Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2012 20:34:07 vasta tsitaadiga

Nu, Ma pole väitnud, et see hea lahendus on... Lihtsalt tõin näite, et PCI-E peal on täitsa korraliku läbilaskega SSD terviklahendus olemas.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 01.05.2012 11:14:28 vasta tsitaadiga

Värske uudis sobivalt just viimase arutelu jätkuks:

May 1, 2012
HGST Demonstrates Industry's First 12Gb/s SAS SSD
http://www.hgst.com/press-room/2012/hgst-demonstrates-industrys-first-12gbs-sas-ssd

One of the enterprise features of today's SAS drives is a second interface port that provides additional bandwidth to the drive...
Resulting in a total available interface bandwidth of 4.8GB/s per drive


Seega:
- Ligi 10 korda kiirem, kui need parimad SSD'd millega siin teemas mõõtu on võetud.
- Üle 3 korra kiirem kui praegune kõige kiirem RevoDrive.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2004



Online
sõnum 01.05.2012 13:18:36 vasta tsitaadiga

Ei leia hetkel kusagilt võrdlust aga kas mulle ei tundu, et kohati on Intel SSD 910 kiirem kui mistahes RevoDrive?

PS. see postitus pole tehtud õli tulle valamiseks vaid konstruktiivse tagasiside saamiseks
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2012 22:32:36 vasta tsitaadiga

caarel, Inteli 910 SSD on SAS kontrolleriga SSD mille lugemise kiirus 2GB/s ja kirjutuskiirus 1GB/s (800GB mudel)
- Samas kuna tegemist äriklassi tootega, siis hind on arvatavasti seal ~2000 EUR kanti.

400GB mudelil kiiruseks 1000 MB/s ja 750 MB/s

Aga isegi inteli lehel ei ole tootele veel tellimuskoode ja release oli Q2 2012 - ehk verivärske asi.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2004



Online
sõnum 02.05.2012 00:06:37 vasta tsitaadiga

Mul suhtsavi kas SAS kontrolleriga või mitte. Ma näen, et RevoDrive on oma omadustelt suht sama mis Inteli 520 180GB ketas. Hinna poolest muidugi mitte:)
Nii Intel 910 kui RevoDrive on PCI-E kettad. Intel 910 kasutab sama kontrollerit mis Hitachi Ultrastar SSD400M.

Mis on see mis teeb Inteli SSD 910 võrreldamatuks RevoDrive'ga kuid samas lubab RevoDrive julgelt kiireimaks nimetada?
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 02.05.2012 06:21:15 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Mis on see mis teeb Inteli SSD 910 võrreldamatuks RevoDrive'ga kuid samas lubab RevoDrive julgelt kiireimaks nimetada?

Kui vihjad minu väitele "praegune kõige kiirem RevoDrive", siis see lause tähendas seda, et ma tõin võrdlevaks näiteks RevoDrive brändi praeguse kõige kiirema mudeli (RevoDrive3x2 480+GB). Mitte aga väites, et RevoDrive bränd üldse kõige kiirem SSD oleks. Just RevoDrive tõin aga võrdlevaks näiteks lihtsalt seetõttu, et siin teemas enamuse tavahuviliste jaoks on ta natuke juba tuntumaks saanud toode ja sellega pikkuste võrdlemise mõõdupuuna sageli kasutusel.

Tegelikult nende enterprise SSD'de saadavusega on siinkandis üldse olematud lood, näiteks HGST ühtegi mudelit, ei vanemaid (SSD400M, SSD400S) ega uuemat (SSD400S.B) ei ole meie maaletoojatelt tellidagi võimalik.

caarel kirjutas:
Ma näen, et RevoDrive on oma omadustelt suht sama mis Inteli 520 180GB ketas.

Mis mõttes sama? Intel 520 on ju SATA3 kanali 550MB/s läbilaskega piiratud, samas kui praegune kiireim RevoDrive3 on 1500MB/s ehk kolm korda kiirem järjestlugemise osas. Samuti kui Intel 550 suudab max 80 000 IOPS, siis RevoDrive3 suudab 230 000 IOPS ehk samuti kolm korda rohkem.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2012 09:51:11 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Mis on see mis teeb Inteli SSD 910 võrreldamatuks RevoDrive'ga kuid samas lubab RevoDrive julgelt kiireimaks nimetada?

Kõige lihtsam on öelda, et Revodrive on Consumer toode, mis maksab ~2-3 korda vähem kui 910 ja pigem, siis tuleks juba võrrelda OCZ Z-drive'ga, mis on kuni 2900/2900 MB/s read/write enterprise SSD

Intel Newsroom kirjutas:
Pricing for the Intel SSD 910 Series is $1,929 for the 400GB capacity and $3,859 for 800GB
umbes nii Eurodes, siis meie regioonis.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2012 09:56:43 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Mul suhtsavi kas SAS kontrolleriga või mitte. Ma näen, et RevoDrive on oma omadustelt suht sama mis Inteli 520 180GB ketas. Hinna poolest muidugi mitte:)


On ta jah suht sama. doh.gif Ainult natuke rohkem, kui 3 kordne kiiruse vahe. See polegi midagi.


viimati muutis Kristoferr 02.05.2012 09:57:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.05.2012 09:56:47 vasta tsitaadiga

Mida sellest tootest arvata? icon_arrow.gif OCZ RevoDrive Hybrid PCI-EXPRESS 100GB SSD+1TB HDD
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2012 09:59:34 vasta tsitaadiga

Igasugused hübriidid ei ole minumeelest oma hinda väärt. Mõni teine ehk leiab neis midagi kasulikku.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 02.05.2012 10:25:13 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mida sellest tootest arvata? icon_arrow.gif OCZ RevoDrive Hybrid PCI-EXPRESS 100GB SSD+1TB HDD

Esialgu vara midagi kindlat arvata. Selle asja puhul on ülioluline tema firmware väljatöötlus, et kuidas ta üldse toimib erinevates stsenaariumides, seda ka pikema aja kestel, samuti kui lollikindel ja infoturvaline see reaalselt ka on. Samuti pole selget ülevaadet, kui usaldusväärne tema HDD osa on (tundub nagu Seagate HDD seal?). Kriitilisema kasutuse jaoks praegu vist ei riskiks seda hankida. Saadavus ka esialgu ainult ühes variandis (1TB), mis ei pruugi igaühele sobida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2012 10:43:28 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mida sellest tootest arvata? icon_arrow.gif OCZ RevoDrive Hybrid PCI-EXPRESS 100GB SSD+1TB HDD

Sandy Bridgega tuli SSD caching ja paljudes ultrabookides on sarnane SSD plus HDD lahendus kasutusel. Samuti on Momentus/Barracuda XT kettad sama lahendusega põhimõtteliselt. Toimib ta küll ja osades asjades annab ta tublisti juurde aga suuremosa asju töötab ikka tavalise HDD kiirusega.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2012 13:14:42 vasta tsitaadiga

Töötab see SSD caching reaalselt ka kui on üks SSD ja üks HDD? Ma nagu manuaalides tuhnides sain aru, et töötab ainult HDD RAID jaoks see SSD caching.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2012 13:41:04 vasta tsitaadiga

Kuskil on HV's õpetus, et vahetada IDE ja AHCI vahel nii, et ei peaks windowsit reinstallima. Keegi aitab leida õpetuse?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.05.2012 13:43:15 vasta tsitaadiga

http://forums.pcper.com/showthread.php?t=444831
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 02.05.2012 14:00:48 vasta tsitaadiga

Mercury kirjutas:
Kuskil on HV's õpetus, et vahetada IDE ja AHCI vahel nii, et ei peaks windowsit reinstallima. Keegi aitab leida õpetuse?


kõige lihtsam ja kiirem viis:

- Set BIOS back to IDE
- Start Windows
- Run Registry Editor
- Go to HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
- Change the "Start" value to 0
- Reboot and go to BIOS immediately
- Set BIOS to AHCI
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2012 14:02:49 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
Mercury kirjutas:
Kuskil on HV's õpetus, et vahetada IDE ja AHCI vahel nii, et ei peaks windowsit reinstallima. Keegi aitab leida õpetuse?


kõige lihtsam ja kiirem viis:

Spoiler Spoiler Spoiler



Kui tahan tagasi IDE peale kas panen 1 või 3 ?


viimati muutis Mercury 02.05.2012 14:15:44, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.05.2012 14:03:43 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
Mercury kirjutas:
Kuskil on HV's õpetus, et vahetada IDE ja AHCI vahel nii, et ei peaks windowsit reinstallima. Keegi aitab leida õpetuse?


kõige lihtsam ja kiirem viis:

- Set BIOS back to IDE
- Start Windows
- Run Registry Editor
- Go to HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
- Change the "Start" value to 0
- Reboot and go to BIOS immediately
- Set BIOS to AHCI

kui mälu ei peta, siis tegin sama moodi thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2012 17:45:33 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Intel 520 on ju SATA3 kanali 550MB/s läbilaskega piiratud

sata3 on piiranguks täna veel rohkem teoreetiliselt. ka suurte failide kirjutamisel ei saavutata püsivalt 500MB, rääkimata sellest, et 4K random read/write on enamustel ketastel ikka alla 100MB/s

_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2004



Online
sõnum 02.05.2012 23:24:59 vasta tsitaadiga

Ma tänan vastajaid. Kohe jälle targem. Nii et koju paras osta siis OCZ tooteid icon_smile.gif
Ausaltöeldes ei oska selliseid kiiruseid oodatagi. Kui serveris 2X15K RAID0 peal said haledalt kotti ühe vana SSD käest siis kukal sügeles veel tükk aega peale seda vaatepilti icon_smile.gif
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2012 23:42:41 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
Töötab see SSD caching reaalselt ka kui on üks SSD ja üks HDD? Ma nagu manuaalides tuhnides sain aru, et töötab ainult HDD RAID jaoks see SSD caching.

SSD caching ehk Intel Smart Response Technology - Anandtechis kirjutatakse, et selle tarkvara ei hakka tööle IDE ja AHCI sättes, vaid töötab ainult SATA mode: RAID sättes... See aga ei tähenda, et sul peab reaalselt raid olema.
See on mingi tarkvaraline bugi mis ma arvan, et parandatakse ära, kui veel ei ole tehtud - Ultrabookides on need tarkvarad vähe omanäolised ja töötavad kenasti AHCI režiimis. OCZ hybriidiga on kaasas täiesti teine soft, mis teeb
põhimõtteliselt sama asja (peaks isegi olema täpsemini seadistatav, kui inteli oma)
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 03.05.2012 01:20:30 vasta tsitaadiga

Märkasin et meie internetipoodides langes paljude SSD mudelite hind
Näiteks Crucial M4 256GB oli 272€ nüüd 224€
Mis juhtus icon_question.gif

_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 03.05.2012 08:08:50 vasta tsitaadiga

alec kirjutas:
Märkasin et meie internetipoodides langes paljude SSD mudelite hind
Näiteks Crucial M4 256GB oli 272€ nüüd 224€
Mis juhtus icon_question.gif
Kui sa soovid endiselt 100 kordselt üle maksta tegelikust väärtusest, siis mine paku neile vana summat - loodetavasti sulle tullakse vastu icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2012 08:12:43 vasta tsitaadiga

Major SSD Vendors Drop Prices In An Attempt To Remove Smaller Competitors From Contention

http://thessdreview.com/latest-buzz/major-ssd-vendors-drop-prices-in-an-attempt-to-remove-smaller-competitors-from-contention/

Need saavad nüüd piina tunda, kes tahtsid oma SSD eest saada poest 10 € odavamalt lahti.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 03.05.2012 08:21:58 vasta tsitaadiga

Kusjuures, SSD omahind ongi tegelikult palju madalam kui HDD omahind icon_wink.gif

Palju lihtsam toota, palju vähem osi, seejuures tootmismahukas ja spetsmaterjale vajav täppismehaanika, laagrid, määrded, magnetid, ülisiledad magnetpinnad puuduvad sootuks, koostamiseks pole vaja ülipuhast keskkonda, mehaanilist balanseerimist ja palju testaparatuuri, mehaanilise eelformaatimise tsüklit ning testimist jne.

Mälukiipide eduka väljatuleku protsent on küll väga madal, kuid seda teevad 100% automaadid-robotpingid lennukiirusel ning räni-toormaterjal ei maksa midagi.
Väljatöötluskulud on tegelikult ka väiksemad kui mistahes HDD puhul ja ka väiksemad kui CPU kiipide puhul, kuna ka suure mahutavusega mälukiip on lihtsalt sama struktuuri pidevalt kordav maatriks. Pigem on kontroller ja selle firmware arendus üks kulukamaid komponente. Samas mida suurem partii, seda odavam seegi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.05.2012 08:25:48 vasta tsitaadiga

alec kirjutas:
Märkasin et meie internetipoodides langes paljude SSD mudelite hind
Näiteks Crucial M4 256GB oli 272€ nüüd 224€
Mis juhtus icon_question.gif

Panen ka siis vastava lingi: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad+-+sisemised/172063/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 03.05.2012 11:46:37 vasta tsitaadiga

SSD hinnast moodustab enamuse NAND kivide hind.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 03.05.2012 14:52:52 vasta tsitaadiga

toivos kirjutas:
SSD hinnast moodustab enamuse NAND kivide hind.

Aga kas oskad täpsemalt öelda, mis teeb need NAND kivid kalliks?
Disainimise kulud? Mingi pikk keerukas tootmistsükkel? Madal õnnestunud eksemplaride väljatulek?
Või on NAND kivide hind ka lihtsalt kunstlikult kõrgel hoitav hoopis?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 03.05.2012 15:28:46 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
toivos kirjutas:
SSD hinnast moodustab enamuse NAND kivide hind.

Aga kas oskad täpsemalt öelda, mis teeb need NAND kivid kalliks?
Disainimise kulud? Mingi pikk keerukas tootmistsükkel? Madal õnnestunud eksemplaride väljatulek?
Või on NAND kivide hind ka lihtsalt kunstlikult kõrgel hoitav hoopis?
Sama hästi võiks küsida mis teeb prosede hinna kalliks. Kui oleks võimalik 100 korda odavamalt toota küll leidub investoreid kes paneks oma tootmise püsti. NAND kivide tootjaid on mitmeid ja hinna suurusjärk paistab neil enam vähem sama olevat. Kuna uusi tegijaid turule ei tule vaid vanu ostetakse kokku, siis paistab, et hind nii õhku täis ei ole.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 03.05.2012 15:33:50 vasta tsitaadiga

toivos kirjutas:
WAV kirjutas:
toivos kirjutas:
SSD hinnast moodustab enamuse NAND kivide hind.

Aga kas oskad täpsemalt öelda, mis teeb need NAND kivid kalliks?
Disainimise kulud? Mingi pikk keerukas tootmistsükkel? Madal õnnestunud eksemplaride väljatulek?
Või on NAND kivide hind ka lihtsalt kunstlikult kõrgel hoitav hoopis?
Sama hästi võiks küsida mis teeb prosede hinna kalliks. Kui oleks võimalik 100 korda odavamalt toota küll leidub investoreid kes paneks oma tootmise püsti. NAND kivide tootjaid on mitmeid ja hinna suurusjärk paistab neil enam vähem sama olevat. Kuna uusi tegijaid turule ei tule vaid vanu ostetakse kokku, siis paistab, et hind nii õhku täis ei ole.

Protsessoritel on enamus hinnast väljatöötluse, arenduse, katsetamiste kulud. Samas NAND mälud on ikka suurusjärk lihtsamakoelised mass-struktuurid võrreldes täisfunktsionaalse arhitektuuriga universaalse protsessoriga. Aga ega ma ka nii täpselt ei tea...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.05.2012 15:42:19 vasta tsitaadiga

Pigem see probleem, et alles otsitakse, kuidas saaks odavaid kive odavalt toota.

Postitatud Sony Ericsson mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2012 17:41:54 vasta tsitaadiga

SSD-l on eelis HDD ees, raudselt see on üks põhjustest. Mahust me ei räägi.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2012 18:06:46 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Protsessoritel on enamus hinnast väljatöötluse, arenduse, katsetamiste kulud. Samas NAND mälud on ikka suurusjärk lihtsamakoelised mass-struktuurid võrreldes täisfunktsionaalse arhitektuuriga universaalse protsessoriga. Aga ega ma ka nii täpselt ei tea...
nand ssd peale minevas koguses on ka tunduvalt suurem kui prose. väljatöötamine, arendus ja katsetamine käib ka tootmisprotsessi kohta, ehk siis jaguneb ka nandile samamoodi nagu muudele kividele.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 05.05.2012 14:09:07 vasta tsitaadiga

Lasin ühe CrystalDiskMark runi oma Agility 3-ga. Vasakul tulemused, mis sai tutikana paar kuud tagasi.



Trim on sees. SATA3 pesas ning ACHI sees.

Kahtlane, et kirjutamiskiirused nii palju langenud. Iseenesest täis kirjutatud sama palju nagu siis.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2012 17:31:08 vasta tsitaadiga

Need on SATA2 kiirused, Agility peaks olema 550/500 icon_rolleyes.gif

tsitaat:

Max Read: up to 525MB/s
Max Write: up to 500MB/s
Random Write 4KB: 50,000 IOPS
Maximum 4K Random Write: 85,000 IOPS

http://www.ocztechnology.com/ocz-agility-3-sata-iii-2-5-ssd.html

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mudiludi
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2012




sõnum 06.05.2012 09:52:27 vasta tsitaadiga

Kui panna kaks SSD sata3 ketast raid0 sata2 pesadega, kas siis kiirus on sama kui need mõlemad kettad raid0 sata3 pesas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2012 10:23:52 vasta tsitaadiga

SATA 3 kiirus on maks ~550MB/s, Sata2 ~275MB/s
Kui sul 550MB/s ketas (nagu nt vertex, agility või force 3), siis sata3 raid0-s oleks pea 1000MB/s, sata2 raid0 500MB/s icon_rolleyes.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2012 10:37:10 vasta tsitaadiga

Ramdrive
Spoiler Spoiler Spoiler


Crucial M4 128GB
Spoiler Spoiler Spoiler


Samsung F4 2TB 5400
Spoiler Spoiler Spoiler


SSD ja HDD kiirused on paras mõttetus kuubis vs ramdrive icon_lol.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mudiludi
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2012




sõnum 06.05.2012 10:38:40 vasta tsitaadiga

Jah, ramdrive kiirus on ülihea olen isegi näinud, mul endalgi arvutis 12gb muutmälu mille võiks enamuse ramdiskiks teha aga minu arust ramdisk ja data seal peal kaob iga kord ära kui arvutile restarti teha? icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2012 10:43:40 vasta tsitaadiga

minu data pole küll kuskile kadunud eks see oleneb sellest ka mis seadeid sa seda ramdrive tehes kasutad.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mudiludi
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2012




sõnum 06.05.2012 11:09:22 vasta tsitaadiga

Ahsoo, mulle keegi kunagi rääkis, et ramdisk säilib niikaua kui restart arvutile teha. Aga kui sata2 raid0 kiirus tõesti umbes max 500mb/s on kas näiteks sata3 seade pci-e x1 na annab ikka korraliku kiiruse välja, et raid0 saaks 1000mb/s kätte või see x1 pci-e piirab seda sata3 kiirust ka juba? icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2012 11:16:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

x1 pci-e



tsitaat:

Per lane (each direction):
v1.x: 250 MB/s (2.5 GT/s)
v2.x: 500 MB/s (5 GT/s)
v3.0: 1 GB/s (8 GT/s)
v4.0: 2 GB/s (16 GT/s)

1000MB/s saamiseks on vaja seega PCI-E 1.x X4 või PCI-E 2.x X4 (kuna x2 pole olemas ja x1 jääb piduriks)

http://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mudiludi
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2012




sõnum 06.05.2012 11:26:23 vasta tsitaadiga

deem, need on need matx mõnud, emaplaadil vaid kaks PCI, üks pci-e x16 2.0 kus videokaart ja üks x1 pci-e thumbs_down.gif
Imelik, et üldse müüjaks x1 pci-e sata3 kaarte kui isegi sata2 on pisut kiirem või sama kiire. icon_lol.gif http://www.ebay.com/itm/PCI-E-Express-SATA3-SATA3-0-6Gb-s-eSATA-SATA-III-Card-ASMEDIA1061-/330717610533?pt=US_Drive_Cables_dapters&hash=item4d004e4225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2012 11:27:30 vasta tsitaadiga

Leidub ka plaate, millel kaks (või lausa kolm, aga need jub kallimad) X16 siini.
Sõltub prosest ja kiibistikust, kuidas need siinid on jaotatud icon_rolleyes.gif

Milleks sulle üldse 1000MB/s vaja?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mudiludi
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2012




sõnum 06.05.2012 11:34:37 vasta tsitaadiga

Ega olegi 1000mb/s vaja aga mõtlesin osta kaks 60gb agilty 3 raid0 ja saada võimalikult hea kiirus mis sealt tuleks, ega 1000mb/s ei tuleks, aga sata3 pesas raidina tuleks nad kindlasti üle 700mb/s ja sata2 jääks piir umbes 500mb/s peale ja ega sedagi välja ei punnita. Kiiruse kadu oleks metsik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2012 11:40:39 vasta tsitaadiga

PCI-E Sata3 RAID kaardid on üpris kallid, mõttekam oleks osta sobiva kiibistikuga emaplaat icon_rolleyes.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mudiludi
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2012




sõnum 06.05.2012 13:58:23 vasta tsitaadiga

Ega sellel emaplaadile ei saakis ühtegi raid kaarti panna kuna pole pesasi mis sata3 kiirust kannataks. icon_lol.gif Eks siis tuleb ikka sata2 pesas jooksutada ja vaadata mis kiirused saab raid0 ja kas on piisav, kui ei ole siis saab alati sata3-ga emaplaadi osta.

Edit: pots4t4j4, mis siis jääb ka sul ramdisk koos dataga alles kui isegi juhe välja tõmmata arvuti küljest ja kas kasutad mälu pesades neid või taolises asjas http://www.gam3zlife.info/2012/02/hai-sa-ram-disk.html ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2012 14:27:34 vasta tsitaadiga

Päris ramdiskidel on aku küljes jah.

"Since RAM cannot store any trace of information without power, you know the information is gone for good"
ehk kui teed virtuaalse ramdiski oma arvuti operatiivmällu, siis kaob info sellelt kohe kui arvuti välja lülitad. Variandiks on muidugi mingi Sleep mode kus vool jääb põhikomponentidesse sisse, aga ise pole kordagi proovinud midagi aretada.

Wiki's on kirjas, et virtuaalsed ramdiskid salvestavad informatsiooni kõvakettale enne süsteemi väljalülimist ja sisselülimisel kirjutavad uuesti mällu tagasi.

Kiire ketas on tore aga kui ta iga kord laeb arvuti sisselülitamisel ja salvestab välja lülitamisel, siis on lõppkokkuvõttes arvuti aeglasem kui ta olla võiks
"Loading a disk image when the driver starts at boot may take several minutes, especially for disks >1GB, so be patient."
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2012 17:45:57 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Ramdrive
Spoiler Spoiler Spoiler

SSD ja HDD kiirused on paras mõttetus kuubis vs ramdrive icon_lol.gif

icon_biggrin.gif Ramdrive testimine hea mõte. Äsja täiustasin oma arvutit just sel põhjusel, et hädasti tarvis ramdiski kasutada.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2012 19:07:20 vasta tsitaadiga

mida te ramdiski peal hoiate?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.