|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Rallih007
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.06.2009
|
03.02.2012 03:19:24
|
|
|
Nii küsin siis seda , et oskab keegi soovitada arvutile UPS-i (Phenom x6/HD6870/8GB/760W toide) Oleks vaja siis selleks, et hoiaks stabiilse toite ja vajaduse korral peakas vastu akuga ~5minti (võiks jääga 200€ piiri maile).
Igasugune nõu ja abi on oodatud.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
03.02.2012 23:24:42
|
|
|
| Rallih007 kirjutas: |
Nii küsin siis seda , et oskab keegi soovitada arvutile UPS-i (Phenom x6/HD6870/8GB/760W toide) Oleks vaja siis selleks, et hoiaks stabiilse toite ja vajaduse korral peakas vastu akuga ~5minti (võiks jääga 200€ piiri maile).
Igasugune nõu ja abi on oodatud. |
Selline on päris ok: http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/UPS/OPTI-UPS-THUNDER-SHIELD-TS1700B-1500VA-OPTI-TS1700B-48897 jääb kõvasti alla 200-ja euri, ja korralik apc jääb jälle kõvasti üle, nii et vahet pole.
Mul PII x6 oc + 6870cf +gts 450, loadis (@boinc- 500 kuni 700 watti, sõltub mis parasjagu jookseb) paar minti ikka hoiab, 120 wt crt monitori hoidis mingi tund aega püsti nii et sinu konfi hoiab igal juhul rohkem kui 5 minti koormuse all (pean silmas mängimist), kui lased sünteetilist (eriti hull kui on hardcore oc peal) mis 100% koormab kõike siis hoiab vähem muidugi kui mängimisel.
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Microx
HV kasutaja

liitunud: 03.09.2010
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
13.02.2012 10:18:12
|
|
|
Vaikne? Mis mõttes? Kui pead silmas jahutust, siis sellel on passiivne. Piiksumise tarkvaralise blokeerimise koha pealt jään vastuse võlgu, nupust saab vaigistada küll.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
13.02.2012 19:08:59
|
|
|
Miks üldse osadel UPS-del on jahutus peal?
Vabandage minu arusaamatust aga mida kuradit seal jahutada on?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007

|
13.02.2012 19:28:39
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Miks üldse osadel UPS-del on jahutus peal?
Vabandage minu arusaamatust aga mida kuradit seal jahutada on?  |
Pingmuunduselektroonika võib ju kah kuumaks minna kesk/suurevõimsuslikul UPSil. Samahästi võid küsida, et miks arvutite toiteplokkides on ventilaator.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Microx
HV kasutaja

liitunud: 03.09.2010
|
13.02.2012 20:07:32
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Vaikne? Mis mõttes? Kui pead silmas jahutust, siis sellel on passiivne. Piiksumise tarkvaralise blokeerimise koha pealt jään vastuse võlgu, nupust saab vaigistada küll. |
Pidasin silmas seda,et kas ta lihtsalt voolu läbi lastes ka mingeid hääli teeb
(Kui voolu pole ja töötab aku peal,on nagunii mingi piiksumine vms ...)
viimati muutis Microx 13.02.2012 22:26:23, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
13.02.2012 20:14:31
|
|
|
| Minu oma millegipärast aeg-ajalt nõrgalt piniseb. :S Alguses oli nagu rohkem, aga nüüd on seda harvem esinenud.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
15.02.2012 05:28:20
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Miks üldse osadel UPS-del on jahutus peal?
Vabandage minu arusaamatust aga mida kuradit seal jahutada on?  |
Pingmuunduselektroonika võib ju kah kuumaks minna kesk/suurevõimsuslikul UPSil. Samahästi võid küsida, et miks arvutite toiteplokkides on ventilaator. |
No selge. Minu omal on 80mm vent ja tundub suht asjatu. Kast on kogu aeg külm. Isegi õhk mis väljub on külm. Seda nii tavaolekus kui ka 10+ min aku pealt lastes
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007

|
15.02.2012 09:19:36
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Miks üldse osadel UPS-del on jahutus peal?
Vabandage minu arusaamatust aga mida kuradit seal jahutada on?  |
Pingmuunduselektroonika võib ju kah kuumaks minna kesk/suurevõimsuslikul UPSil. Samahästi võid küsida, et miks arvutite toiteplokkides on ventilaator. |
No selge. Minu omal on 80mm vent ja tundub suht asjatu. Kast on kogu aeg külm. Isegi õhk mis väljub on külm. Seda nii tavaolekus kui ka 10+ min aku pealt lastes  |
Eks ta rohkem turvameede võib olla, samas, kui laseksid mitu korda sedasi aku pealt tööd ja vahele laadimistsükleid ja jälgiksid õhutemperatuuri ventilaatori juures termomeetriga (käega "mõõtmine" pole piisav, sest temperatuur peabki all püsima), siis ehk on rohkem näha, kas see ventilaator konkreetsel mudelil on vajalik või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
16.02.2012 11:43:13
|
|
|
Vurrid pannakse peale kas eriti suure võimsusega (mitte-kodukasutaja) UPS-idele, kus müra on teisejärguline probleem, või siis sellistele säästu-upsidele, millel pole korralikke, piisava suurusega radikaid raatsitud kasutada. Siis aktiivne õhuliigutamine peaks tagama selle, et need pisikesed radikad ja nende poolt jahutatavad detailid üle ei kuumene. Kui radikad on piisava suurusega ja korpus piisavalt mulgustatud, pole aktiivset õhuliigutamist enamasti tarvis.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
16.02.2012 13:27:27
|
|
|
Selline:
Spoiler 
Vabandan tolmu pärast. Meil on supertolmune alati (kass,vaibad,puumaja jne).
Üldiselt ka korpus ise on üsna hästi jahutatud. Ei näe nagu mõtet. Müra ta kindlasti juurde tekitas aga seda pigem seetõttu, et 80mm vent tundub olevat. Mõtlesin pigem ise mingi parema vendi asemele surada kunagi, kui garantii läbi saab.
Mürafoon on niigi nagu kuskil serveriruumis, seega ei häiri otseselt.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Microx
HV kasutaja

liitunud: 03.09.2010
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nokia
Serverid.ee

liitunud: 06.10.2004
|
04.03.2012 20:23:47
|
|
|
mida see võrgupesa teeb?
_________________ Web3 | ERC721A |
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nokia
Serverid.ee

liitunud: 06.10.2004
|
05.03.2012 00:27:18
|
|
|
| Dijital kirjutas: |
| Kaitseb arvutit, kui juhuslikult äike õues asuvasse Elioni kasti sisse lööb. |
Ehk siis võib äikese ajal rahulikult netis istuda? Ruuteri peaks ikkagi läbi lööma? Ma millegipärast kahtlen, et miskit äikese vastu aitab,aga no mine sa tea
_________________ Web3 | ERC721A |
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
05.03.2012 18:22:32
|
|
|
Aitab (varjestamata) juhtmetes indutseeritud kõrgepinge vastu, mis äikese ajal tekib. Mul on kaks tel liini kaitset ära küpsetanud ja paar telefonimodemit ka, kui need veel kasutusel olid.
Neid kaitseid on kaht tüüpi - telefoni ja LAN kaitsed, mõlemaid võib UPSi küljes ka kohata. Kaitseb enamasti seadmed ära, aga mingil hetkel kärssab ise ja väga kõva laksu eest ei kaitse miski.
DSL puhul oleks mõistlik kasutada modemi ees telefonikaitset. Modemi taga võib muidugi ka igaks juhuks LAN kaitset kasutada.
(Muide - ma pole päris paraja portsu aastaid äikese puhul mingeid juhtmeid välja katkunud ka - loodan kaitsete peale. Need ikka plaksuvad ja nende sees sähvib ülelöögisäde üsna tihti. Mitte et ma sedasi kõigil teha soovitaks. Oma vastutus.)
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wa666ou
HV veteran
liitunud: 23.05.2003
|
07.03.2012 12:04:28
|
|
|
Oleks ühele vanemale arvutile vaja UPSi.
Masin ise mingi Athlon 2400+ vms vanem raud.
Trüki- ja netimasin.
Kuna aga vool seal väga palju kõigub, vaja UPS vahele pista.
Mida soovitate?
Mingeid üle 100 eur pole väga praktiline osta.
Ja ei pea offline üle paari minuti suutma toidet pakkuda.
Tähtis, et kõikumised ära silub.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
09.03.2012 20:33:54
|
|
|
| tsitaat: |
Tähtis, et kõikumised ära silub.
|
wa666ou, kui ups line interactive pole siis ei silu, ja odavad pole seda. Mina ei julge siinkohal midagi soovitada käisin oma odava mustekiga kadalipu läbi ja hoian odavatest upsidest edaspidi eemale niikui katkust
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
09.03.2012 20:53:13
|
|
|
| wa666ou, millest see pinge kõikumine tekib? Ja kuidas see pinge kõigub - kas pikka aega on pinge madal või on päevas mõned lühiajalised kõikumised?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wa666ou
HV veteran
liitunud: 23.05.2003
|
10.03.2012 10:21:11
|
|
|
OK.
No see vool kõigub ikka palju. Sõltub ilmast. Kui on tuuline, siis rohkem, mitu-mitu korda päevas.
Katkestused on sellised, et UPS plõksib, arvuti välja ei lülita, laes pirn korraks kustub.
Väga täpsemalt ei teagi, sest ise ma seal ei ela.
Hetkel on seal 5 viimast aastat olnud kasutusel mingi odav UPS, Kebo on mark. Nüüd näitab, et akud hakkavad läbi minema.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
10.03.2012 11:27:08
|
|
|
Aga äkki siis vahetaks lihtsalt akud ära, mitte ei üritaks teist samaodavat UPS-i olemasoleva asemele osta? Peale seda hakkad siis korraliku UPS-i ostuks raha kõrvale panema, kuniks need uued akud samuti ära koolevad.
Peale akude vahetust jaluta see elektriliin ise läbi, tavaliselt on kohe näha, kuskohas need oksad neid liinitraate kokku peksavad. Kui muidugi laiskus lubab. Hiljem siis helistad kuhu vaja, 1343 näiteks. Või võtad ise sae/kirve kätte. Kui muidugi jällegi laiskus lubab.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wa666ou
HV veteran
liitunud: 23.05.2003
|
10.03.2012 14:52:11
|
|
|
Jah, vahetabki ära, sest paistab, et korralikult UPSid on ikka paarisaja eurosed.
Eesti Energiaga on räägitud. Seni kuni liin maas pole, ei viitsi nad end liigutada.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
10.03.2012 17:49:00
|
|
|
Isiklikult minu kandis põhjustas pinge kõikumist veneaegne alajaam. Aga, eelmine aasta pandi kaablid osaliselt maa alla ja selle käigus pandi ka uus alajaam. Nüüd on elekter tipp-topp ja kõige paremas korras. Vahest tekib tunne, et krt mul oli vaja seda upsi paar aastat tagasi osta. Õnneks on suht odav, maksis tollal 100€.
Edit: wa666ou, üks asi veel, mis võib pinge kõikumist põhjustada. Viimasel ajal on olnud mul kaks korda juhus, kus öösel pimedas sõites olen kohanud postide otsas hõõguvaid ühendusi. Ka see on teoreetiline põhjustaja. Praegune aeg on hea, kuna õhtul tipptunni ajal on tarbimine üsna suur. Kui sa tead, kus sinuni tulevad õhuliinid jooksevad, siis võiksid jalutada mööda liine kuni kõrgepingeliinini või alajaamakompleksini.
Aga kui suure tuulega sageneb kõikumine tunduvalt, siis võib ikka arvata, et kuskil oksad käivad vastu liine ...
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
10.03.2012 19:06:03
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| Isiklikult minu kandis põhjustas pinge kõikumist veneaegne alajaam. |
Kuidas alajaam pinge kõikumist põhjustada saab?
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
10.03.2012 19:10:00
|
|
|
| virks, pole õrna aimugi. Igatahes probleem kadus täielikult. Ja tean täpselt, kust maalt alates pandi kaablid maasse. Õhuliinide läheduses polnud mingeid puid ning kõikumine ei sõltunud üldse ilmastikust. Võibolla olid kehvad ühendused.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
10.03.2012 19:32:33
|
|
|
| LiivaneLord kirjutas: |
| virks, pole õrna aimugi. |
Aga miks sa siis seda väidad?
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
10.03.2012 20:22:42
|
|
|
virks, hakkab jälle mingi tähenärimine või? Alajaam vahetati välja, (pandi teise kohta lausa), sealhulgas pandi ka kõrgepingeliinidest meieni suubuv liin maa alla. Vahetult pärast seda elektriprobleemid kadusid.
Mu väide ei pruugi olla absoluutne tõde, aga ehk tood välja mõne muu põhjuse, mille tõttu ennem pinge kogu aeg muutus? Sealhulgas meie majapidamises pole mingeid elektrialaseid muudatusi tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
10.03.2012 21:35:25
|
|
|
| virks kirjutas: |
| LiivaneLord kirjutas: |
| Isiklikult minu kandis põhjustas pinge kõikumist veneaegne alajaam. |
Kuidas alajaam pinge kõikumist põhjustada saab? |
Nõukogude alajaamas käis pinge reguleerimine koormuse muutudes mehhaaniliselt ja aeglaselt, seega kõikumine oli silmaga näha. Uutel alajaamadel on teistmoodi ja kiiresti.
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nilps
HV vaatleja
liitunud: 17.10.2010
|
15.05.2012 08:12:10
|
|
|
| Mul selline mure, et sattus minu kätte üks APC Back-UPS CS 650VA ja sellel ei taha need nö aku pistikud töötada. Surge protection auk töötab ilusasti. UPS ise seisis kapis umbes viis aastat, kas asi võib selles olla, et aku lihtsalt ära väsinud vahepeal. Kasutatud teda ei ole varem. Täname abi eest!
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
15.05.2012 08:31:51
|
|
|
Kui aku on viis aastat lihtsalt seisnud siis on pliiaku puhul eluiga otsas.
Aku puudumine ei tohiks minu kogemuse puhul back UPSi puhul aga ära võtta UPSi toite väljunditest pinget.
APC UPSide puhul on mäletamist mööda ainult Smart seeria UPSid, mis annavad pinget tarbijatele alati läbi UPSi aku.
Teistel UPSi tüüpidel rakendub aku alles pinge kõikumisel või katkemisel.
Muidugi võib antud UPSi arvates pingega ka asjad mitte korras olla ja seega üritab ta pinget läbi aku väljastada, mida aga pole enam siin ilmas.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
13.07.2012 16:42:10
|
|
|
Tõmbame veidi teemat üles.
Eila oli elektrikatkestus ja tundub et upsil aku suht läbi. Varem hoidis kogu hunniku asju elus ~30 min, eile 5 min hoidis ja siis sulges arvuti.
Palju mustek powermust 1060 uus aku üldse maksta võiks Ja kus neid üldse müüakse.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
20.08.2012 01:01:54
|
|
|
Kui keeruline see akude vahetus ikka olla saab? APC UPS-i akude vahetus oli väga lihtne.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
20.08.2012 10:02:45
|
|
|
| Mis see 1000VA/Line kohta tähendab? Vaatan, et enamustel see peal kirjas aga tegelikult on mingi 450W võimsus. Kas see on mingi müügi nipp, et ilus suur number.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
20.08.2012 10:05:46
|
|
|
| pois11 kirjutas: |
| Mis see 1000VA/Line kohta tähendab? Vaatan, et enamustel see peal kirjas aga tegelikult on mingi 450W võimsus. Kas see on mingi müügi nipp, et ilus suur number. |
Tee omale selgeks mis on VA ja W vahe.
|
|
| Kommentaarid: 526 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
420 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
20.08.2012 10:33:05
|
|
|
Sain käppa ühe APC upsi:
APC Smart-UPS 750VA USB & Serial 230V
Akud olid tal juba läbi ja vaatasin, et originaal APC battery pack maksab 90€ (RBC58) samas oli see kahest tavalisest akust koosnev komplekt millel oli üleminekujuhe kaasas. Vanade akude küljes juhe olemas, mõtlesin, et tellin ise kaks tavalist akut mõõtude järgi. Muide neid oli upsil juba korra vahetatud ning olidki suvalised akud sees.
Küsimuseks jäi see, et kas 7Ah asemele võiks panna 9Ah akud mis peaks teoreetiliselt rohkem mahutama?
http://www.datagate.ee/toiteallikad/replacement-battery/battery-12v-9ah-vrlaev912-europower-emu/
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
20.08.2012 11:51:00
|
|
|
Ah ehk ampertunnid võivad alati suuremad olla. Paraku mahtuvuse tõustes ka aku mõõtmed suurenevad.
Kuid kui UPSi mahub, miks mitte.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
20.08.2012 12:35:11
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Ah ehk ampertunnid võivad alati suuremad olla. Paraku mahtuvuse tõustes ka aku mõõtmed suurenevad.
Kuid kui UPSi mahub, miks mitte. |
Need 9Ah akud on täpselt sama mõõduga kui 7Ah akud. Enda APC upsi panin need akud: AKU 12V 9.0Ah 6.3mm klemm 151*65*94mm Fiamm
9Ah akudega lubas ups mu kasti 6 minutit kauem üleval hoida. Need akud on mul praeguseks juba aasta rohkem vastu pidanud kui originaalid.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
20.08.2012 22:54:04
|
|
|
Pagan, hot-swappable mu UPS pole ning mul pole nii pikka ent samas suhteliselt peene otsaga kruvikat, et seda lahti kruvida ja vaadata, mis aku seal sees passib
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.08.2012 07:15:05
|
|
|
Ise mingi aeg kruvisin lahti ja leidsin seest:
| tsitaat: |
NP7.2-12 12V, 7.2Ah
Valve Regulated
Sealed Lead-Acid Type
Rechargeable Battery
YUASA Battery |
Vaatasin, et samaväärsed uued võtta ei lähe üle 30€, samas kui UPS ise maksis 130€, seega tasub ära. Hetke tugiajad on kah äärmiselt head minu jaoks:
~10min 3D jooksutades.
~25min internetis surfates.
~30min IDLE.
~40min IDLE monitor säästurežiimil.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
21.08.2012 08:36:10
|
|
|
Minu APC upsi originaal akud olid Visioni 12V, 7.2Ah. Valmistatud muidugi Hiinas.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alartt
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
02.10.2012 14:12:08
|
|
|
Siin vist seda silmas peetud, et monitori jms ei saa sinna ühendada nö otse kodust juhtmetega.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
02.10.2012 15:59:53
|
|
|
Sellel "müstilise" otsaga UPSil peaks olema 2 müstilist kaablit kaasas.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|