Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Probleem partitsioonide muutmisega. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2012 15:48:48 Probleem partitsioonide muutmisega. vasta tsitaadiga

Terv, probleem siis partitsioonide muutmisega. Oleks vaja need 2 partitsiooni windows 7-le külge pookida. On see võimalik, ise pole suutnud. Või mängib rolli see, et nad pole w7 kõrval?


http://www.upload.ee/image/2324984/Nimeta.png

_________________
pWn


viimati muutis pwn13 07.05.2012 22:22:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Voyage
HV Guru

liitunud: 07.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.05.2012 15:58:45 vasta tsitaadiga

jep, nad peavad kohe w7 ees/järgi olema
Kommentaarid: 826 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 655
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2012 10:21:50 vasta tsitaadiga

krdi jama:D

EDIT: igatahes pusisin ja sain mac osx ja tema järel oleva tühja partitsiooni omavahel ära vahetatud ja sain selle w7 otsa lükatud.
Hetke seis : http://www.upload.ee/image/2327489/Nimeta.png

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taaviu
Kreisi kasutaja
taaviu

liitunud: 08.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 11:35:23 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
krdi jama:D

EDIT: igatahes pusisin ja sain mac osx ja tema järel oleva tühja partitsiooni omavahel ära vahetatud ja sain selle w7 otsa lükatud.
Hetke seis : http://www.upload.ee/image/2327489/Nimeta.png


Delete need kettad, siis need muutuvad "unlallocated" kettaks ja lähevad kõik kokku üheks suureks kettaks.Seda esimest 100Mb partitsiooni ära puutu!!
Kui jõuad sinnamaani, et partisiooni tabelis on seis selline "100Mb ketas, Windows 7 ketas, ja ülejäänud 1 "unallocated" ketas siis sebi mingi partition proge ja "merge" see partisioon lihtsalt win7me külge.

_________________
T.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 12:29:16 vasta tsitaadiga

Ära kustuta:
100 MB
187.62 GB (C:/)

Kustuta:
17.09 GB
15.63 GB
73.82 GB
3.84 GB

Siis lihtsalt laienda Windowsi partitsiooni - extend vms. Kokku peaks ~298 GB (C:/)
Peaasi, et sa seda 100 MB partitsiooni ära ei kustutaks!

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taaviu
Kreisi kasutaja
taaviu

liitunud: 08.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 12:32:48 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Ära kustuta:
100 MB
187.62 GB (C:/)

Kustuta:
17.09 GB
15.63 GB
73.82 GB
3.84 GB




Siis lihtsalt laienda Windowsi partitsiooni - extend vms. Kokku peaks ~298 GB (C:/)
Peaasi, et sa seda 100 MB partitsiooni ära ei kustutaks!


Oskad kommenteerida miks win7mes see "extend" ei tööta?

_________________
T.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 10.05.2012 12:45:14 vasta tsitaadiga

taaviu kirjutas:
Oskad kommenteerida miks win7mes see "extend" ei tööta?
Heips!
Eee... sa ju soovid laiendada(extend) Win partitsiooni ehk C: ketast? icon_rolleyes.gif
Siis märgista ehk vali laiendamiseks see, mitte D: ketas.
D: , F: , G: ja H: partitsioonid aga kustuta, kui neid sul muidugi vaja pole.
Või kustuta ainult see, mille arvelt soovid oma C: ketast laiendada.

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taaviu
Kreisi kasutaja
taaviu

liitunud: 08.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 12:49:43 vasta tsitaadiga

hashi kirjutas:
taaviu kirjutas:
Oskad kommenteerida miks win7mes see "extend" ei tööta?
Heips!
Eee... sa ju soovid laiendada(extend) Win partitsiooni ehk C: ketast? icon_rolleyes.gif
Siis märgista ehk vali laiendamiseks see, mitte D: ketas.
D: , F: , G: ja H: partitsioonid aga kustuta, kui neid sul muidugi vaja pole.
Või kustuta ainult see, mille arvelt soovid oma C: ketast laiendada.


Sama seis......vahet pole kas valin C või D...extend valik ei ole aktiivne.

F,G ja H on hoopis mu väline WD Elements icon_wink.gif
Ega ma ei tahagi midagi muuta tegelt, lihtsalt tundsin huvi miks ei saa.

_________________
T.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 12:57:11 vasta tsitaadiga

Sa ei saa laiendada, sest sul pole vaba ruumi kuhugi laiendada. Kui seal oleks kõrval "Unallocated space" vms, siis saaks laiendada. Selleks, et tekiks "Unallocated space" tuleks kustutada mõni partitsioon ära.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taaviu
Kreisi kasutaja
taaviu

liitunud: 08.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 13:03:57 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Sa ei saa laiendada, sest sul pole vaba ruumi kuhugi laiendada. Kui seal oleks kõrval "Unallocated space" vms, siis saaks laiendada. Selleks, et tekiks "Unallocated space" tuleks kustutada mõni partitsioon ära.



Daaaa........... icon_smile.gif
Tänud.


_________________
T.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 13:30:39 vasta tsitaadiga

taaviu kirjutas:
pwn13 kirjutas:
krdi jama:D

EDIT: igatahes pusisin ja sain mac osx ja tema järel oleva tühja partitsiooni omavahel ära vahetatud ja sain selle w7 otsa lükatud.
Hetke seis : http://www.upload.ee/image/2327489/Nimeta.png


Delete need kettad, siis need muutuvad "unlallocated" kettaks ja lähevad kõik kokku üheks suureks kettaks.Seda esimest 100Mb partitsiooni ära puutu!!
Kui jõuad sinnamaani, et partisiooni tabelis on seis selline "100Mb ketas, Windows 7 ketas, ja ülejäänud 1 "unallocated" ketas siis sebi mingi partition proge ja "merge" see partisioon lihtsalt win7me külge.

Plaanin ikkagi teised OS id ka alles jätta. Lasin hetkel sinna 73 gb partitsioonile w8 peale.

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 13:36:37 vasta tsitaadiga

Ajasid mu veidi segadusse...
Millised partitsioonid sa tahad liita Win7 partitsioonile?
170.53 + 17.09 ?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taaviu
Kreisi kasutaja
taaviu

liitunud: 08.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 13:40:39 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
taaviu kirjutas:
pwn13 kirjutas:
krdi jama:D

EDIT: igatahes pusisin ja sain mac osx ja tema järel oleva tühja partitsiooni omavahel ära vahetatud ja sain selle w7 otsa lükatud.
Hetke seis : http://www.upload.ee/image/2327489/Nimeta.png


Delete need kettad, siis need muutuvad "unlallocated" kettaks ja lähevad kõik kokku üheks suureks kettaks.Seda esimest 100Mb partitsiooni ära puutu!!
Kui jõuad sinnamaani, et partisiooni tabelis on seis selline "100Mb ketas, Windows 7 ketas, ja ülejäänud 1 "unallocated" ketas siis sebi mingi partition proge ja "merge" see partisioon lihtsalt win7me külge.

Plaanin ikkagi teised OS id ka alles jätta. Lasin hetkel sinna 73 gb partitsioonile w8 peale.



Lahendus tegelt juba siin teemas olemas kuidas ja mida.
Teiste OSide kohta niipalju....et peale partitsioneerimise lõpetamist võib dualbootiga problasid tulla.

_________________
T.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 13:41:43 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Ajasid mu veidi segadusse...
Millised partitsioonid sa tahad liita Win7 partitsioonile?
170.53 + 17.09 ?

Vaata esimest posti. (pilti)

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 13:48:33 vasta tsitaadiga

Kui Win7 partitsiooni programmiga ei saa, siis kasuta MiniTool Partition Wizard vms
Ma kahjuks ei saa aru, mis partitsiooni, millega liita tahad.
Pole praegu Win7 arvuti taga ja ei saa katsetada, et kas partitsioone teineteise ette/järele sai "lohistada"/liigutada. Default programmiga vist ei saanud ning ise kasutasin samuti mingit (vist oligi MiniTool) kolmanda osapoole programmi selleks.

EDIT: Vaatan esimest pilti - ikka ei saa aru.
Sul on 4 OS'i
Win7 - 170.53 GB - C:/
MAC - 17.09 GB
VABA? 17.09 GB
Ubuntu - 15.63 + 3.84
Win8 - 73.82 GB


Kas sain õigesti aru, et tahad selle osa, mis on MAC partitsiooni järel (samuti 17.09 GB) liita Win7 partitsiooniga?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 17:42:05 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kui Win7 partitsiooni programmiga ei saa, siis kasuta MiniTool Partition Wizard vms
Ma kahjuks ei saa aru, mis partitsiooni, millega liita tahad.
Pole praegu Win7 arvuti taga ja ei saa katsetada, et kas partitsioone teineteise ette/järele sai "lohistada"/liigutada. Default programmiga vist ei saanud ning ise kasutasin samuti mingit (vist oligi MiniTool) kolmanda osapoole programmi selleks.

EDIT: Vaatan esimest pilti - ikka ei saa aru.
Sul on 4 OS'i
Win7 - 170.53 GB - C:/
MAC - 17.09 GB
VABA? 17.09 GB
Ubuntu - 15.63 + 3.84
Win8 - 73.82 GB


Kas sain õigesti aru, et tahad selle osa, mis on MAC partitsiooni järel (samuti 17.09 GB) liita Win7 partitsiooniga?

selle sain liidetud (mac parti tagant), oleks tore kui saaks w8 liidetud w7le, kuna see OS ei paku väga huvi.

_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2012 17:52:14 vasta tsitaadiga

* lase Win8 partitsioon maha
* laienda ubuntu partitsiooni
* vähenda ubuntu partitsiooni aga nii, et tühi osa jääks selle ette
* laienda maci partitsiooni
* vähenda maci partitsiooni nii, et tühi osa jääks selle ette
* laienda Win7 partitsiooni

EDIT: Millegi pärast ma ei näe Upload.ee pilti - lehekülg vist maas.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2012 12:00:57 vasta tsitaadiga

Millist programmi soovitad, easeus partition masteriga e ole igatahes võimalik.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2012 12:20:21 vasta tsitaadiga

MiniTool Partition Wizard
Kui õigesti mäletan, siis sain sellega vist isegi enda Win7 kloonitud teisele kettale.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 05.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2012 16:11:51 vasta tsitaadiga

Tekkinud sarnane probleem, vaja saada Win7 C: partitsioonile juurde üks teine partitsioon(mis on reaalselt ka C: partsitsiooni järel(millele omakorda järgneb vajaliku infoga partitsioon). Diskpart ei lase seda teha, extend on "hall" minitool jm nõuavad nutsu et seda poperatsiooni läbi viia?
Kas on mõnda viisi veel kuidas windowsis seda teha või mõnda töötavat freeware programmi?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2012 17:42:21 vasta tsitaadiga

Laiendada saad partitsiooni ainult "Unallocated" ala arvelt.Sellega saab windows 7 ise hakkama.
Kui seal on miski "logical" või mis iganes muu asi, siis ei saa jah. Tuleb see teine asi enne kustutada.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 05.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 09:05:31 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Laiendada saad partitsiooni ainult "Unallocated" ala arvelt.Sellega saab windows 7 ise hakkama.
Kui seal on miski "logical" või mis iganes muu asi, siis ei saa jah. Tuleb see teine asi enne kustutada.

No seda ma üritasingi aga ei lase laiendada ühelegi poole.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 09:10:28 vasta tsitaadiga

Kui win`i all ei saa, proovi mõne live plaadiga.
Geparted:
http://gparted.sourceforge.net/download.php/
Hiren:
http://www.hiren.info/pages/bootcd
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 23.07.2012 09:29:33 vasta tsitaadiga

Kui ei saa tehtud ülilihtsat asja, millest foorumis kümneid kordi õpetust jagatud, win 7 all, kas ta siis muude vahenditega paremat tulemust saab?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killerwave
HV Guru
Killerwave

liitunud: 05.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 09:35:55 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Kui ei saa tehtud ülilihtsat asja, millest foorumis kümneid kordi õpetust jagatud, win 7 all, kas ta siis muude vahenditega paremat tulemust saab?

Tänan positiivse kommentaari eest, olen seda asja teinud kordi teiste masinate peal, tolle peal esmakordselt tõrge, kuid ka see sai lahendatud juba ca 17h tagasi, lihtsalt tunnen huvi miks tavapärased vahendid ei toiminud?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 23.07.2012 09:49:38 vasta tsitaadiga

loogiline seletus on ikka ja alati tihendi näpukas....... vii ketas mõne targema kätte reaalselt uurida kui arvad, et seal füüsiline tõke oli....
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.07.2012 10:16:56 vasta tsitaadiga

Killerwave kirjutas:
Mnator kirjutas:
Kui ei saa tehtud ülilihtsat asja, millest foorumis kümneid kordi õpetust jagatud, win 7 all, kas ta siis muude vahenditega paremat tulemust saab?

Tänan positiivse kommentaari eest, olen seda asja teinud kordi teiste masinate peal, tolle peal esmakordselt tõrge, kuid ka see sai lahendatud juba ca 17h tagasi, lihtsalt tunnen huvi miks tavapärased vahendid ei toiminud?


Killerwave: On olemas n-ö kettavigu, mille olemasolu korral ei lubatagi partatsioonide muutmist, kloonimist vms. Nii, et on täiesti võimalik, et mõni proovitud programmidest, või ka Win ise, tegi mingi paranduse ja pärast seda oligi kõik OK.

PS: Ja üsna ammustest aegadest pärit soovitus ongi, et kõigepealt tuleb ketas üle kontrollida ja vead parandada, seejärel alles kõikvõimalikud ketta muutmised, kloonimised jms.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 10:27:18 vasta tsitaadiga

Võib ka olla, et üks partitsioon on "Primary" - teine on "Logical".
Mingi programmiga sai neid ühendada ja ka laiendada kokku.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.07.2012 11:26:01 vasta tsitaadiga

Üsna võimekas ja kiita saanud töövahend on EaseUS® Partition Master
http://www.partition-tool.com/

Aga sama asi, et kui kettal on mingi jama (error), siis enne selle kõrvaldamist programm oma tööd ei tee.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2012 15:21:00 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Üsna võimekas ja kiita saanud töövahend on EaseUS® Partition Master
http://www.partition-tool.com/

Aga sama asi, et kui kettal on mingi jama (error), siis enne selle kõrvaldamist programm oma tööd ei tee.

Teemas juba varem nimetatud MiniTool Partition Wizard on Easeusest võimalusterohkem ja parem, litsentsitingimused sisuliselt samad (non-commercial home use). Kasutanud olen mõlemat, aga viimasel ajal eelistan MiniTool-i.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taaviu
Kreisi kasutaja
taaviu

liitunud: 08.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2013 22:59:01 vasta tsitaadiga

Tere.

Ilma uut teemat tegemata postitan siia kuna haakub.
Sai uuendatud läpakal kõvaketast. Kuna ei tahtnud windowsi installi uuesti teha siis tegin lihtsalt copy tervest kettast teisele kettale.
Mingil põhjusel tekkis selle tulemusena sinna üls 8MB unallocated partition mida ma ei suuda enam mingi valemiga eemaldada.
Windowsi oma disk management seda ei näita aga mõni kobedam ketta programm näitab seda seal.
Lahendus oleks kindalasti tervele kettale format aga liiga palju manti peal ja pole kuhugile kopeerida selleks ajaks.
Siit siis küsimus.......kuidas sellest lahti saada?


_________________
T.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 13.02.2013 23:27:43 vasta tsitaadiga

Las see 8Mb partitsioon olla. See andmemahukadu on imetilluke, et selle pärast kogu ketast uuesti ümber vormindama ja partitsioneerima hakata.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2013 10:02:21 vasta tsitaadiga

HDD pealt kopisid-kloonisid SSD peale? Kui jah, siis see on halb mõte ja võiksid teha puhta installi nullist.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.02.2013 10:15:38 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
HDD pealt kopisid-kloonisid SSD peale? Kui jah, siis see on halb mõte j...


Miks?
Olen ka ise nii teinud ja kõik funkab. Mitte alati pole lihtne paigaldada kogu tööks vajalikku tarkvara ja andmeid uuesti. Windowsi enda install on jah, kökimöki.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2013 10:28:46 vasta tsitaadiga

Esiteks puhta installiga võid kindel olla, et partitsioonid algavad õigest kohast ja klasteri suurus on 4096.
Teiseks, HDD ja SSD on kardinaalselt erinevad, mistõttu kloonides HDD üks-ühele SSD peale on tulemuseks see, et Windows kasutab viimast HDD seadistustega ja reaalselt kaotad jõudluses.
Samas on olemas juba kloonimisprogrammid, millega saab edukalt sellist kloonimist ette võtta, kuna neil on vastavad funktsioonid olemas.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.02.2013 10:33:04 vasta tsitaadiga

No ma selle viimase lause järgi toimisingi.
Kasutasin SSDga kaasasolnud kloonimisprogrammi. Ise poleks viitsinud hakata otsima, et kuidas ja mis progega kloonida.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taaviu
Kreisi kasutaja
taaviu

liitunud: 08.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2013 21:17:59 vasta tsitaadiga

Ei mingit SSD ketast. Oli vana 5400rpm/m ja tahtsin ja ostsin uuema 7200rpm/m ketta lihtsalt. Vanakooli keerlev sata.
Tegin uue ketta tühjaks, ei mingeid partitsioone. Vanal kettel oli siis 3 partitsiooni.
Üks see 100Mb kopikatega, siis win 7 part ja data jaoks eraldi üks veel.
Paragon partition managerga tegin lihtsalt copy

_________________
T.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2013 21:20:13 vasta tsitaadiga

Siis on savi thumbs_up.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Probleem partitsioonide muutmisega.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.