Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 235, 236, 237  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
merehunt
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2010




sõnum 31.05.2012 18:21:49 vasta tsitaadiga

Mäger kirjutas:
Elisa vist uute klientidega nii ametis, et vanadest ei tehta enam väljagi.. thumbs_down.gif
Täiesti alla käinud koht minu arvates.. Meilidele ei suudega 4 tööpäeva jooksul isegi vastata, et "tegeleme" või "vastame selle aja jooksul"..

Sama siin thumbs_down.gif kolmas päev jookseb....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jackass888
HV kasutaja
jackass888

liitunud: 12.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2012 12:32:10 vasta tsitaadiga

Viimane nädal-kaks on nii olnud, et pingi testides mingi Eesti lehega on sarnane tulemus: 30ms, 30ms, timed out, timed out, 30ms. Ehks siis mingi 30-50% paketi kadu. Esitasin kaebuse... kas nad teevad midagi ikka sellise asja puhul?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2012 12:33:21 vasta tsitaadiga

Kui sa maile saadad, siis tõenäoliselt ei tee nad midagi.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 05.06.2012 12:45:35 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Kui sa maile saadad, siis tõenäoliselt ei tee nad midagi.


Ja kui sa ei saada, siis ei liigu kohe kindlasti üldse mitte miski...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2012 12:47:58 vasta tsitaadiga

Ma vist lõpetan Elisaga toimingud ära ja liigun Tele2 peale üle... nüüd 2 nädalat Smart kõnekaarti kasutanud profülaktika mõttes ning vajalikes kohtades on levi parem kui elisal ning netikiirused ei piirdu vaid EDGEga
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 05.06.2012 13:47:59 vasta tsitaadiga

jackass888 kirjutas:
Viimane nädal-kaks on nii olnud, et pingi testides mingi Eesti lehega on sarnane tulemus: 30ms, 30ms, timed out, timed out, 30ms. Ehks siis mingi 30-50% paketi kadu. Esitasin kaebuse... kas nad teevad midagi ikka sellise asja puhul?

Kas välismaa serverisse on sama pull?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jackass888
HV kasutaja
jackass888

liitunud: 12.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2012 15:18:58 vasta tsitaadiga

hendrik32 kirjutas:
jackass888 kirjutas:
Viimane nädal-kaks on nii olnud, et pingi testides mingi Eesti lehega on sarnane tulemus: 30ms, 30ms, timed out, timed out, 30ms. Ehks siis mingi 30-50% paketi kadu. Esitasin kaebuse... kas nad teevad midagi ikka sellise asja puhul?

Kas välismaa serverisse on sama pull?

Ei ole otseselt proovinud, aga noh Diablo III on võimatu mängida... niiet jah. Käin teen oma kaebamised ka kohapeal ära ja kui nädalaga paremaks ei saa siis kolin teisele pakkujale.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 05.06.2012 15:27:14 vasta tsitaadiga

jackass888 kirjutas:
hendrik32 kirjutas:
jackass888 kirjutas:
Viimane nädal-kaks on nii olnud, et pingi testides mingi Eesti lehega on sarnane tulemus: 30ms, 30ms, timed out, timed out, 30ms. Ehks siis mingi 30-50% paketi kadu. Esitasin kaebuse... kas nad teevad midagi ikka sellise asja puhul?

Kas välismaa serverisse on sama pull?

Ei ole otseselt proovinud, aga noh Diablo III on võimatu mängida... niiet jah. Käin teen oma kaebamised ka kohapeal ära ja kui nädalaga paremaks ei saa siis kolin teisele pakkujale.

Sa võid ka läbi iseteeninduse selle rikkena üles anda ja vaata mis siis saab. Endal näiteks pärast masti restarti on asjad korras olnud. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 13:34:41 vasta tsitaadiga

üsna tihti kipub packet loss tõusma 40+%

Täna aga oli veel üks eriline üllatus - tuli 2 sõnumit, 1 hoiatas et koorman võrku ja minut hiljem et mu kiirus on nüüd piiratud no mida kuradit? Sõna otseses mõttes mõnitamine. rääkimata sellest et telefon lihtsalt seisis kapi peal ja ei koormanud midagi.

Ka iseteeninduse kõneeristus näitab et ma pole ületanud lubatud piiri. Niipalju siis heast teenindusest. Tele2 veel proovimata - mõlemad elion ja elisa on mulle juba sitta keeranud.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 07.06.2012 13:36:08 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
üsna tihti kipub packet loss tõusma 40+%

Täna aga oli veel üks eriline üllatus - tuli 2 sõnumit, 1 hoiatas et koorman võrku ja minut hiljem et mu kiirus on nüüd piiratud no mida kuradit? Sõna otseses mõttes mõnitamine. rääkimata sellest et telefon lihtsalt seisis kapi peal ja ei koormanud midagi.

Ka iseteeninduse kõneeristus näitab et ma pole ületanud lubatud piiri. Niipalju siis heast teenindusest. Tele2 veel proovimata - mõlemad elion ja elisa on mulle juba sitta keeranud.


No aga EMT? Lase neil ka seda teha, täislist ikka icon_smile.gif Või noh, võta piiramatu pakett.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jackass888
HV kasutaja
jackass888

liitunud: 12.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 13:47:08 vasta tsitaadiga

Saadeti vastus kah siis paketikao kohta, isegi mingi 6 päevaga... mast on ülekoormatud ja täiendada ei anna enam. Eks testin siis teiste pakkujate koormatust.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 13:59:13 vasta tsitaadiga

piiramatu pakett... ei aitäh. kui juba siis kui niisama mahtu ei ületa, küll ka siis piiramatu puhul suudavad sitta keerata.. rääkimata suurtest paketikadudest ja viletsast levialast.

EMT "piiranguta" paketid piiratakse alates 15gb.... miks kurat siis seal see kohe kirjas pole?
Tele2 puhul on ainuke piiranguta pakett üle 20€ ja piirang on tegelikult 30 GB.

Täielik idiootsus eesti m- internet.

Ei jää muud üle kui tuleb m internetist lihtsalt loobuda.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 14:01:54 vasta tsitaadiga

On ikka lootusetud asjad küll need mobiilsed Internetid. Sai siis Kuressaarest Tartusse sõidetud bussiga, ning üritatud MINT'i kasutada. Täiesti lootusetu ikka, jõuad linnast välja ning levi ongi põhimõtteliselt kadunud või täiesti olematu...

Nii palju siis sellest, et "terve" Eesti on kaetud
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 14:23:36 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
On ikka lootusetud asjad küll need mobiilsed Internetid. Sai siis Kuressaarest Tartusse sõidetud bussiga, ning üritatud MINT'i kasutada. Täiesti lootusetu ikka, jõuad linnast välja ning levi ongi põhimõtteliselt kadunud või täiesti olematu...

Nii palju siis sellest, et "terve" Eesti on kaetud

Millega kasutad? 900 MHz 3G-d toetab ikka? Mul iPhone 4 telefoni ja modemina ja pole vist juba üle poole aasta 2G-d kasutanud, lukustatud 3G-sse. Päris metsas pole vist väga käinud, kuid kõik linnad ja suuremad maanteed on kaetud olnud.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 15:36:23 vasta tsitaadiga

rex, ma vaatan, et ma ajasin võibolla segamini teema. Aga kasutuses Elisa Strong pakett, ning see kõige tavalisem Huawei E173.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 17:53:05 vasta tsitaadiga

EMT-l pidavat jah parimad kiirused olema, aga 15 GB-se limiidiga pole praktiliselt mitte midagi teha.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 18:19:44 vasta tsitaadiga

EMT kiirused on head ja levi veel parem. Töö juures asendame kunagi võetud Elisa ühendused EMT omadega. Meil on terve riik EMT ühendusi täis ning Elisa kvaliteet ikka kannatab kõvasti. Kunagi, kui need Mintid tulid, sai hurraaga neid võetud, nüüd lahti saamise vaev.
Praegu sõidan Narvast Tallinna tagasi ning laptopi 3G'ga mitteühtegi katkemist - sama ka Pärnu ja Tartu suunal.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.06.2012 18:35:30 vasta tsitaadiga

friik1: Ja ära unusta, et kui Elisa Mobiilinternet tuli 5 aastat tagasi, siis sel ajal polnud EMT-il mingit normaalset pakki vastu panna. See, et Elisa ennast praegu eriti arendada ei viitsi, seda tuleb vaadata praeguses ajavõtmes, mitte üritada sellele mingit 5 aastat vana mineviku-kuvandit külge riputada.

Aga Eestis on paksude metsade vahel küll kohti, kuhu ka EMT välja ei ulatu icon_smile.gif . Või kui kuidagi ulatub, siis on kiirus näiteks nii 300-500 kilobitti. Endal üks tuttav maaperekond sellist kiirust kasutab. Mingitel, üksikutel, vähekoormatud kellaaegadel nähakse ka megabitine kiirus ära.
On kuulus 3G maakohas olemas, aga väike probleem saatmas - tänapäeva mõistes väga väike kiirus... icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 18:52:27 vasta tsitaadiga

tahanteada, meil on 100kond ühendust just metsade keskel, jõeorgudes ja mujal asustusest kaugel. Need kasutavad küll 2G sidet praegu, aga seal pole kunagi probleeme olnud. Samas käib neid hooldamas 3Gd kasutav personal. Seal kus Elisaga jääb hätta, saab EMTiga asjad tehtud. 3-500kbit on töötegemiseks piisav.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2012 20:16:18 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
piiramatu pakett... ei aitäh. kui juba siis kui niisama mahtu ei ületa, küll ka siis piiramatu puhul suudavad sitta keerata.. rääkimata suurtest paketikadudest ja viletsast levialast.
Ei jää muud üle kui tuleb m internetist lihtsalt loobuda.


õige, tuleb loobuda, aga EMT levi ei ole siiski kõige parem. viimasel ajal on levi kah hüplik, vmns, - äkki puud läksid lehte. koormust, kuigi kiirused on suhteliselt head, aga 15gb sai täis vist 3 päevaga.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.06.2012 23:22:30 vasta tsitaadiga

Aga see on täiesti näha, kuidas ISP-del on viimane aeg raha luhvitada ja icon_smile.gif oma võrkude kanalite läbilaskvust ja mahtu oluliselt suurendada. Juhul kui ei taha, et kliendid WAP-i kasutama hakkavad. icon_razz1.gif

Kui kusagil aasta alguses sai veel kusagil nii a 500 megast striimi imetleda, siis nüüd näiteks praegu jookseb mul striim 3-5 megabitti kiirusega ja ei midagi erilist superkvaliteedilist sellega veel ei liigu. Uskuda võib, et varsti kasvab striimi vajadus 10-12 mega peale.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2012 10:40:04 vasta tsitaadiga

speedtesti ei saa muidu enam teha kui 10 megabitist linki ei ole?
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2012 13:13:07 vasta tsitaadiga

ot:
Lõpetage see haige mölisemine ära! icon_evil.gif Elage kokku või võtke omale tuba!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 08:10:17 vasta tsitaadiga

Vaja tuttavale elisa pulgaga nett tekitada. On midagi mida peaks teadma (nippe,juhiseid vms)?
Seda tean, et torrentiliiklus on kinni keeratud, aga see ok, kuna see inimene torrentit ei jaga niikuinii.
OS on Win7 HP 64bit.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 08:17:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow, kui suuri andmemahtusid ei kasuta, siis on EMT või Tele2 vast asjakohasem. icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 08:43:41 vasta tsitaadiga

tea, kas elisa on see, kes viimasel ajal iga 5km (linnulennult) tagant maste püsti ajab icon_rolleyes.gif Suht okkaliseks muutub eesti sedasi.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 08:46:00 vasta tsitaadiga

salatoimik, nõme on jah see mastide teema. Sellega on vist krt sama lugu nagu nende dubleerivate pangaautomaatidega. Ei tea, millal seadus tuleb, mis taolise lolluse ära keelab.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.06.2012 09:10:55 vasta tsitaadiga

Mastide / antennide lisandumine on täiesti loomulik protsess, kui moodsa aja moodsat, järjest kiiremat mobiilinternetti (3,5G-3,75G-Pre 4G) kasutada tahetakse. icon_cool.gif

Väike näide: 3,75G antenn on minust a 1,5km. kaugusel. Signaalitugevus nii -63dB...-70dB ilma lisaantennita. Järgmine 3,75G antenn on a 4-5km. kaugusel ja sellega on signaalitugevus juba nii -100dB ilma lisaantennita.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 11:23:31 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Tomorrow, kui suuri andmemahtusid ei kasuta, siis on EMT või Tele2 vast asjakohasem. icon_wink.gif

Tal juba ära tellitud. Minu asi on talle lihtsalt ära seadistada thumbs_up.gif
Btw asukoht lasnamjägi. Kuidas seal elisa leviga on?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ahf
Kreisi kasutaja
Ahf

liitunud: 17.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 13:58:24 vasta tsitaadiga

Tervist, pistaks siia sõimulaine vahele ka oma teema icon_biggrin.gif
Asjaolude sunnil olen sunnitud oma läpakas kasutama telefoni netti, Elisa nutikas 5 paketti. Kõik toimub, levi on hea, kiirus normaalne jne-jne.
Ainuke probleem on torrentiga, millegi pärast ei taha utorrentiga absoluutselt ühendust taha võtta, torrentit kasutada ei saa. Mujalt tõmmates asjad töötavad.
Kas elisal ongi torrentitega mingi piirang peal, või on mul mingi sätestamise asi ? Ma ei oska ise kusagilt isegi alustada...
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 09.06.2012 14:01:32 vasta tsitaadiga

Ahf kirjutas:
Tervist, pistaks siia sõimulaine vahele ka oma teema icon_biggrin.gif
Asjaolude sunnil olen sunnitud oma läpakas kasutama telefoni netti, Elisa nutikas 5 paketti. Kõik toimub, levi on hea, kiirus normaalne jne-jne.
Ainuke probleem on torrentiga, millegi pärast ei taha utorrentiga absoluutselt ühendust taha võtta, torrentit kasutada ei saa. Mujalt tõmmates asjad töötavad.
Kas elisal ongi torrentitega mingi piirang peal, või on mul mingi sätestamise asi ? Ma ei oska ise kusagilt isegi alustada...

Täpselt nii, Elisa piirab torrenteid, alates kella 1.41st kuni umbes 9ni hommikul on torrentiliiklus avatud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montesauri
HV kasutaja
montesauri

liitunud: 05.09.2010




sõnum 09.06.2012 18:33:59 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Btw asukoht lasnamjägi. Kuidas seal elisa leviga on?


Lasnamäe on ikka suur ja lai, nii et ilmselt ka kvaliteet on päris erinev. Mina näiteks kasutan aeg-ajalt Minti Laagna piirkonnas - täitsa OK. Samas üks mu tuttav, kes elab Lasnaka lõpus (Ussimäe teel) kurtis, et ei kõlba koera pe-ssegi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 00:14:17 vasta tsitaadiga

hendrik32 kirjutas:
Ahf kirjutas:
Tervist, pistaks siia sõimulaine vahele ka oma teema icon_biggrin.gif
Asjaolude sunnil olen sunnitud oma läpakas kasutama telefoni netti, Elisa nutikas 5 paketti. Kõik toimub, levi on hea, kiirus normaalne jne-jne.
Ainuke probleem on torrentiga, millegi pärast ei taha utorrentiga absoluutselt ühendust taha võtta, torrentit kasutada ei saa. Mujalt tõmmates asjad töötavad.
Kas elisal ongi torrentitega mingi piirang peal, või on mul mingi sätestamise asi ? Ma ei oska ise kusagilt isegi alustada...

Täpselt nii, Elisa piirab torrenteid, alates kella 1.41st kuni umbes 9ni hommikul on torrentiliiklus avatud.

Või kasuta Tor'i, nii saab ka Ubuntut alla laadida
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 10.06.2012 06:45:18 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
salatoimik, nõme on jah see mastide teema. Sellega on vist krt sama lugu nagu nende dubleerivate pangaautomaatidega. Ei tea, millal seadus tuleb, mis taolise lolluse ära keelab.


Inimesed on kahepalgelised... Teisalt enamik tahavad oma autot ja pole kuidagi nõus istuma teise autosse või ühistransporti kasutama. parem istuvad ummikus.
ja ei kurda, miks liigseid autosid ei keelata ära. See aga pole side teema, aga laiem
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 07:59:14 vasta tsitaadiga

vana_urr kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
salatoimik, nõme on jah see mastide teema. Sellega on vist krt sama lugu nagu nende dubleerivate pangaautomaatidega. Ei tea, millal seadus tuleb, mis taolise lolluse ära keelab.


Inimesed on kahepalgelised... Teisalt enamik tahavad oma autot ja pole kuidagi nõus istuma teise autosse või ühistransporti kasutama. parem istuvad ummikus.
ja ei kurda, miks liigseid autosid ei keelata ära. See aga pole side teema, aga laiem

Antud võrdlus ei ole eriti teemaga seotud liiga suure mastaapide erinevuse tõttu, aga mõttest saan loomulikult aru. Lihtsalt aru ei saa, kuidas neid lubasid nii kergesti välja antakse, et neid maste püsti panna. Huvitav, milline näeks Eesti välja öösel mingi 3 km kõrgusel, punatäpiline?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 10.06.2012 08:40:37 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
vana_urr kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
salatoimik, nõme on jah see mastide teema. Sellega on vist krt sama lugu nagu nende dubleerivate pangaautomaatidega. Ei tea, millal seadus tuleb, mis taolise lolluse ära keelab.


Inimesed on kahepalgelised... Teisalt enamik tahavad oma autot ja pole kuidagi nõus istuma teise autosse või ühistransporti kasutama. parem istuvad ummikus.
ja ei kurda, miks liigseid autosid ei keelata ära. See aga pole side teema, aga laiem

Antud võrdlus ei ole eriti teemaga seotud liiga suure mastaapide erinevuse tõttu, aga mõttest saan loomulikult aru. Lihtsalt aru ei saa, kuidas neid lubasid nii kergesti välja antakse, et neid maste püsti panna. Huvitav, milline näeks Eesti välja öösel mingi 3 km kõrgusel, punatäpiline?


Jah, autode mastaap on minu meelest hullem reaalsuses. Kui palju autosid sa näed suvalises eesti kohas seistes versus palju maste sa näed?

aga eks oma mastide panek on levi vaates konkurentsi eristuvus ja teisalt - lube annavad need, keda kodanikud (kes pole rahul?) ise valivad. Aga plaan pole minna poliitikasse.
teisalt meil on vaid 1 elektripakkuja ja polda rahul...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 17:51:21 vasta tsitaadiga

vana_urr, jaa, autodest võiks ka rääkida, aga see pole see teema. Ja pole õige süüdistada kodanikke selles, et meil liiga palju maste püsti on.

Ega mind need mastid väga ei häirigi ja kui enda maa peale üks ehitataks ja selle eest kena kopika saaks, siis kätt ette ei paneks. Paraku tikub mind põhimõtteliselt häirima idiootsused ühiskonnas. Kui 4G puhul teatakse, et see levib madala sageduse tõttu tunduvalt kaugemale, siis miks 2G puhul seda kasutusele ei võetud? Milleks enne ehitada persetäis poste ja siis alles mõelda, kas neid ongi üldse nii palju tarvis. Ja veel kõrvuti. Kes on mööda sõitnud, siis Säreveres on 2 masti mingi kilomeetrise vahega. Teine on paari kildi kaugusel Türil. Ja Rael, Järvamaa ja Pärnumaa piiril samuti kaks masti kõrvuti. Hea, et kinnitustrosse sassi ei aetud. icon_biggrin.gif

Pole midagi öelda, meil on kas rikas riik või kinnimakstud riigijuhid või liiga madalad maksud või miskit muud.

Riik oleks pidanud tegema arvutused ja plaani, kuidas ja kui kaugele üksteisest tohib maste ehitada ning vastavalt andma välja ehitusluba. Või veel paremal juhul oleks pidanud riik tegema taolise infrastruktuuri ehk teenusepakkujate soovil mastid püsti panema. Tasumine siis vastavalt kokkuleppeline (ei viitsi tühiste asjade kallal pead murda).
Umbes samamoodi, nagu praegu seda optilist kaablit üle Eesti veetakse. Kaabel viiakse liitumispunkti ja liitumispunkti omanik jagab teenust edasi. Poleks ju loogiline, et 4 teenusepakkujat veavad oma kaablit kõrvuti.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 17:55:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui 4G puhul teatakse, et see levib madala sageduse tõttu tunduvalt kaugemale, siis miks 2G puhul seda kasutusele ei võetud?

doh.gif

äkki sellepärast, et madalamad sagedused olid varasemalt teiste teenuste all kinni ning ei olnud tehnoloogiat mis seda sagedusala efektiivselt ja optimaalselt rakendaks... nüüdseks aga on sagedused vabanenud ja võimalik sinna muid teenuseid tuua... cdma 450 mhz võrk mille peal KÕU käib oli varem näiteks NMT poolt hõivatud... lisaks kõik ressursid maksavad... ka õhk maksab, ja mitte vähe. sellepärast üritataksegi olemasolevate sagedusaladega "hakkama saada" kuni võimalik.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 10.06.2012 18:06:06 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
vana_urr, jaa, autodest võiks ka rääkida, aga see pole see teema. Ja pole õige süüdistada kodanikke selles, et meil liiga palju maste püsti on.

Ega mind need mastid väga ei häirigi ja kui enda maa peale üks ehitataks ja selle eest kena kopika saaks, siis kätt ette ei paneks. Paraku tikub mind põhimõtteliselt häirima idiootsused ühiskonnas. Kui 4G puhul teatakse, et see levib madala sageduse tõttu tunduvalt kaugemale, siis miks 2G puhul seda kasutusele ei võetud? Milleks enne ehitada persetäis poste ja siis alles mõelda, kas neid ongi üldse nii palju tarvis. Ja veel kõrvuti. Kes on mööda sõitnud, siis Säreveres on 2 masti mingi kilomeetrise vahega. Teine on paari kildi kaugusel Türil. Ja Rael, Järvamaa ja Pärnumaa piiril samuti kaks masti kõrvuti. Hea, et kinnitustrosse sassi ei aetud. icon_biggrin.gif

Pole midagi öelda, meil on kas rikas riik või kinnimakstud riigijuhid või liiga madalad maksud või miskit muud.

Riik oleks pidanud tegema arvutused ja plaani, kuidas ja kui kaugele üksteisest tohib maste ehitada ning vastavalt andma välja ehitusluba. Või veel paremal juhul oleks pidanud riik tegema taolise infrastruktuuri ehk teenusepakkujate soovil mastid püsti panema. Umbes samamoodi, nagu praegu seda optilist kaablit üle Eesti veetakse. Kaabel viiakse liitumispunkti ja liitumispunkti omanik jagab teenust edasi. Poleks ju loogiline, et 4 teenusepakkujat veavad oma kaablit kõrvuti.


Ma arvan, et sa võiks hetke veel mõelda. Kuigi see poliitika teema icon_smile.gif Sul on üli-lihtsustatud maailmavaade. Mõtle palju kraaksutakse "mõistliku infrastruktuuriga" aga monopoolsete
vee-ettevõtete hindade üle. Ehk kas "üks toru kõigile" annab sulle parima toote parima hinnaga? Mõtle...

Ühesõnaga - paljud vanemad olijad tulevad veel riigist (NSVL), kus kõiki asju oligi üks. Me teame mis sellest riigist sai. Täna on toidupoode 3 tk kõrvuti (kaup enamasti sama) jne.
Miks sa selle üle ei urise? sama nagu autode näide.
Või miks on niipalju autotootjaid??

Teiseks: ma olen idealist ja ütlen et riigile annan käske mina, käies valimas ja avaldades protesti kui miski ei meeldi. Kas riigi tasemel või kraaksudes planeeringute peale
omavalitsuses.
Riik viib optikat ise mõnda kohta seepärast, et sinna oma raha eest ei tahtnud keegi viia. Pole äri.
Muidu oleks seal ammu midagi. Ehk see on koht kus "turg ei toimi", nagu populaarselt öeldakse
ja konkurentsiga pole sellega miskit pistmist. aga ilmselt ka sina ei taha vaid ühte opekat, nii nagu riik tahab?

Opekad ehitavad nii nagu nad näevad äri ja nagu riik ja seadused lubavad ja maksavad makse. Nad ei tee ise seaduseid. Sina (ja mina) teeme seda omal moel.
Uskuda et kuskil on "hea riik" on arusaamatu, võimalik et ma küüniline.


See et 4G levib kaugemale kui 2G on müüt. Või noh, suuremas osas. St seal 800 MHz peal (natu madalam kui GSMI 900 MHz) ei ole 4G'l taas miskit mahtu.
See nagu Kõu - levis nagu segane, aga koormati kohe üle. Seega et teha neid netiteenuseid mida kliendid tahavad/tarbivad on vaja mahtu ja seda 800 MHz peal sa ei paku eriti.
siis pead kasutama 1,8 või 2,6 GHz (mis täitsa vaba) sagedusi.

Ja nagu sa ise ütled - "ja kui enda maa peale üks ehitataks ja selle eest kena kopika saaks, siis kätt ette ei paneks." siis see on puhas kahepalgelisus.
Sa kurdad seepärast, sest just sulle masti eest ei maksta? icon_smile.gif icon_smile.gif Sa sobiks parteisse icon_smile.gif

Nothing personal, aga võiks valida selles osas ühe sisulise idee mida kaitsta ja mitte raha eest muuta. Hetkel sa ütled mõlemat -> "mastid on pahad" ja "raha eest laseks oma maale panna küll"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 18:26:30 vasta tsitaadiga

vana_urr, eks jah lihtsameelne on loota heast riigist. Need, kes selle saavutasid, nad kõik vist mõtlesid samamoodi. Võiks arvata, et 3 poe asemel saaks ühest poest paremat kaupa või 3 masti asemel ühest korralikust mastist paremat teenust, aga võta näpust ... icon_sad.gif

ot:
Parteid tuleks seadusega keelustada.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2012 18:35:39 vasta tsitaadiga

kas tõesti usutakse ikka seda juttu, et püstitame iga tööpäeva kohta ühe masti? - kuna elisa, emt ja tele2 räägivad suht sama stroorit, peaks olema varsti iga maja kohta üks mast.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 11.06.2012 06:16:50 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
kas tõesti usutakse ikka seda juttu, et püstitame iga tööpäeva kohta ühe masti? - kuna elisa, emt ja tele2 räägivad suht sama stroorit, peaks olema varsti iga maja kohta üks mast.



Kust sa seda lugesid ja millal? seda rääkis 3 icon_question.gif aastat tagasi Tele2, kas see kummitab siiani? icon_smile.gif
Aga ilmselt jaamu panevad nad ikka, aga see ei tähenda masti (no et sulle nö infoks icon_wink.gif )
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.06.2012 07:08:00 vasta tsitaadiga

Pole hullu, paljud eestlased ei luba oma maale mingeid maste püstitada. Ja siis vaatavad hiljem nukralt, kuidas naabrimees, enda maa peal oleva masti küljes asuvast antennist super-hüperkiiruse saab.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 10:43:43 vasta tsitaadiga

ja kõrval talu ei saa sittagi?
oeh, sa ikka ei väsi icon_neutral.gif

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 10:52:17 vasta tsitaadiga

Ei saa aru jah, mis jama ta nüüd ajas. Ta kas teab rohkem kui meie või kujutab endale seda kõike ette. icon_confused.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 11:37:02 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Pole hullu, paljud eestlased ei luba oma maale mingeid maste püstitada. Ja siis vaatavad hiljem nukralt, kuidas naabrimees, enda maa peal oleva masti küljes asuvast antennist super-hüperkiiruse saab.


Üks reaalne juhus mida mõni aasta tagasi kogesin, oli selline, et kohe talumaja kõrval asus mast ning maja ümber liikudes oli täielik leviauk. Mõnikümmend meetrit mastist eemale jalutades hakkasid juba sms-id läbi minema vaikselt ja veel edasi jalutades sai ka kõnet pidada.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 11:39:50 vasta tsitaadiga

Masti all ei pidavatki levi olema.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 13:12:22 vasta tsitaadiga

Masti all ei saagi levi olla, vähemalt selle masti otsas olevatest saatjatest... kas teile siis üldse koolis pole õpetatud kuidas signaalid, eriti raadiosignaalid levivad erinevate saatjatüüpide korral?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2012 13:34:01 vasta tsitaadiga

ei ole
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 11.06.2012 13:35:57 vasta tsitaadiga

Kui osta selline ruuter http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/VORGUSEADMED-Wireless/TP-LINK-3G-WIRELESS-ROUTER-4PORT-100M-TL-MR3220-117079 ja lisada sinna elisa netipulk järgi siis kas peab miskit veel seadistama või hakkab kohe tööle? Sest kui ruuterit osta siis miks mitte veidi rohkem investeerida ning juba 3g´d toetavat ruuterit osta aga kas on mõtet üldse?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 235, 236, 237  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.