|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
30.04.2012 20:34:07
|
|
|
| Nu, Ma pole väitnud, et see hea lahendus on... Lihtsalt tõin näite, et PCI-E peal on täitsa korraliku läbilaskega SSD terviklahendus olemas.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
01.05.2012 11:14:28
|
|
|
Värske uudis sobivalt just viimase arutelu jätkuks:
May 1, 2012
HGST Demonstrates Industry's First 12Gb/s SAS SSD
http://www.hgst.com/press-room/2012/hgst-demonstrates-industrys-first-12gbs-sas-ssd
One of the enterprise features of today's SAS drives is a second interface port that provides additional bandwidth to the drive...
Resulting in a total available interface bandwidth of 4.8GB/s per drive
Seega:
- Ligi 10 korda kiirem, kui need parimad SSD'd millega siin teemas mõõtu on võetud.
- Üle 3 korra kiirem kui praegune kõige kiirem RevoDrive.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
01.05.2012 13:18:36
|
|
|
Ei leia hetkel kusagilt võrdlust aga kas mulle ei tundu, et kohati on Intel SSD 910 kiirem kui mistahes RevoDrive?
PS. see postitus pole tehtud õli tulle valamiseks vaid konstruktiivse tagasiside saamiseks
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
01.05.2012 22:32:36
|
|
|
caarel, Inteli 910 SSD on SAS kontrolleriga SSD mille lugemise kiirus 2GB/s ja kirjutuskiirus 1GB/s (800GB mudel)
- Samas kuna tegemist äriklassi tootega, siis hind on arvatavasti seal ~2000 EUR kanti.
400GB mudelil kiiruseks 1000 MB/s ja 750 MB/s
Aga isegi inteli lehel ei ole tootele veel tellimuskoode ja release oli Q2 2012 - ehk verivärske asi.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
02.05.2012 00:06:37
|
|
|
Mul suhtsavi kas SAS kontrolleriga või mitte. Ma näen, et RevoDrive on oma omadustelt suht sama mis Inteli 520 180GB ketas. Hinna poolest muidugi mitte:)
Nii Intel 910 kui RevoDrive on PCI-E kettad. Intel 910 kasutab sama kontrollerit mis Hitachi Ultrastar SSD400M.
Mis on see mis teeb Inteli SSD 910 võrreldamatuks RevoDrive'ga kuid samas lubab RevoDrive julgelt kiireimaks nimetada?
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
02.05.2012 06:21:15
|
|
|
| caarel kirjutas: |
| Mis on see mis teeb Inteli SSD 910 võrreldamatuks RevoDrive'ga kuid samas lubab RevoDrive julgelt kiireimaks nimetada? |
Kui vihjad minu väitele "praegune kõige kiirem RevoDrive", siis see lause tähendas seda, et ma tõin võrdlevaks näiteks RevoDrive brändi praeguse kõige kiirema mudeli (RevoDrive3x2 480+GB). Mitte aga väites, et RevoDrive bränd üldse kõige kiirem SSD oleks. Just RevoDrive tõin aga võrdlevaks näiteks lihtsalt seetõttu, et siin teemas enamuse tavahuviliste jaoks on ta natuke juba tuntumaks saanud toode ja sellega pikkuste võrdlemise mõõdupuuna sageli kasutusel.
Tegelikult nende enterprise SSD'de saadavusega on siinkandis üldse olematud lood, näiteks HGST ühtegi mudelit, ei vanemaid (SSD400M, SSD400S) ega uuemat (SSD400S.B) ei ole meie maaletoojatelt tellidagi võimalik.
| caarel kirjutas: |
| Ma näen, et RevoDrive on oma omadustelt suht sama mis Inteli 520 180GB ketas. |
Mis mõttes sama? Intel 520 on ju SATA3 kanali 550MB/s läbilaskega piiratud, samas kui praegune kiireim RevoDrive3 on 1500MB/s ehk kolm korda kiirem järjestlugemise osas. Samuti kui Intel 550 suudab max 80 000 IOPS, siis RevoDrive3 suudab 230 000 IOPS ehk samuti kolm korda rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
02.05.2012 09:51:11
|
|
|
| caarel kirjutas: |
| Mis on see mis teeb Inteli SSD 910 võrreldamatuks RevoDrive'ga kuid samas lubab RevoDrive julgelt kiireimaks nimetada? |
Kõige lihtsam on öelda, et Revodrive on Consumer toode, mis maksab ~2-3 korda vähem kui 910 ja pigem, siis tuleks juba võrrelda OCZ Z-drive'ga, mis on kuni 2900/2900 MB/s read/write enterprise SSD
| Intel Newsroom kirjutas: |
| Pricing for the Intel SSD 910 Series is $1,929 for the 400GB capacity and $3,859 for 800GB |
umbes nii Eurodes, siis meie regioonis.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
02.05.2012 09:56:43
|
|
|
| caarel kirjutas: |
| Mul suhtsavi kas SAS kontrolleriga või mitte. Ma näen, et RevoDrive on oma omadustelt suht sama mis Inteli 520 180GB ketas. Hinna poolest muidugi mitte:) |
On ta jah suht sama. Ainult natuke rohkem, kui 3 kordne kiiruse vahe. See polegi midagi.
viimati muutis Kristoferr 02.05.2012 09:57:23, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
02.05.2012 10:25:13
|
|
|
Esialgu vara midagi kindlat arvata. Selle asja puhul on ülioluline tema firmware väljatöötlus, et kuidas ta üldse toimib erinevates stsenaariumides, seda ka pikema aja kestel, samuti kui lollikindel ja infoturvaline see reaalselt ka on. Samuti pole selget ülevaadet, kui usaldusväärne tema HDD osa on (tundub nagu Seagate HDD seal?). Kriitilisema kasutuse jaoks praegu vist ei riskiks seda hankida. Saadavus ka esialgu ainult ühes variandis (1TB), mis ei pruugi igaühele sobida.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
02.05.2012 10:43:28
|
|
|
Sandy Bridgega tuli SSD caching ja paljudes ultrabookides on sarnane SSD plus HDD lahendus kasutusel. Samuti on Momentus/Barracuda XT kettad sama lahendusega põhimõtteliselt. Toimib ta küll ja osades asjades annab ta tublisti juurde aga suuremosa asju töötab ikka tavalise HDD kiirusega.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
02.05.2012 13:14:42
|
|
|
| Töötab see SSD caching reaalselt ka kui on üks SSD ja üks HDD? Ma nagu manuaalides tuhnides sain aru, et töötab ainult HDD RAID jaoks see SSD caching.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mercury
HV veteran
liitunud: 08.03.2007
|
02.05.2012 13:41:04
|
|
|
| Kuskil on HV's õpetus, et vahetada IDE ja AHCI vahel nii, et ei peaks windowsit reinstallima. Keegi aitab leida õpetuse?
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
02.05.2012 14:00:48
|
|
|
| Mercury kirjutas: |
| Kuskil on HV's õpetus, et vahetada IDE ja AHCI vahel nii, et ei peaks windowsit reinstallima. Keegi aitab leida õpetuse? |
kõige lihtsam ja kiirem viis:
- Set BIOS back to IDE
- Start Windows
- Run Registry Editor
- Go to HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
- Change the "Start" value to 0
- Reboot and go to BIOS immediately
- Set BIOS to AHCI
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mercury
HV veteran
liitunud: 08.03.2007
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.05.2012 14:03:43
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
| Mercury kirjutas: |
| Kuskil on HV's õpetus, et vahetada IDE ja AHCI vahel nii, et ei peaks windowsit reinstallima. Keegi aitab leida õpetuse? |
kõige lihtsam ja kiirem viis:
- Set BIOS back to IDE
- Start Windows
- Run Registry Editor
- Go to HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
- Change the "Start" value to 0
- Reboot and go to BIOS immediately
- Set BIOS to AHCI |
kui mälu ei peta, siis tegin sama moodi
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nu
HV Guru

liitunud: 21.12.2001
|
02.05.2012 17:45:33
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| Intel 520 on ju SATA3 kanali 550MB/s läbilaskega piiratud |
sata3 on piiranguks täna veel rohkem teoreetiliselt. ka suurte failide kirjutamisel ei saavutata püsivalt 500MB, rääkimata sellest, et 4K random read/write on enamustel ketastel ikka alla 100MB/s
_________________ DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss |
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
02.05.2012 23:24:59
|
|
|
Ma tänan vastajaid. Kohe jälle targem. Nii et koju paras osta siis OCZ tooteid
Ausaltöeldes ei oska selliseid kiiruseid oodatagi. Kui serveris 2X15K RAID0 peal said haledalt kotti ühe vana SSD käest siis kukal sügeles veel tükk aega peale seda vaatepilti
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
02.05.2012 23:42:41
|
|
|
| Miki-Hiir kirjutas: |
| Töötab see SSD caching reaalselt ka kui on üks SSD ja üks HDD? Ma nagu manuaalides tuhnides sain aru, et töötab ainult HDD RAID jaoks see SSD caching. |
SSD caching ehk Intel Smart Response Technology - Anandtechis kirjutatakse, et selle tarkvara ei hakka tööle IDE ja AHCI sättes, vaid töötab ainult SATA mode: RAID sättes... See aga ei tähenda, et sul peab reaalselt raid olema.
See on mingi tarkvaraline bugi mis ma arvan, et parandatakse ära, kui veel ei ole tehtud - Ultrabookides on need tarkvarad vähe omanäolised ja töötavad kenasti AHCI režiimis. OCZ hybriidiga on kaasas täiesti teine soft, mis teeb
põhimõtteliselt sama asja (peaks isegi olema täpsemini seadistatav, kui inteli oma)
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alec
HV kasutaja

liitunud: 26.02.2003
|
03.05.2012 01:20:30
|
|
|
Märkasin et meie internetipoodides langes paljude SSD mudelite hind
Näiteks Crucial M4 256GB oli 272€ nüüd 224€
Mis juhtus
_________________ You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
03.05.2012 08:08:50
|
|
|
| alec kirjutas: |
Märkasin et meie internetipoodides langes paljude SSD mudelite hind
Näiteks Crucial M4 256GB oli 272€ nüüd 224€
Mis juhtus  |
Kui sa soovid endiselt 100 kordselt üle maksta tegelikust väärtusest, siis mine paku neile vana summat - loodetavasti sulle tullakse vastu
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3ndu
HV Guru

liitunud: 25.10.2009
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
03.05.2012 08:21:58
|
|
|
Kusjuures, SSD omahind ongi tegelikult palju madalam kui HDD omahind
Palju lihtsam toota, palju vähem osi, seejuures tootmismahukas ja spetsmaterjale vajav täppismehaanika, laagrid, määrded, magnetid, ülisiledad magnetpinnad puuduvad sootuks, koostamiseks pole vaja ülipuhast keskkonda, mehaanilist balanseerimist ja palju testaparatuuri, mehaanilise eelformaatimise tsüklit ning testimist jne.
Mälukiipide eduka väljatuleku protsent on küll väga madal, kuid seda teevad 100% automaadid-robotpingid lennukiirusel ning räni-toormaterjal ei maksa midagi.
Väljatöötluskulud on tegelikult ka väiksemad kui mistahes HDD puhul ja ka väiksemad kui CPU kiipide puhul, kuna ka suure mahutavusega mälukiip on lihtsalt sama struktuuri pidevalt kordav maatriks. Pigem on kontroller ja selle firmware arendus üks kulukamaid komponente. Samas mida suurem partii, seda odavam seegi.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
03.05.2012 11:46:37
|
|
|
SSD hinnast moodustab enamuse NAND kivide hind.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
03.05.2012 14:52:52
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| SSD hinnast moodustab enamuse NAND kivide hind. |
Aga kas oskad täpsemalt öelda, mis teeb need NAND kivid kalliks?
Disainimise kulud? Mingi pikk keerukas tootmistsükkel? Madal õnnestunud eksemplaride väljatulek?
Või on NAND kivide hind ka lihtsalt kunstlikult kõrgel hoitav hoopis?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
03.05.2012 15:28:46
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| SSD hinnast moodustab enamuse NAND kivide hind. |
Aga kas oskad täpsemalt öelda, mis teeb need NAND kivid kalliks?
Disainimise kulud? Mingi pikk keerukas tootmistsükkel? Madal õnnestunud eksemplaride väljatulek?
Või on NAND kivide hind ka lihtsalt kunstlikult kõrgel hoitav hoopis? |
Sama hästi võiks küsida mis teeb prosede hinna kalliks. Kui oleks võimalik 100 korda odavamalt toota küll leidub investoreid kes paneks oma tootmise püsti. NAND kivide tootjaid on mitmeid ja hinna suurusjärk paistab neil enam vähem sama olevat. Kuna uusi tegijaid turule ei tule vaid vanu ostetakse kokku, siis paistab, et hind nii õhku täis ei ole.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
03.05.2012 15:33:50
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| WAV kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| SSD hinnast moodustab enamuse NAND kivide hind. |
Aga kas oskad täpsemalt öelda, mis teeb need NAND kivid kalliks?
Disainimise kulud? Mingi pikk keerukas tootmistsükkel? Madal õnnestunud eksemplaride väljatulek?
Või on NAND kivide hind ka lihtsalt kunstlikult kõrgel hoitav hoopis? |
Sama hästi võiks küsida mis teeb prosede hinna kalliks. Kui oleks võimalik 100 korda odavamalt toota küll leidub investoreid kes paneks oma tootmise püsti. NAND kivide tootjaid on mitmeid ja hinna suurusjärk paistab neil enam vähem sama olevat. Kuna uusi tegijaid turule ei tule vaid vanu ostetakse kokku, siis paistab, et hind nii õhku täis ei ole. |
Protsessoritel on enamus hinnast väljatöötluse, arenduse, katsetamiste kulud. Samas NAND mälud on ikka suurusjärk lihtsamakoelised mass-struktuurid võrreldes täisfunktsionaalse arhitektuuriga universaalse protsessoriga. Aga ega ma ka nii täpselt ei tea...
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.05.2012 15:42:19
|
|
|
Pigem see probleem, et alles otsitakse, kuidas saaks odavaid kive odavalt toota.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
03.05.2012 17:41:54
|
|
|
| SSD-l on eelis HDD ees, raudselt see on üks põhjustest. Mahust me ei räägi.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.05.2012 18:06:46
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| Protsessoritel on enamus hinnast väljatöötluse, arenduse, katsetamiste kulud. Samas NAND mälud on ikka suurusjärk lihtsamakoelised mass-struktuurid võrreldes täisfunktsionaalse arhitektuuriga universaalse protsessoriga. Aga ega ma ka nii täpselt ei tea... |
nand ssd peale minevas koguses on ka tunduvalt suurem kui prose. väljatöötamine, arendus ja katsetamine käib ka tootmisprotsessi kohta, ehk siis jaguneb ka nandile samamoodi nagu muudele kividele.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Otto E.
HV veteran
liitunud: 08.08.2008
|
05.05.2012 14:09:07
|
|
|
Lasin ühe CrystalDiskMark runi oma Agility 3-ga. Vasakul tulemused, mis sai tutikana paar kuud tagasi.
Trim on sees. SATA3 pesas ning ACHI sees.
Kahtlane, et kirjutamiskiirused nii palju langenud. Iseenesest täis kirjutatud sama palju nagu siis.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mudiludi
HV vaatleja
liitunud: 06.05.2012
|
06.05.2012 09:52:27
|
|
|
| Kui panna kaks SSD sata3 ketast raid0 sata2 pesadega, kas siis kiirus on sama kui need mõlemad kettad raid0 sata3 pesas?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
06.05.2012 10:37:10
|
|
|
Ramdrive
Spoiler 
Crucial M4 128GB
Spoiler 
Samsung F4 2TB 5400
Spoiler 
SSD ja HDD kiirused on paras mõttetus kuubis vs ramdrive
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mudiludi
HV vaatleja
liitunud: 06.05.2012
|
06.05.2012 10:38:40
|
|
|
Jah, ramdrive kiirus on ülihea olen isegi näinud, mul endalgi arvutis 12gb muutmälu mille võiks enamuse ramdiskiks teha aga minu arust ramdisk ja data seal peal kaob iga kord ära kui arvutile restarti teha?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
06.05.2012 10:43:40
|
|
|
| minu data pole küll kuskile kadunud eks see oleneb sellest ka mis seadeid sa seda ramdrive tehes kasutad.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mudiludi
HV vaatleja
liitunud: 06.05.2012
|
06.05.2012 11:09:22
|
|
|
Ahsoo, mulle keegi kunagi rääkis, et ramdisk säilib niikaua kui restart arvutile teha. Aga kui sata2 raid0 kiirus tõesti umbes max 500mb/s on kas näiteks sata3 seade pci-e x1 na annab ikka korraliku kiiruse välja, et raid0 saaks 1000mb/s kätte või see x1 pci-e piirab seda sata3 kiirust ka juba?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mudiludi
HV vaatleja
liitunud: 06.05.2012
|
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
06.05.2012 11:27:30
|
|
|
Leidub ka plaate, millel kaks (või lausa kolm, aga need jub kallimad) X16 siini.
Sõltub prosest ja kiibistikust, kuidas need siinid on jaotatud
Milleks sulle üldse 1000MB/s vaja?
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mudiludi
HV vaatleja
liitunud: 06.05.2012
|
06.05.2012 11:34:37
|
|
|
| Ega olegi 1000mb/s vaja aga mõtlesin osta kaks 60gb agilty 3 raid0 ja saada võimalikult hea kiirus mis sealt tuleks, ega 1000mb/s ei tuleks, aga sata3 pesas raidina tuleks nad kindlasti üle 700mb/s ja sata2 jääks piir umbes 500mb/s peale ja ega sedagi välja ei punnita. Kiiruse kadu oleks metsik.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mudiludi
HV vaatleja
liitunud: 06.05.2012
|
06.05.2012 13:58:23
|
|
|
Ega sellel emaplaadile ei saakis ühtegi raid kaarti panna kuna pole pesasi mis sata3 kiirust kannataks. Eks siis tuleb ikka sata2 pesas jooksutada ja vaadata mis kiirused saab raid0 ja kas on piisav, kui ei ole siis saab alati sata3-ga emaplaadi osta.
Edit: pots4t4j4, mis siis jääb ka sul ramdisk koos dataga alles kui isegi juhe välja tõmmata arvuti küljest ja kas kasutad mälu pesades neid või taolises asjas http://www.gam3zlife.info/2012/02/hai-sa-ram-disk.html ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chidori
HV Guru

liitunud: 19.09.2007
|
06.05.2012 14:27:34
|
|
|
Päris ramdiskidel on aku küljes jah.
"Since RAM cannot store any trace of information without power, you know the information is gone for good"
ehk kui teed virtuaalse ramdiski oma arvuti operatiivmällu, siis kaob info sellelt kohe kui arvuti välja lülitad. Variandiks on muidugi mingi Sleep mode kus vool jääb põhikomponentidesse sisse, aga ise pole kordagi proovinud midagi aretada.
Wiki's on kirjas, et virtuaalsed ramdiskid salvestavad informatsiooni kõvakettale enne süsteemi väljalülimist ja sisselülimisel kirjutavad uuesti mällu tagasi.
Kiire ketas on tore aga kui ta iga kord laeb arvuti sisselülitamisel ja salvestab välja lülitamisel, siis on lõppkokkuvõttes arvuti aeglasem kui ta olla võiks
"Loading a disk image when the driver starts at boot may take several minutes, especially for disks >1GB, so be patient."
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
06.05.2012 17:45:57
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
Ramdrive
Spoiler 
SSD ja HDD kiirused on paras mõttetus kuubis vs ramdrive  |
Ramdrive testimine hea mõte. Äsja täiustasin oma arvutit just sel põhjusel, et hädasti tarvis ramdiski kasutada.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
06.05.2012 19:07:20
|
|
|
mida te ramdiski peal hoiate?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|