|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
07.05.2012 15:48:48
Probleem partitsioonide muutmisega. |
|
|
Terv, probleem siis partitsioonide muutmisega. Oleks vaja need 2 partitsiooni windows 7-le külge pookida. On see võimalik, ise pole suutnud. Või mängib rolli see, et nad pole w7 kõrval?
http://www.upload.ee/image/2324984/Nimeta.png
_________________ pWn
viimati muutis pwn13 07.05.2012 22:22:24, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Voyage
HV Guru
liitunud: 07.01.2004
|
07.05.2012 15:58:45
|
|
|
| jep, nad peavad kohe w7 ees/järgi olema
|
|
| Kommentaarid: 826 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
655 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
08.05.2012 10:21:50
|
|
|
krdi jama:D
EDIT: igatahes pusisin ja sain mac osx ja tema järel oleva tühja partitsiooni omavahel ära vahetatud ja sain selle w7 otsa lükatud.
Hetke seis : http://www.upload.ee/image/2327489/Nimeta.png
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taaviu
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2009
|
10.05.2012 11:35:23
|
|
|
Delete need kettad, siis need muutuvad "unlallocated" kettaks ja lähevad kõik kokku üheks suureks kettaks.Seda esimest 100Mb partitsiooni ära puutu!!
Kui jõuad sinnamaani, et partisiooni tabelis on seis selline "100Mb ketas, Windows 7 ketas, ja ülejäänud 1 "unallocated" ketas siis sebi mingi partition proge ja "merge" see partisioon lihtsalt win7me külge.
_________________ T. |
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taaviu
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2009
|
10.05.2012 12:32:48
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Ära kustuta:
100 MB
187.62 GB (C:/)
Kustuta:
17.09 GB
15.63 GB
73.82 GB
3.84 GB
Siis lihtsalt laienda Windowsi partitsiooni - extend vms. Kokku peaks ~298 GB (C:/)
Peaasi, et sa seda 100 MB partitsiooni ära ei kustutaks! |
Oskad kommenteerida miks win7mes see "extend" ei tööta?
_________________ T. |
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hashi
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
10.05.2012 12:45:14
|
|
|
| taaviu kirjutas: |
| Oskad kommenteerida miks win7mes see "extend" ei tööta? |
Heips!
Eee... sa ju soovid laiendada(extend) Win partitsiooni ehk C: ketast?
Siis märgista ehk vali laiendamiseks see, mitte D: ketas.
D: , F: , G: ja H: partitsioonid aga kustuta, kui neid sul muidugi vaja pole.
Või kustuta ainult see, mille arvelt soovid oma C: ketast laiendada.
_________________ Seniks...
---
Hashi |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taaviu
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2009
|
10.05.2012 12:49:43
|
|
|
| hashi kirjutas: |
| taaviu kirjutas: |
| Oskad kommenteerida miks win7mes see "extend" ei tööta? |
Heips!
Eee... sa ju soovid laiendada(extend) Win partitsiooni ehk C: ketast?
Siis märgista ehk vali laiendamiseks see, mitte D: ketas.
D: , F: , G: ja H: partitsioonid aga kustuta, kui neid sul muidugi vaja pole.
Või kustuta ainult see, mille arvelt soovid oma C: ketast laiendada. |
Sama seis......vahet pole kas valin C või D...extend valik ei ole aktiivne.
F,G ja H on hoopis mu väline WD Elements
Ega ma ei tahagi midagi muuta tegelt, lihtsalt tundsin huvi miks ei saa.
_________________ T. |
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taaviu
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2009
|
10.05.2012 13:03:57
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Sa ei saa laiendada, sest sul pole vaba ruumi kuhugi laiendada. Kui seal oleks kõrval "Unallocated space" vms, siis saaks laiendada. Selleks, et tekiks "Unallocated space" tuleks kustutada mõni partitsioon ära. |
Daaaa...........
Tänud.
_________________ T. |
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
10.05.2012 13:30:39
|
|
|
| taaviu kirjutas: |
Delete need kettad, siis need muutuvad "unlallocated" kettaks ja lähevad kõik kokku üheks suureks kettaks.Seda esimest 100Mb partitsiooni ära puutu!!
Kui jõuad sinnamaani, et partisiooni tabelis on seis selline "100Mb ketas, Windows 7 ketas, ja ülejäänud 1 "unallocated" ketas siis sebi mingi partition proge ja "merge" see partisioon lihtsalt win7me külge. |
Plaanin ikkagi teised OS id ka alles jätta. Lasin hetkel sinna 73 gb partitsioonile w8 peale.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taaviu
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2009
|
10.05.2012 13:40:39
|
|
|
| pwn13 kirjutas: |
| taaviu kirjutas: |
Delete need kettad, siis need muutuvad "unlallocated" kettaks ja lähevad kõik kokku üheks suureks kettaks.Seda esimest 100Mb partitsiooni ära puutu!!
Kui jõuad sinnamaani, et partisiooni tabelis on seis selline "100Mb ketas, Windows 7 ketas, ja ülejäänud 1 "unallocated" ketas siis sebi mingi partition proge ja "merge" see partisioon lihtsalt win7me külge. |
Plaanin ikkagi teised OS id ka alles jätta. Lasin hetkel sinna 73 gb partitsioonile w8 peale. |
Lahendus tegelt juba siin teemas olemas kuidas ja mida.
Teiste OSide kohta niipalju....et peale partitsioneerimise lõpetamist võib dualbootiga problasid tulla.
_________________ T. |
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
10.05.2012 13:41:43
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Ajasid mu veidi segadusse...
Millised partitsioonid sa tahad liita Win7 partitsioonile?
170.53 + 17.09 ? |
Vaata esimest posti. (pilti)
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
10.05.2012 13:48:33
|
|
|
Kui Win7 partitsiooni programmiga ei saa, siis kasuta MiniTool Partition Wizard vms
Ma kahjuks ei saa aru, mis partitsiooni, millega liita tahad.
Pole praegu Win7 arvuti taga ja ei saa katsetada, et kas partitsioone teineteise ette/järele sai "lohistada"/liigutada. Default programmiga vist ei saanud ning ise kasutasin samuti mingit (vist oligi MiniTool) kolmanda osapoole programmi selleks.
EDIT: Vaatan esimest pilti - ikka ei saa aru.
Sul on 4 OS'i
Win7 - 170.53 GB - C:/
MAC - 17.09 GB
VABA? 17.09 GB
Ubuntu - 15.63 + 3.84
Win8 - 73.82 GB
Kas sain õigesti aru, et tahad selle osa, mis on MAC partitsiooni järel (samuti 17.09 GB) liita Win7 partitsiooniga?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
10.05.2012 17:42:05
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Kui Win7 partitsiooni programmiga ei saa, siis kasuta MiniTool Partition Wizard vms
Ma kahjuks ei saa aru, mis partitsiooni, millega liita tahad.
Pole praegu Win7 arvuti taga ja ei saa katsetada, et kas partitsioone teineteise ette/järele sai "lohistada"/liigutada. Default programmiga vist ei saanud ning ise kasutasin samuti mingit (vist oligi MiniTool) kolmanda osapoole programmi selleks.
EDIT: Vaatan esimest pilti - ikka ei saa aru.
Sul on 4 OS'i
Win7 - 170.53 GB - C:/
MAC - 17.09 GB
VABA? 17.09 GB
Ubuntu - 15.63 + 3.84
Win8 - 73.82 GB
Kas sain õigesti aru, et tahad selle osa, mis on MAC partitsiooni järel (samuti 17.09 GB) liita Win7 partitsiooniga? |
selle sain liidetud (mac parti tagant), oleks tore kui saaks w8 liidetud w7le, kuna see OS ei paku väga huvi.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
13.05.2012 12:00:57
|
|
|
Millist programmi soovitad, easeus partition masteriga e ole igatahes võimalik.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killerwave
HV Guru

liitunud: 05.01.2005
|
22.07.2012 16:11:51
|
|
|
Tekkinud sarnane probleem, vaja saada Win7 C: partitsioonile juurde üks teine partitsioon(mis on reaalselt ka C: partsitsiooni järel(millele omakorda järgneb vajaliku infoga partitsioon). Diskpart ei lase seda teha, extend on "hall" minitool jm nõuavad nutsu et seda poperatsiooni läbi viia?
Kas on mõnda viisi veel kuidas windowsis seda teha või mõnda töötavat freeware programmi?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
22.07.2012 17:42:21
|
|
|
Laiendada saad partitsiooni ainult "Unallocated" ala arvelt.Sellega saab windows 7 ise hakkama.
Kui seal on miski "logical" või mis iganes muu asi, siis ei saa jah. Tuleb see teine asi enne kustutada.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killerwave
HV Guru

liitunud: 05.01.2005
|
23.07.2012 09:05:31
|
|
|
| tcumen kirjutas: |
Laiendada saad partitsiooni ainult "Unallocated" ala arvelt.Sellega saab windows 7 ise hakkama.
Kui seal on miski "logical" või mis iganes muu asi, siis ei saa jah. Tuleb see teine asi enne kustutada. |
No seda ma üritasingi aga ei lase laiendada ühelegi poole.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007

|
23.07.2012 09:29:33
|
|
|
| Kui ei saa tehtud ülilihtsat asja, millest foorumis kümneid kordi õpetust jagatud, win 7 all, kas ta siis muude vahenditega paremat tulemust saab?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killerwave
HV Guru

liitunud: 05.01.2005
|
23.07.2012 09:35:55
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| Kui ei saa tehtud ülilihtsat asja, millest foorumis kümneid kordi õpetust jagatud, win 7 all, kas ta siis muude vahenditega paremat tulemust saab? |
Tänan positiivse kommentaari eest, olen seda asja teinud kordi teiste masinate peal, tolle peal esmakordselt tõrge, kuid ka see sai lahendatud juba ca 17h tagasi, lihtsalt tunnen huvi miks tavapärased vahendid ei toiminud?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007

|
23.07.2012 09:49:38
|
|
|
| loogiline seletus on ikka ja alati tihendi näpukas....... vii ketas mõne targema kätte reaalselt uurida kui arvad, et seal füüsiline tõke oli....
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.07.2012 10:16:56
|
|
|
| Killerwave kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| Kui ei saa tehtud ülilihtsat asja, millest foorumis kümneid kordi õpetust jagatud, win 7 all, kas ta siis muude vahenditega paremat tulemust saab? |
Tänan positiivse kommentaari eest, olen seda asja teinud kordi teiste masinate peal, tolle peal esmakordselt tõrge, kuid ka see sai lahendatud juba ca 17h tagasi, lihtsalt tunnen huvi miks tavapärased vahendid ei toiminud? |
Killerwave: On olemas n-ö kettavigu, mille olemasolu korral ei lubatagi partatsioonide muutmist, kloonimist vms. Nii, et on täiesti võimalik, et mõni proovitud programmidest, või ka Win ise, tegi mingi paranduse ja pärast seda oligi kõik OK.
PS: Ja üsna ammustest aegadest pärit soovitus ongi, et kõigepealt tuleb ketas üle kontrollida ja vead parandada, seejärel alles kõikvõimalikud ketta muutmised, kloonimised jms.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.07.2012 11:26:01
|
|
|
Üsna võimekas ja kiita saanud töövahend on EaseUS® Partition Master
http://www.partition-tool.com/
Aga sama asi, et kui kettal on mingi jama (error), siis enne selle kõrvaldamist programm oma tööd ei tee.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
23.07.2012 15:21:00
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Üsna võimekas ja kiita saanud töövahend on EaseUS® Partition Master
http://www.partition-tool.com/
Aga sama asi, et kui kettal on mingi jama (error), siis enne selle kõrvaldamist programm oma tööd ei tee. |
Teemas juba varem nimetatud MiniTool Partition Wizard on Easeusest võimalusterohkem ja parem, litsentsitingimused sisuliselt samad (non-commercial home use). Kasutanud olen mõlemat, aga viimasel ajal eelistan MiniTool-i.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taaviu
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2009
|
13.02.2013 22:59:01
|
|
|
Tere.
Ilma uut teemat tegemata postitan siia kuna haakub.
Sai uuendatud läpakal kõvaketast. Kuna ei tahtnud windowsi installi uuesti teha siis tegin lihtsalt copy tervest kettast teisele kettale.
Mingil põhjusel tekkis selle tulemusena sinna üls 8MB unallocated partition mida ma ei suuda enam mingi valemiga eemaldada.
Windowsi oma disk management seda ei näita aga mõni kobedam ketta programm näitab seda seal.
Lahendus oleks kindalasti tervele kettale format aga liiga palju manti peal ja pole kuhugile kopeerida selleks ajaks.
Siit siis küsimus.......kuidas sellest lahti saada?
_________________ T. |
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
13.02.2013 23:27:43
|
|
|
Las see 8Mb partitsioon olla. See andmemahukadu on imetilluke, et selle pärast kogu ketast uuesti ümber vormindama ja partitsioneerima hakata.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
14.02.2013 10:15:38
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| HDD pealt kopisid-kloonisid SSD peale? Kui jah, siis see on halb mõte j... |
Miks?
Olen ka ise nii teinud ja kõik funkab. Mitte alati pole lihtne paigaldada kogu tööks vajalikku tarkvara ja andmeid uuesti. Windowsi enda install on jah, kökimöki.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
14.02.2013 10:28:46
|
|
|
Esiteks puhta installiga võid kindel olla, et partitsioonid algavad õigest kohast ja klasteri suurus on 4096.
Teiseks, HDD ja SSD on kardinaalselt erinevad, mistõttu kloonides HDD üks-ühele SSD peale on tulemuseks see, et Windows kasutab viimast HDD seadistustega ja reaalselt kaotad jõudluses.
Samas on olemas juba kloonimisprogrammid, millega saab edukalt sellist kloonimist ette võtta, kuna neil on vastavad funktsioonid olemas.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
14.02.2013 10:33:04
|
|
|
No ma selle viimase lause järgi toimisingi.
Kasutasin SSDga kaasasolnud kloonimisprogrammi. Ise poleks viitsinud hakata otsima, et kuidas ja mis progega kloonida.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taaviu
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2009
|
14.02.2013 21:17:59
|
|
|
Ei mingit SSD ketast. Oli vana 5400rpm/m ja tahtsin ja ostsin uuema 7200rpm/m ketta lihtsalt. Vanakooli keerlev sata.
Tegin uue ketta tühjaks, ei mingeid partitsioone. Vanal kettel oli siis 3 partitsiooni.
Üks see 100Mb kopikatega, siis win 7 part ja data jaoks eraldi üks veel.
Paragon partition managerga tegin lihtsalt copy
_________________ T. |
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|