Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Kiire internet peaks mõne aastaga jõudma ka Eesti kaugeimasse nurka märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 12.04.2012 16:34:00 vasta tsitaadiga

mikk150 kirjutas:
tartu linnas on ka internet 10 korda aeglasem, kui maakatele pakutakse(kuigi valguskaabliga karp on majast 50m kaugusel, keegi ei too tuppa, KAMMOON ELJOON!!!)

Maakatele ei pakugi ju keegi 100 Mbit ühendust. See, et baasvõrk maha saab ei tähenda, et teenusepakkujad tormavad miljoneid kulutama käputäie inimeste võrku ühendamiseks. Sul Tartus on tõenäolisem lähiaastatel kiire nett saada kui mul maal kasvõi 12/1 ühendust.

_________________
Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2012 16:42:04 vasta tsitaadiga

see lähedus ja kaugus on kõik suhteline.
Kuuldavasti pidi mu lähedalt (150m) optika mööda tuiskama. On see nüüd lähedal või kaugel? Millegipärast ma olen veendunud, et mul sellest mingit kasu ei saa olema ja tiksun edasi mobiilse neti otsas, 1mega/max, mis õhtutundidel katkeb sootuks. icon_cry.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2012 16:43:59 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

Nii, et küsimus, milline Eesti ISP sellise võrgu nüüd siva tööle paneb icon_razz1.gif ja ei jää sellega aasta-paar ajast maha. Nii nagu läks 42 megabitise kiirusega HSPA+ võrguga, mis jõudis Eestisse aasta-poolteist aastat hiljem. Tele2-l on siis selline võrk olemas, teiste ISP-de kohta veel ei tea.
Sa kinni maksad, siis ma arvan et võivad juba homme hakata ehitama.

Hiid kirjutas:

Kuuldavasti pidi mu lähedalt (150m) optika mööda tuiskama. On see nüüd lähedal või kaugel?
See ei mängi mingit rolli. Optika võib sul põranda alt kh läbi minna, kuid kui ühenduspunkt on alles kilomeetrite kaugusel, siis tirid kaabli sinna kilomeetrite kaugusele.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jools
HV vaatleja

liitunud: 12.05.2003




sõnum 12.04.2012 17:47:01 vasta tsitaadiga

EstWin on üldjoontes Suurtele tegijatele (elion, elisa, tele2, need kes ka projektis vähese panusega osalevad) kliendibaasi laiendamine klientide enese rahaga (kui võtta, et euroraha on ka maksumaksja raha). Projekti moto, et kõik teenusepakkujad saavad võrku kasutada ehitamaks viimast otsa kliendini, on lihtsalt reklaamlause üldsusele. Kasutada saavad seda reaalselt ainult mobiilifirmad, elion ja starman, sest kaablirent on väga kallis!!! Näiteks 5 km rent 108 EUR!! Arvutage, kui ühel lokaalsel teenusepakkujal (lokaalsed teenusepakkuja on ainukesena huvitatud klientidest kes asuvad probleemsetes kohtates ja hajali) on saatemasti taga 6-8 klienti kellede kuutasu neti eest on 12Eur-i, siis läheks kogu see raha ainult kaablirendile. Mille eest sinna veel nett lasta ja ehitus ja hoolduskulud katta???? Tõenäoliselt ongi see rendihind selleks, et väikseid tegijaid eemale hoida. Väikestes asulates/külades ongi tihti ühe saatemasti taga 5-10 klienti. Siin ei räägita mobiilse neti klientidest ega ka enamsti mobiilimastidest saatepunktiteks, vaid 5Ghz ja muudel vabasagedustel arentatavatest lahendustest kohalike teenustepakujate poolt.

Sel teemal oli raadiosaade http://vikerraadio.err.ee/saated?saade=60&d=2012-04-02 , kus Riigi Infosüsteemide osakonna juht Margus Püüa hüüdis ettepanekule, teha see võrk tasuta või sümboolse rendi eest kasutatavaks, et miski pole tasuta. Samas valguskaabli rendihind enamuses koosnebki investeeringu hinnast ja EstWin ehitatakse ju rahvarahaga. Mingil organisatsioonil (kes renditasu hakkab korjama) saab mõnus põli olema, istu kabinetis jalad laual ja raha muudkui tiksub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aulo
HV vaatleja

liitunud: 06.09.2011




sõnum 13.04.2012 10:43:18 vasta tsitaadiga

630 kirjutas:
Aga jah, tulla välja siis, kui projektid on kooskõlastatud, kinnitatud, rahastatud ja enamus juba ka teostatud- siis tulla lagedale ideega, et teeks õige kõik uuesti, sest paar päeva tagasi katsetati edukalt uut tehnoloogiat.


Nö. paar päeva tagasi katsetati juba kvantvõrke, väidetavalt kasutati ülekandeks fiiberoptikat,
seega kes EstWin-i kirub, siis näib, et isegi nii ulmeliste tehnoloogiate osas magistraal tuleviku
tarbeks täiesti kenasti omal kohal:
Scientists create the first universal quantum network, are scared to restart the router
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 13.04.2012 11:04:40 vasta tsitaadiga

jools kirjutas:
Kasutada saavad seda reaalselt ainult mobiilifirmad, elion ja starman, sest kaablirent on väga kallis!!! Näiteks 5 km rent 108 EUR!!


Ma sügisel asendasin ühe 12km raadiolingi estwin'i raames maha pandud optikaga ja kiupaari rent oli 0.012 euri meeter, seega 5km on pigem 60 euri. Ma ütleks, et see hind on talutav, sest kõik muud alternatiivid olid oluliselt kallimad. Kaabli maha panemine on ainult asja üks külg. Seda tuleb ka hooldada, majandada, ja aegajalt näiteks ka parandada. Seega, päris tasuta teda ilmselt jagada ei saa.

Ilmselge on see, et kogu antud projekt on eelkõige kingitus suurtele tegijatele (ehk siis pigem välismaistele korporatsioonidele), võimaldades neil teenitud raha investeerimise asemel riigist välja viia. Keskmise maal elava inimese jaoks muudab see projekt esialgu väga vähe.


viimati muutis netmaster 13.04.2012 11:08:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk150
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2012 11:06:51 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
No enne kui nad kaugemasse nurka oma internetiga tulevad võiks lähedased nurgad enne ära internetitada.....

Ei!
nad võiksid seda koos teha, sest miks linnainimesed on paremad kui maainimesed?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.04.2012 11:08:02 vasta tsitaadiga

Küsimus polegi ju üleüldse selles, kas ja mida ehitada nüüd ja mis rahade eest, küsimus on hoopis selles, et ei saa ehitada lineaarselt asja, mis tegelikult areneb logaritmiliselt. icon_cool.gif
Seega ei peaks enam täna rääkima 100 megasest kodukiiruse ehitamisest vaid rääkida tuleb juba a 1000 megase kodukiiruse väljaehitamisest. Kui nüüd kulutatakse raha selle 100 mega sisse tampimisega ära, siis kuskohast võetakse kohe see raha, millega aastaks 2015 valmis ehitada kohe ka järgmine, a 1000 megane kiirus.
---------------------------------
Viimased kõikvõimalikud katsetused ja arengud näitavad selgelt, et võidujooks on maailmas oluliselt kordi kiirem, kui mõni aasta tagasi prognoositi. Seega ka Eestis väljaehitatav võrk peab seega kannatama oluliselt suuremat kiirust, kui mõni aasta tagasi oletati. Meie väiksuse juures pole seda topelt-raha olemas, et aastal 2015 kohe , kõvasti kiiremat, uut võrku asemele ehitama hakata.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaars
HV vaatleja

liitunud: 23.04.2009




sõnum 13.04.2012 11:10:33 vasta tsitaadiga

mikk150 kirjutas:
tartu linnas on ka internet 10 korda aeglasem, kui maakatele pakutakse(kuigi valguskaabliga karp on majast 50m kaugusel, keegi ei too tuppa, KAMMOON ELJOON!!!)


Maksad raha, siis kõik hakkab liikuma, kiire internet sulle tuppa ja kasvõi peldikusse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 13.04.2012 11:17:43 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Seega ei peaks enam täna rääkima 100 megasest kodukiiruse ehitamisest vaid rääkida tuleb juba a 1000 megase kodukiiruse väljaehitamisest.


Tavaliselt ma idioodiga ei vaidle, aga ...
Kuna käesolev teema on EstWin'ist, siis sa võiksid lõpuks aru saada, et optika peal saab kiirusi tõsta lihtsalt otsaseadmeid vahetades. Mahapandud kaabel ise kannatab kuni ~100Tbps, mõnede teoreetiliste arvutuste tulemusel isegi kuni 5120 Tbps. See, palju sellest kellelegi koju jõuab on hoopis teine teema.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003




sõnum 13.04.2012 14:14:39 vasta tsitaadiga

tahanteada, Maailma areng peaks sinu lineaarse ja logaritmilise seisukoha järgi lõpmatult seisma. Homme võib välja tulla uus tehnoloogia mille kasutamine on mõttetu arvestades, et ülehomme võib midagi veel paremat tulla. Aga fakt on, et elamine toimub ikkagi alati tänases päevas suunaga homse poole. See, et pidevalt tuleb midagi paremat on paratamatu ja normaalne.
_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2012 19:01:50 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Küsimus polegi ju üleüldse selles, kas ja mida ehitada nüüd ja mis rahade eest, küsimus on hoopis selles, et ei saa ehitada lineaarselt asja, mis tegelikult areneb logaritmiliselt. icon_cool.gif
Seega ei peaks enam täna rääkima 100 megasest kodukiiruse ehitamisest vaid rääkida tuleb juba a 1000 megase kodukiiruse väljaehitamisest. Kui nüüd kulutatakse raha selle 100 mega sisse tampimisega ära, siis kuskohast võetakse kohe see raha, millega aastaks 2015 valmis ehitada kohe ka järgmine, a 1000 megane kiirus.
---------------------------------
Viimased kõikvõimalikud katsetused ja arengud näitavad selgelt, et võidujooks on maailmas oluliselt kordi kiirem, kui mõni aasta tagasi prognoositi. Seega ka Eestis väljaehitatav võrk peab seega kannatama oluliselt suuremat kiirust, kui mõni aasta tagasi oletati. Meie väiksuse juures pole seda topelt-raha olemas, et aastal 2015 kohe , kõvasti kiiremat, uut võrku asemele ehitama hakata.
Tead, mul on sulle soe soovitus: Mõtle Vähem!

Mis sa arvad, et optika suudabki vaid 100 mega läbi lasta? icon_eek.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 13.04.2012 19:10:35 vasta tsitaadiga

mikk150 kirjutas:
PCman kirjutas:
No enne kui nad kaugemasse nurka oma internetiga tulevad võiks lähedased nurgad enne ära internetitada.....

Ei!
nad võiksid seda koos teha, sest miks linnainimesed on paremad kui maainimesed?
Miks on maa inimesed paremad, et neil peab olema värskem õhk? Ah et linnainimesed on ise süüdi, et sudusesse linna kolisid? Kas siis maainimesed pole ise süüdi, et nad kommunaalidest eemale hajusalt elama läksid?


Võiks nagu nats ise ka mõelda enne kui mingite lollustega lagedale tulla icon_rolleyes.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maazik
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2012




sõnum 13.04.2012 19:11:44 vasta tsitaadiga

maal kiire internet, siis naabrieit ka kobedamalt käi..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hervor
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2011




sõnum 13.04.2012 19:25:37 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
630, ära pane tahanteada't tähele. Talle meeldib siin oma wireless võrkudest jahuda kõikjal ilma, et talle kohale jõuaks et ühteainsasse klaaskiusse mahub kümneid kordi rohkem datat kui suvalisse vähegi kaugemale levivasse wireless võrku. Aru ma ei saa mis imet ta neist promib kui masti tõmbab kooma kohe kui seal on enam kui käputäis inimesi küljes kes reaalselt üritavad seda ribalaiust kasutada

Tahanteadat võib rahustada, et kaablis on kiude rohkem kui üks ja laiendamine on modemite lisamise küsimus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pmz
HV vaatleja

liitunud: 05.07.2008




sõnum 14.04.2012 02:09:01 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Miks on maa inimesed paremad, et neil peab olema värskem õhk? Ah et linnainimesed on ise süüdi, et sudusesse linna kolisid? Kas siis maainimesed pole ise süüdi, et nad kommunaalidest eemale hajusalt elama läksid?


Võiks nagu nats ise ka mõelda enne kui mingite lollustega lagedale tulla icon_rolleyes.gif


Muidu tundud tark mees olevat, aga nüüd ajasid tõsiselt ühe maaka pahaseks. Kas mina olen süüdi, et maal sündisin? Muidugi tuleb kõige pealt kiire ühendus maale tuua, sest teie seal linnas olete seda juba saanud nautida. Mina maksan oma 1/0.5 ühenduse eest rohkem Elionile kui linnainimesed Elionile 5/5 eest ja saavad ka veel telekanalid tasuta.

Mina pean Estwini ootama kuni 2015 aastani, see tähendab siis tõenäoliselt siis seda, et kuskil 2016 saan ma esimest korda nautida kiirust üle 1 Mb/s. Mis sa arvad, et ma oleks maale elama kolinud, kui ma oleksin linnas sündinud? Ilmselt mitte.

Maaelu tulebki eelisjärjekorras arendada, et meile ka ikka inimesi jääks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 14.04.2012 07:43:08 vasta tsitaadiga

Mida te 100 netiga peale hakkate. Varsti pole mõtet sellist netti kasutada. Vahite torrentites???. Miks muidu seda vaja. Server kodus on muidugi teine teema.
Varsti kui ohtlikuks igasugune tõmbamine netist läheb siis loobute igasugusest titekate mängu jurast. Ostes jura poest rändab raha riigist välja.


Hakkate kas boinc või veebi serveriga jamama.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2012 08:34:56 vasta tsitaadiga

Margus, thumbs_up.gif 100 megabitti on 100% üle müüdud ressurss, mida kodukasutaja iial ei vaja ega enamasti ka kätte ei saa. Kodukasutaja saab seda kasutada ainult torrentite jaoks või igapäevaselt uusi linuxeid alla tõmmata. icon_razz.gif Esimest kasutatakse 99% illegaalse materjali tõmbamiseks ning teises julgen kahelda, et keegi seda hobi korras või enese rahuldamiseks harrastab.

100 mega peaks olema kõige kangema ärikliendi tarvis ning eraklientide jaoks piisab 12 mega ka ning ülejäänud ressurss tuleks uute kaablite ja jaamade arendamisse suunata. OK, 20 mega oleks piisav. icon_razz.gif Upload peaks loomulikult mitu korda kõrgem olema, ligilähedasem allalaadimiskiirusele.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.04.2012 08:49:55 vasta tsitaadiga

Ärge unustage, et tulemas on IPv6 ajastu, kus ka oma aadressid ja portsu internetikiirust kõikvõimalikud erinevad kodutehnikad ka endale tahtma hakkavad. icon_smile.gif

Nii, et netitelepilti ei näita enam netiteler üksinda, vaid seda pilti näitab näiteks pesumasin sel ajal kui pesu peseb.. icon_cool.gif
------------------------------------
Lääne tulevikutrend-visioon on 1000 megabitti igasse koju.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.04.2012 10:57:03 vasta tsitaadiga

pmz kirjutas:
Muidu tundud tark mees olevat, aga nüüd ajasid tõsiselt ühe maaka pahaseks. Kas mina olen süüdi, et maal sündisin?
On linnainimesed süüdi, et linna sündisid?
Muidu rahustuseks võin öelda, et ma olen Paides sündinud-elanud ning ka seal on vanematel 1M downstream kallimgi, kui mul linnas 150M
pmz kirjutas:
Muidugi tuleb kõige pealt kiire ühendus maale tuua, sest teie seal linnas olete seda juba saanud nautida.
Infrastruktuuri arendatakse vastavalt sellele kuidas see end ära tasub. Hajasasustuses ei tasu ning keegi lambist röögatuid summasid magama panema ei hakka selleks, et kusagile kapa-kohilasse kiiret netti viima hakata. Sarnane lugu ka kõiksugu muu teenustega. Näiteks kasvõi vaata kui palju vähematele inimestele jõuab nodi kohale vedada postiljon linnas vs maal kuid samas paki saatmine on kõikjale ühe hinnaga. Ehk siis linnainimesed sisuliselt plekivad maa rahvale asja kinni.
pmz kirjutas:
Mis sa arvad, et ma oleks maale elama kolinud, kui ma oleksin linnas sündinud? Ilmselt mitte.
kes keelab linna kolida kui sul maal nii ebamugav on?
pmz kirjutas:
Maaelu tulebki eelisjärjekorras arendada, et meile ka ikka inimesi jääks.
Kas oskad ka ära põhjendad miks neid tarvis on maale? toidukraami kasvatamine on eelkõige mõttekas suurtööstustes (taas efektiivsus mängus) ning sinna saab tahtmise korral ka linnast käia.

Margus kirjutas:
Hakkate kas boinc või veebi serveriga jamama.
Mul tiksub kodumasinas server jah mis lähisuguvõsa pilte-videoid serveerib. Sellele lisaks teen küllaltki palju "kaugtööd" ning seda üle remote kodumasinas. Oleks võimalik siis hea meelega vahetaks oma 150/10 miski 50/50 vastu, paraku mõistliku hinnaga seda ei ole võimalik saavutada
LiivaneLord kirjutas:
100 megabitti on 100% üle müüdud ressurss, mida kodukasutaja iial ei vaja ega enamasti ka kätte ei saa
Kes tahab saab vähemalt starmani võrgus kenasti selle ära kasutatud, vähemalt ma pole kordagi täheldanud olukorda kus ei oleks saanud täistoruga tõmmata kui datat jagav koht just piduriks ei osutu. Samuti on küllaga asju peale torrentite kus kogu 150M mängu läheb.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.04.2012 11:41:09 vasta tsitaadiga

See, milline kiirus tulevikus maainimesel võtta on, sõltub ikkagi sellest, mis kiirused kohale tuuakse ja laiali jagatakse "Lõppjagajate" poolt. Kui "Lõppjagaja" pakub maal elavale inimesele, näiteks, gigabitise koduühenduse, siis on see koduühendus ka ju täiesti olemas. Kui kaablimaht seda ei võimalda ja pakkuda saab 10 megabitti, siis on see kiirus 10 megabitti.

See ei puhu enam üldse pilli, kas linnas või maal, pilli puhub see, kui suur see Netitiru on ja mis kiirusega selles Bitivesi voolab. Kui Netitoru on liilat peenike, siis seda suurt Bitivoolu lihtsalt pole ja kõik.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maazik
HV vaatleja

liitunud: 13.04.2012




sõnum 14.04.2012 12:06:47 vasta tsitaadiga

mobiilne internet kõlbab maale küll, millekski muuks muidu ei jätku aega, põllumaa ka rohtu täis ja.. kopp.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 14.04.2012 13:00:35 vasta tsitaadiga

Kodu serveri hea mõte on see ,et pole andme edastamis mahtu. Lõputu andmekogum ei php safemode. Serveeri mida tahad välja arvatud illegaalsed asjad.

Ma serveerin 1 otsas väike lehte ja nagu probleemi ei näe. Muidugi võiks kangem upload olla, kuid kõik huvilised saanud mida vaja. Ammu juba ei maksa suurt kodu lehe eest. Dyn teeb adre ja anna minna. Kodulehe andmete lisamine lihtne ainult kopeeri ja pole vaja oodata. ee või com ei oma eriti internetis mingit tähtsust lihtsalt ilusam.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 14.04.2012 13:17:35 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et praegu siin virisetakse erinevate asjade üle ja nimetatakse "kiireks internetiks" erinevaid asju. Maainimesele on "kiire internet" ühendus kiirusega üle ÜHE megabiti. Suuremas osas Eestist seda paraku veel pole ja just seda oodatakse seoses EstWin projektiga. Ehk siis maainimesed hakkavad ka saama kuni 12/1 Mbit ühendusi vaskpaari vahendusel ja võib-olla (aga see pole üldse kindel), et lausa valguskaabli ühenduspunkti kõrval paiknevad endised majandite keskuste suuremad korterelamud võivad saada ka 100Mbit/s ühenduse. Teoreetiliselt. Reaalselt ma kahtlen, kas seda niipea juhtub. Suurem osa inimestest jäävad ikkagi rohkem kui kilomeetri kaugusele ja seal läbi vaskpaari oluliselt rohkem kui ADSL2+ võimaldab (teor. upto 24/1,4Mbit/s), nagunii ei pressi. 100Mbit/s on juba way off.

Samal ajal linnarahvas viriseb, et maakatele jagatakse kiiret internetti, samas kui nemad ei saa "kiiret internetti". Aga siin ei mõelda "kiire interneti" all enam mitte >1Mbit/s ühendusi, vaid 100Mbit/s ühendusi. ADSL2+ ja 12/1 ühendused on suuremal osal ikka juba käes ja valida on mitme pakkuja vahel.

Nii et laseks nüüd ikka rahulikult maakatele ka natuke kiiremad ühendused jagada ja mitte viriseda selle üle, et 12Mbit asemel 100Mbit/s ühendust ei saa. Maainimestele koju kätte seda 100Mbit/s ühendust keegi pakkuma ei hakka niikuinii. Rahustage oma kadeduseuss selles suhtes kohe maha - linnainimesed saavad 100Mbit/s ühendused tunduvalt varem kätte nii või naa. Laseks lihtsalt vahepeal maakatele selle "aeglase neti" kätte jagada, mis teil on juba ajalugu ja liiga aeglane.

Ajakirjandus pritsib aga paska nagu tavaliselt, et maakatele hakatakse jagama 100Mbit/s ühendusi. Enne läheb põrgu jäässe, kui EstWin ühenduspunktist kilomeetri-paari kaugusele valguskaablit tarima hakatakse mõne üksiku elamu juurde ja 100Mbit/s ühendust pakkuma hakatakse. Praegu ikka on reaalne eesmärk see, et läbi olemasoleva vaskpaari saaks 12 või 5Mbit/s ühendust pakkuda tänu EstWin kiirele ühendusele telefoni keskjaamas, sest siiani tuli keskjaama sisse vaid peotäis vaskpaare, nii et isegi 2Mbit/s ühenduste pakkumisest loobuti juba mitu aastat tagasi ja uusi kliente eriti ei tahetud, sest vaskkaablil põhinevad magistraalühendused olid üle müüdud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 14.04.2012 16:08:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 14.04.2012 13:25:08 vasta tsitaadiga

Kui tahetaks pandaks õhukaudu analoog jaamad ühendusse valgus kaabliga. Minul tuleb 22 mega ja keskusest kaugel. Pakutakse ikkagi 12 ühendust. Väljuvad paarid jäävad samaks ja net tuleb õhu kaudu. Probleemiks on see rohkem klientide vähesuse tõttu.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Kiire internet peaks mõne aastaga jõudma ka Eesti kaugeimasse nurka mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.