|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
merehunt
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2010
|
31.05.2012 18:21:49
|
|
|
| Mäger kirjutas: |
Elisa vist uute klientidega nii ametis, et vanadest ei tehta enam väljagi..
Täiesti alla käinud koht minu arvates.. Meilidele ei suudega 4 tööpäeva jooksul isegi vastata, et "tegeleme" või "vastame selle aja jooksul".. |
Sama siin kolmas päev jookseb....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jackass888
HV kasutaja

liitunud: 12.05.2004
|
05.06.2012 12:32:10
|
|
|
| Viimane nädal-kaks on nii olnud, et pingi testides mingi Eesti lehega on sarnane tulemus: 30ms, 30ms, timed out, timed out, 30ms. Ehks siis mingi 30-50% paketi kadu. Esitasin kaebuse... kas nad teevad midagi ikka sellise asja puhul?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
05.06.2012 12:33:21
|
|
|
| Kui sa maile saadad, siis tõenäoliselt ei tee nad midagi.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
05.06.2012 12:45:35
|
|
|
| Mario. kirjutas: |
| Kui sa maile saadad, siis tõenäoliselt ei tee nad midagi. |
Ja kui sa ei saada, siis ei liigu kohe kindlasti üldse mitte miski...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
05.06.2012 12:47:58
|
|
|
Ma vist lõpetan Elisaga toimingud ära ja liigun Tele2 peale üle... nüüd 2 nädalat Smart kõnekaarti kasutanud profülaktika mõttes ning vajalikes kohtades on levi parem kui elisal ning netikiirused ei piirdu vaid EDGEga
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
05.06.2012 13:47:59
|
|
|
| jackass888 kirjutas: |
| Viimane nädal-kaks on nii olnud, et pingi testides mingi Eesti lehega on sarnane tulemus: 30ms, 30ms, timed out, timed out, 30ms. Ehks siis mingi 30-50% paketi kadu. Esitasin kaebuse... kas nad teevad midagi ikka sellise asja puhul? |
Kas välismaa serverisse on sama pull?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jackass888
HV kasutaja

liitunud: 12.05.2004
|
05.06.2012 15:18:58
|
|
|
| hendrik32 kirjutas: |
| jackass888 kirjutas: |
| Viimane nädal-kaks on nii olnud, et pingi testides mingi Eesti lehega on sarnane tulemus: 30ms, 30ms, timed out, timed out, 30ms. Ehks siis mingi 30-50% paketi kadu. Esitasin kaebuse... kas nad teevad midagi ikka sellise asja puhul? |
Kas välismaa serverisse on sama pull? |
Ei ole otseselt proovinud, aga noh Diablo III on võimatu mängida... niiet jah. Käin teen oma kaebamised ka kohapeal ära ja kui nädalaga paremaks ei saa siis kolin teisele pakkujale.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
05.06.2012 15:27:14
|
|
|
| jackass888 kirjutas: |
| hendrik32 kirjutas: |
| jackass888 kirjutas: |
| Viimane nädal-kaks on nii olnud, et pingi testides mingi Eesti lehega on sarnane tulemus: 30ms, 30ms, timed out, timed out, 30ms. Ehks siis mingi 30-50% paketi kadu. Esitasin kaebuse... kas nad teevad midagi ikka sellise asja puhul? |
Kas välismaa serverisse on sama pull? |
Ei ole otseselt proovinud, aga noh Diablo III on võimatu mängida... niiet jah. Käin teen oma kaebamised ka kohapeal ära ja kui nädalaga paremaks ei saa siis kolin teisele pakkujale. |
Sa võid ka läbi iseteeninduse selle rikkena üles anda ja vaata mis siis saab. Endal näiteks pärast masti restarti on asjad korras olnud.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
07.06.2012 13:34:41
|
|
|
üsna tihti kipub packet loss tõusma 40+%
Täna aga oli veel üks eriline üllatus - tuli 2 sõnumit, 1 hoiatas et koorman võrku ja minut hiljem et mu kiirus on nüüd piiratud no mida kuradit? Sõna otseses mõttes mõnitamine. rääkimata sellest et telefon lihtsalt seisis kapi peal ja ei koormanud midagi.
Ka iseteeninduse kõneeristus näitab et ma pole ületanud lubatud piiri. Niipalju siis heast teenindusest. Tele2 veel proovimata - mõlemad elion ja elisa on mulle juba sitta keeranud.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
07.06.2012 13:36:08
|
|
|
| mauro kirjutas: |
üsna tihti kipub packet loss tõusma 40+%
Täna aga oli veel üks eriline üllatus - tuli 2 sõnumit, 1 hoiatas et koorman võrku ja minut hiljem et mu kiirus on nüüd piiratud no mida kuradit? Sõna otseses mõttes mõnitamine. rääkimata sellest et telefon lihtsalt seisis kapi peal ja ei koormanud midagi.
Ka iseteeninduse kõneeristus näitab et ma pole ületanud lubatud piiri. Niipalju siis heast teenindusest. Tele2 veel proovimata - mõlemad elion ja elisa on mulle juba sitta keeranud. |
No aga EMT? Lase neil ka seda teha, täislist ikka Või noh, võta piiramatu pakett.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jackass888
HV kasutaja

liitunud: 12.05.2004
|
07.06.2012 13:47:08
|
|
|
| Saadeti vastus kah siis paketikao kohta, isegi mingi 6 päevaga... mast on ülekoormatud ja täiendada ei anna enam. Eks testin siis teiste pakkujate koormatust.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
07.06.2012 13:59:13
|
|
|
piiramatu pakett... ei aitäh. kui juba siis kui niisama mahtu ei ületa, küll ka siis piiramatu puhul suudavad sitta keerata.. rääkimata suurtest paketikadudest ja viletsast levialast.
EMT "piiranguta" paketid piiratakse alates 15gb.... miks kurat siis seal see kohe kirjas pole?
Tele2 puhul on ainuke piiranguta pakett üle 20€ ja piirang on tegelikult 30 GB.
Täielik idiootsus eesti m- internet.
Ei jää muud üle kui tuleb m internetist lihtsalt loobuda.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3ndu
HV Guru

liitunud: 25.10.2009
|
07.06.2012 14:01:54
|
|
|
On ikka lootusetud asjad küll need mobiilsed Internetid. Sai siis Kuressaarest Tartusse sõidetud bussiga, ning üritatud MINT'i kasutada. Täiesti lootusetu ikka, jõuad linnast välja ning levi ongi põhimõtteliselt kadunud või täiesti olematu...
Nii palju siis sellest, et "terve" Eesti on kaetud
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
07.06.2012 14:23:36
|
|
|
| K3ndu kirjutas: |
On ikka lootusetud asjad küll need mobiilsed Internetid. Sai siis Kuressaarest Tartusse sõidetud bussiga, ning üritatud MINT'i kasutada. Täiesti lootusetu ikka, jõuad linnast välja ning levi ongi põhimõtteliselt kadunud või täiesti olematu...
Nii palju siis sellest, et "terve" Eesti on kaetud |
Millega kasutad? 900 MHz 3G-d toetab ikka? Mul iPhone 4 telefoni ja modemina ja pole vist juba üle poole aasta 2G-d kasutanud, lukustatud 3G-sse. Päris metsas pole vist väga käinud, kuid kõik linnad ja suuremad maanteed on kaetud olnud.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3ndu
HV Guru

liitunud: 25.10.2009
|
07.06.2012 15:36:23
|
|
|
| rex, ma vaatan, et ma ajasin võibolla segamini teema. Aga kasutuses Elisa Strong pakett, ning see kõige tavalisem Huawei E173.
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
07.06.2012 17:53:05
|
|
|
| EMT-l pidavat jah parimad kiirused olema, aga 15 GB-se limiidiga pole praktiliselt mitte midagi teha.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
07.06.2012 18:19:44
|
|
|
EMT kiirused on head ja levi veel parem. Töö juures asendame kunagi võetud Elisa ühendused EMT omadega. Meil on terve riik EMT ühendusi täis ning Elisa kvaliteet ikka kannatab kõvasti. Kunagi, kui need Mintid tulid, sai hurraaga neid võetud, nüüd lahti saamise vaev.
Praegu sõidan Narvast Tallinna tagasi ning laptopi 3G'ga mitteühtegi katkemist - sama ka Pärnu ja Tartu suunal.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.06.2012 18:35:30
|
|
|
friik1: Ja ära unusta, et kui Elisa Mobiilinternet tuli 5 aastat tagasi, siis sel ajal polnud EMT-il mingit normaalset pakki vastu panna. See, et Elisa ennast praegu eriti arendada ei viitsi, seda tuleb vaadata praeguses ajavõtmes, mitte üritada sellele mingit 5 aastat vana mineviku-kuvandit külge riputada.
Aga Eestis on paksude metsade vahel küll kohti, kuhu ka EMT välja ei ulatu . Või kui kuidagi ulatub, siis on kiirus näiteks nii 300-500 kilobitti. Endal üks tuttav maaperekond sellist kiirust kasutab. Mingitel, üksikutel, vähekoormatud kellaaegadel nähakse ka megabitine kiirus ära.
On kuulus 3G maakohas olemas, aga väike probleem saatmas - tänapäeva mõistes väga väike kiirus...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
07.06.2012 18:52:27
|
|
|
| tahanteada, meil on 100kond ühendust just metsade keskel, jõeorgudes ja mujal asustusest kaugel. Need kasutavad küll 2G sidet praegu, aga seal pole kunagi probleeme olnud. Samas käib neid hooldamas 3Gd kasutav personal. Seal kus Elisaga jääb hätta, saab EMTiga asjad tehtud. 3-500kbit on töötegemiseks piisav.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
07.06.2012 20:16:18
|
|
|
| mauro kirjutas: |
piiramatu pakett... ei aitäh. kui juba siis kui niisama mahtu ei ületa, küll ka siis piiramatu puhul suudavad sitta keerata.. rääkimata suurtest paketikadudest ja viletsast levialast.
Ei jää muud üle kui tuleb m internetist lihtsalt loobuda. |
õige, tuleb loobuda, aga EMT levi ei ole siiski kõige parem. viimasel ajal on levi kah hüplik, vmns, - äkki puud läksid lehte. koormust, kuigi kiirused on suhteliselt head, aga 15gb sai täis vist 3 päevaga.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.06.2012 23:22:30
|
|
|
Aga see on täiesti näha, kuidas ISP-del on viimane aeg raha luhvitada ja oma võrkude kanalite läbilaskvust ja mahtu oluliselt suurendada. Juhul kui ei taha, et kliendid WAP-i kasutama hakkavad.
Kui kusagil aasta alguses sai veel kusagil nii a 500 megast striimi imetleda, siis nüüd näiteks praegu jookseb mul striim 3-5 megabitti kiirusega ja ei midagi erilist superkvaliteedilist sellega veel ei liigu. Uskuda võib, et varsti kasvab striimi vajadus 10-12 mega peale.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
08.06.2012 10:40:04
|
|
|
speedtesti ei saa muidu enam teha kui 10 megabitist linki ei ole?
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
08.06.2012 13:13:07
|
|
|
| ot: |
Lõpetage see haige mölisemine ära! Elage kokku või võtke omale tuba! |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
09.06.2012 08:10:17
|
|
|
Vaja tuttavale elisa pulgaga nett tekitada. On midagi mida peaks teadma (nippe,juhiseid vms)?
Seda tean, et torrentiliiklus on kinni keeratud, aga see ok, kuna see inimene torrentit ei jaga niikuinii.
OS on Win7 HP 64bit.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
09.06.2012 08:17:34
|
|
|
Tomorrow, kui suuri andmemahtusid ei kasuta, siis on EMT või Tele2 vast asjakohasem.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
09.06.2012 08:43:41
|
|
|
tea, kas elisa on see, kes viimasel ajal iga 5km (linnulennult) tagant maste püsti ajab Suht okkaliseks muutub eesti sedasi.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
09.06.2012 08:46:00
|
|
|
| salatoimik, nõme on jah see mastide teema. Sellega on vist krt sama lugu nagu nende dubleerivate pangaautomaatidega. Ei tea, millal seadus tuleb, mis taolise lolluse ära keelab.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
09.06.2012 09:10:55
|
|
|
Mastide / antennide lisandumine on täiesti loomulik protsess, kui moodsa aja moodsat, järjest kiiremat mobiilinternetti (3,5G-3,75G-Pre 4G) kasutada tahetakse.
Väike näide: 3,75G antenn on minust a 1,5km. kaugusel. Signaalitugevus nii -63dB...-70dB ilma lisaantennita. Järgmine 3,75G antenn on a 4-5km. kaugusel ja sellega on signaalitugevus juba nii -100dB ilma lisaantennita.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
09.06.2012 11:23:31
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
Tomorrow, kui suuri andmemahtusid ei kasuta, siis on EMT või Tele2 vast asjakohasem.  |
Tal juba ära tellitud. Minu asi on talle lihtsalt ära seadistada
Btw asukoht lasnamjägi. Kuidas seal elisa leviga on?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ahf
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2007
|
09.06.2012 13:58:24
|
|
|
Tervist, pistaks siia sõimulaine vahele ka oma teema
Asjaolude sunnil olen sunnitud oma läpakas kasutama telefoni netti, Elisa nutikas 5 paketti. Kõik toimub, levi on hea, kiirus normaalne jne-jne.
Ainuke probleem on torrentiga, millegi pärast ei taha utorrentiga absoluutselt ühendust taha võtta, torrentit kasutada ei saa. Mujalt tõmmates asjad töötavad.
Kas elisal ongi torrentitega mingi piirang peal, või on mul mingi sätestamise asi ? Ma ei oska ise kusagilt isegi alustada...
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hendrik32
HV Guru
liitunud: 09.01.2007
|
09.06.2012 14:01:32
|
|
|
| Ahf kirjutas: |
Tervist, pistaks siia sõimulaine vahele ka oma teema
Asjaolude sunnil olen sunnitud oma läpakas kasutama telefoni netti, Elisa nutikas 5 paketti. Kõik toimub, levi on hea, kiirus normaalne jne-jne.
Ainuke probleem on torrentiga, millegi pärast ei taha utorrentiga absoluutselt ühendust taha võtta, torrentit kasutada ei saa. Mujalt tõmmates asjad töötavad.
Kas elisal ongi torrentitega mingi piirang peal, või on mul mingi sätestamise asi ? Ma ei oska ise kusagilt isegi alustada... |
Täpselt nii, Elisa piirab torrenteid, alates kella 1.41st kuni umbes 9ni hommikul on torrentiliiklus avatud.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
montesauri
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2010
|
09.06.2012 18:33:59
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Btw asukoht lasnamjägi. Kuidas seal elisa leviga on? |
Lasnamäe on ikka suur ja lai, nii et ilmselt ka kvaliteet on päris erinev. Mina näiteks kasutan aeg-ajalt Minti Laagna piirkonnas - täitsa OK. Samas üks mu tuttav, kes elab Lasnaka lõpus (Ussimäe teel) kurtis, et ei kõlba koera pe-ssegi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
krist2an
HV veteran

liitunud: 24.08.2008
|
10.06.2012 00:14:17
|
|
|
| hendrik32 kirjutas: |
| Ahf kirjutas: |
Tervist, pistaks siia sõimulaine vahele ka oma teema
Asjaolude sunnil olen sunnitud oma läpakas kasutama telefoni netti, Elisa nutikas 5 paketti. Kõik toimub, levi on hea, kiirus normaalne jne-jne.
Ainuke probleem on torrentiga, millegi pärast ei taha utorrentiga absoluutselt ühendust taha võtta, torrentit kasutada ei saa. Mujalt tõmmates asjad töötavad.
Kas elisal ongi torrentitega mingi piirang peal, või on mul mingi sätestamise asi ? Ma ei oska ise kusagilt isegi alustada... |
Täpselt nii, Elisa piirab torrenteid, alates kella 1.41st kuni umbes 9ni hommikul on torrentiliiklus avatud. |
Või kasuta Tor'i, nii saab ka Ubuntut alla laadida
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
10.06.2012 06:45:18
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| salatoimik, nõme on jah see mastide teema. Sellega on vist krt sama lugu nagu nende dubleerivate pangaautomaatidega. Ei tea, millal seadus tuleb, mis taolise lolluse ära keelab. |
Inimesed on kahepalgelised... Teisalt enamik tahavad oma autot ja pole kuidagi nõus istuma teise autosse või ühistransporti kasutama. parem istuvad ummikus.
ja ei kurda, miks liigseid autosid ei keelata ära. See aga pole side teema, aga laiem
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
10.06.2012 07:59:14
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| salatoimik, nõme on jah see mastide teema. Sellega on vist krt sama lugu nagu nende dubleerivate pangaautomaatidega. Ei tea, millal seadus tuleb, mis taolise lolluse ära keelab. |
Inimesed on kahepalgelised... Teisalt enamik tahavad oma autot ja pole kuidagi nõus istuma teise autosse või ühistransporti kasutama. parem istuvad ummikus.
ja ei kurda, miks liigseid autosid ei keelata ära. See aga pole side teema, aga laiem |
Antud võrdlus ei ole eriti teemaga seotud liiga suure mastaapide erinevuse tõttu, aga mõttest saan loomulikult aru. Lihtsalt aru ei saa, kuidas neid lubasid nii kergesti välja antakse, et neid maste püsti panna. Huvitav, milline näeks Eesti välja öösel mingi 3 km kõrgusel, punatäpiline?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
10.06.2012 08:40:37
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| vana_urr kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| salatoimik, nõme on jah see mastide teema. Sellega on vist krt sama lugu nagu nende dubleerivate pangaautomaatidega. Ei tea, millal seadus tuleb, mis taolise lolluse ära keelab. |
Inimesed on kahepalgelised... Teisalt enamik tahavad oma autot ja pole kuidagi nõus istuma teise autosse või ühistransporti kasutama. parem istuvad ummikus.
ja ei kurda, miks liigseid autosid ei keelata ära. See aga pole side teema, aga laiem |
Antud võrdlus ei ole eriti teemaga seotud liiga suure mastaapide erinevuse tõttu, aga mõttest saan loomulikult aru. Lihtsalt aru ei saa, kuidas neid lubasid nii kergesti välja antakse, et neid maste püsti panna. Huvitav, milline näeks Eesti välja öösel mingi 3 km kõrgusel, punatäpiline? |
Jah, autode mastaap on minu meelest hullem reaalsuses. Kui palju autosid sa näed suvalises eesti kohas seistes versus palju maste sa näed?
aga eks oma mastide panek on levi vaates konkurentsi eristuvus ja teisalt - lube annavad need, keda kodanikud (kes pole rahul?) ise valivad. Aga plaan pole minna poliitikasse.
teisalt meil on vaid 1 elektripakkuja ja polda rahul...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
10.06.2012 17:51:21
|
|
|
vana_urr, jaa, autodest võiks ka rääkida, aga see pole see teema. Ja pole õige süüdistada kodanikke selles, et meil liiga palju maste püsti on.
Ega mind need mastid väga ei häirigi ja kui enda maa peale üks ehitataks ja selle eest kena kopika saaks, siis kätt ette ei paneks. Paraku tikub mind põhimõtteliselt häirima idiootsused ühiskonnas. Kui 4G puhul teatakse, et see levib madala sageduse tõttu tunduvalt kaugemale, siis miks 2G puhul seda kasutusele ei võetud? Milleks enne ehitada persetäis poste ja siis alles mõelda, kas neid ongi üldse nii palju tarvis. Ja veel kõrvuti. Kes on mööda sõitnud, siis Säreveres on 2 masti mingi kilomeetrise vahega. Teine on paari kildi kaugusel Türil. Ja Rael, Järvamaa ja Pärnumaa piiril samuti kaks masti kõrvuti. Hea, et kinnitustrosse sassi ei aetud.
Pole midagi öelda, meil on kas rikas riik või kinnimakstud riigijuhid või liiga madalad maksud või miskit muud.
Riik oleks pidanud tegema arvutused ja plaani, kuidas ja kui kaugele üksteisest tohib maste ehitada ning vastavalt andma välja ehitusluba. Või veel paremal juhul oleks pidanud riik tegema taolise infrastruktuuri ehk teenusepakkujate soovil mastid püsti panema. Tasumine siis vastavalt kokkuleppeline (ei viitsi tühiste asjade kallal pead murda).
Umbes samamoodi, nagu praegu seda optilist kaablit üle Eesti veetakse. Kaabel viiakse liitumispunkti ja liitumispunkti omanik jagab teenust edasi. Poleks ju loogiline, et 4 teenusepakkujat veavad oma kaablit kõrvuti.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
10.06.2012 17:55:29
|
|
|
| tsitaat: |
Kui 4G puhul teatakse, et see levib madala sageduse tõttu tunduvalt kaugemale, siis miks 2G puhul seda kasutusele ei võetud?
|
äkki sellepärast, et madalamad sagedused olid varasemalt teiste teenuste all kinni ning ei olnud tehnoloogiat mis seda sagedusala efektiivselt ja optimaalselt rakendaks... nüüdseks aga on sagedused vabanenud ja võimalik sinna muid teenuseid tuua... cdma 450 mhz võrk mille peal KÕU käib oli varem näiteks NMT poolt hõivatud... lisaks kõik ressursid maksavad... ka õhk maksab, ja mitte vähe. sellepärast üritataksegi olemasolevate sagedusaladega "hakkama saada" kuni võimalik.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
10.06.2012 18:06:06
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
vana_urr, jaa, autodest võiks ka rääkida, aga see pole see teema. Ja pole õige süüdistada kodanikke selles, et meil liiga palju maste püsti on.
Ega mind need mastid väga ei häirigi ja kui enda maa peale üks ehitataks ja selle eest kena kopika saaks, siis kätt ette ei paneks. Paraku tikub mind põhimõtteliselt häirima idiootsused ühiskonnas. Kui 4G puhul teatakse, et see levib madala sageduse tõttu tunduvalt kaugemale, siis miks 2G puhul seda kasutusele ei võetud? Milleks enne ehitada persetäis poste ja siis alles mõelda, kas neid ongi üldse nii palju tarvis. Ja veel kõrvuti. Kes on mööda sõitnud, siis Säreveres on 2 masti mingi kilomeetrise vahega. Teine on paari kildi kaugusel Türil. Ja Rael, Järvamaa ja Pärnumaa piiril samuti kaks masti kõrvuti. Hea, et kinnitustrosse sassi ei aetud.
Pole midagi öelda, meil on kas rikas riik või kinnimakstud riigijuhid või liiga madalad maksud või miskit muud.
Riik oleks pidanud tegema arvutused ja plaani, kuidas ja kui kaugele üksteisest tohib maste ehitada ning vastavalt andma välja ehitusluba. Või veel paremal juhul oleks pidanud riik tegema taolise infrastruktuuri ehk teenusepakkujate soovil mastid püsti panema. Umbes samamoodi, nagu praegu seda optilist kaablit üle Eesti veetakse. Kaabel viiakse liitumispunkti ja liitumispunkti omanik jagab teenust edasi. Poleks ju loogiline, et 4 teenusepakkujat veavad oma kaablit kõrvuti. |
Ma arvan, et sa võiks hetke veel mõelda. Kuigi see poliitika teema Sul on üli-lihtsustatud maailmavaade. Mõtle palju kraaksutakse "mõistliku infrastruktuuriga" aga monopoolsete
vee-ettevõtete hindade üle. Ehk kas "üks toru kõigile" annab sulle parima toote parima hinnaga? Mõtle...
Ühesõnaga - paljud vanemad olijad tulevad veel riigist (NSVL), kus kõiki asju oligi üks. Me teame mis sellest riigist sai. Täna on toidupoode 3 tk kõrvuti (kaup enamasti sama) jne.
Miks sa selle üle ei urise? sama nagu autode näide.
Või miks on niipalju autotootjaid??
Teiseks: ma olen idealist ja ütlen et riigile annan käske mina, käies valimas ja avaldades protesti kui miski ei meeldi. Kas riigi tasemel või kraaksudes planeeringute peale
omavalitsuses.
Riik viib optikat ise mõnda kohta seepärast, et sinna oma raha eest ei tahtnud keegi viia. Pole äri.
Muidu oleks seal ammu midagi. Ehk see on koht kus "turg ei toimi", nagu populaarselt öeldakse
ja konkurentsiga pole sellega miskit pistmist. aga ilmselt ka sina ei taha vaid ühte opekat, nii nagu riik tahab?
Opekad ehitavad nii nagu nad näevad äri ja nagu riik ja seadused lubavad ja maksavad makse. Nad ei tee ise seaduseid. Sina (ja mina) teeme seda omal moel.
Uskuda et kuskil on "hea riik" on arusaamatu, võimalik et ma küüniline.
See et 4G levib kaugemale kui 2G on müüt. Või noh, suuremas osas. St seal 800 MHz peal (natu madalam kui GSMI 900 MHz) ei ole 4G'l taas miskit mahtu.
See nagu Kõu - levis nagu segane, aga koormati kohe üle. Seega et teha neid netiteenuseid mida kliendid tahavad/tarbivad on vaja mahtu ja seda 800 MHz peal sa ei paku eriti.
siis pead kasutama 1,8 või 2,6 GHz (mis täitsa vaba) sagedusi.
Ja nagu sa ise ütled - "ja kui enda maa peale üks ehitataks ja selle eest kena kopika saaks, siis kätt ette ei paneks." siis see on puhas kahepalgelisus.
Sa kurdad seepärast, sest just sulle masti eest ei maksta? Sa sobiks parteisse
Nothing personal, aga võiks valida selles osas ühe sisulise idee mida kaitsta ja mitte raha eest muuta. Hetkel sa ütled mõlemat -> "mastid on pahad" ja "raha eest laseks oma maale panna küll"
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
10.06.2012 18:26:30
|
|
|
vana_urr, eks jah lihtsameelne on loota heast riigist. Need, kes selle saavutasid, nad kõik vist mõtlesid samamoodi. Võiks arvata, et 3 poe asemel saaks ühest poest paremat kaupa või 3 masti asemel ühest korralikust mastist paremat teenust, aga võta näpust ...
| ot: |
| Parteid tuleks seadusega keelustada. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
10.06.2012 18:35:39
|
|
|
kas tõesti usutakse ikka seda juttu, et püstitame iga tööpäeva kohta ühe masti? - kuna elisa, emt ja tele2 räägivad suht sama stroorit, peaks olema varsti iga maja kohta üks mast.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
11.06.2012 06:16:50
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| kas tõesti usutakse ikka seda juttu, et püstitame iga tööpäeva kohta ühe masti? - kuna elisa, emt ja tele2 räägivad suht sama stroorit, peaks olema varsti iga maja kohta üks mast. |
Kust sa seda lugesid ja millal? seda rääkis 3 aastat tagasi Tele2, kas see kummitab siiani?
Aga ilmselt jaamu panevad nad ikka, aga see ei tähenda masti (no et sulle nö infoks )
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.06.2012 07:08:00
|
|
|
| Pole hullu, paljud eestlased ei luba oma maale mingeid maste püstitada. Ja siis vaatavad hiljem nukralt, kuidas naabrimees, enda maa peal oleva masti küljes asuvast antennist super-hüperkiiruse saab.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
11.06.2012 10:43:43
|
|
|
ja kõrval talu ei saa sittagi?
oeh, sa ikka ei väsi
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
11.06.2012 10:52:17
|
|
|
Ei saa aru jah, mis jama ta nüüd ajas. Ta kas teab rohkem kui meie või kujutab endale seda kõike ette.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
11.06.2012 11:37:02
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Pole hullu, paljud eestlased ei luba oma maale mingeid maste püstitada. Ja siis vaatavad hiljem nukralt, kuidas naabrimees, enda maa peal oleva masti küljes asuvast antennist super-hüperkiiruse saab. |
Üks reaalne juhus mida mõni aasta tagasi kogesin, oli selline, et kohe talumaja kõrval asus mast ning maja ümber liikudes oli täielik leviauk. Mõnikümmend meetrit mastist eemale jalutades hakkasid juba sms-id läbi minema vaikselt ja veel edasi jalutades sai ka kõnet pidada.
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
11.06.2012 11:39:50
|
|
|
| Masti all ei pidavatki levi olema.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
11.06.2012 13:12:22
|
|
|
Masti all ei saagi levi olla, vähemalt selle masti otsas olevatest saatjatest... kas teile siis üldse koolis pole õpetatud kuidas signaalid, eriti raadiosignaalid levivad erinevate saatjatüüpide korral?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
11.06.2012 13:34:01
|
|
|
ei ole
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|