Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 77, 78, 79  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 13:55:40 vasta tsitaadiga

Tegelikult 5D II ja III pikslitihedus on ka väga madal võrreldes poolkaadritega. Praktikas sisuliselt sobivad küll enamik objektiive, nii vanu kui uusi erinevaid. Nö "pudelipõhjad" suures osas kaasaarvatud. Põhimõtteliselt ainsad mille osas veidi kahelda on aastakümme+ vanad superzuumid. Suur enamik mittedefektseid 35mm formaadi objektiive, mis viimase kolmveerand sajandi jooksul tehtud, oleks enam kui adekvaatsed(st. puhtoptiliselt - kas füüsiliselt ette võimalik keerata või mitte, on juba teine teema icon_biggrin.gif ).
But either way, that's not the point here.

Aga ma mõtlen otseselt uut nö tooteliini mis tooks täiskaadrid veidi laiemale seltskonnale, miskine XXD mõõdus kere hinnaklassis ja umbes sama ergonoomikaga, kaasaegse tehnoloogiaga and all that, lihtsalt suure sensoriga.
Ilmselt see kes sellise jubina müüki toob, teda saadab ilmselt suht jõhker müügiedu ja fotograafidele laiemas mõistes tuleks vaid kasu. icon_razz.gif

Lihtsalt uitmõte...


viimati muutis Heineken 09.06.2012 14:01:45, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 13:57:14 vasta tsitaadiga

sai hiljuti ostetud 60D, pole nagu ikka päris see. Peaks vist 650D poole vaatama icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 14:00:36 vasta tsitaadiga

Võta omale 1D X kui see välja tuleb. See on kindlasti päris see ja teeb palju paremaid pilte. Inimene kaamera taga on tähtsusetu.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 14:01:35 vasta tsitaadiga

Heineken, panen kõrvataha thumbs_up.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 09.06.2012 14:23:01 vasta tsitaadiga

Heineken, Täiskaadri hinnad ei lähe eriti sellest hinnaklassist alla mis nad praegu on. See oleks tootjale lihtsalt kahjumlik.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 15:54:06 vasta tsitaadiga

Praeguste tootmishindade juures, võibolla. Samas paari aasta pärast võibolla mitte.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 09.06.2012 16:22:04 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Praeguste tootmishindade juures, võibolla. Samas paari aasta pärast võibolla mitte.

1.6 crop ja fullframe hinnavahe jääb alati samasse kanti nagu praegu on. Waferite lõikamise error margin on suuremate sensorite puhul lihtsalt suurem.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 16:38:44 vasta tsitaadiga

A miks peaks täiskaadri üldse ostma?

Praegused 1,5x kaamerad on kuni ISO6400 täiesti kasutatava pildiga (Heineken peaks X100 puhul seda hästi teadma), optika on odavam kui täiskaadri puhul, tele on sitaks pikem. 1,5x kaamerad on kergemad, väiksemad. Kui ülisuuri pilte keskmisest kõrgema ISOga kaadritest välja printida siis on vast täiskaadril tõesti eelised. Aga muidu... milleks?

St jätame igasugused piirjuhud välja. Miks peaks "average Joe" tahtma täiskaadrit? Millist segmenti peaks fotovidinate tootjafirma püüdma?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.06.2012 17:12:15 vasta tsitaadiga

Ise tunnengi peamiselt puudust veelgi paremast pidikvaliteedist viletsates valgusoludes ning laiemast vaatenurgast. Mõlemat annab suurem sensori pindala mehemoodi juurde.

Muidugi laiem nurk lühendab ka tele pikkust, seega selle konkreetse koha pealt on üks vs teine, mitte päris selge eelis.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.06.2012 17:47:17 vasta tsitaadiga

Canon 5DmkII saab uuena 2k eest, garantiiga kasutatud mkI-e 800 euroga. Kui selliste hindadega ei ole täiskaadrit ostnud, siis pole seda vaja.

Interneti kuulujutud räägivad ka Nikon D600-st. Eeldatavaks hinnaks 1.5k, sellega saab ka väga heas korras D700'ja.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 20:39:29 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
busse kirjutas:
Janar! kirjutas:
Oodatav hind Photopointis: EOS 650D kere: 899€; EOS 650D + 18-55mm IS: 999€
Allikas: http://blog.photopoint.ee/canon-eos-650d-toob-puutetundliku-ekraani-ja-parema-autofookuse/

Ma lootsin kasvöi 800 max hinda, sellise hinnaga tekib möte, et peaks 60D hoopis vötma, kuigi sahinad räägivad ka 70D'st.

ma usun, et selline hind ei ole kaua kuna 600D välja tulekul oli too ka algul kallis.


Tark inimene muidugi ostab riista endale photopointist, kus 600d maksab kuni 200€ rohkem konkurendi poest.

pealegi oodatav 650d+18-135mm hind on 1000€.....photopointis siis orienteeruvalt 1200€.

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 21:43:12 vasta tsitaadiga

evald112 kirjutas:
enterprice kirjutas:
busse kirjutas:
Janar! kirjutas:
Oodatav hind Photopointis: EOS 650D kere: 899€; EOS 650D + 18-55mm IS: 999€
Allikas: http://blog.photopoint.ee/canon-eos-650d-toob-puutetundliku-ekraani-ja-parema-autofookuse/

Ma lootsin kasvöi 800 max hinda, sellise hinnaga tekib möte, et peaks 60D hoopis vötma, kuigi sahinad räägivad ka 70D'st.

ma usun, et selline hind ei ole kaua kuna 600D välja tulekul oli too ka algul kallis.


Tark inimene muidugi ostab riista endale photopointist, kus 600d maksab kuni 200€ rohkem konkurendi poest.

pealegi oodatav 650d+18-135mm hind on 1000€.....photopointis siis orienteeruvalt 1200€.

400D ja 500D olen omal ajal Fotoluksist ostnud, samas ma ei usu, et 650D oleks seal turule tulles eriti odavam. naljaks on pigem see, et 400D 3a jooksul tuli välja kaks uut xxxD seeria mudelit. nüüd pea 3a 500D olnud ja juba on 650D välja kuulutatud. 3a jooksul 3 uut mudelit.

_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 21:54:54 vasta tsitaadiga

Andykas, oleneb kui tihedad nö nõudmised nende puhul on. Kui ei tee ülitihedat sensorit, protsessil mis juba pikka aega tootmises olnud, siis ei pea ilmtingimata ülikallis olema.

Sisuliselt on tegemist uitmõttega ja suuremad sensorid on alati toredamad sama tehnoloogiataseme juures. Rääkimata siis ulmelisest valikust objektiividest, mis 35mm formaadile saadaval on ja lihtsalt ei ole päris need vaatevälja osas, crop kere ees.
St. just selle formaadi laiemat levikut tahaks. Tehniline optiline kvaliteet tehniliseks optiliseks kvaliteediks, lihtsalt sellele formaadile on palju huvitavaid torusid saadaval ja crop factor on vähemalt minu silmis ebameeldivaks lisaks, kui just pidevalt ülipika toruga linde/loomi taga ei aja. Muuks tegevuseks see niiväga kasuks ei tule.

Loomulikult reaalselt seda vaja poleks, aga samas uue tehnoloogiaga täiskaader sensorid veidi odavama klassi turuosale toomisel pole midagi halba. Objektiivide valik normaali ja kerge lainurga puhul on sittakanti laiem. St. poolkaadril on selles vahemikus suht piiratud valik.
Ülilainurkadega mõneti ka tegelikult. St. arvesse võttes vanu objektiive kui ka uuemaid.

Ega reaalselt vajalik see pole ja polegi väitnud et on. icon_biggrin.gif
Lihtsalt oleks meeldiv/tore, kui suuremate sensoritega kered hinna poolest veidi taskukohasemateks muutuksid, seda siis nii FF kui ka MF digi kohta. icon_biggrin.gif
Poole sajandi või nii pärast vast seda isegi oodata, võiks lihtsalt kiiremini tulla.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 09.06.2012 22:14:06 vasta tsitaadiga

Heineken, Piksli suurus ei mängi selle juures erilist rolli.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 02:32:12 vasta tsitaadiga

Sisuliselt peaks ju mängima ikkagi? St. protsessi suurus and all that(väiksem protsess - suurem lekkimine ja hind ja värki, eriti tootmise algusepoole).
Või olen ma sensorite ehituse osas millestki kapitaalselt valesti aru saanud... eusa_think.gif
Tõenäoliselt olen. Fair enough.

In any case, vahet pole, ma praegu ei mõtlegi niiväga reaalsuse peale, vaid selle peale mis oleks ägedam kui reaalsus. icon_razz.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 16:15:13 vasta tsitaadiga

Andestage mu lollust, aga kas ma olen õigesti aru saanud, et 5DM3l video ajal autofookus ei tööta?
St oleks nagu kuulnud, et tal peaks see juba arvestatav olema, aga praegu ei saa isegi seda vana varianti tööle kus ta video ajal fokusseerida proovis (muudab heledust ja mis iganes). Manuaali pole.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 10.06.2012 16:36:05 vasta tsitaadiga

5D3'l ei fokusseeri ise video ajal ning seda algselt vana varianti ei ole ka mõtet taga igatseda, kuna see ei anna mitte midagi kasulikku. Kõige lihtsam ning mõistlikum on fokusseerida käsitsi või hankida followfocus, mis on üsna kallid.

Kui tahad algset fookust paika panna, siis kasuta zoom nuppu, et saada 10x suurendus, mille alusel paned oma talendi silma teravaks. Teine võimalus on osta suhteliselt laia nurgaga objektiiv (kusagil 20mm nt) ning mõistliku avaga (2.8-4) on juba kõik meetrikaugusel olevad objektid aktsepteeritavalt fookuses.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 16:40:27 vasta tsitaadiga

Sheffnaste, tänud.
Mul olid lihtsalt kahtlused, et kuna vana varianti polnud, siis ehk on midagi kuskilt lihtsalt välja lülitatud. icon_smile.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 11.06.2012 00:25:41 vasta tsitaadiga

Huvitav millal need EOS 650D -d poelettidele jõuavad?
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 01:11:53 vasta tsitaadiga

Turul alates juuli algusest väidab PP
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 12.06.2012 10:21:53 vasta tsitaadiga

Leidsin 650D video kus lõpuosas on näha ka filmimise automaatteravustamist:
http://www.youtube.com/watch?v=NRS1RhXpAmM
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2012 21:13:52 vasta tsitaadiga

EOS 650D hinnad HV-s icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/search/?Type=products&Query=EOS+650D&category_group=0&minPrice=&maxPrice=
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2012 22:36:17 vasta tsitaadiga

odavam, kui 60D siis ju.
Ja parem ka vä? icon_confused.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2012 22:49:17 vasta tsitaadiga

Kere ca 50 EUR odavam ja koos 18-55mm IS II objektiiviga hinnavahe 215 EUR
https://www.hinnavaatlus.ee/compare/view/9449/?IDS[]=213850&IDS[]=213849&IDS[]=185560&IDS[]=145071

Kui 650D üldse osta, siis 18-55mm IS II objektiiviga.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2012 01:20:32 vasta tsitaadiga

Mille poolest parem täpsemalt?
Ergonoomika poolest on 60D suht kindlalt üle sellest. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 14.06.2012 07:39:45 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Mille poolest parem täpsemalt?
Ergonoomika poolest on 60D suht kindlalt üle sellest. icon_rolleyes.gif

Ergonoomika, ilmastikukindlus, lisaekraan ja kindlasti mõni väike asi veel on 60D puhul paremad.
Minu silmis kaaluvad hübriidautofookus, puhtam pilt kõrgemal isol enam. Lisaboonusena veel kiirelt valikuid muuta võimaldav puuteekraan. Samas konservatiivsema kasutaja jaoks on ju ka nupud endiselt alles. Stereo mikker ka monost parem, ei pea kohe lisa mikrofoni ostmisele mõtlema.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 14.06.2012 08:02:59 vasta tsitaadiga

Kui midagi märksa asisemat teha, siis kaameras olev mikker kõlbab ainult hiljem syncimiseks. Muu suhtes on see paras lädra, olgu ta mono või stereo
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 14.06.2012 11:41:44 vasta tsitaadiga

Sheffnaste kirjutas:
Kui midagi märksa asisemat teha, siis kaameras olev mikker kõlbab ainult hiljem syncimiseks. Muu suhtes on see paras lädra, olgu ta mono või stereo

Küsimus ongi kui tõsist asja teha icon_smile.gif
Võrrledes odavama otsa zoomi helisalvestiga kõrva järgi suurt vahet ei märka.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.06.2012 12:02:02 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
Heineken kirjutas:
Mille poolest parem täpsemalt?
Ergonoomika poolest on 60D suht kindlalt üle sellest. icon_rolleyes.gif

Ergonoomika, ilmastikukindlus, lisaekraan ja kindlasti mõni väike asi veel on 60D puhul paremad.


See lisaekraan kaotati vist alates 400Dst ära. Ma ei teagi, ka see oli hea otsus, enda 300D mudelil on see olemas, miks see 60D jaoks tagasi toodi.
Muu ekraan on ju piisavalt mahukas, et sinna vajalikku infot kuvada

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2012 12:14:28 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
enterprice kirjutas:
Heineken kirjutas:
Mille poolest parem täpsemalt?
Ergonoomika poolest on 60D suht kindlalt üle sellest. icon_rolleyes.gif

Ergonoomika, ilmastikukindlus, lisaekraan ja kindlasti mõni väike asi veel on 60D puhul paremad.


See lisaekraan kaotati vist alates 400Dst ära. Ma ei teagi, ka see oli hea otsus, enda 300D mudelil on see olemas, miks see 60D jaoks tagasi toodi.
Muu ekraan on ju piisavalt mahukas, et sinna vajalikku infot kuvada


Pealasuv väike ekraan on kuldaväärt lahendus. icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif Kui kaamera on näiteks madalal ja statiivi peal, on selle taha kükitamine suurima ekraani vaatamiseks mõttetu. Lisaks kaamera silma eest ära võtmine - kui viewfinderist ei viitsi asju jälgida, on mugavam kaamerat lihtsalt allapoole lasta ja pealmist ekraani vaadata, kui iga kord kaamerat pöörata, et tagumist ekraani näha.

Olulised pisiasjad.

_________________
Allkiri


viimati muutis MelesMeles 14.06.2012 12:17:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2012 12:16:57 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
jägaja kirjutas:
enterprice kirjutas:
Heineken kirjutas:
Mille poolest parem täpsemalt?
Ergonoomika poolest on 60D suht kindlalt üle sellest. icon_rolleyes.gif

Ergonoomika, ilmastikukindlus, lisaekraan ja kindlasti mõni väike asi veel on 60D puhul paremad.


See lisaekraan kaotati vist alates 400Dst ära. Ma ei teagi, ka see oli hea otsus, enda 300D mudelil on see olemas, miks see 60D jaoks tagasi toodi.
Muu ekraan on ju piisavalt mahukas, et sinna vajalikku infot kuvada


Pealasuv väike ekraan on kuldaväärt lahendus. icon_rolleyes.gif thumbs_up.gif Kui kaamera on näiteks madalal ja statiivi peal, on selle taha kükitamine suurima ekraani vaatamiseks mõttetu. Lisaks kaamera silma eest ära võtmine - kui viewfinderist ei viitsi asju jälgida, on mugavam kaamerat lihtsalt allapoole lasta ja palmist ekraani vaadata, kui iga kord kaamerat pöörata, et tagumist ekraani näha.

Olulised pisiasjad.


+ veel üritused kus LCD pidev kasutamine häirib teisi

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.06.2012 12:49:12 vasta tsitaadiga

60d'ga on rõhuva enamuse ajast suur LCD nii ehk naa välja lülitatud ning ainult preview'd näitab paar sekundit peale klõpsu. Suurema osa seadistustest käibki tolle väikse LCD või viewfinderis oleva overlay järgi. Igati mugav ja energiasäästlik icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 14.06.2012 14:24:27 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
Sheffnaste kirjutas:
Kui midagi märksa asisemat teha, siis kaameras olev mikker kõlbab ainult hiljem syncimiseks. Muu suhtes on see paras lädra, olgu ta mono või stereo

Küsimus ongi kui tõsist asja teha icon_smile.gif
Võrrledes odavama otsa zoomi helisalvestiga kõrva järgi suurt vahet ei märka.


Aktsepteeritav helikvaliteet nõuab muidugi võrdlemisi suuremat investeeringut. Samas oleneb, kui tahta anda edasi lihtsalt mingit olukorda, siis pigem shootida m.o.s ehk ilma helita või heli hiljem ära võtta ja mingi track alla või mingisuguse tasutamüra saab ikkagi kätte. Kui on häda käes, siis saab ka intervjuu või teksti kätte, kui on võrdlemisi lai nurk ning ronida kaameraga võimalikult nina alla.

Aga sellega on muidugi paar probleemi. Esiteks on nii odava kui ka kõrgema otsa kaamerates see jama, et sisseehitatud võimendajad on niivõrd mürarikkad, et isegi vaiksuses salvestades jääb paras mürapõrand alla ehk sisuliselt konstantne sisin. Teine asi on see, et kuna mikker on füüsiliselt kaamera sees ning olenevalt kuidas filmida, siis jääb kas manuaalne või siis uus automaatne fookustamine ilusti kuulda kaameras + veel operaatori enda hingamine. Kõige suurem probleem on vast selles, et sa ei saa kuulata reaalajas lindistatud heli. Kui filmimisel tahame pilti näha, siis on ainult loogiline, et helisalvestamisel tahame ka kuulda seda, mis kaamerasse lõpuks jõuab ning selles osas on mõni zoomi salvestaja natuke kobedam variant.

Samas annab ka palju teha, et nendest limitatsioonidest mööda hiilida. Esimene ja kõige odavam samm on vaadata, kui palju saab kaameras ise helitaset kruttida ning osta suhteliselt odav rinnamikrofon.. heli on igatahes parem kui ainult kaamera oma. Järgmine samm on võtta kas mingi kobedam rinnamikker või muu mikri lahendus (shotgun vms), millega saab juba märksa kvaliteetsemat heli. Järgmine samm on kas eraldi lindistaja või siis juicedlink karp alla, mis sisuliselt lülitab kaameras AGC välja ning mõlemaga saam samal ajal kuulata, mida reaalselt lindistatakse. juicedlinki eelis on see, et heli läheb otse kaamerasse ning hiljem jääb ära syncimise samm
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2012 14:42:21 vasta tsitaadiga

Kaamera peal olev väike LCD on tõesti kuldaväärt asi. Pildistasin nädalavahetusel Canon Powershot Pro1-ga, millel see olemas ja lausa lust oli sätteid näppida. Täpselt nagu enne räägiti, silm kiiresti viewfinderist LCD peale ja siis tagasi, väga mugav. Ma arvasin, et kõikidel peeglitel on selline elementaarne asi olemas.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 14.06.2012 22:19:58 vasta tsitaadiga

Sheffnaste kirjutas:

Esiteks on nii odava kui ka kõrgema otsa kaamerates see jama, et sisseehitatud võimendajad on niivõrd mürarikkad, et isegi vaiksuses salvestades jääb paras mürapõrand alla ehk sisuliselt konstantne sisin.

Müra jääb oluliselt vähem kui helitugevus manuaalselt paika keerata, siis ei hakata vaikust üles võimendama.
Pealegi on Canoni viimastel kaameratel müra oluliselt vähem kui Nikonitlel või esimestel Canoni kaameratel (tegelikult manuaalseades on müra ikka pea olematu) samuti peaks järgnevad piltidelt midagi näha olema
Canon 60D

NIKON D7000

siin vähe aimu kuidas Canon Nikon ja Zoom sarnastes tindimustes kõlavad, pole küll proffide tehtud test kuid mingit aimu saab:

Link

Sheffnaste kirjutas:
Teine asi on see, et kuna mikker on füüsiliselt kaamera sees ning olenevalt kuidas filmida, siis jääb kas manuaalne või siis uus automaatne fookustamine ilusti kuulda kaameras + veel operaatori enda hingamine.
Hingamise kohta ei oska öelda, teravustamise heli eriti pole, küll aga zoomimise sahin või kaamera nuppude vajutamise klõpsud, samas kui osata arvestada saab üsna normaalse heli kätte. Olen testinud shootgunniga ja ilma. Shootguni suur eelis on, et saab suunatud helli kätte ja nuppude klõpsud, zoomimine pole enam kuulda. Tahaks muidugi kuulda mida too uus mikker suudab, ilmselt on asukohast olenevalt objektiiviga toimuv vähem häiriv.
Sheffnaste kirjutas:
Kõige suurem probleem on vast selles, et sa ei saa kuulata reaalajas lindistatud heli. Kui filmimisel tahame pilti näha, siis on ainult loogiline, et helisalvestamisel tahame ka kuulda seda, mis kaamerasse lõpuks jõuab ning selles osas on mõni zoomi salvestaja natuke kobedam variant.
Eelmiste mudelitel oli üsna mugav helitugevust salvestuse ajal jälgida, loodan, et sellelgi see võimalus olemas, samas kuulamine on puudu ja sellest muidugi kahju.
Sheffnaste kirjutas:

Samas annab ka palju teha, et nendest limitatsioonidest mööda hiilida. Esimene ja kõige odavam samm on vaadata, kui palju saab kaameras ise helitaset kruttida ning osta suhteliselt odav rinnamikrofon.. heli on igatahes parem kui ainult kaamera oma. Järgmine samm on võtta kas mingi kobedam rinnamikker või muu mikri lahendus (shotgun vms), millega saab juba märksa kvaliteetsemat heli. Järgmine samm on kas eraldi lindistaja või siis juicedlink karp alla, mis sisuliselt lülitab kaameras AGC välja ning mõlemaga saam samal ajal kuulata, mida reaalselt lindistatakse. juicedlinki eelis on see, et heli läheb otse kaamerasse ning hiljem jääb ära syncimise samm
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 14.06.2012 23:50:07 vasta tsitaadiga

Väga huvitav.
Canon 70D to Replace 7D & 60D; 7DII to Be “Entry Level Full Frame”
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2012 23:51:08 vasta tsitaadiga

Vot see on küll lahe uudis. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 15.06.2012 02:12:56 vasta tsitaadiga

Sheffnaste kirjutas:
Aktsepteeritav helikvaliteet nõuab muidugi võrdlemisi suuremat investeeringut.

Mitte just eriti, kui võrrelda misiganes peegelkaamera hinnaklassiga. Eraldiseisva "linear pcm recorder" tüüpi seadme (näiteks Olympus LS-3, LS-5, LS-10, LS-11) hinnad algavad ca 150€ ja selle hinnaga salvesti koos oma tiptop kvaliteediga sisemikrofonidega võimaldab saavutada täiesti CD produktsiooni tasemel stuudiokvaliteedi (saab salvestada isegi HD resolutsioonis heli, mis küll enamasti overkill juba).

See salvestaja tuleks siis panna kohe algul (juba enne kaameraga tegutsema hakkamist) käima ja lasta jooksvalt käia läbi kogu ürituse. Seal saab isegi täiskvaliteedis wav-formaadis salvestada palju tunde järjest. Mingi esinemise või üldise õhkkonna salvestamise puhul ütleme näiteks lava ees eraldi statiivil, intervjuude puhul aga liigutada juba intervjueeritava ette paika nii nagu parajasti vaja.

Võrreldes kaamera enda sisemikrofonidega või kaamera külge kinnitatud mikrofoniga salvestamisega ei teki siis ka seda tobedat helipanoraami kiivamuutumise efekti, mis kaasneb näiteks siis kui te oma kaameraga laval esineva bändi ümber, ühelpool, teiselpool ja taga liigute. See häirib väga, lisaks kõikuvale panoraamile kõla ja nivoo muutused jne. Vahel satute kaameraga vahetult ühe lärmava ruumikõlari ette jne.

Heli hiljem video külge monteerimise etapist ja vaevast ei pääse üldiselt niikuinii (kui vähegi mõistlikku tulemust tahta), sest enamasti pole videomontaaži toimetades mõistlik järgida helilõikude puhul videoga täpselt sama sammu ja üleminekukohti. Mõnel stseenil võib helina hoopis muul ajal salvestatud tausta kasutada jne...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2012 11:58:25 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
Väga huvitav.
Canon 70D to Replace 7D & 60D; 7DII to Be “Entry Level Full Frame”


Mis asi on entry-level full frame?

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2012 12:00:07 vasta tsitaadiga

Odavama otsa täiskaader?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2012 12:00:46 vasta tsitaadiga

70D tulekust oli jutte juba tükk aega, aga et see asendab ka 7D, see on midagi uut juba. Praeguse seisuga nihutatakse siis 650D ja 70D vahe suuremaks.
_________________
http://foto.urmo.ee/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.06.2012 12:35:18 vasta tsitaadiga

Invention kirjutas:
Andykas kirjutas:
Väga huvitav.
Canon 70D to Replace 7D & 60D; 7DII to Be “Entry Level Full Frame”


Mis asi on entry-level full frame?
Vahe saab tõenäoliselt olema saranne, kui 5d vs 60d. Esimesel kere vastupidavam, korralikum ehitus ja parem ergonoomika. Too 70d siis saab tõenäoliselt olema üsna sarnase kereehitusega, kui senised kahe numbrilised aparaadid ning lihtsalt teine sensor on sees.


Igatahes tundub äärmiselt ahvatlev variant olevat. Loodetavasti ei tee nad tolle sensorit debiilselt paljude pikslitega icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 15.06.2012 13:04:54 vasta tsitaadiga

Huvitav iseenesest kuidas see entry level fullframe 5d-ga võistlema hakkab. Kui tuleb midagi sarnast nagu xxxD ja xxD, ehk praktiliselt ainult kere kuju ja mõned asjad lahjemad nagu nt vähem AF punkte, siis ma oleks kindlasti huvitatud.
MP counti võib fullframe sensoril veel natuke ülespoole ajada küll, kui senine ~18MP.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2012 21:49:19 vasta tsitaadiga

Ei imesta kui sama sensor sisse topitakse, mis 5D III'l. Teine võimalus on 1D X sensor. Vähem megapiksleid ja eeldatavasti parem kõrge ISO perf. eusa_think.gif

Tegelikult suht kama mis sensori nad sisse topivad, peaasi et 36x24mm mõõdus on. icon_razz.gif
Ilmselt tuleb ikkagi tiba kallim kui kasutatud 5D II.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 15.06.2012 23:07:38 vasta tsitaadiga

Kas 600D 18-135mm kit box complete ca 400€ kasutatud mõistlik hind?
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2012 00:35:25 vasta tsitaadiga

Jah, kui nii odavalt saad, siis on mõistlik küll.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10.10.10
Kreisi kasutaja
10.10.10

liitunud: 10.10.2010




sõnum 16.06.2012 21:49:03 vasta tsitaadiga

Damn, oksjonil tõusis hind 480£-ni ... jäin ilma.
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X-Tream99
HV kasutaja

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2012 07:04:33 vasta tsitaadiga

Arutelu pikk, kusagil on raudselt teemaks olnud, aga küsin üle.
Kavas osta EF 300mm F4.0 L IS USM. Pole jõudnud reviewsid veel lugeda, aga motiiviks sport ja elusloodus.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sheffnaste
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2005




sõnum 17.06.2012 07:17:54 vasta tsitaadiga

Minu kogemused sellega on positiivsed olnud. Ta on tegelikult suhteliselt väike objektiiv ning ka oma ulatuse kohta ka mõistliku hinnaga, kuid pilti teeb ta korralikult. Ta ei ole muidugi 2.8 avaga emalaev, mille autofookus on välkkiire ning joonised pea perfektsed üle kaadri, kuid omast kogemusest võin öelda, et väga palju ta tegelikult maha ei jää või see ei ole vähemasti märgatav.

Nagu öeldud, siis ta oli oma võimete kohta tegelikult suhteliselt kompaktne ning kerge (subjektiivne arvamus) ning pildikvaliteet oli suurepärane. Kui ta istub sulle ilusti kätte (kui sa just monopodi otsast ei tulista), siis ei ole midagi halba öelda. Minu jaoks oli ta näiteks natuke liiga peenike ja istus imelikult kätte, kuid pildid sain tehtud. Eluslooduse jaoks on ta hea, kuna õues on valgust piisavalt ning spordi jaoks peaks ta ka tegelikult sobima. toru enda IS ning tänapäeva kaamerate ISO mürataluvus on piisavalt head, et f4 ava ei mängi erilist rolli.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X-Tream99
HV kasutaja

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2012 14:06:34 vasta tsitaadiga

samas jäi mulle ette ka EF 400mm f/5.6L USM, ainuke jama on selles, et tal pole IS... samas on ta jälle odavam, kui 300mm f/4.0L aga seda vist ainult seepärast, et ta on a) vanem ja b) ilma IS'ita.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 77, 78, 79  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.