Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Üleskutse: Ei ACTA'le! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
träm
HV vaatleja
träm

liitunud: 13.04.2008




sõnum 07.06.2012 14:39:05 ACTA-meeleavaldus Tartus 9. juunil osana üleeuroopalisest protestilainest vasta tsitaadiga

Euroopa Parlamendi otsustav ACTA-hääletus on plaanitud juuli algusesse. Euroopa Parlamendi neli erikomisjoni on juba andnud ACTA-le kriitilise hinnangu, aga hääletuse tulemus on veel lahtine. Seeõttu toimuvad 9. juunil üle Euroopa ACTA-vastased protestid meeldetuletuseks saadikutele (vt http://goo.gl/maps/NZwJ).

ACTA-meeleavaldus Tartus

Koht: Tartu Kaubamaja ja Vanemuise teatri vaheline ala
Aeg: L 9. juunil kl 13-14
Eesmärk: Tuletada saadikutele, iseäranis ACTA-t pooldavale Tunne Kelamile meelde, mida ma asjast arvame
Facebook: http://www.facebook.com/events/322070754538657/
Korraldaja: Heiki Ojasild <repentinus [ät] fsfe.org>

Taustainfo:

* Kuuldused ACTA surmast on liialdatud http://goo.gl/Nwu5f
* ACTA-vastased juhivad 4:0, kuid ACTA pole surnud http://goo.gl/ZDMVH
* ACTA-lepingu hääletustulemus europarlamendis on ennustamatu http://goo.gl/dzvVV
* Eesti Interneti Kogukonna kriitika ACTA aadressil http://www.acta.ee/

Tunne Kelami häälest võib sõltuda ACTA vastuvõtmine/tagasilükkamine Euroopa Liidus!


Link

Kõigest natuke täpsemalt:

11. veebruaril toimusid Tartus, Tallinnas ja pea kõigis Euroopa suuremates linnades ulatuslikud protestid ACTA-kaubandusleppe vastu. Protestide tulemusel peatas suurem osa Euroopa riike leppe vastuvõtmise, et oodata ära Euroopa Parlamendi hääletus ACTA küsimuses. Nüüd on see aeg saabumas, sest hääletus on plaanitud juuli esimesse nädalasse. Seetõttu toimuvad toimuvad 9. juunil üle kogu Euroopa meeldetuletavad protestid, mille eesmärk on näidata saadikutele, et me oleme endiselt ACTA vastu ja hoiame nende tegevusel hoolega silma peal.

Me peame veebruaris alustatu lõpule viima ja andma otsustajatele taas märku, et me pole ACTA-t unustanud ja oleme endiselt veendumusel, et selline leping on ohuks meie vabale infoühiskonnale.

Eesti eurosaadikutest on Indrek Tarand, Ivari Padar ja Vilja Savisaar-Toomast selgelt välja ütelnud, et kavatsevad seista ACTA-lepingu tagasilükkamise eest. Siiri Oviir ja Kristiina Ojuland parlamendi pole oma seisukohta selgelt väljendanud, kuigi nende ALDE-fraktsioon on viimasel ajal olnud üpris järjekindlalt ACTA vastu. ACTA otsene pooldaja on meie eurosaadikutest ainukesena Tunne Kelam, kelle EPP-fraktsioon on parlamendis suurim ACTA toetaja. Kokku terve europarlamendi peale on aga prognoositavad hääled peaaegu pooleks.

Europarlamendi siseelu tundjad kinnitavad, et hääletus sõltub paarikümnest kõikuvast häälest ning praeguste ametlike seisukohavõttude järgi pole võimalik hääletustulemust ennustada. Seetõttu oluline saadikuid jätkuvalt avalikkuse surve all hoida. Ei ole välistatud just Tunne Kelami hääl võib osutuda selleks kaalukeeleks, mis otsustab ACTA vastuvõtmise või tagasilükkamise Euroopas!

1) Saada e-kiri saadikule Euroopa Parlamendis (või võta muul moel ühendust)!
Tarandile, Padarile, Savisaar-Toomastile, kes on lubanud ACTA vastu hääletada, avalda toetust. Kelamit, kes on ACTA-t pooldanud, kutsu üles meelt muutma ja oma tagurlikku valikut avalikkusele uuesti põhjendama. Oviirilt ja Ojulandilt nõua selget seisukohta ning avalda lootust, et see on ACTA vastu. Abiks http://saadikud.kasulik.info/.

2) Osale 9. juunil üle Euroopa toimuvatel ACTA-vastastel protestidel!
Hetkeseisuga toimub traditsiooniline protestimiiting laupäeval kl 13-14 Tartus, asukohaks Kaubamaja ja Vanemuise vaheline plats http://www.facebook.com/events/322070754538657/. Miiting on mõeldud ACTA küsimust üldsusele meeldetuletava aktsioonina ja ruuporis saavad seekord poliitikute asemel sõna eelkõige autorid ja soovitavalt riimis. Üleeestiline protestide koordineerimine on algatatud https://www.facebook.com/events/421482821207308/.

3) Toeta mõnda avatud infoühiskonna eest võitlevat organisatsiooni või/ja astu selle liikmeks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EagerFish
HV vaatleja
EagerFish

liitunud: 08.11.2011




sõnum 08.06.2012 15:04:51 vasta tsitaadiga

Teeme siis nii, et saaks ikka ka Tallinnas kokku 9 juunil. Kui pole isegi meeleavalduse mõõtu saaks vähemalt toreda laupäeva pärastlõuna veeta.
Event sai loodud, kuna ilma selleta pole lootustki eriti rahvast kokku ühte kohta saada.

http://www.facebook.com/events/453193934708331/

Kas Tammsaare Park on ok koht? icon_question.gif

_________________
give.ee - klientidele, kes hindavad disaini
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 08.06.2012 18:09:50 vasta tsitaadiga

Loodab siis, et kena ilus ilm sele ajal. Hea foolium-mütside workshoppi teha. Ansip isiklikult võiks tulla ja ette näidata parimad trikid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 00:59:14 vasta tsitaadiga

Tanel, suur mootor kogu masinavärgis, kus on õhutatud event?! icon_eek.gif nagu Tallinn oleks alla vandunud Tartule...
_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 06:47:41 vasta tsitaadiga

arm2004, sry, ma olen sellest natuke välja jäänud, kuna viibin välismaal.
Anyway, teema on nüüdseks olemas, vaata foorumi toppi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 07:05:38 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 09.06.2012 07:57:23 vasta tsitaadiga

Tegelikult tundub, et jääb niiõelda ära kuna korraldada ei jõutud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
träm
HV vaatleja
träm

liitunud: 13.04.2008




sõnum 09.06.2012 09:28:23 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
Tegelikult tundub, et jääb niiõelda ära kuna korraldada ei jõutud.

Igaks juhuks rõhutan, et Tartus küll midagi ära ei jää.

_________________
Buudi oma JUKU üles! (või loe saatesõna veebiemulaatorile)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 09.06.2012 15:20:47 vasta tsitaadiga

träm kirjutas:
iceincube kirjutas:
Tegelikult tundub, et jääb niiõelda ära kuna korraldada ei jõutud.

Igaks juhuks rõhutan, et Tartus küll midagi ära ei jää.
Good point. Minu paha.
Kuidas Tartus läks ka? Keellegil juba muljeid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2012 15:38:55 vasta tsitaadiga

iceincube, enne poolt nelja küsida kuidas läks? peetusega oled või lihtsalt purjus?
_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 09.06.2012 16:33:34 vasta tsitaadiga

See on küsitud päeval siiski- suures järgus 2,5h peale ürituse väidetavat kulminatsiooni.
Kuigi ma täna päris selge pole, ei näe ma oma küsimuses midagi valet.
Üldiselt OT ja mis iganes. FB's juba leidsin infi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
träm
HV vaatleja
träm

liitunud: 13.04.2008




sõnum 09.06.2012 17:22:24 vasta tsitaadiga

Tartus läks nii: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-oht-on-moodas-acta-vastasel-meeleavaldustel-oli-vaid-kaputais-inimesi.d?id=64518588#/

Ma lisasin sinna kommentaariumi ka paar täpsustavat märkust. Kokku tolgendas seal platsil ehk umbes 50 inimest, kui kedagi arvud huvitavad.

_________________
Buudi oma JUKU üles! (või loe saatesõna veebiemulaatorile)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2012 19:39:26 vasta tsitaadiga

ANALÜÜS: Kuidas põhjendati meile ACTA vajalikkust
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/analuus-kuidas-pohjendati-meile-acta-vajalikkust.d?id=64535358
...

This Thursday, June 21st, the "International Trade" (INTA) committee will recommend the rest of the Parliament to either accept or reject ACTA.
http://www.laquadrature.net/en/crucial-acta-vote-will-inta-committee-betray-eu-citizens
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 21.06.2012 12:50:39 vasta tsitaadiga

http://falkvinge.net/2012/06/15/acta-battle-send-mail-to-inta-delegates/ Rick Falkvinge kutsus üles saatma INTA liikmetele kirja palvega acta tagasi lükata. Saatsin ise ka ja sain vastuse kahelt INTA liikmelt kes selgelt väljendasid, et on ACTA vastu. Igaksjuhuks kirjade sisusid siia kopeerima ei hakka, aga sõnade järgi võib öelda, et aktiivset acta vastast tööd on tehtud. Lootus siiski on veel olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2012 13:12:57 vasta tsitaadiga

ACTA rejected by last committee in crucial blow before final EU Parliament vote
http://www.rt.com/news/acta-committee-final-vote-365/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 21.06.2012 22:04:43 vasta tsitaadiga

Dear all,

I am delighted to be able to tell you that ACTA was rejected by the European Parliament's International Trade committee this morning by 19 votes to 12.

This is an important victory in the fight against attacks on civil liberties and a testament to the protests against ACTA that have taken place across Europe and has put real pressure on MEPs who were initially in support of ACTA.

The International Trade committee's recommendation to reject ACTA will now go to a vote of the full plenary session of the Parliament in 2 weeks time. I encourage people to continue with the protests, petitions, emails and phonecalls to MEPs to keep up the pressure on them to ensure that ACTA is rejected by the European Parliament.

I will be updating my website with developments on this issue, please feel free to check it www.paulmurphymep.eu . Also please find below a press release that I have released this afternoon following the vote.

Kind regards,
****** MEP
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2012 22:37:01 vasta tsitaadiga

kui ka EP-s maha hääletatakse, siis võiks HV poolt Ansipile fooliumkausis seemneid saata...
_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2012 23:56:32 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
kui ka EP-s maha hääletatakse, siis võiks HV poolt Ansipile fooliumkausis seemneid saata...
thumbs_up.gif icon_lol.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 22.06.2012 03:11:36 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
kui ka EP-s maha hääletatakse, siis võiks HV poolt Ansipile fooliumkausis seemneid saata...

Idee on hea thumbs_up.gif Kui mind tema juurde lastakse, siis võin viia küll (viisakas ülikonnas) ja kausi eesti kodanike poolt üle anda talle icon_wink.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 22.06.2012 03:35:50 vasta tsitaadiga

sant kirjutas:
arm2004 kirjutas:
kui ka EP-s maha hääletatakse, siis võiks HV poolt Ansipile fooliumkausis seemneid saata...

Idee on hea thumbs_up.gif Kui mind tema juurde lastakse, siis võin viia küll (viisakas ülikonnas) ja kausi eesti kodanike poolt üle anda talle icon_wink.gif


See tuleb teha viisakalt ja lugupidamisega, tosise naoga, tarkade sonadega ning kindlasti filmida ja parast terve maailmale jagada.thumbs_up.gif

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 04.07.2012 14:41:11 vasta tsitaadiga

ACTA Is DEAD After European Parliament Vote | TorrentFreak kirjutas:
Today at 12:56 CET, the European Parliament decided whether ACTA would be ultimately rejected or whether it would drag on into uncertainty. In a 478 to 39 vote, the Parliament decided to reject ACTA once and for all. This means that the deceptive treaty is now dead globally.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2012 14:41:56 vasta tsitaadiga

kas see ongi lõplik võit?
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 04.07.2012 14:44:11 vasta tsitaadiga

Tiim kirjutas:
kas see ongi lõplik võit?
ACTA üle jah. See aga ei välista sarnaste ideede uute nimede all sündimist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2012 15:09:36 vasta tsitaadiga

Iseenesest tundub et USA on Euroopa mingil määral oma pildilt maha kandnud. Nende uus Vaikse ookeani strateegia; Acta pingutus suunati ka TPP peale ümber kui selgus et siinpool ookeani vist läbi ei lähe. Ent kindlasti tullakse sarnase jamaga tagasi, huvid on liiga suured äriseltskonnal. Selle vastu aitab ainult jätkuv oma teema ajamine - internetivabadused ja -õigused peavad jääma/saama meitele. Näiteks see: http://arstechnica.com/tech-policy/2012/07/anti-sopa-veterans-issue-declaration-of-internet-freedom/
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 05.07.2012 12:08:06 vasta tsitaadiga

Dear all,

I am delighted to be able to inform you that ACTA has just been defeated in the plenary session of the European Parliament by 478 votes to 39, with 165 abstentions. Which represents the biggest defeat of a legislative proposal from the Commission ever.

An earlier attempt by the pro-ACTA MEPs to postpone the vote was defeated.

This is an excellent result which is a testament to the very impressive campaign of people power against ACTA which saw millions sign petitions, thousands taking to the streets and contacting their MEPs.

The Commission has indicated that it will continue with their case in the European Court of Justice and will most likely attempt to get Parliament's consent on a modified version of ACTA in the future. So we need to keep up the campaign.

You may be interested in looking at the video of the speech I made in the debate on ACTA in the Parliament yesterday, http://www.youtube.com/watch?v=32T_9vVf8Bw

You may also be interested in reading an article I have recently published on my website about ACTA http://www.paulmurphymep.eu/blog-why-acta-needs-to-be-defeated. I will publish a more in depth article with some more analysis of the recent developments in the coming days on the same website.

Again, many thanks for your opposition to ACTA and your part in getting it defeated.

Warm regards,

***
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 05.07.2012 15:20:55 vasta tsitaadiga

Killer-Bea, old?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 11.07.2012 22:08:41 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Killer-Bea, old?


4 Juuli.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2012 06:09:00 vasta tsitaadiga

Bulgaaria valitsus viskas ACTA ametlikult üle parda

tsitaat:
Bulgaaria valitsus otsustas kolmapäeval lõpetada vastuolulise võltsimisvastase kaubandusleppe ACTA ratifitseerimise, teatas valitsuse pressitalitus.
Bulgaaria ei kavatse ka liituda Euroopa Komisjoni taotlusega, et Euroopa Kohus annaks ACTA-le õigusliku hinnangu, vahendas BNS Bulgaaria valitsuse teadet.


thumbs_up.gif thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2012 22:00:09 vasta tsitaadiga

Trans-Pacific Partnership: ( TPP ) the Son of ACTA will oblige America and other countries to throw out privacy, free speech and due process for easier copyright enforcement
http://boingboing.net/2012/08/25/leaked-tpp-the-son-of-acta-w.html
https://www.eff.org/deeplinks/2012/08/tpp-creates-liabilities-isps-and-put-your-rights-risk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 30.08.2012 06:42:59 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
Trans-Pacific Partnership: ( TPP ) the Son of ACTA will oblige America and other countries to throw out privacy, free speech and due process for easier copyright enforcement
http://boingboing.net/2012/08/25/leaked-tpp-the-son-of-acta-w.html
https://www.eff.org/deeplinks/2012/08/tpp-creates-liabilities-isps-and-put-your-rights-risk


krt neid tuleb nagu seeni pärast vihma. Kes nende vanemad on?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 17:55:52 vasta tsitaadiga

ÜRO internetiosakonnas käärib sõda vabaduste pärast
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eeesti/uro-internetiosakonnas-kaarib-soda-vabaduste-parast.d?id=64897242
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.08.2012 19:14:06 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
ÜRO internetiosakonnas käärib sõda vabaduste pärast
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eeesti/uro-internetiosakonnas-kaarib-soda-vabaduste-parast.d?id=64897242


See on tegelikult jäämäe, pisike, nähtav osa. Tegelik teema on 8 riigi soov see, et USA käest interneti-kontroll hoopis enda kätte saada. Kusagil varasemas teemas on need 8 riiki ka kirjas, peast momendil meeles: Venemaa, Hiina, Põhja-Korea, Mehhiko.
Ja teema algus on aastas 2010, kui USA-s nõuti Obama käest maailmas interneti väljalülitust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 21:51:04 vasta tsitaadiga

ot:

Maailm nõuab USA väljalülitust
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2012 21:53:32 vasta tsitaadiga

Chidori kirjutas:
ot:

Maailm nõuab USA väljalülitust
Kim Dotcom juba kuulutas, et uus Mega-asjas on USA välja jäetud.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elmar
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2012 13:13:42 vasta tsitaadiga

Euroopa Liidul on piiramatu tegevusvabadusega sõjaväepolitsei?

Itaalias Vincenzas oli laupäeval protestimeeleavaldus EuroGendFori (EGF) ehk Euroopa Liidu sandarmeeria, teiste sõnadega lihtsalt Euroopa Liidu piiramatu tegevusvabadusega sõjaväelise politseijõu vastu.
Suurem osa itaallastest ei teadnud kuni eelmise nädalani, et Itaalia kuulub koos Hollandi, Hispaania, Portugali ja Prantsusmaaga Euroopa Liidu viie liikmesriigi hulka, kelle parlament on heaks kiitnud ning nõustunud EuroGendFori tegutsemisega nende riigis.
EuroGendFori tegevus sätestati Velseni lepinguga 2007. aasta oktoobris. 2010 mais kiitis Itaalia parlament EuroGendFori heaks ilma ühegi vastuhääleta. Üks parlamendiliige siiski loobus hääletamast. Itaalia meedias kajastati parajasti tollase peaministri Silvio Berlusconi seksiskandaale ja EuroGendFor ei läinud kellelegi korda, ainsaks erandiks oli 2010. aasta lõpul ajakirjanik Gianni Lannes. Nüüd on esialgse viie liikme kõrval EuroGendForiga liitunud veel Rumeenia ning koostööd teevad Poola ja Leedu.
ELi sandarmeeria tuletab kriitikute sõnul paljuski meelde gestaapot või KGBd. Nimelt puudub selle riigi valitsusel, kus EuroGendFor tegutseb, tema tegemiste üle igasugune kontroll või sekkumise õigus ning ELi sandarmeeriat ei saa vastutusele võtta ühegi teo eest, kuigi EGF peab üldiselt järgima kohaliku riigi seadusi.
Asutamislepingu 4. artiklis on kirjas, et EGFil on õigus üle võtta kontroll liikluse, riigipiiri ning salapolitsei tegevuse üle, tegelda kriminaaluurimisega, esitada süüdistusi ja süüdlasi kohtu ette tuua, kaitsta varasid ja isikuid rahutuste korral. EGFi tegevuse all kannatanud kodanikel pole õigust nõuda hüvitust ebaõiglase kohtlemise eest, kohalikul politseil ning prokuratuuril pole õigust EuroGendFori tegevust uurida. EGF aga võib jälgida ja juhtida kohaliku politsei kõiki tegevusi, lasta ruume pealt kuulata, läbi otsida või varasid arestida.
EuroGendFori kodulehel on kirjas, et ELi sandarmeeria on loodud avaliku korra tagamiseks, terrorismiga võitlemiseks ja tsiviilrahutuste kontrolli all hoidmiseks. Seega on põhimõtteliselt loodud sõjaline jõud ELi kodanike endi vastu.
Pole ime, et EuroGendFori tegevust alustati viiest riigist, mille kodanikud ühest küljest on aktiivsemad oma arvamuse avaldamisel ja mis teisest küljest sattusid paar aastat pärast EuroGendFori loomist Euroopa Liitu tabanud majanduskriisi keskmesse. Üllatav kokkusattumus või ELi poolt ülimalt ettenägelik tegutsemine? EuroGendFor võib saata üksused ükskõik millisesse ELi liikmesriiki, ka neisse, mis pole Euroopa Liidu sandarmeeriat heaks kiitnud. Piisab vaid valitsuse avaldusest või Euroopa Liidu otsusest, isegi kriis pole ilmtingimata vajalik.

Link: http://www.ohtuleht.ee/492462
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 19.09.2012 01:17:46 vasta tsitaadiga

Päris .. kopp.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2012 08:28:46 vasta tsitaadiga

Huvitav kust nad sellise teksti võtsid või jälle mõni eesti ajakirjanik pannud luulet ruumitäiteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 22.09.2012 00:33:43 vasta tsitaadiga

elmar, Kas mingit toestust ka on voi on mingi luule.
_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2012 00:58:10 vasta tsitaadiga

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Gendarmerie_Force
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2012 14:14:48 vasta tsitaadiga

piiramatu tegevusvabadusega sõjaväepolitsei???

Läbi selle dokumendi on igalpool kirjas, et kõik toimub nende viie riigi territooriumil (Hispaania, Prantsuse, Itaalia, Hollandi, Portugali).
See leping on nende konkreetse viie riigi omavaheline kokkulepe - muude maade jaoks on see põhimõtteliselt kehtetu ja Eestis oleksid need sõdurid põhimõtteliselt tsiviilisikud,
kui just me ise ei kutsu ja tunnista neid kui võimuomava organina.

Oleht kirjutas:
Asutamislepingu 4. artiklis on kirjas, et EGFil on õigus üle võtta kontroll liikluse, riigipiiri ning salapolitsei tegevuse üle, tegelda kriminaaluurimisega, esitada süüdistusi ja süüdlasi kohtu ette tuua, kaitsta varasid ja isikuid rahutuste korral.

Treaty of Velsen, Article 4 kirjutas:
1. In accordance with the mandate of each operation and operating independently or jointly with other forces, EUROGENDFOR must be capable of covering the full spectrum of police missions, through substitution or strengthening, during all the phases of a crisis management operation.
2. EGF Forces can be placed either under civilian authority or under military command.
3. EUROGENDFOR may be used for:
a. performing security and public order missions;
b. monitoring, advising, mentoring and supervising local police in their day-to-day work, including criminal investigation work;
c. conducting public surveillance, traffic regulations, border policing and general intelligence work;
d. performing criminal investigation work, including detecting offences, tracing offenders and transferring them to the appropriate judicial authorities;
e. protecting people and property and keeping order in the event of public disturbances;
f. training police officers as regards international standards;
g. training instructors, particularly through co-operation programmes.

Kus on kirjas, et mingi lambirühmitus võib võtta kontrolli salapolitsei üle?
Mina loen siit välja, et nad võivad uurida ja nõustada ja kui leiavad rikkumise, siis annavad sellest teada vastavale asutusele...

Oleht kirjutas:
Nimelt puudub selle riigi valitsusel, kus EuroGendFor tegutseb, tema tegemiste üle igasugune kontroll või sekkumise õigus ning ELi sandarmeeriat ei saa vastutusele võtta ühegi teo eest, kuigi EGF peab üldiselt järgima kohaliku riigi seadusi.

Kontroll puudub vaid EGF peakontori pindadel ja juhul kui EGF peab oma pindade turvamiseks väljuma oma aladelt, siis peab ta teavitama kohalikke võime ja tegema nendega koostööd.

Treaty of Velsen kirjutas:
The authorities of the Host State or the Receiving State shall have the right to exercise jurisdiction over military and civilian personnel and their family members, with respect to offences committed within their respective territories and punishable by the laws of that State.

Päris huvitav dokument muidu - Eurogendfor võib allkirjastada lepinguid ja toimida kui palgaarmee...

Aga ACTA ja Tsensuuriga ei ole siin kohe kindlasti midagi tegemist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 22.09.2012 20:57:33 vasta tsitaadiga

Mida Ansip raagib nuud ACTAst?
_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2012 20:21:43 vasta tsitaadiga

link :: Panetta warns of cyber Pearl-Harbour and insists on CISPA bill passing

US Defense Secretary Leon E. Panetta warned Thursday that that the United States was facing the possibility of a “cyber-Pearl Harbor”.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.11.2012 00:37:47 vasta tsitaadiga

EIK (Eesti Interneti Kogukond) Skype grupivestlusest (tasuks läbi lugeda kõigil poliitika- ja ACTA-huvilistel).

tsitaat:
[0:25:09] Elver Loho: Ma avastasin, et Postimees on vahepeal mu mõtteid avaldanud: http://arvamus.postimees.ee/1029450/loho-anonymous-i-silti-kasutanud-alaealist-ei-tuleks-karistada-kull-aga-kuberrundajaid/
[0:25:41] Elver Loho: Intervjuu küll toimus, aga tookord ei märganud kusagil veebis seda. Alles nüüd sain teada, et avaldati icon_biggrin.gif
[2:14:37] Elver Loho: http://kogukond.org/2012/11/kogukonna-poordumine-justiitsministrile-seoses-open-data-eelnouga/
[21:33:08] Elver Loho: Mulle hakkas silma üks poliitsõnum Postimehes. Sotside juht Mikser kirjutab, et Eesti vajab erakorralisi valimisi, kuna muuhulgas: "valitsuse pikaajaline soovimatus ja suutmatus suhelda vabakonna ja sotsiaalpartneritega"

http://www.postimees.ee/1030436/sde-nouab-erakorralisi-valimisi

Ma üldiselt väldin päevapoliitilistel teemadel sõnavõtte ning pean tunnistama, et Sotside maailmavaade on mulle mitmes punktis sümpaatsem kui teiste erakondade omad, aga leian, et antud küsimuses king pigistab ning ei saa suud ega klaviatuuri lukku keerata.

Olles veetnud päris palju aega Toompeal ning suhelnud erinevate fraktsioonide valitute ja niisama liikmetega, pean tõdema, et vähemalt minu subjektiivse arusaamise järgi ei ole Sotsid olnud eriti huvitatud koostööst vabakonnaga. Olen neile minevikus Kogukonna nimel mitmeid kirju kirjutanud -- vastust saamata. Samuti pole ka sealtpoolt erilist huvi üles näidatud. Kui ma peaksin kuidagi oma subjektiivse hinnangu põhjal suuremad parteid reastama selle järgi kes neist on Kogukonda kõige rohkem abistanud, siis ma paneksin Sotsid üsna viimasele kohale. Võibolla Siimul on siinkohal teistsugune kogemus -- oli ta ju mõnda aega Sotside liige ja osales nende töös ja aruteludes aktiivselt, ka Toompeal. Hea meelega kuulaks tema kogemusi.

Siin ei ole ka küsimus selles, et koalitsioonil on rohkem võimalusi koostööks. Enamus IRLi fraktsiooni panusest Kogukonna eesmärkidesse on tulnud Juku-Kalle kaudu kasutamata selleks erilisi koalitsioonile unikaalseid mõjutushoobasid. Ilma temata ei oleks ACTA meeleavaldused olnud pooltki nii vinged või mõjusad ja ta tegi seda kõike isiklike tutvuste pinnalt, mis Toompeal tööd tehes tahes-tahtmata kogunevad. Tuletagem meelde, et valitsus oli tol hetkel ACTA poolt ja Juku-Kalle töötas meid abistades tugevalt enda ja oma fraktsiooni poliitiliste huvide vastu.

Samuti on Kogukonnal olnud väga mõistev suhe paari Keskerakonna poliitiku ning parteikontori tasemel liikmega. Võib ju mõelda, et mängus oli nende omakasu kui said Kogukonna püstitatud probleemidega Partsi pommitades punkte teenida, aga näiteks Olga Sõtnik tuli isegi nädalavahetusel meiega pubisse, et koos EISi probleeme ja lahendusi arutada, mitte ei oodanud meilt lihtsalt e-posti teel laskemoona. Ta on minu mälu järgi siiani ka ainuke poliitik, kes Riigikogu kõnepuldis teatanud, et hääletab kindlasti ACTA ratifitseerimise vastu. Siiralt müts maha tema ees. Sotside panus piirdus minu mälu järgi tookord Riigikogu Kodukorra Seaduse uurimises ning argumendis, et ACTAt oleks pidanud Riigikogus arutama. Loomulikult oluline argument, kuid pigem tehniline "kindla peale minek" kui sisuline seisukohavõtt.

Isegi Rohelised on meid oluliselt abistanud. Kui poleks Rohelisi olnud alguspäevil käppa külge panemas, siis oleks Kogukond märksa teistsugune või ei eksisteeriks täna.

Reformierakond allutas Kogukonna püstitatud probleemide põhjal EISi Rahandusministeeriumi kontrollile ning ilma nende ja ka, mööngem, Partsi abita (banaanivabariigi pressiteade mängis siin olulist rolli tema mõtlema panemisel) oleks praegu ilmselt Kauts endiselt pukis. ACTA ajal läksime valitsusega raksu Ansipi seemnemonoloogi tõttu, kuid tuletagem meelde, et Igor Gräzin Reformierakonnast oli esimene riigikoguja, kes ACTA kohta avalikult vängelt ütles nimetades seda "globaalseks tsensuuriks" ja ajades nõnda Reformierakonna fraktsiooni keskelt pooleks ACTA küsimuses. Tõenäoliselt oli ACTA mäsu ka kõige lähem hetk koalitsiooni lõhkiminekule, mis selles konkreetses Riigikogu koosseisus nähtud. (Siin võib ette heita, et tipptasemel võttis ACTAle adekvaatselt reageerimine pikka aega ning alles kaks päeva pärast meeleavaldust kutsuti Kogukonna rahvas Paeti juurde ACTA probleeme seletama.)

ACTA teemal käisime Kogukonna delegatsiooniga Toompeal kohtumas kõigi fraktsioonidega peale Reformierakonna. Ei olnud tookord huvi Valdo Randpere jõulise demagoogiaga rinda pista, eriti kuna kaasas olnud Karmen oli tol hetkel viimaseid kuid rase ja niigi oli jalul risti vastupidi arsti käsule.

IRLis võeti meid suure grupiga vastu, küsiti arukaid küsimusi, toimus põhjalik arutelu ning jõuti arusaamale, et ACTA käib nende erakonna põhimõtete vastu. Keskerakonna fraktsioonis võeti meid vastu suure grupiga, esitati häid küsimusi, kuulati huviga, toimus arutelu, mille käigus Lenk suutis ACTAt pooldavale muusik Riisalule niimoodi öelda, et too näost ära vajus ja uksest välja astus. Lõpus isegi plaksutati. Ilmselt miski nende oma tava külaliste puhul. Sotside fraktsioonis oli märksa vähem inimesi meid kuulamas ning nad olid ainukesed, kes olid kutsunud oponeerima tuntud demagoogi Kalev Rattuse, kes oma avasõnas meid kohe marksistlikus võitluses süüdistas. Ei olnud väga produktiivne arutelu.

Isegi ACTA küsimuses, kus valitsus jõuliselt sõrad vastu ajas kuni meeleavalduseni -- isegi tolles küsimuses ei saa lõpuni öelda, et suhtlust meeleavalduse eel ei toimunud. Korraldati ju Välisministeeriumis ümarlaud ja selle ära trollimises tuleb süüdistada põhiliselt autorikaitsjaid, kes võidu demagoogitsesid ja üritasid meid maha teha. (Või kui soovite, siis süüdistage Välisministeeriumi ametnikke, et nad autorikaitsjad laua taha kutsusid.)

Fakt, et me täna hommikul põhiseaduskomisjonis Open Data eelnõu asjus saavutasime oma nõudmised oli pika ja kohati tüütu kulisside taga toimunud vabakonna ja koalitsiooni koostöö tulemus. Mul on alust arvata, et hommikune edu sündis paljuski tänu Silvergate'i skandaali keskmes olnud Kristen Michali sekkumisele, kes Kogukonnale olulistes küsimustes võttis Kogukonna seisukoha minnes sellega vastu isegi paarile tõrksale tipp-ametnikule oma ministeeriumis. Samuti oli Justiitsministeerium esimene, mis hakkas regulaarselt saatma Kogukonnale eelnõusid ametlikuks arvamuse avaldamiseks. Seda fakti ei tasu alahinnata -- nad olid esimene riigiasutus, kes meid niimoodi tunnustas.

Kokkuvõttes ma jätan võtmata seisukoha küsimuses kas erakorralised valimised peaksid Sotside nõudmisel tulema või mitte. Samuti ei võta ma seisukohta küsimuses millist parteid usaldada või kellel on parim programm -- nagu ma ütlesin, siis Sotside maailmavaade mulle meeldib, kuigi programmiga ei ole tutvunud ning nende tegevusi aktiivselt ei jälgi.

Misiganes argumendid Sotsidel on valitsuse vastu, millega nad erakorralisi valimisi nõuavad -- rahaskandaal näiteks -- need võivad olla head argumendid ja pole minu asi siin seisukohta võtta. Amet ei luba. Las igaüks võtab enda oma. Aga tolles konkreetses Kogukonda sügavalt ja põhjalikult puudutavas punktis -- "soovimatus ja suutmatus suhelda vabakonnaga" -- tollega ma ei saa nõustuda omaenda kogemuse põhjal.
[21:45:30] Siim Tuisk: ma pean ära mainima et jevgeni ossinovski on paar korda meie kirjadele vastates riigikogus sõna võtnud ja mõned korrad fraktsioonile praimivaid mõtteid edastanud
[21:46:14] Siim Tuisk: muidu adekvaatne olukorra kirjeldus, samas, koalitsioonil ja opositsioonil on pisut erinevad võimalused ka, mis ei vabanda irl-i või teiste käitumist
[21:48:23] Elver Loho: Nõus. Parts oleks võinud ja pidanud EISi probleemidele märksa varem reageerima. Ja Ansipi seemnemonoloog oli ühest küljest vaadates päris nukker müütilise "koalitsiooni teerulli" manifestatsioon, mis õnneks ei takistanud teisi tema erakonna liikmeid ACTA vastu sõna võtmast.
[21:57:03] Marko: Amet ei luba. <-- ?
[21:57:45] Elver Loho: Kogukond on apoliitiline ja teeb eesmärkide nimel koostööd kõigi erakondadega, mistõttu juhatuse esimehena ei ole mõttekas kõigi päevapoliitiliste tuuleiilidega kaasa õõtsuda.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2012 02:31:36 vasta tsitaadiga

link :: Voters boot three SOPA-sponsoring Hollywood allies from Congress

Sponsor of 1998 Copyright Term Extension Act loses her seat in close race.

When the new Congress takes office in January, Hollywood will have lost at least four staunch allies in the House of Representatives. Three co-sponsors of the Stop Online Piracy Act lost their seats in Tuesday's election. A fourth declined to run for another term.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 00:15:36 vasta tsitaadiga

ot:
Palun soovitage kohta, kust osta Guy Fawkes-i maski. Valge sobib samuti, aga pigem sooviks sellist kollaka tooniga. Vaatasin, et eBay-s täitsa olemas - kellelgi juba kogemusi, missugune parema/halvema kvaliteediga?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 00:27:08 vasta tsitaadiga

LKits, Hiina teema on see, et praktikas kõik tooted tulevad ühest tehasest - lihtsalt värvitakse/lakitakse hiljem erinevalt.
Ma võtaksin valge ja kollase mõlemad - ei ole eriline väljaminek.

http://www.ebay.com/itm/V-For-Vendetta-Guy-Fawkes-Fancy-Dress-Party-Halloween-Masquerade-Face-Mask-Cool-/140873467111?pt=US_Costume_Accessories&hash=item20ccb684e7
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 00:29:43 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
ot:
Palun soovitage kohta, kust osta Guy Fawkes-i maski. Valge sobib samuti, aga pigem sooviks sellist kollaka tooniga. Vaatasin, et eBay-s täitsa olemas - kellelgi juba kogemusi, missugune parema/halvema kvaliteediga?


Ma küll ei tea, mis eesmärgil seda maski osta soovid, aga enne ostu loe see artikkel läbi: link.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 00:44:30 vasta tsitaadiga

parasitego, võta rahulikult - Hiinas ei anna keegi kopikatki suurfirmadele...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2012 00:58:20 vasta tsitaadiga

Olen lugenud seda artiklit ja loogiliselt võttes see nii peaks olema jah. Mõtle nüüd - kuidas on "Happy birthday to you" lauluga. Keegi reaalselt maksab ka selle esitamise eest mingit raha? Mingil väiksel sünnipäeval? Vaevalt...
Aga eks tellin mõlemad ja vaatan kumb parem välja näeb icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 09.11.2012 04:14:43 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Olen lugenud seda artiklit ja loogiliselt võttes see nii peaks olema jah. Mõtle nüüd - kuidas on "Happy birthday to you" lauluga. Keegi reaalselt maksab ka selle esitamise eest mingit raha? Mingil väiksel sünnipäeval? Vaevalt...
OT: Väikeselt sünnipäevapeolt ei nõuagi keegi raha, aga ürita sama laulu näiteks filmis või teleris laulda, siis plekid rõõmsalt (2010. aastast pärinev artikkel leidis, et Warner Music teenib antud looga $2M aastas) icon_wink.gif
_________________
IMO & GPLed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Üleskutse: Ei ACTA'le! mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.