasse. poolteist nädalat vanasse rehvi mingi kild sisse läinud sisekummis auk. icon_mad.gif

See asi ka, et miks statoilis on kompressoril silt, et ei sobi ratta kummi jaoks?
Kas vb liiga äkiline olla ja nn üle pumbata? Baare vaatasin, et sain oma rehvi jagu välja kruttida küll sealt, aga igaksjuhuks ei julgend väga lasta.


pigem on vastupidi, need ei suuda mõnda ratast täis pumbata, kui rattarehvis on tiba karmim rõhk vajalik.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2012 15:21:36 vasta tsitaadiga

Mootorratta ja rattakiivri võrdluses peaks arvestama ka seda, et mootorratturid sõidavad siiski enamasti täiskiivriga, mis peaks elimineerima paljuski need jalgrattakiivri nõrgad kohad, et tekivad mingid pööravad-väänavad jõud, kui külili maha kukkuda jne.. Mis viib ka selleni, et kui sa mootorrattaga mingi II maailmasõja aegse Stahlhelmiga ringi sõidad, siis oled ka seisus, kus nõue on JOKK täidetud, aga tegelikult see kiiver sulle kukkumisel suurt kasu ei too. Seega on igatepidi see võrdlus kohatu ja ma jään oma seisukoha juurde, et ei ole vaja rattasõidule mingi üliohtlikku tegevuse kuvandit luua kiivrikohustuste ja suurte meediakampaaniatega - see ei teeni rattasõitjate huve mingil moel.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tihver
HV veteran

liitunud: 23.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2012 16:00:52 vasta tsitaadiga

Aidake kiirelt ratast valida. Hinnaklass ca 550EUR +/- 50EUR vajadusel

Eesmärk on rattaga trenni teha, igakuine läbisõit on ca 1000km, millest 80% asfalt, 20% kõva pinnaga metsarajad, kruusateed.
Lisaks sooviks paar korda aastas sõita mõnda maratoni ja teha mõne pikema rattamatka. Kas tartu maratoni on üldse reaalne hübriidiga sõita?

Kindel on see, et tahan hübriidi 28" ratastega, aga ei suuda otsustada kas võtta lukustatava amordiga ja suurema kaaluga ratas või carbon kahvliga ja kergema kaaluga ratas.

Valikus on:
552EUR Ridley Tempo Cross Deore juppidega: http://www.xb3.ee/index.php?page=278 Plussid: kõige kergem, kõige paremad komponendid. Minused: peab tellima ja ei saa enne ostu proovida
499EUR GT Transeo 2.0 http://www.extreme.ee/index.php?lang=est&main_id=815&p_id=1217 Plussid: lenksult lukustatav amort, hüraulilised ketaspidurid. Miinused: raske kaal ca 14kg
512EUR Trek 7300 http://www.rademar.ee/?id=1628&category_id=21&product_id=333 Plussid: Natuke paremad komponendid kui GT. Miinused: amort ei ole lenksult lukustatav, raske kaal ca 14kg
597EUR Trek 7.5FX http://www.rademar.ee/?id=1628&category_id=128&product_id=343 Plussid: Poes kohe saadaval, kerge ca 11kg. Miinused: Kõige kallim hind, kahtlane Deore/Sora kooslus

Valiku tegemisega on kiire kuna hetkel kõik need rattad alla hinnatud ja sobivat raamisuurust ei pruugi kõigil varsti enam saada.

Kui samas hinnaklassis keegi midagi paremat soovitada oskab, siis ootan tänuga.

_________________
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud ...
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2012 16:20:51 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Mottorrattaga sõidetakse 90 (+x) km/h. Jalgrattaga sõidavad sportlased vist mingi 40-50. Mina sõidan 20+ km/h. Seepärast ei saa võrrelda mootoratta/auto sõitu jalgrattaga sõiduga.
Ka niisama jalutades külili käies võid päris korralikult viga saada. Samuti võid kokku põrutada teise omasuguse rahuliku kulgejaga ning kiirused efektiivselt liituvad.
Kokkupõrkel kiirused ei liitu. See on üks päris levinud valearusaamu. Kui kaks sama massi ja vastassuunalise kiirusega autot 100 km/h (mõlemad) kiirusega kokku põrkavad on tulemus sama, kui neist üks 100 km/h vastu seina sõidaks.


Pidid sa seda ütlema.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2012 16:24:59 vasta tsitaadiga


Selline oli siis tulemus eelnevalt kirjeldatud crashis.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2012 17:33:13 vasta tsitaadiga

Tihver kirjutas:
Aidake kiirelt ratast valida. Hinnaklass ca 550EUR +/- 50EUR vajadusel

Eesmärk on rattaga trenni teha, igakuine läbisõit on ca 1000km, millest 80% asfalt, 20% kõva pinnaga metsarajad, kruusateed.
Lisaks sooviks paar korda aastas sõita mõnda maratoni ja teha mõne pikema rattamatka. Kas tartu maratoni on üldse reaalne hübriidiga sõita?

Kindel on see, et tahan hübriidi 28" ratastega, aga ei suuda otsustada kas võtta lukustatava amordiga ja suurema kaaluga ratas või carbon kahvliga ja kergema kaaluga ratas.

Valikus on:
552EUR Ridley Tempo Cross Deore juppidega: http://www.xb3.ee/index.php?page=278 Plussid: kõige kergem, kõige paremad komponendid. Minused: peab tellima ja ei saa enne ostu proovida
499EUR GT Transeo 2.0 http://www.extreme.ee/index.php?lang=est&main_id=815&p_id=1217 Plussid: lenksult lukustatav amort, hüraulilised ketaspidurid. Miinused: raske kaal ca 14kg
512EUR Trek 7300 http://www.rademar.ee/?id=1628&category_id=21&product_id=333 Plussid: Natuke paremad komponendid kui GT. Miinused: amort ei ole lenksult lukustatav, raske kaal ca 14kg
597EUR Trek 7.5FX http://www.rademar.ee/?id=1628&category_id=128&product_id=343 Plussid: Poes kohe saadaval, kerge ca 11kg. Miinused: Kõige kallim hind, kahtlane Deore/Sora kooslus

Valiku tegemisega on kiire kuna hetkel kõik need rattad alla hinnatud ja sobivat raamisuurust ei pruugi kõigil varsti enam saada.

Kui samas hinnaklassis keegi midagi paremat soovitada oskab, siis ootan tänuga.


kui Transeo 2.0-sid Extremesporti just juurde pole toodud, siis teisipäeval kui ma endale sealt ühe ostis, said osad suurused pärast mind otsa. Nii M raam kui L raam.

Aga ratas on hea thumbs_up.gif

Edit: Transeo 2.0 kohta veel nii palju muljetamist, et olles nüüd nädalake sõitnud sellega, olen endiselt väga rahul. Vahe eelmise MTB-ga (Scott Timber) on ikka väga tuntav. Kui vana rattaga pidi ikka jõuga nühkima, et edasi liikuda, siis nüüd on tunduvalt mõnusam. Poleks uskunud, et nii suur vahe võib olla. Ja MTBl olid mul ka lõpuotsas ikka üsna kitsad ja siledad rehvid juba all, nii et nende süüks ei saa ka ajada.

Asi, mille üle rahulolu peab veelkord rõhutama, on amordi lukustus lenksult. Ilma lukustuseta amort oleks ikka VÄGA vale valik olnud. Normaalse tempoga (25+ km/h) siledal teel sõites ja amort lahti lukustades on tunne, nagu oleks ootamatult liiva sisse sattunud või rehv tühjaks läinud. Nii et kes hübriidrattaga siiski valdavalt linnas plaanib sõita, võtku lukustatava amrodiga või siis parem juba üldse ilma amordita. Kui just oma 10% rohkem trenni ei taha sama teepikkuse kohta teha icon_biggrin.gif

Veidi harjumatud on gripid. nagu jube lühikesed, sest ka käiguvahetushoovad ju jooksevad neile peale ja siis ei taha käsi enam hästi ära mahtuda, peab sõrmi terve aeg hoobadel hoidma. Võibolla lihtsalt nõuab veidi harjumist, sest MTBl olid gripshift käiguvahetid. Need tõid ruumi juurde kätele.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.


viimati muutis namstoop 16.07.2012 22:15:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 16.07.2012 22:12:40 vasta tsitaadiga

Täna nägin eriti uimast ratturit Tallinnas:

Seisan mina rattaga Liivalaia tänaval ohutussaarel ja ootan rohelist tuld, selja taga teel oli jalakäijatele roheline. Minu kõrval umbes ühe rattalaiusega seisab teine rattur, järsku märkan, et tagant vuhiseb suure hooga tee poole mingi hipsteri välimusega tädike, ning lasigi täie hooga punasega teele. Samal ajal tuli just auto, kuid see jõudis veel kuidagi kõrvalritta põigata, tädike ise sai ka õnneks keset teed pidama, kuid kui ei oleks saanud, siis oleks küll vist õhulennu saanud.
Ei kujuta ette, mis tal peas oli, kas tõesti arvas, et me lihtsalt niisama tšätime keset ohutussaart ja foori pole mõtet üldse jälgida? doh.gif
Loodetavasti õpib...

EDIT: lisaks astus sellel Liivalaia "rattateel" mingi vanem tädike üle tee tulles otse ette (paremasse teeäärde), siis mind märgates kargas murule icon_biggrin.gif Kuidagi ei võta mõistus, et võiks ise ka paremal pool teed käia ja silmad lahti hoida.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:18:57 vasta tsitaadiga

Tegin täna kellaga teadusliku katse.

Testisin 10-ne inimese peal, kuidas asi töötab.

Tulemus:
8 astus ette,
1 astus eest ära
1 ei kuulnud

Spoiler Spoiler Spoiler


Järeldus: kui soovid kedagi rattaga alla ajada, anna kella thumbs_up.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud


viimati muutis salatoimik 17.07.2012 12:40:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:30:39 vasta tsitaadiga

Tubli töö! Nüüd testi kiiver ka ära. Tee 10 katset icon_biggrin.gif Vaata, kas hiljem elus oled.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:35:10 vasta tsitaadiga

salatoimik, Graafikus 2x astus ette. icon_lol.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 17.07.2012 12:38:07 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:

Tulemus:
8 astus ette,
1 astus eest ära
1 ei kuulnud


Kuna 8 astus ette siis järeldan, et enne kella andmist nad ei olnud ees. Seega miks sellises olukoras üldse kella tilistada icon_rolleyes.gif

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:40:19 vasta tsitaadiga

Sest targad räägivad, et kui sellises olukorras kella ei lase ja niisama mööda hakkad sõitma, hüppavad nad hirmust ette ja sel juhul ei saa sa üldse reageerida.

Millegipärast pole mul ma ei tea mitme aasta jooksul seda kordagi juhtunud...

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.


viimati muutis The_Boss 17.07.2012 12:40:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:40:24 vasta tsitaadiga

Tekib jah kysmus, et kas need 8 etteastujat olid yldse enne soidutrajektooril ees voi mitte?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:41:06 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:
salatoimik kirjutas:

Tulemus:
8 astus ette,
1 astus eest ära
1 ei kuulnud


Kuna 8 astus ette siis järeldan, et enne kella andmist nad ei olnud ees. Seega miks sellises olukoras üldse kella tilistada icon_rolleyes.gif
Et näha, kas astub ette või hoiab joont
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:42:14 vasta tsitaadiga

Siinsamas foorumis räägiti, et targem on kaugemalt kella lasta, sest siis jääb reageerimisaeg. Kui lähemale sõidad, siis kuuldakse ratta müra ja astutakse ikkagi ette. Selline on siis kella-pooldajate loogika.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:42:38 vasta tsitaadiga

Graafikus märkimata millisel kiirusel ja kui kaugelt kella lasid.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:43:59 vasta tsitaadiga

Mis vahet sel on. Kas seaduses on kirjas kui kaugelt ja mis kiirusel PEAB kella laskma?
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:45:31 vasta tsitaadiga

Huvitab, kas üritati jalakäijaid ehmatada, või hoiatada. Selline vahe ongi.
_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.07.2012 12:45:57 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:
salatoimik kirjutas:

Tulemus:
8 astus ette,
1 astus eest ära
1 ei kuulnud


Kuna 8 astus ette siis järeldan, et enne kella andmist nad ei olnud ees. Seega miks sellises olukoras üldse kella tilistada icon_rolleyes.gif
Võibolla oldi ratta trajektoorile ohtlikult lähedal ning kella laskmisega loodeti, et astutakse õiges suunas kõrvale?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:46:30 vasta tsitaadiga

Mängukaart kodarate vahele ja asi korras. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 12:46:36 vasta tsitaadiga

80% on juba piisavalt suur osakaal, mis väldib sellisest statistilised nonsensid.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 13:14:18 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Mis vahet sel on. Kas seaduses on kirjas kui kaugelt ja mis kiirusel PEAB kella laskma?

Eks see ole selline tunde vark rohkem, oleneb konkreetsest olukorrast. Kui ikka naed, et saad vabalt mooda, siis ei ole motet küll tilistama hakata, tekitab rohkem segadust minu arust. Samas kui naed, et on oht lenksuga riivata vms, siis parem kella lasta.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 13:15:50 vasta tsitaadiga

Kui näed, et on oht lenksuga riivata, siis on targem:
a) kõrvale põigata
b) pidurdada

mitte kella lasta. Kui kumbki eelpoolmainitud tegevustest võimalik ei ole, siis on tegemist äpu rattasõitjaga, kes ei oska isegi järgmist 50m ette planeerida.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2012 13:20:17 vasta tsitaadiga

Aga kui pole ruumi korvale poigata?
Pidurdad ja edasi? Jaad ootama, et akki jalakaija kuuleb ja teeb ruumi?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 189, 190, 191  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.