Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2012 16:56:04 vasta tsitaadiga

mTim, suurtellimus on möödas, sealtkaudu ei anna enam miskit ajada.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2012 16:57:23 vasta tsitaadiga

Ardo, miks sul vaja on neid üldse?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2012 17:02:38 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
DrZ, just thumbs_up.gif thumbs_up.gif pöidlad üles. 11 kuud ja kuppi vabatahtlikult beer_yum.gif

Väga tore, kui keegi sellest ka nii vaimustuses on. Mul on muud ka vaja teha ja põlved, randmed
kõik valutavad igapäev. Nagu 60 aastane icon_lol.gif Anyway ma pean aprilli lõpus tagasi minema, ei jõudnud kõikide arstide juurde icon_razz1.gif

_________________
🕊 Kuruppo ぽ 🕊
https://www.last.fm/user/Ingvaarr
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2012 17:13:19 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Ardo, miks sul vaja on neid üldse?


Tahan. icon_smile.gif
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2012 17:50:57 vasta tsitaadiga

Ardo, aga siis tee nii, et osta kroonuaidast laibakad ja vii graveerija juurde. Paneb sulle veregrupi, isikukoodi ja usu peale ja korras icon_wink.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2012 01:28:13 vasta tsitaadiga

Leinö, nood on nõmedad. Kui Kroonu Ait teeks samasuguseid nagu KV's, siis miks mitte...
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2012 08:31:32 vasta tsitaadiga

hoia militaar.net turuteemal silma peal, seal võib neid kohata. Igatahes:

tsitaat:

1) Isikuplaatidega varustamist, nende jaotamist ja arvestust korraldab Kaitseressursside Amet.
2) Identifitseerimiskoodi moodustamine ja esmase §-s 5 nimetatud komplekti väljaandmine kaitseväekohustuslasele toimub Kaitseressursside Ametis tasuta.
3) Komplekti kaotamise või selle kasutuskõlbmatuks muutumise korral esitab kaitseväekohustuslane Kaitseressursside Ametile kirjaliku avalduse ning tasub uue komplekti väljaandmisel komplekti maksumuse.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
naaskel
jooda

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2012 13:17:04 vasta tsitaadiga

Homme, 23.märtsil kutsub Põhja Kaitseringkond taas lahtiste uste päevale Vahipataljoni, kus külalistele tutvustatakse väeosa elu ja pakutakse mitmesugust meelelahutust.

Vahipataljoni väravad avatakse kõigile huvilistele juba päeval kell kaksteist ja need on avatud õhtul kella neljani. Päeva jooksul saavad külalised näha erinevaid etteasteid ja osaleda laskevõistlusel.

Nii näiteks on saavad külalised ülevaate sõdurite päevakavast ning tutvuda kasarmu ja olmetingimustega ning üles on seatud ka välilaager koos kõigi sinna juurde kuuluvate elementidega. Kõigil on võimalus vaadata Vahipataljoni ajateenijate demonstratsioonesinemisi ning relvastuse väljapanekul tutvustatakse huvilistele Eesti kaitseväes kasutuses olevaid käsi- ja tulirelvi.

Piduliku meeleolu loomiseks mängivad külalistele kaitseväe orkester ja Vahipataljoni ajateenijate rockansambel Katta Kuulmine!. Samuti on üles rivistatud vähendatud aukompanii kõigi kolme väeliigi vormides. Lisaks pakub väliköögimeeskond kõigile külalistele sõdurisuppi ja sooja teed.

Põhja Kaitseringkond avab Vahipataljoni uksed igal aastal kahel-kolmel korral. Lisaks sellele külastab väeosa aasta jooksul keskmiselt 20-30 haridusasutust. Samuti korraldab pataljon riigikaitsekursuse õpilastele välilaagreid.

Vahipataljon on spetsialiseerunud eelkõige sõjaväepolitsei ning jalaväe üksuste väljaõpetamisele. Samuti täidab Vahipataljon kaitseväelisi esindusfunktsioone, tagab presidendi kantselei auvahtkonna ning paneb välja aukompanii riiklikeks ja kaitseväelisteks tseremooniateks. Vahipataljonis teenib praegu 385 ajateenijat ning 60 kaadrikaitseväelast.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 22.03.2012 19:54:57 vasta tsitaadiga

Elxx kirjutas:
Võib öelda niipalju,et õhutõrjuja elu ajateenistuses on jalaväelase omast kordades lihtsam
njah, ega ilmaasjata pole voodite alla kirjutatud, et
kui tahad olla jõhkard, vali jv
kui tahad olla šlang, vali mp või tt
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2012 20:16:35 vasta tsitaadiga

Väljaspool jalaväge teenimine ei tähenda šlangimist. Lihtsalt rambotsemise asemel on rohkem vaja peaga tööd teha. icon_smile.gif
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2012 20:25:21 vasta tsitaadiga

Fukiku, ega jalaväes ainult rambod ole. Peab peaga tööd tegema, et rünnak-kaitse-varitsus õnnestus, ja seda veel pinge all icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 22.03.2012 20:29:32 vasta tsitaadiga

Jv on jõhkarditest kraavikaevajad ?icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2012 23:53:40 vasta tsitaadiga

Elxx kirjutas:
Kontakt kirjutas:
Ardo kirjutas:
mTim, noh, antud juhul on keiss selles, et KL liikmena ei ole ma ajateenistust läbinud ja mulle ei anta (kõik teised saavad).


Ega Kaitseliitu kuulumine ei vabasta ajateenistusest. Või sain ma valesti aru? Läbid ajateenistuse ja saadki oma laibakad. Nii lihtne see ongi. Kaitseväeteenistuse seaduses on ju ilusti öeldud, mis alusel seda väljastatakse. Ja mida sa pead silmas selle all, et kõik teised saavad? Teised KL liikmed? Sel juhul pöördud oma vahetu ülema poole ja ajad asja läbi Kaitseliidu. Muidugi oleneb, kas sa kuulud Kaitseliidu sõjaaja struktuuri või mitte. Viimase puhul võid muidugi suu puhtaks pühkida.



Kaitseliitu kuulumine ei vabasta ajateenistusest jah icon_smile.gif pakub ainult võimaluse teenistuse lõpus oma EKV vorm endale kaitseliidu ridadesse kaubelda icon_biggrin.gif

Sellist lõbu enam pole
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 23.03.2012 20:50:40 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:
Väljaspool jalaväge teenimine ei tähenda šlangimist. Lihtsalt rambotsemise asemel on rohkem vaja peaga tööd teha. icon_smile.gif
heh, kui meie kaader kutsub kuppi eliit pededeks (hea varustus, iga seina peal lcd, hea söök; sk olevat ainult mingi põõsas, kuid meie omast assortii poolest igatahes parem), siis meid (Viru) olevat kutsutud macho pededeks
iga laager tõestab seda fakti üha enam icon_lol.gif 25k patti läks 2 päevaga rühma peale
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 20:50:59 vasta tsitaadiga

guest1902 kirjutas:
Fukiku kirjutas:
Väljaspool jalaväge teenimine ei tähenda šlangimist. Lihtsalt rambotsemise asemel on rohkem vaja peaga tööd teha. icon_smile.gif
iga seina peal lcd,

Kas sa ikka tead ka, mida seal lcd peal näidatakse? Puhast kv promo icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 21:19:33 vasta tsitaadiga

guest1902, hmm, varustus ju nagu igas teises väeosas? Söögi üle kurta ei saanud, metsalaagrite ajal sai aint kiirkartulipudrust sealihakonserviga siiber. Jõusaalid jms on jah, tasemel.
A palju seda aega seal viibimiseks antakse, päevagraafik tihe (mahtus ka rividrille ja motivatsiooniotsinguid sinna sisse). LCD pealt tuleb aint KV slideshow.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 23.03.2012 21:40:15 vasta tsitaadiga

varustuse ja kompanii varustatuse osas jagan pikemaid kiidu- ja laidusõnu alles pärast ajateenistust
60p veel jäänud (excl väljaluba)
mis puutub rividrillidesse ja motimägedesse
siis need jäid sbk aegadesse
kuigi esimesi oleme ka teinud, kuna kaadril ja seerudel, kes meie rühmast 1/3 moodustavad, lihtsalt nii igav on
sest laptopid-huiopid on bannitud mõneks ajaks
aga õnneks/kahjuks oleme enamus ajast metsalaagris
kus sellist nüridat nussimist ei toimu
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 21:40:48 vasta tsitaadiga

guest1902 kirjutas:

kus sellist nüridat nussimist ei toimu

Kus neid värke lubati üldse? icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 23.03.2012 21:45:28 vasta tsitaadiga

-Kaivo- kirjutas:
Jv on jõhkarditest kraavikaevajad ?icon_biggrin.gif

Need on sellised killerid, et neile ei usaldata isegi labidaid icon_lol.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 21:46:31 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
guest1902 kirjutas:

kus sellist nüridat nussimist ei toimu

Kus neid värke lubati üldse? icon_biggrin.gif


staabi- ja sidepat. ei näe põhjust miks mujal keelatud peaks olema.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 21:51:01 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
ranel kirjutas:
guest1902 kirjutas:

kus sellist nüridat nussimist ei toimu

Kus neid värke lubati üldse? icon_biggrin.gif


staabi- ja sidepat. ei näe põhjust miks mujal keelatud peaks olema.
Kas ma võin eeldada, et siin käib jutt läpakatest? Omal ajal tuli mul juba probleem sellest, et mul Tapal isiklikus autos läpakas pakiruumis oli.. linnaku territooriumile ei tohtinud väidetavalt isegi kaader isiklikke arvuteid tuua.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 22:15:14 vasta tsitaadiga

Kupis olid elektroonilised vahendid keelatud, v.a. telefon kapis (helistamiseks oli 19.00- õhtune rivistus) ja hiljem ka makk. Läpparist ja mp3 mängijast võis und näha icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elxx
Kreisi kasutaja
Elxx

liitunud: 18.01.2009




sõnum 25.03.2012 00:11:26 vasta tsitaadiga

Nüüd võib tapal isikliku kaasa tuua,peab ainult mudeli ja seerianumbri esitama koos avaldusega,enne ei tohi kasutada kui kinnitatud avaldus käes,seegi tasub koguaeg läpakaga kaasas hoida,õhutõrjes patarei ülemal meeldis seda küsida nt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaPTiLE
Kreisi kasutaja
RaPTiLE

liitunud: 28.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 10:30:49 vasta tsitaadiga

Endal tuleb ka see tee suvel ette võtta. Komisjonis käisin 1. septembril Tallinnas ja aega teenima lähen Paldiski Tagalapataljoni 2012 juulis, ei mäleta kas 9 või 11. Komisjonist ära sain mingi kell 15 vist, arstid olid kõik läbi käidud kella 11ks juba, aga aegamööda lasti ära need vigased ja nii see aeg seal tiksus. Koolis jääb üks semester veel teha kuna peale esimest semestrit vahetasin eriala.
Lisaks sellele on kaasasündinud viga, et selgrool mingi värk puudu ja 2 lüli omavahel hõõruvad mille tagajärel on alaseljas valud. See selgus peale komisjoni, aga uuesti arstlikku läinud ei ole. Lähen väkke, puhkan tööst ja koolist, leian uusi sõpru ja võtan vabalt.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 11:23:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Lisaks sellele on kaasasündinud viga, et selgrool mingi värk puudu ja 2 lüli omavahel hõõruvad mille tagajärel on alaseljas valud. See selgus peale komisjoni, aga uuesti arstlikku läinud ei ole. Lähen väkke, puhkan tööst ja koolist, leian uusi sõpru ja võtan vabalt.

Vaat, et liiga ei tee enda seljale raske varustusega, pärast võib päris piin olla...

_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Re-Flex-
Kreisi kasutaja
-Re-Flex-

liitunud: 30.08.2005




sõnum 26.03.2012 11:31:05 vasta tsitaadiga

keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale?
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 11:54:15 vasta tsitaadiga

-Re-Flex- kirjutas:
keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale?
jep thumbs_up.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RaPTiLE
Kreisi kasutaja
RaPTiLE

liitunud: 28.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 12:08:27 vasta tsitaadiga

mTim kirjutas:
tsitaat:

Lisaks sellele on kaasasündinud viga, et selgrool mingi värk puudu ja 2 lüli omavahel hõõruvad mille tagajärel on alaseljas valud. See selgus peale komisjoni, aga uuesti arstlikku läinud ei ole. Lähen väkke, puhkan tööst ja koolist, leian uusi sõpru ja võtan vabalt.

Vaat, et liiga ei tee enda seljale raske varustusega, pärast võib päris piin olla...


Käin veel korra igaksjuhuks neuroloogi juurest ka läbi, et mis tema asjast arvab.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
synt3r
HV kasutaja
synt3r

liitunud: 10.04.2007




sõnum 26.03.2012 16:09:20 vasta tsitaadiga

RaPTiLE kirjutas:

Käin veel korra igaksjuhuks neuroloogi juurest ka läbi, et mis tema asjast arvab.


Kui sa lõpuks sinna kohale lähed, siis seal on veel üks arstlik ülevaatus. Saad seal neid informeerida sellest.
Aga muidugi käi enne tsiviilis arsti juures ära. Siis on neile paber ette näidata.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 16:31:51 vasta tsitaadiga

-Re-Flex- kirjutas:
keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale?
Huvitav, mis on pikim periood peale sõjaskäimist, mil võidakse kordusõppustele kutsuda? Mul on 12 aastat möödas sõjaväest ja seni pole väga keegi kutsunud kuhugi.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Re-Flex-
Kreisi kasutaja
-Re-Flex-

liitunud: 30.08.2005




sõnum 26.03.2012 16:36:15 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
-Re-Flex- kirjutas:
keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale?
Huvitav, mis on pikim periood peale sõjaskäimist, mil võidakse kordusõppustele kutsuda? Mul on 12 aastat möödas sõjaväest ja seni pole väga keegi kutsunud kuhugi.

endal nati üle 3 aasta oli kui kordusõppuse kutse tuli nüüd...kuid tean ,et eelmine aasta sõber sai paldiskist välja ja 4kuu pärast oli tal kordusõppused icon_rolleyes.gif see tundus nagu küll imelik
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 26.03.2012 16:38:01 vasta tsitaadiga

meil läksid 2 kuu pärast icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 16:54:04 vasta tsitaadiga

Mark0, seni võidakse kutsuda kuni sind maha kantakse. Mis see reservisoleku aeg oli, kuni 60 aastaseni?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 18:41:43 vasta tsitaadiga

Mina veedan praegu kutse järgi 29.04-05.05 Tapal.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2012 22:52:09 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
-Re-Flex- kirjutas:
keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale?
Huvitav, mis on pikim periood peale sõjaskäimist, mil võidakse kordusõppustele kutsuda? Mul on 12 aastat möödas sõjaväest ja seni pole väga keegi kutsunud kuhugi.


mind vist ei kutsutagi kuna ajateenistusest möödas ~8aastat ja päästekompaniid niikuinii likvideeritud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2012 07:10:42 vasta tsitaadiga

tont23, ka nõuka sõjaväes käinuid kutsutakse õppustele. Mis siis et meil tanke ja rakette pole, vastava erialaga kutsutakse ikka kohale ja pannakse laskuriks. Vaata omal eesti.ee- keskonnas, mis ametikohale oled määratud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.03.2012 07:24:03 vasta tsitaadiga

mis jutt see selline on icon_eek.gif . Pole kordagi käinud

kroonukaaslastest käisid kordusõppustel ainult need, kes peale vene kroonut olid kaitseväe algusaastatel seal figureerimas. Ju siis jäid kuidagi nimekirja

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2012 20:52:26 vasta tsitaadiga

link :: Martin Herem: ajateenistus toodab masinavärki, mitte ei tee mehest meest

tsitaat:
Kuidas seda masinavärki suunatakse?

Meil peab kogu aeg olema valmis 40 000 meest. Kui üksuse komplekteerimisega tekib raskusi, sest nooremad mehed on otsas, kutsume järjest vanemaid, kuni 60. eluaastani. Läinud aastal komplekteerisime transpordiüksuse, kuhu ma ei tahtnud ühtegi meest alla 40. Seal pole vaja mingeid sälgusid, vaja on häid logistikuid, kes oskaksid sõita ja autosid remontida. Need olid Nõukogude armee läbinud mehed.

Aga entusiastid vanuses 60+?

Nad realiseerivad end kaitseliidus. Kui kaitseliidu malevapealik ütleb, et vot see seitsmekümnene taat kõlbab vintpüssimeheks, siis võib ta põhivalmidusse jõuda. Aga kõik ei lähegi rindele püssidega. Mõni läheb autoga, võib-olla on ta ülesanne jagada laskemoona või pidada millegi üle arvestust. Selles ametis võib ta olla isegi ühe jalaga või silmaga, kuni ta moraal on kõrge ja ta on saanud väljaõppe.

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaPTiLE
Kreisi kasutaja
RaPTiLE

liitunud: 28.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2012 18:54:23 vasta tsitaadiga

Käisin täna perearstil, sain saatekirja, neuroloogi juurde 5. juunil, praegu aeg määratud minekuks 9 juuli vist.
Enne seda peaksin siis uuesti jõudma arstlikku komisjoni kui tahaksin neile neuroloogi otsust näidata?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2012 14:22:03 vasta tsitaadiga

Jah, kindlasti. Soovitan kohe KRA-ga ka suhtlema hakata. Kuigi nad ei taha korduvasse komisjoni vist muidu saata, kui juba arsti paberit ette näidata pole.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klm_on
Kreisi kasutaja
Klm_on

liitunud: 05.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2012 10:02:55 vasta tsitaadiga

-Re-Flex- kirjutas:
keegi 9-19 Mai kordusõppustele ka läheb Tapale?


Mina lähen 6 - 19 mai.

Hea meelega lähen. Võtan seda kui puhkust. Saab rutiinist välja.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2012 10:14:18 vasta tsitaadiga

Krt, läheks isegi juba hea meelega kordusõppustele. Ainult aasta küll möödas, aga käed sügelevad icon_smile.gif
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2012 21:30:39 vasta tsitaadiga

Selline küsimus, et kas on mõtet osta enne kaitseväge mingid jooksutossud, või on üsna suur tõenäosus saada Tapalt kohapealt mingi tossud?
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 03.04.2012 21:33:06 vasta tsitaadiga

Kohapeal antakse ka mingid northbridged.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2012 22:03:01 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt saab kohapealt kogu vajaliku varustuse, ka jooksutossud (minu mäletamist mööda saime vist isegi hambaharja ja habemeajamistarbed riigi poolt .. esimene neist läks küll rohkem relva puhastamiseks käiku). Iseasi on, kas sa nende Northbridge'dega joosta tahad - mina ei tahtnud ja jooksin teisest päevast kuni teenistuse lõpuni isiklike tossudega.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 03.04.2012 22:04:04 vasta tsitaadiga

Pmst võid sinna minna 2 kätt taskus.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2012 22:11:50 vasta tsitaadiga

Aga soovitavalt peaksid olema jooksutossud tumedat värvi eks? Mõtlen kui isiklikud osta
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2012 22:15:26 vasta tsitaadiga

Mul olid valged, keegi ei öelnud sõnagi.

Aga kohale minna ikka stiilselt. Kaks kätt taskus ja pläru hambus icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
t2ring
Kreisi kasutaja
t2ring

liitunud: 26.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2012 22:18:10 vasta tsitaadiga

Selge, tänud.
Eks vaatan poes siis, mis paremini jalga istub.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2012 07:50:59 vasta tsitaadiga

Võta kaasa maiustusi ja tubakat. Kui ise ei suitseta ja komme-šokolaadi ei söö, saad kellelegi mõnusa hinnaga pähe määrida.
Meil käis suits valuutana ka thumbs_up.gif

Võta kaasa palju-palju sokke(mitte õhukesi, need ei kaitse hõõrumise eest)-aluspesu- armeerohelisi t-särke (saad sealt aint 2 t-särki), neid peaksid saama kroonuaidast vast.
Käekell oleks tungivalt soovituslik (soovitatavalt taustavalgusega ja takjakinnitusega, et saaksid ekraani ka ära katta, kestab kell kauem)
Võta kaasa veel talki jalgadele. Omad tossud on soovitatavad, sa kunagi ei tea, kelle jalanõud sa saad sealt (kui mitmel tüübil võis olla jalaseen).

Roheline pearätt kiivri alla panekuks.
Helosani kreemi apteegist, enne camopulga pealemäärimist tõmba käed ja nägu kokku, siis tuleb maskeering paremini maha.

Soovitan soojalt võrksalli osta. Metsas väga vajalik asi(talvel soe, suvel paned nöo ette, et sääsed ei tüütaks).
Termostass võta kaasa ja palju 2 in 1 kohvi icon_biggrin.gif
Kui oled prillikandja, siis võta lisaprillid kaasa. Meil nii mõnigi avastas peale actionit, et prillid on kuskile metsa alla pudenenud.
Plaastreid, habemeajamisvahendeid, söetablette jms võta kaasa. Kui lähed, arvesta sellega, et esimesed 11 nädalat sa välja ei saa ja korraga kõik kaasa.

Ma läksin ka praktiliselt 2 kätt taskus + hügieenitarbed ja 2 pakki suitsu.
Ei soovita icon_lol.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.