Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Jällegi UPS-i teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Rallih007
Kreisi kasutaja
Rallih007

liitunud: 01.06.2009




sõnum 03.02.2012 03:19:24 vasta tsitaadiga

Nii küsin siis seda , et oskab keegi soovitada arvutile UPS-i (Phenom x6/HD6870/8GB/760W toide) Oleks vaja siis selleks, et hoiaks stabiilse toite ja vajaduse korral peakas vastu akuga ~5minti (võiks jääga 200€ piiri maile).
Igasugune nõu ja abi on oodatud.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 03.02.2012 23:24:42 vasta tsitaadiga

Rallih007 kirjutas:
Nii küsin siis seda , et oskab keegi soovitada arvutile UPS-i (Phenom x6/HD6870/8GB/760W toide) Oleks vaja siis selleks, et hoiaks stabiilse toite ja vajaduse korral peakas vastu akuga ~5minti (võiks jääga 200€ piiri maile).
Igasugune nõu ja abi on oodatud.

Selline on päris ok: http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/UPS/OPTI-UPS-THUNDER-SHIELD-TS1700B-1500VA-OPTI-TS1700B-48897 jääb kõvasti alla 200-ja euri, ja korralik apc jääb jälle kõvasti üle, nii et vahet pole.
Mul PII x6 oc + 6870cf +gts 450, loadis (@boinc- 500 kuni 700 watti, sõltub mis parasjagu jookseb) paar minti ikka hoiab, 120 wt crt monitori hoidis mingi tund aega püsti icon_biggrin.gif nii et sinu konfi hoiab igal juhul rohkem kui 5 minti koormuse all (pean silmas mängimist), kui lased sünteetilist (eriti hull kui on hardcore oc peal) mis 100% koormab kõike siis hoiab vähem muidugi kui mängimisel.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Microx
HV kasutaja
Microx

liitunud: 03.09.2010




sõnum 12.02.2012 19:14:49 vasta tsitaadiga

http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/UPS/OPTI-UPS-THUNDER-SHIELD-TS1700B-1500VA-OPTI-TS1700B-48897
Kas see on vaikne ka?
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2012 10:18:12 vasta tsitaadiga

Vaikne? Mis mõttes? Kui pead silmas jahutust, siis sellel on passiivne. Piiksumise tarkvaralise blokeerimise koha pealt jään vastuse võlgu, nupust saab vaigistada küll.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2012 19:08:59 vasta tsitaadiga

Miks üldse osadel UPS-del on jahutus peal?
Vabandage minu arusaamatust aga mida kuradit seal jahutada on? icon_lol.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 13.02.2012 19:28:39 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Miks üldse osadel UPS-del on jahutus peal?
Vabandage minu arusaamatust aga mida kuradit seal jahutada on? icon_lol.gif
Pingmuunduselektroonika võib ju kah kuumaks minna kesk/suurevõimsuslikul UPSil. Samahästi võid küsida, et miks arvutite toiteplokkides on ventilaator.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Microx
HV kasutaja
Microx

liitunud: 03.09.2010




sõnum 13.02.2012 20:07:32 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Vaikne? Mis mõttes? Kui pead silmas jahutust, siis sellel on passiivne. Piiksumise tarkvaralise blokeerimise koha pealt jään vastuse võlgu, nupust saab vaigistada küll.

Pidasin silmas seda,et kas ta lihtsalt voolu läbi lastes ka mingeid hääli teeb icon_rolleyes.gif
(Kui voolu pole ja töötab aku peal,on nagunii mingi piiksumine vms ...)


viimati muutis Microx 13.02.2012 22:26:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2012 20:14:31 vasta tsitaadiga

Minu oma millegipärast aeg-ajalt nõrgalt piniseb. :S Alguses oli nagu rohkem, aga nüüd on seda harvem esinenud.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2012 05:28:20 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Miks üldse osadel UPS-del on jahutus peal?
Vabandage minu arusaamatust aga mida kuradit seal jahutada on? icon_lol.gif
Pingmuunduselektroonika võib ju kah kuumaks minna kesk/suurevõimsuslikul UPSil. Samahästi võid küsida, et miks arvutite toiteplokkides on ventilaator.

No selge. Minu omal on 80mm vent ja tundub suht asjatu. Kast on kogu aeg külm. Isegi õhk mis väljub on külm. Seda nii tavaolekus kui ka 10+ min aku pealt lastes icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 15.02.2012 09:19:36 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Mnator kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Miks üldse osadel UPS-del on jahutus peal?
Vabandage minu arusaamatust aga mida kuradit seal jahutada on? icon_lol.gif
Pingmuunduselektroonika võib ju kah kuumaks minna kesk/suurevõimsuslikul UPSil. Samahästi võid küsida, et miks arvutite toiteplokkides on ventilaator.

No selge. Minu omal on 80mm vent ja tundub suht asjatu. Kast on kogu aeg külm. Isegi õhk mis väljub on külm. Seda nii tavaolekus kui ka 10+ min aku pealt lastes icon_rolleyes.gif
Eks ta rohkem turvameede võib olla, samas, kui laseksid mitu korda sedasi aku pealt tööd ja vahele laadimistsükleid ja jälgiksid õhutemperatuuri ventilaatori juures termomeetriga (käega "mõõtmine" pole piisav, sest temperatuur peabki all püsima), siis ehk on rohkem näha, kas see ventilaator konkreetsel mudelil on vajalik või mitte.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2012 11:43:13 vasta tsitaadiga

Vurrid pannakse peale kas eriti suure võimsusega (mitte-kodukasutaja) UPS-idele, kus müra on teisejärguline probleem, või siis sellistele säästu-upsidele, millel pole korralikke, piisava suurusega radikaid raatsitud kasutada. Siis aktiivne õhuliigutamine peaks tagama selle, et need pisikesed radikad ja nende poolt jahutatavad detailid üle ei kuumene. Kui radikad on piisava suurusega ja korpus piisavalt mulgustatud, pole aktiivset õhuliigutamist enamasti tarvis.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2012 13:27:27 vasta tsitaadiga

Selline:

Spoiler Spoiler Spoiler


Vabandan tolmu pärast. Meil on supertolmune alati (kass,vaibad,puumaja jne).
Üldiselt ka korpus ise on üsna hästi jahutatud. Ei näe nagu mõtet. Müra ta kindlasti juurde tekitas aga seda pigem seetõttu, et 80mm vent tundub olevat. Mõtlesin pigem ise mingi parema vendi asemele surada kunagi, kui garantii läbi saab.
Mürafoon on niigi nagu kuskil serveriruumis, seega ei häiri otseselt.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Microx
HV kasutaja
Microx

liitunud: 03.09.2010




sõnum 04.03.2012 12:10:00 vasta tsitaadiga

Sai siis see ära võetud ja tiksub juba mõnda aega,olen väga rahul thumbs_up.gif
http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/UPS/OPTI-UPS-THUNDER-SHIELD-TS1700B-1500VA-OPTI-TS1700B-48897
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nokia
Serverid.ee
Nokia

liitunud: 06.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2012 20:23:47 vasta tsitaadiga

mida see võrgupesa teeb?
_________________
Web3 | ERC721A
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2012 22:25:46 vasta tsitaadiga

Kaitseb arvutit, kui juhuslikult äike õues asuvasse Elioni kasti sisse lööb.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Nokia
Serverid.ee
Nokia

liitunud: 06.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2012 00:27:18 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Kaitseb arvutit, kui juhuslikult äike õues asuvasse Elioni kasti sisse lööb.


Ehk siis võib äikese ajal rahulikult netis istuda? Ruuteri peaks ikkagi läbi lööma? Ma millegipärast kahtlen, et miskit äikese vastu aitab,aga no mine sa tea icon_biggrin.gif

_________________
Web3 | ERC721A
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2012 18:22:32 vasta tsitaadiga

Aitab (varjestamata) juhtmetes indutseeritud kõrgepinge vastu, mis äikese ajal tekib. Mul on kaks tel liini kaitset ära küpsetanud ja paar telefonimodemit ka, kui need veel kasutusel olid.
Neid kaitseid on kaht tüüpi - telefoni ja LAN kaitsed, mõlemaid võib UPSi küljes ka kohata. Kaitseb enamasti seadmed ära, aga mingil hetkel kärssab ise ja väga kõva laksu eest ei kaitse miski.
DSL puhul oleks mõistlik kasutada modemi ees telefonikaitset. Modemi taga võib muidugi ka igaks juhuks LAN kaitset kasutada.

(Muide - ma pole päris paraja portsu aastaid äikese puhul mingeid juhtmeid välja katkunud ka - loodan kaitsete peale. Need ikka plaksuvad ja nende sees sähvib ülelöögisäde üsna tihti. Mitte et ma sedasi kõigil teha soovitaks. Oma vastutus.)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wa666ou
HV veteran

liitunud: 23.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2012 12:04:28 vasta tsitaadiga

Oleks ühele vanemale arvutile vaja UPSi.
Masin ise mingi Athlon 2400+ vms vanem raud.
Trüki- ja netimasin.
Kuna aga vool seal väga palju kõigub, vaja UPS vahele pista.

Mida soovitate?
Mingeid üle 100 eur pole väga praktiline osta.
Ja ei pea offline üle paari minuti suutma toidet pakkuda.
Tähtis, et kõikumised ära silub.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 09.03.2012 20:33:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tähtis, et kõikumised ära silub.

wa666ou, kui ups line interactive pole siis ei silu, ja odavad pole seda. Mina ei julge siinkohal midagi soovitada icon_biggrin.gif käisin oma odava mustekiga kadalipu läbi ja hoian odavatest upsidest edaspidi eemale niikui katkust thumbs_down.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2012 20:53:13 vasta tsitaadiga

wa666ou, millest see pinge kõikumine tekib? Ja kuidas see pinge kõigub - kas pikka aega on pinge madal või on päevas mõned lühiajalised kõikumised?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wa666ou
HV veteran

liitunud: 23.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 10:21:11 vasta tsitaadiga

OK.
No see vool kõigub ikka palju. Sõltub ilmast. Kui on tuuline, siis rohkem, mitu-mitu korda päevas.
Katkestused on sellised, et UPS plõksib, arvuti välja ei lülita, laes pirn korraks kustub.
Väga täpsemalt ei teagi, sest ise ma seal ei ela.
Hetkel on seal 5 viimast aastat olnud kasutusel mingi odav UPS, Kebo on mark. Nüüd näitab, et akud hakkavad läbi minema.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 11:27:08 vasta tsitaadiga

Aga äkki siis vahetaks lihtsalt akud ära, mitte ei üritaks teist samaodavat UPS-i olemasoleva asemele osta? Peale seda hakkad siis korraliku UPS-i ostuks raha kõrvale panema, kuniks need uued akud samuti ära koolevad.

Peale akude vahetust jaluta see elektriliin ise läbi, tavaliselt on kohe näha, kuskohas need oksad neid liinitraate kokku peksavad. Kui muidugi laiskus lubab. Hiljem siis helistad kuhu vaja, 1343 näiteks. Või võtad ise sae/kirve kätte. Kui muidugi jällegi laiskus lubab.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wa666ou
HV veteran

liitunud: 23.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 14:52:11 vasta tsitaadiga

Jah, vahetabki ära, sest paistab, et korralikult UPSid on ikka paarisaja eurosed.
Eesti Energiaga on räägitud. Seni kuni liin maas pole, ei viitsi nad end liigutada.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 17:49:00 vasta tsitaadiga

Isiklikult minu kandis põhjustas pinge kõikumist veneaegne alajaam. Aga, eelmine aasta pandi kaablid osaliselt maa alla ja selle käigus pandi ka uus alajaam. Nüüd on elekter tipp-topp ja kõige paremas korras. Vahest tekib tunne, et krt mul oli vaja seda upsi paar aastat tagasi osta. icon_biggrin.gif Õnneks on suht odav, maksis tollal 100€.

Edit: wa666ou, üks asi veel, mis võib pinge kõikumist põhjustada. Viimasel ajal on olnud mul kaks korda juhus, kus öösel pimedas sõites olen kohanud postide otsas hõõguvaid ühendusi. Ka see on teoreetiline põhjustaja. Praegune aeg on hea, kuna õhtul tipptunni ajal on tarbimine üsna suur. Kui sa tead, kus sinuni tulevad õhuliinid jooksevad, siis võiksid jalutada mööda liine kuni kõrgepingeliinini või alajaamakompleksini.

Aga kui suure tuulega sageneb kõikumine tunduvalt, siis võib ikka arvata, et kuskil oksad käivad vastu liine ...
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 19:06:03 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Isiklikult minu kandis põhjustas pinge kõikumist veneaegne alajaam.
Kuidas alajaam pinge kõikumist põhjustada saab?
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 19:10:00 vasta tsitaadiga

virks, pole õrna aimugi. Igatahes probleem kadus täielikult. Ja tean täpselt, kust maalt alates pandi kaablid maasse. Õhuliinide läheduses polnud mingeid puid ning kõikumine ei sõltunud üldse ilmastikust. Võibolla olid kehvad ühendused.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 19:32:33 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
virks, pole õrna aimugi.
Aga miks sa siis seda väidad?
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2012 20:22:42 vasta tsitaadiga

virks, hakkab jälle mingi tähenärimine või? icon_eek.gif Alajaam vahetati välja, (pandi teise kohta lausa), sealhulgas pandi ka kõrgepingeliinidest meieni suubuv liin maa alla. Vahetult pärast seda elektriprobleemid kadusid.

Mu väide ei pruugi olla absoluutne tõde, aga ehk tood välja mõne muu põhjuse, mille tõttu ennem pinge kogu aeg muutus? Sealhulgas meie majapidamises pole mingeid elektrialaseid muudatusi tehtud.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 10.03.2012 21:35:25 vasta tsitaadiga

virks kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Isiklikult minu kandis põhjustas pinge kõikumist veneaegne alajaam.
Kuidas alajaam pinge kõikumist põhjustada saab?

Nõukogude alajaamas käis pinge reguleerimine koormuse muutudes mehhaaniliselt ja aeglaselt, seega kõikumine oli silmaga näha. Uutel alajaamadel on teistmoodi ja kiiresti.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nilps
HV vaatleja

liitunud: 17.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2012 08:12:10 vasta tsitaadiga

Mul selline mure, et sattus minu kätte üks APC Back-UPS CS 650VA ja sellel ei taha need nö aku pistikud töötada. Surge protection auk töötab ilusasti. UPS ise seisis kapis umbes viis aastat, kas asi võib selles olla, et aku lihtsalt ära väsinud vahepeal. Kasutatud teda ei ole varem. Täname abi eest!
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.05.2012 08:31:51 vasta tsitaadiga

Kui aku on viis aastat lihtsalt seisnud siis on pliiaku puhul eluiga otsas.
Aku puudumine ei tohiks minu kogemuse puhul back UPSi puhul aga ära võtta UPSi toite väljunditest pinget.
APC UPSide puhul on mäletamist mööda ainult Smart seeria UPSid, mis annavad pinget tarbijatele alati läbi UPSi aku.
Teistel UPSi tüüpidel rakendub aku alles pinge kõikumisel või katkemisel.

Muidugi võib antud UPSi arvates pingega ka asjad mitte korras olla ja seega üritab ta pinget läbi aku väljastada, mida aga pole enam siin ilmas.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 16:42:10 vasta tsitaadiga

Tõmbame veidi teemat üles.

Eila oli elektrikatkestus ja tundub et upsil aku suht läbi. Varem hoidis kogu hunniku asju elus ~30 min, eile 5 min hoidis ja siis sulges arvuti.
Palju mustek powermust 1060 uus aku üldse maksta võiks icon_rolleyes.gif Ja kus neid üldse müüakse.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2012 16:55:35 vasta tsitaadiga

salatoimik, sellel elukal on 2x7Ah 12V akud sees. Jaluta Renovaari ja mine küsi neilt selliseid akusid. Maksavad paarkümmend öjrot tükist vms.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 22:14:39 vasta tsitaadiga

Nii, mu pill vist väsis ära. Tegu siis sellise vidinaga: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/UPS-id+ja+lisaseadmed/130057/

Päris vanake teine juba, ei taha enam käima minna. Ja kui elekter kaob, siis kaob kohe ka UPS. Ming 4a vist on tiksunud, akud ilmselt tössiks läinud. Kas selliseid asju tänapäeval remonditakse ka või uued akud sisse pannakse?

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2012 22:28:25 vasta tsitaadiga

Dijital, kui ise saad hakkama siis on asjal pointi. Töö tellides akud ja vahetus kokku maksavad üle poole sama upsi poehinnast...
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 20.08.2012 01:01:54 vasta tsitaadiga

Kui keeruline see akude vahetus ikka olla saab? APC UPS-i akude vahetus oli väga lihtne.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2012 09:09:29 vasta tsitaadiga

AJ, just! APC akusid SOHO upsidel ongi lihtne vahetada. Selle imelooma kohta ei tea aga ma midagi arvata.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2012 10:02:45 vasta tsitaadiga

Mis see 1000VA/Line kohta tähendab? Vaatan, et enamustel see peal kirjas aga tegelikult on mingi 450W võimsus. Kas see on mingi müügi nipp, et ilus suur number.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2012 10:05:46 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Mis see 1000VA/Line kohta tähendab? Vaatan, et enamustel see peal kirjas aga tegelikult on mingi 450W võimsus. Kas see on mingi müügi nipp, et ilus suur number.
Tee omale selgeks mis on VA ja W vahe.
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2012 10:33:05 vasta tsitaadiga

Sain käppa ühe APC upsi:
APC Smart-UPS 750VA USB & Serial 230V
Akud olid tal juba läbi ja vaatasin, et originaal APC battery pack maksab 90€ (RBC58) samas oli see kahest tavalisest akust koosnev komplekt millel oli üleminekujuhe kaasas. Vanade akude küljes juhe olemas, mõtlesin, et tellin ise kaks tavalist akut mõõtude järgi. Muide neid oli upsil juba korra vahetatud ning olidki suvalised akud sees.
Küsimuseks jäi see, et kas 7Ah asemele võiks panna 9Ah akud mis peaks teoreetiliselt rohkem mahutama?
http://www.datagate.ee/toiteallikad/replacement-battery/battery-12v-9ah-vrlaev912-europower-emu/
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.08.2012 11:51:00 vasta tsitaadiga

Ah ehk ampertunnid võivad alati suuremad olla. Paraku mahtuvuse tõustes ka aku mõõtmed suurenevad.
Kuid kui UPSi mahub, miks mitte.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 20.08.2012 12:35:11 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Ah ehk ampertunnid võivad alati suuremad olla. Paraku mahtuvuse tõustes ka aku mõõtmed suurenevad.
Kuid kui UPSi mahub, miks mitte.

Need 9Ah akud on täpselt sama mõõduga kui 7Ah akud. Enda APC upsi panin need akud: AKU 12V 9.0Ah 6.3mm klemm 151*65*94mm Fiamm
9Ah akudega lubas ups mu kasti 6 minutit kauem üleval hoida. Need akud on mul praeguseks juba aasta rohkem vastu pidanud kui originaalid.

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2012 22:54:04 vasta tsitaadiga

Pagan, hot-swappable mu UPS pole ning mul pole nii pikka ent samas suhteliselt peene otsaga kruvikat, et seda lahti kruvida ja vaadata, mis aku seal sees passib icon_biggrin.gif
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2012 07:15:05 vasta tsitaadiga

Ise mingi aeg kruvisin lahti ja leidsin seest:
tsitaat:
NP7.2-12 12V, 7.2Ah
Valve Regulated
Sealed Lead-Acid Type
Rechargeable Battery
YUASA Battery

Vaatasin, et samaväärsed uued võtta ei lähe üle 30€, samas kui UPS ise maksis 130€, seega tasub ära. Hetke tugiajad on kah äärmiselt head minu jaoks:
~10min 3D jooksutades.
~25min internetis surfates.
~30min IDLE.
~40min IDLE monitor säästurežiimil.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 21.08.2012 08:36:10 vasta tsitaadiga

Minu APC upsi originaal akud olid Visioni 12V, 7.2Ah. Valmistatud muidugi Hiinas.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 12:51:51 vasta tsitaadiga

Keegi oskaks soovitatada upsi mu profiilis olevale arvutile. Võiks 10 minutit vastupidada. Odavam värk.
See näib päris hea:http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/UPS86/Mustek-UPS-PowerAgent-850-850VA-137303
Mis müstilised ühenduspesad seal taga on?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 13:17:59 vasta tsitaadiga

Milliseid pesasid sa seal müstilisteks pead? USB, telefoniliini pesad ja vooluvõrgu pesad
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 02.10.2012 14:12:08 vasta tsitaadiga

Siin vist seda silmas peetud, et monitori jms ei saa sinna ühendada nö otse kodust juhtmetega.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 02.10.2012 15:45:22 vasta tsitaadiga

alartt kirjutas:
Keegi oskaks soovitatada upsi mu profiilis olevale arvutile. Võiks 10 minutit vastupidada. Odavam värk.
See näib päris hea:http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/UPS86/Mustek-UPS-PowerAgent-850-850VA-137303
Mis müstilised ühenduspesad seal taga on?


On olemas ka kohe sellised UPS seadmed, koos nn. kodukasutaja pistikupesadega http://www.arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG/ups/PCM-UPS-WOW-300U-300VA-USB-back-up-time-PC-with-15inch-LCD-monitor-8-12min-70007

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2012 15:59:53 vasta tsitaadiga

Sellel "müstilise" otsaga UPSil peaks olema 2 müstilist kaablit kaasas.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Jällegi UPS-i teemal mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.