|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
03.07.2012 17:24:17
Autode hädaabisüsteem võib peagi EL-is kohustuslikuks saada |
|
|
link :: ERR Uudised
Täna vastu võetud resolutsioonis nõuavad Euroopa Parlamendi saadikud, et kõik uued autod peavad olema aastaks 2015 varustatud eCall süsteemiga, mis annab päästeteenistusele läbi hädaabikõne 112 automaatselt teada õnnetusjuhtumitest maanteedel. Saadikute hinnangul kiirendaks see süsteem päästeteenistuse kohalejõudmist, säästaks elusid ning vähendaks raskeid vigastusi.
Saadikute sõnul on kahetsusväärne, et eCall-süsteemiga vabatahtliku ühinemise vastu puudub jätkuvalt suurem huvi ning et vaid 0,4% autodest on selleks sobiliku varustusega.
Saadikud rõhutavad, et vajalik tehnoloogia on olemas ning ühtsed EL-is kehtivad standardid on kokku lepitud. Parlament palub seetõttu komisjonil esitada õigusakti ettepanek, millega nõutakse, et liikmesriigid täiustaksid oma päästeteenistuste infrastruktuuri viisil, mis võimaldaks neil aastaks 2015 käsitleda eCall-kõnesid.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.07.2012 17:25:36
|
|
|
Ja kui kiirust ületad, siis antakse sellest kohe teelõigul korda hoidvale patrullile teada
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.07.2012 17:31:03
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
carlking, miks nii lahjalt - armatuuri tuleb hoiatusteade, palju trahvi saad kui kohe kiirust alla ei võta.
Ahjaa, HV foorumisse liiklusbossude teemasse annab ka teada  |
Sest süsteem peab ennast kõigepealt tasa teenima ja riigikassat priskemaks muutma... võimalik, et mingi rahasumma eest saab teenust osta mis saabuvat trahvisummat ennustab.
Alati tuleb muidugi loota, et selline seade pannaksegi vaid hädaabisse teatamiseks ja et inimelud on tähtsamad rahast.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003
|
03.07.2012 19:18:34
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Huvitav, mille alusel auto pannakse arvama, et tegu on raske õnnetusega? Ajad purjus peaga lapse alla ega pane seda tähelegi, auto jääb terveks, andurid terved, juht terve... ja sõit võib jätkuda?  |
http://www.esafetysupport.org/download/toolbox_olten/PRE_IVS_supplier.pdf
Eks ta hetkese drafti järgi helistab 112 siis, kui airbag välja peksab. Nii et jah, kui vaikselt sõidad kellestki üle, ei pruugi midagi juhtuda.
Edit: airbag peab saama ka teatud rõhu objekti (pea) poolt, et asi helistaks. Kui tõesti airbag tehnilise vea või väiksemat sorti kõksu peale viskab end välja (ilma, et sa vastu patja end taod või piisavalt suure hooga), ei juhtu vist midagi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hazar
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2004
|
03.07.2012 20:01:04
|
|
|
| kui tegu oleks anonüümse süsteemiga siis miks mitte, vabatahtlikult omale jälitamismajakat aga külge ei kleebiks.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
03.07.2012 20:04:44
|
|
|
Operaator vaatab, masin on 100kmh liiklusõnnetuses kuskil metsavahel, ahh jälle süsteemi viga. Pärast auto jäi rongiette ja rongijuht ei pannud tähele, kuni järgmise peatuseni.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
03.07.2012 20:30:04
|
|
|
BMW-del on juba rohkem kui 10a olnud koos autotelefoni ja naviga varustuses BMW Assist, mis turvapadja lahtimineku peale helistab 112, edastab GPS koordinaadid ja hoiab liini avatuna.
Eestis see vist ei toiminud, mul enda masinal pole seda õnneks kunagi vaja läinud ja seega proovida pole õnnestunud
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
03.07.2012 20:42:27
|
|
|
Usas see pikemat aega tavaline nähe. Nt GM grupi autodel pidavat see kõikidel peal olema. Chevy camaro rendiautol oli see pläma peegliküljes koos paanika nupuga.
Kolmkorda võite arvata, kas ta raisk helistas kui ma peeglit sättisin.... Õnneks oldi teiselpool otsas viisakad ja rendifirmat ei teavitatud. Vähemalt krediitkaardilt lisa boonuseid ei kadunud....
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Goon
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.06.2005
|
03.07.2012 22:56:36
|
|
|
| Tahate kihla vedada, et lisaks sellele süsteemile peavad autotootjad lisama autodesse "lutikad", et pealt kuulata. Ära hoida "terroriste" ja kurjategijaid. Näiteks inglismaal on kohtustus praegu, et taksodes oleks "lutikad"
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eltso
HV veteran

liitunud: 03.02.2010
|
04.07.2012 08:38:15
|
|
|
Ja jõuame ringiga sinna, et kõik inimesed tuleks ikkagi ära kiibistada ja neid jälgida, siis teab mis toimub ikka
Samas Eesti metsade vahel oleks tegu täitsa hea lahendusega, alles jälle sai üks tuttav hakkama ja lasi ühel põdral oma masina maha kanda. Õnneks jäi ise ärkvele ja sai abi kutsuda, kui ei oleks jäänud, siis poleks abi ilmselt lähipäevadel kohale tulnud. Selle süsteemiga selline mure kaoks.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
04.07.2012 11:52:37
|
|
|
| Goon kirjutas: |
| Näiteks inglismaal on kohtustus praegu, et taksodes oleks "lutikad" |
Eestis on Tallinki Taksodel kleepekad, et USS kaitseb neid. Pakun, et seal on see samamoodi nn "lutikatega" lahendatud, et hädaolukorras oleks võimalik takso asukoht kiiresti teada saada. Ei näe siin ausalt öeldes erilist probleemi, kui vaadata, milliseid tegelasi nad peavad teenindama (mitmel korral on see ka kurvalt lõppenud).
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
04.07.2012 16:52:37
|
|
|
yldiselt rasketel liiklusõnnetustel on pealtnägijad, kes helistavas kohe 112 ( päevasel ajal)
öösiti sõidavad tavaliselt nagad või purjus inimesed autod sodiks, aga yldjuhul neil roolijotadel pole nii palju pappi, et uut autot osta, järelikult see systeem ei päästa pea mingeid elusid
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
04.07.2012 17:13:26
|
|
|
kui talvel sirgelt ja pehmesse hange lendad, siis ei tule ükski turvapadi sul lahti. heal juhul vaid siis, kui korralikult pöördesse lähed.
elukaaslane keeras auto talvel kylilk, lumetule jääs põllule ja muud ei olnud ,kui vaid libisemine.
ükski turvapadi ei teinud teist nägu.
enamus ei sõida uue autoga. ei oska öelda, mis see keskmine autode vanus on eestis, aga meil ei muuda see systeem halligi.
lääne-euroopa natuke teine teema.
unustasin eelmisse posti lisada, et eestis
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ShiiL
HV Guru

liitunud: 15.05.2002
|
04.07.2012 17:28:26
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
kui talvel sirgelt ja pehmesse hange lendad, siis ei tule ükski turvapadi sul lahti. heal juhul vaid siis, kui korralikult pöördesse lähed.
elukaaslane keeras auto talvel kylilk, lumetule jääs põllule ja muud ei olnud ,kui vaid libisemine.
ükski turvapadi ei teinud teist nägu.
enamus ei sõida uue autoga. ei oska öelda, mis see keskmine autode vanus on eestis, aga meil ei muuda see systeem halligi.
lääne-euroopa natuke teine teema.
unustasin eelmisse posti lisada, et eestis |
eesti keskmine autode vanus on 13,5 a ning hiiumaal 15 a. Üks tuttav tegi tellimuse peale korraliku uuringu mõned kuud tagasi ...
_________________ I may be getting older, but I refuse to grow up! |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aldios
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2009
|
05.07.2012 15:56:11
|
|
|
| Miki-Hiir kirjutas: |
BMW-del on juba rohkem kui 10a olnud koos autotelefoni ja naviga varustuses BMW Assist, mis turvapadja lahtimineku peale helistab 112, edastab GPS koordinaadid ja hoiab liini avatuna.
Eestis see vist ei toiminud, mul enda masinal pole seda õnneks kunagi vaja läinud ja seega proovida pole õnnestunud  |
2002.a 530-is oli ka ka see sees avariiga kus 2 patja avanesid oli kuvaril kordinaadid ees ja ühe vajutusega oleks helistanud 112.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Firefly
HV Guru

liitunud: 26.02.2004
|
05.07.2012 16:18:49
|
|
|
| Süsteem on väga hea ja tuleks ära teha. Jälitamist ma ei karda, seda tehakse juba nagunii. Elusid hakkab see päästma tulevikus, kui rohkematel on uued autot. Mingi aeg tagasi polnud ABS ka uutel autodel kohustuslik, aga praegu on see juba kõigil vandelgi olemas.
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
juhan1000
HV vaatleja
liitunud: 20.05.2007
|
05.07.2012 16:35:11
|
|
|
| Firefly kirjutas: |
| Jälitamist ma ei karda, seda tehakse juba nagunii. |
Samahästi võiks öelda, et varastamine on õigustatud, sest seda tehakse nagunii ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
05.07.2012 17:11:56
|
|
|
Die Hard-is oli sarnane süsteem, mille läbi too küberkurjategija suvalise auto tööle sai.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
05.07.2012 17:19:59
|
|
|
| Lauri0112 kirjutas: |
Die Hard-is oli sarnane süsteem, mille läbi too küberkurjategija suvalise auto tööle sai.  |
just mõtlesin sama ..
_________________ Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele. |
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.07.2012 17:31:04
|
|
|
| Firefly kirjutas: |
| Süsteem on väga hea ja tuleks ära teha. Jälitamist ma ei karda, seda tehakse juba nagunii. Elusid hakkab see päästma tulevikus, kui rohkematel on uued autot. Mingi aeg tagasi polnud ABS ka uutel autodel kohustuslik, aga praegu on see juba kõigil vandelgi olemas. |
+1
Jälituse pärast paanitsemine on eriti koomiline maailmas, kus kõigil on taskus telefon mis by design reaalajas enda (umbkaudset) positsiooni teenusepakkujale nii ehk naa edastab.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
05.07.2012 17:35:35
|
|
|
jälitamise vastu andin nõu härra peaminister
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
05.07.2012 22:02:09
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
yldiselt rasketel liiklusõnnetustel on pealtnägijad, kes helistavas kohe 112 ( päevasel ajal)
öösiti sõidavad tavaliselt nagad või purjus inimesed autod sodiks, aga yldjuhul neil roolijotadel pole nii palju pappi, et uut autot osta, järelikult see systeem ei päästa pea mingeid elusid  |
Noh, ma ausalt loodan, et Sina mingil põhjusel pead umbes 12 öösel sõitma kuskil mitte niiväga levinud teel. Et sulle metssiga või kits ette hüppaks, sa kraavi lendaks ning ning käiks autoga üle katuse ja sinna lõksu jääks. Võiksid seal murtud luudega lesida ja lõksus veritseda näiteks päevakese, enne kui keegi avastab, et keegi seal on....
Minu vend, kes ei olnud ei naga, ega purjus, sõitis 68km/h kiirusega (sõiduk oli GPS jälgimisega) 90km/h alas kraavi, üle katuse.
Selle aja peale kui tuli päästeameti kõne oli auto seismisest möödas pool tundi. Kuni nemad kohale jõudsid oli autos ainult laip.
eCall oleks antud olukorras elu päästnud.
Minul isiklikult ei ole vaja salatseda kuidas ja kus mina oma autoga sõidan. Ei ole mul vaja maanteel uhada 200kmh ega linnas 100kmh. Seega ma ei saa üldse aru inimeste vastumeelest kui autodel on automaatne avariiteavitus süsteem.
1. Uue auto hinna juures see ei maksa mitte essugi.
2. Senikaua kui te ei ole fooliummütsidega Ansipi verivaenlased ei jälgi teid keegi.
Mina olen nõus selle isegi vabatahtlikult uue autoga tellima. Hetkel lihtsalt pole see väga saada. Kui just bemmi või audit ei soeta.
Või te nüüd kardate, et panete täispeaga matsu ja siis ei saagi salaja põgeneda?
See nagu ongi ainuke negatiivne külg selle süsteemi puhul. Avarii sündmuskohalt ei saa enam põgeneda...
Krt mind õpetati juba lapsena: Julged teha, julged tunnistada.. Aga nohjah...
Ja pealegi.. Ma mainisin: Usa rendiautol oli see süsteem peal. Selleks oli Camaro. Mis te tõesti arvate, et kui selline rendiauto on, siis järgitakse kiirusepiiranguid nii punktuaalselt.... Ei tulnud ühtegi trahvikviitungit koju..
Mina olen kahe käega selle süsteemi poolt. Ei saa aru mis tagamõte peaks olema, et sellele nii vastu olla. Pidev purjuspea juhtimine ja avariikohtadelt põgenemine?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
05.07.2012 22:27:02
|
|
|
| tsitaat: |
Ei ole mul vaja maanteel uhada 200kmh ega linnas 100kmh
|
| tsitaat: |
Ma mainisin: Usa rendiautol oli see süsteem peal. Selleks oli Camaro. Mis te tõesti arvate, et kui selline rendiauto on, siis järgitakse kiirusepiiranguid nii punktuaalselt.... Ei tulnud ühtegi trahvikviitungit koju..
|
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
05.07.2012 22:31:20
|
|
|
| carlking kirjutas: |
| tsitaat: |
Ei ole mul vaja maanteel uhada 200kmh ega linnas 100kmh
|
| tsitaat: |
Ma mainisin: Usa rendiautol oli see süsteem peal. Selleks oli Camaro. Mis te tõesti arvate, et kui selline rendiauto on, siis järgitakse kiirusepiiranguid nii punktuaalselt.... Ei tulnud ühtegi trahvikviitungit koju..
|
 |
ma arvasin, et see kommentaar tuleb....
Pakun, et kiiremini kui 100'emm pee haa'ga ei sõitnud.... kiirteel kus 5 rida per suund..... Eestis meil pole 5 rida per suund kiirteid.. Kui oleks, siis ehk mõtleks 100 emm pee haa peale kui liiklust põle.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
06.07.2012 02:26:44
|
|
|
ThedEviL, aitäh soovituse eest ja edu ka sullegi.....
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
06.07.2012 07:12:10
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Firefly kirjutas: |
| Süsteem on väga hea ja tuleks ära teha. Jälitamist ma ei karda, seda tehakse juba nagunii. Elusid hakkab see päästma tulevikus, kui rohkematel on uued autot. Mingi aeg tagasi polnud ABS ka uutel autodel kohustuslik, aga praegu on see juba kõigil vandelgi olemas. |
+1
Jälituse pärast paanitsemine on eriti koomiline maailmas, kus kõigil on taskus telefon mis by design reaalajas enda (umbkaudset) positsiooni teenusepakkujale nii ehk naa edastab. |
Automaatne lahendus, millele ka reageeritakse, eemaldab tõesti kriitilise seisundi korral kenakese puhveraja, mis kuluks kõrvalistel osalistel õnnetuse teatamiseks.
Reaalselt inimlike ebapädevuste kõrvaldamiseks on vaja eemaldada roolist ka juht.
Seni pahteldame pragunenud seina.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
08.07.2012 02:25:03
|
|
|
mõned eelnevalt kommenteerijad siin ei saa vist aru, mida tähendab sõna KOHUSTUSLIK?!
las ma siis selgitan, see tähendab (antud kontekstis) viimasel ajal üldjuhul seda, et mingi rohkemal või vähemal määral küsitava väärtusega lahendus muudetakse reegliks kõigile, täiesti olenemata kõikvõimalikest muudest argumentidest, inimese enda soovidest või millest iganes. lisaks sellele, et mingi sellise uhke ja vägeva lahenduse kasutamine on tehtud kohustuslikuks kõigile ja võetud ära kasutaja enda vabadus valida, tähendab see enamasti veel ka seda, et kasutaja peab need "innovatsioonid" pealesurutult kinni maksma. seda täiesti olenemata sellest, kas ta ise asja pooldab, kasutada soovib või üldse kunagi kuskil kuidagi vajab!
jälitamine jälitamiseks, ilmselt tõesti suurem osa meist ei tegele millegi sellisega, et jälitamist karta oleks vaja, aga mina tahaks küll omada vähemalt vabadust valida, kas ma sellise "süsteemiga" auto ostan ja kui ka ostan siis kas ja millal ma vastavat süsteemi sees või väljas hoian. süsteem ise on huvitav ja paljude jaoks kindlasti asjalik asi...aga miks krt on vaja kõik sellised asjad teha kohustuslikuks? nojah, vastust ma ilmselt küll enamvähem tean
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Matti
HV veteran

liitunud: 24.01.2007
|
08.07.2012 05:16:15
|
|
|
Järjekordne Uroopa asi, mis meil väga toimida ei taha... arvestades millise tempoga päästeressursi koomale tõmmatakse.
_________________
Siin peaks juba selgelt politsei sekkuma. |
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
08.07.2012 08:20:38
|
|
|
Hädaabisüsteem on normaalne asi. Autotootjatele tuleks see kohustuslikuks seada, et uued autod hakkaksid seda omama. Veider, et inimesed kardavad, et need suudavad ka kiiruseületamise fikseerida, aga kui satud kuskil kõrvalteel avariisse ja mõni pealtnägija saabub alles poole tunni, tunni või enama aja pärast ning siis sa sooviksid küll hädaabi. Õigemini "oleks soovinud".
Lisaks on kirjas, et see on "hädaabisüsteem", mis ei mõõda kiirus. Ja kui mõõdabki (või kuulab pealt), siis privaatsuse rikkumise taha pugedes on võimalik kenake kopikas autotootjalt välja nõuda.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
08.07.2012 08:36:24
|
|
|
Aga jutt ei käigi ju jälgimisest vaid jutt käib avarii-SOS-sìgnaali automaatsest saatmisest 6nnetuse ajal. Ja mille lähim GSM-mast vastu võtab ja häirekeskusele edastab.
Ja milleks see jälituspaanika küll lahti pääses?
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
08.07.2012 10:56:05
|
|
|
| tsitaat: |
Minu vend, kes ei olnud ei naga, ega purjus, sõitis 68km/h kiirusega (sõiduk oli GPS jälgimisega) 90km/h alas kraavi, üle katuse.
Selle aja peale kui tuli päästeameti kõne oli auto seismisest möödas pool tundi. Kuni nemad kohale jõudsid oli autos ainult laip.
eCall oleks antud olukorras elu päästnud. |
Kindlasti mitte, päästeameteid järjest vähendatakse ja varsti peavad päästjad suurematest keskusrest vähemalt üle 100 km sõitma, et kuskile õnnetuspaika jõuda, omal nahal olen kogenud alles eelmine aasta, kus Tartust 25km kaugusele jõuti ka alles tunni aja möödudes väljakutse hetkest , niipalju võib sellest eCall-ist võib-olla abiks olla, et laipu täis auto kusagil silla all nädalate viisi ei vedele, võib-olla isegi siis vedeleb, kuna võidakse arvata, et süsteemi viga või peale avariid lakkab süsteem töötamast.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
09.07.2012 13:39:20
|
|
|
täitsa nõus viimatikõnelejaga. ma ei saa aru, kas eesti inimesed elavad mingi unistusemulli sees või milles asi??? isegi mina, kes ma ei jälgi igasuguseid päevauudiseid just uurima põnevusega, olen kursis sellega kuidas kogu see päästeametkonna süsteem eestis välja suretada tahetakse.
eriti idiootne on selles valguses minumeelest rääkida mingist fäänsi süsteemist...saadad oma sõnumi ära jah, aga kui sa oled ise juba kriitilises olukorras kuskil eriti kõrvalises kohas siis juhul kui tõesti kiirabi ja päästjad ei juhtu imekombel juhuslikult seal kõrval telklaagrit tegema, oled sa võrdlemisi suure tõenäosusega fucked anyway.
Liivanelord "Lisaks on kirjas, et see on "hädaabisüsteem", mis ei mõõda kiirus. Ja kui mõõdabki (või kuulab pealt), siis privaatsuse rikkumise taha pugedes on võimalik kenake kopikas autotootjalt välja nõuda. " ise ka usud seda??? lähed kohe jooksujalu muudkui nõudma? siinkohal peaks küll ütlema tõesti, et tasub ikka mõelda natuke reaalse elu baasil enne kui taolist rida kirja panna.
kui kiirus mõõdetud siis oled sina kurjategija ja lähed vangi, nõuda võid oma boksikaaslaselt torude puhastamist õhtuti...thats about it!
ühtlasi võiks proovida natuke laiemalt mõelda äkki...üks näide, mida selline "üübertore" süsteem võiks saada tulevikus teha. oletame, et sa plaanid oma masinaga sõita kuskile ametliku tee pealt välja...no ma ei tea, loodusesse suvalises kohas näiteks. aga riik otsustab, et nad tahavad selle totaalselt ära keelata, selle pealt raha võtta või mida iganes. siis sa kas maksad automaatselt trahvi või näiteks sureb auto teelt välja keeramisel automaatselt välja. oh what fun on olla tsentraalse süsteemi ori, eksju?!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|