|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
02.06.2012 09:37:04
Järelmaksu toetavad firmad. |
|
|
Tegin siis taotluse sellisele firmale nagu "Kaupmehe järelmaks" uue arvuti soetamiseks kuna muid firmasid ei olnud kes seda oleks pakkunud, välja arvatud siis " Liisi" kuid nemad tahtsid käendajat ja ei usu, et oleks asi ka sealt odavam tulnud. Jõudis siis leping minuni ja olin suhtelist rahul asjaga, seni kuni silm jäi peatuma lõppsummal mis oleks tulnud maksta 5 aasta jooksul ja see summa oleks kokkuvõttes tulnud sama ja natuke rohkemgi mis taodeldav summa oli. Soetatav asi oleks läinud 1400.- eurot kopikatega ja tagasi makstav summa oli minu suureks ehmatuseks 2758.- eur-i. Eufooria uue asja soetamise üle oli hetkega kadunud.
Nüüd kaalun muid võimalusi kuid sisemiselt mõtlen kas mul seda ikka on nii hädasti vaja. Selle summa eest saaks palju muudki tehtud ja tarvilikemaid asju. Kui uus arvuti
Sai siis pangas käidud ja asja uuritud, tuli välja, et kui ma sealt võtaks väikelaenu siis tuleks laenu tagasimakse summaks kokku 2100 eurot , kopikatega
Muidugi oli see, et nemad said maksimum ajaks 4 aastat anda. Kuid vahe on ikkagi katastroofiline.
viimati muutis Muhekas 02.06.2012 11:20:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
02.06.2012 10:56:28
|
|
|
Sa Elioni klient pole?
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skulmars
HV Guru
liitunud: 13.08.2004
|
02.06.2012 11:11:19
|
|
|
| tsitaat: |
| Soetatav asi oleks läinud 1400.- eurot kopikatega ja tagasi makstav summa oli minu suureks ehmatuseks 2758.- eur-i |
Järelmaksuga tehnika ost on minu arvates ülim
pigem kannata ja kogu raha
|
|
| Kommentaarid: 213 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
177 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
02.06.2012 11:19:05
|
|
|
| ivokas kirjutas: |
| Sa Elioni klient pole? |
olen küll
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
02.06.2012 11:38:29
|
|
|
No vot. Oledki nüüd saanud hea elu õppetunni. Tere tulemast! Eks selline see lugu ongi, et näiliselt soodne järelmaks (sissemaksu pole vaja ja saad kohe hakata asja kasutama jne-jne) on tegelikult üsna kallis finantsteenus ja seda isegi suurpankadel. Kui tõesti on võimalik raha eelnevalt ette koguda, siis see oleks mõistlik ja raha säästev viis.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
02.06.2012 12:07:43
|
|
|
| Rasmus kirjutas: |
| No vot. Oledki nüüd saanud hea elu õppetunni. Tere tulemast! Eks selline see lugu ongi, et näiliselt soodne järelmaks (sissemaksu pole vaja ja saad kohe hakata asja kasutama jne-jne) on tegelikult üsna kallis finantsteenus ja seda isegi suurpankadel. Kui tõesti on võimalik raha eelnevalt ette koguda, siis see oleks mõistlik ja raha säästev viis. |
Ei ma ei ole midagi soetanud veel , lihtsalt tõin võrdluse.
Peaks udujoobes olema kui võtaks neilt selle järelmaksu. Targematki selle rahaga teha
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
02.06.2012 12:22:46
|
|
|
Arvutikeskuse koduleheküljel kirjutavad küll et
| tsitaat: |
| Ühe soodsaima intressi Eestis – 10,9% |
?
Ise olen ka enda praeguse arvuti ostnud AK-st. seda muidugi mingi 4-5 aastat tagasi ... Sai võetud 2 aasta peale (muidugi siis oli veel eesti krooni aeg ja masu veel polnud ) aga jah sai ilusti ära makstud ja 2 aastat oli suht normaalne aeg ja intress ei tulnud ka väga suur ...
Igatahes on ehk endal ka tahtmine uus arvuti võtta ja järelmaksuga,kuigi jah eks nüüd selle euroga hinnad tõusid ka mingil määral ja palgad ei tõusnud aga kuidas see Liisi järelmaks on see peaks ju ok olema ? see peaks läbi Swedbangi olema ?
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
02.06.2012 12:26:50
|
|
|
| Gap kirjutas: |
Arvutikeskuse koduleheküljel kirjutavad küll et
| tsitaat: |
| Ühe soodsaima intressi Eestis – 10,9% |
?
Ise olen ka enda praeguse arvuti ostnud AK-st. seda muidugi mingi 4-5 aastat tagasi ... Sai võetud 2 aasta peale (muidugi siis oli veel eesti krooni aeg ja masu veel polnud ) aga jah sai ilusti ära makstud ja 2 aastat oli suht normaalne aeg ja intress ei tulnud ka väga suur ...
Igatahes on ehk endal ka tahtmine uus arvuti võtta ja järelmaksuga,kuigi jah eks nüüd selle euroga hinnad tõusid ka mingil määral ja palgad ei tõusnud aga kuidas see Liisi järelmaks on see peaks ju ok olema ? see peaks läbi Swedbangi olema ? |
" Liisi " on veel kallim
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
02.06.2012 12:30:50
|
|
|
| El-Fuego kirjutas: |
| ivokas kirjutas: |
| Sa Elioni klient pole? |
olen küll  |
Siis pole ju probleemi. Krediit nende poolt olemas, midagi taotlema/tõestama/sisse maksma ei pea.
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
masterx
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
02.06.2012 12:39:23
|
|
|
Suhteliselt hea intressiga järelmaksu pakub Anttila, aga ainult ühe aasta peale
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
02.06.2012 13:29:36
|
|
|
| ivokas kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
| ivokas kirjutas: |
| Sa Elioni klient pole? |
olen küll  |
Siis pole ju probleemi. Krediit nende poolt olemas, midagi taotlema/tõestama/sisse maksma ei pea. |
Nad vaevalt komplekteerivad ja paneks minu soovitud asjadest selle kokku.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avr
HV vaatleja
liitunud: 21.03.2012
|
02.06.2012 13:36:09
|
|
|
| Gap kirjutas: |
| aga kuidas see Liisi järelmaks on see peaks ju ok olema ? see peaks läbi Swedbangi olema ? |
Swedbankiga on pistmist niipalju, et arveldada saab sedakaudu.
Tegu on väikese liisingfirmaga, mis kasvas välja omaaegsest Kodukauba poeketist.
http://liisi.ee/koduliising
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aks
HV veteran

liitunud: 08.02.2002
|
03.06.2012 12:58:27
|
|
|
| masterx kirjutas: |
Suhteliselt hea intressiga järelmaksu pakub Anttila, aga ainult ühe aasta peale  |
See vist ainuke jah aga valik on kesisevõitu. Teised on kõik "röövlid".
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
03.06.2012 14:28:08
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Kaupmehe järelmaks pole firma, vaid järelmaksu võimalus, mida pakub pood/firma ise ilma panga vahenduseta. Vähemalt nii olen aru saanud. |
Sorry nope.
Järjekordne kõrilõikajate firma.
http://www.kaupmehejarelmaks.ee/
| tsitaat: |
Krediidisaaja on
kohustatud tasuma väljastatud krediidisummalt krediidiintressi
27% aastas. |
Kui iga normaalne(pangaga seotud) liisingu ettevõte küsib intressi jäägilt, siis kaupmehejärelmaks ja Liisi küsib intressi algsummalt kuni viimase makseni.
Peab üsna lugemisvõimetu olema, kes nende teenuseid kasutab. Intressi protsent on Liisi puhul jah väiksem, aga kuna intressi maksad kuni viimse hetkeni täissummalt maksad kordades rohkem....
Kui kunagine kursakaaslane tahtis järelmaksule "oma komplekteeritud" arvutit lasin selle kokku panna Ordis ning võttis sealt Elioni järelmaksu.
Ehk Ordi ja Euronicsi (Also ja muud laod ka) nänni saab vabalt Elioni järelmaksu peale.
Alsost sai töökaaslane Fujitsu lifebooki elioni järelmaksu peale.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
09.06.2012 03:43:54
|
|
|
| skulmars kirjutas: |
Järelmaksuga tehnika ost on minu arvates ülim
pigem kannata ja kogu raha |
Sõltub. Kui on kauaaegne toode nagu nt arvutikorpus või toiteplokk, siis tasub kaaluda. Ainult peab vaatama, et järelmaksu periood oleks lühem kui garantiiperiood. Väga mõnus on ju tasuda järelmaksu garantiita toote eest
| El-Fuego kirjutas: |
| ivokas kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
| ivokas kirjutas: |
| Sa Elioni klient pole? |
olen küll  |
Siis pole ju probleemi. Krediit nende poolt olemas, midagi taotlema/tõestama/sisse maksma ei pea. |
Nad vaevalt komplekteerivad ja paneks minu soovitud asjadest selle kokku. |
See on miiinus jah, et saad valida ainult nende toodete vahel mis nad pakuvad. Endal oli viimati limiit miski 1500€ aga mul pole suurt võtta sealt e-poest
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
armin81
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.02.2003
|
09.06.2012 08:59:06
|
|
|
Ega see mugavus asja kohesel kätte saamisel maksab kõvasti (intressis). Kinnisvara/auto tagatisel on protsendid mõistlikumad, samas ka summad reeglina suuremad. On keegi vaadanud mis rahad seal intressidena aastatega kokku korjatakse?
Minu arvates on parimad ostmisviisid järjekorras:
1. Kohe välja ostes
2. Pankade järelmaksud. Nende jaoks on oluline, protsent mida võib järelmaksude jaoks sissetulekutest kulutada. Kui oled oma protsendi juba millegi muu peale pannud siis saad Ei vastuseks, kuigi hakkama võiksid ju saada. Kunagi oli mingi protsent 33%. võimalik et on ka muutunud.
3. nn Kõrilõikajad. Liisi, Kaupmehe järelmaks, Cofi ja ilmselt veel mõni variant. Intress kõrgem kui pangal. Aga ka kontroll on veidi nõrgem.
Eks igal asjal on omad miinused ja omad plussid. Selle üle annab palju argumenteerida ja arutleda.
Seoses tööga tegin väikse võrdlustabeli liisingute võrdlemiseks.
Kõikidel pakkujatel on reeglina kalkulaator netis olemas ja sealt on ka kuumaksed pärit. Tabel tehtud veidi üle aasta tagasi. Võimalik, et vahepeal protsendid vms muutunud.
_________________ Otsid mööblit? Uuri Siit või Siit.
Soovid kolida? Vaata Siia. |
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
09.06.2012 10:30:39
|
|
|
| armin81 kirjutas: |
Ega see mugavus asja kohesel kätte saamisel maksab kõvasti (intressis). Kinnisvara/auto tagatisel on protsendid mõistlikumad, samas ka summad reeglina suuremad. On keegi vaadanud mis rahad seal intressidena aastatega kokku korjatakse?
Minu arvates on parimad ostmisviisid järjekorras:
1. Kohe välja ostes
2. Pankade järelmaksud. Nende jaoks on oluline, protsent mida võib järelmaksude jaoks sissetulekutest kulutada. Kui oled oma protsendi juba millegi muu peale pannud siis saad Ei vastuseks, kuigi hakkama võiksid ju saada. Kunagi oli mingi protsent 33%. võimalik et on ka muutunud.
3. nn Kõrilõikajad. Liisi, Kaupmehe järelmaks, Cofi ja ilmselt veel mõni variant. Intress kõrgem kui pangal. Aga ka kontroll on veidi nõrgem.
Eks igal asjal on omad miinused ja omad plussid. Selle üle annab palju argumenteerida ja arutleda.
Seoses tööga tegin väikse võrdlustabeli liisingute võrdlemiseks.
Kõikidel pakkujatel on reeglina kalkulaator netis olemas ja sealt on ka kuumaksed pärit. Tabel tehtud veidi üle aasta tagasi. Võimalik, et vahepeal protsendid vms muutunud. |
Eee.
Ütleks, et järjekorras on viga sees.
Iga ratsionaalse inimese järjekord peaks olema:
1. Kohe välja ostma.
2. Panga või müüja otsene järelmaks mis ei tohi olla suurem kui 20% aastas jäägilt (mitte täis summalt)
3. Koguda raha kuni saab teostada 1 või 2.
Kuna inimesed rahaga väga ratsionaalselt ei käitu, meil ongi "kõrilõikajate" asutusi siin nagu seeni peale vihma.
Edit: Soovitaks selle tekitatud graafiku üle kontrollida.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
09.06.2012 10:40:12
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
Nad vaevalt komplekteerivad ja paneks minu soovitud asjadest selle kokku. |
See on miiinus jah, et saad valida ainult nende toodete vahel mis nad pakuvad. Endal oli viimati limiit miski 1500€ aga mul pole suurt võtta sealt e-poest  |
loe hoolikamalt:
| ThedEviL kirjutas: |
Kui kunagine kursakaaslane tahtis järelmaksule "oma komplekteeritud" arvutit lasin selle kokku panna Ordis ning võttis sealt Elioni järelmaksu.
Ehk Ordi ja Euronicsi (Also ja muud laod ka) nänni saab vabalt Elioni järelmaksu peale.
Alsost sai töökaaslane Fujitsu lifebooki elioni järelmaksu peale. |
Iseenesest on tõesti vabalt võimalik läbi Euronicsi mingi Ordi kast kokku panna ja siis Elioni liisingusse võtta.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
09.06.2012 11:19:44
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
Nad vaevalt komplekteerivad ja paneks minu soovitud asjadest selle kokku. |
See on miiinus jah, et saad valida ainult nende toodete vahel mis nad pakuvad. Endal oli viimati limiit miski 1500€ aga mul pole suurt võtta sealt e-poest  |
loe hoolikamalt:
| ThedEviL kirjutas: |
Kui kunagine kursakaaslane tahtis järelmaksule "oma komplekteeritud" arvutit lasin selle kokku panna Ordis ning võttis sealt Elioni järelmaksu.
Ehk Ordi ja Euronicsi (Also ja muud laod ka) nänni saab vabalt Elioni järelmaksu peale.
Alsost sai töökaaslane Fujitsu lifebooki elioni järelmaksu peale. |
Iseenesest on tõesti vabalt võimalik läbi Euronicsi mingi Ordi kast kokku panna ja siis Elioni liisingusse võtta. |
Kuidas see siis välja näeb?
Panen x firmas asja kokku ja jalutan arvega elioni või?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
09.06.2012 11:24:45
|
|
|
| tsitaat: |
Panen x firmas asja kokku ja jalutan arvega elioni või?
|
Kust sa sellist skeemi välja lugesid?
Puust ja punaseks:
Euronicsist saab osta Elioni liisinguga.
Euronicsist saab osta Ordi asju.
Euronicsist saad tellida ka meelepärase Ordi kasti.
Kas nüüd tekib õige seos?
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
09.06.2012 11:34:14
|
|
|
| "Tere, tahaks tellida sellise arvuti. Ostaks Elioni järelmaksuga". Jajah, jube kummaline ning keeruline.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
09.06.2012 11:44:06
|
|
|
Tomorrow, isiklikult tegin nii.
Astusin Ordisse.
Komplekteerisin kasti.
Ütlesin: Läheb läbi elioni järelmaksu.
Läks tootmisse.
Sain teate, et kast valmis.
Kes ostis, läks elioni. Ütles Ordis on see ja see kast mis ta tahab järelmaksupeale.
Ordi saatis elioni arve
Elion väljastas järelmakse lepingu.
Konks alla paber kätte.
Kust ta kasti kätte sai ma enam ei mäleta. Kas kast vahepeal jõudis elioni või sai paberitega ordist kätte.
Milles probleem?
Lisaks on elioni järelmaksu saanud ka nii...
Tahan konkreetset sülearvutit mis on also laos....
Elion paneb oma paar protsendikest ja järelmaksu intressi ning olemas.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
09.06.2012 11:59:45
|
|
|
| Arvan, et asi on tegelikult selles, et Elion ei reklaami oma järelmaksu. Nt Ordi lehel pole üldse mingit järelmaksuvõimalust kirjaski.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
09.06.2012 12:04:34
|
|
|
| Tomorrow, elion reklaamib järelmaksu igas kliendilehes.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
09.06.2012 13:02:52
|
|
|
| Kas mitte nii ei ole et mida väiksema aja peale võtad järelmaksuga mingi asja seda väiksem on intress ? Ise võtsin enda praeguse arvuti kunagi 2 aasta peale AK-st ja ei olnud see intress nii väga et oleks ahhetama panev.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
09.06.2012 13:12:05
|
|
|
| Gap kirjutas: |
| Kas mitte nii ei ole et mida väiksema aja peale võtad järelmaksuga mingi asja seda väiksem on intress ? Ise võtsin enda praeguse arvuti kunagi 2 aasta peale AK-st ja ei olnud see intress nii väga et oleks ahhetama panev. |
Ikka jah.
Aga mis sa nüüd arvad. Kui mitu protsenti järelmaksu võtjatest teab kumb läheb kallimaks:
Intress 20% aastas jäägilt
Intress 15% aastas summalt
Jah see on õel, silmakirjalik ja mis kõik veel, aga kui ma tahan näha lolli inimest ma võtan ette Liisi, kaupmehejärelmaksu ja muude selliste ettevõtete kliendinimekirja.
Kas tõesti inimesed ei tee vahet intressi protsendil jäägilt ja intressi protsendilt algsummalt?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
09.06.2012 13:36:34
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Kas järelmaksugraafik on jäik? Et näiteks, kui võtan 12 kuuks järelmaksu, aga soovin maksta ära 6 kuuga, siis see pole võimalik?
Sellisel juhul oleks krediitkaart palju parem variant. |
Lepingutingimused on lugemiseks, mitte ilupärast.
Kõrvale võta võlaõigusseadus, siis tead, mis kehtib ja mis ei kehti.
Kui kahtled, kogu parem raha.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
09.06.2012 13:44:57
|
|
|
| tsitaat: |
Jah see on õel, silmakirjalik ja mis kõik veel, aga kui ma tahan näha lolli inimest ma võtan ette Liisi, kaupmehejärelmaksu ja muude selliste ettevõtete kliendinimekirja.
Kas tõesti inimesed ei tee vahet intressi protsendil jäägilt ja intressi protsendilt algsummalt?
|
Mine kõnni suvalisel ajahetkel näiteks Ülemiste Euronicsist mööda ja näed nurgalauas istuvat inimest kes järjekordset järelmaksulepingut allkirjastab
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
09.06.2012 13:55:24
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
| Gap kirjutas: |
| Kas mitte nii ei ole et mida väiksema aja peale võtad järelmaksuga mingi asja seda väiksem on intress ? Ise võtsin enda praeguse arvuti kunagi 2 aasta peale AK-st ja ei olnud see intress nii väga et oleks ahhetama panev. |
Ikka jah.
Aga mis sa nüüd arvad. Kui mitu protsenti järelmaksu võtjatest teab kumb läheb kallimaks:
Intress 20% aastas jäägilt
Intress 15% aastas summalt
Jah see on õel, silmakirjalik ja mis kõik veel, aga kui ma tahan näha lolli inimest ma võtan ette Liisi, kaupmehejärelmaksu ja muude selliste ettevõtete kliendinimekirja.
Kas tõesti inimesed ei tee vahet intressi protsendil jäägilt ja intressi protsendilt algsummalt? |
Mingid rikkurid jah saavad kohe oma rahahunniku lauale laduda,aga igaüks pole nii rikas ja kui jõuad järelmaksu ilusti maksta ja võlgu ei jää siis ma ei näe selles midagi halba ? Ma saan aru et kui sul raha pole siis pole vaja üle oma võimete ka elada... aga kui tõesti on vaja pesumasinat,külmkappi või mis iganes siis ei ole igaühel mingit 1000€ kohe lauale laduda.... Mingi maja/korteri laen pangalt või autoliising see on jah paras koormus kaelas,endal sellist asaja õnneks/kahjuks ei ole aga mingi tehnika peale järelmaks võtta ei ole ju teab mis häbiasi....
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
09.06.2012 14:03:25
|
|
|
Tegin just väikesed kalkulatsioonid.
Liisi järelmaksu intress 20% on sama mis panga järelmaksu intress 35 %
Tehke läbi kui keegi ei usu.
Erinevus ainult selles, kes millelt intressi arvutab.
Pangad arvutavad jäägilt.
Laenuputkad arvutavad algsummalt.
Ma olen isiklikult näinud kuidas mingi tibi statoilis SMS laenu ootab.
Perseall oli suht uus S klassi mersu. Võinoh... mingi 3-4 aastat vana.....
| Gap kirjutas: |
Mingid rikkurid jah saavad kohe oma rahahunniku lauale laduda,aga igaüks pole nii rikas ja kui jõuad järelmaksu ilusti maksta ja võlgu ei jää siis ma ei näe selles midagi halba ? Ma saan aru et kui sul raha pole siis pole vaja üle oma võimete ka elada... aga kui tõesti on vaja pesumasinat,külmkappi või mis iganes siis ei ole igaühel mingit 1000€ kohe lauale laduda.... Mingi maja/korteri laen pangalt või autoliising see on jah paras koormus kaelas,endal sellist asaja õnneks/kahjuks ei ole aga mingi tehnika peale järelmaks võtta ei ole ju teab mis häbiasi.... |
jah aga kui loll peab olema et järelmaks võtta liisist või kaupmehejärelmaksust?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
09.06.2012 16:11:37
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
Tegin just väikesed kalkulatsioonid.
Liisi järelmaksu intress 20% on sama mis panga järelmaksu intress 35 %
Tehke läbi kui keegi ei usu.
Erinevus ainult selles, kes millelt intressi arvutab.
Pangad arvutavad jäägilt.
Laenuputkad arvutavad algsummalt.
Ma olen isiklikult näinud kuidas mingi tibi statoilis SMS laenu ootab.
Perseall oli suht uus S klassi mersu. Võinoh... mingi 3-4 aastat vana.....
| Gap kirjutas: |
Mingid rikkurid jah saavad kohe oma rahahunniku lauale laduda,aga igaüks pole nii rikas ja kui jõuad järelmaksu ilusti maksta ja võlgu ei jää siis ma ei näe selles midagi halba ? Ma saan aru et kui sul raha pole siis pole vaja üle oma võimete ka elada... aga kui tõesti on vaja pesumasinat,külmkappi või mis iganes siis ei ole igaühel mingit 1000€ kohe lauale laduda.... Mingi maja/korteri laen pangalt või autoliising see on jah paras koormus kaelas,endal sellist asaja õnneks/kahjuks ei ole aga mingi tehnika peale järelmaks võtta ei ole ju teab mis häbiasi.... |
jah aga kui loll peab olema et järelmaks võtta liisist või kaupmehejärelmaksust? |
Selleks ei pea sugugi loll olema, näide elust endast. Tahtsin teise panka üle minna. Inimese kes minuga tegeles tegi pangale taotluse minu arvetele re. fin teha minu esialgses pangas. Muidugi oli soov väikest laenu juurde saada, kõik oli ok alguses. suhtumine jne. Lõpuks tuli vastus negatiivne, ja öeldi, a oma palga võite ikka meie panka kanda edaspidi kuid oma laenujääke maksate teises pangas ikka ise edasi. No andke andeks sellepärast ma ka vahetama ei hakka panka. Et ise saaksin siis asju edasi maksta teises pangas. Kui pangad ise vastu ei tule ja ei taha aidata ja vabatahtlikult loobuvad rahast siis loogiline, et valin koha kust saab paremini ja kergemalt laenu, olgugi , et % kõrgem
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
10.06.2012 08:56:42
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Arvan, et asi on tegelikult selles, et Elion ei reklaami oma järelmaksu. Nt Ordi lehel pole üldse mingit järelmaksuvõimalust kirjaski. |
Kodulehel suurte tähtedega: https://www.elion.ee/eraklient/makseviisid/jarelmaks
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
12.06.2012 02:53:11
|
|
|
Tekst kodulehel ei kvalifitseeru reklaamiks
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
12.06.2012 11:43:03
|
|
|
| El-Fuego kirjutas: |
| valin koha kust saab paremini ja kergemalt laenu, olgugi , et % kõrgem |
SMS laen
Neil pohh, kas on töö, pole tööd, on võlgu või pole võlgu. Seda ikka saad
Ja seda saab ka hulgi ja hulgi.
Noh aastane krediidikulukuse määr on kõigest kuni 4000% aga see väike mure kuna laenu saab niii lihtsalt
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skulmars
HV Guru
liitunud: 13.08.2004
|
12.06.2012 22:08:09
|
|
|
| carlking kirjutas: |
Mine kõnni suvalisel ajahetkel näiteks Ülemiste Euronicsist mööda ja näed nurgalauas istuvat inimest kes järjekordset järelmaksulepingut allkirjastab  |
mina käin seal preemiapunkti kingituste järel
samuti tegeleb see laud garantiiteemadega, niiet ära üldista..
|
|
| Kommentaarid: 213 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
177 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KohviPaus
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.01.2012
|
13.06.2012 11:49:13
|
|
|
| Ise ostsin nt. iga palgapäev mingi 200-400 euri eest juppe ja seni kuni kõik käes mis vaja oli, usu lihtsam on nii osta ja oodata kui plekkida ulme summasid peale.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
15.06.2012 09:30:37
|
|
|
| KohviPaus kirjutas: |
| Ise ostsin nt. iga palgapäev mingi 200-400 euri eest juppe ja seni kuni kõik käes mis vaja oli, usu lihtsam on nii osta ja oodata kui plekkida ulme summasid peale. |
Siis oleks lihtsam olnud kohe see summa välja maksta, milleks neid oste igapäev veel teha???
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KohviPaus
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.01.2012
|
15.06.2012 09:35:14
|
|
|
Iga palgapäev ikka - iga kuu tagant. Kuna ma teadsin, et vaba raha mul kaua ei püsi tavaliselt siis otsustasin pigem selle variandi kasuks.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.06.2012 10:12:53
|
|
|
hakad vaikselt teist kasti kõrvale ehitama. korpus võib ka kasutatud olla, otsid siitsamast foorumist midagi või lähed ordi hulgisse, seal on defektsed korpused kilohinnaga olemas, vähemalt tondil on. ja vaatad, mis sa igal palgapäeval omale osta saad. seni kuni uus kast koos, raalid mingi paarikõmneeurise vana kastiga.
kui enesehinnang ei luba, kasutad elioni kliendina mainitud võimalust ordi kast euronicsist saada..
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KohviPaus
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.01.2012
|
15.06.2012 10:53:19
|
|
|
| laurx, Mis kastid seal defektiga on? Mingid vanemat sorti või on uuemaid samuti?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.06.2012 11:08:21
|
|
|
transpordil viga saanud korpused. kaks või kolm tükki olen sealt neid ise ostnud. ühel oli mingi raskem ese kukkunud kasti peale ja kolm cm plekki sisse vajutanud ja haljaks kriiminud. teistel oli vist mingi tükk puudu. mul oli vaja mingeid serveriruumi kaste teha ja need puudused ei häirinud.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pruuli555
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2007
|
04.09.2015 14:00:21
tõstaks teema uuesti üles |
|
|
viimane post siin oli ca 3 aastat tagasi, kuidas praegu nende järelmaksu pakkujatega on.
kelle käest on kõige soodsam 1000 euri järelmaksule võtta.
hetkel on taoutlus galadori antud ja ka positiivne vastus saadud. kuid kaaluks siiski veel enne otsustamist
praegu on Svea, Uno ja Liisi sellised suuremad kes silma on torganud ka ette jäänud.
ma ei ole ise nende kalkulatsioonidega väga pädev sellepärast siia ka postitan.
tänan ette.
_________________ BatRat |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
04.09.2015 14:21:25
|
|
|
Võiks jah arutlust isegi jätkata, seoses Liisi järelmaksuga poleks ise ka arvanud, et ma nende kliendiks saan, kuid nii läks kui ma mingi moment poes olles lihtsalt järelmaksu küsisin ilma firmasse süvenemata. Olen nende teenust kasutanud ja kõik OK. Nad ei soovi mingit detailset pangaväljavõtet (mis oleks mulle instant dealbraker) vaid üldandmeid töökoha ja palgavahemiku osas, seega mulle sobiv. Spammivad nad ka veits e-maili ja smsi, kuid redline minu jaoks nad pole veel ületanud, ehk klassikalisest SMS-ikast on nad ikka nõks kõrgem tase.
Mul pole suurt vahet kui suur see intress on ja mis summa pealt kui ma harilikult kasutan 3 kuist järemkasu koos viisaka 50% sissemaksuga ja kogukulu laenuteeninduseks jääb mingisuguse 15 euro peale ja seegi jaotatud 3 kuu peale osamaksete sisse. Ma saan selle raha eest vastava teenuse (kulude hajutamine). Mul ei ole väga suurt vahet kas kuus 3.5 või 5 eurot selle eest. Samas suurusjärgus kulud on olnud ka EMT enda järelmaksuga. Kindlasti on võimalik ka ajuvabasi diilse saada. Kui saaks kodupangast selliseid konkreetseid diile kindla asja ostuks mõnesaja eurost alates järelmaksuga, siis kasutaks ka.
Suuremad summad ja ostud on muidugi teine teema.
1000 euro kanti summa puhul oleks hea teada mis see kulu tuleb kui näiteks mingi 300 sissemaksuks läheks, sest suure lameda teleka ostmiseks tuleb see tee veel läbi käia
Ka uus Inbank peaks selliseid teenuseid pakkuma.
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
04.09.2015 14:43:18
|
|
|
Kunagi on paar korda võetud siit-sealt. Siiani pommitavad, et su laenulimiit on nii suur ja muudkui võta ja tarbi.
Samas ei meeldi mille see 40% alla küündiv krediidikulukuse määr.
Vaatad sa Liisi, Svea, LHVd, Cofi või mingit pangalaenu siis on enamjaolt sinnakanti kõik. Paar protsenti siia sinna.
No ei kutsu liisima/ laenama.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
04.09.2015 19:18:04
|
|
|
Ses mõttes on pankade oma klientidele pakutavad järelmaksutooted ilmselt kõige soodsamad.
Vaatasin just, SEB-i "Püsimaksega krediitkaart", vana nimega "Magnet", selle aastaintress mulle on 16%.
Mingitel tingimustel see isegi langes veel, kas 14 või 12 protsendini.
Avalikus hinnakirjas on 18%. Küllap teistel pankadel on miskid samalaadsed numbrid, arvan.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
04.09.2015 21:16:29
|
|
|
Neid lahendusi on igasuguseid, samas ei ole krediitkaart päris järelmaksuga võrreldav asi.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|