|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest? |
| Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg |
|
38% |
[ 171 ] |
| Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen |
|
13% |
[ 62 ] |
| Pole läbinud ajateenistust |
|
47% |
[ 212 ] |
|
| hääli kokku : 445 |
|
| autor |
|
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
21.03.2012 16:56:04
|
|
|
| mTim, suurtellimus on möödas, sealtkaudu ei anna enam miskit ajada.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
21.03.2012 16:57:23
|
|
|
| Ardo, miks sul vaja on neid üldse?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Velociraptor
HV veteran

liitunud: 27.03.2004
|
21.03.2012 17:02:38
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
DrZ, just pöidlad üles. 11 kuud ja kuppi vabatahtlikult  |
Väga tore, kui keegi sellest ka nii vaimustuses on. Mul on muud ka vaja teha ja põlved, randmed
kõik valutavad igapäev. Nagu 60 aastane Anyway ma pean aprilli lõpus tagasi minema, ei jõudnud kõikide arstide juurde
_________________ 🕊 Kuruppo ぽ 🕊
https://www.last.fm/user/Ingvaarr |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
21.03.2012 17:13:19
|
|
|
| Leinö kirjutas: |
| Ardo, miks sul vaja on neid üldse? |
Tahan.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
21.03.2012 17:50:57
|
|
|
Ardo, aga siis tee nii, et osta kroonuaidast laibakad ja vii graveerija juurde. Paneb sulle veregrupi, isikukoodi ja usu peale ja korras
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
22.03.2012 01:28:13
|
|
|
| Leinö, nood on nõmedad. Kui Kroonu Ait teeks samasuguseid nagu KV's, siis miks mitte...
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
22.03.2012 08:31:32
|
|
|
hoia militaar.net turuteemal silma peal, seal võib neid kohata. Igatahes:
| tsitaat: |
1) Isikuplaatidega varustamist, nende jaotamist ja arvestust korraldab Kaitseressursside Amet.
2) Identifitseerimiskoodi moodustamine ja esmase §-s 5 nimetatud komplekti väljaandmine kaitseväekohustuslasele toimub Kaitseressursside Ametis tasuta.
3) Komplekti kaotamise või selle kasutuskõlbmatuks muutumise korral esitab kaitseväekohustuslane Kaitseressursside Ametile kirjaliku avalduse ning tasub uue komplekti väljaandmisel komplekti maksumuse. |
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
naaskel
jooda
liitunud: 26.11.2001
|
22.03.2012 13:17:04
|
|
|
Homme, 23.märtsil kutsub Põhja Kaitseringkond taas lahtiste uste päevale Vahipataljoni, kus külalistele tutvustatakse väeosa elu ja pakutakse mitmesugust meelelahutust.
Vahipataljoni väravad avatakse kõigile huvilistele juba päeval kell kaksteist ja need on avatud õhtul kella neljani. Päeva jooksul saavad külalised näha erinevaid etteasteid ja osaleda laskevõistlusel.
Nii näiteks on saavad külalised ülevaate sõdurite päevakavast ning tutvuda kasarmu ja olmetingimustega ning üles on seatud ka välilaager koos kõigi sinna juurde kuuluvate elementidega. Kõigil on võimalus vaadata Vahipataljoni ajateenijate demonstratsioonesinemisi ning relvastuse väljapanekul tutvustatakse huvilistele Eesti kaitseväes kasutuses olevaid käsi- ja tulirelvi.
Piduliku meeleolu loomiseks mängivad külalistele kaitseväe orkester ja Vahipataljoni ajateenijate rockansambel Katta Kuulmine!. Samuti on üles rivistatud vähendatud aukompanii kõigi kolme väeliigi vormides. Lisaks pakub väliköögimeeskond kõigile külalistele sõdurisuppi ja sooja teed.
Põhja Kaitseringkond avab Vahipataljoni uksed igal aastal kahel-kolmel korral. Lisaks sellele külastab väeosa aasta jooksul keskmiselt 20-30 haridusasutust. Samuti korraldab pataljon riigikaitsekursuse õpilastele välilaagreid.
Vahipataljon on spetsialiseerunud eelkõige sõjaväepolitsei ning jalaväe üksuste väljaõpetamisele. Samuti täidab Vahipataljon kaitseväelisi esindusfunktsioone, tagab presidendi kantselei auvahtkonna ning paneb välja aukompanii riiklikeks ja kaitseväelisteks tseremooniateks. Vahipataljonis teenib praegu 385 ajateenijat ning 60 kaadrikaitseväelast.
|
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
22.03.2012 19:54:57
|
|
|
| Elxx kirjutas: |
Võib öelda niipalju,et õhutõrjuja elu ajateenistuses on jalaväelase omast kordades lihtsam
|
njah, ega ilmaasjata pole voodite alla kirjutatud, et
kui tahad olla jõhkard, vali jv
kui tahad olla šlang, vali mp või tt
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
22.03.2012 20:16:35
|
|
|
Väljaspool jalaväge teenimine ei tähenda šlangimist. Lihtsalt rambotsemise asemel on rohkem vaja peaga tööd teha.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
22.03.2012 20:25:21
|
|
|
Fukiku, ega jalaväes ainult rambod ole. Peab peaga tööd tegema, et rünnak-kaitse-varitsus õnnestus, ja seda veel pinge all
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
22.03.2012 20:29:32
|
|
|
Jv on jõhkarditest kraavikaevajad ?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
22.03.2012 23:53:40
|
|
|
| Elxx kirjutas: |
| Kontakt kirjutas: |
| Ardo kirjutas: |
| mTim, noh, antud juhul on keiss selles, et KL liikmena ei ole ma ajateenistust läbinud ja mulle ei anta (kõik teised saavad). |
Ega Kaitseliitu kuulumine ei vabasta ajateenistusest. Või sain ma valesti aru? Läbid ajateenistuse ja saadki oma laibakad. Nii lihtne see ongi. Kaitseväeteenistuse seaduses on ju ilusti öeldud, mis alusel seda väljastatakse. Ja mida sa pead silmas selle all, et kõik teised saavad? Teised KL liikmed? Sel juhul pöördud oma vahetu ülema poole ja ajad asja läbi Kaitseliidu. Muidugi oleneb, kas sa kuulud Kaitseliidu sõjaaja struktuuri või mitte. Viimase puhul võid muidugi suu puhtaks pühkida. |
Kaitseliitu kuulumine ei vabasta ajateenistusest jah pakub ainult võimaluse teenistuse lõpus oma EKV vorm endale kaitseliidu ridadesse kaubelda  |
Sellist lõbu enam pole
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
23.03.2012 20:50:40
|
|
|
| Fukiku kirjutas: |
Väljaspool jalaväge teenimine ei tähenda šlangimist. Lihtsalt rambotsemise asemel on rohkem vaja peaga tööd teha.  |
heh, kui meie kaader kutsub kuppi eliit pededeks (hea varustus, iga seina peal lcd, hea söök; sk olevat ainult mingi põõsas, kuid meie omast assortii poolest igatahes parem), siis meid (Viru) olevat kutsutud macho pededeks
iga laager tõestab seda fakti üha enam 25k patti läks 2 päevaga rühma peale
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
23.03.2012 20:50:59
|
|
|
| guest1902 kirjutas: |
| Fukiku kirjutas: |
Väljaspool jalaväge teenimine ei tähenda šlangimist. Lihtsalt rambotsemise asemel on rohkem vaja peaga tööd teha.  |
iga seina peal lcd, |
Kas sa ikka tead ka, mida seal lcd peal näidatakse? Puhast kv promo
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
23.03.2012 21:19:33
|
|
|
guest1902, hmm, varustus ju nagu igas teises väeosas? Söögi üle kurta ei saanud, metsalaagrite ajal sai aint kiirkartulipudrust sealihakonserviga siiber. Jõusaalid jms on jah, tasemel.
A palju seda aega seal viibimiseks antakse, päevagraafik tihe (mahtus ka rividrille ja motivatsiooniotsinguid sinna sisse). LCD pealt tuleb aint KV slideshow.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
23.03.2012 21:40:15
|
|
|
varustuse ja kompanii varustatuse osas jagan pikemaid kiidu- ja laidusõnu alles pärast ajateenistust
60p veel jäänud (excl väljaluba)
mis puutub rividrillidesse ja motimägedesse
siis need jäid sbk aegadesse
kuigi esimesi oleme ka teinud, kuna kaadril ja seerudel, kes meie rühmast 1/3 moodustavad, lihtsalt nii igav on
sest laptopid-huiopid on bannitud mõneks ajaks
aga õnneks/kahjuks oleme enamus ajast metsalaagris
kus sellist nüridat nussimist ei toimu
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
23.03.2012 21:40:48
|
|
|
| guest1902 kirjutas: |
kus sellist nüridat nussimist ei toimu |
Kus neid värke lubati üldse?
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
23.03.2012 21:45:28
|
|
|
| -Kaivo- kirjutas: |
Jv on jõhkarditest kraavikaevajad ? |
Need on sellised killerid, et neile ei usaldata isegi labidaid
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
23.03.2012 21:46:31
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| guest1902 kirjutas: |
kus sellist nüridat nussimist ei toimu |
Kus neid värke lubati üldse?  |
staabi- ja sidepat. ei näe põhjust miks mujal keelatud peaks olema.
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
23.03.2012 21:51:01
|
|
|
| heikis kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
| guest1902 kirjutas: |
kus sellist nüridat nussimist ei toimu |
Kus neid värke lubati üldse?  |
staabi- ja sidepat. ei näe põhjust miks mujal keelatud peaks olema. |
Kas ma võin eeldada, et siin käib jutt läpakatest? Omal ajal tuli mul juba probleem sellest, et mul Tapal isiklikus autos läpakas pakiruumis oli.. linnaku territooriumile ei tohtinud väidetavalt isegi kaader isiklikke arvuteid tuua.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
23.03.2012 22:15:14
|
|
|
Kupis olid elektroonilised vahendid keelatud, v.a. telefon kapis (helistamiseks oli 19.00- õhtune rivistus) ja hiljem ka makk. Läpparist ja mp3 mängijast võis und näha
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.01.2009
|
25.03.2012 00:11:26
|
|
|
Nüüd võib tapal isikliku kaasa tuua,peab ainult mudeli ja seerianumbri esitama koos avaldusega,enne ei tohi kasutada kui kinnitatud avaldus käes,seegi tasub koguaeg läpakaga kaasas hoida,õhutõrjes patarei ülemal meeldis seda küsida nt
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaPTiLE
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2006
|
26.03.2012 10:30:49
|
|
|
Endal tuleb ka see tee suvel ette võtta. Komisjonis käisin 1. septembril Tallinnas ja aega teenima lähen Paldiski Tagalapataljoni 2012 juulis, ei mäleta kas 9 või 11. Komisjonist ära sain mingi kell 15 vist, arstid olid kõik läbi käidud kella 11ks juba, aga aegamööda lasti ära need vigased ja nii see aeg seal tiksus. Koolis jääb üks semester veel teha kuna peale esimest semestrit vahetasin eriala.
Lisaks sellele on kaasasündinud viga, et selgrool mingi värk puudu ja 2 lüli omavahel hõõruvad mille tagajärel on alaseljas valud. See selgus peale komisjoni, aga uuesti arstlikku läinud ei ole. Lähen väkke, puhkan tööst ja koolist, leian uusi sõpru ja võtan vabalt.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
26.03.2012 11:23:01
|
|
|
| tsitaat: |
Lisaks sellele on kaasasündinud viga, et selgrool mingi värk puudu ja 2 lüli omavahel hõõruvad mille tagajärel on alaseljas valud. See selgus peale komisjoni, aga uuesti arstlikku läinud ei ole. Lähen väkke, puhkan tööst ja koolist, leian uusi sõpru ja võtan vabalt.
|
Vaat, et liiga ei tee enda seljale raske varustusega, pärast võib päris piin olla...
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Re-Flex-
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2005
|
26.03.2012 11:31:05
|
|
|
| keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale?
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
26.03.2012 11:54:15
|
|
|
| -Re-Flex- kirjutas: |
| keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale? |
jep
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaPTiLE
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2006
|
26.03.2012 12:08:27
|
|
|
| mTim kirjutas: |
| tsitaat: |
Lisaks sellele on kaasasündinud viga, et selgrool mingi värk puudu ja 2 lüli omavahel hõõruvad mille tagajärel on alaseljas valud. See selgus peale komisjoni, aga uuesti arstlikku läinud ei ole. Lähen väkke, puhkan tööst ja koolist, leian uusi sõpru ja võtan vabalt.
|
Vaat, et liiga ei tee enda seljale raske varustusega, pärast võib päris piin olla... |
Käin veel korra igaksjuhuks neuroloogi juurest ka läbi, et mis tema asjast arvab.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
synt3r
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2007
|
26.03.2012 16:09:20
|
|
|
| RaPTiLE kirjutas: |
Käin veel korra igaksjuhuks neuroloogi juurest ka läbi, et mis tema asjast arvab. |
Kui sa lõpuks sinna kohale lähed, siis seal on veel üks arstlik ülevaatus. Saad seal neid informeerida sellest.
Aga muidugi käi enne tsiviilis arsti juures ära. Siis on neile paber ette näidata.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
26.03.2012 16:31:51
|
|
|
| -Re-Flex- kirjutas: |
| keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale? |
Huvitav, mis on pikim periood peale sõjaskäimist, mil võidakse kordusõppustele kutsuda? Mul on 12 aastat möödas sõjaväest ja seni pole väga keegi kutsunud kuhugi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Re-Flex-
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2005
|
26.03.2012 16:36:15
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| -Re-Flex- kirjutas: |
| keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale? |
Huvitav, mis on pikim periood peale sõjaskäimist, mil võidakse kordusõppustele kutsuda? Mul on 12 aastat möödas sõjaväest ja seni pole väga keegi kutsunud kuhugi. |
endal nati üle 3 aasta oli kui kordusõppuse kutse tuli nüüd...kuid tean ,et eelmine aasta sõber sai paldiskist välja ja 4kuu pärast oli tal kordusõppused see tundus nagu küll imelik
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
26.03.2012 16:38:01
|
|
|
meil läksid 2 kuu pärast
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
26.03.2012 16:54:04
|
|
|
| Mark0, seni võidakse kutsuda kuni sind maha kantakse. Mis see reservisoleku aeg oli, kuni 60 aastaseni?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006
|
26.03.2012 22:52:09
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| -Re-Flex- kirjutas: |
| keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale? |
Huvitav, mis on pikim periood peale sõjaskäimist, mil võidakse kordusõppustele kutsuda? Mul on 12 aastat möödas sõjaväest ja seni pole väga keegi kutsunud kuhugi. |
mind vist ei kutsutagi kuna ajateenistusest möödas ~8aastat ja päästekompaniid niikuinii likvideeritud
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
27.03.2012 07:10:42
|
|
|
| tont23, ka nõuka sõjaväes käinuid kutsutakse õppustele. Mis siis et meil tanke ja rakette pole, vastava erialaga kutsutakse ikka kohale ja pannakse laskuriks. Vaata omal eesti.ee- keskonnas, mis ametikohale oled määratud.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
27.03.2012 07:24:03
|
|
|
mis jutt see selline on . Pole kordagi käinud
kroonukaaslastest käisid kordusõppustel ainult need, kes peale vene kroonut olid kaitseväe algusaastatel seal figureerimas. Ju siis jäid kuidagi nimekirja
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
27.03.2012 20:52:26
|
|
|
link :: Martin Herem: ajateenistus toodab masinavärki, mitte ei tee mehest meest
| tsitaat: |
Kuidas seda masinavärki suunatakse?
Meil peab kogu aeg olema valmis 40 000 meest. Kui üksuse komplekteerimisega tekib raskusi, sest nooremad mehed on otsas, kutsume järjest vanemaid, kuni 60. eluaastani. Läinud aastal komplekteerisime transpordiüksuse, kuhu ma ei tahtnud ühtegi meest alla 40. Seal pole vaja mingeid sälgusid, vaja on häid logistikuid, kes oskaksid sõita ja autosid remontida. Need olid Nõukogude armee läbinud mehed.
Aga entusiastid vanuses 60+?
Nad realiseerivad end kaitseliidus. Kui kaitseliidu malevapealik ütleb, et vot see seitsmekümnene taat kõlbab vintpüssimeheks, siis võib ta põhivalmidusse jõuda. Aga kõik ei lähegi rindele püssidega. Mõni läheb autoga, võib-olla on ta ülesanne jagada laskemoona või pidada millegi üle arvestust. Selles ametis võib ta olla isegi ühe jalaga või silmaga, kuni ta moraal on kõrge ja ta on saanud väljaõppe. |
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaPTiLE
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2006
|
28.03.2012 18:54:23
|
|
|
Käisin täna perearstil, sain saatekirja, neuroloogi juurde 5. juunil, praegu aeg määratud minekuks 9 juuli vist.
Enne seda peaksin siis uuesti jõudma arstlikku komisjoni kui tahaksin neile neuroloogi otsust näidata?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
29.03.2012 14:22:03
|
|
|
Jah, kindlasti. Soovitan kohe KRA-ga ka suhtlema hakata. Kuigi nad ei taha korduvasse komisjoni vist muidu saata, kui juba arsti paberit ette näidata pole.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Klm_on
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.04.2004
|
02.04.2012 10:02:55
|
|
|
| -Re-Flex- kirjutas: |
| keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale? |
Mina lähen 6 - 19 mai.
Hea meelega lähen. Võtan seda kui puhkust. Saab rutiinist välja.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
02.04.2012 10:14:18
|
|
|
Krt, läheks isegi juba hea meelega kordusõppustele. Ainult aasta küll möödas, aga käed sügelevad
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
03.04.2012 21:30:39
|
|
|
| Selline küsimus, et kas on mõtet osta enne kaitseväge mingid jooksutossud, või on üsna suur tõenäosus saada Tapalt kohapealt mingi tossud?
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
03.04.2012 21:33:06
|
|
|
| Kohapeal antakse ka mingid northbridged.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
03.04.2012 22:03:01
|
|
|
Põhimõtteliselt saab kohapealt kogu vajaliku varustuse, ka jooksutossud (minu mäletamist mööda saime vist isegi hambaharja ja habemeajamistarbed riigi poolt .. esimene neist läks küll rohkem relva puhastamiseks käiku). Iseasi on, kas sa nende Northbridge'dega joosta tahad - mina ei tahtnud ja jooksin teisest päevast kuni teenistuse lõpuni isiklike tossudega.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007
|
03.04.2012 22:04:04
|
|
|
| Pmst võid sinna minna 2 kätt taskus.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
03.04.2012 22:11:50
|
|
|
| Aga soovitavalt peaksid olema jooksutossud tumedat värvi eks? Mõtlen kui isiklikud osta
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
03.04.2012 22:15:26
|
|
|
Mul olid valged, keegi ei öelnud sõnagi.
Aga kohale minna ikka stiilselt. Kaks kätt taskus ja pläru hambus
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
03.04.2012 22:18:10
|
|
|
Selge, tänud.
Eks vaatan poes siis, mis paremini jalga istub.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
04.04.2012 07:50:59
|
|
|
Võta kaasa maiustusi ja tubakat. Kui ise ei suitseta ja komme-šokolaadi ei söö, saad kellelegi mõnusa hinnaga pähe määrida.
Meil käis suits valuutana ka
Võta kaasa palju-palju sokke(mitte õhukesi, need ei kaitse hõõrumise eest)-aluspesu- armeerohelisi t-särke (saad sealt aint 2 t-särki), neid peaksid saama kroonuaidast vast.
Käekell oleks tungivalt soovituslik (soovitatavalt taustavalgusega ja takjakinnitusega, et saaksid ekraani ka ära katta, kestab kell kauem)
Võta kaasa veel talki jalgadele. Omad tossud on soovitatavad, sa kunagi ei tea, kelle jalanõud sa saad sealt (kui mitmel tüübil võis olla jalaseen).
Roheline pearätt kiivri alla panekuks.
Helosani kreemi apteegist, enne camopulga pealemäärimist tõmba käed ja nägu kokku, siis tuleb maskeering paremini maha.
Soovitan soojalt võrksalli osta. Metsas väga vajalik asi(talvel soe, suvel paned nöo ette, et sääsed ei tüütaks).
Termostass võta kaasa ja palju 2 in 1 kohvi
Kui oled prillikandja, siis võta lisaprillid kaasa. Meil nii mõnigi avastas peale actionit, et prillid on kuskile metsa alla pudenenud.
Plaastreid, habemeajamisvahendeid, söetablette jms võta kaasa. Kui lähed, arvesta sellega, et esimesed 11 nädalat sa välja ei saa ja korraga kõik kaasa.
Ma läksin ka praktiliselt 2 kätt taskus + hügieenitarbed ja 2 pakki suitsu.
Ei soovita
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|